Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13951) Archanon válasza Archanon (#13938) üzenetére


Archanon
őstag

Erre valaki?
Holnap már jön a csere ellenőrző táp, de azért jó lenne a szakik véleménye is erre a jelenségre... :))

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#13952) mr_ricsi válasza tornas (#13945) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha tényleg csak megszerezte a SOWAH a kész Sirtec panelt, akkor neki csak házat kellett volna neki gyártani hozzá."
Én is úgy látom, hogy nem teljesen ugyanott vannak az alkatrészek a NYÁKon. Viszont úgy tudom, hogy a HighPower liszenceket viszonylag könnyű megvásárolni. Nem lehet, hogy egy akkorra már elavult kapcsolást vásárolt meg a Codegen?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13953) draff válasza tornas (#13940) üzenetére


draff
aktív tag

Az a "kis merőleges panel" véletlenül nem a ventilátor fordulatszámát lenne hivatott szabályozni? Ugyanis a ventilátor huzaljai pontosan arra vannak rákötve.
Én nemrég szedtem szét egy hasonló megoldású, de DELL tápot és abban is volt ilyesmi, ráadásul egy műanyagba csomagolt zöld lencseszerű hőérzékelő (feltehetően termisztor) volt a nagy hűtőbordára valami szürke anyagban (lehet talán valami hővezető paszta) rácsavarozva.
A vezetékei szintén erre a kis panelra mentek, amin valami 2 db. IC meg egy csomó más cucc volt ...
Nem néztem át még tüzetesen, de gyanítom ...

(#13954) draff válasza Csaszykj (#13942) üzenetére


draff
aktív tag

El kell hogy vigye!

Nekem a vidéki gépemen (azért hívom annak, mert az anyósomnál van lenn, tehát csak ritkán használom - evidens - ha éppen nála vagyunk) a HP 478-as lapomban van egy 3.0 MHz-es P4, amihez tartozik egy eléggé brutális fordulatszámszabályzós radiálventilátor, GFx440/64 videókari, utólag rászerelt 40x40-es ventivel,
van benne még 2 db. 512-es és egy 256-os DDR1 RAM, továbbá egy Philips DVD író-olvasó, és 2 db. 6,8 GB-os Seagate winchester.
Az alaplaphoz külön kellett csinálnom egy olyan toldatot, ami az egyik szabad vinyó-csatlakozóból 12 V-ot visz át az alaplapra, a proci mellé, (abba a négytüskés négyszögletes valamibe).
Ráadásul fogyasztásnak a mobilinternetes USB dugasz is rajta szokott lenni, ha használom a netet.

És ez a tápom csupán gyárilag 300 W-os, mégis elviszi a konfigot.

Mondjuk - az az ár egy kissé borsosnak látszik ... de Te tudod ...
itt vannak a táp-ár összehasonlítására árak: http://www.pc-max.hu/webaruhaz/hazak-tapegysegek.html

Vagy netán az egészet adnák annyiért, ami ott mellé fel van sorolva?

[ Szerkesztve ]

(#13955) didyman válasza tornas (#13945) üzenetére


didyman
őstag

Arról gondolkozunk, hogy a Sirtec által tervezett és gyártott panel mitől lesz Sirtec belű tápegység? :-) Alkatrészek elrendezése revíziós kérdés, számtalanszor változik, ahogy azt az éppen beszerzett alkatrész befolyásolja, ami meg az aktuális árak függvényében változik. Nem tudni azt sem, hogy ezeket a paneleket a Sowah forrasztotta össze, vagy a Sirtec bérmunkában (mondom, én HEC kondikra nem emlékszem, Jenpora annál inkább, döglöttek is szépen benne, lehet, hogy a HEC meg nem).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13956) didyman válasza draff (#13953) üzenetére


didyman
őstag

Ennyire nem bonyolult egy termisztoros ventilátorvezérlés egy ilyen korú tápban. Ott csücsül az LM339.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13957) didyman válasza draff (#13954) üzenetére


didyman
őstag

Amit leírtál, az a 150W-ot is éppenhogy karcolhatja, ha jól meghajtod.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13958) draff válasza didyman (#13957) üzenetére


draff
aktív tag

Akkor máris nyugodt vagyok, hogy nem lesz soha füsthalmaz ... meg pukkanás.

