Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) Lompos48 válasza draff (#14100) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez már az elfogadhatatlan ketegóriába tartozik. Én nem az "Elég sokat jártam arra" kategóriába tartozom. Én itt (neked ott) élek, és már nagyon régóta (gyakorlatilag születéstől, ami nagyon régen volt). :(((

Ezek után nem tudok mást feltételezni, mint azt, hogy megszokásból a "hosszú fénnyel" jársz. Olyanokra én is rávillantok.

(#14102) tornas válasza Krampesz (#14099) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Ha jól olvasom, akkor ez egy 16 V-os és valószínűleg 39 pF-os SMD kondenzátor. De várd meg a többiek válaszát is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14103) Lompos48 válasza tornas (#14102) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet, csak a 16V-ot (általában üzemi feszültséget) nem nagyon szoktak olyan "pici" kondenzátorokra írni, mert azok általában kerámiakondik, ahol a feszültség nem egy probléma. Ráadásul tápban nem nagyon van keresnivalója ilyen értéknek. Én elektrolitikusra spekulálok, de nem tudom megmondani, hogy 3.9 vagy 39uF. Tálázatban nem találtam. Csak feltételezés!!!

[ Szerkesztve ]

(#14104) tornas válasza Lompos48 (#14103) üzenetére


tornas
őstag

A tag írta is, hogy elko...csak én nem írtam le még egyszer. Megnéztem néhány katalógust én is, de én sem találtam meg ebben a formában leírva, még a gugliban sem... :(

Itt van néhány link, ahol megnéztem:[link]
[link] [link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14105) didyman válasza Algol (#14098) üzenetére


didyman
őstag

Persze, de ki tudja, mióta lassult már. A kondiknak sem a meleg a közvetlen haláloka, hanem a bennük lévő, hibásan adalékolt elektrolit, melynek vízbázisa bomlásnak indul a rajta megjelenő feszültség hatására-a folyamat melegben hangsúlyosabb ugyan, de normál hűtés mellett is rendszeresen előfordul.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14106) didyman válasza Krampesz (#14099) üzenetére


didyman
őstag

39uF. Elképzelhető, idióta érték. 47uF mehet a helyére.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14107) Lompos48 válasza didyman (#14106) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nagyon szép standard E24 (R5) sorozatba (5%) való érték. Csak azért ritkább, mert az elkókat nehezebb olyan pontosra "belőni". :)

[ Szerkesztve ]

(#14108) tornas válasza draff (#14093) üzenetére


tornas
őstag

Ez az én véleményem a porral kapcsolatban

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14109) Krampesz válasza didyman (#14105) üzenetére


Krampesz
tag

Az is lehet, hogy nekicsaptam valaminek véletlenül, és eltört az egyik lába. Egyébként ezen a képen látható, hogy miről is van szó :)

(#14110) tornas válasza Krampesz (#14109) üzenetére


tornas
őstag

Ez nem SMD elko, hanem szilárd elektrolitos kondi furatszerelt (THT) módon rögzítve (forrasztva). 16 V-os és 39 mikroFarad-os. Hát ezért nem találtam meg az SMD katalógusban... :)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14111) Lompos48 válasza tornas (#14110) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez nem SMD elko, hanem szilárd elektrolitos kondi.

Hát bizony az elko-ban mit jelent az el, vagy az szilárd elektrolit nem szintén elektrolit?Ezeknél a lényeg az alumíniumoxid kialakítása, amivel a fegyverzet felületét nagyságrendekkel növelik. Ezért lehet csak egy polaritással használni. Még a tantál kondenzátorok is elkók! :)

