Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) tornas válasza Lompos48 (#13850) üzenetére


tornas
őstag

Így már érthető....

:R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13852) Fisherhun válasza tornas (#13848) üzenetére


Fisherhun
tag

Értettem köszönöm :)
elnézéseteket kérem az előbbi kirohanásomért csak idegesített a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#13853) ledan


ledan
csendes tag

Sziasztok!
Kb. 3 hete bekapcsolás után fél percig berregett a gép, de ma reggeltől nincs ez a jelenség. A tápventit érzem ludasnak, csak nem értem mitől javulhatott meg. 2 hete teljesen kitakarítottam a gépet (tápot csak kifújtam, szétszedni nem merem). A venti teljesen korrektül forog, bár kissé hangosabbnak érzem a gépet mint korábban. Néha kis cicergés is hallatszik, de ha meglököm a gépet akkor abbamarad.
Kell foglalkoznom vele komolyabban is, vagy jelentéktelen dolog? Választ előre is köszönöm.

(#13854) Csaszykj válasza ledan (#13853) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hali!

A ventivel érdemes, a reggeli zúgástól megkímél, nem nagy ügy véghezvinni a csendtelenítését.
A cicergés is "normális", bár sokminden függvénye a dolog...

(#13855) Csaszykj válasza tornas (#13813) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hasznos olvasmány, csak "érteni is kell ezt". :)

(#13856) ledan válasza Csaszykj (#13854) üzenetére


ledan
csendes tag

Ha jól sejtem a venti olajozására gondolsz. De ahhoz már szét kellene kapni a tápot, ugye?

(#13857) Csaszykj válasza ledan (#13856) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Igen.

NEm nagy stressz.

Megéri rászánni az időt, megszolgálja kis csönddel. :) :R

(#13858) ledan válasza Csaszykj (#13857) üzenetére


ledan
csendes tag

Talán egyszer megpróbálom, bár még nem igazán csináltam ilyet. :) Annak ellenére se, hogy villamosmérnöknek készülök. Ráadásul ma nem csinálta, így bízom benne hogy elrendezi magában. Ha mégse, akkor majd besegítek neki. Gondolom addig nem nagyon halálozik el, amíg be nem satuzódik a venti.

(#13859) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok!

Mostanság a gépem sajnos elég gyakran - minden nap - kifagy online játék közben.
Próbáltam már win újra telepítéssel és játék újra rakással, legújabb driverek vannak fent, nem tudom mi lehet a gondja. Általában Kernel-Power 41 Kritikus hibával áll le!
A kérdésem az lenne, hogy elképzelhető, hogy a 6-7 éves gépben lévő FSP Blue Storm 500W-os tápom haldoklik és nem tudja kiszolgálni a rendszert már?
Intel Q9400 proci
Asus HD7770 vga
6GB ram
120GB SSD + winyó és +3db külső winyó
Gigabyte P35 DS3 alaplapban

A proci és videókari tavaly év végén került bele ráncfelvarrásként.

Válaszokat és segítségeket előre is köszönöm. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#13860) Csaszykj válasza jano_77 (#13859) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Szervizes kollégát keress fel, vagy cseréld le. Szerintem ez a 2 választásod van. :R

(#13861) Csaszykj válasza ledan (#13858) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

1db hegyes csavarhúzó kell meg az olaj, max kis ragasztási segédanyag ( szigetelő szallag pl.: ) .
Ennyi az egész, meg 1 ecset, porolni.
Kontakt spay-t is szoktam személy szerint használni. :R :Y :C

(#13862) Piros Disznó


Piros Disznó
csendes tag

Sziasztok. Kaptam egy kiégett tápot az egyik torroid égett ki. Első gondolatom az volt hogy kicserélem de vajon mitől égett ki? Mert ha a kiégés már következmény akkor inkább az okot kellene elöbb megszüntetni. Van vélemény? Köszi

Malacom van

(#13863) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok!

