Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Nforewer


Nforewer
tag

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy adott egy gép:
Asus p5q-pro, Q6600, Gtx 280, Samsung F3 500gb, 2x2 hyperx 1066!
A gép erősen tuningolt de játékok alatt valamiért teljesen lekapcsol mintha kihuznám hirtelen az áramból! Remélem érthetően magyarázok próbálkozom erősen!!!
Én arra gondolok hogy kevés a tápom neki!
A tápm egy HKC 580W-os! Előre is köszönöm a segítséget!

(#8002) moha21 válasza Nforewer (#8001) üzenetére


moha21
addikt

A tápod finoman fogalmazva se tudja a ráírt teljesítményt. Tessék normális tápot venni! Itt lehet informálódni, segítséget kérni, hogy milyenre válts. Első hsz.-t olvasd el!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8003) Nforewer válasza moha21 (#8002) üzenetére


Nforewer
tag

THX! Körbenézek akkor majd!

(#8004) MMIX válasza Cobra. (#7999) üzenetére


MMIX
addikt

Szerintem jól gondolod. Barna tetejű hibás kondi képek

(#8005) HardCandy


HardCandy
csendes tag

Szaisztok!
Olyan problémám adódott, hogy a gépem nemrég volt szerelőnél mert nem indult el, elkezdett bootolni, de a windowst nem töltötte be. 3-szor is voltam bent egy nap a szerelőnél, mert először hazahoztam azzal, hogy frissítettek rajta biost, itthon rádugtam a másik vinyómat, de minden kikapcsolás után elfelejtette az időt meg a bootolási sorrend beállításait. Visszavittem, közölték, hogy valószínűleg villámlás vagy egyéb túlfeszültség miatt elromlott az alaplap és valószínűleg csere lesz, de hagyjam ott még egy kicsit, hátha találnak megoldást. Erre hívnak egy óra múlva, hogy bocsi az ijesztésért, csak egy alaplapi csatlakozót kellett kitisztítani és most már tökéletesen működik. Azóta tényleg jó volt, pár napig, de aztán párszor eljátszotta, hogy ahogy betölt a windows újraindul az egész és működik, csakhogy bekapcsolásnál nem csipog, csak elindul és működik is, viszont egy másik oldalon azt olvastam, hogy ha nem csipog az valószínűleg azért van mert rossza táp vagy nem megfelelően van csatlakoztatva az alaplaphoz. Szerintetek is ez lehet a baja?

(#8006) moha21 válasza HardCandy (#8005) üzenetére


moha21
addikt

Elég nehéz lenne ennyi információ alapján megmondani, hogy mi a baja. Nem ártana tudni valamit a gép paramétereiről, előéletéről.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8007) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hali mindenki!
valakinek vmiféle tapasztalat a 750es energonról?
Phenom II 965+4890 CF+ 4 vinyóhoz kellene

(#8008) moha21 válasza R̲e̲m̲ (#8007) üzenetére


moha21
addikt

Veszélyes táp, kb HKC színvonal.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8009) R̲e̲m̲ válasza moha21 (#8008) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

és esetleg a 720as giga superb?

(#8010) moha21 válasza R̲e̲m̲ (#8009) üzenetére


moha21
addikt

Az már jó, de előtte szerintem kérdezz meg pár szakit itt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8011) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

sziasztok! Chieftec GPS450 A ( 450W ) tápom van alig 2 hetes. Egy GTX 280 at visz tuningal. Metro 2033 DX10 ben minden fullra állítva néha néha be be akad ilyenkor le megy az fps szám majd megint megy a játék szépen. Ilyenkor igen hangos a táp pörög is ezerrel a ventije. A gép nem indul újra és nem is fagy teszteltem már több progival és stabil hangos de eddig minden rendben volt. Na most feltettem az ARMA II játékot ott már a menü is akadt rá nyomtam hogy a játék állítsa be a grafikát teljesítményt és mikor betölti az első pályát akad. A COD Black Ops teszteltem ott minden rendben volt több órányi játék után is teszteltem Crysis Warheadel is ott sem volt semmi gond. Tanácstalan vagyok :F AMD Athlon II X4 640 3,4Ghz re húzva és 4GB Corsair Dominator DDR3 1666Mhz.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8012) moha21 válasza Butcher-HUN (#8011) üzenetére


