Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) építész válasza Assdak (#13198) üzenetére


építész
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13202) Assdak válasza építész (#13200) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi. Igazából annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz. Az lenne a legjobb számomra, ha valaki ajánlana egy pontos típust =)

(#13203) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

Hello

valaki tud segíteni nekem a következőben:

keresek, két darab BUV48C -s tranzisztort.

Sajnos ahol találtam eddig azokban az oldalakban nem bízok meg.

ok a miért keresem: Egy ismerősömtől kaptam egy moduláris hibás tápot, kicsi baja van mondta ő...

Idővel kiderült h. a két tranzisztor elrepedt (durrant) aztán ennyi volt az élvezetnek. /valószínűleg/ rövidre zárta a 12v-os ágat, mert valami kokánykodott moduláris kábelt csinált. De kár lenne a tápért!!
Ha tudok segíteni akkor megköszönöm!!

(#13204) Gyíkac válasza szente (#13156) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Nekem van ilyen tápom!! De segíteni nem tudok ..:S
Rövid történet: vettem anno házzal együtt egy "márkás" codagen tápot. 400W ,én meg elhittem. De a gép összerakásától számítva folyamatos cicergést hallottam. Telt az idő, ment fel a vérnyomásom.. Cseréltem le a videokarit, a dvd meghajtót, a proci hűtőt, a wincsit.. Mivel a táp új volt a fene se gondolta, h. ő lesz a hunyó. Aztán lebukott.

A táp azóta is meg van, igaz csak pihen a polcon tartaléknak, de kiderült h. ahogy mozog az olvasó fej a wincsin (mindegy milyen wincsi) a táp úgy adja a zenét. Megoldást nem kerestem erre szerintem költeni kár lenne:)

De neked nem segítettem... :$ :(

(#13205) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Nem találtam jobb topicot, úgyhogy itt tenném fel a kérdést.

A gépem:
ASRock 870 extreme3
AMD Phenom II 955 Black Edition
Gigabyte GTX-460 OC
4096 MB DDR 1600MHz CL9 XMP KIT
Chieftec GPS-500A (500W)

A táp ventilátora iszonyat hangos, és akadozik is a forgása. Elküdeném gariztatni és addig egy kölcsön táppal hajtanám a gépet. Viszont csak 350-400W környéki kölcsön tápot tudok szerezni addig.

Kérdés: elviszi ezt a gépet egy 350 vagy egy 400-as táp? fogom tudni terhelni a gépet? Valamit gajra vághat a kisebb táp? vagy csak instabil lesz a gép mert nem kap eléget? Mire számíthatok?

Nem igen vágom ezt a témát, úgyhogy előre is bocs ha amatőr a kérdés.

(#13206) építész válasza Assdak (#13202) üzenetére


építész
aktív tag

Írd meg, hogy most milyen van benne. Írj le minden karaktert, ami ventin vagy vagy fényképezd le. Látnok nem vagyok, és fejből sem ismeri senki se az összes tápot.

bye

(#13207) Gyíkac válasza Nauda (#13205) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Hello,

az alaplapod tud magot letiltani?:$

csak mert azzal ha leveszel 2 magot, vagy akár 3-at...jelentősen csökken a proci fogyasztása. S akkor szerintem el kellene bírnia. De van egy egész jópofa kis oldal: Cooler Master fogyasztás kalkulátor

Nekem 1 dvd-meghajtóval + 2-3 wincsivel a fogyasztásod 424-re jött ki saccra.

Szóval, lehet kevés lenne egy 400-as táp.. De ha tudod tiltani a magokat, akkor még jó lehet egy darabig..

(#13208) Assdak válasza építész (#13206) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi, elvileg ez van benne, YATE LOON 120mm Case Fan - D12SH-12

(#13209) #97716736 válasza Nauda (#13205) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ha egy jó minőségű 400W-os tápról van szó, pl: FSP, Be Quiet, Chieftec akkor azok elviszik, de ha ilyen Mtech, Mercury felejtsd el ;]

(#13210) #97716736 válasza Assdak (#13208) üzenetére


#97716736
törölt tag

Amit én linkeltem neked ventilátort bőven jó lenne :K

(#13211) #97716736 válasza építész (#13200) üzenetére


#97716736
törölt tag

Erről mi a véleményed : Coolink SWIF2120P a táp ventihez szerintem jó, meg sokan mondták, hogy a táp ventijüket erre lecserélték, nagy légszállítása van : 60.4-127.6 m3/h bemeneti áram 0.33A :K

[ Szerkesztve ]

(#13212) Rive válasza Nauda (#13205) üzenetére


Rive
veterán

Ha jófajta tápot szerzel, akkor a legrosszabb, ami történhet, hogy számitásigényes feladatok alatt lekapcsol.

