Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) építész válasza didyman (#13900) üzenetére


építész
aktív tag

Szerény véleményem szerint egy jó szakember nem sértődik meg, nem személyeskedik, nem riogat, hanem számol, mér, érvel. Hűtőgép izzó 15 Wattos. Most nincs kedvem megmérni hidegen az ellenállását, de kizártnak tartom, hogy nagyobb terhelést okozna mint maga a tápegység üzem közben.

bye

(#13902) didyman válasza építész (#13901) üzenetére


didyman
őstag

A csavarhúzóról vitatkoztunk. Az izzónál sem az ellenállás a probléma.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13903) ledan válasza ledan (#13888) üzenetére


ledan
csendes tag

Kissé elbizonytalanodtam, hogy egy 3 éves codegány 400-assal érdemes-e egyáltalán foglalkoznom vagy mehet a hulladékudvarba... Kicsit jobban utánaolvasva a szakirodalomban, a pokolgép ehhez képest kezesbárány (kár, hogy ez is csak most tudatosul bennem :( ), úgyhogy lehet szimplán egy normális táp kellene. Főleg mivel ha elviszi magával a 3 vinyót, akkor én is mehetek a sárgaházba... :Y

(#13904) Csaszykj válasza ledan (#13903) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Használtan itt a hardveraprón már olcsón lehet kapni normális belsővel rendelkező tápot, pl.: FSP-t.
:R

(#13905) ledan válasza Csaszykj (#13904) üzenetére


ledan
csendes tag

Köszönöm, körülnézek majd. :R Egy átlagos konfigot (ASUS P5QL PRO, Core 2 Duo E8500, Nvidia Geforce 9500GT, 3 HDD, 1 DVD író/olvasó) gondolom röhögve elvisz egy 350W FSP. Jól sejtem? :)

[ Szerkesztve ]

(#13906) Csaszykj válasza ledan (#13905) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Nem mondanám rá hogy igen, de én nem vagyok ennek mestere.
Ilyen konfig mellé én személy szerint - nem szakemberként - 400W-os is elférne. :R

(#13907) duckload válasza Csaszykj (#13906) üzenetére


duckload
tag

Sziasztok kezd meghalni tápomba ventillátor coolermaster gx450 kerrreg hangosabb néha stb... nem garis de hol tudnék ventillátor- t venni bele? 2 pin-es kell azt tudom.
Válaszokat előre is köszönöm! :)

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#13908) építész válasza duckload (#13907) üzenetére


építész
aktív tag

Lomex-ben a Lehel úton. 1 megálló a Lehel tértől.

bye

(#13909) draff válasza didyman (#13900) üzenetére


draff
aktív tag

Én már találkoztam mindent beterítő finom aluminiumos trutyiforgáccsal és a vele együtt fröccsenő sárgás-barnás akármivel (gondolom valami elektrolittal átitatott anyag (tán papir) lehet, ami a fegyverzetek között leend). És a hozzá tartozó - mellesleg rém büdössel - ami ilyenkor ugyebár adott. A pukkanás hatását most inkább mellőzném (de volt már majdnem tele a gatya ...)

Ha viszont a hangnemem túl meredek lett volna, az elnézésedet kérem, tényleg nem vadulásnak szántam ...

Amúgy az elektromos paneleken való eligazodás egy külön tudomány, így a nagyfeszültségű és kapacitású kondenzátorok kisütése is minden bizonnyal az, azonban erre én azt az elvet vallom -
ha valaki nem ért hozzá, a tápjának még csak a fedelét se vegye le, különösen pedig ne babráljon benne az ott kószáló rejtett áramok körül.
Aki viszont eligazodik benne, az nem csinálhat akkora bakit, hogy (még csak véletlenül se) barátilag fogdossa a 220-at! Bár engem már elég sokat ütött meg, de nem lettem kuki ...

Mert mindezzel kapcsolatban nagyon igaza van annak a fórumtársnak, aki mindig automatikusan, de zárószó-ként azt írja:
" Az erős áram olyan mint a gyenge áram, csak más a fogása."