(#13959) draff válasza didyman (#13957) üzenetére


draff
aktív tag

Azt nem értem, pedig valamennyire konyítok az elektronikához (mármint amatőri szinten, meg tudom különböztetni a diódát a tranzisztortól, a 9 V-ot a 220-tól),
hogyha ezek a konfigok csak mind ennyiket fogyasztanak a jól meghajtott állapotukban,
akkor minek vannak a 4-5 vagy éppenséggel 600 W-os drága tápegységek?
Brutálisan túlbiztosítás? No de ennyire?
200-300 %?

[ Szerkesztve ]

(#13960) 2ndaccount2


2ndaccount2
csendes tag

Olyan problémám van ,hogy amikor bekapcsolom a gépemet a tápban túlpörög a ventilátor.
Ilyenkor lefogom-elengedem és ha szerencsém van abba is hagyja. (mint valami vadászgép olyan hangos olyankor)
De van amikor 2-3 újraindítás se segít. Ötlet? (van róla hanganyagom is (a 2 eltérő indításról))

(#13961) 2ndaccount2 válasza 2ndaccount2 (#13960) üzenetére


2ndaccount2
csendes tag

Elfelejtettem írni de egy FSP Hexa 500w-os tápról van szó!

(#13962) Bull1


Bull1
aktív tag

Hali

Adott egy 450W chieftec táp. A ventije elkezdett zörögni egy ideje, így adtam neki többször WD-40-et aminek hatására a zörgés egy ideje elmúlt. Probléma viszont h ha sokáig kikapcsolva hagyom a gépet (pl. éjjelre) majd ha be akarom indítani, a táp venti néha nem kapcsol be, csak ha ismét ki/be kapcsolom a gépet.
Ez mitől lehet, ventit kellene cserélni ?

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#13963) didyman válasza draff (#13959) üzenetére


didyman
őstag

Hogy legyen benne tartalék későbbi bővítésekhez, bármilyen irányban. A márkás gépek márkás tápjai meg ahhoz az adott platformhoz méretezettek, a ház kötöttebb lehetőségeket hagy, de rendszerint itt is van tartalék bőségesen. Amúgy értelmetlen az egész. Ma a piacon 400W alatt kevés tápot kapni, és nem is ajánlanak kisebbet sem, holott a p4-ekhez képest az abszolút fogyasztás rengeteget csökkent tipikus irodai gépeknél.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13964) didyman válasza 2ndaccount2 (#13960) üzenetére


didyman
őstag

Nem túlpörög az, hanem rezonál. Éppen lassabban jár. Kenésre van szüksége.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13965) didyman válasza Bull1 (#13962) üzenetére


didyman
őstag

A WD40 nem ideális erre a feladatra, valamint a petróleum szépen összeszedi a felgyűlt port, és a csapágyazásban megülve olajsárként, némileg megfogja a forgórészt. Zégert le kell venni, tengelyt-perselyt megtakarítani, lehetőleg lágy zsírral megkenni és összerakni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13966) Lompos48 válasza didyman (#13956) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az LM339 egy komparátor IC. Tudtommal nem hőmérsékletet, hanem a táp feszültségeit figyeli.

