Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) pmheros


pmheros
senior tag

Napokban vettem egy Be Quiet E9 400W tápot. i3-3220T mellé (35W)
Tegnap gépbe tettem, és a 8tűs (2x 4pin) CPU csatit feltűztem a lap 8tűs cpu aljzatára. A gép nem indult! Aztán próbaképp csak az egyik felét (Cpu1 jelölésűt) tűztem a foglalatba és a gép elindult, megy ebben a felállásban.
Nem is tulajdonítottam volna neki túl nagy jelentőséget ha nem olvastam volna egy másik fórumozó szerencsétlen esetét ugyanilyen táppal.

A kérdésem az lenne, hogy ez üzemszerű tünet, vagy garanciába küldjem vissza a tápot ? Olyan válaszoljon legyen szíves aki biztosan tudja.
A választ előre is köszönöm !

nem vagyok tökéletes

(#15002) pmheros válasza pmheros (#15001) üzenetére


pmheros
senior tag

rádugtam egy másik lapra, és hibátlan ment 8 tűvel. Vissza raktam a helyére és már ott is. Kontakt hiba lehetett :(

nem vagyok tökéletes

(#15003) Szaki Bácsi válasza pmheros (#15002) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok! Lenne egy nagyon nagy kérdésem. Van egy FSP650-80EGN típusú tápom. Na én ezt bele "faragtam" Egy Super Flower Aurora 600W-os táp házába. Mindezt azért, hogy moduláris legyen. Na amikor összeraktam, és bedugtam kipróbálni egyből lett egy nagy probléma. Amikor áramot adtam a tápnak, egyből leverte a biztosítékot. Utána átnézegettem, találtam egy lehetséges hiba forrást ezért azt megszüntettem. Ezek után megint leverte a biztit. Utána rájöttem, hogy a 220-ahol bejön, ott hozzáér a forrasztás a házhoz és ezáltal a földeléshez és ezért megy el az áram a házból ha bedugom. Oké. Akkor ezt is megcsináltam, és tényleg üzemel. De! Nem rendesen. Annyira képes, hogy minimálisan megmozdítsa a ventit. Ilyenkor mi a teendő, hogy üzemeljen, mit kéne cserélni vagy megnézni?

A választ előre köszönöm. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#15004) didyman válasza VIPowER (#15000) üzenetére


didyman
őstag

A Lomexnél meg ugyanez bruttó 46 Ft. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15005) didyman válasza Szaki Bácsi (#15003) üzenetére


didyman
őstag

Őszinte leszek: Életveszélyes vagy, ehhez itt nem kapsz segítséget, és remélem, hogy a kollégák is így fogják gondolni. A hálózati feszültség nem játék, az ilyen átalakítást szakértőre bízd, mert ha ilyen hibát vétesz és aztán meg a táppal sem tudsz mit kezdeni annak hibája miatt, akkor egészen biztos, hogy nem értesz hozzá annyira, hogy ilyet csinálj.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15006) moha21 válasza didyman (#15005) üzenetére


moha21
addikt

Ugyan már mi a gond azzal, ha hozzáforrasztják a táp fémszerkezetét a betáp fázishoz? -.)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15007) gergoacc19 válasza didyman (#14997) üzenetére


gergoacc19
csendes tag

A fázisszabályzó IC-t ITT írják, mint lehetséges hiba forrást. Nem értek ehhez annyira így guglizás után találtam ezt a magyarázatot.

Sajnos a megfelelő paraméterekkel rendelkező kondik beszerzése mégvárat magára, mert LOW-ESR kondit nem találtam a környéken, csak simát. Sok webshopban meg a futár 1000-1500 Ft, a kondik meg pár száz forintba kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#15008) didyman válasza gergoacc19 (#15007) üzenetére


didyman
őstag

Fázisszabályzó IC nincs a tápban, csak PWM (impulzusszélesség-moduláció). Az üzemi frekvencia a tizedére esik, ami azért fura, mert azt egy RC tag időállandója adja, az "csak úgy" nem tud tízszeresére nőni, a PWM vezérlő sem hibásodik meg úgy, hogy tízes osztó válik belőle. :-) Ha az üzemi freki leesne ennyire, akkor a tápegység trafója nem működhetne rendesen (a kondikkal semmi baj nem lenne viszont), leállna azonnal.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15009) Szaki Bácsi válasza didyman (#15008) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