A gép indításakor a tápom ventilátora kerregő hangot ad, aztán egy perc múlva elhallgat, csendesen megy tovább. Elég poros volt, kitakarítottam, de a hiba így sem szűnt meg. Ha a táp ventilátora felfele néz, (azaz nem úgy áll a táp, mint ahogy a gépben van), akkor nem csinálja ezt. Mi lehet a probléma? Köszi.

(#13864) fero02 válasza Piros Disznó (#13862) üzenetére


fero02
veterán

A tápban nincs torroid (amúgy csak egy db "r"-el írandó), azok csak tekercsek (induktivitás).

Tekercs:

Toroid trafó:

Mire cseréled ki? Ha már azt kérdezed, hogy vajon mitől éghetett ki, az azt jelenti, hogy semmi hozzáértésed nincs a dolgokhoz, ezért nagyon nem javallott, hogy belenyúlj!!! Megrázó élményben lehet részed. Tovább ne is menjünk szerintem. :R

brsdnl92: csapágyas lett. Kukázni kell és cserélni. Időhúzásként meg lehet kenni (olajozni), de az esetek döntő többségében nem tartós.

[ Szerkesztve ]

(#13865) Lompos48 válasza fero02 (#13864) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az amit "csak" tekercsnek nevezel az egy toroid fojtótekercs. A toroid egy geometriai forma és gyűrűt jelent. :K

[ Szerkesztve ]

(#13866) fero02 válasza Lompos48 (#13865) üzenetére


fero02
veterán

:B

Jó pap is holtig tanul. :K

[ Szerkesztve ]

(#13869) tornas válasza Lompos48 (#13865) üzenetére


tornas
őstag

Érdekesnek tartom azt is, amikor a táptesztekben a fojtótekercset (passzív PFC) "fojtótrafónak" nevezik. ;)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13871) moha21 válasza tornas (#13869) üzenetére


moha21
addikt

Végül is mágneses energiává alakítja a villamos energiát, tárolja, majd ismét visszaalakítja villamos energiává.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13872) brsdnl92 válasza fero02 (#13864) üzenetére


brsdnl92
tag

Köszi.

(#13873) moha21 válasza moha21 (#13871) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13874) Lompos48 válasza moha21 (#13873) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért ez már a limitekig van tolva, filozófiai maszturbálás. Semmi sem transzformálódik (alakul át, ugye).

(#13875) didyman válasza brsdnl92 (#13863) üzenetére


didyman
őstag

Csak egy kicsikét olvass vissza. Soha nem a lapátra rakódott portól kerreg.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13876) didyman válasza Piros Disznó (#13862) üzenetére


didyman
őstag

Azért szokott elégni, mert elreped a mag, emiatt a szükséges teljesítményt nem képes kellően kicsi veszteséggel átvinni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13877) sondor88


sondor88
csendes tag

Sziasztok
az a helyzet, hogy egy ideje elég hangos lett a tápom ventije (chieftec GPS 450A)
az a kérdésem, hogy tudok vele buherálni valamit itthon?
szétszedem, megolajozom aztán ujra összerakom? vagy van ehhez vmi okosság?

(#13878) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Ma egy 80km-es autós költözés után nem hajlandó elindulni a gépem. Kicseréltem a tápot, másik táppal jó. A hibajelenség a következő. Bekapcsoló gomb megnyomását követően megmoccannak a ventilátorok és ennyi. ismételt bekapcs gombnyomásra semmi sem történik. A probléma tárgya egy FSP Bluestorm 2 400W-os táp, 2007 szeptemberében vettem, 1 hónapos korában a fent leírt hibajelenséget produkálta, gariztattam, de az már nincs rá. Szétszedtem, a belsejében találtam 3 elpukkant és 1 púpos kondit. Tisztában vagyok vele, hogy idős már, a zt szeretném kérdezni, hogy szerintetek kondicserével megoldódna a probléma, vagy más bajok is lehetnek? Érdemes még megjavíttatni, vagy fogadjam el, hogy öreg már, ennyit bírt? Amennyiben az utóbbi áll fent, mit javasoltok? Szeretek hosszú távra tervezni, a jelenlegi tápokkal nem vagyok tisztában, a régi trendek meg biztosan felborultak azóta. :DDD Előre is köszönöm! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#13879) tornas válasza sondor88 (#13877) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