moha21
addikt

Nem valószínű, hogy táp gond lenne. Szaggatáshoz nincs köze.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8013) Butcher-HUN válasza moha21 (#8012) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

azt kifelejtettem hogy win7 64 bit Ultimate használok. A ramok is meg vannak húzva igaz + fesz CL9 helyett CL8 de primemal volt tesztelve és stabil volt. De a másik két játék hibátlanul fut :F Szerinted mi lehet a baj? Az igaz hogy a Metro 2033 nagyon vga zabáló lehet hogy a táp hatásfoka az erre kifejtett 12V os ágon vissza esik?

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8014) moha21 válasza Butcher-HUN (#8013) üzenetére


moha21
addikt

Passzolom az okát másnak, de nem táp gond az szinte biztos. Mérni multiméterrel lehet, hogy mennyit ingadozik a 12V -os ág feszültsége, természetesen terhelve.
Esetleg kérdezd meg itt.

OFF: Bocsi már rohadt fáradt vagyok mindenhez nagyon hosszú napjaim voltak nincs erőm gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8015) Butcher-HUN válasza moha21 (#8014) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

köszönöm! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8016) fetye


fetye
tag

Sziasztok!
Igazából nincs baja a tápomnak, hacsak annyi nem, hogy egy miniPC-t rakok össze és a prociventi szinte hozzáér a táp hosszanti falához. Ez viszonylag hamar hazavágná a ventit, ezért arra gondoltam, hogy leszedem a táp fedelét, így jó néhány centire lesz már bármilyen alkatrész a másiktól. Kérdésem: biztonságos-e fedél nélkül üzemeltetni a tápot (200W AT)? (Azaz a táp hat oldalából a gépházba néző 5-ből 3 szabadon lesz.) Minden vezeték össze van kötözve, laza alkatrész nincs, tehát attól nem tartok, hogy vmi beleérhet a tápba. De keletkezhet-e szikra, húzhat-e ívet a táp a proci felé vagy szerintetek van-e bármi veszélye a dolognak?
Előre is köszönöm!
Fetye

[ Szerkesztve ]

(#8017) MMIX válasza fetye (#8016) üzenetére


MMIX
addikt

Nem lesz jó. Véletlenül egy idegent vagy téged megcsaphat az áram a gépházban kotorászás közben, mert nem számítanak a szabadon érinthető 230V-os áramra. Csináld meg valahogy, ahogy mondani szokták "bolond biztosra". Egyébként fedél nélkül hogy hűtenéd le a tápot? A fedelet ne szedd le! Keress más megoldást!

(#8018) moha21 válasza MMIX (#8017) üzenetére


moha21
addikt

Miért ne lenne jó?

"Véletlenül egy idegent vagy téged megcsaphat az áram"

Azért aki ilyet csinál az számít rá, hogy más ne kotorásszon a gépében és ő maga is elővigyázatos.

A hűtés más kérdés tudni kellene a fogyasztást, hatásfokot stb majd számolni.
Ja és a tápban 325 V is lehet.

Mai napig használok így PC-t. Persze csak az csinálja aki ért is hozzá!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8019) fetye válasza MMIX (#8017) üzenetére


fetye
tag

Igen, a hűtés megoldására én sem tudok semmi értelmeset kitalálni. Légterelők használata vlszg kevés... Saját használatra lenne amúgy, de valóban veszélyes lehet, ha mondjuk én feledkezem el a nyitott tápról... :K Köszi a választ, akkor keresek olyan baby-AT-t, ahol a proci egész a jobb felső sarokban van - ha van ilyen egyáltalán...:)

(#8020) moha21 válasza fetye (#8019) üzenetére


moha21
addikt

PicuPSU/L]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8021) fetye válasza moha21 (#8020) üzenetére


fetye
tag

Köszi! Ez is jó! :)

