Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) matolcsida


matolcsida
csendes tag

Hali a következő lenne a problémám:
pár napja az a jelenség lépett fel hogy ha játszottam valami komolyabb játékkal ahol a vga több áramot vesz fel pl.: Battlefield 3 multiban akk egy óra multán túl melegedett a táp és lekapcsolt
de ha egy kisebb gyengébb játékkal játszottam pl League of Legends akkor meg simán fut és nem áll le.
Úgy döntöttem végűl hogy akkor ez táp hiba lesz (táp túlmelegedett,leállt hirtelen) ezért vettem egy Chieftec GPS-550A8 550W PFC 12 cm ventillátorral tápegységet miután beszereltem mindent a helyére kötöttem bekapcsolom a gépet vga elindul winyő is proci hűtő is megy de a képernyő nem csak egy no signal-t ír ki és ennyi azóta próbálkoztam másik 16x-os slotba tenni a vga-mat de azzal nem lett jobb sőt ramokat si cserélgettem azzal se winyő lehúztam hogy hátha nem kap elég feszültséget valami de semmi és a legkiakasztóbb hogy már a régi táppal sem megy pedig még aznap délelőtt ment vele hibátlanul!
Egyébként ha segít akkor itt a teljes konfigom:
Alaplap:Asrock 970 extreme 3
Processor:AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz
Memory:8192MB RAM kingston
Hard Drive:
1 TB Total
Video Card:
ATI Radeon HD 5750
Monitor:
22 colos Benq full HD led monitor
Sound Card:
op rendszerem:
Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1
kérlek benneteket ha tudtok akkor segítsetek nekem minél előbb válaszaitokat előre is köszi!

(#13602) moha21 válasza draff (#13595) üzenetére


moha21
addikt

"Ugyanúgy el tudnak romolni, mint a jóval olcsóbbak."

Igen csak az a nem mindegy, hogy csinál -e még mellé egy 200.000 Ft-os kárt vagy sem.

Nem mellesleg a legtöbb nonema táp köszönő viszonyban sincs a ráírt teljesítménnyel, tehát hiába cserélgeted őket, addig nem lesz jó a config amíg olyan táp nem kerül oda ami tartósan bírja azt a terhelést.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13603) mr_ricsi válasza matolcsida (#13601) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amennyiben a VGA kártya 6 tűs csatlakozójára nem felejtetted el rádugni a tápod 6+2 csatijából a 6pines részt, akkor mostanra kiderült, hogy a VGA miatt állt le a gép, és hiba volt úgy döntened, hogy tápot veszel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13604) Foose


Foose
addikt

Na nem vártam,kicseréltem a tápot. Várom építész véleményét. Azért az övét,mert vele beszéltem sokat,de ha valaki más is olvasta az összes beszélgetést a tápom ügyében,akkor az is hozzászólhat nyugodtan. Csináltam egy rövidke terhelést ezzel is,nem sok változást látok. Annyit,hogy terhelés alatt a +12V nem esik le 11 alá,hanem olyan 11,1 környékén marad. (míg ez a másik korábbi táppal leesett 10.8 környékére.) Viszont nem értem hogy terhelés nélkül is 11,3 majdhogynem fixen. Ez jó így? A +5V meg most használat alatt is csak 4,9 körül van,terhelés alatt megy fel 5.000-ra. :F Íme egy kép a feszültségről terheléskor,meg a statisztikáról.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13605) mr_ricsi válasza Foose (#13599) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez a táp használatra nem ajánlott kategória.
Viszont megnéztem az előzményeket, és tiltsd le a windowsodban az automatikus újraindulást, és a kék képernyőről adj egy hibakódot, úgy könnyebb segíteni.
XP
w7

Memória tesztet futtattál, egyébként?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13606) matolcsida válasza mr_ricsi (#13603) üzenetére


matolcsida
csendes tag

lehet én vagyok fáradt h alig aludtam 2 napja de nem nagyon értem a magyarűzatodat hogy miért a vga a hibás?
kérlek kifejtenéd érthetőbben vagy részletesebben!

