Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14951) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Pár perce hallottam, meg, hogy a Corsair HX1050 típusú tápom pl. játékok alatt (Windows alatt nem) elég erősen hallható "nyöszörgő" hangot ad. Nem tudom sajnos jobban leírni, ilyen fémes-szerű majdnem 'cicergés'. Próbáltam fülelni a gép aljánál ahol a táp ventillátor van de ott nem lehetett hallani viszont a táp hátuljánál ahol a tápkábel is kijön ott nagyon ebből következtetek arra, hogy nem a ventillátorral van a gond.

Kezdjek aggódni? :F

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#14952) Landon válasza Landon (#14951) üzenetére


Landon
őstag

Közbe Google-ztam kicsit, azt hiszem amit én tapasztalok az az úgynevezett 'coil whine'. Ezért viszont nem szívesen RMA-znám a PSU-m. Jelent ez bármiféle veszélyt ill. jelezheti, hogy a PSU-nak hamarosan harangoznak? Abból amit eddig olvastam ez semmi ilyesmit nem jelent de inkább rákérdezek az itteni szakértőknél. :K

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#14953) didyman válasza Landon (#14952) üzenetére


didyman
őstag

Itt is rá tudsz keresni, gyakori kérdés. Megnyugtatlak-nem kell aggódni miatta. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14954) Landon válasza didyman (#14953) üzenetére


Landon
őstag

Nagyon köszönöm! :) Még egyet had kérdezzek, nálam a táp a gápház aljában van és a táp venti elvileg a 'földről' szívná be a levegőt. A gond viszont az, hogy a gép szönyegen van amibe nem vészesen de belesüpped így nem hiszem, hogy sok 'hideg levegőt' tudna szívni be a táp. Ez mennyire probléma?

Köszönöm! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#14955) 5000watt


5000watt
aktív tag

Üdv! Lehet nem jó topikba írok.

Történek a következő!

Tápom egy Corsair vx 450 es.

Eladtam egy satás Dvd-írót úgy hogy nem teszteltem le mivel kb 4 hete vettem ki a gépemből mint első tulaj.
Gyerek akinek eladtam valami 450 es Codegenre tette rá. A hibajelenség hogy rádugta állítólag villig de semmi nem történik még a tálcát sem adja ki ,kérdeztem tőle így 2 napos írógatás után hogy van e szaga azt írta van... ilyenkor mi a bibi ,mert eskü nem értem és engem bánt hogy valami szart adtam volna el ? :W :W :W
nem itt adtam el de mindenhol és mindenkivel pozitívan üzletelek... Jah és az a poén hogy azokon az ágakon meg mennek neki a molexes dvd-írók.....

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#14956) Boogie33 válasza tornas (#14950) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hali.
Hát nem fogjátok elhinni , ma 14és fél óra állás után pöcre indult a gépem mindennel 2vinyó ,odd ,vga stb.

De azért én még nem vagyok nyugodt , még várjunk 2-3 napot és ha akkor is indul akkor tényleg ez volt a baj.
Viszont akkor kimegyek az udvarra és eldobom az agyam . Először is azért mert hogy tud az egyik pillanatról a másikra kipurcanni az elem, másodszorra meg hogy a másik táppal miért működött.
Addig is köszi minden segítséget. :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14957) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az nem normális dolog, hogy a tápom (Enermax Modu87+) 12V-os ágára csatlakoztatott (molex) LED sleep módba lépéskor nem kapcsol ki, ugye?
Eddig lekapcsolta, az utóbbi időben nem...

(#14958) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok.

Tegnap megvettem a CS:GO-t. Játszottam vele kb 5percet mire leállt a gép.

Újraindult, és nem volt kép, viszont a VGA fullon pörög. Az alaplapra kötött ventilátorok nem pörögnek, nem is világítanak.

A táp biztos hogy tönkrement, kérdés, hogy az alaplap is is tönkremehetett ?

