Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) tornas válasza építész (#13098) üzenetére


tornas
őstag

A varisztor nem zárlatba megy, hanem inkább egyszerűen elég a túlfesz hatására. Mint egy izzó. Csak helyesbítek nyelvtanilag, ezért nem is részletezem a többit. Nemrég linkeltél egy GreenTech táp kapcsirazjot is, korrekt túlfesz védelemmel. Nem vonom kétségbe azt, amit tudsz ezzel kapcsolatban. :)

Viszont, ha a varisztor kiég, és a teljes túlfeszt pont eltudja disszipálni, akkor elméletben a táp pont túlélheti és működhet tovább is, csak nincs varisztora. Legközelebbi túlfesznél nem lesz szerencséje,és a varisztoron túli elemek is károsodni fognak majd. Jó a feltevésem? :)

:R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13102) építész válasza tornas (#13101) üzenetére


építész
aktív tag

Most mértem meg egyet és 334 ohm. Ezt most se nem szakadás se nem rövidzár, de bizony le van égve. Szóval előbb ment ki az olvadóbetét, mint a varisztor megszakadt volna. Vagyis előbb a kvázi rövidzárat produkálta.
Chiftekből szedtem ki és azóta működik.

bye

(#13103) építész válasza tornas (#13101) üzenetére


építész
aktív tag

Amíg jó a varisztor szigetel az adott üzemi feszültségén. Ahogy kapja a pofonokat elkezd szivárogni és megy le az ellenállása, nyilván lesz egy pont ahol hirtelen elég és megszakad.

Egy 15KA terhelhetőségű 275 V váltóra méretezett varisztor kb 5. másodpercig bírja a 400 Voltot és kiég. Volt szerencsém élőben megtapasztalni.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13109) építész válasza andrade (#13104) üzenetére


építész
aktív tag

Nagyon elkanyarodtunk a témától. Akkor melyik az a kondi, ami szerinted zárlatba megy a bemeneten?

bye

(#13112) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

A laptopom trafója "cicereg" és elég zavaró, egyébként teszi a dolgát rendesen. Mit tudok vele kezdeni, lehet javítani, érdemes? Vagy vegyek újat?

Már új kora óta csinálja, vissza is vittem az elsőt, cserélték, de az is halkan csinálta, így ráhagytam. Azóta valamivel erősebb most a hangja, ezért jó lenne, ha meg lehetne szüntetni valahogy.

Mit javasoltok? :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13114) 04ahgy válasza Iomega (#13112) üzenetére


04ahgy
nagyúr

98% eséllyel a kapcsolóüzemű működés "mellékterméke" a cicergés, és ez esetben nem rendellenes.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13115) Iomega válasza 04ahgy (#13114) üzenetére


Iomega
őstag

Az a baj, hogy elég hangos, és folyton változik a hangja ahogy használom a pc-t.
Mondjuk megfogok egy ablakot és arrébb húzom, akkor máshogy serceg addig. Változó a hangerőssége is, és nem mindig egyenletesen szól.
Előtte használtam egy olcsó kínai adaptert 2 évig, az Ebay-en vettem, az az én fülem számára 0% "zajt" adott ki, közvetlenül a fülemhez tartva sem hallottam semmit, mintha nem is lett volna áram alatt, de sajnos a napokban elpukkant. Ilyet nem merek rendelni másikat emiatt.
Viszont, ha lehetne orvosolni valahogy, és nem jelent nagy költséget, annak örülnék. Ha nem lehet javítani, akkor rendelek egy eredeti HP-t, talán az jó lesz.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13116) 04ahgy válasza Iomega (#13115) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezek az adapterek ragasztva vannak, sokszor csak roncsolással szedhető szét.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13117) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Varisztorok viselkedéséről:[link]

andrade légy szíves pontos szakkifejezéseket használni, ha vitába bonyolódsz!

A Te és vitapartnereid közötti korkülönbség rengeteg félreértést eredményez, még engem is félreértenek sokszor, pedig a magam 47 évével Nálad tudtommal jóval fiatalabb vagyok.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13118) Iomega válasza 04ahgy (#13116) üzenetére


Iomega
őstag

Ha szét tudnám szedni úgy, hogy nem keletkezne benne kár, akkor mit lehet vele kezdeni, melyik alkatrészt kellene kicserélni? Egyáltalán megérné, vagy inkább egy új, ami kb. 3-5 ezerből jönne ki.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13119) 04ahgy válasza Iomega (#13118) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tekercsek, trafók, elektrolitkondik. De műgyantával van a legtöbb kiöntve belül, vagy ragasztva. Ha ki is tudod cserélni, a költségek tetemesek lennének. Bármelyik cicereghet, és a kapcsolófrekvencia függvényében az sem biztos, hogy mindent kicserélve a cicergés elmúlik. (Mint te is írtad, nem egy cicergett.)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13120) Iomega válasza 04ahgy (#13119) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm a válaszaidat! :R

Egy új állja helyét. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13121) d33plin3 válasza 04ahgy (#13065) üzenetére


d33plin3
csendes tag

Sziasztok!

