Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Neoteric válasza mr_ricsi (#3998) üzenetére


Neoteric
addikt

oks, akkor max a munkadíjjal kell majd számolnom meg ien kb 15ftos értékkel, ugye?

mer akk szervíz lesz belőle.

PSN: ne0teric_sAN

(#4002) Hequila válasza Neoteric (#4001) üzenetére


Hequila
őstag

Feltéve, hogy tényleg biztosíték baja van, igen.

mr_ricsi: nem úgy kell elképzelni a dolgot, hogy már izzottak a vezetékek, amikor végre lekapcsolt, de egy sima "szikráztatásra" nem kapcsolt le. Ez lehetett akár attól is, hogy a szikráztató célszerszám felülete oxidált volt. Egyébként meg szokták adni az adatlapon, hogy hány Ω a lekapcsolási küszöb.
Viszont láttam már Coolink tápot (ami elvileg rendelkezik védelemmel) összeolvadt vezetékkel...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4003) Hequila válasza dudi (#3999) üzenetére


Hequila
őstag

Az említett példány primer készenléti körének RC oszcillátora rossz helyre lett tervezve, aminek következtében a C tag hamar tönkremegy (kiszárad). Ebből fakadóan nem indul a táp (ne menjünk bele, hogy miért, azt hiszem nem tartozik a lényeghez. Bár ha nem lennék ennyire punnyadt, lehet leírnám :) ). Filléres alkatrészek cseréjével orvosolható, ám a rossz hlyre tervezés miatt az is meg fogja adni magát egy idő után, bár ez az idő megfelelő minőségű és paraméterű eszközökkel könnyen kitolható. Az, hogy lehúzzák, a tudatlanság és a hozzá nem értés együttes eredménye. Tény, hogy a készenléti kör el van b@szva, de attól függetlenül nem rosszabb, mint bármelyik másik Sirtec. A melegtől a kondik száradnak, ettől rüvidül az élettartama.
Két esetben melegedhet;
- készenléti állapotban: nincs hűtése a tápnak, és egy bipoláris vagy térvezérlésű tranzisztoron keresztül történik a készenléti kör meghajtása. Ez a tranzisztor melegszik értelemszerűen
- üzem közben: kicsit alultervezték a Sirteceket hűtés szempontjából, ezért üzem közben is jobban melegszik, mint kellene.
Ez a kettő rövidíti az élettartamát. A készenléti körrel igazán nem tudsz mit csinálni, max. annyit, hogy ha nem megy a gép, áramtalanítod a masinát. Üzem közben pedig, ha egy kicsit nagyobb teljesítményű ventit teszel bele, jó eséllyel több levegőt fog szállítani, de értelemszerűen hangosabb is lesz.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4004) Neoteric


Neoteric
addikt

azt nem tudjátok véletlen h mér olvadt le a pendriveom mikor beudtam gépbe?
újrakötöttem gépet, lehet azér? biztos elb@sztam vmit pedig...
azt írta gép ki h nem ismeri fel a meghajtót. de bennhagytam mondom leszarom..

jövök vissza negyed óra mulva, mondom lekapcsolom gépet, akarom kihúzni, azt úgy megégettem a kezem vele mint az állat. a külső réteg eléggé megpuhult, kihúztam lehütöttem, beraktam másik gépbe, ott megy rendesen. kicsit hülye alakja lett ,és nemtom behuzni a nyelvét, de működik... mondjuk kár lett volna érte. 4gigás sony

PSN: ne0teric_sAN

(#4005) Hequila válasza Neoteric (#4004) üzenetére


Hequila
őstag

újrakötöttem gépet, lehet azér?

