Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) tornas válasza Matisz77 (#13650) üzenetére


tornas
őstag

Egy kölcsöntáppal való próbát javasolnék, hogy az alaplap esetleges hibáját ki lehessen zárni. Ha továbbra is fennáll a jelenség, akkor az alaplap BIOS-a lehet a következő vizsgálati célpont.

Fontos! Ha nem használod a gépedet vagy nem fontos, hogy mindennap áram alatt legyen, akkor a hosszabbítóval kapcsold is ki! Ezzel a tápodat kíméled leginkább. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13652) Matisz77 válasza tornas (#13651) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Köszönöm mindenképpen óvni fogom mostantól és lekapcsolom! Sajna kölcsön tápot most nem tudok kérni!
Az alaplap BIOS -al mi lehet a gond? A legfrissebb BIOS van fenn rajta a gyártó honlapja szerint, én frissítettem windows-bol!

[ Szerkesztve ]

(#13653) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Erre valaki? : [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13654) tornas válasza Matisz77 (#13652) üzenetére


tornas
őstag

A BIOS frissítése óta csinálja ezt?
BIOS frissítés eltávolítása?

A kölcsöntáp viszont mindenképpen jó lenne...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13655) Matisz77 válasza tornas (#13654) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Sajnos nem emlékszem már mert régen csináltam! Eltávolítás hogyan lehetséges?

(#13656) sondor88 válasza sondor88 (#13648) üzenetére


sondor88
csendes tag

:F :F

(#13657) építész válasza sondor88 (#13648) üzenetére


építész
aktív tag

Le kell szedni a gép oldalát, vagy fedelét és füllel meghallgatni, hogy melyik a leghangosabb. Illetve Everesttel meg lehet nézni a venti fordulatszámokat, más amelyiket kiírja.

bye

(#13658) Graphics válasza sondor88 (#13648) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát első körben mondd meg mi van a gépedben?

Mert sok nem derült ki róla.

" valami hangos a gépemben"

AMD, Intel? típuskód, táp típusa, vGA típusa, annyi minden lehet amiben ventilátor van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13659) sondor88 válasza Graphics (#13658) üzenetére


sondor88
csendes tag

amd 965 (gyári hűtővel)
táp: cheiftec-GPS-450A
vga: 5850HD

(#13660) Graphics válasza sondor88 (#13659) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Múltkor volt nálam egy ilyen Chieftec táp, nagyon halk volt és nem hiszem hogy annak a ventije kezdett volna el hangoskodni. Max ciceregni.

És a többi elem, nos azt az AMD hűtőt annyira nem ismerem, épp a napokban érkezik majd belőle egykettő nekem is, de mivel elég kis átmérőjű a ventije, én arra gyanakszok, hogy az pörög fel eléggé.

Esetleg egy újrapasztázást érdemes lenne kipróbálni, vagy még induláskor lehúzni a ventijét és megnézni hátha az a zajforrás.

A VGA hűtését meg nem tudom beazonosítani , az gyártófüggő megint

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13661) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

Van egy FSP aurum gold 600W tápom, ha bedugom a túlfeszültség védelmes elosztómba, a feszültég le esik kb 213 volt-ra és erős cicergő hangot ad a táp és az elosztó is amin ki is gyullad a "kábelhiba" led. Régen tökéletesen üzemelt erről, átraktam egy másik túlfesz. védelmes elosztóba ami másik konnektoron is van(itt 234v van), egy pillanatra látom ahogy az első elosztón pislákol a kábelhiba led és cicereg minden majd pár másodperc múlva abba marad és rendesen üzemel. Mellesleg évek óta fennálló hiba és nem csak ezzel a táppal, hogy mikor bekapcsolom az elosztót amin rajta van a gép + pár dolog sokszor azonnal visszaveri a kismegszakítót. Na most akkor ez táp, elosztó, vagy lakáson belüli hálózati hiba ? Egyáltalán ilyen táp elé ami tele van 1000+1 fajta védelemmel, kell túlfesz. védelmes elosztó ?

