Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) westcoastog válasza Viktoár (#12000) üzenetére


westcoastog
veterán

Ott a tápkábelnél érezni hogy rezeg, előző fsp tápom ilyet nem csinált ebben a házban.

(#12002) Viktoár válasza westcoastog (#12001) üzenetére


Viktoár
addikt

Próbáltad úgy hogy kiveszed a házból a tápot? Hogy megnézd a tápból jön-e a hang vagy a házból.

Üdv:Viktor

(#12003) Béci72 válasza Béci72 (#11997) üzenetére


Béci72
csendes tag

Közben megtaláltam a típus (DC7800) Service Manual-t,és megkaptam a kérdésemre a választ.............. :DD :))

maja35@gmail.com Hülyeséget légyszíves ne kérdezz!!! Az kizárólag az Én kiváltságom!!!

(#12004) westcoastog válasza Viktoár (#12002) üzenetére


westcoastog
veterán

Elég ha kicsavarozom a helyéről és arrébb teszem házon belül?

(#12005) Viktoár válasza westcoastog (#12004) üzenetére


Viktoár
addikt

Azért gondoltam hogy ki kellene szerelni mert így teljesen kizárhatjuk az egyik tényezőt.Mivel nincs kontakt a táp és a ház között. :)

Üdv:Viktor

(#12006) westcoastog válasza Viktoár (#12005) üzenetére


westcoastog
veterán

Megpróbálhatom hogy elborogatom ezt a batár dragont a gépasztalon, bár nem tudom a kábelek miatt kibírom e húzni annyira a tápot.

Ha ott fent a tápot a tartóján hagyom, de kicsavarozom úgy jó?

[ Szerkesztve ]

(#12007) Viktoár válasza westcoastog (#12006) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha rövid a kábel akkor ne vedd ki csak csavarozod ki a tápot próbáld meg úgy.Persze ettől úgyanúgy rezonálhat a ház vagy a táp is.

Üdv:Viktor

(#12008) westcoastog válasza Viktoár (#12007) üzenetére


westcoastog
veterán

Biztosan a táp rezonál valamiért, hisz ha a házát, vagy a hátát fogom meg érezni rajta, az előző fsp-m meg sem nyikkant így.

(#12009) Viktoár válasza westcoastog (#12008) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha biztos vagy benne akkor esetleg húzd meg a táp csavarjait hátha elég annyi is.ne azokat amik a gépházba fogják hanem amik a tápot fogják össze.Ha így sem javul a helyzet akkor benne zörög valami.viszont ha garis akkor nem éri meg szétszedni.

Üdv:Viktor

(#12010) Viktoár válasza westcoastog (#12008) üzenetére


Viktoár
addikt

Dupla

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#12011) westcoastog válasza Viktoár (#12009) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem garis, elvileg nem volt használva úgy vettem, volt már szétszedve mikor gondoltam a venti zörög, de mégsem, szétszedés előtt is zörgött, utána is, nem figyeltem, de a dugónál ahol a tápkábel becsatlakozik ott vannak csavarok nem? Lehet meg kéne húznom őket a csatlakozónál.

(#12012) Viktoár válasza westcoastog (#12011) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem ott nincs csavar de az összeset húzd meg abból baj nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#12013) westcoastog válasza Viktoár (#12012) üzenetére


westcoastog
veterán

Holnap nekiesek, aztán remélem valamit sikerül okoznom, mert elég idegesítő a traktor effekt :D
Lehet a ventilátorról leszerelem a légterelő műanyag lemezt.

(#12014) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Ez mitől lehet?

AIDA:

Semmi ilyenhez nem lett nyúlkálva a biosban, nem értem mi a baja.

Heyho.

(#12015) stm_


stm_
tag

Hello!

Az mitől lehet, hogy bizonyos környezeti hőmérséklet mellett a táp sípóló hangot hallat?
Most lesz egy éves a táp, elejétől fogva csinálja, bár nagyon ritkán. Tulajdonképpen tél-->tavasz ill ősz-->tél időszakban jön elő ahogy esik/nő a hőmérséklet és néha csak pár percig néha akár 20-25percig sípolgat. Most is előjött a hűvös idő miatt, igaz most elég halk.