(#14112) Krampesz válasza tornas (#14110) üzenetére


Krampesz
tag

na milyen jó, hogy ezt is megtudtam, elnézést a félretájékoztatásért :R

(#14113) tornas válasza Lompos48 (#14111) üzenetére


tornas
őstag

Ehh... hülyeséget írtam! :R :B

Vagy mégsem?! Az aláhúzott rész... :B

"Ez nem SMD elko, hanem szilárd elektrolitos kondi." -->ergo, szilárd elkót írtam egy kicsit hosszabban.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14114) didyman válasza Lompos48 (#14107) üzenetére


didyman
őstag

Attól még értelmetlen ez a felbontás, pont azért, amiért írod, alkalmazás sem kívánja meg, a kevésbé hozzáértő érintett meg hasztalan fogja keresni, merthogy ez volt benne.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14115) didyman válasza tornas (#14113) üzenetére


didyman
őstag

A tantál is elkó, meg szilárdelektrolit. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14116) didyman válasza Krampesz (#14112) üzenetére


didyman
őstag

Csak alacsony ESR-ű kondi legyen, amit odaraksz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14117) tornas válasza didyman (#14097) üzenetére


tornas
őstag

Egyszer én is találkoztam egy igencsak beállt siklócsapágyas, 12 cm-es, magas fordulatú Yate Loon ventivel. Nem adtam neki sok esélyt, de kíváncsiságból adtam a siklócsapágynak egy kis sűrű motorolajat. Járattam kézzel majd áram alatt is elindult és teljesen rendbe jött. Azon csodálkoztam leginkább, hogy a ventilátor tekercse nem ment tönkre a beszorult forgórész miatt. Nem tudom, hogy meddig volt áram alatt beszorult forgórésszel. A táp amiből kiszedtem abban kifutott a kondérokból a leves. :K

Algol:Lehet, hogy menthető a Chieftec GPS-550AB táp ventije?! :U

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14118) didyman válasza tornas (#14117) üzenetére


didyman
őstag

Van ott áramkorlát, nem tud megszaladni, néha a sokwattosoknál azért fellép némi tengelyágy-kiolvadás :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14119) tornas válasza didyman (#14116) üzenetére


tornas
őstag

Mi történik akkor, ha nem alacsony ESR kondit rakunk az ESR kondi helyére? A nagyobb belső ellenállás miatt lassabban töltődik fel és lassabban is sül ki --> instabil működés?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14120) Algol válasza tornas (#14117) üzenetére


Algol
senior tag

"Lehet, hogy menthető a Chieftec GPS-550AB táp ventije?!"

Persze, ez is egy Yate Loon D12SH-12 venti volt, illetve most itt van a kezemben. De nem hinném, hogy valaha is foglalkoznék a javításával (hacsak nem merő kíváncsiságból), mert ha megjavítanám is mihez kezdenék vele.
Senkinek sem ajánlanám beépítésre, illetve nem építeném be semmilyen tápegységbe, hiszen ha pár hónap múlva esetleg megint baja lenne, akkor maga a ventilátor beszerelési költsége több lenne, mint amennyit ennek egy új példányhoz képesti felhasználásával nyerhetne az illető.
Ha majd több időm lesz, akkor inkább magát a tápegységet fogom megjavítani és majd meglelem a bedöglés pontos okát.

Üdv: Algol

(#14121) didyman válasza tornas (#14119) üzenetére


didyman
őstag

Melegedni fog (kiszárad) és nem lesz kellően alacsony impedanciája a tápegységnek (zaj tűrésen felül).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14122) didyman válasza Algol (#14120) üzenetére


didyman
őstag

Ilyeneket meg szoktam nyugodt szívvel javítani, ha a tengelyágy ép, akkor nagy baja nem lesz ezután sem, csak ki kell takarítani, kenni és mehet tovább.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14123) draff válasza Lompos48 (#14101) üzenetére


draff
aktív tag

Képzeld csak el, én is itt élek. ... nem pedig ott.

... és én se ma jöttem le a falvédőről.