(#13607) matolcsida válasza mr_ricsi (#13603) üzenetére


matolcsida
csendes tag

téves mert amúgy kipróbáltam úgy is h másik vga új és régi táp és eggyikkel se hozta be a jelet :S

(#13608) Foose válasza mr_ricsi (#13605) üzenetére


Foose
addikt

Na neeee. Az most akkor rosszabb táp??? :W Nincs soha kékképernyőm,csak újraindu a gép. Nincs kékhalál,egyszer csak azt látom hogy sötét a monitor,mert kikapcsolt a gép. Szóval nem tudom honnan szedhetém elő a hibakódot. Az újraindulás dolgot megnézem...Memória tesztet nem csináltam még,senki nem javasolta. Azt mivel lehet? Restart dolog beállítva...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13609) mr_ricsi válasza matolcsida (#13606) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nem nagyon értem a magyarűzatodat hogy miért a vga a hibás?"
Jogos, igazad van. Nem biztos, hogy a VGA a hibás, lehet hogy az alaplapod adta be a kulcsot, vagy esetleg a procid.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13610) mr_ricsi válasza Foose (#13608) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az most akkor rosszabb táp?"
Nem biztos, hogy rosszabb, de ez is gagyi. (Két szar közül hogyan lehet eldönteni, hogy melyik a büdösebb?)

"Nincs soha kékképernyőm,csak újraindu a gép."
Azért nincs, mert az automatikus újraindulás van (volt) beállítva.

"Memória tesztet nem csináltam még,senki nem javasolta. Azt mivel lehet? "
Memtest86 progival. Pendriveról még biztosan nem tud bootolni az alaplapod, ezért cd-t kellene írni ennek a proginak a cdről bootolós változatából. Ha úgy sem lehet elindítani, akkor már csak a floppy marad.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13611) Foose válasza mr_ricsi (#13610) üzenetére


Foose
addikt

Jójó,közben felfogtam hogy volt kékképernyőm,csak épp nem láttam. Hát most egy 16000ft-ért vásárolt gépbe milyen táp legyen?? :D Ilyen volt benne,de azt nem tudtam hogy ennyire sz@r. Jó lenne azért valami normális alap tápot beszerezni. Na akkor a memória tesztelés most elmarad,mert egy vasam sincs,nincs írható lemezem. Minden pénzem ráment erre a gépre,és munka nélkül nehéz lóvét keríteni akármire is :( De gyanítom hogy nem egészséges dolog hogy 2 különböző sebességű memória van a gépben. Most néztem,és egy 133-as meg egy 166-os memória van a gépben. (2x512MB) :( Ez okozhat gondot,nem? Nem lehet hogy pont ez okoz kékképernyőt?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13612) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy van-e itt a fórumon olyan fórumtárs, aki vállal tápegység javítást?
Van nekem egy Enermax tápom, mit sikerült rövidre zárnom, és egy IC elpukkant rajta, illetve a biztosíték is kiment. Szerettem ezt a tápot, nem szivesen hagynám veszni. Ha egy pár ezresből kijönne a javítás, akkor inkább fordítanám erre, mint egy gagyit vegyek helyette...
Előre is köszi! :R
(Privátot hamarabb észreveszem!)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#13613) draff válasza Foose (#13597) üzenetére


draff
aktív tag

Bocsánat, de tényleg nem olvastam vissza. Viszont ennek az üzletnek van boltja Debrecenben is ...

Lehet hogy amit leírtam, abban erős ellentét feszül, de ...
- az olcsó és az olcsó között is szokott néha lenni valami kis különbség.

Amikor én a máig működő gépemet valamikor összepakoltam, egy szakértőtől kértem hozzá alkatrész-ajánlatot és árajánlatot. Ő megadta nekem, én meg aztán részegységenként összevásároltam, majd összeraktam. Immáron a tizedik éve megy (és mint említettem, nemrég cseréltem ki a tápjában a kondikat) több kevesebb modernizálással (RAM bővítés, HD csere, videokari csere, stb.), + tuning-gal.
Pedig nekem akkor, mint minőségi cuccot ajánlották azt a 400 W-os Codegen tápot hozzá megvételre, amelyet itt fentebb mások meg alaposan lefikáznak.
Tehát a megközelítés pontosítására azt írnám le inkább
- választásom a legrosszabb és a legdrágább közötti - úgymond - "arany középút".