Általában amikor a jelenség fenáll, a sípoló hang mellett olyan hang is hallható mintha egy pillanatra felpörgetné a ventilátort, olyankor néhány másodpercre el is tűnik a sípolás...

Konfig az adataimnál.

xxSanchez: Asus sajátosság. Nekem is csinált ilyet az AISuite, sőt még a ventilátor-vezérlésbe is belegányolt, ritka bugos program. Szóval ez csak szoftveres hiba.

(#12016) xxSanchez válasza stm_ (#12015) üzenetére


xxSanchez
őstag

Az előbb a gépem is lekapcsolt majd elindult magától és ez jött be:

Az Alsuit-et épp most töröltem.

Heyho.

(#12017) stm_ válasza xxSanchez (#12016) üzenetére


stm_
tag

Huhh..az már nem túl jó. Nekem is írt olyan lehetetlen értékeket mint amit a fentiekben írtál, viszont a gépem hibátlanül működött...

Panaszkodik a tápra a post képernyő, elképzelhető, hogy a program hibás detektálása miatt, kivéve persze ha ez bios szintű ellenőrzés ami független a programtól.

Ha a programot letörölted és így is előjön akkor viszont egyértelműnek látszik a táp hiba.

(#12018) xxSanchez válasza stm_ (#12017) üzenetére


xxSanchez
őstag

A programot töröltem, azóta még semmi nem volt. Remélem így is marad.

Heyho.

(#12019) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Sziasztok!

Csak egy kérdésem lenne. Az egyik gépemben egy Corsair TX550M táp dolgozik, amit itt a kollégák ajánlottak. Nagyon elégedett is vagyok vele.
Valamelyik nap egy rövid időre elment az áram nálunk (vihar volt). Gyakorlatilag minden kikapcsolt, a televíziók, a másik számítógép, de még az ezen a gépen lévő monitor is. Viszont a számítógép, meg mintha misem történt volna, vígan élte tovább az életét. Éppen youtube videót néztem.
Valaki tudna erre magyarázatot adni? Mert ha ez ennél a tápnál így természetes, akkor tényleg baromi jó választás volt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#12020) Viktoár válasza Kean_Sorbo (#12019) üzenetére


Viktoár
addikt

Mennyi időre ment el az áram?

Üdv:Viktor

(#12021) Kean_Sorbo válasza Viktoár (#12020) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Jó kérdés, az biztos hogy fél másodper alatt volt, de az az érdekes, hogy minden más elektromos eszköz kikapcsolt. Még a lámpák is elsötétültek, router, erősítő stb.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#12022) Viktoár válasza Kean_Sorbo (#12021) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem vagyok elektronikai szaki,de lehet hogy a tápodban egy faszántos pufferkondi van ami azt a pillanatnyi kimaradást képes volt "önerőből" pótolni.Mivel csak youtube-oztál a géped nem volt meghajtva így alacsony volt a fogyasztása amit a kondi még elbírt mielőtt teljsesen "kisült" volna.De ez csak egy gyenge tipp :U

Üdv:Viktor

(#12023) Lompos48 válasza Viktoár (#12022) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egyedüli magyarázat (habár a faszántos egy új technológiai kategória), ha egy rejtett UPS létét nem feltételezhetjük. :))
Sok táp működik 100-240V~ bemenettel, ebból következik, hogy "egy ideig" kell bírnia ecet nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#12024) mr_ricsi válasza Lompos48 (#12023) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egyszer kíváncsiságból kiszámoltam, hogy az aktuális (Chieftec) tápom az aktuális gépemet mennyi ideig kell hogy hajtsa primer kondikból, és másodperc feletti idő jött ki.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12025) Lompos48 válasza mr_ricsi (#12024) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Yeah! :K

(#12026) Kean_Sorbo válasza Lompos48 (#12023) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Így néz ki belülről: Corsair TX550M

Nincs UPS. Ezért csodálkoztam. ;)

