Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) (Bundás) válasza Interceptor (#2000) üzenetére


(Bundás)
addikt

Minek vesződni a javításával, ha garanciás a móka? :U

(#2002) Interceptor válasza (Bundás) (#2001) üzenetére


Interceptor
addikt

Eszem ágában sincs javítani csak reménykedtem hátha tud valaki valamit erről a hibáról.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2003) stol válasza Interceptor (#2002) üzenetére


stol
addikt

RoHS előnyei :DDD
Egyre több hibásan forrasztott egységgel találkozok, amióta az ólommentes agymenés van forgalomban.... :(
Végülis, csak a folyatószere kibaxott rákkeltő :DDD

(#2004) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek.
Szerintetek a táp okozhat(én őrá gyanakszok) olyat, hogy alkalmanként a gép pár másodpercre(5sec pl) mintha lefagyna. :( Persze nem fagy le, pár másodperc múlva megy tovább minden mintha mi sem történt volna. :F De engem nagyon bosszant. :(((
Előre is kössz a szakvéleményeket. :) :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2005) #56474624


#56474624
törölt tag

Amit az ideiglenes Chieftec-->Mercury kényszercsere óta tapasztalok, az a következő: Sokkal tovább tölti be a windows-t. A Chieftec tápommal a windows logó megjelenése után alig 3-4 másodperc kellett, és már hozta is be a bejelentkező ablakot, most meg eltelik 1 perc legalább, mire ugyanez megtörténik. És időnként egy-egy program betöltése előtt is mintha ''befagyna''. :F
Hálistennek már csak pár nap, és visszakerül a Chieftec. :)

(#2006) #56474624 válasza stol (#2003) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyre több hibásan forrasztott egységgel találkozok, amióta az ólommentes agymenés van forgalomban....

Nah, ez most megnyugtatott, mert az enyém is RoHS-es táp volt. 4 hónapnál tovább nem is bírta. :D

(#2007) wilkyx


wilkyx
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hoyg az everest nem 12V-t mér a a tápnál, hanem 12.0 12.1 12.2 között ugrál, nincs ezzel semi gond vagy ez a tápomnak a hattyúdala?

(#2008) (Bundás) válasza wilkyx (#2007) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az Everest nem mérőműszer, egyik szoftver se az. Ne törődj vele.

BloodRay: milyen tápegység? Talán okoz, talán nem, próbáld meg egy másikkal. :)

(#2009) Szten Márs válasza wilkyx (#2007) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lsd: előtem szólót, valamint + - % eltérés megengedett a névleges feszültségtől.

(#2010) Szab02 válasza wilkyx (#2007) üzenetére


Szab02
aktív tag

Fogd meg a multimétert, állítsd egyenáram mérésre és dugd rá :DD
Az pontosabb lessz ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2011) Szab02 válasza #56474624 (#2006) üzenetére


Szab02
aktív tag

Hali!
Apropó ólommentes micsoda? (lehetne részletesebben)
Van egy alaplapom, amiről kellene 3db. kondi (hogy működjön a másik:) ),de sehogy sem bírom megolvasztani, forrassztottam már videokártyát vele, akkor semmi gond nem volt, de ezzel :W

[Szerkesztve]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2012) wilkyx válasza Szten Márs (#2009) üzenetére


wilkyx
tag

kösz ezúton is mindenkinek, a jó pap holtig tanul mert könnyen felejt:$

(#2013) Szten Márs válasza wilkyx (#2012) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én meg csak a számot felejtettem ki... :W szóval + - 5% eltérés megengedett...

(#2014) DAni198 válasza Szab02 (#2010) üzenetére


DAni198
csendes tag

Ilyet még viccből se!
Nem egyenáramot akarunk mérni hanem egyenfeszültséget.
Áram mérésre állítva a műszert rövidre zárja a táp mérendő ágát amit ugye nem akarunk.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#2015) Szab02 válasza DAni198 (#2014) üzenetére


Szab02
aktív tag

Hoppá, elnézést! :Y Nagy hülyeséget írtam! Igen, egyenfeszültséget akartam mondani!
Köszönöm, hogy kijavítottál!

[Szerkesztve]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2016) BloodRay válasza (Bundás) (#2008) üzenetére


BloodRay
veterán

Ööö márka alapján kapásból kellene egy másik azt én is tudom, de még halasztanám. :B
Csak nem tudom szabad-e, ha ilyeneket csinál. :O
Egyébként Q-tec Bigfan. :W :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2017) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

ok 80%os a 460as zalmanom, felfogtam. de miért jön ki olyan meleg levegő hátul? chieftec 420as tök hideg volt.

