Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) 04ahgy válasza haxiboy (#13000) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A táPCenter Bt.-t nézd meg, ők afféle majdnem hivatalos szerviz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13002) hamisnyomi


hamisnyomi
csendes tag

Sziasztok, van egy Sharkoon WPM 600 Wattos, tápom, és ha egy kicsit is meglököm a gépházat, elkezd berregő hangot adni. elég ijesztő. valakinek ötlete hogy mi lehet a baj?

(#13003) 04ahgy válasza hamisnyomi (#13002) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Beleér valami a ventilátorba? :F

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13004) andrade válasza hamisnyomi (#13002) üzenetére


andrade
senior tag

Mennyi idős a táp? Ha nagyon idős akkor a csapágy kikopása miatt a forgórász is nekilökődhet az állórésznek, hacsak ahogy írják nem a ventillátor lapát útjába kerül vezeték a lökdöséstől.

[ Szerkesztve ]

(#13005) hamisnyomi válasza andrade (#13004) üzenetére


hamisnyomi
csendes tag

A táp alig pár hónapos, van egy 14cm ventilátor benne, kiszereltem megpörgettem, és nem ért hozzá semmihez. ha írok a boltnak garanciába kicserélhetik?
és igazából nem is kell meglökni elég a táp hátújára egy finomat ütni, attól is beindul a berregés.

[ Szerkesztve ]

(#13006) andrade válasza hamisnyomi (#13005) üzenetére


andrade
senior tag

Azt nem tudnám megmondani hogy a bolt hogy viselkedne erre a problémára ha nem állandóan berreg.Meg kéne kérdezni tőlük hogy mit szólnak hozzá.

(#13007) hamisnyomi válasza andrade (#13006) üzenetére


hamisnyomi
csendes tag

köszönöm :)

(#13008) G@be22 válasza hamisnyomi (#13007) üzenetére


G@be22
tag

Sziasztok, szét lett kapva a beQuiet tápom a kondi csere céljából, sajna felfedeztuk rajta egy két dolgot, adok képeket. Mi a vélemény? :(

Kép1
Kép2

(#13009) andrade válasza G@be22 (#13008) üzenetére


andrade
senior tag

A zener diódánál és a mellete levő ellenállásnál égésnyom van a panelon.Épp kinyiffani készül a táp ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#13010) G@be22 válasza andrade (#13009) üzenetére


G@be22
tag

Ahhoz képest hogy bekapcsoláson kivul hibátlanul mukodott eddig az nem rossz :S

(#13011) haxiboy válasza 04ahgy (#13001) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszi :-) Van esetleg valami weboldaluk? Elerhetőség ilyesmi? :-) nem tudod csak személyesen vitt tápokat javítanak?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13012) G@be22 válasza andrade (#13009) üzenetére


G@be22
tag

Feltételezem,hogy ez már nem javitható kategória, megy ameddig megy...

(#13013) Lompos48 válasza G@be22 (#13012) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A negyedwattos ellenállás helyett be lehet tenni egy ugyanolyan értékű, de félwattost. Ugyanez megejtehető a Zener diódával is, egyenlő feszültség, de esetleg a műgyanta tokozással rendelkezőt. Ehhez mindkét alkatrészt pontosan azonosítani kell. Plusz elővigyázatosságből lehet úgy beforrasztani ezeket, hogy pár milliméter magasságra legyenek a laptól, tehát hosszabb lábakkal. Ezáltal nem pörkölődik tovább a nyák szigetelőanyaga és elképzelhető, hogy a 2 alkatrészt valamelyest jobban "körüllengi" majd a ventillátor szele, mint eddig.

(#13014) G@be22 válasza Lompos48 (#13013) üzenetére


G@be22
tag

Ez már kissé tul mutat a kondi-cserén... kérdés hogy ez megoldás, vagy időhuzás :) Mert azért ezen a ponton már gondolkdok rajta, hogy megéri-e foglalkozni a kérdéssel.
És persze kérdés az ár is (valszeg posta oda-vissza).

(#13015) andrade válasza G@be22 (#13012) üzenetére


andrade
senior tag

Át kell nézni hogy mitől kapott ekkora áramot a két alkatrész de balra is barnás a panel több alkatrész is érintett lehet még.

(#13016) Lompos48 válasza G@be22 (#13014) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az alkatrészek ára +ε, azaz nulla közeli. Ha a táp az enyém lenne, ezeket kötelező módon megcsinálnám.

A mérlegelés és döntés a tied. :)

(#13017) G@be22 válasza andrade (#13015) üzenetére


G@be22
tag

Az érdekes, mert folyamatosan szünetmentes tápról megy, tehát elvileg tuláramtól védve van volt...

