Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) sss válasza #97716736 (#13250) üzenetére


sss
senior tag

3 éve van meg ez a konfig, eddig nem nagyon volt vele gond. Pontosabban nemrég a bootolással akadtak gondok [link], de az megoldódni látszik, viszont helyette jöttek a fagyások.

(#13252) építész válasza sss (#13251) üzenetére


építész
aktív tag

Mikor volt utoljára kiporolva a géped? Beleértem a radeon 4850 ventijét, proci hűtőt, tápot belül.
Milyenek a hőfokok?
Drivert próbáltál-e frissíteni?
Nem futnak kéretlen programok és kéretlen frissítések?

bye

(#13253) #97716736 válasza sss (#13251) üzenetére


#97716736
törölt tag

Mondom az táp hiba lesz, nekem a régi gépnél csinálta ezt, amióta kicseréltem egy minőségi tápra, azóta egyszer se jelentkezett a hiba. (Nálam befagyott játék közbe, néha még amikor neteztem, akkor is lefagyott, kékhalál stb.)
Táp probléma lesz az szerintem :U

(#13254) tornas válasza #97716736 (#13253) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem meg nem táp hiba! Ha közvetlen táp hiba lenne, akkor nem lennének újraindulások (egyszerűen lekapcsolna a PC), pláne kék halálok. Kék halál alatt a táp szolgáltat feszt (végül is megy a gép, csak éppen használhatatlan), nem? Na, meg ilyenkor nem ártana megnézni a kék halál képernyőn kiírt kódot, illetve egyéb részleteket is.

Szerintem nálad kontakt hiba lehetett! sss fórumtársnál is fennállhat a tápcsatlakozók kontakthibájának a lehetősége, de szerintem inkább a Win-ben van gáz valahol. Win reinstall talán... A tápot esetleg egy másik PC-ben is ki kellene próbálni és járatni illetve terhelni rajta egy-két órát legalább!

Ja, és a Radeon 4850-nek csak 114 W a TDP-je. Ebből kifolyólag nem fog az 270 W-ot zabálni sosem, és még az erősebb játékok alatt sem fogja a 114 W-ot fogyasztásban elérni :U

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13255) építész válasza #97716736 (#13253) üzenetére


építész
aktív tag

1000 más oka is lehet a lehalásnak, mint a táp. Nekem már halt le azért mert összeakadt két driver, lassú volt a ram, kiszáradt a hővezető paszta, púpos kondi, megtört az IDE kábel, nem bírta a tuningot, több feszt igényelt a ram, hibás volt egy wifi kártya stb.
Ha lehal készít bejegyzést a windows, ott vannak kódok vissza lehet fejteni az okokat.

bye

(#13256) sss


sss
senior tag

Először is köszönöm, hogy próbáltok segíteni.
A cpu/gpu hőmérsékletek rendben vannak, a por is ki lett fújva, mondjuk a táp az sosem volt szétszedve.
Most a vga-hoz a cd-n kapott driver van fent (jó régi), majd próbálom frissebbel is, akár xp újratelepítéssel együtt.
Majd igyekszem valami kölcsöntáppal kipróbálni a biztonság kedvéért.

(#13257) tornas válasza sss (#13256) üzenetére


tornas
őstag

A saját tápodat is próbáld ki egy kölcsöngéppel! :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13258) építész válasza sss (#13256) üzenetére


építész
aktív tag

Akkor itt az ideje feszeültségmentesítés útán leszedni a táp fedelét és alaposan kiporolni. Megnézni, hogy nincs-e benne valami megbarnulva, van-e benne pupos kondi.

bye

(#13259) 04ahgy válasza Atis1981 (#13235) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Honnan tudod, hogy tönkrementek? Az, hogy alattuk a NYÁK kicsit pörkölődött, nem jelenti, hogy tönkrementek. Tipikusan az ellenállás az az alkatrész, ami majdhogynem izzás közelében sem megy tönkre.