Na jöttem az új fejleményeket megosztani.

A Cooler Master GX Lite 600-at bevittem a boltba, ahol a kolléga rákötötte egy digitális teszterre, és végül 6 db DVD-ROM, plusz 2 HDD egyidejű pörgetésével sem tudtuk zizegésre bírni a tápot, egy hangja sem volt, de még az értékek is szög-stabilak voltak.
Na jó...nézzük akkor, mi lehet, elsétáltam a gépért (kb 200 méterre lakom, és visszasétáltam vele, ez idő alatt is stabilan működött a táp a boltban), és rákötöttük a boltos (Zóna comp szerződéses) Chieftec 400-as tápját, gép indít, Chieftec már cicereg is a boot alatt, túl van terhelve...

Innentől félig meddig off, mert szép sorjában minden hardvert lehúzva, videókártyát is teszterre cserélve kipróbálgattam, de a zizegést folytatta továbbra is. Most már csak a régóta rendben működő processzor, vagy az új alaplap maradt, amivel gond lehet. Ezt támasztja alá az is, hogy csak az alaplap csere után jött ez a probléma. Szóval innentől viszem át a dolgot a megfelelő topikba véleményért. Csak szólni akartam, mi volt az eredmény. A CM rendben van, kapott azért rendes teljesítmény felvételt a tesztje alatt, és nem volt vele probléma, csendben, stabilan bírta.

(#13122) tornas válasza d33plin3 (#13121) üzenetére


tornas
őstag

Azok a HDD-k és a DVD-ROM-k együtt is édeskevés terhelést jelentenek csak naturban a tápra kötve a teszterrel együtt, szinte semmi. Inkább egy normális komplett tesztgépet kellett volna rákötni! :U

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13123) 04ahgy válasza d33plin3 (#13121) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Figy, van az erős zizegés, meg van a magas frekvencisás cicergés-sípolás kombó. Neked szerintem az utóbbi, az meg normális. Modern alaplappal nehéz totál csendre bírni bármilyen tápot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13124) d33plin3 válasza tornas (#13122) üzenetére


d33plin3
csendes tag

Lehet, de nem az a célom, hogy a tápot rosszra vizsgáztassam, hanem hogy kiderítsem a gép hibáját, és azt megoldjam :)

(#13125) d33plin3 válasza 04ahgy (#13123) üzenetére


d33plin3
csendes tag

Nem a cicergés zavar, hanem hogy levágja a gépet valami. Megpróbálok egy BIOS frissítést, aztán ha nem,.. :) akkor majd a régi lapot visszateszem egy próbára, ezt meg kicseréltetem

(#13126) szente


szente
addikt

Hali!

Nekem is cicereg a frissen vásárolt Chieftec GPS-450AA-101 A tápom. Kb a Windows boot felénél kezdi, és amikor leállítom a gépet, akkor is kb a felénél abbahagyja. A cicergés üteme kb megegyezik a HDD led villogásának az ütemével.
Terhelésre abbahagyja, legalább is most elindítottam egy kis FurMark-ot, és nem hallottam.
Ahogy visszaolvastam, írtátok valakinek, hogy ez normális. Nálam is ez a helyzet?
Kicsit idegesítő a hangja...

(#13127) Iomega válasza szente (#13126) üzenetére


Iomega
őstag

[link]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13128) szente válasza Iomega (#13127) üzenetére


szente
addikt

És ugyan ez a jelenség neked is, hogy nem rögtön bekapcsolástól, a vinyó ütemére, terheléskor elnémul?

Az előző tulaja szerint tette a dolgát csendben.

[ Szerkesztve ]

(#13129) Iomega válasza szente (#13128) üzenetére


Iomega
őstag

Mondjuk nekem akkor is szól, ha csak be van kapcsolva a számítógép. Érdekes módon, egyszer-kétszer előfordul az napi szinten, hogy teljesen megszűnik a hang néhány percre, működéstől függetlenül.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13130) cozykaa


cozykaa
csendes tag

Sziasztok!
Már 6 hónapja tökéletesen ment a gépem.
Mai nap nem kapcsoltam ki amikor elmentem itthonról ,haza jöttem és lefagyva találtam ,újra indítotottam de fél percig megy(monitor nem kapcsol be és nem pityen be se),utána lekapcsol és újra indul és csak megy ,de nincs kép.
Próbáltam már alaplapi videókártyáról azzal is ugyanez a helyzet.
100 indításból eddig 2x beindult elintítottam egy prime95 tesztet 1 perc után lefagyott.
Mi lehet a gond?
Alaplap: Asrock z68 pro3 gen3
Cpu: Intel i5 2500k
Ram: Kingmax 2x4 gb
vga: msi r7950
Táp: chifetec ctg 500-80p
Lehet elfáradt a tápom?

+36303583775

(#13131) szente válasza Iomega (#13129) üzenetére


szente
addikt

Meg én úgy tudom, hogy nem egyforma teljesen egy laptop táp és egy pc táp, de könnyen előfordulhat, hogy tévedek.