Bele lehet nézni az olcsóbb tápokba, és látni benne a beültetetlen, de "a helye megvan" tipusú alkatrészeket. Aztán persze némi hozzáértéssel de lehet utólag kipótolni bizonyos dolgokat ... pl. hálózati szűrés, az értékükben nagyobb kondik, masszívabb biztosíték-rögzítés vagy cserélhetőség, csapágyas ventilátor hőfokszabályzós fordulatszámmal, stb.

(#13614) draff válasza Foose (#13600) üzenetére


draff
aktív tag

Mondjuk, ha az van ráírva hogy 180W, akkor a 150-et talán biztosan tudja.

Viszont azt furcsállom, hogy egy Asrock P4-es alaplap 2,8 MHz-es procival hogyan tudott ezeddig AT-s táppal egyáltalán elmenni? Szerintem rá se lehetne csatlakoztatni a tápot, mert egészen más neki a dugója.
Az AT-snek általában 2 darabra osztottja, míg az ATX-esnek az a hosszú "egybencsatija" van, melyben már az alaplap által vezérelt bekapcsolás is többnyire képes működni.
Van olyan, amelyiknél még külön 4 pólusos procitáp huzal (illetve dugó) is van (de ha nincs, akkor lehet hozzá venni vagy csinálni).
Az AT-s tápoknál tudtommal gyárilag sohasem volt 4 csatis dugó, azt legfeljebb utólag buherálhatták rá.

Mindenesetre a 120 W-os tápot felejtsd el hamar s adoptáld rá gépedre ezt a "kapott 180 W"-osat.
Ezzel már minden bizonnyal mennie kellene, bár még ez sem igazán királyság.
Összedugáskor a csatikat szinte el sem lehet rontani, mert mindegyik csak saját helyére dugható.

(#13615) draff válasza Foose (#13611) üzenetére


draff
aktív tag

Háááát, hogy a két memória nem azonos frekvencián fut, az még nem lenne annyira nagy baj.
Ott ugyanis általában csak az van, hogy többnyire mindkettő azonos frekin fog majd futni.
Magyarul - a magasabb frekvenciájú lebutul a másikhoz.
Ezért hát mindkettő 133-as lesz.

(#13616) draff válasza Játékos (#13612) üzenetére


draff
aktív tag

Inkább nézzél itt egy "újat"!

http://www.pc-max.hu/webaruhaz/hazak-tapegysegek.html

(#13617) moha21 válasza draff (#13614) üzenetére


moha21
addikt

"Mondjuk, ha az van ráírva hogy 180W, akkor a 150-et talán biztosan tudja."

Ez aztán a magyarázat. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13618) Foose válasza moha21 (#13617) üzenetére


Foose
addikt

Nem is akarok már reagálni rá,csak felidegelem magam :D Hát könyörgöm,ha leírtam hogy helyben akartam pct venni,akkor miért jön nekem Debrecennel??

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13619) építész válasza draff (#13614) üzenetére


építész
aktív tag

"hogyan tudott ezeddig AT-s táppal egyáltalán elmenni"

Engedelmeddel pontosítok.

Van AT táp, amit az AT méretű lapokhoz találtak ki, abban nincs 3,3V, 230V-os főkapcsoló a PC házra van kábelezve. Na arról biztos nem megy el a P4-es lap.

Van ATX táp, amit az ATX és mikro ATX méretű Mendicino Celeron, P3-as, Socket A és korai P4-es, lapokhoz találtak ki. Egész pontosan olyan alaplapokhoz, amin nem +12V voltról van hajtva a proci. Ezeken a lapokon nincs 4 pontos proci táp csatlakozó. Ezek olyan 150-250 W körüliek és 12V-on 6-10A-t tudnak leadni.

Vannak az ATX12V tápok, amiken már van AUX és 4 pontos proci táp csatlakozó (kb. 2003-tól). Ezek közül a kommerszek minimum 300W-osok és legalább 14A-t le tudnak adni 12V-on.( IMB, Compaq és egyéb irodai képekben alacsonyabb teljesítményt is megadnak.)

