Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) dilipok


dilipok
veterán

Sziasztok, erdekes dologra lettem ma figyelmes a feszultsegertekeknel Aida-ban. Nem szoktam surun nezni, de most rapillantottam a homersekletekre, es alatta kiszurtam, hogy az 5V-os agon a feszultseg 5 es 8-9V kozott ingadozik. Nem vagyok tulsagosan otthon a "melyik ag mit hajt milyen eszkozt a gepben" kerdesben, ezert kerdeznem, hogy ez milyen bajt okozhat hosszu tavon? Ha oszinte akarok lenni, fogalmam sincs miota van ez igy, az is lehet, hogy mar honapok ota... A tapom egy Chieftec CFT 750 14C.

Szerk: hopp, ujbol rapillantva, most 10V fele is felugrott egy pillanatra :( Ez egyaltalan nem nez ki jol...

A tobbi agon stabilan allnak a fesz. ertekek.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14902) moha21 válasza dilipok (#14901) üzenetére


moha21
addikt

Ha annyi lenne rajta már régen nem működne a géped.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14903) dilipok válasza dilipok (#14901) üzenetére


dilipok
veterán

ja, azt elfelejtettem mondani, hogy semmi baja a gepnek. Ebben a melegben is koszoni jol elvan, nincsenek fagyasok, minden mukodik, mint eddig. Ez a felfedezes viszont egy kicsit elkezdte csiklandozni a fantaziamat mikor meglattam. Remelem csak everest/aida meresi hiba vagy ilyesmi. Bar regen nem hinnem, hogy ennyire ingadozott volna, mert csak kiszurtam volna (legalabbis remelem)

moha21: koszonom szepen :R Ezek szerint az aida mer el valamit. Megnyugtato :)

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14904) tornas válasza dilipok (#14903) üzenetére


tornas
őstag

Mint már oly sokszor...a szoftveres mérés, az nem mérés!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14905) dilipok válasza tornas (#14904) üzenetére


dilipok
veterán

Koszonom szepen, tudom, de akar hiszed, akar nem, nem lapul mindenkinek feszultsegmero a fiok melyen... :B

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14906) tornas válasza dilipok (#14905) üzenetére


tornas
őstag

Legalább olyan fontos kiegészítő, mint egy jó bicska a zsebben. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14907) dilipok válasza tornas (#14906) üzenetére


dilipok
veterán

lehet velem van akkor a baj, de bicskam sincs a zsebben :P

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14908) draff válasza dilipok (#14905) üzenetére


draff
aktív tag

SPAR-ban, OBI-ban már egy ezresért lehet venni eléggé pontos, szinte mindent mérő alapműszert.

(#14909) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek ezt miért csinálja a tápegységem. A mai nap folyamán jött meg az új VGA-m, egy HD7870 Tahiti LE GPU-s. Idáig is mindig felpörgött a tápegység ventilátora játék közben, de most egyenesen süvít időnként, ez előtt egy HD5850-es VGA-m volt. Az érdekes az egészben, hogy a levegő, amit a ventilátor fúj ki maximum 30 fokos lehet, időnként nem is érzem melegnek, de veszettül nyomja neki a levegőt. Miért lehet ez? Valami baja van a tápegységnek? A típusa Chieftec GPS-550AB A , készítettem róla fényképet hátha ez segít: [link] A válaszokat előre is nagyon köszönöm! ( A gépem összes alkatrésze az adatlapomon )

(#14910) béke


béke
aktív tag

sziasztok volna egy kérdésem/problémám.

Tápegységem HKC580W
Jelenség.
Teljesen hiba mentesen működik már jó ideje.
viszont azt is észre vettem hogy:

Amikor fehér alapú szöveges területre görgetek a neten pl. itt a fórumon, vagy a win-en belül mappába nézek sok mappa vagy sok kép.... Akkor nagyon halk cicergést hallok de ugye bár ezt csak este amikor síri csend van még a ventit sem hallom csak ezt a cicergést ahogyan görgetek az egérrel.

Ez micsoda? és miért lehet?
Csak azért lenne jó ha valaki megmondaná mert feleslegesen még ha picit idegesítő is nem vennék 10-ezrekért tápot.
köszi előre is.