(#13967) 2ndaccount2 válasza didyman (#13964) üzenetére


2ndaccount2
csendes tag

Csak megkenem a ventilátort és ennyi?
(milyen fajta cuccossal kenjem meg)

(#13968) didyman válasza Lompos48 (#13966) üzenetére


didyman
őstag

Nem írtam, hogy azt figyeli, előtte említettem, hogy a termisztoros fordszámszabályozás nem olyan bonyolult dolog ezekben a régiekben. Én írok ennyire sután? :D A feszültség-védelmeket az SG6105 kezeli, az LM339 az áramkorlát figyelője.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13969) didyman válasza 2ndaccount2 (#13967) üzenetére


didyman
őstag

Ott írtam utánad.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13970) 2ndaccount2 válasza didyman (#13969) üzenetére


2ndaccount2
csendes tag

ezt írtad:
Nem túlpörög az, hanem rezonál. Éppen lassabban jár. Kenésre van szüksége.

Azt ,hogy mivel kenjem meg azt nem :P

De mindenesetre köszönöm ,hogy segítesz

[ Szerkesztve ]

(#13971) didyman válasza 2ndaccount2 (#13970) üzenetére


didyman
őstag

Utánad. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13972) tornas válasza mr_ricsi (#13952) üzenetére


tornas
őstag

Elképzelhető, és esetleg módosította, majd talán többször revízionálhatták --> címketunig 550W-osra. ;]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13973) draff válasza Lompos48 (#13966) üzenetére


draff
aktív tag

Nos - szétszedtem (illetve jobban hozzáférhetővé és megnézhetővé tettem azt a merőleges nyákot). Na és mi van rajta?
Természetesen egy LM339N, azaz valóban egy komparátor IC.
És ez minden bizonnyal a ventilátor szabályozásé lehet, mert annak a vezetékei reá voltak kötve.
Na meg aztán, ha már egyszer komparátor, akkor annak teljesen mindegy - mit figyel. A lényeg - hogy legyen neki referenciafeszültség-érték beállítva és mindig ahhoz viszonyítsa a másik bemenő jelét. Ha nem egyezik avagy éppenséggel pont megegyezik, akkor ott szépen átbillen.
Jelen esetben a hőmérsékletet figyeli egy ellenállás értékének állandó megváltozásával ...

Aztán volt rajta még egy IC, ami hasonló számozású, csak mégis másfajta gyártású.
Egy KA339A, amely egy másik termisztorral van megáldva. Szerintem az meg az elektronikai panel környezetének hőmérsékletét figyelné.
A kettőből jön össze valami nagyon summás végeredmény, amivel a hátsó főventit pörgeti (szabályozza).

[ Szerkesztve ]

(#13974) Lompos48 válasza draff (#13973) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azt ne felejtd el, hogy egy komparátor mindig egy kétállapotú kimenetű eszköz. Bemeneti kisebb-nagyobb feltétel teljesülésénél ad kimeneti igen-nem (0 vagy 1) állapotot. Azzal pedig nem lehet szabályozni, csak kapcsolgatni.

(#13975) tornas válasza draff (#13973) üzenetére


tornas
őstag

"A kettőből jön össze valami nagyon summás végeredmény, amivel a hátsó főventit pörgeti (szabályozza)."

Maradjunk annyiban, hogy ebben a 480 W-os Codegen-ben és a Codegen R-400-as (2x400 W) redundáns tápban mindig max.-on pörögnek a ventik, még üresjáratban is :F . És elég hangosak is...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13976) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

[link]
[link]

Köszönöm, előre is.

(#13977) didyman válasza draff (#13973) üzenetére


didyman
őstag

Tehát, leírom még egyszer. A kis panelen az LM339 az a túláram-védelem aktív eszköze. A ventilátorkezelést két tranzisztor látja el a termisztor és pár ellenállás+kondi révén. Nincs kétzónás hőfokfigyelés sem, ha jelen van még egy termisztor, az legfeljebb túlmelegedés-védelem lehet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13978) didyman válasza peter889 (#13976) üzenetére


didyman
őstag

Nem valószínű.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13979) didyman válasza Lompos48 (#13974) üzenetére


didyman
őstag

Hacsak vissza nem csatoljuk, mert akkor hiszterézises, integráló, vagy éppen erősítő.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13980) Lompos48 válasza didyman (#13979) üzenetére


Lompos48
nagyúr

... amit általában otthon követünk el a hokedli sarkán, ha éppen nincs kéznél egy műveleti erősítő, de nem egy gyártósoron.