(#13018) andrade válasza G@be22 (#13017) üzenetére


andrade
senior tag

A benti alkatrészeken nem azért mehet át több áram mert a bemenetből kapta hanem az alkatrészek meghibásodása folytán megváltoztak az értékek megváltozik az áramkorlátozás feszültségstabilizálás.Nagyobb feszültség több áramot képes áthajtani azonos ellenálláson.

[ Szerkesztve ]

(#13019) G@be22


G@be22
tag

Hát jó :)
ÉS van-e olyan szegedi (vagy közeli) szaki aki bevállalná ennek a tápnak a rendbetételét?

[ Szerkesztve ]

(#13020) tornas


tornas
őstag

Hozzám került egy CM GX Lite 700 W -os táp. Előéletéről nem tudok semmit. Annyi biztos, hogy nem sokat ment. Gyorstesztek szerint minden rendben vele. De van egy érdekes tulajdonsága. Ha a tápon a zöld-fekete párost rövidre zárom, de semmi terhelést nem rakok a drótokra, akkor elindul a táp ventije, mérhetők a feszek is rendesen. De a PG nincs magas logikai szinten, vagyis nincs mérhető 5 V rajta. Viszont ha csak egy db házventit is rákötök a molex-ére, akkor megjelenik a PG magas logikai szintje. Teszterrel is minden rendben, van PG is, de üresen csak PG nincs.

Én még nem találkoztam olyan táppal, amin üresjáratban (csak zöld-fekete rövidzár) is ne lett volna magas logikai PG.

Végül is a PG-nek üresjáratban nem muszáj jelen lennie, szerintem...

Vélemény? Tapasztalat?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13021) 04ahgy válasza tornas (#13020) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De, van ilyen táp, NLO védelemnek hívják, azaz No Load Operation. Híres példája a Zen 300W, az még gyengébb gépekkel sem nagyon volt hajlandó indulni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13022) 04ahgy válasza G@be22 (#13014) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az ellenállást kiforrasztod, megméred. Valószínűleg semmi baja, és a mért értékkel azonosat kell beszerezni, csak nagyobb terhelhetőséggel.

A Zenert is kiforrasztod, és sorba kötsz vele egy 1k ohm értékű ellenállást. Ezt, ha nincs otthon más feszültségforrás, akkor egy ATX táp 12V-os kimenetére kötöd. Méred a feszültséget csak a Zeneren. Ha 0,7V körüli, akkor polaritást cserélsz. Ha ekkor 12V-ot mérsz, akkor a +12V és a -12V közé kapcsold. A mért értéket oszd meg, és megmondjuk, mekkora zenert kell venned.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13023) tornas válasza 04ahgy (#13021) üzenetére


tornas
őstag

Köszi szépen! :R

Az ember mindig tanulhat valamit. :K

De ha már itt tartunk:[link]

Itt az Antec tápnál van még Bekapcsolási védelem (SIP) és Brown-Out Protection (BOP) is. És itt is jelen van az NLO.

SIP - gondolom Start Input Protection akar lenni. Talán...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13024) tornas válasza 04ahgy (#13021) üzenetére


tornas
őstag

A PG jel szintje milyen fesz.tartományban számít magas logikai szintnek?
4,5 - 5,2 közötti értékekkel szoktam leginkább találkozni (simán kiszerelt állapotban és PC-be beépítve is). Olvastam 3,5 - 5 V közötti értékről is, de szerintem az a 3,5 V már erősen alacsony szint, szerintem.

Valamint a PG jel fesze változhat-e a (kisebb-nagyobb) terhelés függvényében. Tapasztalatom szerint igen. Elméletileg, mint minden fesz a tápban, ez is változhat a különböző méretű terhelések hatására.

Csak a pontosítások miatt kérdezem.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13025) 04ahgy válasza tornas (#13024) üzenetére


04ahgy
nagyúr

4V felett már jó szokott lenni, az ATX szabvány specifikálja pontosan a lehetséges értékeit és a változásának tartományát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13026) tornas válasza 04ahgy (#13025) üzenetére


tornas
őstag

Ezen doksi (ATX12V Power Supply Design Guide) 26.-ik oldalán azt írja, hogy a logikai magas szint feszültsége az 2,4 V - 5 V között van. Gondolom ennek is van tűrése, ami szerintem 5 % körüli lehet. De ez itt nem említi. Viszont az alacsony szint meg 0,4 V-nál kisebb feszt jelent. De akkor mi van (milyen logikai szint) 0,4 V és 2,4 V között? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13027) 04ahgy válasza tornas (#13026) üzenetére


04ahgy
nagyúr

TTL esetén a köztes szintek nem várt működési anomáliákat okozhatnak. CMOS esetén is. Megfelelő áramkörtervezéssel kerülni kell az ilyen előfordulások lehetségességét.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13028) Lompos48 válasza tornas (#13026) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A TTL áramköröknél a 0.4 és 2.4V szintek abszolút határértékek a kimenetek számára. A bemeneteknél pedig ezek a szintek 0.8 és 2.0V szintekként kötelezőek. A .4V sáv mindkét szint esetén biztonságos. A CMOS is elfogadja, bár ott a szintek rém' közel vannak a tápvonalakhoz.