Minden bizonnyal ;)
Mindig is kíváncsi voltam, hogy ezekben a kis kütyükben van-e User Protection (UP), ezek szerint nincs.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4006) mr_ricsi válasza Neoteric (#4004) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"azt nem tudjátok véletlen h mér olvadt le a pendriveom mikor beudtam gépbe?"
Ha szabad tippelni, akkor az előlapi lyukba dugtad, aminek korábban fordítva dugtad az alaplapra a csatiját, ezért a pendrive fordított polaritással kapta a +5V-ot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4007) Neoteric válasza mr_ricsi (#4006) üzenetére


Neoteric
addikt

igen oda dugtam.

akk valszeg így történt..

szegényke.. :O

PSN: ne0teric_sAN

(#4008) dudi válasza Hequila (#4003) üzenetére


dudi
senior tag

köszi a választ, ilyen választ valahogy nem találtam sehol :))
ha gondolod, belemehetsz, hogy miért nem indul (gondolom egyenirányítóként dolgozna)

:R

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#4009) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Valaki okos mondjon nekem véleményt! Everest szerint ezek a feszek a gépemben:

+3.3v = 3.30v
+5v = 5.08v
+12v = 13.06v
+5v készenléti = 5.14v

Ezek tűrhető értékek?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4010) mr_ricsi válasza LLKobe (#4009) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A szoftveres mérés nem mérés, tehát a leírt adatokból nem lehet semmit megállapítani.
(Hacsak azt nem, hogy digitális műszerrel ellenőrizni kell, mert ha a +12V tényleg annyi, akkor az gáz! A Codegen szokott ilyet csinálni, mikor kiszáradnak a kondijai.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4011) Hequila válasza mr_ricsi (#4010) üzenetére


Hequila
őstag

ha a +12V tényleg annyi, akkor az gáz!

Az ATX szabvány teljes terhelés mellett 12V-on 10%-os tűrést is megenged, és akkor annyira nem gáz.
Az más kérdés, hogy pl. a Hitachi vinyóknál max. 5%-os tűrést adnak meg.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4012) LLKobe válasza mr_ricsi (#4010) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem is csak az a +12v-os fesz szúrt szemet... A táp amúgy egy 2 hónapos, 400W-os Delta.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4013) PuMbA


PuMbA
titán

Hali!
Mi baja lehet a Chieftec tápomnak? +12V helyett 5öt ad le,+3.3V helyett meg 2-t
Alig megy a gépem,5mp-enként beakad egy fél mp-re.Eddig semmi baja nem volt,nagyobb étvágyú gép is volt már rajta,mint a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#4014) mr_ricsi válasza Hequila (#4011) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az ATX szabvány teljes terhelés mellett 12V-on 10%-os tűrést is megenged,"

Nem teljes terhelésnél, hanem rövid idejű csúcsterheléseknél.
A tápágakra meg van adva a maximális áram, ez van feltüntetve a cimkén. Ezen kívül néhány tápágnál lehet egy megengedett csúcsáram is. Ez a terhelés nem lehet 17mp-nél hosszabb és percenként lefeljebb egy ilyen csúcs fordulhat elő. Ennél a csúcsáramnál a szabályozás eltérhet a névlegestől max. +/-10%-ig, de minden más esetben a +12V-nál is +/-5% a megengedett.
(A szabvány a 400W-os tápnál a +12V1-hez 14A max.áramot és 16A csúcsáramot hoz példaként.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4015) mr_ricsi válasza PuMbA (#4013) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi baja lehet a Chieftec tápomnak?"

Szerintem döglődik az alaplapod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4016) Szten Márs válasza PuMbA (#4013) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk érzésem szerint ha valóban 5V-ot adna le 12V helyett, akkor konkrétan semennyire nem működne. Mivel mérted a feszültségértékeket?

(#4017) Csaba_20_ válasza Szten Márs (#4016) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A nyelvével. :DD

(#4018) PuMbA válasza Szten Márs (#4016) üzenetére


PuMbA
titán

Ja mondjuk ez eszembe jutott,egyszerűen ennyire szarul méri az alaplap már kiderült.
A gépem minden 10mpbe,megfagyott 5mp-re és kiderült ,hogy az alaplap nem jól kezeli a PS2-es billentyűzeteket,USB-sel megoldódott a gond.(Egy 780G-s alaplap)
Amúgy meg ha beteszem powerdvd8ba a hardveres gyorsítást kifagy az egész gép.
Azért AMD-ék várhattak volna ezzel a 780G-vel,mert elég összecsapott munka.

(#4019) mr_ricsi válasza PuMbA (#4018) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"egyszerűen ennyire szarul méri az alaplap"
Menj be a biosba, és nézd meg, hogy az alaplap jól méri.