(#13981) didyman válasza Lompos48 (#13980) üzenetére


didyman
őstag

Én székre jobban szeretek ülni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13982) didyman válasza didyman (#13977) üzenetére


didyman
őstag

Most nézem, hogy egy Dell tápról beszéltél, én meg összekevertem a HPC-vel.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13983) peter889 válasza didyman (#13978) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a véleményt. :R

(#13984) draff válasza Lompos48 (#13974) üzenetére


draff
aktív tag

.. és ha rányomunk egy kicsit a hiszterézisére? Valamelyik visszacsatolással? A kapcsolótranyó meg az szerint nyit egyre jobban, minél több a bázisárama.
Csináltam én hasonló megoldással autó fényszóró fényerőszabályzót, diódás söntöléssel.
A KRESZ szerint ugyanis a tompítottat nappal is égetni kell. És persze az rendesen fogyaszt.
Namármost - az én áramkörömnél a világítás intenzitása teljesen le volt felezve, tehát a két fényszóró csak annyit fogyasztott, mintha csupán az egyik égne.
A rendőr ha nagyon nézte, csak azt láthatta szemből, hogy gyakorlatilag ég a fényszóróm, ám de azt már nem, hogy mekkora fényintenzitással. Az ugyanis fényes nappal nemigen mérhető ...
Ezzel az eljárással nem 100 méterre pörkölte a lószart, csupán csak 15-re. És a fogyasztása jóval kisebb leend. Nem 65 W-osként égett, hanem csak 25-ként.

(#13985) Lompos48 válasza draff (#13984) üzenetére


Lompos48
nagyúr

.. és ha rányomunk egy kicsit a hiszterézisére? Valamelyik visszacsatolással?

Akkor már nem komparátor. :N

Csináltam én hasonló megoldással autó fényszóró fényerőszabályzót, diódás söntöléssel.

:F

Mit söntöltél és hogy? Érdekes... kijelentés.

[ Szerkesztve ]

(#13987) Lompos48 válasza ALONSO11 (#13986) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azt a régi alaplap "mérte". Valós információt mérőműszerrel tudsz kapni.

(#13988) BRIKLY válasza ALONSO11 (#13986) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nekem ilyeneket ír az Aida64. Hova fussak? :DDD

+3.3 V 1.723 V
+5 V 4.200 V
+12 V 18.428 V

(#13989) didyman válasza ALONSO11 (#13986) üzenetére


didyman
őstag

Ekkora feszekkel működni sem tudna az alaplapod, ennek megfelelő jelentőséget tulajdoníts a "mérésnek", ha mégis működik hibátlanul :-) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13990) didyman válasza BRIKLY (#13988) üzenetére


didyman
őstag

Fedőneve: Forrest. :-D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13991) didyman válasza draff (#13984) üzenetére


didyman
őstag

És miért szükséges a csökkentett fényerő? A motor ledolgozik egy kisautónál, forgalomban, összesítve átlagosan 20-40kW-ot. A nappali fény az szumma 0,2kW körül, alatt alakul egy átlagos vehiclé esetében. Ehhez mérd a spórolást. A tipikus halogén fényforrásnak meg nem biztos, hogy jót tesz a csökkentett teljesítmény. Élettartamuk azért tud duplája lenni a hagyományosnak (túl a tervezettségükön), mert a halogén körfolyamat az izzószálról elkóborló volframot a szál leggyengébb pontjaira visszaépíti. Ennek feltétele az átlagosnál magasabb üzemi hőfok. Ha ezalatt működik, akkor a volfram gyorsabban fog leépülni, helyesebben nem fog visszaépülni. Ahhoz, hogy valóban tartósabb legyen, az izzószál teljesítményét jelentősen alul kell méretezni, ami nem a körülbelül fele érték lesz, hanem inkább a negyede. A fényerő viszont itt már nagyon gyér lesz, az eredeti halogén fényhasznosításának fele vész el feleakkora teljesítményen (kb. negyed fényerő az eredetihez képest), és ennél is lejjebb ereszkedünk. Az tompítottnál nappali fényként alkalmatlan. Távolságinál már nem biztos, kérdés, hogy azt mennyire szúrja ki a közeg, alapvetően egyik átalakítás sem szabályos, a szankció meg a kedvén múlik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13992) draff válasza didyman (#13977) üzenetére


