Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) zalkatti válasza Lompos48 (#14850) üzenetére


zalkatti
tag

13 volt 12 helyett gyorsan leoli a hdd-t?
Friss xp telepites, egy reg nem hasznalt mercury tappal, reggel mar halott lemez... Tap merve terhelve a 12 v 13-13,5 kozott, a tobbi stimm

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14852) Lompos48 válasza zalkatti (#14851) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem próbálgatnám. :(

(#14853) kogamester


kogamester
csendes tag

Szép estét Kívánok nekem volna egy olyan gondom a a gépem egyszerűen leáll ha elindítok bizonyos játékokat !
a gépem!

Proci: Intel Pentium E2180
Alaplap: ASUS P5LD2VM
Videokari: Gforce GT430 1024mb
Memória: 2x1GB DDR2-es 667mhrz
Winchester: 160gb
Tápegység: 360W QTECHNOLOGY

Mi lehet az oka hogy bizonyos Játékoknál leáll a gép és csak akkor indul újra ha 20mp - ig kihúzom a tápkábelt és elindítom.

ÉN tápra gyanakodom
De addig nem akarom megvenni az új tápot még nem erősíti itt meg egy ember aki ugyanígy erre gyanakodik!

Mert másra nem tudok gyanakodni mert új alaplap volt cserélve 3 hónapja.

minden ami mobil

(#14854) zalkatti válasza kogamester (#14853) üzenetére


zalkatti
tag

Szia, homersekletek rendben vannak? Elinditod, rogton leall? Ha megy egy keves ideig ez lehet tulmelegedes is, nem biztos hogy tap. Ha rogton lecsapja akkor en is tapra szavazok

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14855) fero02 válasza kogamester (#14853) üzenetére


fero02
veterán

Az a táp eleve egy hitvány minőségű xar, ami gondolom az idők teltével elhervadt. Azonnal cseréld valami értelmes minőségűre (FSP, DELTA, HIPRO). Mi lett az előző lapoddal? Lehet az is a "táp" miatt döglött meg...

(#14856) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Tápegység hibára gyanakszom. (FSP ATX-400PNF)
Leírnám a tüneteket:

Elég sokszor csinálja az utóbbi időben(egyre gyakrabban), hogy indításkor mintha nem adna áramot a vincsinek(nem hallani hogy felpörög). És amikor eltelik a normál indításhoz képest 2-5 másodperc, elindul a vincsi. De ekkor a BIOS-ba lép be automatikusan. Kilépek a BIOS-ból, ezután simán elindul a gép. Hibaüzenet még soha sem volt.
Van mikor egy kattanás hallatszik, (pl használat közben akár percek, órák után) és megint elkezd felpörögni a vincsim. Ekkor az szokott eszembe jutni, hogy ez állt végig??(Tehát olyan mintha áram nélkül lett volna)

A lényeg hogy mielőtt valaki azt mondaná, hogy a vincsim rossz, NEM, nem az! És ezt azért tudom biztosan, mert az előző is ilyen tüneteket produkált! Ezért cseréltem ki anno.
Tehát döglődik a tápom?? :F

Várom a segítséget, tippeket!

Köszönöm! :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#14857) Algol válasza fero02 (#14855) üzenetére


Algol
senior tag

A Qtechnology nem nem gyárt rossz tápegységeket. A melyik tápegységet vegyem 1. hsz-ban is ez áll: "Qtec *not to be confused with Qtech". A Qtec, az a nem ajánlott.

kogamester gépe TDP-ben számolva fogyaszthat 160 wattot, a tápjának bírnia kell.

"Játékoknál leáll a gép és csak akkor indul újra ha 20mp - ig kihúzom a tápkábelt és elindítom"

Ez pedig pont azt mutatná, hogy a táp valamelyik védelme működésbe lép. Ettől még lehet ez a táp hibás, merthogy nem bírja már az ezt a terhelést sem. Sajnos csak akkor leszünk okosabbak, ha egy másik biztosan jó táppal próbáljuk ki a gépet, vagy (mű)terheléses tesztet csinálunk a táppal.

Üdv: Algol

(#14858) draff válasza zalkatti (#14851) üzenetére


draff
aktív tag

A 12,3-at még úgy-ahogyan el lehetne nézni, de a 13,3 V - hát az már durván túlfesz!

(#14859) draff válasza pepe_g (#14856) üzenetére


draff
aktív tag

Lehetséges, hogy meg kellene nézned a táp molex csatlakozóhüvelyeit. Én már jártam úgy, hogy a sok ki-be dugdosástól kissé kitágultak, és egy-egy nagyobb áramfelvételes dolognál már egyszerűen néha kihagy.
Akkor csinál ilyesmit egy vinyó, hogy venné fel az áramot oszt nem kapja meg az egészet.

Kicsit összébb kell (pl. egy belemenő vékonyabb csavarhúzóval) nyomkodni a hüvelyeket ...

(#14860) kogamester válasza zalkatti (#14854) üzenetére


kogamester
csendes tag

A Hömérséklet rendben van!
35-40 között mozog!!! átlagosan!

minden ami mobil

(#14861) kogamester válasza fero02 (#14855) üzenetére


kogamester
csendes tag

Az előző alaplap sajnos a kondikkal volt gond puklisak voltak és be se kapcsolt már a gép!

minden ami mobil

(#14862) kogamester válasza Algol (#14857) üzenetére


kogamester
csendes tag

Műterheléssel mire gondolsz pontosan?

