Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) BRIKLY válasza didyman (#13800) üzenetére


BRIKLY
veterán

Csak a fentebb írt típust tehetem bele? Azt még nem néztem,csak annyit tudok,hogy annak is 8 lába van :D

A képet azért mutatom,mert lehet hogy félreértem..Nem azt jelenti az ott megadott minimum érték,hogy annyinak kellene lennie,hogy megadja a Power Good jelet?

(#13802) didyman válasza BRIKLY (#13801) üzenetére


didyman
őstag

Az a kétféle nem elég? :-) Ha a harmadik gyakori fajtát találod (nem jut eszembe a típusa), az is jó lehet, meg kell nézni az adatlapját.
Egy bemenetnek van egy alsó és egy felső küszöbe. A küszöböknek meg van tűrésük, alsó és felső szélsőértéke. A képen a felső küszöb tűrése van.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13803) BRIKLY válasza didyman (#13802) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ha olyan van a kodegányban,akkor elég :D vagy van még valamilyen LC power,megnézem abban is.

Értem.Akkor a 11.75V-nak jónak kell lennie?

[ Szerkesztve ]

(#13804) didyman válasza 1100110 (#13796) üzenetére


didyman
őstag

Az úgy lehet, hogy nem jó, ha alatta nincs elég hely.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13805) BRIKLY válasza didyman (#13802) üzenetére


BRIKLY
veterán

36ZY0TA
LM393P

Ez van a kodegányban,az LC powerének meg több lába van. :D

Arra gondoltam még esetleg,hogy nem lehetne valahogy "rávenni" az IC-t,hogy megadja a power good-ot?
Bár ha azzal elszállna a védelem... :F Megbízok a tápban,mivel már vagy 2 éve nyúzom,de azért ~120k-t nem biztos hogy rábíznék védelem nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#13806) Lompos48 válasza BRIKLY (#13805) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Közönséges "mezei" dupla komparátor. Nincsenek integrált küszöbértékei, ezeket külső elemekkel lehet/kell meghatározni.

(#13807) BRIKLY válasza Lompos48 (#13806) üzenetére


BRIKLY
veterán

Megkérhetlek,hogy magyarul mond? :B
Gondolom arra céloztál,hogy ki kellene mérni az IC-t,hogy beletehetem-e!?

(#13808) Lompos48 válasza BRIKLY (#13807) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy komparátor nem más mint egy 2 bemenetű áramkör. Az egyikre egy referenciafeszültség a másikra pedig az összehasonlítandó feszültség van kapcsolva. A 2 érték viszonya függvényében a komparátor egy logokai "1" vagy logikai "0" jelet ad. Az LM 393 egy univerzális áramkör, aminek nincs saját referenciája, mindent a külső alkatrészek (általában ellenállásos osztók) biztosítanak. És 2 ilyen komparátort tartalmaz. Ezek az IC környékén találhatók az áramkörben. Ezzel ellentétben vannak speciálisan tápokba tervezett áramkörök, amik konstrukcióból úgy vannak kialakítva, hogy figyeljék a táp feszültségeit (3.3, 5, 12V...). Ezekben lehet belső referenciafeszültség és az ellenállásos osztók is beléjük van integrálva.
Ez a 2 kategória egymás között nem cserélgethető. Mindegyiket csak ugyanolyan, vagy úgynevezett ekvivalens (egyenértékű) típussal lehet cserélni. Erre mutat a ábat száma is többek között, de ez még a legkevesebb.

(#13809) BRIKLY válasza Lompos48 (#13808) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszönöm,így már értem. :)

(#13810) Lompos48 válasza BRIKLY (#13809) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A sietségem 2 hibát csempészett a szövebge:

...(általában ellenállásos osztók) biztosítanak. És 2 ilyen komparátort tartalmaz. Ezek az IC környékén találhatók az áramkörben.

Helyesen a sorrend:

...(általában ellenállásos osztók) biztosítanak. Ezek az IC környékén találhatók az áramkörben. És 2 ilyen komparátort tartalmaz.

És:

Erre mutat a ábat lábak száma is többek között,

(#13811) BRIKLY válasza Lompos48 (#13810) üzenetére


BRIKLY
veterán

A lényeget így is értettem,és valóban van a közelében még egy KA7500B IC is. :K

Hát akkor megy a polcra,hátha a következő alaplapommal megint jó lesz.. :(((

(#13812) Lompos48 válasza BRIKLY (#13811) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A KA... már jóval több és egészen más. Ez vezérli a táp működését.

