Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Nzothan válasza 04ahgy (#13350) üzenetére


Nzothan
tag

Zörgés,rezonálás nincs. "kikapcsolt tápnál mozgatva érezhetően szorul"...hát' nem mondhatnám.
kb 2hete egyszer arra lettem figyelmes ,h "égett szag van a gép körül"letapiztam a tápot hát forró volt venti állt.gyors power off.másnap portalanítottam és azóta figyelem,de tegnap cod4 befejez és a venti leállt táp melegszik...
kuka?
ha behal a venti valahogy nem lehetne "direktre" kötni a táp ventit?vagy az már gány??

[ Szerkesztve ]

(#13352) 04ahgy válasza Nzothan (#13351) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor az ventilátorvezérlő hiba lesz. Lehet direktre kötni, 12V-ra, de az nem halk lesz. Cserébe a táp egymaga az egész gépházat átszellőzteti majd a teljes fordulatú tápventi. Átmeneti megoldásnak jó lehet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13353) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Keresek valaki hozzáértőt aki csinálna nekem egy 2 méteres hosszabbítót a tápomhoz. ( nem a 230-hoz :) ) A lényeg,hogy a táp egy másik szobában lenne.

(#13354) kovpeti


kovpeti
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy 2006-os évjáratú FSP 250-60GEN tipusú tápom. Egy Packard Bell gépben van, ami teljesen gyári, alap konfig, nincs semmi tuning, ilyesmi. 3 héttel ezelőttig semmilyen gond nem volt a géppel, akkor viszont ez történt vele.
Kicseréltem benne a kondit, aztán működött is szépen a múlt hétig, amikor újra elromlott.
Próbáltam segítséget kérni, nem sok sikerrel. Közben kipróbáltam másképp is a tápot.

Aztán a megoldások keresése közben rátaláltam erre a fórumra, és gondoltam megkérdezem itt is, hátha tud valaki tanácsot adni, hogy mi lehet a nyűgje a tápnak.
Lehet hogy az összes kondi cseréje orvosolná a bajt? Átnéztem alaposan a nyákot, és semmilyen elváltozást nem láttam (sérült alkatrész, égésnyom, púpos kondi, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#13355) fero02 válasza zarew (#13353) üzenetére


fero02
veterán

Már kaptál választ a kérdésedre. ;)

Ha ennyire zavar a táp hangja, akkor miért nem veszel passzív tápot? Mekkora teljesítményre lenne szüksége a gépednek? Mik a paraméterek? :U

kovpeti: ha vmi elpukkant, annak nyoma kell, hogy legyen. A szekunder oldalt is átkondizhatod, ha tudod milyen követelményeknek kell megfelelniük, abból bajod nem lesz. De igaz ez a táp összes kondijára nézve. :K

[ Szerkesztve ]

(#13356) zarew válasza fero02 (#13355) üzenetére


zarew
senior tag

Szia!
Egyszer már próbálkoztam valami drága passzív táppal, de nem működött a dolog, gyorsan tovább passzoltam. Most nincs pénzem venni egyet próbálkozni. Ugye ha ilyen egyszerű lenne....
A válasszal amit kaptam nem tudok mit kezdeni. Igen értem, és? Én nem értek hozzá, gányolni nem akarok. Ezért keresnék valakit aki segítene és megforrasztaná. Mivel a vízhűtésem zajosabbik része is a fal másik oldalán, a szabadban lenne, így nem zavarna még egy bejövő kábel.
Átlagos gépem van Fx 6100 Gtx460. 500-as blue storm táp.

(#13357) fero02 válasza zarew (#13356) üzenetére


fero02
veterán

Mit takar az, hogy nem működött?

