Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) építész válasza =Thor= (#14050) üzenetére


építész
aktív tag

Szia!

Először is húzd le a HDD-t, mert a SMART-ba beíródik, hogy nem tud felpörögni és így csökken a piaci értéke és a Sentinel kondíció.
Másodszor pedig húzz le mindent, kivéve az alaplapot, procit és a ramokat. Próbáld ezt a minimális konfigurációt beindítani. Ha szerencséd van beindul és egyenként rakj vissza mindent.

Azért az a táp gyengének tűnik, nem árt ha komolyabb táppal is próbálkozol.

[ Szerkesztve ]

bye

(#14052) építész válasza IreN!CuS (#14049) üzenetére


építész
aktív tag

Szia!
Javaslom, hogy vegyél le minden tuningot és próbáld ki úgy. Azért mert elindul 3.6-on még nem jelenti azt, hogy folyamatosan működik is.

bye

(#14053) IreN!CuS válasza építész (#14052) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Mint írtam kipróbáltam majdnem default bios mellett is(tuning részben ki volt kapcsolva minden).

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#14054) =Thor= válasza építész (#14051) üzenetére


=Thor=
tag

Szia!

Egy intel SSD + egy Slim dvdíró van rákötve. Ezeket lehúztam + az alaplapi wifi-t is kihúztam. Sajnos semmi változás...
Megpróbáltam mobillal felvenni , milyen hangot ad ki, hátha segít:
[link]
És közben a táp külső egységén a zöld led is villog a kattanásokkor.

Valami ötlet?

Bár nem nagy a táp, már 4 éve gond nélkül ment vele. Nincs VGA-m, csak az integrált + netre, office-ra volt használva a gép. Bár igaz, sokszor ment napi 16 órákat is egyhuzamban...

[ Szerkesztve ]

(#14055) mr_ricsi válasza IreN!CuS (#14049) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Volt párszor bootolásnál kék halál is."
Akkor a hibakódo(ka)t írd meg, hogy ne kelljen találgatnunk!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14056) IreN!CuS válasza mr_ricsi (#14055) üzenetére


IreN!CuS
őstag

4-5 napja nem jelentkezett ilyesmi,de legközelebb majd felírom.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#14057) tornas válasza IreN!CuS (#14056) üzenetére


tornas
őstag

Eseménynaplót is megnézheted!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14058) didyman válasza =Thor= (#14050) üzenetére


didyman
őstag

Zárlat lehet a panelen.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14059) =Thor= válasza didyman (#14058) üzenetére


=Thor=
tag

Mármint a tápnak?
Azzal mit lehet kezdeni?

(#14060) AaronBass válasza mr_ricsi (#14046) üzenetére


AaronBass
tag

5volt lilára gondolsz, ad le feszt, de semmi egyéb nem indul, de standby van!

(#14061) draff válasza Lompos48 (#14023) üzenetére


draff
aktív tag

Gondolod, hogy nem tudom?

Azért én sem ott tartok az elektronikában, hogy miért ég a zseblámpaizzó, ha hozzászorítjuk a laposelem két fémes "lábához". ...

(#14062) didyman válasza =Thor= (#14059) üzenetére


didyman
őstag

Megjavítani. :-) Van nálam most is egy a szerkesztőségből, meg régebben is javítottam már ezt a típust, szerintem ugyanaz lesz a baja. Pár öregedő kondi miatt a FET-ek terhelése (vesztesége) növekszik, amitől egy idő után zárlatba vonul a felső oldali.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14063) Lompos48 válasza draff (#14061) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha tudod, akkor miért írsz olyasmit, ami az ellenkezőt engedi sejtetni.
És hogy ne hagyjalak továbbra se hibázni: A laposelem meg zseblámpaizzó áramkörnek köze nincs az elektronikához. Ennek elsajátításához elég a Wikipédia szócikke is.

[ Szerkesztve ]

(#14064) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok, tegnap érkezett hozzám egy idősebb számítógép elsősorban szoftveres "karbantartásra", de kiderült, hogy már jó ideje nem volt takarítva sem, ezért alaposan kiporoltam. A tápegység takarításánál feltűnt pár elöregedett kondenzátor, kép 1, kép 2,. A tápegység "MS Industrial" gyártó nevet viseli, BIOS-ban ilyen fesz. értékeket mutat.
Véleményem szerint az orosz rulett kategóriába sorolható, de azért erősítsetek meg!

