Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) moha21 válasza paperboy (#9000) üzenetére


moha21
addikt

Jól.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9002) kasa85 válasza x_o_n (#8999) üzenetére


kasa85
őstag

ASROCK P67 EXTREME 4 B3 alaplap ,Asus Xonar DX hangkártya,2500K 4.5GHZ,Gigabyte HD6950 CF,SCYTHE MUGEN 2,HP ZR24w monitor,Haf 932,OCZ VERTEX-TURBO SSD 60GB,SATA SAMSUNG F3 500GB 16MB SATA2,SEAGATE BARRACUDA 7200.10 250820 250GB 8MB SATA 2,REVOLTECH FIGHT MOUSE ELITE,KINGSTON 8192MB HYPERX XMP GREY DDR3 1600MHZ CL9 KIT,Toughpower Xt 775W,SUPERFLUX 668B.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9003) Petzval válasza paperboy (#9000) üzenetére


Petzval
senior tag

Pld a 12V-ot mint a legnagyobb terhelésű ágat úgy kellene mérni hogy rátenni a bekapcsolt multimétert és nézni bekapcsolásnál hogyan viselkedik a feszültség. És azt is tudni kellene hány wattnál mérted a 13V felettit. A 12V 5%-ot térhet el a +5V 10%-on belül kell legyen.
Persze egy középkategóriás 1,2%-os multiméter ajánlott.
A HDD-k nem sokat fogyasztanak 5-8W max.

[ Szerkesztve ]

(#9004) vzsryl válasza paperboy (#9000) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azok bőven áthaladnak az ATX szabványban megengedett értéken, és már veszélyesek is. Jól választottál. Jó minőségű FSP beles táp az a Be Quiet.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9005) paperboy válasza Petzval (#9003) üzenetére


paperboy
senior tag

Wattot nem tudok mérni, számolni lehet lehetne körülbelülre, de most nem akarok, gondolom elég eltérés ez alapba is. Amúgy érdekesen viselkedik bekapcsoláskor ugrál jó 12 V, meg 12,4 V körül (de ez akkor ha sokáig ki volt kapcsolva és ki van hűlve szobahőmérsékletre), amúgy ahogy melegszik fel úgy nő az érték és úgy kúszott fel a 13,27V értékig. Megterhelő alkalmazásokat nem indítottam (max böngészés ment),egyébként a gépben van egy 1tb-os vinyo, e2140 3,2ghz-en és egy hd5750 vaporx vidkari, gondolom ez nem nagy feladat kellene legyen neki... Maxwell MX-25 201-el mértem, sztem az nemrossz, eddig nem volt gondom vele.

(#9006) Petzval válasza paperboy (#9005) üzenetére


Petzval
senior tag

Majd kiderül az új tápnál, Nekem is ez a Maxwell van teljesen kifogástalan ilyen mérésekre. Wattmérőt lehet venni 4000-ért már.

(#9007) x_o_n válasza kasa85 (#9002) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha nincs huzva semmi,akkor is ezt csinálja?

(#9008) kasa85 válasza x_o_n (#9007) üzenetére


kasa85
őstag

Igen.
Kicsi brum hangja van.
Azt írták a szakik a boltból,illetve egy két ph ismerős,hogy ez elő fordul a tápoknál is .
Nincs megfelelően a tekercsek szigetelve így ez ad ki fura hangot.
Hasonló eset van a videó kártyáknál is mikor cicereg,tücsköl a gép.
Most nem merem azt mondani már a vásárláskor is ilyen volt mivel olyan hangja van az egyik merev lemezemnek min a mosógépnek mikor rezonál a földön ami elnyomja a mendve brimogást a táp odujából.
Még két év garis a tápom így remélhetőleg nem kell rá költenem ha úgy dönt Lagzi Lajcsi,hogy árammal halálra zabálja magát hegedülése közepette :))
Szerinted ez veszélyes is lehet,vagy hagyjam a csudába előfordul az ilyesmi.
Van három ledem ami soha sem volt zöldön kívül más színű.
Elméletileg a Ventit/Hőt/és a megfelelő feszültséget jelzi,hogy rendben van e.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9009) vzsryl válasza kasa85 (#9008) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A cicergés és a brum nem ugyanolyan hangot utánzó szó. A cicergést valóben a rossz szűrés/tekercselés stb. okozza. De a brum hang inkább a ventilátorra utal. Valószínűleg a ventilátor motorjának van baja. Lehet, hogy csak poros.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9010) Petzval válasza kasa85 (#9008) üzenetére


Petzval
senior tag

A berregés nem a tekercsek szigetelése miatt van hanem lazán vannak megtekekercselve és rosszul vannak rögzítve a menetek és a lüktető áram a vasmagban vagy a ferritben lüktrető mágnesességet hoz létre ami mozgatja, rezegteti az indukciós tekercset.Főként kis sufniüzemekben gyártott alaktrészek vivelkednek így.