és akkor most végül is mi baja lehet? :U

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#15010) didyman válasza moha21 (#15006) üzenetére


didyman
őstag

A megbokrosodó tusoló. :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15011) Haggaimester


Haggaimester
csendes tag

Sziasztok;

A problémám a következő.
A gépembe a napokban vásároltam egy ASUS GTX 650 -es videokártyát mely az alaplapból kapja a tápfeszültségét.

Alapvetően a kártya remekül működik(ne),de olykor a és leginkább akkor amikor valamilyen nagyobb játékot vagy filmet indítok el az indítás pillanatában azonnal fekete képernyő jelentkezik vagy éppen zöld,a gép zúg egy perc múlva újraindul...Ugyan ez jelentkezett a Sisoftsandra elindítása után is ahol is szerettem volna megnézni a GPU-val kapcsolatos adatokat.

A BIOS-ba lépve a Hardver monitor szerint a 12 Voltos feszültség helyett alig 11 Voltot mutat, valamikor 10 körül ingadozik és ilyenkor pirosan is jelzi értéket szóval ez számomra egy kicsit gyanús.

Szerintetek a jelenség a Videokártya hibája lehet,vagy a tápegységem működik elégtelenül a videokártya számára?
(A videokártya nélkül az alaplapi videovezérlővel stabilan működik a gép.)

A videokártyám igényelné a stabilabb 12 Voltos alaplapi feszültséget vagy valami más lehet a baj?

A Tápegységem :
HKC 565W USP-5565 PFC ami már közel két éves.

Előre köszönöm a segítségetek.

Haggaimester

(#15012) Superhun válasza Haggaimester (#15011) üzenetére


Superhun
addikt

Veszélyes a tápegységed, azonnal cseréld!

(#15013) gabor9108


gabor9108
csendes tag

Üdv kedves fórumozók.
Van nekem egy Delta DPS-450DB T tápegységem.
Zörgött benne a ventilátor ,így gondoltam kicserélem.
Csere után nem éppen úgy viselkedik ahogy szeretném.
A tápban kicserélt ventilátor meg se rezzen. De a molex csatira kötött egy picit felpörög és leáll.
Nos valakinek van valami ötlete?

(#15014) kungzi


kungzi
veterán

hali

összeraktam az új gépemet, és mikor bekapcsolom akkor a táp elkezd zakatolni, egy corsair hx520 a táp, csak új házba költöztettem a gépet, tehát semmi mást nem változtattam a konfigon. Ha megbillentem a házat, akkor abbahagyja, ha leteszem, akkor megint elkezdi. Csapágyas lett a venti? Kikapcsolt állapotban nem ciripel, tehát szerintem nem a táp magával van gond. Szerintetek egy venti csere segíthet? Egy Coolink Swif2 120 p venti jó lenne bele? Amúgy PWM-es venti kell a tápba?

(#15015) kungzi válasza kungzi (#15014) üzenetére


kungzi
veterán

ilyen a gyári venti:

ilyen a csatlakozó a tápban:

kellene valami ultra halk jó venti, amit belerakhatnék, légyszi segítsetek :)

(#15016) Haggaimester válasza Superhun (#15012) üzenetére


Haggaimester
csendes tag

Köszi,de ez mennyire biztos ?
Szóval...biztosan az a probléma oka, és nem a video karival van baj?

Haggaimester

(#15017) pmheros válasza Haggaimester (#15016) üzenetére


pmheros
senior tag

Függetlenül attól hogy a vga -d rossz vagy jó, cseréld le azt a tápot !

Okozhatja a rossz táp az említett (vga) hibajelenséget. Ettől még lehet rossz a vga is.

nem vagyok tökéletes

(#15018) Haggaimester válasza pmheros (#15017) üzenetére


Haggaimester
csendes tag

Köszi,.......