Kb 1 hónapos alaplap. Múltkor is ilyen problémám volt, egy VGA tesztelésbél, akkor csak az alaplap ment tönkre.

(#14959) Kyuusen


Kyuusen
csendes tag

Üdv,

Keresgéltem a problémámmal kapcsolatban a neten, de az a biztos ha véleményt is kérek itt valakitől.
Jelenség:
A gép véletlen időközönként újraindul. Semmi logikát nem találtam benne mivel játék közben, neten böngészés vagy csak pár percel a bekapcsolás után is megtörtént már. Van mikor csak egy egy alkatrész áramtalanodik el egy időre, és van hogy egy csapásra az egész. Tehát teszem azt, hallani ahogy lekapcsol a winyó ( és nem világit a ledje elöl), vagy a képernyő elsötétül, majd helyreáll egy hibaüzivel hogy a képernyő illesztő nem válaszolt, majd helyreállt.

Lássuk csak a gép történetét:
Kb. 2 héttel a megvásárlása után vissza vittem hogy vizsgálják ki, de a szervízes tag azt mondta, neki nem jelentkezett a probléma. Azóta úgy használtam, kb. 1-2 hetente előjött a probléma. Mikor odáig jutott a dolog, hogy nem reagált a bekapcsológomb, kihívtam egy szerelőt, kitisztította megvizsgálta nem vett észre égést meg deformálódást benne. Ment egy darabig de megint jelentkezett a dolog. Tönkre ment a videókártyám miatta úgyhiszem. Vettem egy újat bele, így megnőtt az áramigénye a gépnek azthiszem.
Egy csomagban vettem a gépet anno, és hozzáraktam mégegy winyót. Lehet már akkor se bírta a táp a bővítést?

Ezek vannak benne most:
Táp:
HKC USP-5550
Alaplap:
ASRock H55M-LE
Meghajtók:
SAMSUNG HD753LJ ATA Device
WDC WD15EARS-00MVWB0 ATA Device
Optiatric DVD RW AD-5260S ATA Device
CPU:
Intel(R) Core(TM) i5 CPU 760 @ 2.80GHz 4db
Videókártya:
NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

Új táp kéne akkor, vagy valami ötlet? Az esetleges válaszokat csak egyszerűen ha kérhetem, nem vagyok szakember x).

(#14960) Boogie33 válasza Kyuusen (#14959) üzenetére


Boogie33
senior tag

Egyszerűen , úgy dobd ki azt a tápot hogy ne is lásd hol esik le. Egy ilyen faja kis gépbe vétek ilyen tápot tenni. :K

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14961) Kyuusen válasza Boogie33 (#14960) üzenetére


Kyuusen
csendes tag

Aham, köszi ezt értem :D
Viszont akkor valami tipp, hogy mire kéne cserélni?
Nem akarok rosszat venni :S Ugyanaz a méret kell ugye, meg a csatlakozók olyanok legyenek. Hány W-s kéne, mikre figyeljek a választásnál?
Az a legtutibb, ha nincs sok különbség köztük mer ha nem találok valami csatit akkor megáll a tudomány x)

(#14962) moha21 válasza ch003067 (#14958) üzenetére


moha21
addikt

Eléggé gyanús, hogy a lap is bedöglött. Milyen tápokkal próbáltad és milyen gép?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14963) ch003067 válasza moha21 (#14962) üzenetére


ch003067
addikt

Az a gép, ami az adatlapomon van. Egy RaptoxX 650-s táp. Az fasza ha meghalt a lap, nem tudom, hogy iPon kicseréli-e. 1 hónapja pont ez miatt cserélt ki egy szinte ugyan ilyent.

(#14964) moha21 válasza ch003067 (#14963) üzenetére


moha21
addikt

Megpróbálod aztán hátha kicserélik. Tápot meg mindenképpen cseréljél!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14965) ch003067 válasza moha21 (#14964) üzenetére


ch003067
addikt

Vettem is egy Cieftec 550W-osat, átmenetileg jó lesz az is...