(#9011) Petzval válasza kasa85 (#9008) üzenetére


Petzval
senior tag

A brumm szakifejezés konkrétan a váltakozóáramból alakított egyenáram szűretlenségére vonatkozik. Amikor audióerősítőknél a benne fellelhető lüktető áram a hangszórórn állandó berregés formájában hallható.A tápoknál is jelen levő dolog.
Ezért használnak puffer és szűrőkondenzátorokat. A pufferok nagykapacitású elektrolitkondenzátorok a szűrők meg kisebb kapacitású kerámia kondenzátorok.

[ Szerkesztve ]

(#9012) vzsryl válasza Petzval (#9011) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Létezik olyan, hogy brumm szakkifejezés? :F
Egyébként a ventilátor motorja is brummogni szokott, pl a 400PNF-em is csinálja, mielőtt kiporolnám.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9013) Petzval válasza vzsryl (#9012) üzenetére


Petzval
senior tag

Hogyne lenne! Építettem az évtizedek folyamán egypár tápegységet erősítőkhöz, mármint transzformátorosat olyan kicsi brummal hogy csak oszcilloszkóppal tudtak brummot mérni füllel ami a lényeg semmit.

(#9014) x_o_n válasza kasa85 (#9008) üzenetére


x_o_n
veterán

Én nem lennék nyugodt és kicserélném egy minőségi tápra.

(#9015) kasa85


kasa85
őstag

Köszönöm mindenkitől a segítséget akkor szerintem le garíztetom nehogy nagyobb bajom legyen belőle. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9016) kasa85 válasza x_o_n (#9014) üzenetére


kasa85
őstag

Toughpower Xt 775W tápom van amire azt mondták minőségi tép,és az ára sem volt kevés.
Jelenleg valami fagyásos hülyeséggel szenvedek. :W :O
Link.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9017) x_o_n válasza kasa85 (#9016) üzenetére


x_o_n
veterán

Pedig az jó táp.szerintem ha nem huznád a rendszert akkor semmi gondod nem lenne.
Egyszerüen nem birja a lap.

(#9018) mr_ricsi válasza kasa85 (#9016) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Jelenleg valami fagyásos hülyeséggel szenvedek."
Szerintem is a tuning miatt van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9019) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Mi lehet a gond? Elkezdek egy játékot és valami ciripelni kezd a tépomba. Behalhat?
A táp egy Corsair HX520-as.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#9020) fero02 válasza Biriboyka (#9019) üzenetére


fero02
veterán

Nem, mivel megy vele a géped. ;)

Nagy valószínűséggel a folyamatosan romló kondik miatt alakul ki a jelenség. Javítható a probléma egyébként.

(#9021) Biriboyka válasza fero02 (#9020) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Még garis

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#9022) Petzval válasza kasa85 (#9016) üzenetére


Petzval
senior tag

De a táp miért produkálna lefagyást?Az nem áramellátási hiba.Nem lehet alapba minden hardveret tunningolni.

(#9023) fero02 válasza Biriboyka (#9021) üzenetére


fero02
veterán

Akkor a válsz egyértelmű.

(#9024) kasa85 válasza Petzval (#9022) üzenetére


kasa85
őstag

Sajnos ez az atikmdag.exe volt a másik lapnál is addig míg nem raktam fel frisebb Catalystet.
Most kicsit vissza vettem 4.3GHZ re a tuningot,karit ki szedtem lábakat VD40 el le takarítottam nehogy valami kontakt legyen,utána száraz ronggyal ki takarítottam,leg újabb biosz fel,és egyenlőre stabil,de majd ki derűl mi a pálya.
Mivel két karis rendszerem van nem kizárt,hogy veszelnem kell egy dolgot ami stabilabbá teszi az áram ellátást a pci e sínekben,mert lényegesebben többet eszik,és elő fordulhat instabilitás több kártyás renszereknél.
Gondolom a profilomban lévő hardverek elegendőek a mostani tápomhoz.
Ne adj isten ha le cserélném akkor 40e ft ér milyen tápot javasoltok ami még nagyobb teljesítménnyel bír mint a 775w :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9025) kryboy


kryboy
tag

Sziasztok , az egyik ismim gépébe kb 2 napja érezni lehet hogy a tápbol büdös jön ki , ilyen égett szag féleség!
táp tipusa gigabyte superb 460w
Gondolom elfog szálni a táp , javítható?