(#13813) tornas válasza BRIKLY (#13809) üzenetére


tornas
őstag

A komparátorok jobb megértéséhez egy [link].

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13814) BRIKLY válasza tornas (#13813) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszi.. :) Csak sajnos ezzel nem vagyok előrébb,mert még mindig nem tudom hogy lehetne életre kelteni a tápot az IC cseréje nélkül.

(#13815) Davetim


Davetim
tag

Hello!

Vettem egy 250W-os fsp 3025HEN tápot. Egy 1400 mhz-es p3-ra kötöttem rá, Asus tusl2c alaplappal. Kb 20 perc működés után megadta magát. Az alaplapi led még világít, de ha bekapcsolnám, csak rezzennek egyet a ventilátorok és semmi. Kipróbáltam egy másik ugyan ilyen lapban csak 1000-es procival, ott se indult.

Arra lennék kíváncsi, hogy túlterheltem-e valahogy, vagy csak hibás volt a cucc. Semmi extra hardver nincs a gépben, csak két vinyó: egy wd green meg egy ezeréves 5400 rpm-es maxtor, és egy s3 trio vga. Egy régi táppal mértem régebben a konfigot a wd green nélkül, úgy 70w körül fogyasztott. Szóval csodálkoznék ha túlterhelődött volna, de hátha nem tudok valamit.

(#13816) Davetim válasza Davetim (#13815) üzenetére


Davetim
tag

Bocs a dupláért, de gondoltam beírom a táp adatait: [link]

(#13817) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel a problémával írtam pár napja ide:

Egy T-systemes "gyárinak" nevezhető gépből került hozzám egy táp.
Súlya van rendesen, QTechnology QT-01300 R300 PFC-s.
Hibajelenségem a következő:

478as lappal volt társítva, ha van kedve bekapcsol, ha úgy van kedve, semmit sem csinál.
Próbáltam több lappal is, eddig működött elsőre minddel, most ismét elkezdte.

Kitettem az asztalra, rákötöttem egy régi cd olvasót és egy winyót, a power on-t direktre kötöttem rá.
10ből 9szer indul.
Egyszer csinálta azt most, hogy nem kapcsolt be elsőre, pár mp után egy kattanást ( valami relé lehet ) hallottam, s utána kapcsolt.

Valami pici hibára tippelek, a "szerelőmhöz" még nem vittem el.

Találkozott már valaki hasonló problémával ?

Tornas kolléga válasza rá:

Szia!

Valószínű, hogy a +5 V SB kör 1db 10 V-os és 630 mikroFarad-os kondija kiszáradt. Nekem van ilyenem kettő is és mind a kettőnek ugyanaz volt a baja. Kicseréltem a kondit mind a két tápban és voilá, működik a mai napig.

Ha nem értesz hozzá, vidd inkább szerelőhőz, vagy olyasvalakihez aki ért hozzá!

ISmerősömmel aki érti a témakört, szétszedtük a tápost, de a 10V-os 630mikroFarad-os kondit nem találjuk egyáltalán ebben a tápban.
A hiba továbbra is fentáll. 10ből 9szer indít, 1szer nem.
Púpos kondinak nyoma nincs.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#13818) tornas válasza Csaszykj (#13817) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

A táppanelen a lila (+5 V SB drótja) vezeték mellett, közvetlen közelében kell keresni. A panel aljáról a lila vezetéket visszavezetve is könnyen meg lehet találni.

A készenléti kör egyszerűsített kapcsolási rajza:[link]. Neked azt az 1db 10 V-os és 630 mikroFarad-os kondit kell kicserélned ami a képen pirossal is jelölve van! Figyelj a kondi polaritására is és hogy a feszültsége meg a kapacitása se legyen kisebb az eredetinél! Nekem sem volt púpos a kondi, de a hiba forrása ennek ellenére ő volt. A linkelt rajz magáról az említett tápról készült.

Továbbra is hangsúlyozom:
Ha nem értesz (értetek) hozzá, vidd (vigyétek) inkább a szerelőhöz, vagy olyasvalakihez aki tényleg ért hozzá!!

Csak azért írom le még egyszer a fenti intelmet, mert az ismerősödnek ("szerelődnek") nemcsak a kondi címkéje alapján kellett volna azt a kondit megkeresnie, hanem működési elv alapján is!! :U Ez nálam feltételezi azt, hogy az ismid mégsem igazán jártas a témában... :F

Lehet, hogy vannak szóródások a kondi címkéjét illetően, de a működési elv szerint akkor is meg lehet találni a + 5 V Stand by körének azt az egy szem kondiját (legtöbbször csak egy darab kondival pufferelik). Csak vissza kell fejteni a kapcsolást a táp nyáklapján!