A tápodban egy Yate Loon D12SH-12 (DC 12 V; 0,30 A) csúszócsapágyas venti van. A címkéjét eltávolítod a ventiről, és cseppentesz bele egy kis autókban használatos motorolajat (én ezt használom és nálam nagyon bevált). Kézzel egy kicsit pörgesd, hogy beivódjon, visszaragasztod a címkét (ha nem ragadna eléggé a címkéje, akkor használhatsz kétoldalú ragasztószalagot is), azután összerakhatod a tápodat.

A villamos berendezésekre vonatkozó óvórendszabályokat tessék betartani!

(#13878) G@bi90MR: Én megpróbálnám azt a kondicserét...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13880) sondor88 válasza tornas (#13879) üzenetére


sondor88
csendes tag

kösz :C

(#13881) draff válasza brsdnl92 (#13863) üzenetére


draff
aktív tag

Szétszeded, és kiveszed belőle a ventit ... és azt is szétszeded. Legalábbis annyira, hogy a kerek üntapadós papir-adatcimkéje alatti lyukba varrógép-vagy műszerolajat juttass a csapágyaiba.
Utána összerakod. Újra 5 évig újra csendben lesz.

Ennyi!

UI. Ha szerencséd van, akkor golyóscsapágyas. Ha nincs, akkor csak simán siklós.

Persze a legérdemesebb a "zéger gyűrűt" az nagy általánosságban valami hasított műanyag karika szokott lenni lepattintani a tengelyről és az egész propellert a csapágyaiból tengelyestől kitolni.
Utána száraz ruhával a furatokat áttörölni, valami finom zsírral NEM DISZNÓ! vagy a már fennebb említett gépolajjal újra összerakni.

(#13882) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Üdv, mindenkinek. Szeretnék érdeklődni, hogy a tápom (Enermax Infiniti 720w - nem mai csirke, de eddig tette a dolgát) hátsó kapcsolóját kikapcsolt állapotból felkapcsolom (áram alá helyezem) hallok 1 kis pukkanást az mi lehet? oO'

A GPU -m most hallt be (660 Ti zsír új... utólag is R.I.P) - Ennek lehetett köze a tápomhoz?

Vmi ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#13883) draff válasza G@bi90MR (#13878) üzenetére


draff
aktív tag

Elsőre - Kondicsere!

Én a tizenéves Codegen 400W-os tápomban a multkoriban cseréltem ki egyet, mert már kissé púposnak látszott. Amúgy említett táp még sosem rosszalkodott és szinte napi használatban megy.
Hiába irják fórumokban egyesek, hogy a Codegen egy nagy szar, nálam épp az ellenkezőjét bizonyítja.
"Láttam én már karón varjút" - illetve - annyira márkásnak mondott DELL tápegységet a "hullaházban".

[ Szerkesztve ]

(#13884) draff válasza jano_77 (#13859) üzenetére


draff
aktív tag

Hááát - ez az összeállítás szerintem nemigen eszik meg 500 W-ot (bár egyáltalán nem ismerem a Q9400 proci tápigényét).
Mi lenne, ha mondjuk a külső vinyók számát lecsökkentenéd?