(#9026) Petzval válasza kryboy (#9025) üzenetére


Petzval
senior tag

Így nem lehet tudni hogy melyik alkatrész(ek) mennek tönkre esetleg olyanok amik drágábbak.Mindenesetre nem kell használni mert rákerülhet a feszültség a fémrészre és életveszélyes.

(#9027) fero02 válasza kryboy (#9025) üzenetére


fero02
veterán

Valószínű még most javítható, de minél tovább kínozza a tulaj, annál inkább csökken az esély.

Esetleg egy jó minőségű képet tudtok csinálni a belsejéről? Persze csak ha már nem garis...

(#9028) evans123


evans123
csendes tag

Hello, nemreg vettem egy aurum 500-as tapot, mivel a korabbi Enermaxom kezdte beadni a kulcsot. Kikapcsolas elott kozvetlenul sipol egy rovidet(max fel masodperc de inkabb annyi se) a gep, pontosabban szolva a vga. Ez 99%, hogy azert van mert nem kap eleg kakaot(a korabbi tapomnal pont az volt hogy indulas utan kezdett sipolni). Szoval valahogy ugy tunik mintha az lenne a helyzet, hogy a Vga meg igenyelne egy kis aramot, de a tap mar hamarabb lekapcsol es ezert a rovid sipolas(kovetkezo pillanatban mar az egesz ki van kapcsolva). Ez egy regebbi gep p4 3.2ghz, 7800Gs Agps vga (tudom eleg lett volna a 400W-os is) es a tap mukodes kozben viszi is szepen, nincs semmi gond vele, csak kikapcsolasnal van ez a kicsit meglepo dolog. Probaltam, hogy atdugtam masik csatlakozora, hatha..., de igazabol varialni nem is nagyon lehet, mert a cpu viszi az egyik agat es a tobbi masikon van, meg itt nem is a tap erejevel van "gond", hanem az "idozitessel". Nem nagy problema igazabol, kibirom, csak gondoltam beirom hatha masnak is volt mar hasonlo es tobbet tud a temarol. udv

(#9029) fero02 válasza evans123 (#9028) üzenetére


fero02
veterán

Ha menet közben (játék, teszt) hang és minden rendellenesség nélkül viszi, akkor miért pont leállításkor igényelne akkora energiát, h annak behajolna a táp? Ez így nem logikus.

(#9030) Petzval válasza evans123 (#9028) üzenetére


Petzval
senior tag

Van egy eletromosságtani alaptétel az áram ki be kapcsolásakor fellép egy ellentétes irányú áramlökés magyarán ha egy fogyasztót kikapcsolnak akkor fellép egy fenttartó (bekapcsolási) áramlökés.Ha bekapcsolok egy fogyasztót akkor meg kikapcsolási áramlökés keletkezik.Az ízzólámpák több mint 50%-ban az izzó kikapcsolásakor mennek tönkre a bekapcsolási áramlökés hatására.

(#9031) Zozoka73


Zozoka73
tag

Üdv Népek, Táptudorok!

Van egy konfigom, amellyel idestova 1 éve szenvedek s most úgy tűnik a végére jártam?! :U
A táp egy GB Superb 460W. Eleddig nem került előtérbe, azonban az idők folyamán szinte mindent ki kellett cserélnem a gépben s most egy új Asus P7H55-M került bele ún. Surge Protection funkcióval! No ez rögtön elkezdte lökni a sódert nekem, ami által felmerült bennem a gyanú, hogy mindvégig a táp lehetett a ludas.

Konkrétan, ha csak az alaplap+cpu+ram kombót kell hajtania, akkor is nyafog!!! :O
Ugyanezt egy ősrégi Codegen 300W, majd egy M-Tech 350W táppal tesztelve csendben teszi a dolgát, semmi figyelmeztetés. M-tech-el megy a full konfig minden módon.

Mi lehet a gond? A Superb garis még, de valszeg kiröhögnek. Avagy a Surge Prot. kamu?

Ez a probléma leggyakrabban szabályos leállítás utáni bekapcsoláskor jön elő!

