Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14651) CsonkaImo válasza Algol (#14649) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Teljesen alapon megy minden most. Tegnap több óra bf3-al teszteltem mert ott hamar jelentkezett a hiba és eddig minden oké. 4,5Ghz-en a proci 75°C a vga 65°c. Tudom a cpu hőmérséklet lehetne alacsonyabb is, tervezem a kompakt vízhűtét vásárlását de ekkora hőfokon még nem lehet gond nem?

(#14652) Csapoati válasza Algol (#14648) üzenetére


Csapoati
nagyúr

:R

Megnéztem a hűtést, adtam neki egy AMD Overdrive stability testet, és ugye 100%-os terhelésnél felkúszott a hőmérséklet 68 fokra, na ott azonnal kikapcsolt a gép. Ezt a limitet nem tudtam kiiktatni, BIOS-ban sincs beállítva ilyen. Na de egyrészt ez már nem táp probléma, másrészt meg újrapasztázom, szerintem azért melegszik ennyire.
Köszönöm a segítséget.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14653) Algol válasza CsonkaImo (#14651) üzenetére


Algol
senior tag

A Core i5-2500K processzor adatlapján a megengedhető legnagyobb tok hőmérséklet, T-case: 72,6°C. Ekkor 95 watt hőt tud elszállítani a tokozás. Grafikonjuk szerint 100 watthoz 75°C tartozik. Én nem tudom, hogy milyen hőmérsékletet mértél, de a processzorban 100°C maghőmérséklet esetén lép működésbe a túlmelegedés elleni védelem, ami visszaveszi a processzor frekvenciáját.

Üdv: Algol

(#14654) CsonkaImo válasza Algol (#14653) üzenetére


CsonkaImo
addikt

100°C biztos nem volt :N

(#14655) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

udv,

adott egy 2009 aprilisi vasarlasu gigabyte superb 460 tap. ha jol tudom ez fsp beles, mire szamithatok elettartam tekinteteben? kondik, stb. mennyire tartosak?

szerk.: a topic cimmel ellentetben nincs semmi baja, csak nem akartam zargatni a masik ket topicot. rendben uzemel egyelore. :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14656) tornas válasza Mr.Csizmás (#14655) üzenetére


tornas
őstag

Kis terhelésen (kb. 150 W) még sokáig el fog menni gond nélkül. Talán még plusz öt évig biztosan, mindennapos használat mellett is.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14657) >Deego..


>Deego..
senior tag

Hello

Adott egy FSP Hexa 500W táp.
Kb. 1-2 hete olyan hangot ad ki, mint mikor a kelleténél több fpsel dolgozik a gép az a ciripelés vagy hasonló.
Ha nem játszok akkor is hallani. Azért furcsállom, mert csak játék közben kellene neki kiadnia nem?

Igaz keveset játszok, kb 2-3 órákat.

A folytonos ciripelésnek lesz következménye vagy túl nagy a konfighoz a táp? Mert nem egy erőmű.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#14658) Metalfan


Metalfan
senior tag

Sziasztok!

A következő a gondom: a számítógép időnként, a bekapcsolás után max negyed órával minden előjel nélkül lekapcsol, és utána rendszerint 5-10 percig nem is lehet bekapcsolni. Ilyenkor 2-3 másodpercig felpörögnek a ventik, vinyók, de az egész olyan, mintha nem lenne szufla a tápban, hogy ezeket meghajtsa, mintha erős fesz.ingadozás lenne közben. Aztán lekapcsol. Egy idő után (legalább 10 perc) megint be lehet kapcsolni a gépet, működik is - aztán vagy kikapcsol megint, vagy sem. Két napja talán 2x kapcsolt ki, aztán ment egész este, ma meg a harmadik próbálkozás után elment a kedvem a kísérletezgetéstől. De pl tegnap semmi baja nem volt.

Szerintetek a táppal lehet valami gond, vagy ez valami más hardver meghibásodására jellemző? A táp FSP 400HLN.

(#14659) draff válasza Metalfan (#14658) üzenetére


draff
aktív tag

Vagy valamelyik kondid szarozik abban a tápban, vagy valami erősen túlmelegszik (és lehet hogy épp a kondi hibája miatt) ám ilyenkor a hővédelem leold. Aztán csak ha lehült, engedi magát újraindítani.