"Amúgy meg ha beteszem powerdvd8ba a hardveres gyorsítást kifagy az egész gép"
Legalább 256MB memória az integrált VGA számára, és a C'n'Q kikapcsolása a biosban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4020) galóca18


galóca18
tag

Sziasztok!

Milyen tünetei vannak, ha a táp és/vagy a hozzá tartozó venti a végét járja? Nem szeretném, ha egyszercsak cserben hagyna... Kb. 6 éves. Mennyi az átlagos élettartama?

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#4021) PuMbA válasza mr_ricsi (#4019) üzenetére


PuMbA
titán

Alaplap 20 fokkal többet ír a procira ,mint kéne.Mielőtt meglett a Sempron LE-1100,olvastam róla teszet és idle-ben 20-22foknak kell lennie,terhelve meg 26 kb.
Everest így is írja ki,viszont az alaplap idle-ben 40fokot ír ami sztem kizárt ,mert ez a proci alig melegszik(ventiborda se meleg).
A fagyás megoldódott mostmár,csak drivert kellett cserélnem...

(#4022) PuMbA válasza mr_ricsi (#4019) üzenetére


PuMbA
titán

Hát most megint volt fagyásom,pedig c and q kikapcsolva és 256mega mem hozzárendelve,bár sztem elmegy 128al is mivel filmnézéskor aztirja ki nekem h csak 23megát használ,256mega csak blu rayhez kell.

(#4023) hudenagy


hudenagy
csendes tag

Sziasztok!

Azt vettem észre hogy a tápom(FSP Bluestorm II 400W) oldallapjába van vezetve a földelés a csatlakozójából és ha a szgházam fémes részéhez érek, másik kézzel pedig valami más fémhez, akkor ráz. Nekem így hirtelen nem tűnt ez túl természetesnek, de a tesóim gépében lévő Chieftec is ráz állítólag. Valaki tud valami okosat mondani? Esetleg ne fogdossam? :)

Ui.: Igaz az, hogy az FSP az új generációs tápjaiban közvetlenül a felhasználóba vezeti a földelést?

(#4024) mr_ricsi válasza hudenagy (#4023) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Igaz az, hogy az FSP az új generációs tápjaiban közvetlenül a felhasználóba vezeti a földelést?"
Igaz. És ugyanigy tett a régebbi tápjainál is, és ugyanigy tesz az összes többi tápgyártó is. És ezt hívják "védő földeléses érintésvédelemnek".

"Valaki tud valami okosat mondani?"
Földelt konnektorba dugva kellene használni, és akkor nem veszélyeztetné senkinek az életét.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4025) mr_ricsi válasza PuMbA (#4021) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mielőtt meglett a Sempron LE-1100,olvastam róla teszet és idle-ben 20-22foknak kell lennie,terhelve meg 26 kb."
A procikban nincs termosztát, meg aztán nagyon kíváncsi lennék, hogy egy 30°C-os szobában hogyan csinálná azt a 20 fokos Idle-t, ezért a felsorolt adatoknak semmi értelme sincs.
A hűtőtől, a hőmérséklettől, éz ezer más dologtól függ.

"az alaplap idle-ben 40fokot ír ami sztem kizárt"
Amikor biosban vagy, az nem idle, minden proci elkezd melegedni. (Ki tudja, miért...)

"mert ez a proci alig melegszik(ventiborda se meleg)."
Ha valamiért nem jó a hőátadás a proci és a borda között, akkor pontosan ez lesz az eredmény: a proci túl meleg, a borda meg egyáltalán nem az.