Az a baj, ha a lap is elkúródott, és elküldöm, megint egy hónapot fognak rajta kotlani, mint a múltkor.

(#14966) Boogie33 válasza Kyuusen (#14961) üzenetére


Boogie33
senior tag

Nincs nagy tapasztalatom de én még a Corsair vagy a Cooler Master tápokban nem csalodtam . Csak pénztárca kérdése hogy milyet veszel , 500-550w-os kényelmessen elég.
Nézd meg esetleg az ajánlott tápok listáját .
A kábelekkel nem lesz bajod mert csak oda tudod dugni ahova való.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14967) Boogie33 válasza Boogie33 (#14956) üzenetére


Boogie33
senior tag

Csodálkoztam volna ha ez az elem lett volna a probléma. Ma már nem indult a gép .
Lehúztam az alaplapról a csatlakozót és darab dróttal meg elindul.
Én föladom. :O

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14968) VIPowER válasza Boogie33 (#14967) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ezért kell Márkás tápot venni. Ez a táp már 12 éve áll, és szerintem még jó pár évig fog is. :)
Viccet félretéve van még garancia a tápra nem? Vidd vissza , és mond hogy nem akar indulni vele a géped.

(#14969) Boogie33 válasza VIPowER (#14968) üzenetére


Boogie33
senior tag

Viszem. De csak remélni merem hogy a táp a rossz , mert a lap már nem garis. :(

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14970) Landon


Landon
őstag

Erre valaki? :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#14971) ch003067 válasza Landon (#14970) üzenetére


ch003067
addikt

Fordítsd meg a tápot, hogy felfelé álljon a venti.

(#14972) dilipok válasza ch003067 (#14971) üzenetére


dilipok
veterán

vagy csak siman tegyel valamit a haz labai ala, hogy par centivel megemelkedjen es mar nincs is problema.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14973) ch003067 válasza dilipok (#14972) üzenetére


ch003067
addikt

Jaja, az se hülyeség.

(#14974) Rat1985


Rat1985
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám, és a tápra gyanakszom! :S
Azt csinálja a gépem, hogy bekapcsolom, megy minden simán, rendszer betölt, netezgetek, filmet nézek, semmi komolyabb dolog ami leterhelné, és egy idő után egyszer csak fogja magát és kikapcsol, mintha áramszünet lenne. :S Szerintetek mitől csinálhatja ezt? Egy 500W-os FSP BlueStorm II-es tápról van szó. Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#14975) L3zz


L3zz
csendes tag

Sziasztok!

Hasonló problémám van, mint Rat1985 kollégának, azzal a különbséggel, hogy nekem egy Gigabyte SuperB 460W-os tápom van (volt). Tegnap netezés-filmezés közben hirtelen kikapcsolt a gép, pont mintha áramszünet lett volna. Ezután újraindult és ment rendesen pár órát, majd megint kikapcsolt, de ekkor már a biztositékot is lecsapta. Lekapcsoltam a tápot hátul, biztosítékot vissza, tápot áram alá akartam helyezni erre nagy pukkanás és vége.

A gépem:
GIGA P45-DS3P
Core2 Duo E8400 @4ghz
Radeon HD4770
2X2GB Kingmax RAM
2TB-s WD vinyó

Vajon mi lehetett a gond? Ennyit bírt a táp? (kb. 4-5éves lehet) Vagy a procihúzás miatt? Más alkatrésszel van a baj és kinyírna egy másik tápot is? (napokban egy FSP BSII 500-al akarom helyettesíteni).

Előre is köszi a válaszokat!