Ha rosszfajtát, akkor a legrosszabb, ami történhet, hogy bekapcsoláskor már jön a mérőfüst.

Szóval, ahogy fentebb is irva vagyon már: miféle lenne a kölcsöntáp?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13213) Dr. Romano válasza építész (#13199) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rádugtam a kompresszort (kb 40W fogyasztás falból) és így a 12V ág teljesítménye kemény 10,5V-ban realizálódott és ugrált is rendesen. Ezt így egyáltalán nem nevezném jónak :N 5V ide vagy oda, minnél nagyobb a terhelés annál jobban zuhan (más tápokkal persze nincs ilyen gondom csak ezzel).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13214) moha21 válasza Dr. Romano (#13213) üzenetére


moha21
addikt

"12V ág teljesítménye kemény 10,5V-ban realizálódott "

A volt a feszültség mértékegysége, nem a villamos teljesítményé.

"5V ide vagy oda"

1,5 nem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13215) moha21 válasza Dr. Romano (#13213) üzenetére


moha21
addikt

"12V ág teljesítménye kemény 10,5V-ban realizálódott "

A volt a feszültség mértékegysége, nem a villamos teljesítményé.

"5V ide vagy oda"

1,5 nem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13216) tornas válasza Gyíkac (#13207) üzenetére


tornas
őstag

Legjobb tudomásom szerint ezek a kalkulátorok semmit sem érnek. De majd a többiek is megerősítenek.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13217) Dr. Romano válasza moha21 (#13214) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezzel nem kerültem közelebb a megoldáshoz. Még ha kétszer írod le akkor sem :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13218) építész válasza Assdak (#13208) üzenetére


építész
aktív tag

Nem egyszerű mert 4 pontos csatlakozója van a ventidnek.
Én magamnak ezt venném meg a Lomex-nél (Lehel út)
120x120x25mm 12V KF1225H1HR-R (JAM) RoHS LONG LIFE HTLS CSAPÁGY 3.6W 80.5CFM 2200RPM 38.5dBA
Viszont nem látom, hogy hány pontos a csatlakozója, így nem biztos, hogy be tudod kötni.

bye

(#13219) építész válasza Dr. Romano (#13213) üzenetére


építész
aktív tag

Na jó, de mi ment +5V-ról? Biztos, hogy a kompresszorod +5V-ot igényel?

bye

(#13220) Dr. Romano válasza építész (#13219) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megmondom őszintén nem hittem neked, mert a többi négy tápomnál ilyet nem tapasztaltam (azok simán mennek rendes 12V felett picivel az 5V terheletlensége nélkül is), de ahogy rákötöttem 4db ventit az 5V-ra az érték 11,7-et, majd felbátorodva betettem a kisgépbe és ott már 12,25V lett. Ezek szerint a kompresszorhoz nem lesz jó, de majd találok neki helyet egy P3-as gépben
Köszi szépen, most is tanultam valami :R

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13221) #97716736 válasza Dr. Romano (#13220) üzenetére


#97716736
törölt tag

Kitartó munka gyümölcse :C

[ Szerkesztve ]

(#13222) moha21 válasza Dr. Romano (#13217) üzenetére


moha21
addikt

1. Mivel méred a feszültségét?

2. Ha tudod és érdemes akkor a primer kondit cseréld ki.

3. Ha csak a kompresszor üzemel róla, akkor annak nem valószínű, hogy túlságosan érzékeny lenne arra az 1,5 V-ra sem.

Én 12V-os fúrógépet használok egy ősrégi AT-s tápról ő is 10 V körülig lemegy, ha majd megadja magát a táp, akkor kap egy másik tápot, de az egész nem ér annyit, hogy cserélgessem a kondikat benne.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13223) Dr. Romano válasza moha21 (#13222) üzenetére