És még ez lenne a jobbik eset.
Ha csak simán füstölögne egyet, mingyáá dobhatnád a kukába ....

Kezdetnek - cseréld ki benne az összes kondit ....

(#14660) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ujra itt, kellett kerdeznem a taprol... :D

szoval adott a munkatarsam gepe, nem nagy, i3 stb. giga superb 460 tap. a multkor lenyomtak a kismegszakitot, azota nem kapcsol be a gep. a tapot megprobaltam beinditani masik kabelrol, masik konnektorbol, meg elvittem, de valszeg dog. ilyenkor az ipon gariztat vajon?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14661) moha21 válasza Mr.Csizmás (#14660) üzenetére


moha21
addikt

Ha nincs szétbontva és garanciás akkor kellene. A táp nyomta le a kismegszakítót vagy más miatt lett zárlat/túlterhelés és a kismegszakító működése miatt nem megy a táp?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14662) Mr.Csizmás válasza moha21 (#14661) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem, human faktor volt a lekapcsolas. akkor go garilevel, es tarsai?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14663) moha21 válasza Mr.Csizmás (#14662) üzenetére


moha21
addikt

Én mindenféleképpen megpróbálnám a garanciát, ha nem volt piszkálva. Mondani nem kell semmit, hogy miért, egyszer csak nem ment.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14664) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
tudom hogy ez a kérdés nem ide tartozik de nem találtam ennek a kérdésnek megfelelő topik-ot

Azt szeretném meg kérdezni miért ad ki gyakrabban a gépem ( olyan hangot mind ha valami karcolódna vagy hasonló hangot ) ?
a válaszokat előre is köszönöm :R

(#14665) Mr.Csizmás válasza moha21 (#14663) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok, koszi. sor majd lesz, ha talalkozunk.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14666) Metalfan válasza draff (#14659) üzenetére


Metalfan
senior tag

Én inkább a kondira tippelek, mert ha túlmelegedne, akkor mindig le kéne kapcsoljon egy idő után. Másrészt a szobahőmérsékletnél alig melegebb levegőt fúj ki a ventilátora. Egyébként megéri a kondikat lecserélni, vagy inkább szerezzek egy másik tápot? Ha jól emlékszem kb 6-8 éve vettem 5000-ért használtan, most sem érhet többet

(#14667) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Nem tudom hogy ide tartozik-e de hátha tudtok segíteni.

Csütörtökön este beszereltem a gépembe egy Corsair Force GT 60Gb-os ssd-t.

Azóta amikor leállítomk, illetve újraoindítom gépet furán viselkedik.

Leállításnál a monitor már villog hogy nem kap jelet de gép még megy, pörögnek ventik kb 1 percig.

Újraindulni pedig úgy szokott gép hogy leáll egy pár másodpercre majd indul.

Nem tudom hogy mitől lett ilyen, azelőtt minden rendesen ment.

Most váltottam vissza Win7-ről win8ra.

de korábban win8 se csinálta ezt.

szerintetek? lehet táp hiba?

Köszi

(#14668) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Nemrég halt meg az Msi Z77A-G45 alaplapom. Hiba: Egyszer indítom a gépet és képet nem adott a monitor, ventilátorok pörögtek viszont. Próbálgatás alatt volt, hogy elindítottam és nem tudtam leállítani sem, folyamatosan újraindul leállt, majd megint újraindult leállt. Pórbáltam a gépet egy kölcsön táppal és memóriával, semmi, ugyanúgy nem működött.

Alaplapot bevittem egy szervizbe, másik procival sem működött, ugyanúgy nem volt kép. Viszont a procimat beletették másik alaplapba és az működött rendesen.
Tehát egyértelmű, hogy alaplap romlott el.

De kérdés, hogy mitől. Remélem nem rossz a tápom is és esetleg az ölte meg. A tápom egy éves, egy Enermax Modu 425, idáig soha nem volt vele baj.