Alá írás :)

(#14911) dilipok válasza béke (#14910) üzenetére


dilipok
veterán

en inkabb a vga-ra gyanakodnek. Azok szoktak igy "ciripelni"

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14912) béke válasza dilipok (#14911) üzenetére


béke
aktív tag

esküdj :) ??!! pedig én a táp-ból hallom de ezt meg hallgatom valahogy akkor mert már mondta egyszer a span hogy a vga..., köszi a tippet.

Alá írás :)

(#14913) béke válasza béke (#14912) üzenetére


béke
aktív tag

viszont ha a vga cicereg akkor az miért is?

Alá írás :)

(#14914) dilipok válasza béke (#14913) üzenetére


dilipok
veterán

ha jol tudom a tekercsekrol lekopik a szigetelo reteg, es azert ciripel. De nem biztos, mintha ezt olvastam volna regebben. Sajnos csinalni nem igazan lehet vele semmit.

Mondjuk most utannakeresve (nem egy mai topic :DDD ), volt akinek a tapcsere megoldotta a problemat. Esetleg nem tudsz egy kolcson tappal raprobalni?

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14915) Lompos48 válasza dilipok (#14914) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha lekopna a szigetelőréteg, az nagy baj lenne, mert jönne a menetzárlat és annak következményei, el a leégésig. Esetleg a meneteket rögzító lakk, gitt vagy izé, ami hiányában a menetek elmozdulnak a mágneses tér hatására és ritmusában.

(#14916) béke válasza dilipok (#14914) üzenetére


béke
aktív tag

Hát azt most nem sajna nincs másik, csak kiváncsi lettem volna mert tudom hogy fikázzák a hkc-at de viszont ez jól működik és rengeteg csati van rajta és boltba is 8-9K körül mozog az ára igaz ez már nem garanciás használtam vettem.
és ha cserélném akkor is csak egy kb. gigabyte 420-ra tudnám cserélni (kp. miatt) az most 6-7K körül elérhető.
Nézegettem a fsp hexa,corsair450, stb. azok olyan 10-11K körül vannak de arra most nincs pénzem.
szóval csak egy végső esetben cserélnék tápot illetve maximum még egy garanciás gigabyte lenne a megoldási probléma ellenőrzése mert az olcsó és elméletileg jó táp. bár vesztenék pár csatit de igazából csak 1vga-t használok 1db 6pin-el és az a gigabyte-on is van.

VGA-m egyébként Gigabyte GTS250ZL.

nehéz így a döntés mert nincs cash cserélni a vga-t is és igazából kicsit zavaró a jelenség csak félek ne hogy baja legyen mert a 3/4-gépem teljesen új garanciális csak a táp és a vga nem.

Alá írás :)

(#14917) dilipok válasza Lompos48 (#14915) üzenetére


dilipok
veterán

akkor az :R Nem igazan ertek hozza, csak valami ilyesmire emlekeztem

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14918) béke válasza dilipok (#14917) üzenetére


béke
aktív tag

elolvastam a cikket és egy az egyben az a probléma amiről beszélgettek anno szóval magyarul lehetetlen kideríteni mi okozza ezt a problémát persze a tekercs.... az a legközelebbi, de megoldás nincs rá és gányolni meg nem szeretném szóval marad így. majd nemsokára úgy is erősebb vga-ra váltok és akkor majd kiderül mi is a ludas valójában.
köszi azért a segítséget.

ha esetleg megoldódik majd akkor beírom hogy más is lássa

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#14919) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Szeretnék segítséget kérni van egy Corsair AX 650W tápom , és azt szeretném kérdezni hogy melyik két vezetéket kell rövidre zárni a főcsatlakozón hogy a táp elinduljon önmagában . Minden vezeték fekete nincsenek szín jelölések.
Köszi

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14920) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Van egy HEXA500-as tápom, és ha olyan kedve van akkor elég hangosan elkezd "darálni" a ventillátor benne... Ha kikapcsolom a gépet 5mp-re és utána vissza a hang megszűnik. Mi okozhatja?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#14921) béke válasza béke (#14918) üzenetére


béke
aktív tag

Probléma megoldva gépi alkatrészeknek semmi baja.

Bűnös: A monitorom cicereg / összetörve probléma megoldva. :) :))

Alá írás :)

(#14922) dilipok válasza béke (#14921) üzenetére


dilipok
veterán

hogy a francba hallottad akkor a gepbol a cicergest? ;] ;)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14923) béke válasza dilipok (#14922) üzenetére


béke
aktív tag

gépházon van a monitor közel a táphoz :)

Alá írás :)

(#14924) bodo753


bodo753
tag

Sziasztok!