Az én konfigom - csak a példának okáért - a következő:
ABIT BD7 alaplap
P4 2,4MHz-es proci 2,8-ra felhúzva + hozzá a fordulatszámszabályzós CoolLink ventilátor
2 GB DDR RAM
CD író-olvasó
DVD író-olvasó
flopy meghajtó
nVidia GeForce4 MX440 128MB AGP 8x videokari /a gyárilag passzív hűtője helyett/ egy Primecooler rézhűtős ventivel
Creative CT4830 SB Live hangkártya
1 db. 160 GB-os Samsung winchester
2 db. 80 GB-os Maxtor winchester
mindhárom winchesteren hűtőventilátor + /a hátfalon egy "80-as" légkeringető/
hálózati kártya

... és amit még néha-néha rádugok
(külső winchester, USB pendrive-ok, memokártya-olvasók, stb.)
A lapszkennert és a nyomtatót a fogyasztásba nem számolom bele, azok külön tápról mennek.

És ezt az egész cuccot egy 400 W-os Azona táp viszi el, de nálam még sosem reklamálta azt, hogy ez túl sok lenne neki ...

[ Szerkesztve ]

(#13885) moha21 válasza draff (#13884) üzenetére


moha21
addikt

"És ezt az egész cuccot egy 400 W-os Azona táp viszi el, de nálam még sosem reklamálta azt, hogy ez túl sok lenne neki ..."

Még jó, hogy az egész van 150W maxon.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13886) draff válasza draff (#13883) üzenetére


draff
aktív tag

Bocsánat, de épp az előbb néztem meg a tápomat

- nem is Codegen, hanem Azona 400W.

De van a kacatos fiókomban egy kukából kibányászott 400 W-os Codegen-em, amit persze megjavítottam,
így minden bizonnyal azzal kevertem én ezeddig őket össze.

(#13887) draff válasza moha21 (#13885) üzenetére


draff
aktív tag

Hja kérem, akkor azon az 500 W-os rosszalkodó tápon a reklamáló kollega jano_77 vajon mit hajt még?
A teljes lakása fűtését?

[ Szerkesztve ]

(#13888) ledan válasza Csaszykj (#13861) üzenetére


ledan
csendes tag

Köszönöm a segítséget, ha lesz rá időm akkor nekiállok. Még annyit kérdeznék, hogy a pufferkondik kiürülése miatt érdemes-e pár órát várni szétszedés előtt? Vagy bátran nekiállhatok, de (nyilván) ne tapicskoljam őket? :D

(#13889) draff válasza moha21 (#13885) üzenetére


draff
aktív tag

Én sose számoltam, de még csak nem is nagyon mértem ki, vajon "mit eszik" ez a szerkezet.
Csupán azt tudom, hogy a hálózatról 230 W-ot vesz fel (van egy konnektorba beledugható teljesítmény-mérőm, azzal néztem egyszer).

De ha részeiként számolom: (és egyszerre - elméletileg - sohasem megy benne minden cucc)

Itt van a kezemben egy tökre döglött winchesterem (ami csak egy régi 10 GB-os Quantum Fireball)
Az van ráírva - 5/12 V; -- 600/900 mA.
Namármost ha ez ennyit eszik, akkor az csaknem mindegyikre érvényes - elvileg persze.
Tehát a 3 működő vinyóm fogyasztása - az máris 324 VA.
Hozzájön fogyasztásban az alaplap (?) és a proci (nagyjából - a szakirodalom szerinti - 60W-os fogyasztással ) meg a RAM-okkal (?)
hozzámegy a folyton működő hálókártya - mit tudom én, mekkora fogyasztással.
A működő hangkártya (?)
a CD és DVD iró-olvasó (ami persze opcionális), mert csak akkor fogyasztanak, amikor használom is őket
meg egy csomó ventilátor ... a procié (kb. 8 W - ez van ráírva)
a videokareszé (?)
a vinyók hűtőié (?)
és a hátfali, ami 80-as átmérőnél minden bizonnyal van vagy 2,5 W
de nem számoltam bele az USB-s cuccokat ...

Ha mindezeket szépen összeadogatom - hát bizony - elég közel a határértékhez ...

(#13890) draff válasza ledan (#13888) üzenetére


draff
aktív tag

Ki kell sütni!
Veszel egy 220-as hűtőszekrény-izzót, oszt annyi. Vagy felvillan - vagy nem.
Ha nem, akkor még - de csak a biztonság kedvéért - átkötöd a két lábát egy pillanatra a csavarhúzód fémszárával.
Utána már olyan ártalmatlan, mint a fogakihúzott kobra-kígyó ...