(#13233) Algol: Igen, valószínűleg az a ventilátor teljesen hibátlanul kiszolgálja majd az ominózus táp hűtését. Szép munka volt ráakadni! :R Köszönjük a tippet. Az ára meg kifejezetten kellemes. Azt meg hadd ne hangúlyozzam, mekkora öröm lenne, ha minden új tag első hozzászólása ilyen szinten szakmai lenne. Üdv a fórumon.

(#13245) építész: "Viszont a bekötésével gondod lesz, mert az eredeti ventid 4 pontos ez meg 3 pontos." Tápban alkalmazott Yate Lonn ventiket eddig csak két érrel láttam. És a 3 ereset is szabályozza, hisz a táp a ráengedett feszültséggel szabályozza a ventit.

(#13250) ZeroDK: Linkelnéd, mi alapján állítod a HD4850 Toxic fogyasztását 270W-nak?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13260) tornas válasza 04ahgy (#13259) üzenetére


tornas
őstag

A Toxic jelzőt csak most néztem sss adatlapján. Annak is csak 150 W a TDP-je, ha jól tudom...

Na, erre utaltam pár sorral feljebb a kalkulátoros résznél. Teljesítményhajhászás a köbön.... Csak a nagyobb számoknak hiszünk! :W

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13261) Algol válasza építész (#13245) üzenetére


Algol
senior tag

Hello!

Ezek alacsony fordulaton próbálnak sok levegőt szállítani így vélhetően nem fognak stimmelni a nyomás értékek.

Ebben teljesen igazad van. Most azonban jobban utánanéztem a dolognak és adatokkal tudom bemutatni, hogy mennyire rossz a helyzet. A gyártók adatait közlöm, a kivételeket megjelölöm és megmagyarázom.

Yate Loon D12SH-12

Fordulatszám : 2200 RPM
Légszállítás : 88 CFM
Zajszínt : 40 dBA
Nyomás: nincs gyári adat, illetve 2,57 ... 2,99 mmH2O (1)
Indító feszültség: nincs gyári adat
Áramfelvétel: 0,3 A

Scythe Slip Stream SY1225SL12SH

Fordulatszám : 1900 RPM
Légszállítás : 110,31 CFM
Zajszínt : 37 dBA
Nyomás: nincs gyári adat, illetve mégis van: 2,30 mmH2O (2)
Indító feszültség: 4,7 V
Áramfelvétel: 0,53 A

Scythe Slip Stream SY1225SL12H

Fordulatszám : 1600 RPM
Légszállítás : 88,11 CFM
Zajszínt : 33 dBA
Nyomás: nincs gyári adat, illetve mégis van: 1,63 mmH2O (3)
Indító feszültség: 4,2 V
Áramfelvétel: 0,41 A

(1) Egy tesztben [link] 11 különböző forgalmazótól beszerzett Yate Loon D12SH-12 ventilátort mértek meg, nyomás adataik a fenti tartományban szóródtak. Meglepő :) , hogy a drágább forrásból származó példányok jobban teljesítettek mind nyomás, mind zajszínt tekintetében. Sőt a belsejük sem volt egyforma!

(2) A Slip Stream sorozat egy másik, a fentivel a főbb paraméterekben megegyező, de szabályozható sebességű tagjára a gyártó által megadott adat.

(3) Ez az érték az előzőből számítás útján jött létre. A nyomás értéke a légszállítás illetve a fordulatszám négyzetével egyenesen arányos.

Ezek után úgy vélem, hogy az SY1225SL12SH - tehát az 1900-as fordulatszámú példány - nyugodtan ajánlható a Yate Loon helyettesítésére.

Ha a Yate Loon legjobb nyomás értékét - 2,99 mmH2O - összevetem a 2,3 mmH2O értékkel, akkor a Scythe úgy fog viselkedni mintha egy 2,99 mmH2O nyomást produkáló 96 CFM levegőszállítású ventilátor lenne. Az 1600-as fordulatszámú Scythe viszont csak 65 CFM-es 2,99 mmH2O nyomásúként működne. Így ez már nem igazán ajánlható.