[Szerkesztve]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2019) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Van egy régebbi 420-as dualfanos Chieftecem. Az ATX +3.3V csak 3.08-3.12-ig működik.

Elképzelhető e hogy emiatt nem működik a 6600GT-m rendesen de a régi ATi7000 meg igen?


Előre is köszi a segítséget :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#2020) Kareszovics válasza Kareszovics (#2019) üzenetére


Kareszovics
addikt

Gyakorlatilag a teljesítmény leredukálta magát 2.7V-ranem tudom hogy ez mennyiben rossz de azért az érzékelem hogy nem jó! Holnap szervizelés... aztán majd meglátjuk

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#2021) valentinho


valentinho
aktív tag

Üdv!Nemrég vettem egy 350-es FSp-t használtan!És nem tudom most kipróbálni mivel nincs itthon a gépem!De viszont hiányzik a csatiból egy pin!Még vezeték sem megy oda!Ez gondd lehet :F Itt a linken bejelöltem h melyik az csak annyi h az enyémen 24-es csati van![link]

[Szerkesztve]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#2022) didyman válasza valentinho (#2021) üzenetére


didyman
őstag

-5V, a hiánya normális (ATX2.0)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2023) Kareszovics válasza Kareszovics (#2020) üzenetére


Kareszovics
addikt

6600GT topic hozzászólás:

''Tegnap meguntam hogy nem működik a gép és egy hirtelen megfontolásból elkezdtem szétszedni a gépet... és mit látnak szemeim az alaplapi csatlakozó picit megbarnult + a villák lekormolódtak egy kicsit a tápegység ATX12 csatija meg a 3 db 3.3V-os részénél megégett.''


Úgyhogy megoldódott ;] :O

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#2024) dIxY válasza Kareszovics (#2023) üzenetére


dIxY
csendes tag

Ilyen nekem is volt! Azt hittem a VGA a rossz, kipróbáltam sok mindent és az új táp jött be! :DDD :C

(#2025) szucsinka


szucsinka
őstag

szasztok egy csiftek 450w tápba kéne ventit cserélni
ez egyszerü dolog???? :F
tudom láma kérdés de már nagyon zúg :(((

(#2026) pap


pap
senior tag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne hogy vettem egy gigabyte 965p-s3 majd késöbb asus p5b alaplapot és egy chieftec 550es tápot hozzá.
Az a probléma hogy mindkét lapnál ha kikapcsolom a gépet vagy újrainditom akor nem jelenik meg semmi a képernyőn. :O (tehát feketeség van).Pedig az összes venti forog.
Akkor indul be úra hogy kiúhom a tápkábelt a gépből és visszadugom a helyére.
na már most ez elég szar ha mindig beakarom kapcsolni a gépet vagy csak szeretném újrainditani és ezt a tortúrát el kell játszanom :F
Szerintetek ez táphiba?
Előrre is köszönöm a segitségeket. :R
(A konfigom az adatimnál)

[Szerkesztve]

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#2027) stol válasza szucsinka (#2025) üzenetére


stol
addikt

Ha nem vagy jártas elektronikában, akkor inkább bízd szakértőre ;)
90%, hogy forrasztani kel...

(#2028) valentinho válasza didyman (#2022) üzenetére


valentinho
aktív tag

Oks köszke!Szal akkor nem gondd! :DDD

http://soundcloud.com/tinnyo

(#2029) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

hahó!

már egy ideje nézegetem a fórumot, de még nem láttam a köv. problémát. ha mégis volt róla szó, sorry. chieftec hpc-360-202-es tápom van, és készenléti (pwr gomb nyomás utáni) állapotban is mérek 0.2-0.4 V-nyi feszt a 4 pólusú csatlakozón a gnd + a 12 ill 5V között. az utóbbi időben elkezdte a már sokszor leírt csicsergést is. kb. 2 hónapja véletlenül menet közben dugtam rá az agp-s 6600gt videómra a 4 tüs tápot, azóta csinálja. :) akkor reset egyből(magától), azóte eltünt a +5V VSB-m az usb porton. :W az alaplapi lanom is csak 2 hétre rá kelt életre. ám most vettem egy amd x2-es konfigot, s azon parázok, h nagy baja lesz a szép új cuccoknak. valaki megmondaná, h okkal teszem-e ezt? (lesz-e baja kikapcsolt állapotban az alkatrészeknek, v egyéb gondot okoz-e majd a táp)

coito ergo sum...