(#13891) moha21 válasza draff (#13887) üzenetére


moha21
addikt

"Hja kérem, akkor azon az 500 W-os rosszalkodó tápon a reklamáló kollega jano_77 vajon mit hajt még?"

Nem is igazán értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de 6-7 éves tápnál normális jelenség, ha a kondenzátor öregszik, bár az sem biztos még, hogy egyáltalán táphiba van az illetőnél.

"Én sose számoltam, de még csak nem is nagyon mértem ki, vajon "mit eszik" ez a szerkezet."

Akkor elképzelésem sincs, hogy a számokat te honnan veszed elő :F

"Csupán azt tudom, hogy a hálózatról 230 W-ot vesz fel (van egy konnektorba beledugható teljesítmény-mérőm, azzal néztem egyszer)."

Tehát pár százalékos eltéréssel és a hatásfokot számolva, majdnem jól tippeltem a 150W-os DC fogyasztás tekintetében. Meg szabad kérdezni mivel történt a mérés? Illetve kissé ellentmondást érzek a két mondat közt, az egyikben az állítod nem mérsz , a másikban meg fordítva.

"Tehát a 3 működő vinyóm fogyasztása - az máris 324 VA."
Kemény is lenne ennyit fogyasztana egy hdd. Régebbi HDD-k amúgy is sokkal többet fogyasztanak az újabbaknál, de példa kedvéért egy 60-as Samsung is max 15W-ig megy fel felpörgés közben, aztán 5-6 W között elvan windows alatt.

RAM, hálókártya, hangkártya és társai alig fogyasztanak pár wattot, előzőnek fogyasztását megtalálod a jedec honlapján saccra, a többi hűtés nélkül is elvan, tehát gondolhatod mennyit fogyaszt.

"meg egy csomó ventilátor ... a procié (kb. 8 W - ez van ráírva)"

Ja így meg a 2,5 W-osokkal egyutt van vagy 15W max.

"a videokareszé (?)"

Gef4mx azért elég messze van a mostani VGA-k fogyasztásától...

"de nem számoltam bele az USB-s cuccokat ..."

Kár, pedig 2.0-ás USB maximális 500mA-es áramával számolva pár wattot még itt is lehetett volna tippelni. _:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13892) G@bi90MR válasza draff (#13883) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Hétfőn megpróbáljuk a kondiecserét, köszönöm mindenkinek! :R Igen, vicces, hogy mindig figyeltem a tápra és egyszer nem jött be. :DDD Bátyámnak A64 X2 3800+, 3TB HDD, csillió venti, GF 8800GT-vel rohangál a gépe 2006 óta egy M-Tech 450-nel. :) Codegenem volt sok régen, egyszer elküldött másfél méterre a géptől, pedig csak bekapcsoltam a hátsó kapcsolóját. Azóta "márkásozok".

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#13893) szabifotos válasza szabifotos (#13824) üzenetére


szabifotos
senior tag

Sikerült egy kölcsön táppal kipróbálni a gépet. Ugyanúgy nem indult el. Szóval nem a táp a gond hanem az alaplap. Legalábbis remélem....
Köszi a segítséget még egyszer!

(#13894) draff válasza moha21 (#13891) üzenetére


draff
aktív tag

Sorba veszem a dolgokat:

Abban teljesen igazad van, egy öreg tápban a mostoha körülmények és gyártásközi ismérvek alapján az elektrolitkondenzátorok egy bizonyos idő eltelte után megöregszenek, (többnyire kiszáradnak, így elég nagyméretű kapacitás-veszteséget szenvednek el)
-anno- azokat akkor általában ki kell cserélni.
Ez eddig rendben.