(#13029) tornas válasza Lompos48 (#13028) üzenetére


tornas
őstag

A "bemenetek" alatt mit értesz? Nekem hirtelen a hálózati 230 V váltófesz jut az eszembe most így. A kimenetek (+12 V, +5 V stb.) az rendben van.

"A .4V sáv mindkét szint esetén biztonságos. A CMOS is elfogadja, bár ott a szintek rém' közel vannak a tápvonalakhoz."

A .4 V az 4 V vagy 0,4 V?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13030) Lompos48 válasza tornas (#13029) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A "bemenetek" alatt mit értesz? Nekem hirtelen a hálózati 230 V váltófesz jut az eszembe most így.

Természetesen logikai bemeneteket, hisz' arról szólt a felvetés.

Logikai (ezúttal TTL áramkörökéről) bemenetekről szólt minden. Csak ott érvényesek ezek a szintek.

A .4 az 0.4V-ot azaz 400mV-ot jelent. Tehát a kimenetnek "0" szintnél kötelessége a max. 0.4V-ot, "1" szintnél pedig a 2.4V-ot biztosítani, míg egy ugyanabba a családba tartozó logikai áramkör bemenete "megelégszik" a 0.8 és 2.0V szinttel.

CMOS áramköröknél a kimenet "0" szintnél Vss+50mV, "1" szintnél pedig Vdd-50mV feszültséget garantál. A bemeneti szintek értéke most hirtelen nem megy fejből, de bármelyik áramkör adatlapjából kiolvasható.

(#13031) építész válasza tornas (#13026) üzenetére


építész
aktív tag

"De akkor mi van (milyen logikai szint) 0,4 V és 2,4 V között?"
Ezzel egyszer játszadoztam. Úgy 1,3 V-ra beállítottam a 74S04 bemenetét és egy kerámia kondival ráküldtem az URH rádió oszcillátorának jelét. Így sikerült TTL-esíteni az analóg színusz jelet és már mehetett is a frekimérőbe. Vagyis 1,3 V körül komparált/billent ez a példány 100 Mhz fölötti tartományban. Nyilván máshol fog billenni egy CMOS, meg egy TTL is billenhet bárhol a tiltott tartományán belül. Erre nincs katalógus adat. Hiszterézis is adódhat. A bizonytalan szintek miatt zavarokat is összeszedheti. Illetve beállhat egy analóg üzemmód is.
Inverterekből némi visszacsatolással csinálhatsz analóg erősítőket is. Egy tokban mindjárt 6 erősítő is van, így roppant gazdaságos. Melegedni is fognak tiltott szinteken, tehát akár le is égetheted őket ha kitartó vagy.

[ Szerkesztve ]

bye

(#13032) tornas válasza építész (#13031) üzenetére


tornas
őstag

Uff... Ti aztán keményen nyomjátok! :DD

Építész, 04ahgy és Lompos48. Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat. Rendes csókák vagytok. :K :C

:R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#13033) 04ahgy válasza építész (#13031) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Melegedni is fognak tiltott szinteken, tehát akár le is égetheted őket ha kitartó vagy."

Pontosan, hiszen nem a kapcsolóüzemű tartományban üzemel a TTL tranzisztora, ahol magas a disszipáció... Mint írtam, ezért is kell kerülni az ilyet (vagy okosan saját hasznodra fordítani, mint te is írtad :DDD).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13034) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom.
Vettem itt a Ph-n egy Tagan 420W tápot. (itthon nem annyira ismert márka, de nem a gagyi féle..)
Bedugtam a 220ba rádugtam a gépre, bekapcsoltam a gépet, de levágta a biztosítékot.
Gondoltam h az a baj h a gépem a gyengébb biztosítékra van kötve, így levittem és rákötöttem a nagyobbra (erről szokott menni pl a porszívó vagy az elektromos láncfűrész..)

Bekapcsoltam és egy nagyot villant (sztem szikrázott..) és nem indul.
De ha a régi tápot visszakötöm azzal igen.

Akkor valszeg zárlatos a táp?
Esetleg lehet javítani?
Szóltam akitől vettem de megvan róla győződve hogy nálam romlott el (természetesen, mert h nála szte ment (ezt nem láttam))..

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#13035) andrade válasza modern (#13034) üzenetére


andrade
senior tag

Hány A-es hálózati biztosíték oldott ki? Itt eléggé egyértelmű hogy zárlat volt 5A körül van a tápokban a 4-500W körüliben biztosíték.Másodszor nyilván a tápban ment ki alkatrész.Ez nem lehet a te hibád de az első esetben már szólni kellett volna az eladónak hisz ez bármelyik elektronikai egységnél előfordulhat.