Igazad volt, hogy az SH megvételét javasoltad Assdaknak. :R

Nekem már csak egy kételyem maradt: bírni fogja-e a tápegység ventilátorvezérlő áramköre a megnövekedett áramigényt: 0,3 A helyett 0,53 A?

Üdv: Algol

Üdv: Algol

(#13262) 04ahgy válasza Algol (#13261) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bírni fogja a ventilátorvezérlő, nagyon ritán vezérli teljes fordulatra a ventit...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13263) #97716736 válasza 04ahgy (#13259) üzenetére


#97716736
törölt tag

Lehet elnéztem akkor itt van a pontos adat.
Idle: 158W
Load: 227
Fogyasztás

(#13264) moha21 válasza #97716736 (#13263) üzenetére


moha21
addikt

Mondjuk az azért a teljes rendszer fogyasztása és azt nem is olvastam, hogy a mérés a 230~ bemeneten vagy a DC kimeneten történt, ha az előbbi úgy a hatásfokkal is számolni kell.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13265) tornas válasza #97716736 (#13263) üzenetére


tornas
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy a táblázatban szereplő W értékek komplett gép fogyasztások. Nem tisztán a VGA fogyasztja azt, ami a táblázatban szerepel. Egy adott konfigban cserélgették a VGA kártyákat.

Furcsa is lenne, ha üresen csak 158 W-ot fogyasztana a VGA kártya egymagában. Jelen esetben a HD4850-es. Szerintem... :U

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13266) építész válasza 04ahgy (#13259) üzenetére


építész
aktív tag

Benézetem egy ábrát, amin 4 pontos volt lerajzolva, de a fényképen már látszott, hogyaz egy Molex adapter.
Vagyis 3 pontos a csatlakozója. Gondolom a fordulatszám mérő lába átmegy az alaplapra.

bye

(#13267) építész válasza Algol (#13261) üzenetére


építész
aktív tag

Ki kéne egyszer mérni, hogy egy 88 CFM légszállítás mellett egy átlagos tápegység mekkora nyomásesést okoz. Aztán azt az értéket sasolni a ventik adatlapjain.
Sajnos ha kevesebb nyomást tud a venti, nem igen lehet egy aránypáral kiszámolni, hogy mit is fog fújni, mert a ventilátor görbék elég görbék és meglehetősen egyediek.

Annyit tudok, hogy légkezelőkben alkalmazott radiál ventillátoroknál az előrehajló lapátolású ventik nem bírják a nagy nyomást (max 200PA) csak a hátrahajlóak. A hátrhajlóaknak a 800 Pa sem kollyan meg. Pusztán csak sejtem, hogy axial ventiknél is lehet ilyen összefüggés. Így ha sok keskeny előrahajló lapátot látok és a fogyasztás is alacsony, akkor kételkedek abban, hogy a tápban bírja a szükséges nyomást produkálni. Viszont ezek fogyasztanak rendesen, ami megnyugtató.

bye

(#13269) #97716736 válasza tornas (#13265) üzenetére


#97716736
törölt tag

Akkor, én értettem rosszul, igen az a komplett gép fogyasztása.
SSS konfigjának pontos LOAD fogyasztása : 341W
[link] <--- Fogyasztási kalkulátor
Beírtam a gépének az adatait, és annyit hozott ki :K

[ Szerkesztve ]

(#13270) tornas válasza #97716736 (#13269) üzenetére


tornas
őstag

Jaj, Istenem, felejtsétek már el azokat a nyomorult táp kalkulátorokat! Pár sorral feljebb írtam róla részletesen is. :F Sz.rt sem ér valójában.

[link]

:R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13271) #97716736 válasza tornas (#13270) üzenetére


#97716736
törölt tag

Jó értem, akkor nem szóltam semmit :D

(#13272) mr_ricsi válasza Algol (#13239) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Starting Voltage: <= 9,0 V."
Mértem, és 4,3V-nál már forog.
(A LED-es változat a tápban baromi jól néz ki.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13273) Algol válasza mr_ricsi (#13272) üzenetére


Algol
senior tag

Köszönöm!