(#13662) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Van egy HD 7950-em és egy Chieftec CFT 500W típusú tápom. Tegnap adtam egy kis plusz feszt a kártyának (1,175V-ról 1,223-ra) és játék közben egyszercsak kikapcsolt a gép (úgy, mint ha a főkapcsolót nyomtam volna ki), utána meg kb 10 mp múlva újraindult. Lehetséges, hogy ezzel a fesszel már nem volt elég neki a táp? Vagy már nem terhelhető annyira, mint régen (már 7 éves). Idle-ben, meg játék közben is néha cicereg, szóval lehet, hogy nem 100%-os már.

[ Szerkesztve ]

(#13663) haddent


haddent
addikt

Üdv
van egy ilyen konnektorba dugdosós elég jó kis fogyasztás/amper mérőm, és a gép standby-ban ~15W -ot zabál :O Valami ötlet? Ugyanaz a helyzet 2 elég jó, neves táppal is: Chieftec CTG-500-80P és Corsair TX750 V2. Egyik 13-14 másik 15W -ot vesz fel kikapcsolt, standby állapotban. Ha még a tápon lévő kapcsolót is lenyomom akkor a Corsair 0W a Chieftec ~5W. Normális ez? Mérési hiba lenne ez a 15W? Nem is a villanyszámla aggaszt, hanem hogy előírás szerint a teszteken amin átmentek elvileg <1W kéne ez legyen, tehát nehogy itt összevissza kezdjen működni..

(#13664) Lompos48 válasza haddent (#13663) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tegyél a fogyasztásmérő után egy ismert fogyasztású égőt (pl. 15W-os hűtőszekrénybe valót) és mérd meg azon a fogyasztást. Aztán hasonlítsd össze az eredményeket.

(#13665) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Egy 2+ éves tápegység időnként valami elképesztő módon elkezd kerregni, "darálni" simán netezés közben.
Leállításkor úgy áll le, mintha hozzáérne valami a ventihez, szinte hirtelen, szorulva áll meg.

Csapágyas lenne a venti?

Mit lehetne vele kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#13666) építész válasza haddent (#13663) üzenetére


építész
aktív tag

Biztos, hogy wattot mér a fogyasztásmérőd és nem VA-t. Nyugaton már a VAh után fizetnek a polgárok, lehet, hogy a műszered is már azt méri.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13667) haddent válasza építész (#13666) üzenetére


haddent
addikt

:( Legalábbis W -ot ír ki, ott a W betű, hogy mit és hogy mér azt nem tudom, de am. reális dolgokat szokott mutatni.

(#13668) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Van egy FSP ATX-400PNF típusú tápom amibe kerreg a venti elég szépen már.

Milyen ventire cserélhetem le? Akár milyet tehetek be helyette vagy mindenképp ugyanolyan Yateloon kell?

(#13669) D1Rect válasza SzlobiG (#13668) üzenetére


D1Rect
félisten

Elméletileg a légszállítás egyezzen, gyakorlatilag a fordulatszám sacc/kb jó legyen.

(#13670) építész válasza SzlobiG (#13668) üzenetére


építész
aktív tag

Az új venti fogyasztása ne egyen kisebb. Azt ráírják mindig a címkére.

bye

(#13671) moha21 válasza haddent (#13663) üzenetére


moha21
addikt

Milyen fogyasztásmérő?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13672) kovadika


kovadika
őstag

Hali
Egy kis segítséget kérnék. Van egy Corsair CX600-as tápom, és az lenne vele a gond, hogy már az elejétől mikor megvettem az figyelhető meg, hogy mikor nem megy a gép, bár lehet akkor is amikor megy csak akkor nem hallani, hogy halkan, de egyenletesen zúg. Amerikába vásárolt a táp. és nem adtak hozzá csak amcsi tápkábelt, így a régi tápkábelem használom vele. Ez lehet baj? Kerestem itthon sokhelyen, de nemtudtam venni, meg ahogy láttam, 220Vig mehet a tápnak.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#13673) SzlobiG válasza D1Rect (#13669) üzenetére


SzlobiG
félisten

Fix fordulaton megy a venti mi? Gondolom ez még régi széria, szal nem változós. Hány volton mehet 12, vagy 5?

Van egy halott Bluestorm 2-esem beleteszem azt sztem.