(#13036) modern válasza andrade (#13035) üzenetére


modern
aktív tag

Szóltam is (de ekkor mondta azt h nála ment stb..) így kipróbáltam megint akkor már egyátalán nem ment.
annyira nem értek hozzá, de az egész házban elment tőle az áram xD

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#13037) andrade válasza modern (#13036) üzenetére


andrade
senior tag

Akkor pedig totál rövidzár van rögtön a belépésnél! (a megszakító kioldott?)

(#13038) modern válasza andrade (#13037) üzenetére


modern
aktív tag

megoldás?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#13039) andrade válasza modern (#13038) üzenetére


andrade
senior tag

Át kell nézni szemrevételezéssel műszerrel Mérni ellenállást égésnyomokat keresni ha villant ott átégett alkatrész lehet.A 220-as csatlakozás ellenállását kell mérni először több méréshatárban a rajta levő kondenzátorokat megnézni. De ehhez már ismeret némi gyakorlat is kell.

(#13040) andrade válasza modern (#13038) üzenetére


andrade
senior tag

Persze az eladónak illő lenne kicserélni az nem mentség hogy nála ment A vevő csak akkor kellene hogy vállalja ha olyat tett ami elkerülhetetlenül meghibásodáshoz vezetett.Az hogy a vevőnél romlott el nem indok, mert nem üzemelt semeddig.

[ Szerkesztve ]

(#13041) építész válasza modern (#13034) üzenetére


építész
aktív tag

"Bedugtam a 220ba rádugtam a gépre, bekapcsoltam a gépet, de levágta a biztosítékot."

Éppen hol és mivel kapcsoltad be a gépet, amikor levágta a kismegszakítót? Hátul a táp kapcsolójánál és akkor vágta le a biztosítékot, vagy túlélte a kapcsoló felkapcsolását és amikor benyomtad a gép elején a gombot, akkor azonnal vágta le a kismegszakítót vagy csak pár másodperccel utána, amikor elkezdett bootolni.

Ha ugyanis csont zárlatos tápot kaptál, akkor aligha jutottál volna el odáig, hogy benyomd a gép elején a nyomógombot.

"Bekapcsoltam és egy nagyot villant" Ekkor már csont zárlatban volt a tápod. Az első jelenség is ilyen volt, vagy nem?

bye

(#13042) modern válasza építész (#13041) üzenetére


modern
aktív tag

Igen, a táp főkapcsolóját kapcsoltam fel.
Nem a gépet, de nem tudtam h ez lényeg.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#13043) építész válasza modern (#13042) üzenetére


építész
aktív tag

Akkor az már rossz volt, amikor táp főkapcsolóját felnyomtad. Vagyis nem a te géped brutális terhelése miatt halt meg, feltéve ha hibátlan földelt konnektorba dugtad és 230 V-ot kapsz az elosztói engedélyestől valamint nem hullott bele útközben egy csavar, gemkapocs, szög stb.

bye

(#13044) andrade válasza modern (#13042) üzenetére


andrade
senior tag

Nem csináltál te semmit rosszul először a tápot kell bekapcsolni pont ebből látszik hogy zárlatos lett a bemeneti rész. Az részletkérdés hogy zárlatos volt eleve egy alkatrész vagy az áram bekapcsolásakor durrant el.

[ Szerkesztve ]

(#13045) építész válasza andrade (#13044) üzenetére


építész
aktív tag

Igen, de attól nem mehet zárlatba egy táp, hogy felkapcsolják. Vagy eleve zárlatos volt, vagy a felkapcsoláskor lett zárlatos de valami előidézte a zárlatot.

bye

(#13046) andrade válasza építész (#13045) üzenetére


andrade
senior tag

Ugyanezt írtam.

(#13047) modern válasza andrade (#13046) üzenetére


modern
aktív tag

Nem esett bele semmi, végig dobozba bolt.
Javítani akkor nem lehet?
vagy igen?

egyébként ez sztetek megfelelő lenne helyette?
phenom ii x4 b45
4gb ddr3
9600gt
1hdd
2odd
2venti

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#13048) építész válasza modern (#13047) üzenetére


építész
aktív tag

Persze hogy javítható, csak nem egyszerű. Egyik embernek sikerül a másiknak nem.

bye

(#13049) andrade válasza modern (#13047) üzenetére


andrade
senior tag

Át kell nézni milyen alkatrész károsodott. Panel állapota és milyen árú vagy mennyire cserélhető alkatrész az amit cserélni kellene.

(#13050) modern válasza andrade (#13049) üzenetére


modern
aktív tag

Esetleg valamelyikőtök vállalja?:)
És ha igen mennyibe fájna?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.