Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) didyman válasza shteer (#2981) üzenetére


didyman
őstag

Nem is értem, hogy fordul meg a fejedben ilyen marhaság, hogy a tápot ki kell dobni. Az Enermax jellemzően a többinél jobb minőségű, sokszor aranyozott csatlakozókat használ, szemben az Asus himihumi beszállítóinak termékeivel és persze az 5V-os ágakat a vezetékenkénti határértékig terhelő tervezésről is az Enermax tehet...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3002) didyman válasza tlac (#2998) üzenetére


didyman
őstag

Fizikai sérülés kizárja a garanciát. Hülye dolog, de ez a gyakorlat és ezt rögzítik is a vásárlásoddal automatikusan elfogadott garanciális feltételek között.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3003) didyman válasza ligu (#2996) üzenetére


didyman
őstag

Hívj fel ma. Lesz abban elpukkant kondi, csak észrevenni sem egyszerű. Bika táp, iszonyat tökös megoldások, filléres, vacak alkatrészek...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3004) M_zolee válasza Csaba_20_ (#2987) üzenetére


M_zolee
csendes tag

Szia!
A mérést egy MAXWELL MX-25 302-es multival végeztem!
Ja és még 1 dolgot furcsállok a tápnál. Amikor indul a gép és a winyók dolgoznak, akkor a táp is elég erősen ciripel, de betöltés után elhallgat. Igaz akkor is ciripel csak halkan, mikor nem megy a gép(terhelés nélkül).

(#3005) tlac válasza didyman (#3002) üzenetére


tlac
nagyúr

hiába van ráírva, ilyen nincs a jogszabályban és attól pedig csak kedvezőbben lehet eltérni
(de még nem hívtam fel a boltot, most fogom ebéd után)

(#3006) Csaba_20_ válasza M_zolee (#3004) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A szabványban megengedett az 5%-os eltérés, amin még belül van az érték. Valószínűleg a 12V-os ág nincs kellően leterhelve a konfigod által. Szerintem nem igényli a géped az 500W-os tápot.

(#3007) Csaba_20_ válasza didyman (#3002) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A fizikai sérülés nem zárja ki a garanciát, bár ténylegesen ezt a hibás eljárást szokták mindenhol alkalmazni. Abban pedig tlac-nak van igaza, hogy hiába is rögzítenek ilyeneket a jótállási jegyen, a jogszabályban megfogalmazottaktól csak a fogyasztó javára lehet eltérni. A jogszabály szerint pedig a forgalmazó csak abban az esetben mentesül a jótállási kötelezettsége alól, ha bizonyítja, hogy a hiba nem rendeltetésszerű használat következménye. Mivel a gyakorlatban ettől eltérően cselekednek, valószínűleg csak polgári peres úton lehet érvényesítenie a jogait tlac-nak, ha vele is szívóznak.

(#3008) Gabe75


Gabe75
csendes tag

Uraim, a segítségeteket kérném. :R Már megjártam néhány fórumot és az itteni szakértelemre is szükség lenne a megoldáshoz. Van egy fő alkatrészeiben bő 1 hónapos konfig (Asus M2N-SLI Deluxe, AMD X2 5600, 2x Inno3D GeForce 6600GT -az egyik bő 2 éves, a másik 1 hónapos, 2 DVD, 2 SATA HDD - az egyik Barracuda 7200.7, bő 2 éves, ezen van a rendszer, a másik 7200.9-es, SATA2-es, ezen csak adat, külön hangkártya, TV tuner kártya, 4x1Gb Kingmax Mars 800Mhz-es RAM), amit egy Chieftec 450W-os táp hajt (ez is 1 hónapos). A probléma, hogy 3 hét után elkezdett random módon újraindulgatni.
Vajon mitől?

A Memtest egyesével és párban hibátlanoknak látja a ramokat, ha mind a 4 benne van, eszetlen hibákat produkál (4096M helyett 4539M-nál látja a hibát :F )
Az Orthos teszt ma éjszaka jön. Az egyik hdd-n eltűnt 16Gb a 160-ból (ez még rejtély).
Viszont egy olcsó túlfeszvédős elosztóba lett bedugva a masina. Ez okozhat zavart?