draff
aktív tag

Na most már kissé alaposabban szemügyre vettem ezt a panelt.
Összesen két darab tranzisztor van rajta, amiből az egyik magát a ventilátor áramát kapcsolja.
A másikat már nem is nyomoztam végig ...

De az általad emlegetett "túláram-védelem elmélet", miszerint ezek nem a ventilátor-kezelést csinálják, az máris megdőlt.
- mert még csak kapcsolatban, (de még térben sincs annyira közel) a két tranzisztor egymáshoz, hogy egy ilyen áramköri funkciót egyáltalán betölthessenek.

Majd ha nagyon sok időm lesz - egyszer - talán visszarajzolom a nyákról magát a kapcsolási rajzot, de most ilyet nem várj tőlem. Annyira nagyon funkcionalitásában nem érdekel a téma ...

Az egyik IC KA339A, ehhez végszó lenne a megemlített egyik (2N4403) tranzisztor (aminek a lába kimegy a ventire),
míg a másik IC LM339M, amihez egy másik (2N5461) tranzisztor kötődik.
Meg mellé a mindenféle járulékos diódák, kondenzátorok és egyéb (még néhány SMD is van a másik oldalon!)
Továbbá - a KA339A 14-es bemenetére még megy valami fekete alaktalan dolog, ami szerintem egy másik termisztor lenne (amiből nagyon nem látszik semmi, mert egy zsugorcsőbe van rejtve).
Mintha az csak a környező légteret méregetné. ...
Azért gyanítom én, hogy az egész nyák a hőmérsékleteket figyelő és ventiszabályozó.
Amit Te emlegetsz - túláram védelem - az magán az alap-nyákon leend és egy KA3501 IC viszi. Két trimmerrel meg a sok egyébbel, amikkel feltehetően valamelyest állíthatóak a kimenő feszültségek szintjei .. (+5V, +12 V, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#13993) draff válasza BRIKLY (#13988) üzenetére


draff
aktív tag

Mérj rá valami műszerrel a tápnál a lábakra.
Ezek az értékek egy az egyben hülyeségek! Nem indulna el az alaplap, de még a proci sem.
A 12 V helyett a 18 V-nál meg már füstjelek jönnének ...
Az az Aida valami demo progi?
Mindenesetre elég szar ...

(#13994) draff válasza tornas (#13945) üzenetére


draff
aktív tag

Hopp-hopp, most nézem csak,

miféle táp ez, hogy két 80-as ventilátor van benne?

(#13995) Lompos48 válasza draff (#13992) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mindhárom idézett IC quad komparátor. Elképzelhető velük a PWM szabályozás valami ehhez hasonló alapáramkörből kiindulva (az LM393 nem egyéb, mint egy fél LM339):

Elképzelhető, hogy több komparátor használata lehetővé teszi a több lőpcsőfokban való szabályozást.

[ Szerkesztve ]

(#13996) didyman válasza draff (#13992) üzenetére


didyman
őstag

Egyrészt, írtam, hogy a HPC bélről beszéltem, te meg valami Dellről azt hiszem.
Másrészt, sehol nem állítottam, hogy a túláram-védelem tranzisztorokhoz kötődne. Egyébként az alkatrészek egymástól való távolsága nem zár ki funkcionális összetartozást, kapcsrajz fejtegetése nélkül ebben nem lehet biztosnak lenni.
Harmadrészt, nem elmélet, amit megdőlt, hanem valóság:

Balra a komparátorokból kialakított áramkorlát, mely az egyes ágakon a tekercsek előtt és után veszi a mérési pontokat, jobbra a ventilátor kezelése. A diódás vagy-kapcsolás révén a hőfokfüggő vezérlés mellett túlmelegedés-védelem is kialakításra került.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#13997) Jason Bourne


Jason Bourne
csendes tag

Hali!