(#8022) Hequila válasza didyman (#1109) üzenetére


Hequila
őstag

Az Aktív PFC-t miként tudom kiiktatni? Simán átdrótozom a megfelelő helyen, oszt csók (pont ma került hozzám egy PFC-pukkan Coolink AP-400DX)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8023) erpi


erpi
csendes tag

Sziasztok!
A napokban vettem észre, hogy a tápom ventilátora nem pörög. Ez egyébként egy hiper-szuper márkás táp lenne, de azért nem írom le hogy mi, mert nem akarom rontani a presztizsét (Delta belső). A hibát sajnos én okoztam, csak nem vettem észre.
Szóval egy 450w-os márkás, minden féle védelemmel.
A gép fogyasztása nem sok, cpu max 65w, integrált vga, 1db 500GB HDD, és dvd olvasó.
Nem tudom mióta nem megy a ventilátor, úgy gondolom pár napja lehet. A tápon van gomb, és kikapcsoláskor vettem észre, hogy melegebb, mint szokott, és sajnos csak ma néztem meg, hogy megy-e a venti...
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek károsodhatott a tápegység? Most működik, de jobb lecserélni? Vagy megtarthatom? Ugyanolyan megbízható maradt ezután is?
köszönöm

(#8024) Cobra. válasza erpi (#8023) üzenetére


Cobra.
őstag

Ekkora terhelés mellettt nem hinném, hogy lett baja, max kicsit lerövidült a kondik élettartama. De ebbe a gépbe inkább vennék egy 300-as FSP-t (igaz most így hirtelen egyetlen helyen se találtam).
Ja és a mostani tápodban forrasztva van a ventillátor, szóval nem olyan egyszerű kicserélni.

[ Szerkesztve ]

(#8025) erpi válasza Cobra. (#8024) üzenetére


erpi
csendes tag

Köszi, akkor szerinted nem lett baja. Ma kicseréltem a ventit, de nem láttam benne semmi elváltozást, sem a kondikon, sem a tekercseken, sem egyéb alkatrészeken. Szaga sincs.
Egy 4 éves ASUS-ról van szó egyébként. A hibát szerintem úgy követtem el, hogy zörgött a csilli-villi kék led-es ventilátor. Egy másik fórumban olvastam, hogy a legegyszerűbb megoldás az olajozás, így egy pár csepp olajat kapott tőlem. Eleinte ment rendesen, de valószínű, hogy a benne lévő kenéssel együtt, és a párásabb levegő miatt (télen bentre teregetünk) inkább ragad, mint csúszna. Meglöktem a kezemmel a ventit, és alig forgott, mintha folyamatosan fékezve lett volna, meg is állt. - legyen ez tanulság!
Egy cooler mastert kapott tőlem. Az volt itthon, tudtam, hogy jól működik, már kipróbáltam. A ford szám visszajelzése is jól működik, és 5v mellett is teker szépen. A tápon, dicséret legyen: szabványos csatlakozó van. :R (nem kell semmit forrasztani, gányolni...stb) De a vezeték sorrend más! A ventiken általában: Fekete/Piros/Sárga. Ugyanúgy tartva a csatlakozót itt: Sárga/Fekete/Piros a bekötés. Így egy tű segítségével ki tudtam venni a szálakat, és átvariáltam a vezetékeket a megfelelő sorrendbe. Most rendben működik. Minimum feszültséget kaphat az "ú"j ventilátor, mert nem forog gyorsan (ezért szerintem arra érdemes odafigyelni, hogy alacsony feszültség mellett (pl. 5v) is elinduljon a ventilátor) de hátul érzem, hogy van légáramlás. Jobb, mint a semmi, és legalább csendes. :D
Mások szerint sem károsodott a tápegység? Ugyanolyan megbízhatóan működhet, mint a probléma előtt?

(#8026) Krisinto


Krisinto
őstag

Mivel tápra vonatkozik, ezért ide írom.
Van egy régi HPNX9010 notim. Elhozom a koleszba, nem tölt az akksi. Otthon pedig hibátlanul tölt.
Mitől lehet ez? :F

(#8027) moha21 válasza Krisinto (#8026) üzenetére


moha21
addikt

Van fázis a konnektorba? Kontakt hiba esetleg?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8028) Krisinto válasza moha21 (#8027) üzenetére


Krisinto
őstag

Csak az a fura, hogy havernak van egy 1-2 éves Acer-je és neki meg tölt.