Most akarok venni egy úja, drágább alaplapot. Érdemes leteszteltetnem a tápomat egy szervizben, mielőtt az újra rákötöm? A tesztelése nyilván pénzbe kerül és csak akkor csináltatnám meg, ha van értelme, mert van rá esély, hogy tönkreteheti az új alaplapot. szerizben nem is tudom, hogy tesztelik amúgy a tépot, mert ha csak tápteszterrel, azzal semmire nem megyek. Ha pedig a teszt konfigjukra kötik, akkor azt ugyanúgy tönkreteheti.

Ha teszteltetném, akkor már a memóriát is megnézetném, nem tett-e benne kárt az alaplap vagy a táp esetleg, ha hibás lenne.

(#14669) syberia válasza rayoliviero (#14668) üzenetére


syberia
veterán

Kicsi a valószínűsége hogy a táp végezte volna ki a lapodat (közben a többi alkatrésznek meg semmi baja)Nála ingyenes a bevizsgálás, szerintem érdeklődj ;)

https://howbad.info/

(#14670) rayoliviero válasza syberia (#14669) üzenetére


rayoliviero
veterán

Debreceni vagyok sajnos. Ha postázom, ugyanott vagyok, mintha itt leteszteltetem.

(#14671) rayoliviero válasza syberia (#14669) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most hívtam fel a szervizt és csak tápteszterrel tudják letesztelni, azzal semmire nem megyek, az semmit nem ér az a vizsgálat.

(#14672) draff válasza Metalfan (#14666) üzenetére


draff
aktív tag

A kondicsere általában kijön néhány százasból, ha viszont veszel egy újat ...

Szóval - szerintem meggondolandó!
Ha 5000-ért vetted, most érhet vagy 1000-t. Rászánsz hát egy ezrest (a kondikra) és újra van egy tápod.

(#14673) syberia válasza draff (#14672) üzenetére


syberia
veterán

+1 én már hoztam helyre kondicserével fsp tápot, az Enermax sem lehet komplikáltabb.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14674) Algol válasza Metalfan (#14666) üzenetére


Algol
senior tag

Tavaly járt nálam egy kb. olyan idős FSP táp, mint a tied (nem biztos, hogy HLN volt), a ventilátorára panaszkodtak (amin a zsírozás segített). Mikor szétszedtem a tápot láttam, hogy szinte az összes szekunder oldali puffer elkó púpos volt, volt amelyik már kissé ki is nyílt, szóval közvetlen bedöglés előtt állott. Az összes kondenzátor CapXon márkájú volt. Az összeset kicseréltem, azóta is megy.
Nemrég egy Chieftec GPS-400AA került hozzám, mert nem indult el, ha rá volt dugva az alaplap. Mivel ekkor a készenléti feszültsége mindössze 3,5 V volt, így azonnal tudtam, hogy hol keressem a hibát. A tápban összesen 2 db CapXon kondenzátor volt, az egyik a készenléti kör puffere, ez már szét volt nyílva. Csere után rögtön jól működött a táp. Az összes többi szekunder oldali kondenzátor más márkájú volt, mind jó volt, egyet se kellett cserélnem.

Nagy eséllyel a te tápodban is CapXon kondik lehetnek, cseréld le mindet, a segédtápéra is figyelj.
Az összes kondenzátor kijöhet 500-600 Ft-ból. Low ESR kondikkal cseréld le őket. Yageo, Teapo márkájúak kaphatók a Lomexben, a HQ Elektronikban.

Üdv: Algol

(#14675) Algol válasza rayoliviero (#14671) üzenetére


Algol
senior tag

Nem valószínű, hogy az Enermax tette volna tönkre az alaplapot. Nekem egy Enermax tápom már 10 év óta működik kifogástalanul. Persze lehet, hogy utóbb ők is engedtek a minőségből. :F