Nem biztos, hogy működne a dolog. Lehetséges, hogy instabillá válna tőle a rendszered. :U

(#13358) zarew válasza fero02 (#13357) üzenetére


zarew
senior tag

Nem emlékszem már rá pontosan,vagy 7-8 éve volt a dolog.Valami csupa lyuggatott táp volt,talán be'quiet vagy mi.És mintha lett volna rajta valami "vész venti" na az állandóan ment. De nem emlékszem pontosan,csak arra emlékszem,hogy egy sráctól vettem aki modding versenyen nyerte,és hogy nem vált be. Szóval ,ha valaki hozzáértő azt mondja nem lehet megcsinálni a hosszabbítást (amit nem hinnék) akkor elhiszem és mást találok ki. Mondjuk valami más féle tápot, tök mindegy elfér az ablak mellett.

(#13359) fero02 válasza zarew (#13358) üzenetére


fero02
veterán

Lehet az a táp fing u 2 szám. Olvass után az FSP Zen 300W-os tápjának (van teszt itt a Ph-n is) és ha némi késztetést éreznél kipróbálni egy ilyet, akkor keress meg privátban. ;)

Nem túl ildomos ez a toldás. Kérdés, hogy Neked megérné-e kifizetni a legyártás költségeit, mikor 50-50% a használhatósága.

(#13360) 04ahgy válasza kovpeti (#13354) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen márkájú primer kondit építettél be az első eldurrant helyett? Kapacitásra / feszültségre azonos volt? Új volt? Ha boltban vetted újonnan, linkelnéd?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13361) kovpeti válasza 04ahgy (#13360) üzenetére


kovpeti
csendes tag

Természetesen új kondenzátorra cseréltem a nagy primer kondit. Az értéke 150uF/400V. A HQ-nál vettem bele ezt. (Jó, tudom hogy nem egy 105C-os low ESR-es Rubycom, de azért igyekeztem nem a legdzsunkábbat megvenni)

Közben olvasgattam tovább, és itt is azt írják, hogy vannak olyan tápok, amelyek nem indulnak el, ha csak a 12V-os águk van terhelve. Most akkor az enyém is ilyen fajta aktív pfc-s lenne, és azért viselkedik így, mert ezeknél ez a normális? Lehet, hogy ha visszaraknám a gépbe, akkor működne tovább? Félek a gépben tesztelni, nem akarom hogy esetleg magával vigye a videókártyát, lapot, stb.

fero02: Hát éppen ez az. Volt egy pukkanás, a gép rögtön kikapcsolt, viszont a nyákon sehol semmi nyom nem látható. Se alkatrész oldalon, se a forrasztott oldalon.

(#13362) 04ahgy válasza kovpeti (#13361) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az aktív PFC-nek nincs köze a 12V-os ág terhelése / üresjárata melletti működéshez. Ha a cserélt kondi is elpukkant, akkor cseréld ki ismét, lehetőleg EPCOS-ra, vagy Nippon Chemi-Con-ra, vagy Rubyconra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13363) kovpeti válasza 04ahgy (#13362) üzenetére


kovpeti
csendes tag

OK.
De azt honnan tudom meg, hogy ha cserélt kondi is elpukkant? Első esetben szemmel látható volt, most viszont szemre jó.
Meg van még egy olyan kérdésem is, hogy ha a primer kondi adta meg magát ismét, akkor az csak azért van, mert épp kifogtam egy selejtes cseredarabot, vagy valami tönkreteszi a tápban?
Ha mégis az a baja, akkor egy ilyen jó lenne Kontháéktól?

(#13364) S. Szabi válasza zarew (#13358) üzenetére


S. Szabi
őstag

És ha esetleg a monitor, bill, egér, stb. vezetékeit hosszabbítanád meg, és az egész gép lenne távolabb?