[ Szerkesztve ]

(#14065) Hitman


Hitman
aktív tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#14066) IreN!CuS válasza tornas (#14057) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Még ha érdemben kiírna valamit azt mondom.

Lefagyás után lesz egy bejegyzés a váratlan leállásról után már csak a DNS Client Events 1012-re hisztizik hiába kerestem rá sokat nem tudtam kideríteni róla.

Mást nem látok ami ide tartozna az eseménynaplóban.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#14067) Lompos48 válasza Hitman (#14064) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kondikat cserélni kell. A feszültségértékekkel még nincs semi nagy baj.

(#14068) Hitman válasza Lompos48 (#14067) üzenetére


Hitman
aktív tag

Ennek házilag nekiállhatok a megfelelő kapacitású kondenzátorok beszerzése után egy pillanat forrasztó pákával, vagy van egyéb spec. feltétele (kis teljesítményű páka stb.)

(#14069) Lompos48 válasza Hitman (#14068) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kondenzátorokhoz legtöbbször nem elég a kis teljesítmény. A pillanatpáka jó, de gyakorlat kell hozzá. Ha még nem csináltad, inkább kérj segítséget valakitől. Baj lehet ha a nyák kétoldalú és furatgalvanizált.

(#14070) adax01


adax01
tag

Én nem használok hozzá pillanatpákát csak hagyományosat 40-50W-s elég oda nem kell több.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#14071) didyman válasza Hitman (#14068) üzenetére


didyman
őstag

Alacsony ESR-ű kondi kell, meg egy jó páka. Lehet pillanatpáka is, kicsit szenvedősebb, de alkalmas ehhez a panelhez.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14072) nem_tom


nem_tom
őstag

Hali!

A minap vettem egy vadi új Cooler Master Elite Power 500W-os tápot. Rendesen működik, viszont amikor most bekapcsoltam a gépemet ilyen magas frekvenciájú sípoló hangot adott ki jó pár percig. Ez mitől lehet?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#14074) Kékes525


Kékes525
félisten

DualCore Intel Core 2 Duo E6600, 2400 MHz (9 x 267) proci

Gigabyte GA-945GM-S2 v1 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN) alaplapom van 4 gb rammal

Az a problémám, hogy az a BIOS sem az aida64 nem látja a +5V-ot és ezt hibaként néha kidobja.

Ennek ellenére pár napja használom a gépet win7 64bit enterprise -al és semmi probléma.

Először nem is volt bekötve, de most már bekötöttem és változatlan. Az alaplapi hangkártyát és videót használom.

Rendben van ez így?

Bocs, ha rossz topikba írtam...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14075) építész válasza Kékes525 (#14074) üzenetére


építész
aktív tag

Valahogy az alaplapok érzékelő chipje vacak. Mindennapos eset, hogy rosszul mérnek, vagy nem is mérnek meg minden feszültséget. Emiatt aggódni nem kell. Érdemes egy multiméterrel végigmérni a feszültségeket és azután vagy megnyugodhatsz vagy aggódhatsz.

[ Szerkesztve ]

bye

(#14076) didyman válasza Kékes525 (#14074) üzenetére


didyman
őstag

Mit nem kötöttél be?? 5V nélkül el sem indulna az alaplap, meg a perifériák. BIOS-ban tiltsd le az 5V figyelését, ha van erre lehetőség, aztán béke. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14077) didyman válasza építész (#14051) üzenetére


didyman
őstag

A lemezt valóban érdemes lehúzni, de nem azért, hogy a SMART ne naplózzon rendellenességet, hanem azért, hogy ne menjen tönkre tőle..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14078) Vekko


Vekko
aktív tag

Sziasztok!