Hát egyre jobban úgy néz ki ,hogy a HKC táp vásárlással komolyan befaragtam,...legalábbis minden jel erre utal :W

Haggaimester

(#15019) pmheros válasza Haggaimester (#15018) üzenetére


pmheros
senior tag

Először is: semmi nem tart örökké, ebbe bele kell nyugodni.
Másodszor is: örülj, hogy az a táp még nem nyírta ki a többi alkatrészed. Ahogy mondják lehetett volna sokkal rosszabb is.
Harmadszor: amíg nincs új megbízható tápod, addig ne járasd a géped ! Nem, nem a vga hiba jelenség miatt! Hanem az általad leírt feszültség ingadozás végett.

Van itt egy olyan topik, hogy: Melyik tápegységet vegyem? Annak az első hozzászólásában fel vannak sorolva a megbízható jó tápok.

nem vagyok tökéletes

(#15020) Graphics válasza Haggaimester (#15011) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a táp eléggé a legalja...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15021) gabor9108 válasza Graphics (#15020) üzenetére


gabor9108
csendes tag

3évig használtam egy HKC tápot, nem rég eléggé büdös égett szag jött belőle. És az alaplapi kiegészítő 4es csatlakozó egy kicsit megvolt égve! Szóval szerencsére a gépben semmi sem károsodott és még fagyások sem voltak. Megnyugvásképp vettem bele egy új FSP-t.

(#15022) Graphics válasza Szaki Bácsi (#15003) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez most ugye nem komoly? Sok sületlenseget lattam, de ez mindent visz...

Vettel egy FSP-t, szetbarmoltad... Miert nem egy modularis tapot vettel? Uhh :/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15023) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Van egy nagy gondom az XFX 550-es tápomal!

Olyan hangokad ad ki mintha egy vinyo katogna benne, lehet a ventilátor szarakszik benne?

Vagy valami beleér?

De néha abba hadja és akkor nincs hangja....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#15024) kop8


kop8
őstag

Lehet szétszedem, de akkor elmegy a gari az a baj :F

Nem tudom mit csináljak...

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#15025) Graphics válasza kop8 (#15023) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Küldd el gariba, nehogy szétszedd...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15026) kop8 válasza Graphics (#15025) üzenetére


kop8
őstag

Hát az a baj hogy nincs másik tápom és addig nem lenne gépem.

Az biztos kiszedem és megnézem alul mi van a ventinél, kinyomom levegővel szerintem az nem árt hátha jó lessz....

Az a baj idegesit a hangja :((

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#15027) kop8


kop8
őstag

Kiszedtem és nem a ventiből jön a hang....
Küldhetem vissza gariztatni, nagyon nem örülök nekei, pedig ennek jó a gyártótól van a belső elektronika!!!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#15028) Graphics válasza kop8 (#15027) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit szés nem lehet esetleg, hogy gép más alkatrésze ad ki hangot?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15029) kop8 válasza Graphics (#15028) üzenetére


kop8
őstag

Nem sajnos, de az még nagyobb baj lenne mert a többin nincs gari...

Hardverkerbe kell majd visszaküldeni

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#15030) Szaki Bácsi válasza Graphics (#15022) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Azért nem vettem modulártist, mert per pill a keretem nem engedi meg...

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#15031) Graphics válasza Szaki Bácsi (#15030) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez oké, csak azt nem értem, ha az overkill FSP EGN650-esre van / ami gold táp... / akkor miért nem választottál inkább egy kisebb 500-600-as tápot ,ami alapból moduláris?

Ez az FSP alsó hangon egy 20-as.... itthon 22-23 inkább... Ennyiért simán kaptál volna moduláris , Seasonic belsős tápot, és nincs barkács...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15032) Szaki Bácsi válasza Graphics (#15031) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Azért barátom mert 4K ért vettem itt hárdveren. :DDD Plusz posta volt 2k, tehát 6K volt a tápom.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#15033) Graphics válasza Szaki Bácsi (#15032) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És EGN volt, vagy csak a matrica az...? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15034) Szaki Bácsi válasza Graphics (#15033) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

EGN. Amikor megvettem, a nyákot megnéztem azon is ott a jelölés. :D

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#15035) Graphics válasza Szaki Bácsi (#15034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez akkor ritkaszerencse

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15036) gabor9108 válasza gabor9108 (#15013) üzenetére


gabor9108
csendes tag

Lehetséges az, hogy a ventillátor kábelek máshova voltak bekötve a 3pines csatin?
Úgyértem megvannak cserélve a tápban gyárilag?