Pontosan nem tudom hol tegyem fel a kérdést de kb. ide is tartozik:

Le szeretném cserélni a tápban a ventilátort,mert kikopott a csapágy,és hangos.
A venti 140 mm-es,de a bajom hogy 0,7 Amperes,és 2 tűs csatlakozója van.
Szóval hol tudnék szerezni valami csendesebb ventilátort,és lenne-e valami baja hogyha lecserélném a mostanit?

(#14925) draff válasza béke (#14921) üzenetére


draff
aktív tag

Képes voltál csupán azért széttörni egy monitort, mert "cicereg"?

Az orvosod mit szólt hozzá? Nem adott rögtön egy sárga papirlapot?
Ember, hát vandálnak tényleg születni kell,
a probléma-megoldásokhoz viszont odaadóan teljesfokú lelkesedés és kitartó kutatószellem kell.

[ Szerkesztve ]

(#14926) caprine


caprine
aktív tag

Sziasztok!

A gépem egy ideje véletlenszerűen újraindul (lehet 5 perc, vagy éppen 4 óra után). Olyan mintha áramszünet lenne egy pillanatra, de tegnap pont újraindult és mellette lévő gép meg nem, szóval nem áramszünet. Ráadásul ilyenkor egy körkörös bootolásba kerül, tehát max. 5 másodpercig tölt, majd újraindul, és megint és megint. Én tápegységre gyanakszom, pláne mivel amikor kikapcsol, utána olyan 1 másodperccel még hallom a tápból a relé kattanását.

Találkozott már valaki ilyennel? Egy cooler master GX 650-es táp, 3 éves, eddig hibátlanul ment. Valami ötlet, hogy lehetne letesztelni? Tök véletlenszerüen csinálja, tehát van hogy a még semmit se inditok el tehát csak a desktop jött be és már akkor reset.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#14927) béke válasza draff (#14925) üzenetére


béke
aktív tag

Vettem egy új moncsit és ebben is halható picike cicergés sajnos ez áram ellátás földelés nuku stb.. hiba de már leszarom a crt-nek meg már úgy is mindegy volt :) (még jó hogy a gépem törtem szét :) )

Alá írás :)

(#14928) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Van egy óriási problémám , nem tudom hogy mi a baj táp vagy lap, de horror.

A hiba következő: az 1-számú gépben a táp ha egész éjszaka áll a gép akkor nem indul el a gép.
Van egy 2-számú gépem abból át teszem a tápot az 1-es gépbe, pöc-röf éjszakai állás után is , de a 2-es gépben az 1-es gép tápja működik rendesen. Remélem érthetően írtam le.

Na erre ha tud valaki mondani valami tippet hogy mi a szar lehet ez , az nagy király.

:F :F

1es gép: Asrock 890 gx extreme 3
Phenom II X6 1055t
MSI 6970 Lighting
Corsair AX 650W

2-es gép:Asrock 880GM-LE
Phenom II X4 955BE
Gigabyte 5770 SOC
Corsair CX 400W

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14929) didyman válasza Boogie33 (#14928) üzenetére


didyman
őstag

Mérni kellene reggel, indítás előtt és közben, hogy mi történik. Ventilátorok felpörögnek, megmozdulnak?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14930) Cobra. válasza Boogie33 (#14928) üzenetére


Cobra.
őstag

A kettes gépnek alacsonyabb a bekapcsolási áramigénye, én arra tippelek, hogy kiszáradt néhány kondenzátor az AX-ben és nem tudja leadni a teljesítményt. Bár ennyit félig halott állapotban is tudnia kellene,

(#14931) Boogie33 válasza didyman (#14929) üzenetére


Boogie33
senior tag

Nem, ha nem indul akkor semmi nem indul, még a relét sem hallom kattanni .
Most vissza tettem az eredeti tápot az 1-es gépbe , ma elindult de csak 4-5 mp múlva a power megnyomása után.
Azt lenne jó tudni hogy tuti hogy a táp-e a hibás mert alig múlt egy éves .

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14932) Boogie33 válasza Cobra. (#14930) üzenetére


Boogie33
senior tag

De egyik pillanatról a másikra nem szárad ki a cucc . Mert ez egyik nap jó volt aztán jött az ominózus áram szünet, és hoppá, már nem volt jó.