(#13910) draff válasza építész (#13901) üzenetére


draff
aktív tag

Egy számítógép tápjának a primer oldalán a 240 voltos 680 uF-os kondik kisütéséhez bőven elég a 15 W-os varrógép vagy hűtőizzó, - az akár hidegen, akár a melegen mért ellenállásával.
Kisütni mindenképpen jó. Valahogy humánusabb dolog, mint egy vastag rézdrót vagy a csavarhúzó fémszára ...

Hogy aztán a szekunder oldalt egy 12 V-os halogénizzóval vagy csak egy sima autólámpával "ereszti" az ember (üzem közben, mintegy műterhelés-ként), az megint egy másik téma ... ebben a dologban.

[ Szerkesztve ]

(#13911) draff válasza ledan (#13903) üzenetére


draff
aktív tag

A 3 éves "codegány" - az még nem kor.
Csak bele kell nézni és a felpukkadt kondikat kicserélni (bár ilyen korában az az állapotuk még elég ritka szokott lenni
Más meg nemigen megy tönkre bennük ... csak egyedül az elkó, mert idővel kiszárad és kapacitását veszti.

Én a multkoriban a pukkadt alaplapi kondijaimat cseréltem ki és azóta köszöni, de jól van ... a beteg szerencsésen nem halt meg.
Igaz hogy ment még vele előtte is, de talán jobb a megelőzés mint a meglepetés.

Én azért nem dobnék el egy működö 3 éveset. - mert például sipol, mert zajos a ventije, +12 V helyett csak 11,5V-ot ad le, vagy 12,6-ot, stb.
Majd ha 30 éves lesz ... akkor meggondolom.

[ Szerkesztve ]

(#13912) draff válasza építész (#13908) üzenetére


draff
aktív tag

Vehetsz bontóban is, vagy a PCMax-nál a Rottembiller utcában (a Baross térnél).
Sosem kell vadiújat venni, mert ha egy kicsit értessz hozzá, akár meg is javíthatod.
Csak egy alapos szétszedés-kitakarítás és néhány csepp műszerolaj kérdése az egész.

(#13913) Lompos48 válasza draff (#13911) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...kondikat kicserélni (bár ilyen korában az az állapotuk még elég ritka szokott lenni...

Szép megállapítás! :D

(#13914) draff válasza Lompos48 (#13913) üzenetére


draff
aktív tag

Hát igyekszem ...
De ne is mondd - kivéve már alapból néhány gyártási-hibásan beteget - azért egy pár éves elektrolit-kondenzátorra nem lehet rögtön azt mondani, hogy totál halott.
Még csak a fémpohár se homályosodott be rajtuk annyira ...
- legfeljebb az a ragacs sárgul és szikkad meg kissé, amivel a helyükre, a nyákra ragasszák le őket.

Hogy el ne mozduljanak - és nem mintha az a két lábuk, amivel be vannak forrasztva, nem tudná őket megtartani.

Mondjuk ha meg pukkan, akkor biza pukkan ragasztóstul ... és száll mint a győzelmi zászló. (ott házon belül)

(#13915) mr_ricsi válasza draff (#13914) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Hogy el ne mozduljanak"
Ezzel a ragaccsal próbálnak rásegíteni az alsó tömítésekre, hogy ne száradjanak ki olyan gyorsan a kondik. Vagy hogy a nyomás ne alul nyomja ki az elektrolitot, hanem a kondi tetején. Kinek melyik megfejtés szimpatikusabb.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13916) építész válasza draff (#13912) üzenetére


építész
aktív tag

Én használt ventilátorért nem adok pénzt. Le se bírom szedni a zégergyűrűt. Ha meg sikerül úgy elrepül, hogy alig találom meg.

bye

(#13917) ledan válasza draff (#13911) üzenetére


ledan
csendes tag

Ha lenne benne kellő védelem, akkor nem is dobnám el. De valahogy nem szeretnék úgy járni, hogy a megmakkanó táp elragadja az egész gépet. Annál sokkal értékesebb a vinyón lévő cucc. Nyugodt szívvel már biztos nem tudnám használni, állapotától függetlenül. :(

(#13918) jano_77 válasza draff (#13887) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az észrevételeit.
Megnyugtatnék mindenkit, de legfőképpen "draff" fórumtársunkat, hogy a táp csak és kizárólag a gépet hajtja, se világítás, se fűtés nincs rákapcsolva. Vagyis azzal tisztában vagyok, hogy elviekben el kell tudnia vinni, hajtani az adott gépet.
Sosem szedtem szét tápot, így kicsit félve állok hozzá, de ha kapok használható instrukciókat, akkor ma este megnézem azokat a fránya kondikat, hogy milyen állapotban vannak.
Van most otthon egy másik gép is, annak kivehetem a tápját és ráköthetem a gépemet, hogy kipróbáljam azzal van-e a gond!?