"Give me a Scotch, I'm starving"

(#14976) bviktor93


bviktor93
tag

Üdv!
Érdekes dologra lettem figyelmes mostanában; és táphibára, (esetleg alaplaphibára :F ) gyanakodnék. Következő: készenlétbe rakom a gépet, majd újra bekapcsolom; ekkor érdekesmód nem egyből indul a gép, hanem olyat csinál, hogy elindul (monitoron ekkor még nincs kép), LED-es ventik is felvillannak olyan 0,5-1 másodpercre, majd megint mintha leállna (se kép se hang...). Nem csinálok semmit, várok olyan 5-10 másodpercet, és ekkor már jóesetben rendesen magához tér a gép; vagy még 2-3szor eljátssza a fent leírt dolgot. De ez érdekesmód csak akkor következik be, ha hosszabb ideig készenlétbe volt a gép (ha csak fél percig kb. akkor rendesen indul, kipróbáltam). Illetve akkor is produkálja ezt, ha rendesen kikapcsolom a gépet, de a tápot hagyom bekapcsolva, és úgy indítom (de itt is csak akkor ha huzamosabb ideig ki volt kapcsolva a gép). Érdekes... :F Illetve még azt sem értem, ha készenlétbe rakom villog a gépemen a bekapcsolást jelző LED. :F Egyébként most lett konfig cserélve, de ezelőttin ilyen problémám nem volt, ugyanezzel a hát-táp kombóval (ami már kb. 5 éves). Konfig az adatlapomon, annyi, hogy VGA most nincs a gépbe (sajnos el kellett küldeni azt is gariztatni :O ).
Mi lehet a probléma?
Előre is köszi.

(#14977) ducikma


ducikma
csendes tag

Üdv! A kérdésem az lenne hogy az normális dolognak minősül-e ha a tápom hátsó része hihetelenül felmelegszik(konkrétan azon a részen ahol a vezetékek belemennek, és körülötte)? Ezt a hőmérsékletet csak kézzel érzékeltem nincsen semmi eszközöm hogy megmérjem a hőmérsékletét, de viszonyításként a processzorok hőmérséklete 30-40%-os terhelés mellett 45-50 fok körül mozognak. Tudom az már alapból is sok de takarítás és pasztázás előtti állapothoz képest sokat javult, meg a procim 100% terhelés meleltt sem éri el a 60 fokot. De a proci hűtőbordája és a táp hátsó része között elég nagy differenciát érzek(és ugyebár a táp a melegebb). Nos már hosszú ideje küzdök szerény véleményem szerint túlmelegedési gondokkal(terhelés alatti random újraindulások) de eddig mindig a procira vezettem vissza, de most hogy figyelgettem a hőmérsékletét ugye 60 fok fölé nem ment semmi, mégis újraindult megint. Ez akkor a tápegység meghibásodása miatt lehet?

A konfig:
-Asus AB9 quadGT
-intel q6600
-radeon hd 6850
-FSP SAGA 450W
-a vinyók és a memória jelen esetben nem fontosak szerintem

UI: mindenben a gyári hűtés van, semmi sincsen húzva, és a ventilátorok normálisan működnek amennyire meg tudom állapítani.

(#14978) kzs


kzs
tag

Tönkrement a tapom, vagy nagyobb bajaim vannak?

Tegnap probaltam uj videokartyat (GTX760) beszerelni eddig csupan alaplapi videoval üzemelo gepembe. Nagyon reg nem szereltem mar onalloan gepet, ezert nem is tudtam, hogy videokartyanak külön tapellatasra van szüksege. Elöször beindult, es kiirta, hogy csatlakoztassam a tapot a videokartyahoz.

Miutan ezt megtettem (elöször egyiket, majd mindkettöt), azota nem indul a gep. Közben kiszedtem teljesen az uj videokartyat, de tovabbra is, se kep, se hang: tehat a regi konfig sem müködik.

Tap: Corsair CX600 V2

Körbenezegettem, körbeszaglasztam, nem ugy tünik, mintha elszallt volna a tap... Az alaplapi led nem vilagit
Milyen eselyeim vannak? Csak tap csere, vagy nagyobb gondok (alaplap is elszallt, vagy videokartya is, stb)?