És ha csak egy alkalmazásnál fagy le, akkor nagy az esély, hogy az alkalmazás hibás, nem az chipset.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4026) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2 hónap után a második tökugyanolyan 300 watt codegen tápom halt meg, úgy hogy egyik pillanatról a másikra kikapcsolt, onnantól kezdve sehogy se tudtam bekapcsolni. Egy 2.8-as nw P4-et nem bír el ez a fos (tdp 68W)? Mert anno gondoltam, hogy valami még szarabb szériát fogtam ki az eleve gagyiból, azért vettem egy ugyanolyat 2000 Ft-ért (naja, viszonylag olcsó is volt), dehát úgy néz ki eleve ilyenek. :(
Ezekről a csodákról úgy hallottam, hogy azért 150 wattot minimum le tudnak adni, annyi csak elég, egy AGP-s 9550 vidkártya van a gépben (max 25watt) meg a proci + egy winyó, de ez is max 130 watt lehet terhelve is, és túl meleget se fújt anno ki a tápegység. Elhalálozási sérülés nincs, semmi elváltozást nem találtam egyik tápon se belül.
Nincs valami ötlet/tipp a tápok javítására? (tudom, nem lehet táv-táp-javítást csinálni de hátha... ;] )

szerk: egyébként már az elsőel is voltam itt, de nem jártam sikerrel. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4027) mr_ricsi válasza lezso6 (#4026) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nincs valami ötlet/tipp a tápok javítására?"
Miért vagy biztos benne, hogy még van működőképes géped, amit a megjavított táp hajthatna?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4028) lezso6 válasza mr_ricsi (#4027) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert másik táppal megy, ami egy 350-es FSP :P
A codegen-t a zöld vezeték és a föld zárásával se lehet elindítani., biztos kakukk :(
Javítást azért tartom lehetségesnek, mert nincs látható fizikai károsodás, és nem lett kitéve szélsőséges helyzetnek. (Bár lehet hogy a codegen esetében a működés már annak számít :D )

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4029) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Sziasztok! Egy elég érdekes probléma adódott a tápommal (Coolink MPT-4512, 450W). Időnként előfordul, hogy csak sokadjára lehet bekapcsolni a gépet, ha megnyomom a power gombot, kb. 1 másodpercig kap áramot a gép, aztán megáll minden, és csak sokadik bekapcsolásra indul. A legutóbbi ilyen esetben próbaképpen kiszedtem sorban az alkatrészeket, amikor a vga-t is kikaptam a lapból, akkor már elindult. Lehet ennek a konfignak (lásd adatlapomon) kevés lenne ez a táp? Furának találnám, hisz láttam már ilyen konfigot 350-es FSP-vel etetve...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4030) mr_ricsi válasza lezso6 (#4028) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"mert nincs látható fizikai károsodás"
Belül az üvegbiztit nézd meg először. (Meg hogy a táp sarkán a garimatrica ép-e.)

"Bár lehet hogy a codegen esetében a működés már annak számít"
Aki képes gagyi tápot használtan megvenni, az ne cikizze a Codegent.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4031) PuMbA válasza mr_ricsi (#4025) üzenetére


PuMbA
titán

Lehetséges a 22fok idle-be:[link]
Nekem 27 foknál feljebb sose ment full terhelésnél se.
A hűtő biztos jól van rárakva,betonszilárdan,pasztával.
Közben meg megy a hardveres gyorsításom H264-be,de az MPEG2 még mindig fagy.3 lejátszóval próbáltam ,de semmi.Ez meg biztos driver probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4032) Hequila válasza DeltaPower (#4029) üzenetére


Hequila
őstag

Kimeneti puffereket érdemes ilyenkor ellenőrízni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4033) lezso6 válasza mr_ricsi (#4030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gari már nincs rá, a biztosíték volt az első amit megnéztem, teljesen ép a multiméter szerint. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4034) Tierce


Tierce
csendes tag

Sziasztok!

Van egy "kis" problémám. Remélem tudtok tanácsot adni.
Most vettem új gépet. A konfig a következő:

- Intel Core 2 Duo E6850 3.00 Ghz proci

- Zalman CNPS8000 CPU hűtő

- MSI NX8800GT Zilent 512MB GDDR3 videókari

- ASUS, P5K alaplap

- 4GB 2x2GB Kingston 800MHz CL5 memória

- 500GB HDD Samsung SATA-II 7200, NCQ, 16MB Cache

- Creative SB audigy 7.1

- Zalman 120mm rendszerhűtő ventillátor

- Táp: Chieftec GPS-400AA-101 A (gyári, ezt adták a házhoz)