A tápot otthon is letesztelheted, nem mindenre kiterjedő módon, de a működőképességéről meggyőződhetsz. Kell hozzá egy multiméter, 2-3 darab 12 V-os 40-50 wattos autós vagy halogén izzó és egy 5 vagy 10 ohmos 10 wattos ellenállás. Ez utóbbival a készenléti kört kell terhelni és közben mérni, hogy meg van-e az 5 V +/- 5% segédtáp feszültség. Ehhez be sem kell indítani a tápot. Az izzókat a 12 V-os, 5 V-os és 3,3 V-os kimenetekre kell kötni, majd a 24-es ATX csatlakozón összekötni a zöld vezetéket az egyik feketével. Ekkor be kell, hogy kapcsoljon a táp és most meg ellenőrizheted, hogy az említett feszültségek határértéken belül vannak-e (+/- 5%). Ha ezután még a szekunder oldali pufferkondenzátorok állapotát megszemléled és ha azt látod, hogy egyik sem púpos, akkor már jó eséllyel hibátlan az Enermaxod. Hát kb ennyit lehet otthon tenni.

Üdv: Algol

(#14676) syberia válasza Algol (#14675) üzenetére


syberia
veterán

Hasznos hozzászólás. :R

https://howbad.info/

(#14677) rayoliviero válasza Algol (#14675) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia.

Kosz a tanacsokat. De reggel leadtam a tapot, videokartyat, ramot egy szervizbe. Es epitettek egy Ivy konfigot belole, egy 3770 es Intel alaplap tarsasagaban. Es minden cuccom hibatlan. A tap is, tobb oran keresztul teszteltek programokkal. Ha rossz lett volna, akkor nem adott volna kepet a konfig, mint nalam. De az alaplap miatt nem adott nalam. Szerencsere csak az ment tonkre.

(#14678) rayoliviero válasza Algol (#14675) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most nezem, hogy a tapom billenokapcsoloja, kozepallasban valahogy megallt, mert a szervizben csak gyorsan belevagtak a dobozba es szegeny odanyomodott a doboz falahoz. Nem tudom, hogy tudott megragadni 0 es 1 kozott, de utana kapcsolt szerencsere rendesen, vagyis kattant, mert kiprobalni meg nem tudtam. Ugye ezek nem serulnek konnyen, ezek a hagyomanyos fekete billenokapcsolok? Nehogy egy kapcsolo miatt kelljen mar a vegen gariztatnom... Mar kicsit parazok az ilyenektol, mert a 220-as elosztoimban mindig a kapcsolok mentek tonkre, nem lehetett a vegen kapcsolni, a rugo mehetett tonkre bennuk gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#14679) Algol válasza rayoliviero (#14678) üzenetére


Algol
senior tag

Nálam még egy ilyen sem ment tönkre. Ha valamelyik a két állás között megragad, akkor abban általában a rugó törhetett el vagy kiugrott a helyéről. Ha sikerült "BE" állásba hoznod, akkor ne nyúlj hozzá, a hosszabbítón levő kapcsolóval áramtalanítsd a gépet (ha szükséges). Nyugodtan gariztasd, mert ez jó ok arra. Tudom persze a macera...

Egyébként egy olyan billenőkapcsoló pár száz forint és két forrasztással cserélhető. Persze ez is macerás és egyúttal garivesztéssel is jár, úgyhogy akkor inkább a hivatalos gariztatás a jobb döntés.

Üdv: Algol

(#14680) rayoliviero válasza Algol (#14679) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kapcsol most rendesen, mintha uj lenne. Nem tudom, hogy tudott megakadni kozepallasban, nem erzem, hogy tonkrement volna benne a rugo. En utana probaltam betenni kozepallasba, hogy megnezzem ugy marad-e, de nem sikerult. :DDD

(#14681) Algol válasza rayoliviero (#14680) üzenetére


Algol
senior tag

"En utana probaltam betenni kozepallasba, hogy megnezzem ugy marad-e, de nem sikerult"

Az a jó. :K
Esetleg további kísérletek? :)

Azt a tengelyt, amin billeg a lapka, a belőle kiálló két kis műanyag pöcök (henger) alkotja, azok illeszkednek a kapcsoló testének furataiba. Elképzelhető, hogy az egyik oldali kiugrott a helyéről, az okozta a hibát. Neked sikerült visszapattintanod, innentől kezdve újra jól működik a kapcsoló. A fura csak az, hogy ha szándékosan próbálnék szétszedni egy ilyen kapcsolót, akkor egy lapos fejű csavarhúzóval pont itt kellene szétfeszítenem.