De talán mégis azt kell mondanom - egy kissé ismerem az ottani körülményeket. (Szerbia meg dettó)
Hogy mindez neked elfogadhatatlan kategória - az egy dolog.
Ráadásul - sose járok "hosszú fénnyel", mert visszajelzi a műszerfalon egy kék szinű lámpa.
Így nem igazán lehet "megszokás" kérdése.
Ha én mást vakítok, engem meg az a kék fény vakít a műszerfalról.

1976 óta vezetek, de az én koromban talán annyira hülyének mégsem látszom,
hogy mondjuk - ilyen apróságokra ne lennék több figyelemmel.

(#14124) draff válasza Lompos48 (#14107) üzenetére


draff
aktív tag

Nem létezik az, hogy tantálkondi lenne?
Azok is olyanok, mintha elektrolitok lennének.
Egyszer mértünk egy csomó azonos jelölésűt - háát bizony eléggé szórtak a szabványon belül.
A 4,7-es volt 1,7-től egészen 5,5 uF-ig (16V)

(#14125) draff válasza tornas (#14117) üzenetére


draff
aktív tag

A siklócsapágytipus alapvető "népbetegsége", hogy - vagy szinterbronz, - vagy nem.
Az olcsóbbak többnyire sosem azok.
Míg a szinterbronzot gyárilag átitatják kenőanyaggal, és azzal "elmegy az idők végezetéig",
a csak simán rézcsapágyasok működésük közben elég hamar kiszáradnak és akkor egy az egyben begyógyulnak.
Bár az ilyen rézcsapágyas fajta még idejében "szól", ámde ki figyel az ilyesmire oda?
Amikor már morog, krákog, nyekereg és nyikorog a szerkezet, na akkor kellene neki a varrógép-olaj.
De sokan csak akkor észlelik a bajt, ha nagyon csend van ... aztán pukkanások, füstszerű köd, és ahogyan azt írtad - "kifut a leves".
Évente egyszer sose lenne a gépek ártalmára a teljes portalanítás és a ventilátorcsapágyak átnézése.

Nekem nemrég elkezdett szarozni a videokarim.
Nem sokat foglalkoztam vele, de aztán vettem egy jobbat és egyszer kicseréltem.
S amikor a régit nézegetem - hoppá! - a ventije már el sem indult a chipen.
Aztán amikor leszedtem a hűtőbordájával együtt, a szilikonpaszta alatta igencsak ki volt száradva, a proci teteje meg kissé "napbarnítottá" lett. Szó ami szó, már egy jó ideje nem mehetett a ventilátor.
Nekiálltam beolajozgatni meg ilyesmi, de akkor se minden pozicióban indult el. Van neki egy pontja, és ha ott áll meg, akkor "kézrásegítéses". Vagyis röviden - szar!
Azt talán mondanom sem kell, az esetek 90%-ban mindig ott állt le, hogy utána önmagától már soha el ne induljon. Persze hogy nem lehet folyton kézzel buzerálni, meg állandóan a leszedett oldalú géppel nyomulni. Egy ócska venti miatt....

Legjobb venti a kissé drágább, de golyóscsapágyas. Ha az be van olajozva, évekig nincs gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#14126) didyman válasza draff (#14125) üzenetére


didyman
őstag

Igen, a golóscsapágyas ventikben is a tengely szabadon fut a csapágy belső gyűrűjében és ugyanúgy nekiáll zenélni benne, mintha sikló lenne. Golyóscsapágyat nem olajjal kenünk, mert az a maradék zsírt is kimossa és a golyóknak ezután lesz csak igazán szép hangja. A siklót sem olajozni kellene, hanem lágy zsírral ellátni, sokkal tartósabb eredményt ad.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14127) didyman válasza draff (#14124) üzenetére


didyman
őstag

A tantál kondi is elektrolit kondi. De a képen látott nem az.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14128) Megamen