(#13674) haddent válasza moha21 (#13671) üzenetére


haddent
addikt

Brennenstuhl márka, szerintem egyéflét gyártanak. kép csak nyilván itthoni dugasszal...

(#13675) SzlobiG válasza SzlobiG (#13673) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megcsináltam szépen megy a BlueStorm venti a régi 400-as tápba végre nem kerreg. :)

(#13676) D1Rect válasza SzlobiG (#13675) üzenetére


D1Rect
félisten

Jó lesz. ;)
Mondjuk sztem a BS-nak is hangos a ventije, de a kerregőtől sokkal jobb.

(#13677) draff válasza kovadika (#13672) üzenetére


draff
aktív tag

Ha megy a táp, akkor gond egy szál se, a tápkábele biztosan jó.
Bár - ha jól tudom - az amerikai hálózati feszültség csak 127 voltos, azaz a 220-as hálózatokon (mint például itt Európában) /ami állítólag már egy jó ideje 240 V/ - nem is tudom mit csinálhat az a táp?
Ha még nem égett le, az nem kimondottan a tápkábeled hibája, inkább valami apró-cseprő előrelátó tervezői túlméretezés.

Nem melegszik nagyon?
Egészen biztos, hogy nem lesz hosszú életű, ha még sokat hajtod ezen a magasabb hálózati feszültségen.
Szerintem egyszerűbben jársz, ha veszel valami bontóban pár százasért egy kettőhuszast ... és nem feszegeted a pofonosládát, mert ha elszáll az amcsi tápod és visz magával még ezt-azt .....

(#13678) moha21 válasza draff (#13677) üzenetére


moha21
addikt

"azaz a 220-as hálózatokon (mint például itt Európában) /ami állítólag már egy jó ideje 240 V"

Jó az 230 V-nak is...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13679) tornas válasza draff (#13677) üzenetére


tornas
őstag

A Corsair tápok nem arról híresek, hogy viszik magukkal gépeket. Meg aztán valszeg multirange-sek, vagyis 90-264 V között is működnek. Ha egy táp tisztán 120 V-os lenne csak, na akkor már elsőre eldurrant volna 230 V-on. Vagy, ha van primerköri túlfeszvédelme, akkor nem kapcsolt volna be a táp.

A Corsair tápjának a zúgása meg természetes jelenség.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13680) draff válasza moha21 (#13678) üzenetére


draff
aktív tag

bocsiii! Igazad van! Elütöttem és nem vettem észre így ki sem javítottam.
De jelentősége annyira nincsen ...
A lényeg, hogy a 127 voltos amcsi szabvány azért elég jól bírja az európai majdnem kétszeresét (1,81).

(#13681) draff válasza tornas (#13679) üzenetére


draff
aktív tag

IGAZ!

Bár én Consair tápot még életemben nem láttam, de nem is szedtem szét - így róla se jót, se rosszat elmondani nem tudok, de annyit azért talán - nem egyszer de sokszor találkoztam kisérletezős hazánkfiaival, akik az "annyira speciális" tápokat (vagy más távolkeleti cuccokat), melyeken van hátul egy feszültségválasztó tolókapcsoló - hogy 127V és 220V -
szinte minden 3. magyar ember már csak kiváncsiságból is, de egyszer (hangsúlyozom - csakis egyszer! azért átkapcsolja.
De hány olyan elektromos cuccot javítottam, /vagy éppen nem javítottam, mert nem tudtam mit kezdeni vele/, hogy egyszerűen kiváncsiságból átkapcsolták: - a Philips kazettás magnótól a Braun villanyborotván keresztül szinte mindenen.
Hogy miért kell bele az a "fontos" kapcsoló, azt valahogy nem tudom, ám lehetséges,
hogy valami gyártói bölcs előrelátásra utal?
Mert jóelőre számolnak az eszközök gyors elhalálozásával ...

(#13682) haddent válasza draff (#13681) üzenetére


haddent
addikt

Corsair tápok 90% -a CWT (Channel well), van néhány Seasonic (pl. enyém TX750 V2), és biztos akad még 1-2 ami kilóg a sorból :). Na ezzel csak annyit, hogy elvileg nem rossz dolgok vannak bennük, bár anno CX430 V2 -vel (CWT -s belső) meggyűlt a bajom. Reméljük a Seasonicnak nem csak a neve nagyobb.