Nos a probléma nem az, hogy van új gép. :D
Hanem az, hogy felraktam a Call of Duty 4-et a gépre, elkezdtem vele játszani és először, mindig a Tutorialban az egyik résztől megállt és elmosódott a kép. Olyan mintha Driver hiba lenne. AZ alap driverrel is próbáltam, a legújabbal és egy korábbival is. Mindig, azóta is meg-meg áll a kép.
Egyik nap megpróbáltam megint a Tutorialtól elkezdeni a game-t, amikor is simán átvittem azt a részt. Aznap minden hiba nélkül MAX grafikával végig is nyomtam a játékot. Semmi baja nem volt. Ez kb. 6-7 órát jelentett egyhuzamban. Azt hittem végre valahára feltettem a megfelelő drivert, amikor is elkezdődtek megint ugyanazek a bajok, ezuttal már a multiplayer módban. Azóta felraktam a F.E.A.R. és a Crysis című játékokat is. Ott is elöjönnek a bajok: egyszer csak, meghatározatlan időközönként, megáll, elsőtétül v. eltorzul a kép, gyakran lefagy, a szokásos fagyás hang kiséretében.

Ezenkívül jónéhányszor elöjött a következő hibaüzenet: NV4_Disp képernyőillesztő meghibásodott

Utánanéztem, hogy mit is jelenthet ez, és azt találtam, hogy nagyon sokmindennél kiírhatja ezt a gép. Driver problémánál, Túlmelegedési problémánál, Stabilitási gondoknál (CPU, VGA, Memória)

Ezenkívül a fórumokon találtam mégegy említésre méltó dolgot, méghozza a GeForce 8800-as videókártyákra jellemző tipushibát, az úgynevezett
"Texture Leak" problémát. Azt írják, hogy ez egy régóta ismert, de csak manapság bejelentett "texture leak" probléma. Ez lényegében azt jelenti, hogy a GF8800 nem képes minden texturát eltávolítani a memóriájából, és egy idő után a nem használt és bentmaradt texturák miatt betelik a memória. A nem használt texturák bentmaradnak a memóriában és elzabálják a helyet
Az orvoslás egyelőre annyi, hogy lépj ki ALT-TAB-bal és vissza, esetleg lépj ki a játékból és indítsd újra.

És valóban, amikor megáll és eltorzul a kép, akkor jónéhányszor megtudtam csinálni azt, hogy gyorsan letettem Tálcára ALT-TAB-al a game-t, utána visszalépve, újból jó volt a képminőség és tudtam tovább játszani. Sajnos volt, hogy utána nemsokára megint elöjött a probléma, de olyan is, hogy nem. Nagyon rendszertelen az egész. De ezt sem mindig lehet eljátszani, mert gyakran fagy a játék és muszáj ujraindítani a gépet, sőt inkább ez utóbbi dominál.

A kérdésem tehát az, hogy szerintetek mi lehet a baj? Netán a VGA-nak ez a "Texture Leak" problémája, vagy teljesen más? Esetleg a Táp a ludas? Túl gyenge a géphez?

Csak mert lehet hogy visszaviszem a videókártyát a garanciával, de ha mégsem ez volt a baja? HOgy tudom leellenőrizni? Mert lehet, hogy csak a memóriának van baja, de lehet hogy egészen másnak. Hőmérsékletet lemértem programmal, elvileg nem melegszik túl semmi. Memória tesztet is futtattam, egész estére benthagytam, reggelig futott. Az sem írt hibát.

Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

(#4035) dabdam


dabdam
csendes tag

sziasztok

Lenne egy valószínűleg elég idióta kérdésem: olyan 3 hete vettem egy új tápot (Chieftech, GPS-450AA-101A), ami tulajdonképpen kifogástalanul működik azóta is, olyan napi 10-12 órában, halk és a gép se jelzett semmi gondot..
Szóval maga a kérdés: pár napja azt vettem észre, hogy standby módban nagyon-nagyon halkan lehet valami furát hallani. Először azt hittem rezonál a lemez, de mint később kiderült, a tápból jön a hang. Ha áram alatt van, ad valami furcsa, rezonáláshoz, és (tudom, hogy röhejesen hangzik) szénsav percegéséhez hasonló hangot. Olyasmi mint amikor bedugok valamit a konnektorba, csak sokkal-sokkal halkabb és nem olyan intenzív. Valószínűleg mindig is volt ez, csak most lettem rá figyelmes.
Kérdésem az, hogy ez normális-e? Ahogy áramtalanítom eltűnik a hang, és nem is a kábel környékéről jön, hanem belülről, a tápból. Visszavinném a boltba, csak gyanítom, hogy furán néznének rám, mert tényleg csak tökéletes csöndben hallható.