(#8029) Morris válasza Krisinto (#8028) üzenetére


Morris
veterán

gondolom kipróbáltátok ugyanabban a konektorban :U

(#8030) dan390


dan390
aktív tag

kellenne gyors segítség :R

nem tudom mi lehet a baj, a gépem elindul megy is probléma nélkül,
de a tápom(adatlapon) búg, vagyis inkább zúg, eddig ment probléma nélkül

javaslatok?

(#8031) moha21 válasza Krisinto (#8028) üzenetére


moha21
addikt

Hát ez így számomra is paradoxon.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8032) Krisinto válasza Morris (#8029) üzenetére


Krisinto
őstag

Kipróbáltam kb 4 konnektorba az enyémet. De eddig jó volt...
Megnézem otthon még egyszer, azt ha nem hozom a húgom töltőjét.
Bár, elég nagy rejtély ez számomra.

(#8033) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

dan390:Akkor is zúg, ha nem megy a géped? Nem lehet, hogy a venti csinálja? Ha garis, meg lehet próbálni visszavinni.
Krisinto:És a 4 konnektorból egyikben se ment? Nézd meg azért otthon, lehet hogy pont koliba menet romlott el...

(#8034) dan390 válasza FlasH-BacK (#8033) üzenetére


dan390
aktív tag

csak ha bekapcsolom a gepet, es olyan 30 masodper mulva kezdi,
nem a venti, ez olyan elektromos zugas

(#8035) Morris válasza dan390 (#8034) üzenetére


Morris
veterán

szerintem arra a tápra ráférne egy csere. inkább azt mint a többit, ha neadjisten elpukkan

(#8036) pippó


pippó
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám: tíz alkalomból átlag ötször a bekapcsolásnál iszonyúan felpörög a (valószínűleg) tápveltillátor és valami irdatlan hangot produkál, talán a kávédaráló hangjához tudnám hasonlítani.

Kizárólag bekapcsoláskor, a gomb megnyomása utáni másodpercekben jelentkezik a probléma (olyankor rögtön ki is kapcsolom a hátsó áramtalanító kapcsolóval,várok egy percet és újra megpróbálom - van hogy csak a 4.-5. kísérletre indul el rendesen, halkan, de olyan is van, hogy napokig nincs semmi gond). Ha bekapcsolásnál nem jön ez elő, akkor utána már a gép kikapcsolásáig nem is fog, bármennyit is menjen a gép akármekkora terhelés mellett.

Szeptemberben jelentkezett először ez a probléma, akkor egy ismerősömnél kompresszorral jó alaposan kifújattam a gépből a port amennyire csak tudtam, és akkor egy másfél hónapig nem is jelentkezett a dolog. Kb. három hete megint jelentkezett, újra ez a kompresszoros portalanítás, de most semmi javulás, továbbra is rendszeresen előjön ez a pörgés meg a hang...

Volt/van valakinek hasonló problémája ? A táp(venti) lesz a probléma ?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8037) pippó válasza pippó (#8036) üzenetére


pippó
csendes tag

jav.:elírtam, novemberben jelentkezett először a problem, nemtom miért írtam szeptembert - a lényeg szempontjából lényegtelen, de így nehezen jönne ki a másfél hónap meg a három hét :)

(#8038) moha21 válasza pippó (#8036) üzenetére


moha21
addikt

Elég valószínű. hogy igen ventilátor csere.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8039) Morris válasza moha21 (#8038) üzenetére


Morris
veterán

szerintem is csapágyas lett :U

(#8040) pippó


pippó
csendes tag

Köszönöm a választ, akkor a közeljövőben szervíz, mert ez csak rosszabb lehet.