Megamen
tag

Üdv
Kellene egy kis segítség.
Adott egy Corsair CX 600 1 éve vásárolt táp.A következőket hajtja:
Gigabyte p67-ds3-b3
i7 2600k arctic cooling freezer 13 pro hűtéssel
4 gb hynix ram 1600 mhz
Samsung 1 Tb winyó
Pioneer dvd író
Radeon 5850 videókártya
Jelenség:Indítás után kb 3 mp-ig pörögnek a ventik utána leáll picit vár és újra indul a történet amíg ki nem húzom.Tápból néha halk sípolás volt hallható kb két hete kezdődött a sípolás ma már nem megy csak a fent leírtak szerint.
Kiszedtem rövidre zárva indul megy.
Rákötöm a lapot semmi mást ismét jön a jelenség.
Gondolom megdöglött a táp.Vagy mástól is lehet ilyen probléma?

(#14129) építész válasza Megamen (#14128) üzenetére


építész
aktív tag

Alaplap hibára tippelek. Nekem egy Asus lap produkált hasonlót, miután az északi hídat tápláló FET kipurcant.

bye

(#14130) Megamen válasza építész (#14129) üzenetére


Megamen
tag

Ezt valahogy meg tudom lesni nincs másik tápom.Ha a szervizbe kiderül hogy jó a corsair egy csomó lóvét kellesz fizetnem.Oda vissza szállítás plusz szerelés.

(#14131) építész válasza Megamen (#14130) üzenetére


építész
aktív tag

Ha nincs másik tápod keress egy másik számítógépet és rakd bele a tápod. Csak van az egyik haverodnak egy p3-as számítógépe amit nem sajnál.

Ha nem vagy ellátva műterhelésekkel, akkor csak félig meddig tudod ellenőrizni a tápot. Kiszeded a gépből, zöldet összekötöd a feketével és rádugsz egy 12V os halogén égőt a 3,3V 5 V és a 12 V-ra. Úgy értem, hogy hol az egyikre hol a másikra. Ha két égőd van akkor az +5 Vés +12 V-ot javaslom terhelni. Érdemes közben egy multimeterrel figyelni a feszültség eséseket vagy emelkedéseket.
Ha ezt a próbát kiállja még messze nem bizonyítja, hogy teljesen jó a tápod, de ha nem bírja az gáz. 20-35 wattos égőt gondolkodás nélkül rányomhatod a molex csatlakozóra, de az 50W-osnál már okozhat gondot, hogy hidegen nagyon alacsony az ellenállása. Szóval nem árt előmelegíteni a szálat +5V-on.

bye

(#14132) Algol válasza építész (#14131) üzenetére


Algol
senior tag

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a tápot áram alá helyezve, de még a zöld és fekete vezetékek összezárása előtt megmérném a lila - fekete közötti feszültséget, azaz a készenléti feszültséget, tűrésen belül van-e ott az 5V.

Ha ezt is terhelni akarod, akkor csak óvatosan, mert ez általában 2-3 A-nél jobban nem terhelhető.

Sőt ezt jobb rádugott alaplappal ellenőrizni, mert így gyorsan megtalálhatod azt a hibát, amit az alaplapon levő zárlat, például valamelyik USB csatlakozó érintkezőinek zárlata okoz. Volt már ilyenben részem.

Üdv: Algol

(#14133) draff válasza tornas (#14117) üzenetére


draff
aktív tag

Ha észrevetted, ezek a ventilátormotorok már nem afféle hagyományos, tekercses, álló- és forgórészes villanymotorok, ahol ha megszorul vagy megáll valami, mindjárt ég lefele az egész.
Ezekben az újakban a forgórész csak egy állómágnes. Egy barna műanyag gyűrű a lapát belsejében, amely mágnesként is működik.
Az elektronika pedig (ami az állórésze lenne) ebben a gyűrűben egy forgó mágneses teret hivatott létrehozni. Tehát. Ha a mágneses tér "forog", hatására a állómágnesnek azt követnie kell.
De mi van ha nem teszi?
Nem történik semmi. A mágneses tér csak forog-forog - és kész.