Hogy honnan vettem a számokat?
Eléggé egyszerű.
A winchwsterekre többnyire rá van írva.
A processzorok internetes adatlapján szintén megvannak a -tól_-ig teljesítmény-paraméterek.
A mindenféle ventilátorok pedig "szintén zenész".
A többi meg - saccra. Vagy még csak az se, csupán valami gyanakvás. Mert minden fogyaszt valamennyi áramot, de elég logikusnak tűnhet, hogy egy RAM nem sokat.

Tudtommal az üzemelő HDD viszont folyamatosan pörög, ezzel tehát áramot is zabál. És nekem 3 pörög a gépemben ...
Most - abban teljesen igazad van - hogy más az áramfelvétele a felpörgés, és teljesen más a már folyamatosan forgó állapotában egy HDD-nek.
Ezt ennyire részletesen én még sohase néztem.
Viszont többnyire rájuk vagyon írva.
Mint említettem, a kezemben egy szar 10,2GB-os Quantum Fireball. Ez egy eléggé régi cucc, de ami a lényeges, hogy ez van rája írva:
POWER REQ: 5/12V____600/900mA
Ebből az következhet csupán, hogy P=UxI, azaz VA-ben a teljesítménye.
Hogy ez valós értékében (W-ba átszámítva) számolva mennyi, az megint más tészta.

Lehet, hogy nekem még valami eléggé régebbiek vannak, mert a 2 Maxtorom már legalább 8-10 éves, a Samsung meg vagy 6-8 éves lehet.
Ha már maga az alaplapom 2002-es évjárat ...

"Meg szabad kérdezni mivel történt a mérés? Illetve kissé ellentmondást érzek a két mondat közt, az egyikben az állítod nem mérsz , a másikban meg fordítva."

IGEN, meg szabad kérdezni.
Van egy konnektorba bedugható SilverCrest gyártmányú (valami kínai gagyi) digitális teljesítmény-mérőm.
Most nem mondom, hogy ez valami OMH által hitelesítetten annyira precíz mérődolog lenne, de bizonyos otthoni mérésekre még elmegy.
Az egyik mondatomban tehát valóban mérek.
A teljes számítógép 220 voltos hálózatról felvett össz-teljesítményét mértem - ezzel a "mérővel".

A másikban meg nem mérek - tényleg nem!
Nem mértem meg a gépen belül külön-külön az egyes részegységek "alapjárati" és terheléses áramfelvételét ... mert az már eléggé macerás - no meg aztán - minek? Annyira a watt-tizedekre kihegyezni a dolgot - semmi értelme nincs.
Csak átlagolás van és adatnagyolás.

A táp sem biztos, hogy egészen 400 W-os. Lehetséges, hogy 378,6 W-nál már letilt. Sose mértem ki a plafonját.
Továbbá - a 160 GB-os vinyóm sem 160 GB, mert a HD Sentinel szerint csupán 152625 MB.
Ez van. És mellette az 1 GB-os pendrive sem 1024 MB-os. ...

Az USB-ket azért is nem vettem bele a fogyasztási sorba az állítólag 500 mA-es (+5 volton felvett) áramukkal, mert mint fentebb már ezt megemlítettem - azok csak opcionálisak.
Azaz-vagy be vannak dugva, vagy nem.

(#13895) Lompos48 válasza draff (#13894) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak egy dolog kiragadva:

POWER REQ: 5/12V____600/900mA
Ebből az következhet csupán, hogy P=UxI, azaz VA-ben a teljesítménye.

Igen. Azaz 5Vx600mA +12Vx900mA = 3000mW+10800mW=13.8W.

És ez azt jelenti, hogy a HDD maximum ekkora teljesítményt kér(het) a táptól. A korábbi 324W 3 darab merevlemeztől kicsit (rettenetesen) nagynak tűnik.

Hogy ez valós értékében (W-ba átszámítva) számolva mennyi, az megint más tészta.

Maradjunk meg az előbbi közelítésnél, mert ezt egyenáramban igényli és ennél nagyobb érték nem fordulhat elő.