Üdv: Algol

(#13274) Fisherhun


Fisherhun
tag

Hali!
Lenne egy kérdésem corsair táppal kapcsolatban.
Nem rég vettem egy tx 650 es tápot és nem nagyon tudom működésre bírni a ventit terhelt állapotba sem .
Most láttam a dobozán hogy 35% ig meg se kéne moccannia de ha terhelem a gépet akkor már szerintem be kéne ,hogy induljon.

Amit hajt :
Alaplap:Asrock 990Fx extreme 4
Memória:8Gb Kingston 1600MhzBlu hyper
Videokártya: 1db Sapphire HD 7870 oc
Merevlemez: 2db Sata 2 HDD Winchster 1db 250 ,1db 500
SSD 120GB ocz Sata3
1db dvd meghajtó
3db 12cm házventilátor

A tápegység gyengén langyosodik ha terhelve van.
Mi a véleményetek gariztassam vagy ez így teljesen normális??
(Induláskor felpörög a venti tehát müxik)

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13275) Rive válasza Fisherhun (#13274) üzenetére


Rive
veterán

...3db 12cm házventilátor...

Ha van elég szellőzés saját venti nélkül, akkor minek erőlködjön?
Kapcsold le a házventiket, és nézd meg úgy mit csinál terhelt járatás alatt.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13276) Fisherhun válasza Rive (#13275) üzenetére


Fisherhun
tag

Hát nem tom most levettem az oldalát és nézem hogy mennyire melegszik cucc
Langyoson van kb ha megfogom most ha a ventiket kikapcsolom szerintem nem sok vizet zavar mert azok mindenfele pörgetnek csak a táp fele nem

(#13277) 04ahgy válasza Fisherhun (#13274) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt válaszoltam: [link].

Ha még egyszer azzal találkozok, hogy copy-paste módszerrel megy a kérdésed egyidejűleg több topikba, az a moderátorok felé továbbításra kerül. Nem nézi senki jó szemmel az ilyesmit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13278) Fisherhun válasza 04ahgy (#13277) üzenetére


Fisherhun
tag

Elnézést csak sürgős választ szerettem volna valakitől mert félek hogy komolyabb baja lesz és ezt elszeretném kerülni.

Bocs még 1 szer nem fordul elő :)

(#13279) 04ahgy válasza Fisherhun (#13278) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ajánlott táp. Nem lesz baja. Ha mégis, akkor a gépnek nem lesz tőle baja. Ha meg garis, akkor felesleges aggódni. Olyan táp is elromolhat, aminek megy a ventije. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13280) Arnoux


Arnoux
tag

Sziasztok! Nagyon fontos lenne egy vélemény erről az esetről.

Játék közben néha eltűnik a kép, és semmi sem segít a gépen csak restart. A Skypeon még tudod beszélni egy ideg. Videokártya túlmelegedésre gondoltam, de a logokat megnézve a hőmérséklet stagnált 65 celsiuson, aztán köv másodpercben 255 celsius fokot logolt, az össze videokárty clock lement 0 közelire, a ventilátor meg 100%-ra.

A tápom hibás vagy a video kártya kuka? (4.5 éves mindkettő)

[ Szerkesztve ]

(#13281) Rive válasza Arnoux (#13280) üzenetére


Rive
veterán

- ha lennél kedves elárulni pár részletet a gépedről... Különös tekintettel a VGA, procc és a táp típusára...
- cseretáp kölcsönbe, hm?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13282) építész válasza Arnoux (#13280) üzenetére


építész
aktív tag

Nyugi a 255 az binárisan csupa 1-es. Vagyis az nem a hőfok érték, csak minden bit 1-ben van.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13283) 04ahgy válasza Arnoux (#13280) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valószínűleg VGA, de kereszetbe kell mindent tesztelni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13284) Arnoux válasza Rive (#13281) üzenetére