Köszönettel:
Janó

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#13919) didyman válasza draff (#13910) üzenetére


didyman
őstag

:R

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13920) didyman válasza építész (#13916) üzenetére


didyman
őstag

Tűhegyű csipesz, kis gyakorlás, nem repül el.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13921) didyman válasza ledan (#13917) üzenetére


didyman
őstag

Az újabbakban szokott lenni. Fújunk a kodegenekre, de az a helyzet, hogy a sárga címkés sose volt olyan nagyon rossz, halk volt, a HEC kondikat többnyire nem szórta ki, ha baja is lett, csendben halt meg, a készenlétet is egy normálisabb IC (KA5H0165R, az FSP is ezt használta) nyújtotta sokban. A rájuk írt teljesítményt mondjuk kétharmadolni kellett, de kis teljesítményű, tipikus irodai gépeket azért megbízhatóan, sok éven keresztül elhordanak. Csak nagy a variancia..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13922) ledan válasza didyman (#13921) üzenetére


ledan
csendes tag

Egy bontás lehet lesz a héten, megnézem mit tartalmaz belül a doboz (úgyis már tegnap óta ki van húzva). Épp a nagy minőségi szórás ami aggaszt, nem tudhatom ennek még mennyi van hátra. :F Meg azért nem olyan gyenge konfig ez, talán jobb megbízhatóbb tápra tenni 3 év után. :D

(#13923) draff válasza mr_ricsi (#13915) üzenetére


draff
aktív tag

Hááát - eléggé érdekes egy magyarázat, de lehet benne valami.

Bár szerintem a kondik tetejére nem azért tesznek mindenféle alakzatú, lemez-elvékonyító, kigyengítő mintázatokat, mert akkor majd attól szebb lesz, hanem mert pukkanás esetére az lenne a "hasadótárcsájuk".
Tehát adott a felfelé irányuló durranás.
Vagy akkor a leragasztós rögzítés csakis a fizikai kiszáradást lenne hivatott kezelni?
De - szedtem én már - illetve durrant már szét magától is nekem - olyan kondi, amit aztán alaposan de szemügyre lehetett venni. A kondenzátoron a külső fém csésze (vagy pohár) már eleve olyan kialakítású, és a töltelék (maga a kondi) olyan gumidugóval lefenekelt valami, hogy ott a kiszáradásra nem sok esély akad ...

(#13924) tornas


tornas
őstag

A YouTube tele van kondirobbanásos videókkal. Jó részük szerintem szélsőségesnek mondható, de jól mutatja mekkorát tudnak durranni a kondérok, ha kifut a leves belőlük!

[link]

[link] Ennél még a kondi (25V, 470 mikroFarad) "tolóerejét" is megfigyelhetitek! :C

[link]

[ Módosította: mukibuci ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13925) tornas válasza didyman (#13921) üzenetére


tornas
őstag

A tápajánló topikban meg még a HEC belsős és a Seventeam belsős tápokra is köpködnek. Meg még sok egyéb más elektronikára is. Az előbb említett két elektronika sokkal jobb minőséget képvisel, mint a Codegen. :F

Saját tapasztalatom szerint is a Codegen a normál PC-kben évekig el tud menni. A melóhelyemen régebben (6-8 éve) még szervertápként is használták évekig (PIII-as és P4-es szerverekben is). Valamint a mai napig mennek az irodai gépekben a hét öt napján napi 8-9 órában. A miénk (ami egyébként már több mint 7 éves) meg ősszel és télen van hogy mindennap mennek (megy jelenleg is) napi kb. 10-12 órát is. Legtöbbször nem ritka a nagy meleg (50-60 fokos HDD-k) sem és üzemszerűen nincsenek takarítva a gépek sosem. A leselejtezett régebbi gépekben is a Codegen tápok működőképesek maradtak, de pl. az alaplapok legtöbbje kondérosak voltak 6-7 év alatt. Volt Acorp is köztük, de azok kondérosak voltak mind.