Egyáltalán elég neki ekkora táp? :F

Pls HELP! :R

(#3009) Hequila válasza Gabe75 (#3008) üzenetére


Hequila
őstag

Elképzelni nem tudom, hogy ma egy desktop gépbe mire kell 4 GB memória. Az biztos, hogy az XP nem tudja rendesen kezelni.
Ajánlom, hogy próbáld meg huzamosabb ideig 2x1GB-tal használni a gépet.
A tápnak szerintem elégnek kell lennie.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3010) Gabe75 válasza Hequila (#3009) üzenetére


Gabe75
csendes tag

Eleinte csak 2 Gb-ot raktam bele. A hibát akkor kezdte/csinálta. A Flájt Szim :DD bármennyi ramot el tud képzelni magának... :C

Túlfeszvédő (imitáció :DD ) mennyire zavarhatja?

(#3011) Csaba_20_ válasza Gabe75 (#3008) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A táp elegendő neki. Eseménynaplóba milyen bejegyzések születtek amik a hibához kötehetőek? Milyen BIOS-szal rendelkezik a géped? Stb. Ez a probléma nem erre a témára tartozik szerintem. :R

(#3012) Gabe75 válasza Csaba_20_ (#3011) üzenetére


Gabe75
csendes tag

Ezt hol tudom megnézni? Futtattam Orthos-t. 4 rammal, teljes terhelésen 1 perc 18 mp, majd második körben 18 mp után hibázott. :W 1 rammal teljes egyéb felszereléssel 11 és fél óra után én lőttem ki. Most akkor hogy is van ez?

(#3013) Hequila válasza Gabe75 (#3012) üzenetére


Hequila
őstag

Az Orthos memóriát is tesztel. Próbáld meg átállítani, hogy csak procit terheljen. Ha úgy nem dob hibát, akkor a memóriák nem férnek össze. Ezesetben talán csere 2x2GB-os modulokra megoldhatja a problémát.
A 32bites XP továbbra is el fog dobni belőle kb. fél gigát.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3014) Csaba_20_ válasza Gabe75 (#3012) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egy valamit még nem tisztáztunk. Névleges értékeken van hajtva a gép, vagy tuningolod? Az eseménynaplóról itt olvashatsz: [link]

(#3015) lbalog01


lbalog01
tag

Sziasztok!
bár tudom, hogy a szoftveres mérés nem mérés de nekem csak ez van kéznél, és lenne egy kérdésem: az normális, hogy terheletlenül 1,43-1,51V között játszik a core fesz, míg terhelve stabil 1,44-1,45V. A biosban 1,45V-ra van állítva. Asus A8N-E, X2 4600+, Chieftech 450W
a proci megy 3150-en is de csak 2924-en stabil, arra gondoltam talán ettől lehet?? :F

***ROGER***

(#3016) Csaba_20_ válasza lbalog01 (#3015) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha valamit, akkor a core feszültséget biztosan nem szabad a szoftver alapján kiértékelni. Egyébként ha ez a feszültség instabil, akkor annak okai leginkább az alaplapi konverternél keresendőek. Ha úgy gondolod kevés a táp, akkor cseréld nagyobbra, de nem vagyok benne biztos, hogy megoldja a problémád.

(#3017) lbalog01 válasza Csaba_20_ (#3016) üzenetére


lbalog01
tag

nem rég figyeltem fel erre a dologra, és mivel nem vagyok valami nagy /még kicsi sem :( / villamos zseni, gondoltam megkérdezem itt, hogy ez normális vagy nem /mármint a terhelt és terheletlen állapotban a fesz ingadozás különbözősége/
azt nem gondolom, hogy a táp kevés lenne neki, de az alaplapi témában tovább megyek, kössz a tanácsot :)

***ROGER***

(#3018) szucsinka


szucsinka
őstag

hello
a gépem ujraindul bizonyos időközönként van hogy be se bootolt de már 2szer ujraindul van hogy orákig jo
lehet táphiba? ???
itt a ph án 2 en már mondták hogy tápgyanus
szerintetek ???