Jó lenne, ha erre járna valaki és megmondaná a tutit, mert ha ez nem normális, akkor hisztizek az eladónál...

(#13132) Toomy


Toomy
senior tag

Sziasztok!
Van egy TAGAN 530-as tápom ami tegnap kegyetlenül elkezdett ciceregni és gépet is lekapcsolja már még 3D nélkül is. Fogtam szétkaptam és találtam benne 3db púpos kondit.
2db 10V 4700uF -os és egy 16V 3300uF -os kondi.
Valaki tudna segíteni, hogy hol tudnék ilyenekre szert tenni? Mert már két boltban voltam és csak dupla méretűt tudnának adni amin a számok sem stimmelnek. :U

(#13133) andrade válasza Toomy (#13132) üzenetére


andrade
senior tag

4700-as? Ez baromi nagy! Minek egy tápba ekkora.

(#13134) Toomy


Toomy
senior tag

Én nem értek hozzá :( De ez volt benne és még bontatlan volt. Vagyis én kaptam szét elsőnek.

(#13135) andrade válasza Toomy (#13134) üzenetére


andrade
senior tag

Hány voltosak ezek a kondik? Gondolom a 220-as bemenetnél vannak.A feszültség miatt is nagyobb egy elko meg a kapacitás miatt is.Nekem gyanús ez a nagyság.

[ Szerkesztve ]

(#13136) Lompos48 válasza andrade (#13135) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Oda volt írva a 10V.

[ Szerkesztve ]

(#13137) Toomy válasza andrade (#13135) üzenetére


Toomy
senior tag

A 4700-as az 10V-os a 3300-as meg 16V-os és igen a 220-as bemenetnél vannak. :K
(#13136) Lompos48 - +1 :R

[ Szerkesztve ]

(#13138) andrade válasza Lompos48 (#13136) üzenetére


andrade
senior tag

Valamit nem értek a 220V-nál 10V-os akku?

(#13139) Lompos48 válasza andrade (#13138) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akku?

(#13140) tornas válasza andrade (#13138) üzenetére


tornas
őstag

:W :F :((

NO KOMMENT!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13141) fero02 válasza andrade (#13138) üzenetére


fero02
veterán

A #13135-ben még kondikról beszélsz. Most honnan szeded elő az akku-t? :F

Miért nem fogadod meg a modik, hg-k kérését és maradsz csöndben a szakmai topikokban?

[ Szerkesztve ]

(#13142) Toomy válasza andrade (#13138) üzenetére


Toomy
senior tag

Tévedtem megnéztem és nem a 220-as bemenőnél vannak! Ott 1000uF-os 200V-os nagy kondik vannak. :K

(#13143) építész válasza fero02 (#13141) üzenetére


építész
aktív tag

Azért van bennük közös, ismerd be. Mind a kettő töltést tárol. Csak az egyiket amper órában mérik a másikat meg mikro farádban.

bye

(#13144) andrade válasza fero02 (#13141) üzenetére


andrade
senior tag

Nálad az még soha nem fordult elő hogy elírsz valamit? És úgy mellékesen neked nem tűnik fel a 4700 mikrofarád? Ha olyan nagyon vágod a témát akkor arra reagálj!
Én használtam ekkora elkót de transzformátoros tápegységben.

[ Szerkesztve ]

(#13145) Toomy


Toomy
senior tag

Ezekről lenne szó. Szóval tudja valaki, hogy honnan lehetne ilyeneket szerválni?

(#13146) építész válasza Toomy (#13145) üzenetére


építész
aktív tag

Lehel út Lomex; Üllői út Elektro kontha; XI: Bercsényi utca Árvil, vagy a szomszéd bolt; XII. Böszörményi út 2

Vastag lábú Low ERS fajtát vegyél.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13147) Lompos48 válasza Toomy (#13145) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Boltot nem ajánlok, mert nem vagyok témában. Ellenben a felső példánynál úgy tűnik, hogy a kondi lábával együtt kijött a lyukgalvanizálással kivitelezett, rétegeket összekötő csövecske is. Vigyázni kell az új beforrasztásánál, hogy mindkét rétegen sikerüljön a forrasztás (remélem csak 2 van). Ezért nem dugod be a lyukakba tövig és mindkét oldalon forrasztod. Ha tévedtem, felejtsd el!

(#13148) Toomy válasza építész (#13146) üzenetére


Toomy
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget! :) A másik oldalán pont az van rajta amit írtál. :K

(#13147) Lompos48 - Megnéztem közelről és csak ónt látok rajta. :R

[ Szerkesztve ]

(#13149) Lompos48 válasza Toomy (#13148) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Rendben van, te látod mi van a kezedben. Nekem ez volt gyanús:

(#13150) Toomy válasza Lompos48 (#13149) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen ott maradt rajta egy kis ón, de a kép alapján tényleg olyan mintha egy kis csövecske lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.