A felsorolt érveiden kívül még a hatásfoka lehet még rosszabb egy kicsit, de kis fogyasztásnál és nem tartós használatnál ez nem nagy jelentőségű.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13926) tornas válasza tornas (#13925) üzenetére


tornas
őstag

"Csak nagy a variancia.."

Plusz még a "címketuningos" és a nem éppen korrektül összerakott verziók [link]. Ennek a címkéje sem nevezhető normálisnak, mert nincs feltüntetve a +5 V és a +3,3 V közös terhelhetősége.

Ennél a verziónál meg azt írja a címkéje, hogy kétágas a +12 V-ja. Én szétbontottam egyet és nem láttam kettéosztva a +12 V-os ágat, egy helyről indult ki az összes sárga drót. Viszont kettő db +12 V-os kettősdióda (2x12A) volt benne.

"A rájuk írt teljesítményt mondjuk kétharmadolni kellett"

Itt van ez a teszt. Mind a két Codegen táp (350W és 400W) 330 W-nál kapcsolt le az aktív műterhelésen. Viszont ha megnézem ezt a táblázatot ugyanitt, akkor itt elsőre az ugrana be nekem, hogy azért kapcsolt le a táp (Codegen 350 W-os) 385 W-os beállításnál, mert a +5V és a +3,3 V közös terhelhetősége túl nagy volt. A 400 W-os esetében (szintén 385 W-os beállításnál) meg a +3,3 V-on túl sok volt neki a beállított 23 A, szemben a táp 20 A-rével.

A feszek zajossága nem derült ki ebből a tesztből, pedig ennek ismerete is nagyon fontos (sőt, döntő jelentőségű) lett volna.

Mi a véleményed?

Más:

Erről is mit gondolsz? Két helyen is megkérdeztem, de nem érkezett válasz. :F Szerintem meg tévedés, hogy létezett Sirtec belsős Codegen. Legalábbis a bemutatott modellek biztosan nem Sirtec elektronikásak.

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13927) asturel


asturel
őstag

Eleg regi tapom van (chieftec gps-450aa-101-a), configom az adatlapomon. AXTU (asrock monitorozo app) szerint idle-ben:
+5V: 4.968V
+3.3V: 3.28V
+12V: 11.933V
full load:
+5V: 4.920V
+3.3V: 3.296V
+12V: 11.933V

Kezdjek el aggodni es csereljem le ? (multimeterem nincs, hogy ki tudjam merni)
p.s. mar tobb mint egy eve hajtja ezt a configot es ez ido alatt nem volt ujraindulas

Lompos48: 'Haggyá' neki békét! ' -> csereljem le ?:D Vagy a gepben gondoltad a beket?

[ Szerkesztve ]

(#13928) Lompos48 válasza asturel (#13927) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Haggyá' neki békét! :D

(#13929) apollo12


apollo12
veterán

heló van egy XFX pro 850wattos tápom időnként kattogo hangot ad ki 1-2 napig utána abba hadja egy ideig és újra el kezdi

az egész gép vizezve, tegnap új házat kapott, minden venti új és ugyan úgy csinálja és már nagyon zavaró videó

(#13930) draff válasza tornas (#13924) üzenetére


draff
aktív tag

Életem első "durrantása" az volt, amikor még az AD161-162 germánium tranzisztor-párokkal épített az ember erősítőt, és az Ezermester boltban néha lehetett kapni bontásra mindenféle nyákokat. Vettem is egy ötvenesért valami MK20-as magnópanelt, amin elég jó cuccok voltak. Máig megvannak azok a kis csepptantálok, amelyekről először azt sem tudtuk micsodák, aztán a gyárban a műszerészek kimérték nekem 2 tizedes pontossággal.
Na -ebből a lényeg, hogy az első szériás azaz prototipus MK20-ak szinte mind így végezték.
Azon a nyákon voltak jópofi Nichikon 1000 mikrofarádosok, amik akkoriban elég jónak számítottak az orosz és az NDK-s alkatrészek mellett.
Bele is raktam mindjárt az erősítőmbe, ám valahogy nem vettem azt figyelembe, hogy csak 16 V-os.
Aztán kapott persze kapott vagy 20-at.
A "pohár" az egy az egyben elszállt róla, és lett az egésznek olyan bűze, hogy ihajla.
Azért a hangeffekt és a szétloccsanó aluniniumlemezek az elektrolitos sárgás valamivel se voltak ám semmi. És ez ráadásul nem volt annyira nagy kondi.