(#13896) moha21 válasza draff (#13894) üzenetére


moha21
addikt

"Tudtommal az üzemelő HDD viszont folyamatosan pörög, ezzel tehát áramot is zabál. "

Leírták előttem, hogy a HDD.k 13W körül fogyasztanak a ráírt adatok szerint, ez azonban nem fedi a valóságot ugyanis ez a legnagyobb teljesítmény amint felvesznek, utána ennek a felével is elvannak. ( Nekem az usb-s kulso hdd--m egy darab usb2.0-ról elvan, ami azt jelenti 2,5 W alatt van...).

"Ebből az következhet csupán, hogy P=UxI, azaz VA-ben a teljesítménye.
Hogy ez valós értékében (W-ba átszámítva) számolva mennyi, az megint más tészta."

A hatásos teljesítmény mértékegysége watt, a VA az látszólagos teljesítmény és S a jele és egyenáramnál 0 meddő teljesítmény mellett nem nehéz kiszámolni, hogy mennyit is fogyaszt valójában.

"Van egy konnektorba bedugható SilverCrest gyártmányú (valami kínai gagyi) digitális teljesítmény-mérőm."

Egy ilyennel tökéletesen lehet mérni hajszárítót, botmixert valamint egyéb tisztán szinuszos dogokat, de számítógép tápegységét nem tudja pontosan mérni ( kapsz vmi számot azt jól van ).

"Továbbá - a 160 GB-os vinyóm sem 160 GB, mert a HD Sentinel szerint csupán 152625 MB."

Formázott és formázatlan kapacitásnak nem tudom milyen köze lehet a fogyasztáshoz.

"Az USB-ket azért is nem vettem bele a fogyasztási sorba az állítólag 500 mA-es (+5 volton felvett) áramukkal"

Ez is maximális áramfelvétel, tehát nem folyamatosan 500mA.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13897) didyman válasza draff (#13890) üzenetére


didyman
őstag

A kondi rettenetesen szereti, ha végtelen meredekséggel távozik belőle a töltés.. A csavarhúzó és a kondi szépsége-épsége érdekében, ezt a kisütés egy pár kOhmos ellenállással végezzük.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13898) Lompos48 válasza didyman (#13897) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kondi rettenetesen szereti, ha végtelen meredekséggel távozik belőle a töltés. :K

Ráadásul nem is távozik, csak egyik fegyverzetről a másikra, esetlegesen fordított polaritással töltve fel a kondit. És ebből következően tonkretéve aztaz oxidréteget, ami az elkók lelke.

[ Szerkesztve ]

(#13899) draff válasza didyman (#13897) üzenetére


draff
aktív tag

Ha figyelmesebben elolvastad volna azt, amit a kondi kisütéséről írtam ugyebár? hogy egy néhány wattos de 220-as izzóval kellene megpróbálni először .. és csak utána a csavarrhúzós de drasztikusabb módszert

akkor nem lenne itt ez a bölcs megjegyzésed.

(#13900) didyman válasza draff (#13899) üzenetére


didyman
őstag

Felesleges ez a hangnem részedről, nemigaz? Az izzó kényes dolog, üzemkészsége nem garantálható ép wolframszál mellett sem (mivel a bevezetés alatt biztosító van a normálisabb fajtákban), a vezetősávokhoz, forrpontokhoz érinteni körülményes, könnyen hibázni lehet és mondjuk tönkretenni a tápegységet vele, vagy csak a töltést benne hagyni. A drasztikus módszeredre az égadta világon semmi szükség nincsen, felesleges és káros módszer, ami persze otthon, eseti jelleggel elmegy kisebb kapacitásoknál, de semmiképpen nem ajánlott nyilvános fórumon ilyenre biztatni. Nem jó dolog megtapasztalni, amikor egy ilyen manőver miatt a kondi felnyílik és elszórja az alumíniumot maga körül, diszkrét hangjelenség közepette. Hidd el.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.