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.

(#4036) Ricko


Ricko
tag

Skacok légyszi segítsetek már!!!
Most kaptam meg a tápomat egy ph-s kollégától egy Enermax EG701AXVE tápot (600w)
Rádugok mindent az alaplapra amit kell, de miután bekapcsolom a gépemet leáll, majd elindul, de azonnal meg is áll, majd utána csak a tápon megy a vetni... ilyenkor mi van??? :(
24 pin-est rátoltam, sőt a tápnak ami megy a 4 pin-es az nincs a tápegységen hanem egy 8 pin-es van rajta, de jó mert az alaplapomon van 8 pin-es és rámegy. A VGA-nak rádugtam a PCI-E tápot (2 van mind a 2vel kipróbáltam), meg van Y átalakítom azzal is kipróbáltam.
A BIOS-t is jumperrel le default-oltam.
Ha a régi Cooler Master eXtreme 430W tápomat visszarakom azzal megy. Ez csak abban különbözik, hogy a proci tápnak nem 8 pin-es hanem 4 pines csatija van.

(#4037) Hequila válasza Tierce (#4034) üzenetére


Hequila
őstag

Valószínűleg nem táp hiba. Én sokkal inkább alaplap - VGA ütközésre tudok gondolni. Találkoztam már hasonló esettel, akkor ez volt a probléma.
Szerintem vidd vissza az egész gépet, mondd el a gondodat, és kérd meg őket, hogy próbálják meg másik gyártótól származó VGA-val is.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4038) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Üdv. Tegnap vettem egy 600as chieftec tápot. És onnantól fogva egy idegesítő magas hang szól a hangszóróból, nagyon halkan még akkor is hallani amikor nincs is bekapcsolva a hangszóró de mikor be van kapcsolva akkor minél feljebb tekerem (márpedig kell mert alapból elég halkon van) akkor bizony szinte lehetetlen zenét hallgatni. A kábel eddig is jó volt, nem tudom hogy tudnám kiküszöbölni ezt a rohadt idegesítő hangot...help :R

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#4039) fastleslie válasza raskolnikoff (#4038) üzenetére


fastleslie
senior tag

A hangszóró kábele talán túl közel került a táphoz... Vagy eletronikailag viszi át a zajt. Az ilyenek miatt léteznek külső hangkártyák... A második esetben nem sok mindent lehet tenni... :(

(#4040) fastleslie válasza dabdam (#4035) üzenetére


fastleslie
senior tag

A sercegés elektromos hibára utal... Nedvesség, elektromosan vezető por stb. is okozhatja. Semmiképpen sem normális!

(#4041) fastleslie válasza PuMbA (#4013) üzenetére


fastleslie
senior tag

Keresd meg a kis füzetét, alaplapból húzd ki csatlakozót, zöld-szürkét kösd össze és egy feszültségmérővel az ábrácska alapján mérj rá a feszültségekre. Így kiderülhet, hogy a táppal van-e gond... Ha nincs füzeted, küldhetek neked színes képet róla! Feszmérőt nem...