Azután ahogy fejlődtek az alaplapok úgy szaporodtak a csatlakozók. Ezek is ATX12V tápok, csak újabb szabványoknak felelnek meg és a verziószámuk egyre magasabb.

A fenti szabványos tápokon kívül vannak hamisítványok is, amikor egy régi táp belsőre tesznek mindenféle modern csatlakozót és átcimkézik a dobozt. Vagyis megfelelő csatlakozókkal ellátott régi ATX táppal simán elmehet a 2,8Ghz-es géped, ha nincs kimaxolva.

bye

(#13620) építész válasza Foose (#13611) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem már két hete is írtam neked, hogy nem lehet biztosra tudni, hogy a táp miatt indul újra a géped. Azt is javasoltam, hogy a hibakódokat írd be a google keresőbe.
Vedd ki az egyik ramot és járasd egy rammal.
Majd cseréld ki és járasd a másikkal.
Ha véletlen mind a kettővel működik, akkor legalább lassabbat tedd az első pozícióba vagy a biosban állíts 266Mhz-es ram sebességet, mert gyanítom, hogy most nagyobbra van állítva.

bye

(#13621) matolcsida válasza mr_ricsi (#13603) üzenetére


matolcsida
csendes tag

meglett a probléma forrása hiányzott a gépházból egy távtartó és így megsérűlt az alaplap aminek így kampec lett

(#13622) építész válasza Foose (#13600) üzenetére


építész
aktív tag

Félre értetted az írásomat. Sose mondtam, hogy AT tápod lenne. Kérlek olvasd el figyelmesebben amit írtam.

bye

(#13623) Foose válasza építész (#13620) üzenetére


Foose
addikt

Mondjuk legutoljára azt írtad,hogy egyértelműen gyenge a táp a gépednek. Ez nekem pont elég arra,hogy más tápot szerezzek be. Most kaptam egyet ingyen. És ha nagyon akarom,valahol visszakeresem hogy ilyesmit írtál hogy AT+12V tápom van,de itt most nem ezen van a hangsúly. Nekem most nem az a fontos mit írtál,hanem az hogy amit most kaptam tápot vajon jó-e ehhez a géphez. Mivel néhány hsz-al visszább pont írtam is,nem írt semmit a gépem restartkor mert nem volt kékképernyőm a monitoron (nem volt látható) csak egyből újraindult. Ezért nem tudom google-ba beírni a hibakódot. Most egyenlőre nem nyúlok már a memóriához,hanem várok pár napot,ezzel a táppal újraindul-e. De a biosba be fogok nézni,és megnézem a sebességet,köszi!

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13624) Foose válasza építész (#13622) üzenetére


Foose
addikt

Viszont azt nem értem,miért írtad korábban is,hogy 10A-t tud leadni a tápom. A terheléskor mért adatokból következtetted? Én direkt megnéztem tegnap,és a régi tápomra az volt írva a +12V-hoz hogy 16A. Szóval valamiért azt sem hozta a táp. A mostani azt adatok szerint +12V ágon 17A-t ír. Viszont ugyanúgy 11.3 körül mozog terhelés nélkül is,de ezt szemléltettem képpel tegnap. A régihez képest viszont nincs akkor szórás,mert "csak" 11,1-ig esik le terheléskor. De ennek nem alapból 12-n kellene menni?? :F

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13625) moha21 válasza Foose (#13624) üzenetére


moha21
addikt

a feszültséget mivel mérted?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13626) Foose válasza moha21 (#13625) üzenetére


Foose
addikt

AIDA64-el. De ez látszik a korábban belinkelt képen. Vagy nem? Ezt eddig nem is figyeltem :U De,látszik...
itt van a legutóbbi

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13627) moha21 válasza Foose (#13626) üzenetére


moha21
addikt

Nincs a közelbe valakinek egy multiméter esetleg? Mert lehet akárhány tápot teszel be az aida ennyit fog írni, főleg, hogy nem mai a lap sem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13628) Foose válasza moha21 (#13627) üzenetére