"Nem tudom miért de azt elfelejtetem mondani ( biztos a mérgemben ) hogy úgy kezdődőt az egész hogy hirtelen elment az áram miközben ment a gép , és mikor vissza jött már akkor rögtön nem indult elsőre ( a 650-es ) csak egy pár perc múlva, és utána egyre rosszabb lett egész addig míg egyáltalán nem indult ."

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14933) strin


strin
csendes tag

sziasztok

segítségeteket kérném. Van egy corsair 400cx tápom ami a garancia lejárta +1 hónap után pukkant egyet, azóta nem működik. Egy ismerősöm megnézte, megtalálta a hibát, megtudná javítani csak pontosan ismerni kéne a sérült alkatrész típusát (a sérült alkatrész annyira deformálódott hogy nem lehet megmondani mi volt még körülbelül sem).

Csatolom képen az alkatrész korábbi helyét, ha esetleg tudjátok mi volt az alkatrész vagy lenne tippetek arra ki tudná megmondani, kérlek áruljátok el.
Előre is köszönöm :)

(#14934) didyman válasza strin (#14933) üzenetére


didyman
őstag

Megnyugtatlak, ha az NTC eldurrant, ott mögötte más is. SC56K volt eredetileg, de tökmindegy, mi kerül oda. 4,7 Ohm hidegellenállás, 5A áamterhelhetőség.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14935) strin válasza didyman (#14934) üzenetére


strin
csendes tag

Köszönöm!
Ha jól értem akkor szerinted más is elment benne valószínűleg és nem javítható?

(#14936) didyman válasza strin (#14935) üzenetére


didyman
őstag

Miért ne lenne javítható? Mérni kell, de spontán ritkán röppen el. Többnyire túlfeszvédelem varisztorai miatt megy el.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14937) caprine válasza caprine (#14926) üzenetére


caprine
aktív tag

Úgy tűnik megoldodott a gond, mivel másik gépbe berakva is produkálja a táp a hibát, sőt találtam egy belső tápegységre köthető védelmet, azzal el se indul szóval megvan a ludas. Még jó hogy 5 év garis cucc. :C

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#14938) Boogie33 válasza Cobra. (#14930) üzenetére


Boogie33
senior tag

Minden nap tesztelgetek valamit ezzel táp hibával kapcsolatban . Most ki próbáltam olyat hogy levettem két ventilátort meg a 6970-et hátha nagy az indulási áram, de igy se indul a gép csak pár másod perc múlva és addig valami nagyon halk furcsa cicegés jön, de nem tudom honnan nem tudom beazonosítani a hang forrását, de az tuti hogy valahonnan lentről.

Baromi rejtélyes, kezdek kifogyni az ötletekből .
És az a baj hogy mindig egy napot kell várnom mert csak így nem indul , pár óra múlva simán megy.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14939) Boogie33


Boogie33
senior tag

Abból kellene ki indulni hogy mi történik egy táp egység 220-as meg 12V-os oldalon ha működés közben hirtelen elmegy a feszültség.
Megtudja valaki mondani?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14940) tornas válasza Boogie33 (#14939) üzenetére


tornas
őstag

Én azt mondanám, hogy a tápodnak (650-es) szerintem semmi baja. Elsőre én valamilyen kontakt-hibára gyanakszom: pl. a ~ 230 V-os oldalon és / vagy a gépben valamelyik csatlakozónál is lehet valami érintkezési hiba.

Elsőre azt nézném meg, hogy amikor nem indul a 650-essel a PC-d, akkor egyáltalán eljut-e a ~ 230 V a tápegységig. A ~230 V-os tápvezeték cseréjét is megpróbálnám, mert az is ludas lehet.

"Abból kellene ki indulni hogy mi történik egy táp egység 220-as meg 12V-os oldalon ha működés közben hirtelen elmegy a feszültség.
Megtudja valaki mondani?"

Ha elmegy a hálózati fesz, akkor a géped (aktuális teljesítményfelvételtől függően) kb. 1-3 tizedmásodpercig még kap kakaót a kondérokból (ez alatt az áram is visszajöhet). Aztán azok is kisülnek és lőn a csendesség.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14941) VIPowER válasza Boogie33 (#14939) üzenetére


VIPowER
senior tag

Megtudja valaki mondani?