Dr. Romano
veterán

1. Egy mezei 3k-s multiméterrel

2. Úgy tűnik megoldódott a dolog, de lehet azért kioperálom és rámérek arra is egy kapacitásmérővel

3. Köszi a tippet! A kompresszorral 10,5V-ot ad és valóban működik úgy is. Azért akarom ezt befogni erre a feladatra mert ez itthon a leggagyibb tápom (Solarmax márjájú), sajnálnék egy FSP vagy Q-Tech-et befogni erre, ráadásul azok még dög nehezek is (a Solart viszont ha feldobnám szerintem vissza sem esne többé, jó kis portable súly :D )

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13224) moha21 válasza Dr. Romano (#13223) üzenetére


moha21
addikt

Arra azért figyelj, hogy mezei kapacitásmérő elég vad számokat mér low-ESR kondikon, tehát ha nem tud ilyet mérni a műszered akkor felesleges mérni is, mert hülyeséget ír. Egyébként gyanítható, hogy egy ilyen neves tápba már gyárilag is micsoda kondenzátor lehet. :-]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13225) Gyíkac válasza tornas (#13216) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

hi,

megközelítőleg jó értéket tud ez. Gondolom a cég nem véletlen adta a nevét hozzá.

nekem van fali mérőm, és +30W eltérés volt a fali mérő javára ezzel a kalkulátorral szemben.

Ez nem szoftveresen mér, hanem egy adatbázisból szedi össze a gyárilag kiadott fogyasztási értékeket.

egy ilyen sosem lesz pontos mert ilyen olyan extra beállítások máris változtatnak az értéken, de megközelítő nagyság rendnek jó. (szerintem)

(#13226) tornas válasza Gyíkac (#13225) üzenetére


tornas
őstag

Hali!

Nos, először is a kalkulátor elvileg azt a teljesítményt számolja ki, amit a tápnak elvileg le kellene adnia (vagyis minimum hány W-os legyen a tápod). Nem pedig azt, hogy mennyit kell kivennie a konnektorból. Az általad számolt érték tehát egy kicsit torz.

Aztán én is kipróbáltam ezt a kalkulátort. Begépeltem az egyik konfigomat, aminek a fogyasztását én is megmértem már terhelés alatt (mégpedig 3Dmark-al, nem a legnagyobb terhelés, de példának ez is megteszi) A kalkulátor szerint ehhez a géphez egy 316 W-os táp kell minimum. Ha úgy vesszük, annyira nincs elnagyolva. De a gépem (FSP 350 W-os táppal) terhelés alatt a konnektorból kb. 200 W-ot vesz ki, beszorzom még a hatásfokkal, ami kb. 75 % (0,75 a szorzó). A kapott érték a terhelés alatt kb .150 W-ra jön ki. Szóval ehhez a géphez elméletben bőven elég lenne egy jó minőségű (pl. FSP) 200 W-os táp is. Esetleg max. 250 W-os. Hogy miért van benne 350 W-os? Mert csak ez volt otthon éppen akkor az összeszerelés pillanatában. Az eltérés a kalkulátor szerint és a gépem valós tápigénye között kb. 116 W és 65 W közötti. A 700 W-os kalkulált értéknél 200-300 W-ot tévedni, azért már elég nyomós indok arra, hogy ne használjak ilyen kalkulátorokat. Még viszonyítási alapként sem.

Szóval nem igazán lehet eléggé komolyan vennie ezeket a kalkulátorokat. Nem érdemes ezeket használni, mert csak parasztvakítás és erősen marketing szaga van inkább. Ezzel próbálják ösztönözni a jó népet arra hogy fölöslegesen nagy tápegységet vegyenek a PC-be. A nagyobb PSU értelemszerűen drágább, és ebből következik, hogy nagyobb bevétel --> több haszon. Nem számít, hogy ki adja hozzá a nevét. A CM is azért adja hozzá a nevét, mert ő is több zsetont akar magának. És akkor még a népbutító jellegéről ne is beszéljek, mert a legtöbben így is fölöslegesen nagy tápot vesznek meg (meg úgy általában sok mindent ki sem használnak, ergo nagyobb a cucc tudása, mint amire szüksége van valójában). A legtöbb PC használónak fingja sincs arról, hogy mennyit fogyaszt a PC-je. Sőt, még a legtöbb háztartási eszközök fogyasztásával sincsenek képben. Nem nehéz kijelenteni, hogy gépem baromi sokat fogyaszt és akkor biztosan nagyon ütős...tipikus Vér Pistike gondolat.