Arnoux
tag

A táp FSP 400PNF
A vid kártya Gainward 9600GT 512MB
Proc: intel core2duo E4500
ram 4*1gb 800mhz
Azért nem írtam az adatokat, mert 4.5 éves gépnél már mindkettő elhasználódhatott eléggé, h rossz legyen
Köszönöm az eddigi válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#13285) 04ahgy válasza Arnoux (#13284) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Továbbra is a VGA hibára tippelek, de kérj kölcsön egy hasonlót, az a tuti.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13286) Gyíkac válasza Arnoux (#13280) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Video kari lehet szerintem.. Nekem egy 8800 gt volt ilyen h. terhelés nélkül 55-60 fok terhelést kapott egy pillanat alatt 120-140-150 fokot mutatott. (zalman hűtéssel max fordulaton, normálisan pasztázva)

(#13287) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok.Egy pár napja észrevettem, hogy egy alig észrevehető nagyon halk kattogás jön ki a tápból.A venti adná ki ezt a hangot ? Egy másfél éves Corsair CX430-ról van szó.Eddig nem volt még vele semmi bajom.Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet a gond ?

(#13288) 04ahgy válasza LobiDrg (#13287) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mikor jön ez? A táp készenlétben, a gép azonban kikapcsolva, vagy a gép bekapcsolt állapotában? Inkább elektromos, vagy inkább mechanikus jellegű? Utóbbi esetben akár ventilátor is lehet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13289) tornas válasza LobiDrg (#13287) üzenetére


tornas
őstag

...és milyen ütemű ez a kattogás?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13290) építész válasza LobiDrg (#13287) üzenetére


építész
aktív tag

Mivel van szinkronban a kattogás? Fut valami alkalmazás, ami ütemesen terhel?

bye

(#13291) LobiDrg válasza 04ahgy (#13288) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Bekapcsolt állapotban csinálja.De valamikor egyáltalán nem hallom.Inkább mechanikus azért is gyanakodtam először a ventire.De teljesen oda kell raknom a fülem a táphoz hogy halljam.

tornas:Hát elég gyors a kattogás de nagyon halk.

építész:Terheléstől függetlenül csinálja.Csak a legfontosabb alkalmazások futnak de azok nem idéznek elő nagy terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#13292) Rive válasza LobiDrg (#13291) üzenetére


Rive
veterán

Kezdjük a bagatell dolgokkal.
Mikor volt az a táp utoljára portalanitva?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13293) LobiDrg válasza Rive (#13292) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Durván egy hónapja fújtam ki sűrített levegővel.3-4 Havonta minden alkatrészt kitakarítok :)

(#13294) 04ahgy válasza LobiDrg (#13291) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha csak úgy hallani, hogy odateszed a füled, akkor nem hiszem, hogy bármi rendellenes dolog okozná.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13295) LobiDrg válasza 04ahgy (#13294) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Hát ezt jó olvasni :) Lehet, hogy csak nagy feneket kerítettem a dolognak, de hát jobb félni mint megijedni.
Az adatlapomon lévő konfigot kényelmesen elbírja a táp vagy nagyon ki van centizve ?

(#13296) 04ahgy válasza LobiDrg (#13295) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kényelmesen elbírja.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13297) LobiDrg válasza 04ahgy (#13296) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Frankó :)) Akkor köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :R

(#13298) #97716736 válasza LobiDrg (#13291) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nekem, ez a régi gépemnél csinálta a táp, Noname 400W-os, hogy terheléstől függetlenül, egyszer csak fogta magát, és elkezdett kattogni, rá suhintottam a gép tetejére abbahagyta, majd végül kiderült hogy ventilátor probléma volt, csapágyas lett :DD

(#13299) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Erre van valakinek valami ötlete?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13300) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a kb. két hetes Corsair TX550M tápom sípol, ciripel. Akkor is, ha készenlétben van, és ha be van kapcsolva a gép akkor magasabb frekvencián, és áramtalanítás után még jó ideig. Terheléstől szerintem nem nagyon függ a hangja, de vannak helyzetek, mikor elég érdekes hangokat ad, pl. 3DMark 11 közben, mikor tölti be a tesztet, meg pl. olyankor is, mikor Crytal Disk Mark-kal mértem az SSD-t. Igazából az a gond, hogy nagyon hallani, nagyon idegesítő hangja van, de nem igazán hangos, inkább nagyon magas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.