(#13365) 04ahgy válasza kovpeti (#13363) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor próbáld ki a géppel, tönkretenni nem fogja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13366) zarew válasza S. Szabi (#13364) üzenetére


zarew
senior tag

Csak az ablakon kívülre tudnám, de azt azért nem akarom, mert még a végén ellopnák

(#13367) kovpeti válasza 04ahgy (#13365) üzenetére


kovpeti
csendes tag

Rákötöttem a tápot a gépre.
Elindult rendesen, aztán kb. 40 perc múlva leállt (ugyanaz a hang volt mint múltkor). Aztán később újra tettem egy kisérletet. A gép megint elindult rendesen, de most már kb. 5 perc után leállt.
A nyákon/alkatrészeken még mindig nem látható semmilyen sérülés, elváltozás. Viszont most jobban megfigyeltem a hangot, és lehet hogy nem is pukkanás, inkább csattanás.
Lehet, hogy van a tápban valami olyan védelmi alkatrész, ami zárlat, vagy túl magas hőfok esetén kiold?

(#13368) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Néha rezonáló hangot hallok a gép hátsó/táp fölötti részről.Nem tudom beazonosítani a hang forrását.Van a táp alatt egy és a ház oldalában szintén egy 12cm-es venti.Nem tudom azok rezegtethetik-e a táp környéki részt.?Vagy lehetséges az,hogy a táp ventije kezd tönkre menni és rezonál tőle a burkolat?Nagyon ritkán és halkan hallom.Ezért is nem tudom mi lehet az./10hónapos fsp hexa 500w/.

[ Szerkesztve ]

(#13369) honda 1993


honda 1993
senior tag

hy

Táp Chieftec 500W iARENA tápot akarok venni,de nem tudom hogy jó -e a gépembe. (azt hallottam,hogy minden gépbe más méretű kell)

jelenleg egy 400 wos codegen van a gépben.

sürgős lenne,hogy választ kapjak,mert már néha le-le fagy a gépem egy pillanatra,meg volt hogy nagyon hangosan csörgött .

amikor egy pillanatra lefagy a gép,az nem árt neki? úgy értem hogy szép lassan tönkrevág valamilyen alkatrészt?

XD alias IKSZDé

(#13370) építész válasza honda 1993 (#13369) üzenetére


építész
aktív tag

A Codegennél biztos jobb, viszont akad akad, aki nem szereti az IArénát se.

bye

(#13371) 04ahgy válasza kovpeti (#13367) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Esetleg relé adhat ilyen hangot, a Corsair AX szériában, és a minőségebbi régi tápokban is van, de a Te tápodban ilyet nem látok, nem tudom, mi adhat kattanó / csattanó hangot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13372) _PetZ_


_PetZ_
csendes tag

Először is köszönnék: Sziasztok!
Nem tudom,hogy ez-e a megfelelő hely a problémám felvázolására, de ha nem is akkor ti biztos tudjátok melyik az én fórumom :R

Probléma:
Bekapcsolom a gépet a ventik felpörögnek a led világit,de nincs kép,nem küld jelet a monitornak,kikapcs bekapcs "csippanás" van kép.
Ha van "csippanás" lesz kép, ha nincs akkor nem, mi végett miatt lehet ez?
Vinyót most néztem hdd sentinel 100%nak mutatja.
VGA hétvégén volt másik konfigban tesztelve ott hiba nélkül mindig volt jel.

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#13373) 04ahgy válasza _PetZ_ (#13372) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha már a topik adott, akkor kíváncsian várjuk a pontos konfigot, és a táp pontos típusát, hozzávetőleges életkorát. Nagyon úgy tűnik, a kondik nincsenek már a helyzet magaslatán benne, és hidegindításkor nem ad PG-t a táp. Kicsit hagyva bemelegedni segít a betegeskedő kondiknak "magukhoz térni", ez magyarázhatja a jelenséget.

A tápba kukkants bele, nincs-e púpos kondenzátor benne.