:R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13819) didyman válasza Csaszykj (#13817) üzenetére


didyman
őstag

630uF-os kondi nem létezik. 680uF-os lehet, de ebben a pozícióban bármi előfordul 470-1500uF között.
A másik kondi nem 50V/1000uF-os, hanem 47 vagy 100uF, 25-63V.
Ezeken kívül, a primer oldalon is van egy 10-47uF közötti kondi, valahol a készenléti trafó egész közelében, ezt is cserélni kell.
Minden cserélt kondi alacsony ESR legyen.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13820) tornas válasza Csaszykj (#13817) üzenetére


tornas
őstag

Még annyit tudok javasolni, hogy multiméterrel meg lehet mérni a 20 pin-es alaplapi csatin lévő lila és a fekete között a feszültséget! Ha nincs meg az 5 V (-/+ 5 % eltérés a megengedett) vagy ugrál fel-le, akkor biztosan a készenléti kör kondija a hibás.

A mérés alatt a tápnak nem muszáj elindítva (pörög a ventilátora) lennie. Elég az is, ha csak natúrba a konnektorba be van dugva.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13821) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Köszönöm urak a válaszaitokat, tanácsaitok! :R :R :R :R :R

Javítok, az ismerősöm hobbi elektronikával foglalkozik, erősítők stb stb... és néhány tápot már megjavított nekem. Továbbítottam a soraitok neki, most azonnal. :R

Ha van fejlemény, azonnal írok persze, és Köszönöm Szépen! :R :R :R

(#13822) Cheesy


Cheesy
őstag

Ti találkoztatok-e már ezzel a problémával?
VGA-t és hdd-t cseréltem a gépben, így nem a földöm, hanem mellettem az asztalon járattam oldallap nélkül működés közbeni szemrevételezés (összerakás után első ébredéskor mindig így szoktam :) ) telepítés alatt halk, rendszertelen időközönként-és-ideig tartó zajra lettem fogyelmes, aminek a forrását leszűkítettem a tápra.
Típus: Corsair VX 450W (2008-as évjárat)
Utánaolvastam a neten és a "psu hiss" keresőszavakra el is jutottam ide. A user problémája ugyanaz mint ami nálam jelentkezett, tehát nem a magas frekvenciájú sípolásra gondolok, olyat nem hallani ettől a táptól.
Ha jól értelmezem, ezt egy kondenzátor adja ki magából, de nem veszélyes.
Tudtok erről bővebb infót adni?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#13823) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írók!
Van egy problémám! Hallottatok már olyanról, hogy nagyon halkan cicereg a táp? (cooler master rs-600-acab-m2)
Ez egy új táp, az alaplap is cicerget egy kicsit, de az már nem. Ki lett cserélve ez a táp, mert még garis volt. Bele lett rakva egy teljesen új, de az is elkezdett ciceregni.
Valaki azt mondta, hogy lehet rossz az alaplap és több áramot vesz fel, ezért tönkre megy a táp. Ilyen előfordulhat?
Kérlek mondjatok vmi okosat, mert már nem tudom... :(

(#13824) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni.
Beraktam az asztali gépbe egy 2,5"-os vinyót, windows-t telepítettem, majd rövid járatás után egyszer kikapcsolt a gép. Újra már nem tudtam bekapcsolni. A led világít az alaplapon. Ha lekapcsolom a tápot, majd újra fel, bekacsolom a gépet akkor csak megmozdulnak egy kicsit a ventik, de a gép nem kapcsol be. Ha csak a táp, alaplap, proci maradt bent akkor sem....

Benéztem a tápba és a következőt találtam (OCZ 500W): KÉP KÉP2 Van ott középen az a transzformátor(?) Az oldalán van valami sárga rész és mintha meg is lenne olvadva.
Találtam egy képet egy új darabról: KÉP
Még nem volt alkalmam kölcsönkérni egyet, hogy megnézzem, tuti a táp-e a rossz.
Szerintetek ez miatt nem működik a gépem?

[ Szerkesztve ]

(#13825) Csaszykj válasza szabifotos (#13824) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Nem értek hozzá, de rendellenes amit a képeken látni. :R
Másik táppal próbálj rá, ezt meg pihentesd, majd a szakik mondanak rá okosat.