(#8041) Morris


Morris
veterán

Urak!

az lehet táp gond, hogy ha nem indul a gép?
illetve elindul, csak nem ad képet.
ramok cserélve és kipróbálva, VGA szintén cserélve.
Még a lapra gyanakszom, vagy a procira (de ez meg általában teljesen megmakkan - mondjuk ez ritka)

(#8042) Torry


Torry
addikt

Sziasztok.
Van nekem egy PFC 400-60THN-P tápom.
A gondom az, hogy jelenlegi rendszeremmel, hallom, hogy sípol, serceg, játék alatt máshogy sípol ill. zúg.
Probléma a géppel nincs, nem fagy, csak félek, hogy gond lehet belőle, ráadásul a legrosszabb, hogy ugye hallom a dolgot.

(#8043) vzsryl válasza Morris (#8041) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Csere tápot próbálj ki mindenképp. Hasonló problémát okozhat az is, hogy nincs rendesen bedugva a 24pines alaplapi csatlakozó, de akkor konkrétan nem indul el, csak jelez, hogy valami nem koser. Pl ma 20 új gépet installáltunk egy teremben (előépített, 99%-ig előtelepített állomások), és abból 2-vel ez volt a helyzet.

(#8042) Torry: Szia!

Több magyarázat is lehet erre, de nem veszélyes. Egyszerűen csak idegesítő dolog. Ha a topicban rákeresel a cicereg és hasonló szavakra, akkor találsz néhány magyarázatot.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#8044) Morris válasza vzsryl (#8043) üzenetére


Morris
veterán

Végignéztem az összes csatit. mindent rendben találtam, de mégis...
Mindig bekapcsol, mindig felpörögnek a ventik, de aztán elkezdi a hülyeségeket, konkrétan nem ad képet. nyomok neki 40-szer reset-et, közben matatok a kábeleknél aztán egyszercsak ad képet. addig amíg be nem nyúlok a gépházba megint addig jó, utána megint jönnek a reset-es idők.
holnap tápcserével megpróbálom. ha ezzel sem megy, akkor tuti, h lap probléma lesz

(#8045) Torry válasza vzsryl (#8043) üzenetére


Torry
addikt

Még amit észrevettem (elment itthonról mindenki, csend lett :)
Görgetés közben megszűnik egyfajta zaj, görgetés után visszajön :D
Ezekkel lehet valamit kezdeni, vagy próbáljam megszokni?
Új tápot most nem nagyon akarok venni, egy jobb ház van most soron.

(#8046) Morris válasza vzsryl (#8043) üzenetére


Morris
veterán

Üdv!

Megvolt a tápcsere, semmi változás.
szerintem lap lesz. A proci szokott döglődni? Vagy csak egyszerűen meghal?

(#8047) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na nem gondoltam hogy ide is írni fogok de kíváncsi vagyok.

Napokban vettem észre hogy a Chietftech gps-450 tápmnál, az everest az 5V-os ágra csak 4,9997V-ot ír ki. Kell félnem hogy kezd meghalni a tápom? Nincs Fél éves. :(

Live-Die-Respawn

(#8048) Morris válasza oriic (#8047) üzenetére


Morris
veterán

Ez egy teljesen jó érték, nem kell tartanod tőle! :K

(#8049) iceman1988 válasza oriic (#8047) üzenetére


iceman1988
tag

szoftveres mérés nem mérés. multiméterrel mérjél rá az a biztos. ha a műszeren is ez az értek jelenik meg akkor nincsen semmi gond.

(#8050) csimpok


csimpok
aktív tag

Sziasztok,

Úgy néz ki tegnap kilehelte lelkét a 4 éves Zalman 360W tápom (persze a gari 3 éves volt...).

A történet röviden:
Már jó ideje (kb 1 éve) voltak váratlan újraindulások, pár napja pedig büdös égett szag jött ki a táp felől, szétszedtem a gépet, leporoltam, összeraktam és a szag eltűnt ugyan, de nem jelenik meg semmi a monitoron... Másik táppal elvileg működik a gép (boltban megnézték).

Az lenne a kérdésem, hogy valaki tud ezzel a hibás táppal kezdeni valamit? Javítani, esetleg alkatrésznek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.