(#14979) didyman válasza L3zz (#14975) üzenetére


didyman
őstag

Ott a primer oldal elugrott vadászni. De a Superb jól javítható.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14980) didyman válasza Rat1985 (#14974) üzenetére


didyman
őstag

Lásd a blogom.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14981) Arkar


Arkar
aktív tag

Helló!

Táphibára, vagy alaplaphibára gyanakszom, VGA (HD4850) Battlefield 2 alatt kékhaláloz, régebbi Hitman játékon nem, win 7 alatt, nem, kicseréltem a vga-t egy NV 6800GS-re a gép el sem indul, ledek fel aztán csönd, 6800-ki, gép indul, visít vga-ért? :F (gép intel core 2, táp FSP35060-HLC)
VGA-at átpakoltam fm2-es gépembe mind a 2-tő pöcc, semmi gond, lehet egyik tápág kevesebb ampert adna?
(FM2 táp: Giga Superb 460)

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#14982) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy mitől lehet hogy serceg a tápom mikor mozgatom az egeret meg ha görgőzök? A táp egy Adata HM-550-es.

(#14983) 0021666


0021666
tag

Sziasztok!
A mai napon a gépem egyik pillanatról a másikra leállt. Előkerestem az alaplapi hangszórót, 10mp folyamatos sípolás, 2mp szünet és újra 10mp sípolás. A folyamatos sípolás a tápra utal. Egy 500 wattos FSP tápom van, 2 éves múlt. Garancia nincs már rá. 100% hogy a táp hibásodott meg? Alaplap hiba kizárható? Nem szeretnék feleslegesen venni egy új tápot. A gép amúgy bekapcsol, felpörögnek a ventik, merevlemez LED villog de képet nem ad. Nem hinném hogy videókártya lenne, másikkal is próbáltam.

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#14984) Superhun válasza 0021666 (#14983) üzenetére


Superhun
addikt

Milyen alaplapod van?

(#14985) 0021666 válasza Superhun (#14984) üzenetére


0021666
tag

Gigabyte GA870A-UD3

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#14986) bisztricz


bisztricz
csendes tag

sziasztok

nincs véletlen valakinek akár bontott tápból is egy NTC 5D-13 termisztora.az enyim elszállt és sehol nem lehet kapni.

Help!!!

Nem az a célom hogy pár forintért becsapjalak!!!

(#14987) didyman válasza bisztricz (#14986) üzenetére


didyman
őstag

Dehogynem lehet. Lomex, 4,7Ohm/5A-es típus kapható náluk, száz forintos tétel. Bármilyen típus jó oda ezekkel a paraméterekkel.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14988) Superhun válasza 0021666 (#14985) üzenetére


Superhun
addikt

És hol olvastad, hogy az Award BIOS-nál a folyamatos sípolás áramellátási hibára utal? Én ezzel kapcsolatban nem találtam semmit, de szvsz RAM hibára gondolok.

(#14989) shinarit


shinarit
csendes tag

Gyors kérdés: ha van egy tápom, amivel zárlatot tudtam okozni, és kicserélve azt nem történik meg (műszinuszos szünetmentes mögött vagyok és mindkét tápnak aktív pfc-je van) sehogysem, akkor mondhatom meglehetősen biztosra, hogy tényleg a táp a szar?

hülye pelikán

(#14990) 0021666 válasza Superhun (#14988) üzenetére


0021666
tag

Megszakítás nélküli hangjelzés: Rossz a tápegység.
A ramot ketlem, egyszerre nem romlik el ketto ram, atraktam mas slotokba, tovabbra is fenn all a hiba. Rendeltem mar uj tapot, az elozo mar hutes kozben zugott, meg mindenfele hangot kiadott. Ennyit a jo kis FSP markarol.

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#14991) gergoacc19 válasza 0021666 (#14990) üzenetére


gergoacc19
csendes tag

Sziasztok.
Hozzám került egy 400 wattos FSP (PNF széria). Van egy kis hibája, mégpedig, hogy bekapcsolás után sípol. Ezt mindvégig csinálja, kivéve, ha a CPU 100% -os terhelés alatt van.