(#15037) Graphics válasza gabor9108 (#15036) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ezt csere előtt kellett volna összehasonlítani.

Amúgy egyszerű a dolog, a gyári és a kicserélt ventinek nem azonos az indítási tartománya, emiatt lehetséges az, hogy el sem indul a venti.

Vagy maga a táp sem reagál indulásra?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15038) gabor9108 válasza Graphics (#15037) üzenetére


gabor9108
csendes tag

Hát eddig egy sima kis noname kékledes ventit raktam bele, egy xeon hűtőjét, meg egy régebbi 478ast. Ezeket a táp belsejére kötöttem, meg se mukkantak. Amit molexra kötöttem azok meg felpörögtek talán 1másodpercre.
Nos neten találtam képet szóval úgy át dugaszoltam a kábeleket a 3pinesen de nem hozott javulást semmit se.

[ Szerkesztve ]

(#15039) tornas válasza Szaki Bácsi (#15032) üzenetére


tornas
őstag

Nos tényleg ritka szerencse ilyen tápot ilyen áron kifogni. :K
De... viszont most meg lehet, hogy "tönkre tetted" (remélem nem... :R ) és így most meg vehetsz majd megint egy tápegységet. De ha megint szerencséd lesz, akkor megint jól járhatsz. ;)

Ennek ellenére, én a helyedben inkább nem nyúltam volna hozzá. Nem hiszem, hogy annyira muszáj volt. Én csak akkor költöztetek elektronikát, ha erre feltétlen szükség van.

Egyébként hogyan alakítottad modulárissá? Nem raknál fel egy jó képet róla? :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15040) Szaki Bácsi válasza tornas (#15039) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Sajnos már ropira szedtem a szerkezetet. Egyébként a menet ennyi volt:
Az Aurora tápot szétszedtem és kikaptam a nyákot, valamint a modulár nyákot. Az a kék színe miatt kapott új SMD ledeket (pirosat). Aztán az FSP-ből kiszedtem a nyákot. Levágtam 3-3-2-6 kábelt (12V-5V-3.3V-GND) A többit kiforrasztottam. Aztán belekerült az Aurora házba az FSP nyák. Akkor kellett csinálni 1 új lyukat a lefogatáshoz, valamint egy távtartót a másik oldali lefogatáshoz. Ugyanis az FSP nyákja hosszabb mint az Aurorának. Aztán össze lett forrasztva az FSP áram szálai, az Aurorának a Modulár nyákjával. Ez így nem volt hibás. Csak az új lyuknál nem tűnt fel az, hogy gyárilag a 220 be mentnek, túl magasra lett hagyva a forrasztása, ezen által az ón hozzáért a házhoz, és így a földeléshez.

A tápot azért moddoltam mert most egy teljesen egyedi gépet szeretnék. Minden moddolva van, vagy lesz.
Az alaplap egy Asus P5E, amire megszeretném csinálni a Maximus Formula kapcsolóit (Power, Reset, Bios Reset). Valamint a hűtés is egyedi lesz, már megvan az alap. Át lett fényezve vörösre, most már csak a bordáknál kell be ledezni. Ezen kívül kapott 11 darab plusz bordát, amik az IC-ket hűtik az esetleges felmelegedés ellen. Ezek is vörösek, és ezekbe is ledeket tervezek.

A ház egy Codegen 6063-es házikó, mivel annak ellenére, hogy Codegen, nekem nagyon sokat bizonyított. Mint masszívságban, mint szellőzésben. Ezt is meg akarom moddolni olyan szinten, hogy kap az elejébe egy 12cm-es ventit, az alaplap tartó ki lesz vágva a jobb szellőzés végett, hátul 8 helyett 10 centis venti lesz, a tetején pedig az egyedi vízhűtésem Radiátorát akarom elhelyezni. Ezen kívül az elejét a ventinél be szeretném rácsozni, és az oldalát be plexizni. Ez is Fekete Vörös lesz.