Szedtem szét egyszer egy leselejtezett laborkeverőt, az teljesen hasonló elven működött. A szerkezetben egy elektronika csinálta a kakaót és átadta azt 4 db. elektromágnes-tekercsnek. Ezek a keverő felső részén voltak. A löttyel föléhelyezett lombikba meg bele kellett tenni egy kis műanyagbevonatos fémmágnest - s akkor az együtt forgott a térrel - és keverte a lét ....
A szabályozott sebesség-impulzusokat egy NE555 generálta. Azt meg valami számláló vagy tizesosztó IC használta tovább, kimenetein tirisztorokkal (vagy triacokkal) - kapcsolgatva sorrendben a tekercseket.
A ventilátormotorok azonban ennél sokkal egyszerűbb elektronikát képviselnek, többnyire valami 4 lábú akármibe van beleintegrálva az összes tudományuk.

Aki már szedett szét ilyen ventit, az láthatja ...

(#14134) draff válasza didyman (#14126) üzenetére


draff
aktív tag

"Golyóscsapágyat nem olajjal kenünk"
Hát - ha még új, akkor tényleg nem kell kenni, mert gyárilag el van látva kenőanyaggal ... egy jó darabig.

És aztán?

Láttam én már olyat, amikor fehér vazelinnel van megkenve az ilyesmi. Ám a por ott is megteszi hatását. Hiába porvédős és zárt az a csapágy, a lehetőségek időben eléggé korlátozottak. Egy nagyfordulatú csapágy meg simán kihajtja magából még a legjobb zsírt is ....

Javítottam egyszer (bár ez nem számítógépes cucc, csak a csapágy okán hoztam fel példának) egy régi Siemens porszívót. Szét volt menve az egyik csapágya és megszorult a forgórésze.
Persze mindjárt elsőre csapágycsere.
Az új csapágy már az első percben kihajtotta magából a gyári kenőanyagot, olyan fordulaton pörgött az a motor. Igaz, porszívóként szinte felszedte a parkettákat - úgy szívott, no de mégis ...
Akkor viszont mit tudsz tenni?

Vagy folyton olajozod-zsírozod, vagy hagyod a francba, és 2-3 év után újra cserélni kell. Szárazon meg hosszútávon simán szétveri a golyóskosarat - aztán viszlát ...

(#14135) malacka87


malacka87
senior tag

Hello van egy TX750moduláris tápom és cicergő hangot ad! Lehet vele kezdeni valamit elég idegesítő?! Terhelés hatására csak erősödik! Gépem a profilban látható! Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#14136) didyman válasza draff (#14133) üzenetére


didyman
őstag

Ezek a ventilátorok úgynevezett "kefementes" légkeverők, a kefék-kommutátorok által produkált jókora elektromos zajoktól mentesek. Szerintem a kolléga látott már ilyet :-) . Abban nincs igazad, hogy a rotor leállásakor nem történik extra teljesítményfelvétel: Mit gondolsz, a mágneses tér által kifejtett erő és elmozdulás nem munkavégzés lesz? Ha a rotor lassul, vagy leáll, az állandó mágnese ellene dolgozik az állórész forgó mezejének, az elvégzett munka teljesítményként disszipálódik a tekercsen.

Csapágy: Az olaj nem alkalmas csapágy kenésére, ezt nem tudom, miért kell ragozni. Zajos lesz tőle, hamar megszűnik a rendes kenése, kopásnak indul.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14137) didyman válasza malacka87 (#14135) üzenetére


didyman
őstag

Arra kérlek, hogy használd a keresőt, rengetegszer felmerülő téma ez.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14138) Megamen válasza Algol (#14132) üzenetére


Megamen
tag

Üdv
Nem tudtam további tesztnek alá vetni ma 7:50-kor elvitte a szervizes.Meglátjuk mi lesz.Köszi azért az infókat.