Gigabyte superb 460-as tápom van. A ventilátor zörög/kattogó hangot ad ki. Néha erősebben néha gyengébben. Ha pl. a gépet megdöntögetem néha abba is hagyja. Mitől lehet ez? Ventilátor cseréje lehetséges ha csak azzal oldható meg a probléma?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#14079) Vekko


Vekko
aktív tag

Közben már látom nem voltam vele egyedül, nem gondoltam volna, hogy ez gyakori probléma. Keresgélés után ezt a ventit találtam ajánlottnak: link

Ha megrendelem, hogyan tudom beszerelni?

[ Szerkesztve ]

(#14080) Kékes525 válasza didyman (#14076) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó kérdés, ezzel kezdtem (volna), ha lett volna a biosban. De az sem mutatja! Nincs +5v és +5v készenléti, de a gép változatlanul tökéletesen fut és az aida64 streszt is jól bírja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14081) Algol válasza Vekko (#14079) üzenetére


Algol
senior tag

A választott ventilátorodnak itt van az adatlapja.
A specification részt figyeld, természetesen a bal oldali standard connection módot.

A légszállítás és a légnyomás adatok megfelelőek, egyedül a Starting Voltage: <= 9,0V ad okot aggodalomra,
amikor a táp vezérlése már bekapcsolná, esetleg nem fog elindulni a ventilátor.

Azt magam sem értem, hogy a jobb oldalon megadott feszültség csökkentő kábellel csatlakoztatva mitől lesz az indulási feszültsége kisebb, nevezetesen <= 7V .

Üdv: Algol

(#14082) draff válasza Lompos48 (#14063) üzenetére


draff
aktív tag

Na jó, lehet hogy a zseblámpaizzó és a laposelem nem a bonyolult elektronika része, csupán a kezdet kezdete.

Akkor kezdem másutt, és nem dicsekvésként mondom:

csináltam én már 2x20W-os tranzisztoros erősítőt, ami lassacskán 20 éve működik.
csináltam infrakaput, ami bár nem használom semmire, de azért működik,
csináltam autóriasztót de nem is egyet, még olyan rádiósat is, ami a távvezérlőjével kb. 25 m-re hat,
csináltam és átalakítottam az autóimba mindenféle vezérlőelektronikákat.
Akkor még nem volt bennük semmi jobb dolog, pl. csak mechanikus feszültségszabályzó volt, max. kétállású ablaktörlő, vagy nem volt késleltetett utastér-világítás kikapcsoló,
meg a többi mai megszokott csoda.
Javítottam én nem egy TV-t, videót, mindenféle háztartási gépeket és más elektronikus-elektronikai csodákat.

de mostanában vagy 50 kompakt fénycsövet hoztam vissza a biztos halálból (és persze a kukából), de foglalkozom néha számítógép-táppal vagy a LED diódás világítástechnikával - is

(#14083) Lompos48 válasza draff (#14082) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Bátran csak így tovább!

(#14084) draff válasza Lompos48 (#14063) üzenetére


draff
aktív tag

Na jó - de ne legyen má meg "kéccer"

[ Szerkesztve ]

(#14085) Vekko válasza Algol (#14081) üzenetére


Vekko
aktív tag

Ha minden igaz D12SH-12 venti van benne gyárilag. Itt 12 Voltot ír, nem tudom, hogy ez azt jelentheti-e. Ha nem akkor honnan tudhatom meg az induláshoz szükséges voltot?

(#14086) mr_ricsi válasza Algol (#14081) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Azt magam sem értem, hogy a jobb oldalon megadott feszültség csökkentő kábellel csatlakoztatva mitől lesz az indulási feszültsége kisebb,"
A gyakorlatban kimérve pedig már 4,pártized voltnál üzembiztosan pörögni kezd. (Mértem már néhányat.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14087) mr_ricsi válasza AaronBass (#14060) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"5volt lilára gondolsz, ad le feszt, de semmi egyéb nem indul, de standby van!"
És ha a lilát megterheled? (A lila és a fekete vezeték közé egy 5,6ohm/5W-os ellenállat például.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14088) Algol válasza Vekko (#14085) üzenetére


Algol
senior tag

A Yate Loon D12SH-12 adatlapján "Operating Voltage: 6,5V - 13.8V" szerepel, ami azt jelenti, hogy 6,5V-nál már el kell indulnia.