A legfurcsább, hogy nem is nagyon lehet ma már itthon 350 W-osnál kisebb normál ATX-es PSU-t venni. Az más kérdés, hogy vannak olyan gagyi PSU-k amik még 200 W-ot sem tudnak stabilan leadni, de azokra is minimum 350 W van ráírva. Ez is erősíti a parasztvakítást!
Kicsit hosszú lett, de nem árt tisztában lenni a dolgokkal!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13227) építész válasza tornas (#13226) üzenetére


építész
aktív tag

Azért ezt lehet ám tovább is bonyolítani. Érdemes elolvasni a különböző ATX12V szabványokat.
A 350 wattos nem azt jelenti, hogy 350 wattot ad le és nem is azt, hogy annyit fogyaszt. Az egy kategória az adott kiadású szabvány szerint. Kicsit olyan mint az A kategóriás gépkocsi.Van 350 W 400W meg 450W stb. de nincs 418W-os meg 335W -os, pedig ha kimérnél egy tápot nem kerek érték jönne ám ki.

A 350 W az definiálva van egy üzemi tartománnyal. Vagyis a diagramról leolvashatod, hogy milyen terhelésekkel működik. Ha tüzetesen megnézed, lehet, hogy nincs is olyan munkapont ahol kivehetsz belőle 350 W-ot. Vagyis a legtöbb tápra ráírt watt szám is parasztvakítás, de azért mégis eleget tesz a szabványnak. Vagyis maga a szabvány is marketing gyanús.

bye

(#13228) tornas válasza építész (#13227) üzenetére


tornas
őstag

Vadkapitalista piacgazdaság van...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13229) építész válasza tornas (#13228) üzenetére


építész
aktív tag

Az államnak nincs pénze szabványt kiadni, ezért a gyártók és multinacionális cégek megírják az ajánlásaikat, úgy ahogy az üzleti érdeküket diktálja. Majd idővel ezeket emelik be szabványnak. Fogyasztóvédelem és versenyhivatal sehol sincs a láncolatban.

bye

(#13230) építész válasza Dr. Romano (#13220) üzenetére


építész
aktív tag

Ha tápot veszel a kezedbe először azt nézd meg, hogy ATX táp vagy ATX12V táp. Az előzőnek nincs 4 pontos proci csatlakozója és ez alapvetően egy +5V-os táp, ami ki van egészítve 12 voltos segéd kimenettel, ami a motorokat hajtja. Általában 6 A-t tud leadni esetleg 10 A-t a 12 V-os ágon. Ez csak P3-hoz jó esetleg őslelet P4-hez.

Az ATX12V esetében már terhelhető a +12V. Ezeknél 14A-től indul a terhelhetőség.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13231) Dr. Romano válasza építész (#13230) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi az infót, na ezt sem tudtam még ennyire részletesen :)
Ennek a matricáján nincs ATX jelölés, viszont van rajta 4pin +12V csatlakozó, 20pin táp és még AT tápcsati is :D Elvileg akkor ez ATX12V kell legyen? címkéje ennek a rettenetnek :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13232) 04ahgy válasza Dr. Romano (#13231) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az egy ipari hulladék. Tehát a kérdésre a válasz "Valami baja van a tápomnak...? - Igen! :DDD Az, hogy legyártották. ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13233) Algol válasza Assdak (#13198) üzenetére


Algol
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Ez az első hozzászólásom a fórumban.

A következő ventit javasolom: Scythe Slip Stream SY1225SL12H
Gyári adatai, melyet tesztek is megerősítenek:

120x120x25 mm, 1600 RPM, légszállítás: 88,11 CFM (kb. 150m3/h), zaj: 33 dB(A), áramfelvétel: 0,41 A,
Sleeve Bearing, MTBF: 30.000 h, indulási feszültség: 4,2 V.