A legjobb egy biztosan elegendő teljesítményű és hibátlan működésű táppal végzett keresztpróba lenne.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13374) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok. a Probléma következő. Bár lehet hogy nincs baj csak zavaró. Mostanában néha elment az áram és utána nem lehetett bekapcsolni a gépet csak ha lehúztam a kábelről és vártam . szóval lehet valahogy megoldani, hogy ne csinálja ezt? (nem az én gépem)

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#13375) 04ahgy válasza gyga (#13374) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen tápról és konfigról van szó? A készenléti kör kondenzátorát nézném meg elsőként.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13376) gyga válasza 04ahgy (#13375) üzenetére


gyga
senior tag

valami régi cuccos most nincs nálam, be van zárva egy raktárba. de kb 512ram asrock alaplap 478-as cerka csodával, meg sztem noname táp. Azt mondja az ismerős hogy ezt csinálja azóta hogy megvették anno, csak nem volt kedve basztatni. Szerintem is táp, de akkor most ez beépített védelem? mert hallottam már ilyenről is... ha ne védelem akkor kukázom a tápot aszt kész. Vagy esetleg vmi Bios beállítás? ...

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#13377) fairi


fairi
addikt

be Quite! STRAIGHT POWERE8580W / CM tápm van, és észrevettem vmit.
Tápcsatlakozó elég laza az aljzatban, szépen mozog benne. Nem is lenne baj, de ha megrúgom picit véletlenül, akkor a gép kikapcsol és újraindul. Tápkábelt cseréltem betettem egy vadi újat, de az is mozog bent.
jelenség abban is látványos, gép kikapcsol és mozgatom akkor a nem messze levő hangszórók is recsegő hangot adnak ki, mintha érintkezési hiba is lenne.

Ez vmi garanciális hiba vagy tápnak a rejtett ficsőre?

(#13378) Cobra. válasza fairi (#13377) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha még garanciális a táp, akkor vidd vissza.

(#13379) fero02 válasza fairi (#13377) üzenetére


fero02
veterán

A csatlakozó aljzatban kicsit összébb kéne hajlítani a villákat. A hangszóróban a recsegés a rossz kontakt miatt van.

(#13380) 04ahgy válasza fairi (#13377) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A vele adott tápkábel is laza? Én általában, ha ilyen helyzet van, 5 random választott tápkábelből találok egyet, ami nem laza.

A hangszórók recsegése a laza érintkező miatt kialakuló elektromos ív zavaró frekvenciái miatt van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13381) 04ahgy válasza gyga (#13376) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Meg kellene nézni egy nem noname (FSP, Chieftec) táppal. Noname tápban nem hiszem, hogy olyan sok védelem lenne, mellesleg védelem így nem működik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13382) peto.istvan válasza fairi (#13377) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Földelt az aljzat, ahová bedugod a betáp kábelt?

(#13383) peto.istvan válasza gyga (#13374) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Meg lehet oldani! Beraktok egy szünetmentest (ami költséges), vagy megjavítatjátok. Nem igazán költséges a javítása. Keress meg és megoldjuk ha gondolod!

Isu :R

(#13384) Algol válasza fairi (#13377) üzenetére


Algol
senior tag

"mintha érintkezési hiba is lenne"

Valóban érintkezési hiba.

Ha mozgatod a kábelt, akkor a kábel végén levő dugó érintkezői hol érintkeznek, hol nem érintkeznek a tápegységen levő aljazat érintkezőivel, ez nagy áramlökéseket kelt a kábelen, az aljazatból pedig szikrázás sercegését is hallhatod. A tápkábel, meg a lakás elektromos hálózatának vezetékei ilyenkor elektromágneses sugárzást keltenek, amit a hangszórók vezetékei antennaként működve felvesznek, végül ezt hallod recsegésként a hangszórókból.