Foose
addikt

Nincs sajnos :( Az a gyanúm hogy mással nem fogok tudni mérni. :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13629) draff válasza építész (#13619) üzenetére


draff
aktív tag

Köszönöm a pontosítást.
Nem mintha nem találkoztam volna az elmúlt évek folyamán egy csomó olyan halott táppal, amikből volt ilyen is meg olyan is. Néha kibeleztem, néha megjavítottam, de néha egyből dobtam is tovább.
Szó ami szó, már eléggé ismerem a tápok fejlődéstörténetét.
Nekem is van egy olyan tápom egy 486-os laphoz P4 3MHz-es procival, hogy csupán 250 W-os, de úgy lett hozzá házilag és utólag csinálva a 4 pólusú különdugó, mert eredetileg nem volt benne. Az alaplap meg el sem indult az nélkül.
Ez szintén egy kikukázott és általam megjavított táp volt ...

Elnézésedet kell kérnem, de én itt senkit sem nézek hülyének, ám elvárnám, hogy engem se nézzenek annak.

(#13630) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Kevesebb mint 3 hónap után csapágyas lett egy FSP Hexa 400W táp... Természetesen még garanciális, de nem tudom, hogy az ér-e valamit ilyen hibára - iPon garancia van rá.
Mit tudnátok javasolni, mit lehetne tenni? Lehet ezekben a tápokban ventit cserélni?

A gép alig megy naponta pár órát...sosem volt terhelve...nem kicsit csalódás ez számomra, ez az első FSP tápom... :\

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#13631) D1Rect


D1Rect
félisten

Ilyet még nem láttam:
Először elkezdett "nehezen bekapcsolódni a gép".
Sokszor kellett megnyomni a bekapcsológombot, előbb-utóbb beindult.
Aztán egyszer nem kapcsolt be egyszersem.

Megnéztem a tápot, rövidre zártam a zöld pint a mellette lévő feketével, ettől gyönyörűen beindult a táp.
Akkor lap+cpu+ram csere, ugyanaz a hibajelenség.

A táp egy FSP 400W APN ~3 év körül. Mi lelte szegényt?

(#13632) építész válasza Foose (#13624) üzenetére


építész
aktív tag

Mivel nem tettél fel képet és ezidáig nem írtad le, hogy hány ampert tud így a a Google--ban rákerestem a tápodra és bizony a cimkére 10 A-t írtak. Lehet, hogy a tied már újabb kiadás és nagyobb számot írtak a cimkéjére, hogy eladható legyen.

Igen 12V-nak kellene lennie a 12V-nak, de nem multiméterrel mérted, hanem a lapod érzékelő chipjével, ami ritkán mér jól. Valószínűleg ha 10 tápegységet kipróbálsz, mind a 10-nél ilyen alacsonyat fog mutatni.

Baromira nem az számít, hogy a géped 11,3V-ot ír ki, hanem az, hogy 12V-ról esik 11V-ra vagy 11,3 -ről 11V-ra. Vagyis a diagramokról leolvasható a feszültségesés terhelés hatására. Ha keveset esik (0,1-0,2V) 100%-os proci terhelésre, akkor nincs nagy gáz, ha sokat (0,4V-0,5V) , akkor nagy gáz van. Neked nem esett sokat, tehát a méréseidből nem egyértelmű a dolog.
Ha multiméterrel mérted volna, akkor az abszolut értékeknek is jelentőségük lett volna, de így gyakorlatikag arról semmit se tudunk, mert a "softwer-es mérés nem mérés" viszont néha lehet belőle következtetni.