Belenéztem és a 2 db 2000uF, 16V-os kondi teteje púpos. Tudom, hogy ezeket majd cserélni kell mindenképp, de vajon ezek okozzák a sípolást vagy ahogy olvastam a fázisszabályzó IC?

Köszi előre is!

(#14992) #00983040 válasza gergoacc19 (#14991) üzenetére


#00983040
törölt tag

Ha jól tudom , akkor azok a kondik pufferelik a 12V-os ágat .... ha nincs meg a feszültség , akkor amiatt lehet a sípolás , amit persze nem maga a kondi ad ki .

Tudom, hogy ezeket majd cserélni kell

Amig valami alkatrészedet haza nem vágja ... lehetőleg NE erőltesd - mielőbb cseréltetni !!! vagy cseréld magad !!! nem nagy dolog a csere ha kicsit is van érzéked ... sőt , miután alaplapon szitálva van az alkatrészek beültetési helye + - elsem lehet téveszteni :R

de jönnek szakik akik majd megerősítenek , vagy fejemet szedik , mert butaságot írtam :DD

[ Szerkesztve ]

(#14993) tornas válasza #00983040 (#14992) üzenetére


tornas
őstag

"Amig valami alkatrészedet haza nem vágja ..."

Ez biztos, hogy nem fog semmit sem hazavágni! :N Ha túlságosan kapacitás-vesztetté válik a kondija(i) (nagyon instabil lesz a 12 V, vagy akár a többi fesz is), akkor egyszerűen lekapcsol és már nem indítható el újra, csak a kondi(k) cseréje után.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14994) #00983040 válasza tornas (#14993) üzenetére


#00983040
törölt tag

:R OK jó , enyhe megnyugvás ez nekem is ha így van .

de én arra gondoltam , hogy ha nincs meg a 12V hanem csak pl. 10,8V - az sem tesz jót és alkatrészek csak megsínylik azt is :U

(#14995) gergoacc19 válasza #00983040 (#14992) üzenetére


gergoacc19
csendes tag

Értem. A cserét megoldom egyedül, csak a megfelelő minőségű kondit kell majd beszereznem.
Jelenleg Taepo van benne és ilyeneket is szeretnék visszatenni. Ugye jól tudom, hogy Low-ESR kond helyére simát nem szabad tenni?

(#14996) moha21 válasza gergoacc19 (#14995) üzenetére


moha21
addikt

Jól tudod.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14997) didyman válasza gergoacc19 (#14991) üzenetére


didyman
őstag

Mi az a fázisszabályzó IC? A PWM és a PFC üzemi frekvenciái a hallható tartomány felett vannak. A kondicserével valószínűleg elmúlik a hallható rész is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14998) didyman válasza #00983040 (#14992) üzenetére


didyman
őstag

A feszültség meg-léte és a sípolás között nincs ilyen egyértelmű összefüggés. Bonyolultabb dolog ez ennél. A kiszáradó, elgázosodott kondi több, érdekes viselkedést tud produkálni, melyek egyik hallható megnyilvánulása vagy a kondi, vagy az előtte/utána lévő tekercsek zenélése. De nem kizárólagos oka, vagy következménye. A 10,8V így első körben nem lenne probléma, minden alaplapi PWM-nek van UVL képessége (=alulfeszültség-védelem). A HDD szervóvezérlőjének is. A gond a ráülő zaj csúcsaival lehet, de ez is inkább esetszerű, mint tipikus.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14999) didyman válasza gergoacc19 (#14995) üzenetére


didyman
őstag

Ez ugyanaz a márka (nevet cseréltek), de a kevés, normálisabb minőségű kínaiak egyike. Ha nincs nagyon meleg körülötte, akkor tartós lesz vele.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15000) VIPowER válasza gergoacc19 (#14995) üzenetére


VIPowER
senior tag

Itt olcsóbb kicsivel. Mindig innen rendelek : [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.