Üdv: Algol

(#14682) rayoliviero válasza Algol (#14681) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mar nem probalgatom tovabb, meg a vegen tenyleg elrontom. :D

Ez a tulfeszultsegvedos elosztok amugy vedik szerinted a tapot/szamitogepet a tularamtol? Villamtol?
Vagy csak parasztvakitas az egesz es nem er semmit?
Nekem be van kotve egy Belkin, remelem nemcsak disz.

(#14683) Metalfan válasza Algol (#14674) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ennyiért tényleg megéri a kondikat cserélni... én azt hittem, hogy 2-3000-be fáj :B Viszont már szereztem egy Be quiet tápot az FSP helyére, de ettől függetlenül szerintem lesz kondicsere is.

(#14684) Algol válasza rayoliviero (#14682) üzenetére


Algol
senior tag

Ha a villám a házba a légvezetékkel bekötött 230 V-os hálózatba a háznál vág bele, akkor aligha védenek. Az ilyen esemény kivédésére 3 lépcsős kiépített villámvédelem kell, aminek az utolsó lépcsője lehet a túlfeszültségvédős elosztó.

De ha távolabb vág bele a villám a távvezetékbe, vagy hálózati túlterhelés/terhelés elosztás miatt kapcsolnak ki/be energiaátviteli trafókat, akkor a hálózaton megjelenhetnek rövid idejű, de 1-2 kV nagyságú feszültség ugrások, tüskék. Ezek ellen hatásos a túlfeszültségvédős elosztó.

Üdv: Algol

(#14685) rayoliviero válasza Algol (#14684) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ertem, akkor azert hasznos dolog. Koszonom.

(#14686) moha21 válasza Algol (#14684) üzenetére


moha21
addikt

Olyan estben, ha villám a légvezetékbe közvetlen belevág, akkor a többlépcsős védelem sem ér semmit. Sőt x kA / us, ha elég nagy indukált feszültséget hoz létre akkor sem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14687) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Tulajdonképpen mi okozza a kondik felpuposodását és a tekercs megégését, (ha nincs túlterhelés)?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14688) syberia válasza moha21 (#14686) üzenetére


syberia
veterán

És ha lekapcsolom a biztosítékokat, amikor csapkod a hejder ménkű? :DDD
Azzal ki tudom védeni az esetleges villámcsapás okozta áramkárokat?

(#14687) CriticalHit a kondik a működésük során kiszáradnak és fokozatosan elveszítik a gyári kapacitásukat, ezért életük végén púposak lesznek mint a Quasimodo ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14689) moha21 válasza CriticalHit (#14687) üzenetére


moha21
addikt

kondenzátor, normális folyamat a nagyobb frekvencia miatt mennek hamarabb tönkre az elektrolit kondenzátorok. ( persze jól látható, hogy a hőmérséklet is milyen hatással van rá )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14690) moha21 válasza syberia (#14688) üzenetére


moha21
addikt

A legjobb módszer villám idején, kihúzni mindent az aljzatból. Persze elméletben még ekkor is tönkremehet ( sőt ha bebaszarint a házba, akkor tök mindegy mit csinálsz, mert a házat is rongálja fizikailag ).
Egyébként erre kicsi az esély leginkább az indukált feszültséggel, tehát a villám másodlagos hatásaival van a gond, biztos védelem nincs ( na jó van csak nem térül meg az ára ). Ha lekapcsolod a kismegszakítót attól még a vezetékben indukálhat a villám hatalmas feszültséget, tehát még mindig jobb a kihúzott eszköz szerintem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14691) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

A szóban forgó táp :
Chieftec CFT-500-A12S 500 W os.

Előzmény :
Pár éve becsapott a villám, az alaplapot részben kinyirta, más a gépben nem ment tönkre.

Ezután rá több évre, hónapra arra lettem figyelmes, hogy nem forog a táp hűtőventije.
Ezután szétszedtek, kerestünke egy 5 V os részt, majd ide bekötve ugyan lassan, és halkan de laglább ment.
Szintén több hónapos panaszmentes üzem következett.