Persze. Pont annyi, amit írtál. Kivéve hogy 230V van manapság.
Amúgy ez vagy kondi, vagy kontakt hiba lesz szerintem.
De majd az okosabbak megmondják. :)
Opsz, mire leírtam megmondták.

[ Szerkesztve ]

(#14942) Boogie33 válasza tornas (#14940) üzenetére


Boogie33
senior tag

Megpróbálhatom a kábel cserét is . De az a rejtély az egészben ha kicserélem a tápot a cx400-ra és ugyanaz a 220-as kábel ugyanaz a minden és mégis pöc-röf, de ha vissza teszem az ax650-et és eltelik tizen-egy-két óra akkor nem indul csak a fentebb leírtak szerint.
És mivel a másik gépben tökéletesen működik a 650-es ezért ha félek hogy ha elviszem gariba semmit nem tudnak kideríteni .
Én azért nem gyanakodom kontakt hibára, mert mondom hogy ez az egész úgy indult hogy működés közben ( mkv film nézés ) az okos mostoha apósom leba&ta a fi-relét, és amikor vissza nyomtam, már rögtön utána nem indult gép, csak egy kis idő múlva .
Tiszta Twin-Peaks. :O

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14943) tornas válasza Boogie33 (#14942) üzenetére


tornas
őstag

"Megpróbálhatom a kábel cserét is ."

Javaslom is, mert az a kábel lehet, hogy jól kontaktál a Corsair táppal, de a 650-eseddel meg már nemigazán!

"...de ha vissza teszem az ax650-et és eltelik tizen-egy-két óra akkor nem indul..."

Gondolom, ha nem vársz vele tizen-egy-két órát, akkor is ezt csinálja...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14944) Boogie33 válasza tornas (#14943) üzenetére


Boogie33
senior tag

Nem, akkor nem csinálja csak ha egy sok időt áll , amúgy ha két-három óra múlva benyomom akkor indul azonnal.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14945) tornas válasza Boogie33 (#14944) üzenetére


tornas
őstag

Esetleg az alaplapod (amiben nem indul el a 650-es tápod tizen-egy-két óra után) gombelemének cseréje?!

Fontos: alaplapi elem cseréjekor a BIOS beállítások visszaállnak a gyári alapállapotra!

Mert nekem volt egy régebbi (5-6 éves) lapom, ami egyszer csak hol elindult, hol nem, vagy ha elindult akkor is volt hogy képet nem adott. Sokadik próbálkozásra elindult végül rendesen. Elsőre nem gyanakodtam az elemre, mert semmi jele nem volt ("Checksum error" hiba kiírása a boot-képernyőre), de aztán kicseréltem (a a sokadik szenvedés után) és azóta nincs gond vele. :N

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14946) Boogie33 válasza tornas (#14945) üzenetére


Boogie33
senior tag

Oké, azt is kipróbálom , de ez csak 2éves alaplap.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14947) didyman válasza Boogie33 (#14939) üzenetére


didyman
őstag

Ahány táp, annyi féle dolog, függ az idő hosszától, kondik állapotától és a Hold közelségétől is. 220-as oldal már nincs, csak 230-as, és a ma kapható ML4800-ra épülő kapcsolások egy része az AC jel rövid idejű megszűnésére azonnal leállnak, a többi része fut addig, amíg a pufferben elegendő feszültség van a PWM kör működéséhez. Van olyan, ahol a készenléti vezérlő áll le azonnal AC hiányra.. Szóval egyszerbb a válasz, ha nem lehet megmondani. Tárolós szkóppal meg lehet nagyjából tudni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14948) didyman válasza tornas (#14945) üzenetére


didyman
őstag

Tomato alaplapok sajátja volt ez például. De legtöbb esetben a CMOS elem és a készenlétiből ágaztatott 3V egy-egy diódán keresztül közösödik, az elem elhullása hatástalan marad-és lehet cserélni óvatos kezekkel az elemet kikapcsolt, de készenlétben üzemelő táppal, így a beállítások is megmaradnak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14949) Boogie33


Boogie33
senior tag

Kicseréltem a gomb elemet , kicseréltem a tápkábelt, originál új mind a kettő holnap dél körül megpróbálom bekapcsolni akkor kiderül hogy hatott-e valamit . :C :C

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#14950) tornas válasza Boogie33 (#14949) üzenetére


tornas
őstag

Várjuk, várjuk az eredményeket. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.