Beszerezhető pl: Merlinhardvernél van raktáron 1.950 Ft.
Usersnél rendelhető 2.690 Ft.

Abban a tápban eredetileg Yate Loon D12-SH-12 venti volt, mint ahogy 04ahgy (#13184-ben) írta.
Adatai:

120x120x25 mm, 2200 RPM, légszállítás: 88 CFM, zaj: 40 dB(A), áramfelvétel: 0,30 A,
indítási feszültség: 6,5 V.

Tehát az általam ajánlott venti tudja ezeket a paramétereket, sőt van amiben jobb is.

Üdv: Algol

Üdv: Algol

(#13234) építész válasza Dr. Romano (#13231) üzenetére


építész
aktív tag

Ez egy hamisítvány. Első ránézésre ATX12V tápnak hihetné a szemlélő, de ez egy szabványon kívüli tárgy.
Valószínűleg egy ATX táp van benne és a 12V-os ágban 2db 3A-es dióda (vagy egy közös katódú dupla dióda) ami kis jóindulattal tudhat 6 A effektívet is.

bye

(#13235) Atis1981


Atis1981
csendes tag

Helló! Egy kis segítséget szeretnék kérni, egy codegen tápba a következők mentek tönkre és azt szeretném kérdezni mit vegyek bele? A segítséget előre is köszönöm!
[L:/dl/upc/2012-10/25/406804_qmuszpwwp3nztlah_dscn0647.jpg](IMG:/dl/upc/2012-10/25/406804_qmuszpwwp3nztlah_dscn0647.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#13236) mr_ricsi válasza Assdak (#13198) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Én ezt szoktam használni: [link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13237) Dr. Romano válasza építész (#13234) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor így már világos a helyzet, köszi :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13238) Algol válasza Atis1981 (#13235) üzenetére


Algol
senior tag

"egy codegen tápba a következők mentek tönkre"

Miből gondolod, hogy csak az a két ellenállás a hibás, amit kiforrasztottál? A feltett kép elég homályos és a tápnak csak egy kis részlete látható, ez a szemrevételezéshez sem elegendő. Hogyan lehetne hát a kérdésedre értelmes választ adni?

A tápegység javításhoz szaktudásra, műszerezettségre és a javításban való jártasságra van szükség. Ha ezek közül legalább kettő birtokában lennél, akkor nem kérdeztél volna ilyet.

A Codegen tápokat egyébként nem érdemes - nem éri meg javítani. Ha már úgy hozta a sors, hogy elromlott, akkor itt a lehetőség, hogy egy normális tápra cseréljed.

Azt a gépet, amit az a Codegen képes volt kiszolgálni, már egy 350 wattos normális tápegység is bőven ellátja. Például FSP, Chieftec CGT sorozat, stb.

Üdv: Algol

Üdv: Algol

(#13239) Algol válasza mr_ricsi (#13236) üzenetére


Algol
senior tag

Hello mr_ricsi!

A belinkelt Aerocool Shark ventilátor nagyon jó paraméterekkel rendelkezik az adott árkategóriában, ezért megjegyeztem magamnak. Adott esetben jó választás lehet.

Az adatlapját tanulmányozva azonban feltűnt ez a sor: Starting Voltage: <= 9,0 V.

Nem sok ez egy kicsit? Esetleg a gyakorlat netán azt mutatja, hogy jóval alacsonyabb feszültségen is képes elindulni ez a ventilátor?

Üdv: Algol

Üdv: Algol

(#13240) Atis1981 válasza Algol (#13238) üzenetére


Atis1981
csendes tag

Bepárásodott az zárta rövidre. Ha egy pár forintból megoldható azért nem cserélném le.
Helló!

[ Szerkesztve ]

(#13241) Rive válasza Atis1981 (#13235) üzenetére


Rive
veterán

...mit vegyek bele?