[ Szerkesztve ]

(#13826) tornas válasza szabifotos (#13824) üzenetére


tornas
őstag

Elsőre talán porold ki a tápodat és üresen, csak magát a tápot indítsd el (zöld-fekete drótok rövidre-zárása az alaplapi csatlakozón)! Ha elindult, akkor multiméterrel (egyenfesz állásba állítva) mérd meg a feszültségeket a táp alaplapi csatiján! A feszek értékeiről és a táp csatlakozóinak a fesz.kiosztásáról millió infó van itt a fórumon és a neten (gugli) is.

Ha nem értesz hozzá, akkor kérd a hozzáértő segítségét!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13827) tornas válasza biznisz_man (#13823) üzenetére


tornas
őstag

Az a cicergés teljesen normális alapesetben. Annyit tudsz még tenni elsőre, hogy a BIOS-ban kikapcsolod az energiatakarékossági funkciókat (pl. EIST). Ha a géped rendesen működik játékok és benchmark-ok alatt is, akkor nem kell aggódnod!

"Valaki azt mondta, hogy lehet rossz az alaplap és több áramot vesz fel, ezért tönkre megy a táp. Ilyen előfordulhat?"

Szerintem nem.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13828) tornas válasza Cheesy (#13822) üzenetére


tornas
őstag

A kondik tudtommal nem adnak ki hangot. Csak ha kidurrannak. Vagy ha kifújnak, viszont ekkor szisszennek is egyet. :K

Szerintem itt is a kapcsolótranyók hangját lehet hallani (ez normális jelenség). Vagy a főtrafó tekercselésének az impregnálása kilazult és így a tekercs rezonálhat (ez már nem annyira normális jelenség).

De lehet, hogy a tápod kondijai most fújnak ki sorba egymás után kórusban, és azt hallod... ;]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13829) Cheesy válasza tornas (#13828) üzenetére


Cheesy
őstag

De lehet, hogy a tápod kondijai most fújnak ki sorba egymás után kórusban, és azt hallod... ;]

Mii?! :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#13830) tornas válasza Cheesy (#13829) üzenetére


tornas
őstag

Ha tényleg így lenne, akkor már a PC-det nemigen tudnád beröffenteni még kurblival sem. Ez már komoly gond lenne... :D

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13831) Csaszykj válasza tornas (#13820) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hali!

Most hoztam haza a tápot, egy forrszem felvállása okozta a gondot, az egyik XYZ mikrofarad-os kondinál.
Már kb 40 ki-be kapcsolást hajtottam egy asztali konfigon végre vele, gond nélkül teszi a dolgát. :R

Köszönöm urak a gyors & segítőkész hozzáállást. :R :R :R

(#13832) didyman válasza tornas (#13828) üzenetére


didyman
őstag

A kondik pedig zenélnek, ha jók, akkor is. Ha szétszedsz egyet, akkor ennek okára is könnyen rájössz :-) . A tranzisztorok, ezzel ellentétben, felépítésük jellege miatt nem tudnak zenélni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13833) didyman válasza szabifotos (#13824) üzenetére


didyman
őstag

Blogomban olvashatsz az egyik okáról, a másik oka PS223-as PSU supervisor szériahibája.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13834) biznisz_man válasza tornas (#13827) üzenetére


biznisz_man
tag

Köszönöm a segítséget! :R
Prime95-el terheltem, nem volt gond!

(#13835) Fisherhun


Fisherhun
tag

Hali!
Nem rég szereztem be egy Corsair TX 650W os Tápegységet.5 év garral.
Nagyon jól megy nincs is vele nagy bajom egyet leszámítva a jel zaj. :S
Már egy egész konfig cserélve lett körülötte de ugyan úgy megmaradt ez a idegesítő elektromos hang vagy minek mondják.(Amikor mozgatom az egeret az a táp felől ugyan úgy vissza hallom)
Nem tudja valaki miért lehet ez ? Esetleg okozhat bármiféle kárt?

(#13836) tornas válasza didyman (#13832) üzenetére


tornas
őstag

"A tranzisztorok, ezzel ellentétben, felépítésük jellege miatt nem tudnak zenélni."

Ezzel kapcsolatban meg olyanokat olvastam itt a fórumon több tagtól is, hogy a tranyók kapcsolási frekije a hallható tartományba is eshet alacsonyabb terhelésnél. Tapasztalatom szerint is a nagyobb terheléseknél a tápok kapcsolgatási frekije már nem a hallható tartományba esik.