Bár a Codegen egy hulladék, de ez nem zárja ki, hogy esetleg valami más miatt indul újra a géped. Ha nem veszed a fáradságot arra, hogy megnézd a ramjaidat vagy, hogy a hibakódot kiolvasd, nem tudok többet segíteni, mert így csak toporgunk egy helyben hetek óta, mert senki se látnok.
Persze nyilván az is jó, ha kipróbálsz egy másik tápot és ha azzal beválik, akkor hurrá meg van a megoldás. Javasoltam is, hogy nézd meg édesanyád tápjával, de elzárkóztál az ötlettől. Így nehéz ám segíteni.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13633) építész válasza draff (#13629) üzenetére


építész
aktív tag

Bocsi, hogy neked írtam, nem tőled ered az AT táp, csak Te reflektáltál rá.

bye

(#13634) Foose válasza építész (#13632) üzenetére


Foose
addikt

Persze itt most olyan probléma van,hogy sajnos nem tudod elképzelni,hogy van ember akinek nincs multiméterje. Pedig van. Szóval hidd el,mérnék azzal is,ha módomban állna. Mivel pénzem meg már nincs egy rohadt lemezre sem,ezért most ebben sem tudok lépni. Bizony,van ilyen. Sokan nem is gondolják,hányan vannak ilyen helyzetben,de ez most off.... Nem akartam kicserélni anyám tápját az enyémre,mert nem értek hozzá,nem mertem hozzápiszkálni. Végül muszáj voltam mégis,mert amit kaptam tápot valahogy ki akartam próbálni. Végül sikerült a műtét,azóta még nem volt gond a géppel. Azt hittem hogy a hibakódot csak akkor tudom megnézni,ha épp jön a kékhalál képernyő,ezért nem tudtam azóta kóddal foglalkozni. De most korábbi hibakódot meg tudok valahogy nézni??? (így van,a codegen tápról nem tettem fel képet,mert nem gondoltam,hogy nem 10A-t tud ahogy azt Te írtad. De nemrég táp csere előtt megnéztem,és 16A-t ír.) Itt most csak az a lényeg,hogy amit kaptam Q-TEC,az vajon jobb lesz-e,mert a másiknál elég sokat esett az adat terheléskor,ennél viszont nem esett annyit,és még újra sem indult azóta.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13635) építész válasza Foose (#13634) üzenetére


építész
aktív tag

Ha a Qtech-kel megy, akkor hagy úgy és ne piszkáld tovább. Vagyis, akkor könnyen elképzelhető, hogy a Codegen nem tud 16A-t hiába írták rá.

bye

(#13636) Játékos válasza draff (#13616) üzenetére


Játékos
addikt

Ilyen csodás szerkezetet találok itthon is vagy kettőt, de én egy huszonezres Enermax tápról beszélek. Inkább erre fizetnék ötezret, mint egy ilyen "új"-ra, de azért köszönöm.

Továbbra is keresek tápegység-javító fórumtársat!

Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#13637) Foose válasza építész (#13635) üzenetére


Foose
addikt

Egyenlőre megy. Remélem pár nap után is ez lesz,és akkor kiderül hogy valószínüleg a codegen volt rossz.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13638) Dzsana válasza D1Rect (#13631) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az a baja, hogy FSP. Pont erről beszéltem pár hete, hogy itt mindenki futtatja ezeket az FSP tápokat, a valóság pedig nem azt mutatja, hogy ilyen világbajnok tápok lennének. Csak ezen az oldalon nem Te vagy az első, aki panaszkodik rá. Még egyszer mondom, FSP-t ne!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#13639) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó , van egy régebbi FSP 250-HEN tápegységem / noise killer /, picit elkezdett kicsit ciceregni a venti.

A kérdés ,hogy milyen ventit tehetnék a helyére?

Alapvetően egy halk jószágról van szó, és maga a gép is alacsony zajszintre van kihegyezve.

Indulásnál pl a venti el sem indul / gondolom annyira kevés hőt termel hogy nem kapcsol be a venti / csak Win7 alatt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13640) kovadika


kovadika
őstag

Hali
Egy kis segítséget kérnék. Van egy Corsair CX600-as tápom, és az lenne vele a gond, hogy már az elejétől mikor megvettem az figyelhető meg, hogy mikor nem megy a gép, bár lehet akkor is amikor megy csak akkor nem hallani, hogy halkan, de egyenletesen zúg. Amerikába vásárolt a táp. és nem adtak hozzá csak amcsi tápkábelt, így a régi tápkábelem használom vele. Ez lehet baj? Kerestem itthon sokhelyen, de nemtudtam venni, meg ahogy láttam, 220Vig mehet a tápnak.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#13641) D1Rect válasza Dzsana (#13638) üzenetére


D1Rect
félisten

De, igen jó tápok, pláne az alsó szekcióban.
Bőven gariidőn kívül van és valami pitiáner baja lehet.