Figyelembe véve mr_ricsi #14086 válaszát nyugodtan használd az [Aerocool Shark] ventilátort, mert minden más paramétere megfelelő, sőt zajszintben és várható élettartamban lényegesen jobb a Yate Loon-nál.

Üdv: Algol

(#14089) draff válasza Algol (#14088) üzenetére


draff
aktív tag

Szerintem meg bármilyen 12 V-os és 80 cm átmérőjű ventilátor használható bele.
Az egyedüli kiválasztási kritériuma, hogy ne legyen túl zajos.

Amikor nekem még a nagyonrégi Skodámban az általam utólag beszerelt Moszkvics ablakmosótartály volt valami Wartburg-os elektromos szivattyúval, és mellette egy Dacia indexautomatával ...
Az az autó ugyanúgy elment vele, mintha már gyárilag is úgy lett volna legyártva.
Pedig a Skoda gyár azokban az időkben eléggé vicces ablakmosóval operált. (1000MB; S100; S110)
Volt egy fosbarna, két kampóra felakasztható műanyag-zacskó a víznek - elől a csomagtartóban - összecsövezve egy injekcióstű-szerű nyomógombos kéziszivattyúval a műszerfal alatt, amit egy rugó nyomott felső állapotába, s dugattyúja teljes benyomásával be lehetett vizezni a szélvédőt.
Ennél már csak a "bogár" volt egyszerűbb (VW), ott a pótkerékben levő nyomás vitte ki a vizet a tartályból. Minden tankolásnál fújni kellett bele levegőt ... hogy működjön a mosás.

Ezzel csupán azt akartam sugallani, nem kell mindig mindenben a "nagy márkákhoz" ragaszkodni, a fő lényeg hogy jól menjen ... akár egy márkásabb tápegységben is.

(#14090) Algol válasza draff (#14089) üzenetére


Algol
senior tag

"Szerintem meg bármilyen 12 V-os és 80 cm átmérőjű ventilátor használható bele."

Gondolom a 80 cm nyilvánvaló elírás (8 cm helyett?). De egy 12 cm-es ventilátor helyére nem könnyű 8 cm-es ventit beszerelni - nem mindenki szeret barkácsolni.

"Az egyedüli kiválasztási kritériuma, hogy ne legyen túl zajos"

Megfelelő mennyiségű levegő szállítása elengedhetetlenül szükséges!

Ide is leírom egyik esetemet. Egyszer egy Chieftec GPS-550AB ventilátora beszorult (a sok portól?) és megállt. Gazdája ezt nem vette észre. A táp gyakorlatilag megfőtt, a puffer elkók felpúposodtak, kirepedtek. A táp bedöglött. Érdekes, hogy ugyanekkor a gépben levő GTX 8800-as videokártya RAM-hibás lett.

Üdv: Algol

(#14091) draff válasza Algol (#14090) üzenetére


draff
aktív tag

Bocsánat, ha kissé elnéztem a 8 és 80 közötti különbséget. Igazad van !
Valóban 8 centis, azaz 80 miliméteres.
de mindez apróság ....

Ha pediglen 12 centis lenne az a ventilátor, akkor megemlített javallatom értelemszerűen egy másik 12 centisre korlátozódna (nem ismerem azt a tápot, így aztán azt se nagyon tudom, eredetileg milyen volt / van benne)

A levegő szállítását és annak mennyiségét kétféle-képpen lehet megoldani:
1./ gyakorlatilag a fordulatszámmal
2./ a lapátforma és lapátszám kialakításával
[3./ a már megemlített ventilátor-átmérő milyenségével]

Aztán, hogy
a./ maga a mechanika nagyon zajos (csapágy, stb.) , vagy
b./ az átmozgatott levegő fizikailag adott áramlási sebessége a rácsokon, lyukakon keresztül
lenne a zaj eredő forrása
az megint egy másik tészta ....