(#13683) rumona


rumona
csendes tag

sziasztok,

van egy Logic 400 atx 400 watt táp, most egy új merevlemezt helyeztem a gépbe, de a benne levő dvd-t leszedtem a tápról. Kérdés az, hogy mivel az op.rendszer, csak minden második bekapcsolásnál töltődik be, ez lehet a tápmiatt? Illetve milyen tápot tudnátok ajánlani helyette?

(#13684) tornas válasza draff (#13681) üzenetére


tornas
őstag

"hogy valami gyártói bölcs előrelátásra utal?"

A macskák mikróban történő szárítása meg inkább vevői bölcs előrelátásra utal. ;]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13685) tornas válasza rumona (#13683) üzenetére


tornas
őstag

Tápajánló topik

A Logic tápot cserélni kell, ha hibás, ha nem!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13686) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na halihó mindenkinek, nem hiszem hogy a tápommal lenne gond, de azért rákérdezek.

Az normális ha a táp ahogy rá van dugva az alaplapra enyhe magasfrekvenciás hangot ad?

FSP-400-60APG / APN hasonmás, csak ez Packard bell-ekbe volt /

A hibajelenség a következő, az alaplap fokozatosan leépült, először meghalt a lan rajta, majd az USB-portra dugok bármit megfagy a gép.

Tipp/ötlet?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13687) építész válasza Graphics (#13686) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem a tápegység készenléti +5 V -ot előállító része fáradhatott el. Vagyis érdemes ellenőrizni a tápot a következő módon. Miután lehúztad az összes dugóját és hátul be van kapcsolba a táp, az alaplapi 20-24 pontos csatlakozón a zöldet a mellette lévő feketével rövidre zárod. Használj drótdarabot, gépkapcsot, hegyes csipeszt bármit ami vezet, nem hullik ki a lyukból és nem is tágítja ki a csatlakozót. Ezután keresd meg a lila vezetéket (+5V STBY ) és a feketéhez mérve nézd meg az értékét. Ha +5V akkor jó. Ezután terheld le egy ellenállással kb. 3,3 - 10 ohm körüliekkel érdemes kísérletezni, de több wattosak legyenek, mert megégeti az ujjad, ha bedugod. Vagyis a lila és egy fekete közé dugd és közben mérd a feszültséget. Ha még mindig +5V, akkor ezen a teszten nem bukott el a tápod. Ha lemegy mondjuk 3 V-ra, akkor kuka vagy szervíz.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13688) Graphics válasza építész (#13687) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

DE ha esetleg ilyet is csinál, ezzel ennyire levághatja a LAN-t és az USB-t is?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13689) építész válasza Graphics (#13688) üzenetére


építész
aktív tag

Készenléti 5 voltról vannak megtáplálva. Ugyebár USB egér világít, vagy bekapcsolható vele a gép. LAN-on keresztül is be lehet kapcsolni a gépet. Vagyis ezek az eszközök a készenléti 5 voltról mennek.
Ezért kell rendesen kikapcsolni a gépeket és nem hagyni készenlétben,

bye

(#13690) Graphics válasza építész (#13689) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben, ma megnézem/nézzük egyik tápegységszerelős ismerőssel, hogy mizu, közben beszéltem mással is ,szerinte alaplap is lehet ,a túlmelegedés miatt az északi/déli híd elfárad.

De a táp meg lesz nézve, kapacitások lemérve, rossz kondik meg cserélve.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13691) építész válasza Graphics (#13690) üzenetére


építész
aktív tag

Az is előfordulhat, hogy a lapon van valami gáz és nagyon leterheli a standy +5V-ot. Tehát érdemes úgy is rámérni egy multiméterrel a feszültségekre, hogy működik a lap. Ha félvezető hibásodik meg, akkor atz egyszerűen megadja magát és nem működik. Ha sántít, meg bizonytalan, akkor azt gyakran szivárgó, vagy púpos kondik is okozhatják. Tehát nem csak azt érdemes megnézned, hogy forró-e valamelyik híd, hanem a környékén a kondikat is érdemes megtapogatni. Kondi nem melegedhet.

bye

(#13692) Graphics válasza építész (#13691) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Táppal kezdjük, a lapot már nem hozom vissza, az menthetetlennek tűnik, csak az új lapot nem akarok rossz tápra bízni, habár az FSP ezen szériájáról rosszat nem hallottam / legalábbis minimális /

Ideiglenesen megkapják a CWT belsős Thermaltake-m /W0134RE/, azzal nincs gond, csak picit hangos a ventije. :D

Meg ha már tápszerelésre adja ismerősöm a pénteki napját, akkor megnézi a 410W-os szakaszosan sípoló Sirtec-em is.