"Tápcsatlakozó elég laza az aljzatban, szépen mozog benne"

Hasonló problémával találkoztam egy Samsung monitor tápcsatlakozójánál, itt is a monitor váratlan kikapcsolódásában nyilvánult meg a jelenség. A monitort - minthogy még garanciális volt - tulajdonosa szervizbe vitte, ahol hibátlannak találták a készüléket. (Természetesen a tulajdonos nem tudta, hogy a laza tápcsatlakozó okozza a problémát, amit egyébként be sem vitt a szervizbe.) Otthon persze ismét kikapcsolgatott a monitor. Ekkor jártam nála. A helyszínen egykettőre kiderült a hiba, amit egy másik tápkábel alkalmazása sem tudott megszüntetni. Az aljazat és a dugó közelebbi szemrevételezésekor kiderült, hogy bár egymásba dughatók, mégsem kompatibilisek egymással. Az aljazat nem volt elég mély, a dugót csak félig lehetett beledugni, jóllehet ütközésig nyomtam bele. Általában az itthon vásárolható dugókban a homloksíkjuktól mért 5 mm-es mélységben kezdődnek az érintkezők, ezért a monitoron levő aljazat tüskéinek csak a csúcsát érték el. Ez okozta a hibát.

Lehet, hogy nálad is ez a baj. Megoldás:

1. A tápegységen kicserélni az aljazatot. Itt külön figyelni kell arra, hogy a hosszabb aljazat forrasztási oldali csatlakozói nem kerülnek-e túl közel a táp egyéb alkatrészeihez, a forrasztások fokozott szigetelésére lehet szükség! Ha még garanciális a táp, akkor ne ezt válaszd!

2. A tápkábelen levő dugó végéből, a műanyagból kb. 3 mm-t levágni, pontosan annyit, hogy az érintkezőkig még maradjon 1-2 mm szigetelő. Így mélyebbre süllyedhet a dugó az aljazatba.

3. Olyan tápkábelt vásárolni, amely - a fentieket figyelembe véve - illeszkedik a tápban levő aljazathoz. Elképzelhető, hogy ez nem fog könnyen menni.

Üdv: Algol

(#13385) 04ahgy válasza Algol (#13384) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez egy nagyon szépen összeszedett, korrekt hozzászólás volt! :R :C

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13386) peto.istvan válasza 04ahgy (#13385) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Én még egy dolgot hozzá fűznék! Egy tápba mindenki saját felelősségére nyúljon be! Ezzel nem viccelek! Aki nem ért hozzá, az ne álljon neki!

(#13387) fairi


fairi
addikt

Köszönöm a segítséget főleg 04ahgy és Algolnak!

Előkerestem a tápkábeleket az összeset, végigpróbáltam és az egyik úgy tűnik elfogadhatóan stabil. gondolom ő lehet az eredeti gyári. betonstabilnak nem mondanám, de már elég stabil, így kisebb lökés nem okoz problémát!
Jajj istenem, még azt hittem ez szabvány, pffff :W :W :W
Túl egyszerű lenne az élet és unalmas, ha szabványok tényleg teljesen azok lennének 100%-ig.....

[ Szerkesztve ]

(#13388) 04ahgy válasza fairi (#13387) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olyan, hogy igazi szabvány a 80-as évekig létezett, akkor még komolyabban vették. Azóta csak ímmel-ámmal, annyira harapózik a kapitalista piacgazdaság...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13389) fairi válasza Algol (#13384) üzenetére


fairi
addikt

Másik: ne is mondd, a monitor hibát ismerem, nálam az is létezik, de egyideje nem foglalkoztat, ha megrúgtam a kábelt az történik mint a sztoridba.
Mondjuk elviselhető hiba, csak kábelt kellett elrakni úgy hogy ne érjek hozzá, legolcsóbb megoldás.