Lenne egy Gigabyte GE-R460-V1 tápegységem érdekes jelenség hogy normális módon rákötöm az alaplapra elindítóm a gépet ventik pörögnek de képet nem ad.

Mi lehet a probléma?:én arra gyanakszom hogy a 20+4 ATX csatija nem adja le a kelő Voltot illetve ampert?

Nem értek annyira hozzá,köszönőm a segítséget! :R

(#13998) tornas válasza draff (#13994) üzenetére


tornas
őstag

A már sokat emlegetett Codegen 480 W és ilyen az 550 W-os címketunningos verziója is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13999) draff válasza didyman (#13991) üzenetére


draff
aktív tag

A csökkentett fényerővel többnyire a fogyasztás is némiképpen csökken. Nem véletlen, hogy a mai benzináraknál nem egészen mindegy, hogy az ember 6 litert fogyaszt vagy csak 5-öt (100-on).
A sok kicsi sokra (és zsebre, pénztárcára) megy.
Ha nem vetted volna észre - hiába mondják azt, hogy ha nappal is ég a lámpája, azzal nem fogyaszt sokkal többet a kocsi, (nem a szart nem!), hisz épp azért lett az egész lámpa-hülyeség néhány éve kötelezővé téve, mert nagyon visszaesett a hazai benzinfogyasztás (szinte minden 10. ember már csak külföldön tankol az olcsóbbság okán), hezért valahogy valamivel meg kellett azt ismételten növelniük.
Jön rá persze a hülye duma, hogy csakis a láthatóság miatt ... miért, itt talán a vakok is kaphatnak a közutakra jogosítványt? Fényes nappal eléggé nagy hülye lehet az, aki nem látja és nem veszi észre, ha szemből vagy (a tükörben) mögüle nem bukkan fel egy kocsi ...
Más országokban egyáltalán nem kötelező a nappali világítás - ez ha jól tudom, csak itt van elrendelve minálunk - meg tán a horvátoknál ... (és a svédeknél - de az megint más tészta)
Talán csak olcsóbban kijön 5 évente egy hervadt izzót kicserélni, mint feleslegesen több ezreket elkölteni drága benzinre (gázolajra).
A távolsági fény az megint más dolog, azzal nem kell foglalkozni, hisz az sohasem ég állandóra.

És a tompított nappali a közegnél sem okozhat különösebb problémát, mert azt egy az egyben látja szemből, hogy ég ám mindkét lámpa, viszont a fény-intenzitását úgysem tudja az utak szélén mérni. Sőt, ki sem szúrja soha, s ha nem mondanám el neki, (hülye lennék) de még tán akkor sem hiszi ...

Az autó motorjának összfogyasztásába bizony mindenkor bele kell számolni a generátor-terhelést, amit a Joule-Lenz féle elektrofizikai törvény eléggé egyértelműen leír. Most hogy az égő lámpa az akkumulátorból fogyaszt vagy közvetlenül a generátort fogja meg - avagy mindkettőt - az itt teljesen mindegy.
A semmiből semmiképp sem világítanak azok a tompított fényszórók. Ellentmondana a fizikának ...

(#14000) draff válasza Lompos48 (#13995) üzenetére


draff
aktív tag

"az LM393 nem egyéb, mint egy fél LM339"
Az LM339 meg mintha kissé hasonló lenne a LM324-hez, vagy lefelé lépkedve a létrán -
a uA741-hez, a TL071-TL072-höz és más komparátor IC társaihoz.
Csak más a gyártó, más a sziliciumlapkás beltartalom, de a működésük csaknem ugyanaz.
Talán a lábkiosztás nem mindig egyezik ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.