Tegnap arra lettem figyelmes, hogyha nincs terhelés a gépen, megy a táp, ellenben ha valami erősebb dolgot indítok pl, video kódolás, a gép pár másodperc után kikapcsol, majd néhány mp mulva ismét be.

A cpu túlmelegedést kizárhatjuk, mert ha az melegszik túl, akkor lekapcsol és úgy is marad.
Tehát a kérdésem, hogy ezt a lekapcsolást majd ujra bekapcsolást okozhatja - e táp hiba ?

A gép amiben van Core-i5 760 + 1 ssd és egy 2,5 es hdd, egy passziv vga AMD HD 4600 os.
Lap:Asrock P55 Extreme 4

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14692) moha21 válasza Core2duo6600 (#14691) üzenetére


moha21
addikt

Át kellene nézni azt a tápot és visszakötni a ventilátort a helyére.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14693) VERESS96


VERESS96
csendes tag

Sziasztok!

Minap vettem egy Enermax MODU82+ 525W-os tápot terhelésen eleinte kikapcsolt valamiért aztán utána olvastam hogy lehetséges hogy az Asus Anti Surge védelme okozza a gondot miután kikapcsoltam utánna jó volt a táp de viszont a merevlemezemet tönkretette a túlfeszültség! Én abba a hitbe voltam hogy a tápban van túlfesz védelem még ha kikapcsolom az asus programját akkor is!

(#14694) AstraCDX válasza Algol (#14636) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Végre lett egy kicsi időm erre a kísérletre .

Tettem a 12V os ágra egy 12V 80, vagy 100W-os égőt . (Mert épp ilyet találta itthon . )

Csodálkozva vettem tudomásul, hogy igazad volt, a 3,3V-os ágon a tökéletes 3,3V stabilizálódott . :Y

Ha lehúztam az égőt, leesett a 3,3V-ról 2,65V-ra, ha visszatettem, újra stabilan helyreállt .

Tehát a táp e kísérlet szerint valószínűleg jó .

Beszereltem a gépbe, ott is jól műxik .

Köszönöm a hasznos infokat ! :R

Üdv.

Astra

(#14695) danesz100


danesz100
csendes tag

Sziasztok!

Szétkaptam takarítás miatt a gépet, majd amikor összeraktam, visszakapcsoltam hallottam valami kattogó hangot. Odébb hajoltam és a táp felől szűrődött a hang majd egyszer csak megrázta a fülemet a táp. Szerintem a földeléssel lehet gond mert a gépház is ráz gondolom az földeli le vagy nem tudom. Tehát most kattog és ráz. HELP! :O

(#14696) MMIX válasza danesz100 (#14695) üzenetére


MMIX
addikt

Valami belelóg az egyik képben lévő ventilátorba, nem biztos, hogy a tápból jön a hang. Vagy a vincsesztered kattog, én innen meg nem mondom. Keresd meg a forrást.

Használj földelt konnektort, ha úgy tudod, hogy a konnektorod földelt és mégis ráz a gép, akkor villanyszerelő tud neked segíteni. Ha meg nem földelt a konnektor, akkor is. Remélem a tápot nem szedted szét, és ne is szedd szét!.

[ Szerkesztve ]

(#14697) danesz100 válasza MMIX (#14696) üzenetére


danesz100
csendes tag

Csak le lett szedve a borítása és ki lett fújva.

(#14698) MMIX válasza danesz100 (#14697) üzenetére


MMIX
addikt

Szerintem eddig is "rázós" volt, csak nem vetted észre. Nem szeretnék tippelgetni az internet túlsó végéről, Kellene neked egy hozzá értő, aki személyesen segít kideríteni, hogy mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#14699) danesz100 válasza MMIX (#14698) üzenetére


danesz100
csendes tag

Hát arra gondoltam én is, köszi a segítséget. DANKE

(#14700) Core2duo6600 válasza moha21 (#14692) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A venti vezérlése biztosan rossz, mert van neki olyan csatija is, hogy casefan only, vagyis csak ventihez, és itt sem jön ki belőle áram, és a venti sem forog.
Ezért tettük rá fixen 5 v ra.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.