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#12027) Lompos48 válasza Kean_Sorbo (#12026) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szép nagy kondik vannak benne! Valószínűleg azok a "ludasok". :K

És figyelemreméltó: (#12024) mr_ricsi

[ Szerkesztve ]

(#12028) Kean_Sorbo válasza Lompos48 (#12027) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Értem. Köszöntem mindenkinek a magyarázatot! :)

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#12029) Viktoár válasza Lompos48 (#12023) üzenetére


Viktoár
addikt

Bocs a sajátos magyarázatért de mint írtam nem vagyok szaki. :N Faipari tudományokkal tömték a fejem.
Viszont a tippem ettől még jó volt. ;)

Üdv:Viktor

(#12030) Lompos48 válasza Viktoár (#12029) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Faipari tudományokkal tömték a fejem.

Magyarázza a faszántos terminus technicus-t. :))

Tipp OK. :C

(#12031) építész válasza mr_ricsi (#12024) üzenetére


építész
aktív tag

A számításod megnyugtató. Viszont én kíváncsi lennék az alaplap tudására is. Lehet, hogy az Asus.nak még nem jutott eszébe, de én el tudnék képzelni egy olyan alaplapot is, ami reagál arra, ha vészesen fogy a tápfesz.

bye

(#12032) stm_ válasza építész (#12031) üzenetére


stm_
tag

Eszébe jutott, már elég régóta létezik náluk az Anti-Surge Protection technológia.

[link] erre valaki? :U

(#12033) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám volna, hogy a Corsair CX500-as tápom áram alá helyezés után jól hallhatóan, de még nem idegesítően (este de! :D) elkezd sípolni. Vagy cicereg, de inkább sípol.
Ez normális, vagy nem kéne? Vigyem vissza gariba, cseréltessem?

mAtx4ever!

(#12034) építész válasza stm_ (#12032) üzenetére


építész
aktív tag

"protects itself by switching-off the unstable power supply." Annál kifinomultabb dologra gondoltam mintsem lekapcsolja a tápot. Mondjuk, ha rövid időre nem stimmel power good jel, menthetné a regisztereit a stackbe és megállna a proci, hogy ne fogyasszon stb. Vagy ha jó lenne az érzékelő chip és maga is (jól) mérhetné a feszültség ingadozást, kaphatna a proci egy interuptot táp zűr esetén, a biosban meg benne lenne, hogy mit csináljon ekkor hamarjában. Visszavehetné a lap a fogyasztását minimumra, a ramokat meg frissítené szaporán.

bye

(#12035) építész válasza stm_ (#12015) üzenetére


építész
aktív tag

Én forrasztási hibára gyanakodnék. Melegben kitágul és jó a kontaktus. Télen meg összehúzódik és nincs ami összenyomja a felületeket.

bye

(#12036) építész válasza lukaszokni (#12033) üzenetére


építész
aktív tag

Ha veszed a fáradtságot és visszaolvasod a fórum cikkeit hemzseg a ciripelős tápoktól. Gyakori jelenség, magyarázatok is vannak rá bőven, de szerintem akkor sem normális jelenség, ha tudod az okát. Sok-sok gagyi noname táp meg nem cicereg, se este, se reggel, se nyáron, se télen, se terhelve se terheletlenül.
Ha garis, le van ragasztva címkékkel a csavarja, így javítani se lehet a garancia elvesztése nélkül. Tehát nincs más lehetőséged, mint visszavinni. Ha ráadásul még sipol is, akkor meg különösen érdemes visszavinni.

[ Szerkesztve ]

bye

(#12037) lukaszokni válasza építész (#12036) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Csak másfél oldalt olvastam vissza, én lusta. :) Más topikokat is bújok, mielőtt kérdeznék, mindig visszalapozok kettőt, úgyhogy olvasok eleget. :)
Javítani nem is akartam, így megy vissza a boltba.
Köszönöm a segítséget! :)

mAtx4ever!

(#12038) építész válasza lukaszokni (#12037) üzenetére


építész
aktív tag

Nem szemrehányásnak vagy kritikának szántam, csak nehéz lett volna minden okot hűen ismételten felsorolni.

bye

(#12039) stm_ válasza építész (#12035) üzenetére


stm_
tag

Nah igen de télen sem általános a jelenség.