(#3019) spiercell


spiercell
aktív tag

Egy kérdésem lenne hozzátok, mégpedig, hogy a monitorom kikapcsol néha, de csak azóta kezdte el, amióta 2db 8cm-es ventit raktam a házba, de kiszedtem, viszont nem javult meg! Csak annyit akarok tudni, hogy ez tipikusan táp hiba-e, mert már nem mai darab, 2 éves szegény...

(#3020) Hequila válasza spiercell (#3019) üzenetére


Hequila
őstag

Ha nem lenne ilyen hosszú, betenném az aláírásomba, nagyon ott van! ;]
Szóval a monitor tápellátásának semmi köze a gép tápellátásához.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3021) tlac válasza Hequila (#3020) üzenetére


tlac
nagyúr

azért lehet ;)
mert tuningolva van a gépe, a tápja pedig nem az ajánlott darab
és ha nem ad jelet a videókártya a monitornak, akkor lehet hasonló mintha kikapcsolt volna a monitor

(#3022) Hequila válasza tlac (#3021) üzenetére


Hequila
őstag

... és ha nagyanyámnak töke lett volna, ő lett volna a nagyapám! ;] :P
Ha a VGA nem ad jelet, az elég kevés esetben tápprobléma.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3023) spiercell válasza tlac (#3021) üzenetére


spiercell
aktív tag

Kipróbáltam a tápot egy másik gépbe, és ott is ugyanezt csinálta egy 7900gs-el, valószínüleg a videókártya felé menő ággal van a gond. Van még rá 1 hónap garim, úgyhogy visszaviszem.
Hequila: Szerintem a nyagyanyádnak tényleg töke volt, és másold be az aláírásodba nyugodtan, jobb lenne, mint a mostani..

(#3024) tlac válasza spiercell (#3023) üzenetére


tlac
nagyúr

vmi normálisabb tápra cseréltesd ki, akár ráfizetéssel is

Hequila:
Ha a VGA nem ad jelet, az elég kevés esetben tápprobléma.

de nagyobb, mint 0 esetben :P

[ Szerkesztve ]

(#3025) Csaba_20_ válasza spiercell (#3023) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Legközelebb akkor azt írd, hogy a monitorod nem kap jelet és ne azt, hogy kikapcsol. Mert attól, hogy fekete képernyőt ad, még nem kapcsolt ki. Hequila megállapítása, miszerint a monitor tápellátásának semmi köze a gépedéhez, helytálló. A hibás diagnózis a hibás hibaleírás eredménye volt. Egyébként pedig az alapkérdésed az volt, hogy tipikusan táphibára utal-e a jelenség. Tényleg elég ritka, hogy ilyen jelenséget okoz a táp. Esetedben is megérne egy szakértői szemrevételezést, hogy megállapítást nyerjen, hogy mi okozza ténylegesen a problémát. ;)

(#3026) szucsinka válasza szucsinka (#3018) üzenetére


szucsinka
őstag

nagyon köszönöm a sok jo tanácsot :C

kicseréltem a tápot de ugyanaszt csinálja ujraindul a rohadék :(((

(#3027) Csaba_20_ válasza szucsinka (#3026) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mi pedig köszönjük a remekbeszabott, részletes hibaleírást! :C

Régi gép, egyszercsak elkezdte? Új gép, most raktad össze és egyből nem megy jól? Új alkatrészt vettél és azóta csinálja? Új drivert telepítettél-e? Nézted már az eseménynaplót? Memóriatesztet futtattál? Pontosan milyen hardverekkel rendelkezel(táphibára gyanakodva például nem árt megadni a táp típusát is, nemde?)?

(#3028) szucsinka válasza Csaba_20_ (#3027) üzenetére


szucsinka
őstag

na végre
szia
hát a tápom chieftec 450w os
de azt már kicseréltem ez egy régi konfig kb1-1.5 évközötti egyre sürübben jelentkezett most már nagyon sokszor csinálja az ujraindulás az esemény naploba semmi sincs rola az automatikus ujrainditás ki van kapcsolva.a winfos ujratelepitva virus és spy szürökkel néztem
bootolás előtt is csinálja az alaplapon a kondik kivüröl tök jok még a procit nem néztem a ramokat most kicseréltem még megy de rettegek nehogy ujrainduljon mig irok

és boccs nem akartam bunko lenni de kicsit kész vagyok nem ugy állok hogy akár holnap veszek másikat . :R

(#3029) Csaba_20_ válasza szucsinka (#3028) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Futtass memóriatesztet, de ne csak 20 percet szánj rá. Tuningolva van/volt a gép?