Most az meg, hogy egy megemlített tápegység ilyen szépen megfőtt ... és erre lenne eredeteztethető a video RAM halála?
Érdekes gyanakvás.
A táp megfővése általában azzal szokott járni, hogy mindjárt nem ad ki semmiféle feszültséget. Se 12 V-ot, se 5 V-ot. Sőt még a saját ventije is leáll, mert az már többnyire a saját maga termelte 12 V-ról üzemel.
Ha a táp behal és elszáll, a jobbik eset tényleg az lenne, ha leáll.
De ha akkor szabályozatlan feszültségek röpködnek ki belőle (mondjuk 12 V helyett 18, és 5 V helyett 9) akkor ott tényleg lehet egyéb kár. Viszont akkor "megy vele" az alaplap, a vinyók, a proci, az összes RAM, CD és DVD író-olvasó, meg a többi mások.
Hogy nálad csak a video halt be - valahogy nem merném egyértelműen azt állítani, hogy azt a táp okozta.

Néha megszoktam említeni a sok "számítógép tudósnak", (akik itt csak tuningolnak orrba-szájba, vagy éjjel nappal megy a gépen a fontos játék 3D-ben), hogy -
a számítógépet egy évben egyszer ki kellene dobozolni és alaposan kiportalanítani! Mert a hűtés legnagyobb ellensége a lerakódott és persze igen jó hőszigetelő tulajdonságú házipor!
Ahol intenzív levegőáram van (ha meg mesterséges, akkor pláne) ott bizony mindig megjelenik a "porártalom".

Én is utószó-ként elmondok (leírok) ide egy esetemet. /De nem ma történt .../
A szomszéd csaj már egy jó ideje azon vergődött nekem, hogy a gépe mindig leáll magától.
Átmentem, szétszedtem, megnéztem ... és néztem.
A procihűtő + ventilátor szinte ki sem látszott!
Pedig egy több PIP-csöves szuperkomoly szerkezet volt - de tömören - a porban.
Kifújtam, kiecseteltem belőle legalább fél kiló szart.
Aztán a BIOS-ába is belenéztem.
A szerencsétlen alaplap automatikája már rég átállította 600-asra az 1100-as procit, hogy ne melegedjen annyira. De mivel még mindig túlmelegedett, naná hogy jött hozzá ez az automata-leállásos védelem.

Kipucolás és helyreállítás (fel lett húzva 1200-ra) után úgy ment a gépe, mint a szélvész ...

(#14092) mr_ricsi válasza draff (#14091) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A táp megfővése általában azzal szokott járni, hogy mindjárt nem ad ki semmiféle feszültséget. Se 12 V-ot, se 5 V-ot. Sőt még a saját ventije is leáll, mert az már többnyire a saját maga termelte 12 V-ról üzemel."
Nem csak így történhet. A gagyi tápok szokták így végezni, a márkásakból idővel kifogy a szufla. Most is van egy CTG-550 a munkahelyemen, aminek a ventirácsát teljesen elzárta a por. Ez a táp terhelés nélkül vagy kis terheléssel gond nélkül elindul, még a feszültségei is jók, de már egy gyenge konfigot sem tud meghajtani, mert úgy nem indul el.

"Ahol intenzív levegőáram van (ha meg mesterséges, akkor pláne) ott bizony mindig megjelenik a "porártalom"."
Nem így van. A por ott jelenik meg, ahol a levegő irányt vált. Ha a sebességgel függne össze, akkor a porszívóknál a szívófejben rakódna le a legtöbb por.

"Aztán a BIOS-ába is belenéztem.
A szerencsétlen alaplap automatikája már rég átállította 600-asra az 1100-as procit, hogy ne melegedjen annyira."

Ilyen automatika nincs az alaplapokban, abban az AMD-s alaplapban sem volt. A lefagyás miatt állt vissza 900-ra az a TB proci, amit aztán visszaállítottál 1200-ra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14093) draff válasza mr_ricsi (#14092) üzenetére


draff
aktív tag

"Nem így van. A por ott jelenik meg, ahol a levegő irányt vált."

Jóó, persze, ez már csak egy mellékes okoskodás.
Teljesen logikus az érved, ám én nem veséztem ki ennyire részleteiben.
A lényeg alapja - az átáramló levegő.
hogy aztán most ez a levegő valami szűrőn meg át, mindenféle útirányokat vált vagy csak szinte semmit, magán a lényegen mit sem változtat.
Csupán egyszerű szőrszálhasogatás részedről.

"Ilyen automatika nincs ..."