Várom a véleményeteket, javaslataitokat. Köszi, hogy időt szántok rá(m)! :R

Zozoka73

[ Szerkesztve ]

(#9032) fero02 válasza Zozoka73 (#9031) üzenetére


fero02
veterán

Konkretizálni kellene a hiba jelenségét.

Egy szabályos kikapcsolás után hogyan zajlik a bekapcsolás?

(#9033) mr_ricsi válasza Zozoka73 (#9031) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi lehet a gond?"
Szerintem a "szokásos" kondihiba a szekunder oldalon. De egy garis táp esetén nem a mi dolgunk ezt kideríteni.

"A Superb garis még, de valszeg kiröhögnek."
Ha ezt tennék, akkor jéghideg hangon kérd el a Vásárlók könyvét, ahova írd be, hogy az alaplapodon van egy túlfeszültséget és áramingadozást figyelő rendszer, ami a tápegység hibáját jelzi, de a problémával a bolt nem kíván érdemben foglalkozni, pedig a tápegység még garis. (A bejegyzésed egyik példánya a tied.)

Ezt követően majd nem fognak röhögni!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9034) mr_ricsi válasza Petzval (#9030) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az ízzólámpák több mint 50%-ban az izzó kikapcsolásakor mennek tönkre a bekapcsolási áramlökés hatására."
Itt viszont azt írja az egyik hozzászóló, hogy "Az izzó kiégés elsődleges oka a bekapcsoláskor fellépő, rövid idejű nagy áram lökés, amely a névleges áramfelvételnek akár 10-szerese is lehet."
Tehát 1:1. Kérnék valami linket, ami alátámasztja az állításod!

"Ha bekapcsolok egy fogyasztót akkor meg kikapcsolási áramlökés keletkezik."
A bekapcsolási tranzienseket azért hívják bekapcsolásinak, mert bekapcsoláskor keletkeznek. A kikapcsolási pedig azért kikapcsolási, mert kikapcsoláskor jön létre. :W

"Van egy eletromosságtani alaptétel az áram ki be kapcsolásakor fellép egy ellentétes irányú áramlökés magyarán ha egy fogyasztót kikapcsolnak akkor fellép egy fenttartó (bekapcsolási) áramlökés."
Nincs ilyen alaptétel.
Néhány speciális esetben előfordulhat, klasszikusan induktív terhelés esetén. Jelen esetben egyenfeszültségről van szó, ahol tranzienseknél a feszültség vagy az áram "beleng" vagy az értékük csökkenni kezd, de a polaritásuk vagy az irányuk nem fordul meg semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9035) Petzval válasza mr_ricsi (#9034) üzenetére


Petzval
senior tag

Ki írt itt polaritást? Az áramfelfutás és áramkorlátozás nem polaritás! Bekapcsoláskor mintegy 1/10000sec idejű korlátozás után egy áramfelfutás jön létre erre építik be az NTK ellenállást a készülékekbe.
Azt tényleg mellé írtam hogy kikapcsoláskos bekapcsolási áramlökés.Helyesen kikapcsoláskor bekapcsolás irányába ható áramlökés.(a kikapcsolt áram igyekszik fenntartani magát!)

[ Szerkesztve ]

(#9036) Petzval válasza mr_ricsi (#9034) üzenetére


Petzval
senior tag

Rengetegszer láttam kikapcsoláskor izzót felvillani és kiégni, többször mint bekapcsolákor az biztos.

(#9037) mr_ricsi válasza Petzval (#9035) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ki írt itt polaritást?"
Te írtad: "az áram ki be kapcsolásakor fellép egy ellentétes irányú áramlökés magyarán". Egyenáramú rendszerben nehéz elképzelni ellentétes áramot fordított polaritású feszültség nélkül.

"erre építik be az NTK ellenállást a készülékekbe."
Az az NTK a tápokban a primer oldalon van. Evans123 VGA-ja pedig a szekunder oldalon, az egyenfeszültségről megy.
Az NTK-nak abszolút nincs köze a témához. Már csak azért sincs, mert a gép leállásakor az NTK és a gép primer oldala feszültség alatt marad, semmiféle állapotváltozás sincs, így tranziens sem lehet.
A hozzászólásaid Evans123 problémája szempontjából semmiféle hasznos infót sem hordoznak. (És más szempontból sem túl sokat...)