(#3030) szucsinka válasza Csaba_20_ (#3029) üzenetére


szucsinka
őstag

10%os tuningon ment .memoriákat kicseréltem a másikkal is ujraindul

(#3031) Csaba_20_ válasza szucsinka (#3030) üzenetére


Csaba_20_
őstag

És tuningolás nélkül sem megy?

(#3032) szucsinka válasza Csaba_20_ (#3031) üzenetére


szucsinka
őstag

nem az volt az elsö hogy levettem m.most is ujraindult már vagy8szor
nincs hibaüzise
bootolás elött is csinálja

(#3033) Csaba_20_ válasza szucsinka (#3032) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az alaplapi kondenzátorok akkor is ki lehetnek száradva, ha ennek szemmellátható nyomai nincsenek. De a memóriateszt eredményére még mindig várunk.

(#3034) szucsinka válasza Csaba_20_ (#3033) üzenetére


szucsinka
őstag

mért kéne memoria teszt hát most másik memoria van benne ami tutijo vagy milyen memoriárol van szo?
nem is tudnék tesztet csinálni max 10percig megy a gép :((

[ Szerkesztve ]

(#3035) Foglalt név


Foglalt név
addikt

(#3036) regent válasza didyman (#3000) üzenetére


regent
aktív tag

Beszéltem egy fickóval, aki elektromos dolgokat szerel, valami TV szerelöö a szakmája. Azt mondta, hogy szerinte könnyebb megoldani a kábelek összekötését, mint a kábelvégeknek a régi-új dugaszba való beleapplikálását. merthogy azt eredetileg egy gép végzi (szerinte), és kézzel nehéz megcsinálni. Amúgy szereztem már táphoz való dugaszt, alaplapot kicseréltem, de sajnos a cserelappal is van valami gáz.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#3037) Csaba_20_ válasza Foglalt név (#3035) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Látni kéne, hogy mit csináltál ahhoz, hogy komolyabb véleményt lehessen alkotni.

(#3038) Csaba_20_ válasza szucsinka (#3034) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A memóriateszt nem egyértelműen azt jelzi, hogy a memóriák rosszak, hanem jelezheti azt is, hogy hibás a beállítás, vagy a memóriavezérlő.

(#3039) Csaba_20_ válasza regent (#3036) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A TV panelján az alkatrészek beforrasztását is gép végzi, bizonyára akkor azt is nehéz a TV szerelő ismerősöd szerint kézzel megcsinálni. Egyébként már én is szereltem ilyen csatlakozót, van hozzá kéziszerszám is. Nem nehezebb, mint összeforrasztani a vezetékeket. Egyébként Didyman meg tápokat szerel. Te pedig annak hiszel, akinek akarsz.

(#3040) Gabe75 válasza Csaba_20_ (#3014) üzenetére


Gabe75
csendes tag

Lehet, hogy rosszul linkelem :R , de itt az eseménynaplós bejegyzés:

http://prohardver.hu/tema/asus_m2n-sli_deluxe_m2n32-sli_deluxe_topic/hsz_2898-2898.html

Minden alapbeállításon volt (auto), a Bios a 10.03-as, ahhoz még nem nyúltam, húzást még meg sem próbáltam.