és akkor most nem mindegy?
A lényeg, hogy a BIOS visszaváltott alapállapotba.
Mintha át-jumper-oltam volna, kivettem volna az elemet, megnyomtam volna a Clean gombot, jumpert, stb ... azaz röviden és egyszerűen - az egészet lenulláztam volna.

Muszáj itt a félszavakon lovagolni.
Egy szakember többnyire megérti a lényeget
Te mi vagy itt, egy egyszerű topikoló vagy valami nyelvészprofesszor?

[ Szerkesztve ]

(#14094) didyman válasza draff (#14093) üzenetére


didyman
őstag

Ricsinek remek aláírása van..
És lényeges, mert egy ok-okozatot vázoltál fel, indoklással, ami hibás. Nem fél szavakat. Ez nem nyelvészet, hanem szakmai alaposság.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14095) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy alap konfigot, (G860 4GB ram stb)
FSP 350-60-APN.. ciripel. terhelés nélkul is.
Rohanjak vissza vele a boltba, vagy nincs nagy gáz?

(#14096) Algol válasza draff (#14091) üzenetére


Algol
senior tag

"egy megemlített tápegység ilyen szépen megfőtt ... és erre lenne eredeteztethető a video RAM halála?
Érdekes gyanakvás."

Akkor lássuk a konkrét tényeket.
A gép előző nap még kifogástalanul működött. Éjszakára bekapcsolva hagyták, mint mindig - persze letöltés, torrent.
Reggel a gép nem ment és nem lehetett bekapcsolni. Ezután érkeztem, diagnózis: táphiba. A tápba belenézve a szekunder oldali puffer elkokon felpúposodás, elektrolit kifolyás nyomai, a ventilátor annyira beszorult, hogy kézzel is nehéz volt tekerni, ami azt jelenti, hogy nem aznap éjjel állt meg, már régóta nem mehetett.
A tápot kicserélve a gép újra működik, csak szemetelés látszik a képernyőn, a videó RAM itt-ott hibázik.

Nos ezek után mi másra gondolhat az ember?

Üdv: Algol

(#14097) didyman válasza Algol (#14096) üzenetére


didyman
őstag

"a ventilátor annyira beszorult, hogy kézzel is nehéz volt tekerni, ami azt jelenti, hogy nem aznap éjjel állt meg, már régóta nem mehetett."
A venti nem állásban szorul meg, hanem megállás után, az erősen felmelegedő rotor mellékhatásaként. tehát akár aznap is megállhatott. A video-RAM nem feltétlenül ebbe halt bele, sőt.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14098) Algol válasza didyman (#14097) üzenetére


Algol
senior tag

"A venti nem állásban szorul meg ... tehát akár aznap is megállhatott"

Én nem abból gondoltam arra, hogy a ventilátor már régebben megállhatott, hogy erősen megszorult, hanem a szekunder oldali puffer elkok állapotából, mert azok bizony túlmelegedtek, a belső nyomásnövekedés repesztette fel őket.

Utólag belegondolva az éjszakai letöltés nem egy a tápot annyira megterhelő tevékenység, hogy a hűtés leállása gyors hőhalált okozzon. Ugyanakkor ez az érv a te véleményedet is alátámasztja, hogy a tápegység és a video-RAM egyidejű meghibásodása nem a tápegység hűtésének leállásából eredt.

Már jó régóta olvasgatom a tápegységes témákat, bár csak mostanában kezdtem ide írogatni. Tudom, hogy kinek a véleményére lehet adni. :R

Üdv: Algol

(#14099) Krampesz


Krampesz
tag

Sziasztok!

Van egy tápom, amiről leesett egy SMD elkó. Valaki be tudná azonosítani, hogy milyen paraméterekkel bír?
A felirat rajta:
C 3DT
39
16v

(#14100) draff válasza Lompos48 (#14016) üzenetére


draff
aktív tag

"Ezt meg kellene kérdezned, olyanoktól is akik ott élnek és autóznak"

Nem kell megkérdeznem! Elég sokat jártam arra, és minden időben azt láttam, ott szinte senki sem égeti - sőt mi több, néha még rám is villogtak sokan, hogy én meg miért.
Így aztán sose tudtam, hogy most a radarozó zsernyákokat jelzi, vagy mi a más fene baja van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.