(#2030) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

pontosítanék: csak a 12V-os ág + föld között, és 0.45V.

coito ergo sum...

(#2031) szucsinka válasza stol (#2027) üzenetére


szucsinka
őstag

o.k köszi

(#2032) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello

Az a problemam, hogy Opteron 170 (2mag) gigaram, pci os 4mb vidkarival a 420 as atx2 es ibm tap lekapcsolgat. En arra gyanakodom, hogy az lehet a gond mint az fsp zen eseteben, hogy kicsi a terheles 12V on. Sztetek ez lehetseges? Miutan bekotottem 3 vinyot megszunt.

(#2033) pokadv


pokadv
csendes tag

Van egy közel egy éves 400W-os Chieftec tápom. A gépemben 3 ATA Vinyó 2 DVD író, 2 GB ram, egy 7600GT videókari és egy 3000+ os A64-es proci van. A problémáim:

-Nem lehet újraindítani a gépet mert utána csak addig jut el hogy detektálja a meghajtókat és onnan nem is lép tovább. (reset gomb nyomásánál és windowsos újraindításnál is)

-Ha DVD-t akarok írni az új DVD írómmal (NEC) úgy hogy a gépem már régebb óta megy akkor egy kör írása után úraindul (már ha tudna) a gép. De ha utána kikapcs bekapcs kombó után megint megpróbálok DVD-t írni, semmi baja. Ha a nero eljut addig hogy alul kiírja a buffer % értéket akkor bármit csinálhatok a géppel semmi baj nem lesz a DVD írás közben.

-Elég érdekes feszültségértékeket figyeltem meg:
CPU mag 1.42 V
+3.3 V: 3.39 V
+5 V: 5.16V
+12 V: 11.67 V
-12 V: -6.93V
-5V: -3.94V

Tudom nehéz így messziről megmondani, de mi lehet a baj? A táp a rossz vagy az alaplap (ABIT KN8 SLI) vagy valami egészen más probléma lehet?

(#2034) Csaba_20_ válasza Chieftec (#2032) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Erre nehéz egyértelmű választ adni. Persze, elképzelhető, hogy a tápnak, a nem megfelelő keresztterhelés miatt bekapcsol valamelyik védelme. Viszont a 3 winchester nem jelent jelentős terhelést, de ettől még átalakíthatja a terhelési viszonyokat.

(#2035) Csaba_20_ válasza pokadv (#2033) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A feszültségeket multiméterrel kell mérni, a szoftveres mérések(BIOS, everest stb.) semmire se jók. A hibajelenség nem tűnik táphibának. Próbáld meg lehúzni a DVD írókat első körben.

(#2036) Chieftec válasza Csaba_20_ (#2034) üzenetére


Chieftec
őstag

Sztem ez a 3 vinyo pont eleg volt neki.. Igy nem problemazott.. Aztan megneztem itthon egy 400 as kodegennel de vinyok nelkul, ugy is ment, szal a lenyeg, hogy nem a proci volt a hibas.

(#2037) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

HI!
Nagyon meleg levegő jön ki a Zalman 460asamból! Egy erősebb játéknál (Rainbow Six Vegas 8800 GTS-el) az egyébként abszolút kevés CPU-húzásnál tapasztalt hőmérséklet nagyon felugrik...igaz gyári hűtő, de még így is nagyon meleg van odabe. nem lehet valamivel szabályozni a fan speedet?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2038) stol válasza raskolnikoff (#2037) üzenetére


stol
addikt

A tápnak NEM feladata a ház szellőztetése :Y
Ház szellőztetésére arra kialakított venti-helyek vannak.

(#2039) TGaben


TGaben
tag

Sziasztok!
Lenne egy kédésem. Nem tudtam melyik topicban lenne a helye,ezért több helyre is beírtam...
Találkozott már valaki azzal a problémával,h a bekapcsoló gomb megnyomása után nem azonnal,hanem kb 4-5 perc(!) mulva indul be a gép. Magától. A gomb jól van bekötve,csavarhúzos indításnál is ugyan ez történik. Sőt,a vga nélkül is... Táp 400-as Azona, konfig a profilnál. Mitől lehet ez?

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#2040) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

#2029-re valaki? pls!

[Szerkesztve]

coito ergo sum...

(#2041) hoember 2 válasza TGaben (#2039) üzenetére


hoember 2
aktív tag

Első körben másik táppal probálkozz ( erősebbel ) Ha ez nem ok, akkor mindent ki a lapból ( értelemszerüen a proc ram vid kártya marad ) de minden mást lehuzni róla.