Bocsánat, rosszul linkleltem... :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3041) Gabe75 válasza Hequila (#3013) üzenetére


Gabe75
csendes tag

A Blend Stress test ment, pio 9-en.
Tudom, hogy az XP nem használja ki a 4 Gb-ot, de a Vista majd igen. Viszont az a gáz, hogy 2Gb-nál is újraindult... :W

(#3042) Csaba_20_ válasza Gabe75 (#3040) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az említett hibakód nullával való osztást jelez. Ami memória-, processzor-, vagy alaplaphibára utal. Illetve túl magas órajelek használatára. Valamint utalhat driverhibára is. ;)

(#3043) regent válasza Csaba_20_ (#3039) üzenetére


regent
aktív tag

Èn mindenkinek elhiszek mindent. Merthogy nem értek hozzá, mint ez azt hiszem az eddigiekbööl már kiderülhetett.
De ezek szerint azt ne is fogadjam el, ha csak a kábeleket akarja összeforrasztani? Mindenképpen kérjem meg, hogy erööltesse meg magát, szedje ki a régi kábeleket a (csere)csatlakozóból, és forrassza bele a régi táp kábeleit?
Aztán persze gondolom még ki is kéne mérni, hogy a megfelelöö vezetékeken a megfelelöö kraft jön-e? Hátha mégis bekrepált valami a tápban. Vagy erre szinte semmi esély? Mármint a bekrepálásra.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#3044) Csaba_20_ válasza regent (#3043) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Azt fogadsz el, amit szeretnél, amiben megbízol. Ha a ráforrasztást választod, akkor oda kell figyelni arra, hogy az a csatlakozó, amit ráforraszt milyen állapotban van, annak megfelelőek-e a vezetékei. A tápot pedig valóban ajánlott bemérni, hogy üzemképes-e.

Ha én csinálnám, akkor én biztosan új csatlakozót raknék rá, a megfelelő szerszámmal. Nem szeretem megkockáztatni azt, hogy visszahozzák hozzám az egyszer már megjavított terméket ugyanazzal a hibával. Ha hivatalosan végzi a munkát, akkor meg semmiképp se használhat fel használt alkatrészt a javításhoz. ;)

(#3045) Gabe75 válasza Csaba_20_ (#3042) üzenetére


Gabe75
csendes tag

Ebből melyik a legvalószínűbb? Hogyan szűröm ki, hogy mi a jó? Nem lehet, hogy téved az auto beállítás? Vagy kevés a fesz a ramoknak?

(#3046) Csaba_20_ válasza Gabe75 (#3045) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez egy olyan probléma, amit nem könnyű megtalálni. Segítség lehet, ha vannak eszközök, amiket cserélgetni lehet. Például a régi eszközöket én kiiktatnám a rendszerből, hogy azokat biztosra kizárjam. Aztán az újakat tesztelném több konfigurációban. A driverprobléma ott bukhat el, hogy a memtest is hibát talált. A hűtőbordát megfelelően raktad fel? Melegedést néztél(memória, proci, hidak, vga)?

(#3047) regent válasza Csaba_20_ (#3044) üzenetére


regent
aktív tag

Akkor ebbööl alighanem az lesz, hogy hazautaztatom a tápot magyarországra, aztán valaki csak ismer errefelé valakit aki képes jól megoldani a problémát. A baj az, hogy nem Budapest a haza, a kies vidéken meg nem biztos hogy ezrével szaladgálnak a tápcsatlakozó cserére célszerszámmal rendelkezöö szakemberek.

Nem akar venni valaki egy jó enermax tápot? Csak a fööcsatlakozója kozmált oda, amúgy talán semmi baja nincs. Ajánlatokat magánba kérek. Ez most komoly volt.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#3048) Csaba_20_ válasza regent (#3047) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Vidéken stol rendel tápügyben. Bp-en didyman-t keresheted. A tápot MPL csomagként viszonylag olcsón tudod utaztatni. Külföldről nem tudom mi a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#3049) regent válasza Csaba_20_ (#3048) üzenetére


regent
aktív tag

Nálam a vidék Pécset, de inkább Baját jelenti. kb. 60 Euró környékén lehet errefelé (Bécsben) Seasonic 430-as tápot, vagy Corsair 480-ast kapni. Azaz, ha a javítás, postázás többre jön ki, mint 8 ezer HUF, akkor inkább egy vadonatúj táp, mint egy javított, egyszer már hibát produkáló. Mégha ez a hiba olyan is volt, mint ahogy az egyszeri képviselöö kabátlopási ügybe keveredik.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#3050) Foglalt név válasza Csaba_20_ (#3037) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha ezen múlik, szívesen megmutatom :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.