Ui: 50%-os izzómeghibásodásról link :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9038) mr_ricsi válasza Petzval (#9036) üzenetére


mr_ricsi
veterán

:C
Ez statisztikának elég gyengusz... :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9039) Petzval válasza Zozoka73 (#9031) üzenetére


Petzval
senior tag

Mindenesetre a tápot mérni kell abból lát és következtet a magyar, legalább wattot és feszültségeket kell mérni.A szoftveres "mérés" nem mérés.Terheléskori esetleges feszültségesés többet mond minden szoftvernél.A szervíz is mérni fog.

(#9040) Petzval válasza mr_ricsi (#9037) üzenetére


Petzval
senior tag

ellentétes irányú áramlökés úgymint felfutó és korlátozó!!!

(#9041) mr_ricsi válasza Petzval (#9040) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Így sem lett értelmesebb.
Az áramlökés lehet felfutó vagy lefutó.
Az áramlökést egy korábbi, hosszabb idejű, folyamatos vagy szabályos áramalakhoz viszonyítjuk. Mivel korábban nem volt áramlökés, most pedig lett áramlökés, akkor az áramlökés mihez viszonyítva ellentétes irányú :F

Az "áramlökés korlátozó" pedig éppenhogy simítja a az áramlökést.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9042) Zozoka73


Zozoka73
tag

Köszi srácok, visszaviszem a "legendás" CHS szervizébe, kemény leszek, aztán meglátjuk mi sül ki belőle! :C :R

Z.

(#9043) Debilon


Debilon
addikt

hali, egy újraindítás közben leállt a gépem, először azthittem véletlenül a leállításra nyomtam, de amikor bekapcs gombra nem reagált, csak mikor a táp hátulján levő tápkapcsolóval áramtalanítottam és vissza

ventik felpörögnek, vinyók kattognak.. alaplap meg sem nyekken, nem pittyen
vga-n a venti felpörög, pár másodpercig, aztán megáll, és a rajta levő két led közül világít a 12V fault-ot jelző folyamatosan. d1602-a jele
ráguglizva ez a vga-s dolog lehet vga fault is

tehát semmi kép csak a ventik pörögnek, power gombot hiába nyomom 4sec után sem kapcsol ki, csak áramtalanításra

lehet táphiba? Chieftec GPS350-EB 101A

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9044) Petzval válasza Debilon (#9043) üzenetére


Petzval
senior tag

Ez lehet táphiba.Rá kellene mérni a feszültségekre nem rövidzár alulfesz inkább.Gondolom a ventillátor lasabban pörög.

[ Szerkesztve ]

(#9045) vzsryl válasza Debilon (#9043) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ilyen hibát többször is akkor tapasztaltam, amikor a VGA halt meg, de nem árt a tápra is gyanakodni. Tudsz kölcsön kérni valakitől egy biztosan működő, nem túl nagy fogyasztású VGA-t?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9046) Debilon


Debilon
addikt

nos, sikerült ismerősnél megnézni a tápot, pöpecül megy, 4 sec alatt kikapcsol a power gombra, semmi gondja nincsen

úgyhogy, szomorú véget ért azt hiszem szeretett vga-m pályafutása :((

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9047) mr_ricsi válasza Debilon (#9046) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Vagy az alaplapodé!

(Azért egy gyanús tápot nem jó ötlet másik gépben próbálgatni, mert tönkreteheti azt is.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9048) vzsryl válasza Debilon (#9046) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mindenképp próbálj ki egy másik VGA-t, mielőtt lecserélnéd. Előfordulhat, hogy mégsem annak van baja.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9049) Debilon válasza vzsryl (#9048) üzenetére


Debilon
addikt

megoldódott bakker..
elvittem ismerőshöz vga-t, működik faszán.. kapok tőle egy másikat amit itthon kipróbálok, nem megy azzal sem

dühömben végigmozgattam minden csatit, erre mikor vinyóhoz érek, a sata tápcsati egy minimálisat nem volt a helyén, helyére lököm, indítom a gépet és tadam, megy mint rendesen
de hogy ne legyen minden tuti, egyik ram ha benn van sípolás és nem indul, akármelyik slotba teszem, vihettem vissza gariba,, most 3gb rammal hasít a rendszer és mindenki hepi :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9050) mr_ricsi válasza Debilon (#9049) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha csak rövidzárt csináltál valamelyik tápágon, akkor OK.

De ha a SATA tápcsatinál a 3.3V-ra jutott egy másik tápág, és a RAM is emiatt halt meg, akkor nem lesz túl hosszú az a "tadam", és a "hepi"...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.