(#4042) fastleslie válasza Ricko (#4036) üzenetére


fastleslie
senior tag

Megpróbálhatod a lapot 24 pin-el... nem tartós használatra, csak hogy úgy elindul-e. Ha igen, akkor az alaplap nem szereti igazán a 8 pines tápcsatit, ami azért is érdekes, mert az van rajta!
Haveromnak sem ment egy 24+4 tűs Chiftech táppal a gépe, de egy majd 100%-ig egyező csak tápcsatiban 20 pin eltérő táppal meg ment. (eltérés: egyiken együtt voltak, a másikban külön lógott még 4 pin...) Elcseréltük, mert nekem mindkettővel ment a gépem. Valahol lehet kapni átalakítót is, vagy ha nem sajnálod, pengével elvághatod a 8 pinest két felé. Én sajnáltam az enyémet, és inkább beáldoztam egy átalakítóra!
Azért is nem szabdalnám, mert ha ez mégsem oldja meg a problémát, engem fogsz szidni! :O :O :O
Azt, hogy ez miért történt, nem értem? :F

(#4043) Speed


Speed
őstag

Jónapot táp szaki urak :D :R
Lenne egy nagyon fontos kérdésem.
Van nekem egy tápegységem Enermax 850W DXX. megeshet hogy ez a táp úgy romoljon el hogy tönkretegye a számítógépemben az alkatrészeket? Ezt úgy értem hogy a táp megy rendelleneséget nem észlelek rajta semmi rendelenességet, csak éppen közben elment 3 alaplapom egy pár memórián és egy procim. Réggeben volt olyan problémám is hogy rázott a gép mint a bront lehet ez volt a ludas nem tom ekkor derült ki hogy a konektor földeletlen volt de ezt már menet közben megoldottam. A configom elég komoly csak most egy kicsit még keményebb lett (9800GX2) és már nem tudom a régi jó 350-es FSP tápomat használni, de az Enermaxot meg nem merem berakni mert ha elviszi ezt a configomat is meghalok :O

Szerintetek lehetséges hogy rossz ez a táp vagy valami más gond volt?
Hogyan tudom ezt gép feláldozása nélkül kipróbálni?

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#4044) dabdam válasza fastleslie (#4040) üzenetére


dabdam
csendes tag

köszönöm szépen a választ, ettől tartottam én is :((

(#4045) raskolnikoff válasza fastleslie (#4039) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Az az igazság hogy ez fizikaliag is nagyobb táp mint amit kicseréltem erre. Zalman 460 helyre jött a chieftec 600. A kábel sztem nincs közelebb mint eddig...gondolod hogy egy hangkari megoldhatja a problémát?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#4046) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

Az adatlapomon látható configomat egy Cooler Master ALCY 450W-os táppal használom, egy ideje feltünt, hogy orthos memtest-et este elindítva reggelre kikapcsol vagy lefagy a gép, de a memtest nem jelez hibát... Aztán ma benéztem a gépbe és azt látom, hogy a tápom ventillátorát megvilágító ledek közül a 2db hátsó villog (mintha mondani akarna valamit ;] ), a 2db első, meg egyáltalán nem világít..
Mi lehet a gond? Kevés a táp a konfigomhoz? Túlmelegedett? Vagy csak simán elhasználódott? (4 éves a táp kb.) :F

(#4047) mr_ricsi válasza PuMbA (#4031) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Lehetséges a 22fok idle-be"
Persze, 19-20 fokos szobahőmérsékleten. 25 fokos levegőt bárhogy fújsz a procira, képtelenség vele 25°C-nál alacsonyabbra hűteni bármit is.

"Nekem 27 foknál feljebb sose ment full terhelésnél se."
Nekem se', amíg rá nem jöttem, hogy a hőmérő progi a System hőmérsékletet írja ki CPU-hőmérséklet gyanánt...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4048) mr_ricsi válasza lezso6 (#4033) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Gari már nincs rá"
Én a garancia címke épségére lettem volna kíváncsi, hogy az előző tulaj belepiszkált-e.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4049) lezso6 válasza mr_ricsi (#4048) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, az ép volt mind2-nél, de mostmá nem, mert mind2-ból kiszedtem a ventit, mentsük ami menthető. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4050) mr_ricsi válasza raskolnikoff (#4038) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nem tudom hogy tudnám kiküszöbölni ezt a rohadt idegesítő hangot."
- Legyen megfelelően leföldelve a táp. (Földelt konnektor, benne bekötött földelővezetékkel!)
- Fordíts meg a hangszóró villásdugóját.
- Ha hangszóróvezetéken kerül bele a hang, akkor cseréld le azokat árnyékoltra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.