Akkor most mi az igazság?? Mit hallok (hallanak) valójában?? :F

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13837) biznisz_man


biznisz_man
tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy alaplap tönkre teheti a tápot? (ha kondi tönkre megy vagy ilyesmi)

(#13838) Fisherhun válasza tornas (#13836) üzenetére


Fisherhun
tag

Akkor lehet nálam is hasonló a probléma hogy a hallható tartományba esik a frekvenciája :? :S

(#13839) szabifotos válasza tornas (#13826) üzenetére


szabifotos
senior tag

Tegnap rövidre zárással elindult a táp. Bár sípolt kicsit amit ezelőtt nem csinált, amíg működött.
Nincs multiméterem. A mérésekből mit lehetne megállapítani? Egyáltalán még menthető?
Köszi a segítséget.

(#13840) tornas válasza szabifotos (#13839) üzenetére


tornas
őstag

A mérésekből az állapotára lehet következtetni...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13841) Fisherhun


Fisherhun
tag

kb ilyen jel zaj jön a tápból :S
[link]
oka?

(#13842) Lompos48 válasza biznisz_man (#13837) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem nagyon, mert a tápnak védelmei vannak.

(#13843) didyman válasza tornas (#13836) üzenetére


didyman
őstag

Jó, de attól, hogy a tranzisztor kapcsolgat, még nem fog zenélni :-) . Ami viszont ezt a kapcsolt jelet megkapja, az már zenélhet. A hangfrekis végfokban sem a tranzisztorokból jön a zene, hanem a hangszórókból, meg a kimeneten lévő LR tag tekercséből.
Az üzemi freki nem esik hallható tartományba, de ez nem minden, van ott harmonikusok sora, burst mode és a szabályzás. Kolléga erről pont rakott is be nemrég pár érdekes anyagot.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13844) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Erről mi a véleményetek? :DDD :Y :F
Ma hajnalra, erre keltem, hogy durrog valami és égett szag is van.... :Y

(#13845) építész válasza Csaszykj (#13844) üzenetére


építész
aktív tag

Nekem új tűnik, hogy ez poros és "csak" koszos belül és nem a korom lepte el. Ez fordított elrendezésű táp. Nem 10 éves véletlenül?

[ Szerkesztve ]

bye

(#13846) tornas válasza Csaszykj (#13844) üzenetére


tornas
őstag

Jajj, de randa!!!

Én úgy látom, hogy a 230 V-os bemeneti kábelen illetve a feszválasztó kapcsoló kábelénél is, közvetlenül a nyáklapon elég furcsán néz ki a por. Lehet ott égett meg a por is, meg a drót is. És az a termisztor (ha egyáltalán az az, mert eléggé zajos és homályos a kép) is elég rondán néz ki a képen.

Meg aztán én a szekunder oldalon látok egy púpos kondért is.

Szabadulj meg tőle szerintem, ha nem akarsz te is megégni vagy elégni a takaróddal együtt! ;]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13847) Fisherhun


Fisherhun
tag

Én is köszönöm a válaszokat -.- :W :W
Egy egyszerű dolgot kérdeztem de mindenki szart a fejemre.
Köszönöm :SSS

(#13848) tornas válasza Fisherhun (#13847) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Próbáltam privátban válaszolni neked, de 503-as hibával mindig elutasította!

Íme a válaszom:

Ha a tápod rendesen működik játékok és a benchmark-ok alatt is, akkor nincs mitől tartanod. Egy valamit még megpróbálhatsz! A BIOS-ban kapcsolj ki mindenfajta energiatakarékossági funkciót, talán ez segít!

Ha pl. játszol, akkor is kiadja ezt a hangot?
Normális esetben ekkor (amikor jobban terhelve van a PC) a táp kapcsoló tranzisztorainak a hangját már nem hallani.

Talán azért is nem válaszoltak erre a jelenségre (problémádra), mert ez a problémaforrás már eléggé lerágott csont itt a fórumon és csak egy kis türelem kell a kereső használatához!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13849) tornas válasza tornas (#13848) üzenetére


tornas
őstag

"Normális esetben ekkor (amikor jobban terhelve van a PC) a táp kapcsoló tranzisztorainak a hangját már nem hallani."

Inkább ez a helyes megfogalmazás:

Normális esetben ekkor (amikor jobban terhelve van a PC) a táp elektromos hangját már nem hallani annyira. Nem a venti hangjára gondolok.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13850) Lompos48 válasza tornas (#13848) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...a táp kapcsoló tranzisztorainak a hangját...

:Y :F

És az elektromos hang se talál. Ami cirpel általában a nagyfrekvencia által gerjesztett elektromágneses tér okozta mechanikai "zörej" rezgésre hajlamos alkatrészekben (leginkább tekercsekben, trafókban.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.