Másik tápbelet.
De tényleg.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13242) Assdak


Assdak
őstag

Köszi a tanácsokat. Bár bevallom, kicsit össze vagyok zavarodva, mert az egyikőtök azt mondja, hogy ház ventit ne rakjak rá, a másik azt mondja, hogy jó lesz =)

Ez a Scythe Slip Stream /SY1225SL12H/ 1600rpm pedig jó lenne, mert ezt a szomszédban meg is tudnám venni.

[ Szerkesztve ]

(#13243) #97716736 válasza Assdak (#13242) üzenetére


#97716736
törölt tag

Vedd meg azt, a Scythe minőségi darab, és jobb a légszállítása, mint a gyári tápodnak :K

(#13244) építész válasza Atis1981 (#13240) üzenetére


építész
aktív tag

Ha bepárásodot, akkor a 230V ugrott át arra a két ellenállásra. Ránézésre nem látom, hogy mi bajuk. Viszont a két ellenállás mellett egy tranzisztor is van. Talán az is tönrement, meg meszire elkóborolhatott az a 230V, és az is lehet rossz, ami éppen nem füstös.
Nem az alktrészek ára a sok, hanem amíg megkeresi valaki az összes rossz alkatrészt, beszerzi, beépíti. Vagyis elmegy vele egy nap.

bye

(#13245) építész válasza Assdak (#13242) üzenetére


építész
aktív tag

Ha már minden áron a szomszédban akarsz vásárolni, akkor legalább az SH-t vedd meg. Ezek alacsony fordulaton próbálnak sok levegőt szállítani így vélhetően nem fognak stimmelni a nyomás értékek. Illetve a nagyobb nyomásesés miatt nem fog annyi levegőt szállítani, mint amí rá van írva.

SY1225SL12H 1,600 rpm 33.00 dBA 88.11CFM DC12V 0.41 A
SY1225SL12SH 1,900 rpm 37.00 dBA 110.31CFM DC12V 0.53 A

Viszont a bekötésével gondod lesz, mert az eredeti ventid 4 pontos ez meg 3 pontos. Vagyis esetleg nem fog fordulatot szabályozni tápot.

bye

(#13246) sss


sss
senior tag

Hi,

Lehet hogy nem a jó topikba írok, de hátha. Mostanában napi 2-3 alkalommal kifagy a gépem. (e3200, radeon 4850, hipro 430W) Jellemzően akkor szokott fagyni mikor épp:
- ccc-ben állítgatok dolgokat
- játékot indítok/játékban alt-tab-ozok
- start menüre kattintva
- vmi doksit próbálok épp elmenteni

Ami viszont érdekes, hogy ha csak 1 monitor van a vga-ra kötve, akkor nem jelentkezik a probléma, pedig szándékosan próbálok fagyást előidézni az előbb felsorolt dolgokkal.
A vga meg lett nézve másik gépben (hozzáértő által), és tökéletesen működik (mondjuk sztem csak az 1-es dvi csatlakozó lett kipróbálva). Ezért kezdek a tápra is gyanakodni. Lehet hülyeség, de előfordulhat, hogy 2 monitor miatt többet fogyaszt a vga, és ezt már nem bírja a táp?

[ Szerkesztve ]

(#13247) #97716736 válasza sss (#13246) üzenetére


#97716736
törölt tag

Fogyasztani többet fog fogyasztani, de nem eget verően. A másik meg lehet hogy az egyik DVI csatlakozód rossz, mivel egy monitorral tökéletesen megy, próbáld a másik DVI-ra rárakni, és ha ott jelentkezik a hiba, akkor az egyik nem jó nálad.

(#13248) sss válasza #97716736 (#13247) üzenetére


sss
senior tag

A csatlakozókkal (meg a vga driverekkel) majd még próbálok játszadozni. Illetve ami még gyanússá teszi a tápot, hogy volt egy gép újraindulás is játék indításakor.

(#13249) Atis1981 válasza építész (#13244) üzenetére


Atis1981
csendes tag

Köszi a segítséget, akkor inkább érdemes másikat venni. Helló!

(#13250) #97716736 válasza sss (#13248) üzenetére


#97716736
törölt tag

Akkor lehet hogy táp probléma lesz, összesen mennyi Wattot tud leadni folyamatosan?
Mert a te videokártyát terhelve 270-275 wattot zabál, izmosabb táp kell oda, 80+ minősített 450-500W-os táp. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.