(#13390) adax01


adax01
tag

04ahgy vagy Építész tudnátok e segíteni mivel tudnám helyettesíteni az alábbi tranyót k2608 ez egy aerocool 450W-s tápban ment ki.
A választ előre is köszönöm. :R :R

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#13391) 04ahgy válasza adax01 (#13390) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez lesz az szerintem: 2SK2608. Jó régi, szinte bármivel helyettesítheted. A Lomexben kapató az STP5NK80Z többek közt. Ennek megvan a Gate - Source diódája is.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13392) építész válasza adax01 (#13390) üzenetére


építész
aktív tag

Gondolom a készenléti körből hullott ki. Azért szűkíteném a bármivel helyettesíthető kört az N csatornás teljesítmény fetek közül azokra, amik a 800 - 900 V-ot tudnak és olyan TO220 tokozásúak. Amper nem lesz probléma, az bőven elég lesz.
Az már mindegy, hogy szigetelt vagy fém háza van. Habár a szigetelő alátét is egyfajta hibaforrás lehet.
Természetesen tökéletes amit 04ahgy ajánlott. Én sebtében a 2SK4013-at és a 2SK 1342-t néztem ki a Lomex honlapjáról. Javaslom minden esetre nézd meg az alldatasheet oldalon a választott és a régi fet paramétereit.

bye

(#13393) építész válasza adax01 (#13390) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem egy másik régi döglött tápból is műthetsz ki hozzá alkatrészt.

bye

(#13394) adax01 válasza 04ahgy (#13391) üzenetére


adax01
tag

Köszi :R :R

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#13395) adax01 válasza építész (#13393) üzenetére


adax01
tag

Neked is köszi. :R :R

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#13396) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, a gépemnél van egy olyan jelenség, hogy minden előjel nélkül egyszer csak lekapcsol a monitor, lemegy stand by üzemmódba, a DVD játékos felpörög egy kicsit, a gépen a piros és a zöld LED dolgozik ezerrel, majd a zöld folyamatosan világítva marad. Továbbá ha be van dugva egy Pendrive, annak a LED-je is kialszik ilyenkor. Szóval elhal minden, de a gép mégsem áll le. Semmi nem segít utána, csak a reset. Ilyen trükköt okozhat a táp esetleges hibája? Vagy mással is lehet baj? Van, hogy napokig nem csinálja, de van, hogy egymás után rögtön 2-3-szor is. Melegedéshez nincs köze, mert van, hogy rögtön bekapcsolás után csinálja, épp, hogy felállt a windows, van hogy több óra után. Tehát terheléstől sem függ, egyébként sincs terhelve a gép. Válaszokat előre is köszönöm.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#13397) 04ahgy válasza Dzsana (#13396) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mi a pontos konfig? Amúgy csak kis esélyt mondanék tápra (ha nem SuperB 460 a típusa).

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13398) Dzsana válasza 04ahgy (#13397) üzenetére


Dzsana
senior tag

Codegen 400 W táp
Asus M4A 78 pro
AMD Athlon XII 250 3 GHz
3 GB DDR2 RAM
500 GB Samsung winyó SATA
Samsung Synmaster 765MB, melynek idõnként szintén gyengélkedik a ki-be kapocsoló gombja. Néha kikapcsol.

Már nagyon idegesít, újra raktam már az egész rendszert, biost is frissítettem, mégis csinálja ezt a hülyeséget
, váratlan pillanatokban. Mi lehet még?

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#13399) 04ahgy válasza Dzsana (#13398) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát ez lehet táp. Egy minőségi tápegységgel kellene megnézned.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13400) Dzsana válasza 04ahgy (#13399) üzenetére


Dzsana
senior tag

Már kínomban kértem ajánlatot alaplap,proci, ramra, de ha meg a táp a baj, akkor feleslegesen nem cserélnék, mert az én kezeim között nem érezném a sebességkülönbséget. Erre kaptam ajánlatot:
Gigabyte H61 usb3 Sata3 S1155 DDR3
Core I3 Ivy Bridge 3.3Ghz
4GB DDR 3

Más okozhat még ilyen leakadást? Winyó vagy valami? Lehet, hogy kezdek egy táp cserével, az a legolcsóbb, Chieftec CTG40080P-t ajánlották a tápos topicbak

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.