Amennyit eladnak belőle, az lenne a csoda, ha mind hibátlan lenne.

MOD: Jól látom, hogy Codegen táppal hajtod a gépet? lol

[ Szerkesztve ]

(#13642) Willie válasza Willie (#13630) üzenetére


Willie
őstag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki, valamit? :)

Köszönöm! :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#13643) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hello! Segítség kellene táp hiba beazonosítására! Corsair TX650W -os tápom van egy LGA 775-ös alplapot visz egy Gainward 570 GTX Phantom kártyával, proci Intel 9550 Quad 3,4 Ghzen Memoria 2x4 GB Corsair XMS! Van még egy DVD iró és egy 500 Gigás HDD a gépben! Minden csatlakozó megfelelően van csatlakoztatva, ez biztos! A gond a következő, minden indításnál a gép egy pillanatra elindul 2-3 mp majd leáll és rögtön újraindul ezután betölt az oprendszer és tudom használni is a gépet ,semmi más hiba nem jelentkezik de érdekelne hogy ez miféle gond lehet, mert ha táp akkor gariztatom! Köszönöm a válaszokat előre is!

(#13644) Graphics válasza Matisz77 (#13643) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vkitől táp és kiprobalni, csinalja-e azzal

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13645) Matisz77 válasza Graphics (#13644) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Az most elég körülményes lenne nekem! Jó lenne ha valki esetleg tapasztalt már ilyet!

(#13646) tornas válasza Matisz77 (#13645) üzenetére


tornas
őstag

Asrock alaplapok szokták ezt csinálni akkor, ha a ~230 V-ot egyből ráadva a pc-re és rögtön utánna indítasz power gombbal. Egy picit várni kell (10-15 sec.) a ~230 V bekapcsolása és power gomb benyomása között és akkor nincs ilyen jelenség. Nálam legalábbis ez a tapasztalat...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13647) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Van egy régi chietec atx-1136h 360W-os tápom. Szeretném eladni, mert már úgy se használom semmire. Csak nem tudom,hogy van valami baja. Ha rákötöm egy rossz alaplapra, és elindítom felpörög minden venti, minden kap áramot, csak nem indul a gép. Szóval gép nélkül is meg lehet állapítani,hogy ha pl zárlatos vagy ilyesmi?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#13648) sondor88


sondor88
csendes tag

Nemtom, hogy jó helyre írok-e de kb ez tűnt a legrelevánsabbnak :D

Az a helyzet, hogy valami k*rvára hangos a gépemben, ami még el is menne, ha a koleszban nem zavarna másokat is a szobában
Az az igazság, hogy annyira nem értek hozzá, de gondolom vagy a proci, vagy a táp ventije lehet az (esetleg a videokártyájáé ?)
Hogyan bírnám tutira kideríteni?
más gépében kipróbálgatás nem vmi lehetséges :/

(#13649) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Biztos OFFtopik de máshol nem kapok erre semmi választ és valszeg hálózati zavarral kapcsolatos a gond.

Pár hete próbálok webkamerázni skypeon. Mi lehet annak az oka, hogy pulzáló eléggé idegesítő búgó/zúgó hangot hallok hívás közben? Illetve egy partnerrel beszélve. Én hallom de ő nem hallja nálam, illetve csak ritkán. Sima hanghíváskor is? Hálózati elektromos zavar lehet az oka? Ha némítva van a mikrofon akkor is , tehát valszeg nem visszhangról van szó.

Megoldja e a problémát egy ilyen vagy egy ilyesmi?

Előre is köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13650) Matisz77 válasza tornas (#13646) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Nálam ez nem lehet gond mivel a hosszabbító szinte sosincs lekapcsolva! Például ha most nyomnék egy resetet előbb leállna a gép 3-4 mp re és utána indulna!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.