A VGA pedig egy Referencia HD 6950/70 amire szintén egy egyedileg moddolt hűtést szeretnék.

Ezen kívül 4x2GB 1200-as ramot akarok beletenni, ami szintén egy egyedi hűtést kapna. Azon is gondolkodom, hogy az is ledes lesz.

Dióhéjban ez lenne a Táp, és a gép története. :) Remélem így világossá válik a táp átépítésének oka. :))

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#15041) Superhun válasza Szaki Bácsi (#15040) üzenetére


Superhun
addikt

Megéri egy ilyen régi konfigra ennyit költeni? Mire használod majd a gépet?

(#15042) didyman válasza Superhun (#15041) üzenetére


didyman
őstag

Régi? Érdekes világ van.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15043) didyman válasza Szaki Bácsi (#15040) üzenetére


didyman
őstag

Képeket hol lehet látni?
Ha a forrszem érhetett hozzá a házhoz, akkor ott eleve kicsi a távolság, kell rakni még oda prespánból, vagy gyári szigetelőlapból egy darabot.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15044) Superhun válasza didyman (#15042) üzenetére


Superhun
addikt

A VGA az viszonylag új, de a RAM-ok DDR2-esek, proci meg Core 2-es széria. De ha már itt tartunk, igazán beleférhetett volna egy moduláris táp, ha a VGA-ra több tízezret költ. :)

(#15045) didyman válasza Superhun (#15044) üzenetére


didyman
őstag

Szerintem meg ne gazdálkodj más pénzével. :-) A tápra költött többlettől meg nem lesz gyorsabb a gép, az egyéni szerelés élménye meg megfizethetetlen. Amúgy a core 2 az már csak netezni jó? Vagy a ddr2-n nem fut a crysis 6? :-)

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15046) Graphics válasza didyman (#15045) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SSD-vel még egy P4-es is táltos paripa lesz. :C Persze játékok alatt ez mit sem ér...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15047) Superhun válasza didyman (#15045) üzenetére


Superhun
addikt

Ezért is kérdeztem, hogy mi lesz a gép felhasználási területe, mert a 6950/70-hez valószínűleg már kevés lesz egy 2 magos Core 2-es proci, ha játékra használja a gépet. :)

"az egyéni szerelés élménye meg megfizethetetlen"

Valóban megfizethetetlen károkat okozhat. :DDD De egyébként igazad lehet. ;)

(#15048) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Pár napja nem indul rendesen a gépem. Bekapcsolás után eljut a boot képernyőig, majd újraindul. Ezt egészen addig csinálja amíg nem áramtalanítom! Ha kihúzom az USB-s eszközöket, akkor egyből indul.

Táp, vagy inkább alaplap hibára utal ez a jelenség?

www.smart-bus.hu

(#15049) Algotis


Algotis
addikt

Üdv!
Az aláírásomban lévő konfigot bírja rendesen az FSP400-60APN 85+ tápegység?
Számításaim szerint bírnia kéne, de néha random elszáll a gép.
Értem ezalatt, hogy úgy kikapcsol, mintha áramtalanítanád, majd egyből indul is újra.
Nem gyakran jön elő, úgy hetente, 2 hetente előjön.
A 7850 picit meg van húzva, de így is a ref feszen megy, 1,21V-on, de nem hinném, hogy akkora különbség lenne... :F
Mitől lehet?

Androidos Outlookból küldve

(#15050) Graphics válasza Algotis (#15049) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont ettől, az az FSP kétágas táp, és szerintem kevés a kraft úgy már neki...

Egyszer ott van a proci: 77W-os / ha jól rémlik

2x17A-es ága van az FSP tápnak, szerintem elfogy az egyik ág, és ezért indul újra.

Ha pont egy ágra került a proci és a VGA, akkor feltehetőleg kifogy az egy ág 204W-os keretéből...főképp ha még OC-zve is van

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.