Várom a fejleményeket :)

(#2042) TGaben válasza hoember 2 (#2041) üzenetére


TGaben
tag

Este lesz táp. Majd írok :R

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#2043) TGaben


TGaben
tag

Az alaplapon van táp csati. (Abit AN8 SLI) Be van kötve,de ez miért van rajta? +táp kell a lapnak?

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#2044) macskajancsi válasza TGaben (#2043) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

nekem kn9sli-m van, ott azt írja a manual, hogy a pci-e slotoknak ad segédtápot. márhogyha a szabvány 4pines csatlakozóra gondolsz.

coito ergo sum...

(#2045) TGaben válasza macskajancsi (#2044) üzenetére


TGaben
tag

:R Ja boccs,azt nem írtam. Amilyen a vinyóba/optikába is kell tápcsati. olyan.

[Szerkesztve]

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#2046) tomiet111


tomiet111
csendes tag

A segítségeteket kérem. Már egy fél éve haldoklik a gépem. Az a baja, hogy állandóan kék halálozik. Már mindent kipróbáltam, memtest, memória csere, drivercsere. És gondoltam megnézem a tápot is, és különös eredményre jutottam, talán meg is van a probléma forrása, és evvel kapcsolatban szeretném kérdezni a véleményeteket, hogy szerintetek mi a fenét kéne csinálnom. Az alábbiakban mellékelem a képet:

http://kepfeltoltes.hu/view/070508/g_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm a segítő jellegű hozzászólásokat.

(#2047) TGaben válasza hoember 2 (#2041) üzenetére


TGaben
tag

Hali!
Táp volt... :W Már pöccre indul,csak ez meg hangos... :F

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#2048) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Egy táp szakitól várnék véleményezést, hogy vajon a tápom teljesítménye fogyott-e el?

A problémám a következő:

Nemrég vettem az addig tökéletesen működő AMD konfogomba egy X2-es procit és hozzá egy hűtőt 12cm-es ventivel. Ekkor kezdett előfordulni egy olyan jelenség, hogy a gép minden előjel nélkül kikapcsolt. Mivel egy pár alkalommal akkor produkálta a dolgot, amikor a TV kártyát indítottam arra gyanakodtam, hogy az a ludas. Ki is szereltem, de később szintén előfordult, hogy időnként kikapcsolt. Érdekesség viszont, hogy bekapcsolt C&Q-nál, ha minimális energiagazdálkodáson van, nem kapcsol ki soha.

A napokban gondoltam meglesem a tápomon, hogy áganként milyen teljesítményre képes és szétosztom ésszerűen az eszközök között. Egy 410W-os Chieftec tápról van szó. Megnéztem, és rájöttem, hogy nincs olyan mértékben terhelve egyik ág sem, hogy ez indokolná a hibát, mivel egyik 12V-os ágon sincs 15A-től nagyobb áramfelvétel ebben biztos vagyok.

Ekkor keresgélni kezdtem a potenciális lehetőségeket és szerintem megvan a hiba. A házban összesen 3db 12cm-es venti van, / 2 házventi+ 1 prociventi/ és egy VGA venti ami szintén nem kicsi, namost ez mind alaplapi csatlakozókra van dugva. Ezeket mind lehúzgáltam és átalakítóval a molex csatikhoz csatlakoztattam. És úgy néz ki, hogy azóta /3 napja/ nem kapcsol ki a gép. Létezik, hogy a fő tápcsatlakozó ágán kevés a power? A kiegészítő 4 tüskés csati rá van dugva az alaplapra.

21 éve a Prohardveren! ™

(#2049) Csaba_20_ válasza macskajancsi (#2029) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Amikor menet közben dugtad rá a videokártyád, akkor bekapcsolt a táp túláramvédelme és ezért kapcsolt le. A HPC360-as nem egy mai darab, érdemes lenne átnézetned, esetleg átkondiztatnod. Egyébként nem hiszem, hogy komolyabb problémád lehetne a táptól, viszont nem tudom megmondani, hogy egy vadi új konfighoz is megfelelő lesz-e. Ezt a tápot még más terhelési eloszlásra tervezték, mint az újabbakat. Ettől függetlenül azonban még lehet működőképes, mert az X2 alacsonyabb fogyasztást jelent a 12V-on, mint mondjuk egy P4 3GHz.

(#2050) Csaba_20_ válasza kirkri (#2048) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az a 3-4 db ventilátor nem jelent terhelést a tápnak. Viszont a 410W-os Chieftec táp meghalás előtt szokott hasonló újraindulásos problémákat okozni. Javaslom hozd el javításra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.