Mondjuk ezt a részt elmagyarázhatná valaki nekem :D

"az 5V-ot is jelentősen terhelni kell, hogy stabilan viselkedjen, 12V-on is csak 216W-ra elég."

Hogyan tudom az 5V-ot jelentősen leterhelni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13693) ámbor


ámbor
csendes tag

Sziasztok!

Azért írok a topikban mert egyik pillanatról a másikra elkezdett sípolni a tápegységem [link] Tagan 480W....

Már akkor is sípol ha a tápkábelt rá dugom és semmi másra nincs csatlakoztatva,ha az alaplapra rá dugom és próbálnám elindítani nem sikerül. :( Ez azért fura mert tagnap még jó volt!! :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#13694) didyman válasza ámbor (#13693) üzenetére


didyman
őstag

Miért lenne fura? Az elektronika ilyen, megy, aztán amikor paraméterek, tűrések kifutnak a működési feltételeken kívülre, már nem megy. Kondis lesz a drága, meg ennek folyományaként talán zárlatos a készenléti köre. Ne nagyon próbáld indítani, nem egészséges ez az állapot.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13695) didyman válasza Graphics (#13692) üzenetére


didyman
őstag

1-2A terhelés elég ott a stabilitáshoz. Ezekben az FSP-kben olykor a készenlét púposodik meg, de a sípolás ettől függetlenül is normális jelenség sok tápnál.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13696) didyman válasza építész (#13691) üzenetére


didyman
őstag

"Kondi nem melegedhet."
Egy tipikus alacsony ESR-ű kondi ESR-e 2200uF körül olyan 0,03 Ohm. Terhelt tápegységben a kivett áramerősséggel nagyságrendileg egyező a kapacitás átlagos áramterheltsége (nem az, mert sokkal nagyobb tüskék érik, a teljesítmény meg négyzetes), ha csak ebből indulunk is ki, egy laza 10A-es terhelés 3W disszipált teljesítménnyel jár a kondin. Amit javarészt a doboz és a lábak révén a fólia felé ad le, és bizony igencsak meleg tőle.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13697) didyman válasza haddent (#13663) üzenetére


didyman
őstag

Ami W-ban mért érték, azt melegben is érezned kell valahol, mert valós teljesítmény. A műszer mérhet, vagy mutathat hülyeséget, készenlétben áll a PFC, viszont van néhány kondenzátor, ami kapacitív felé húzza a teljesítménytényezőt. Ezt az óra nem méri, a műszer viszont igen. A csíftekben a kapcsoló előtt is lesz valami kapacitás, az viszi a dolgot.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13698) haddent válasza didyman (#13697) üzenetére


haddent
addikt

Ertem... Es akkor a Seasonic-Corsair kooperacios tappal mi a helyzet? :DDD
En nem hiszem, hogy 15W ugy melegitene, hogy merni tudjam, hiszen 750w ra van tervezve enyhe legmozgassal..

(#13699) didyman válasza haddent (#13698) üzenetére


didyman
őstag

Készenlétben nem megy a ventilátor és nem a főköri alkatrészek hűtése játszik. Lényeg az, hogy ha 15W elfogyna ott, akkor a táp doboza igencsak meleg kellene legyen. A mai, korszerű készenléti áramkörökkel bőven 1W alatti a saját hányad, a többit pedig a kapacitív irány teszi ki.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13700) haddent válasza didyman (#13699) üzenetére


haddent
addikt

Közben szétvágdostam egy hosszabbítót és kapacitív mérőkével kimértem, komoly műszerrel... Hát elég fura... 20-30 VA, és 1-2W.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.