Nagyjából olyan 22-23°C foknál jön elő. Tehát ha ez alatt vagy felett van a hőmérséklet a szobában akkor csendben van.

Azért próbálok informálódni mert egy esetleges garanciáztatás során...hát nem tudom.
Nem egyszerű reprodukálni a hibát, na meg abban sem vagyok biztos, hogy garanciális probléma.

(#12040) kchryss


kchryss
addikt

Ma jött meg a gép amit rendeltem:
alaplap: asrock b75 pro3
cpu: i3-2120
vga: sapphire 7770 vapor-x
ház: thermaltake commander ms-ii
TÁP: Thermaltake TR2 RX W0146RE 450W [link]
Elosztó: Philips SPN3040C túlfeszültség védő [link]
A többi alkatrész lényegtelen, mert még nem kötöttem rá.
A lényeg a fenti alkatrészeket kötöttem be. Tesztelésként áram alá tettem a gépet, bekapcsoltam és megjelent a bios. A ház előlapi csatlakozóit bekötöttem, de a reset nem működött, ránéztem és láttam, hogy valószínűleg rosszul kötöttem be, mert nem vízszintesen volt a 2 csatlakozója hanem függőlegesen. Gép kikapcs, áramtalanít az elosztóval. Bekötöttem a resetet ahogy jónak gondoltam. Bekapcsoltam az elosztót és itt jött a döbbenet, levágta a biztosítékot. :Y
Gondoltam lehet véletlen, megpróbáltam megint, újra levágta. Itt már elkezdtem erősen aggódni. Lehúztam az összes csatlakozót amit a ház előlapjából az alaplapba vezettem, közte a resetét, mert gondoltam én rontottam el valamit. Megint levágta. Kiszereltem a tápot a gépből és csak a tápot bedugtam és amikor bekapcsoltam levágta, kipróbáltam másik fázisnál ott is levágta.
A táp elvileg minőségi ajánlott fajta. Teljesen új. Fura hangot nem adott ki, a szaga se jött és kivülről is teljesen normálisnak tűnik. Ha külön csak a tápot dugom a hálózatba anélkül, hogy a gépre lenne kötve elvileg forognia kéne a ventijének és mást semmit nem csinálnia, ugye? Szerintetek tönkrement? Én ronthattam el valamit vagy hibás darab volt? Garancia érvényes az ilyenre? Ha tönkrement vihette magával a gép egyéb alkatrészeit is?
Légy szíves segítsetek, mert nagyon elszomorodtam. Régi gépemben egy 12 éves kodegány táp van, arra nem merem rákötni az új gépet, így meg nem tudom tesztelni a többi alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

(#12041) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni,hogy ha engem választ a játék host-nak akkor elég erősen akad a játék!? (fps lagg) Mi okozhatja ezt? Másik vinyóra raktam fel a win7-t is,és ugyan az a probléma lett mint az előző vinyón.A gépem eléggé megfelelő a játékokhoz.
i5 3550,gtx 560,2x2gb 1600 ram. Táp okozhat ilyet vagy vga? Most raktam bele ezt a tápot. [link]

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv.
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#12042) Viktoár válasza kchryss (#12040) üzenetére


Viktoár
addikt

A táp nem szereti ha csak magában (terhelés nélkül) van elindítva,de próba erejéig nem lesz baja.Általában egy 12v autó izzót vagy valami fogyasztót szoktak rákötni.

Attól hogy áram alá helyezed még nem indul el.A 20 pines csatlakozóján amit az alaplapra dugsz van egy zöld vezeték.Azt kell összekötnöd egy (bármelyik) feketével ami szintén a csatlakozón van. Egy darab drótot (pl: széthajtott gémkapcsot) beledugsz a két kivezetésbe és elméletileg működnie kell.

morbias2: Szerintem nem a táp a probléma de csak tipp.Driverek frissítése esetleg másik verzió kipróbálása már megvolt?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#12043) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!