Gondolom, mit tud művelni manapság egy 300 V-ra méretezett 560 vagy 680 mikrós nagyobb fajta, ha valamiért nem tetszik neki a rendszer ...

(#13931) draff válasza apollo12 (#13929) üzenetére


draff
aktív tag

Mondjuk ez annyira nem nagy zaj, de elég érdekes.
Olyan mintha a ventilátor keltené ...
Lehet hogy beleszorult és kiszáradt benne egy pók, és néha hozzáér valamelyik lába a propellerhez?

(#13932) mr_ricsi válasza tornas (#13926) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szerintem meg tévedés, hogy létezett Sirtec belsős Codegen."
Nézd csak:
[link]

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13933) apollo12 válasza draff (#13931) üzenetére


apollo12
veterán

hát elég zavaró

(#13934) tornas válasza mr_ricsi (#13932) üzenetére


tornas
őstag

Ez nem volt valami meggyőző. Egy egyszerű átlagpolgár hirdetése még nem cáfolhatatlan bizonyíték az elektronika gyártóját illetően. Egy UL szám a nyáklapon (esetleg a címkén is) vagy a nyáklapról részletes képek, Sirtec-re vonatkozó konkrét bizonyítékok, ezeknek jobban örültem volna!

Az eladónak valószínűleg (sőt biztos) csak hallomása volt (van most is) arról, hogy az ő 480 W-os Codegen-je Sirtec belsős, pl. innen a PH! fórumairól.

Egyre biztosabb vagyok benne (99%), hogy ez a Codegen 480W nem Sirtec belsős. Az általad linkelt táp ugyanaz (talán apró eltérés lehet benne: címke, kábelek stb.), mint ez. Egyszerű mezei Codegen, nem több...

[ Módosította: mukibuci ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13935) hitman,


hitman,
őstag

Lehet úgy használni egy gépet hogy a 8pines alaplapi csatlakozóból csak 4pines van a tápon?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#13936) didyman válasza asturel (#13927) üzenetére


didyman
őstag

5% a tűrés minden ágon. A mérőprogram, ami egyébként semmire sem jó, szerint bőségesen tűrésen belül vagy, mi váltotta ki az aggodalmadat?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13937) didyman válasza tornas (#13926) üzenetére


didyman
őstag

A 480 bele pedig pontosan egyezik a régebbi, 300/360-as passzív PFC-s Sirtec Chieftecekkel, leszámítva az otromba bordákat. Ezekben nem volt kezdetben aktív PFC (a cikkben Renwick szerint meg van :p ), és jellemző bajuk a készenlétet védő zener elhalása, kondihervadás miatt, amúgy kimennek a világból. Ezekből szedett össze a Sowah egy raklappal :-) . Ekkor a 360-as/420-as csíftekekben is a beleherélt aktív PFC-s verziók futottak már.
A 360-202-ről egy kép:
A bemeneti szűrés ugyan toroid magon van, és a PFC nem csatlakozóval van hozzákötve, de a lényeget jól látni, ott a felső sarokban a szekunder oldalon.. :-)

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13938) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok, erről mi a véleményetek? Lehet valami köze a tápegységemhez?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13939) építész válasza hitman, (#13935) üzenetére


építész
aktív tag

Javaslom nézd meg, hogy az alaplap gépkönyvében mit ír róla a gyártó. A gyártó honlapjáról .pdf formátumban letölthető. Valószínűleg még ábra is van róla.

bye

(#13940) tornas válasza didyman (#13937) üzenetére


tornas
őstag

Érdekes... és elég nagy a hasonlóság is. Ezek szerint akkor mégis, igaz... :R

A kis merőleges panelra gondolsz? A Codegen R-400-as 400 W-os redundáns tápnál is van egy hasonló panel rajta az IC-vel. 2003-2004-ben használatos 250-350 W-os FSP-k hűtőbordáit használja, de az nem FSP belsős.