(#14139) mr_ricsi válasza draff (#14134) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Láttam én már olyat, amikor fehér vazelinnel van megkenve az ilyesmi."
Amit a csapágyban láttál, az szintetikus bázisú lítiumos csapágyzsír volt. A vazelinnel más felhasználási területen találkozhattál...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14140) Lompos48 válasza mr_ricsi (#14139) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:))

(#14141) tornas válasza draff (#14133) üzenetére


tornas
őstag

"Az elektronika pedig (ami az állórésze lenne) ebben a gyűrűben egy forgó mágneses teret hivatott létrehozni. Tehát. Ha a mágneses tér "forog", hatására a állómágnesnek azt követnie kell.
De mi van ha nem teszi?
Nem történik semmi. A mágneses tér csak forog-forog - és kész."

Találkoztam már olyan hibás ventilátorral is, amelyiknek szét volt égve az elektronikája (a kis panel és a tekercs is). A csapágya is be volt ragadva, nem is kicsit. Vagyis az elektronika nem tolerálta a forgórész beállását. :( Egyébként egy GeForce MX400 VGA kártya hűtőventije volt. Maga a kártya túlélte, mert egy kis irodai gép volt. Venti és hűtőtömb cseréje és mehetett tovább a dolgára. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14142) tornas válasza mr_ricsi (#14139) üzenetére


tornas
őstag

A nepáli extra-csúszósról legendákat hallottam... Állítólag még a belekevert fűrészpor, cseresznyemag és a homok keverékének egyvelege sem ront a kenőképességén. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14143) Lompos48 válasza tornas (#14141) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Van nekem egy jópofa ellenpéldám, de nem a kisfeszültségű PC ventikből vétetett:

PAPST 9W-os paneleket hűteni tervezett ventillátor. Hálózatról kell táplálni, üzemben 40mA-t eszik. A matricájára rá van vésve, hogy "Impedance protected". Ha a lapátjai közé teszek egy ceruzát és leállítom, az árama "hatalmasat" nő: 45mA-re! Hosszú idő után is csak langyos marad.
Namármost, nagyon várom már hogy kinyiffanjon, hogy szétszedjem és meglessem a titkát. De nem akar. Harminc (!!!) éve forog minden nyáron, minden nap órákhosszat az íróasztalomon enyhítendő a kánikula élvezetét, de röhög rajtam. :)

(#14144) építész válasza Lompos48 (#14143) üzenetére


építész
aktív tag

Nekem már sikerült kinyírni egy Papst ventit. 2 db-ot kaptam és mind a kettő 110V-os volt. Sorba kötöttem őket. Pár hét után az egyik megadta magát a másik meg veszettül pörgött.

[ Szerkesztve ]

bye

(#14145) V1CE


V1CE
csendes tag

Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a tápom csak hajszárító melegítésére indul csak el.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=V1CE

(#14146) didyman válasza V1CE (#14145) üzenetére


didyman
őstag

Így, hogy tudjuk, milyen tápról van szó, azt tudom neked javasolni, hogy cseréld ki benne a hibás alkatrészt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14147) didyman válasza didyman (#14146) üzenetére


didyman
őstag

..Viccet félretéve, egy pártíz mikrós kondi lesz az oka 90%-ban, a primer oldalon, készenlét körül.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14148) V1CE válasza didyman (#14146) üzenetére


V1CE
csendes tag

Chieftec CFT-850G-DF 850W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=V1CE

(#14149) peter0117


peter0117
tag

Hello! Egy FSP250-60MDN-120 tápomban néha ciripielést hallok. :( néha abbahagyja néha előjön és 100os cpu terhelésnél folyamatossá válik. mi lehet benne ami ezt csinálja?

(#14150) didyman válasza V1CE (#14148) üzenetére


didyman
őstag

10uF/50V, primer oldalon, borda alatt, készenléti trafó tövében.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.