Már írtam ebbe a topicba, de most konfig újítás miatt még égetőbb a dolog.
Szóval van egy régi-régi FSP 350W-os tápom (12V/18A max). A jelenlegi konfigom: AMD X2 5400+ (TDP 65W), Ati 4850 512MB, 2db 7200-as vinyó.

A jelenség: a táp ha terhelem a gépet (akár a cput akár a vgat akár egyszerre) kerreg. Olyan a hangja mint mikor egy ventillátor kicsit hozzá ér valamihez. Viszont szerintem nem ez a helyzet, hiszen a táp ventije állandóan forog és szerintem a fordulatszáma is állandó, ráadásul a kerregés abban a pillanatban elkezdődik ahogy terhelem. Néha épp hogy csak annyira hallani mint amennyire a régi vinyók kerregtek, néha meg egészen felhangosodik (jellemzően játék alatt fordul elő).

Amit nem tudok, hogy ez azt jelenti-e, hogy a táp túl van terhelve vagy elöregedett, vagy esetleg az épületnek a hálózata nem bírja el (itt az emeleten régebbi a kábelezés)?

A másik: új konfigom lesz hamarosan Phenom II X4 140W fogyasztású processzorral (VGA marad). Elméletben ez az FSP táp még elbírná azt a procit?

(#12044) Viktoár válasza endruboy1 (#12043) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Félre ne érts nem nézlek hülyének,biztos hogy a tápból jön a kerregés? Esetleg a vga ventije vagy cpu hűtő nem lehet a zaj forrása?

Üdv:Viktor

(#12045) endruboy1 válasza Viktoár (#12044) üzenetére


endruboy1
senior tag

Egész biztos, hogy a tápból jön már belebújtam a gépbe a fülemmel. Most azt fülelem hogy a táp melyik részéről, hogy biztos nem venti-e. De hát nem lehet, hisz az biztosan állandó fordulatszámon megy... nem értem.

Szerk.: lehet hogy valami csavar zörög mert mikor megnyomom kissé a gép hátulját ahová a táp van felrögzítve elhallgat. Lehetséges hogy terhelés alatt "rezeg" a táp kicsit? Jó lenne ha csak az lenne, mindjárt végig húzogatok mindent. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12046) Viktoár válasza endruboy1 (#12045) üzenetére


Viktoár
addikt

Az gyakori probléma hogy berezonál a ház.Terhelés alatt nő a tápventi fordulatszáma ergo jobban rezeg a táp ami átadja a háznak.A noname illetve alsó kategóriás házak vékony lemezből készülnek,nincsenek merevítők sem ezért könnyen átveszik,felerősítik a rezgést.

Üdv:Viktor

(#12047) endruboy1 válasza Viktoár (#12046) üzenetére


endruboy1
senior tag

Úgy tűnik az volt. Meghúztam a házon a csavarokat és most burn-in teszt alatt is csend van egyenlőre. Ennek most nagyon örülök :D!

Na és akkor ez a táp valszeg elég lesz annak a 140W-os Phenom II X4 965-nek szerintetek? Pláne így, hogy ezek szerint "egészséges"...

(#12048) kchryss válasza Viktoár (#12042) üzenetére


kchryss
addikt

De ha a csatlakozó összekötése nélkül levágja a biztosítékot, akkor érdemes próbálkoznom ilyenekkel vagy rossz a táp?

(#12049) Viktoár válasza kchryss (#12048) üzenetére


Viktoár
addikt

Valószínűleg hibás csak megemlítettem hogy normál esetben hogyan lehet elindítani. ;)
Ha új akkor mindenképpen megkellene próbálni a garanciális cserét.Hiába márka és hiába új sajnos a hibalehetőség mindegyikben benne van. :(

endruboy1 : Szerintem elbírja bár függ a hardverkörnyezettől is.Azért hosszú távon megnyugtatóbb lenne egy picivel erősebb tápegység. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#12050) lukaszokni válasza kchryss (#12040) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

A szakmám villanyszerelő, nem elektronikus, így első hallásra szimplán zárlatos :) és azért veri egyből.
Szerintem vidd vissza gariba, szó nélkül.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.