Nem tudod véletlenül, hogy milyen IC-t használt az a 480 W-os Codegen? Én meg majd hétvégén megnézem az R-400-as IC-jét.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13941) tornas válasza didyman (#13937) üzenetére


tornas
őstag

...és az még elképzelhető a táppanelon módosítottak valamit: kondik cseréje HEC-re, trafók átcímkézése esetleg a cseréje? Vagy akár a készenlét kipofozása?

[ Módosította: mukibuci ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13942) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Helyben egy Codegen 350W-os tápért 3,5k-t kértek, az egyik tagtól.
Szerintetek korrekt ár?
Egy régi 478at hajt 1gb ram gf440mx 64mb 40gb winyó :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#13943) didyman válasza tornas (#13941) üzenetére


didyman
őstag

Nem emlékszem, hogy valaha láttam volna benne HEC-et, de Jenpot, Fujhyut annál inkább.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13944) mr_ricsi válasza tornas (#13941) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"kondik cseréje HEC-re"
Nekem amikor a helyi számtechboltban mutatták annó, hogy ez a Codegen chieftec-beles szervertápja, a réseken bekukkantva az tűnt fel, hogy nem a yageo-teapo csillagot láttam a szekunder kondik tetején.

"Nem tudod véletlenül, hogy milyen IC-t használt az a 480 W-os Codegen?"
SG6105D+LM339N
(forrás: [link])

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13945) tornas válasza didyman (#13943) üzenetére


tornas
őstag


Kicsit homályos, de látszik rajta a HEC felirat.

Ami miatt a leginkább kételkedtem (egy kicsit még mindig), hogy ez nem Sirtec beles táp, az azért van, mert a táppanel komponensei nem egyformák. Lásd az általad linkelt 360-202-ről a képet és azt amit most linkeltem ebben a hsz.-ben. Elég sok az eltérés a kettő között, az EMI szűrőtől kezdve és még sorolhatnám... Ha tényleg csak megszerezte a SOWAH a kész Sirtec panelt, akkor neki csak házat kellett volna neki gyártani hozzá.

mr_ricsi: Köszi szépen! :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13946) Easyl0ver válasza Easyl0ver (#13882) üzenetére


Easyl0ver
tag

A kérdésemre kaptam egy olyan választ, hogy a táp csatlakozójánál lehet némi kontakt hiba. És mikor felkapcsolom ott lehet némi áthúzás és ezt hallom pukkanásnak. Mennyire elképzelhető? Más nem pukkanhat a tápban? :R :R :R

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#13947) gabasz válasza Easyl0ver (#13946) üzenetére


gabasz
csendes tag

Hát érdemes lenne megnézni a csatlakozót nincs-e valami elhajolva a csatiban vagy normálisan érintkezik-e az alaplappal.Vagy leszeded a táp tetejét és ha van valami teszt géped megnézed hol hallod a hibát vagy látsz-e valami szikrát ami áthúz a tápban.nekem Buffer kondi gyanús.

Telefonszámom: 308207196 Hívj bátran! /Kisújszállás / Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm

(#13948) tornas válasza mr_ricsi (#13944) üzenetére


tornas
őstag

Csak most olvasom a tesztet róla, és mit mondjak, nem vagyok lenyűgözve. :(

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13949) F34R


F34R
nagyúr

van egy chieftec ctg400-am mostanaban ugy kb egy hete ritkan cincogo hangot ad ki , az a coil whine , nem is terheles alatt teszi es csak par masodpercig a tap 3 eves lesz.

(#13950) apollo12 válasza draff (#13931) üzenetére


apollo12
veterán

hali meg lett a gond ma szét kaptam és csapágyas lett a venti, de az a jó, hogy ipari csapágyas így cserélhető volt, most síri csend van, még magas fordulaton is sokkal halkabb :D

két darab kicsi csapágy volt, ami szabványos, így a csapágy boltban lehetett kapni, darabja 900ft volt :Y
kép

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.