ÉS akkor pontosan mit csináljak vele?

minden ami mobil

(#14863) Algol válasza kogamester (#14862) üzenetére


Algol
senior tag

A műterhelés egy olyan a tápegység kimenetére kapcsolandó változtatható terhelés, (mérőmérőműszer), amelyen be lehet állítani, hogy a tápegység egyes ágait éppen mekkora árammal kívánom terhelni. Például: beállítom rajta, hogy a tápegység 3,3V-os és 5V-os kimenetétől 5-5A-es áramot vegyen fel, a 12V-os ág terhelését pedig 10A-től kezdve 1A-es lépésközzel el kezdem növelni. Végigmegyek a táp specifikációjában megadott maximális terhelésig. Eközben multiméterrel mérem a 12V-os ág (és a másik kettő) feszültségét arra figyelve, hogy a feszültségértékek a szabványban rögzített határon belül maradnak-e. Meg oszcilloszkóppal figyelem, hogy a kimeneti feszültség hullámossága hogyan változik. Minimum ennyit kell tudni egy műterhelésnek.

Szerintem te csak azt teheted, hogy kölcsönkérsz egy jó tápegységet (a melyik tápegységet vegyem topic ajánlott tápok listájáról), már 300-350 wattos teljesítményű is elég. Azzal próbálod ki a géped, elindítod a játékot. Ha nem történik semmi, a játék vígan fut, akkor a tápegységedben volt a hiba. Ha a kölcsön táp is lekapcsol, a gépedben (alaplap, videokártya) van a hiba.

Üdv: Algol

(#14864) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kéri.
Kb. egy hete néha, főleg a számítógép bekapcsolásakor furcsán kattog a HDD-m (régi 80 gigás patás Maxtor). 2 éve először emelkedett a hibás szektorok száma, mégpedig 10-ről 12-re. Régen is volt hasonló, de durvább hangja, akkor egy tápcsere orvosolta, ami után éveken át kifogástalanul működött.
Pár napja azt csináltam, hogy a hibernálás helyett normál újraindításra tettem a gépet, azóta csak egyszer jelentkezett a hiba (nem tudom van-e összefüggés).

Szerintetek mi lehet a probléma? Mennyire valószínű, hogy táphiba?

Köszönöm előre is.

Táp: Chicony Hipro 380W

[ Szerkesztve ]

(#14865) moha21 válasza peter889 (#14864) üzenetére


moha21
addikt

Valószínűleg az a HDD már a végét járja. Ments le róla mindent és cseréld ki!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14866) peter889 válasza moha21 (#14865) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszönöm az tájékoztatást. :R

Mod:

De jut eszembe, pontatlanul írtam az előbb, mert azok inkább fura, nagyhangú felpörgések, mint kattogások. Akkor is HDD hiba?
Van másik HDD-m, és ha biztosan nem táphiba, akkor betenném.
Mert azt nem szeretném, hogy a táp kinyírja az új HDD-met.

[ Szerkesztve ]

(#14867) zalkatti válasza peter889 (#14864) üzenetére


zalkatti
tag

Szia, nekem egy 80 gigas Samsung vinyom kezdett el kattogni, eloszor youtube lejatszas kozben, aztan random kifagyott a gep jatek kozben. Masnap a vinyo mar halott volt. HD Sentinel szerint 100/100 volt elotte.
Adatmentesre fel!
Udv

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14868) peter889 válasza peter889 (#14866) üzenetére


peter889
őstag

Kieg: Régen is volt ilyen hangja, csak sokkal többször jelentkezett, és akkor tápcsere orvosolta a problémát.

(#14867) zalkatti, szia, remélem, nálam nem lesz ilyen gyors leépülés, mert holnapig nem tudnám cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#14869) peter889 válasza moha21 (#14865) üzenetére


peter889
őstag

Pontosítanám magam: eszembe jutott, ilyesmi a hangja: előbb nagy felpörgés, majd kattanás esetleg több kattanás. Aztán esetleg ez újra ismétlődik (felpörgés majd kattanás).

Nos? Ez is HDD hiba?

(#14870) kogamester válasza Algol (#14863) üzenetére


kogamester
csendes tag

Üdv átnéztem a Tápegység-et szétszedtem, és meg is láttam rögtön hogy a kondi bigyók Puklisal vagy 2 darab.
Szerintem meg táp lesz az biztos, mert haverom mondta ha a kondi puklis vagy szétnyílt akkor a Tápcsere lesz!

Szerinted?

Meg már úgy indul a gépem ha kikötöm a DVD írót!!!
és a kártyaolvasót leválasztom!

minden ami mobil

(#14871) Algol válasza kogamester (#14870) üzenetére


Algol
senior tag

Felpuffadt kondenzátorokkal már nagy esély van rá, hogy nem megfelelően működik a táp. Tápegységcsere, vagy a kondenzátorok cseréje a tápban megoldhatja a problémát. Az utóbbi költsége 800 Ft anyagöltség + munkadíj. (Feltéve, hogy a primer oldali puffert nem kell cserélni, ha azt is akkor duplája + szerelés.)

Üdv: Algol

(#14872) kogamester válasza Algol (#14871) üzenetére


kogamester
csendes tag

Tápegységet veszek mindenképp!
mert ami új az új!

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

minden ami mobil

(#14873) moha21 válasza peter889 (#14869) üzenetére


moha21
addikt

Igen ez HDD hiba, elég jellemző.

Tápegységre látatlanban nem tudnék mit mondani, de HDD-knél sajnos ez normális jelenség az idő haladtával.
Nézd meg HD sentinellel a HDD-d állapotát.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14874) Algol válasza kogamester (#14872) üzenetére


Algol
senior tag

"mert ami új az új!"

Egy jól megtervezett kapcsolóüzemű tápegységben csak a kondenzátorok (szekunder oldali elkók) azok az alkatrészek. melyek a többihez képest gyorsabban használódnak el. Ha kicseréljük az összes szekunder oldali kondenzátort, akkor gyakorlatilag egy újnak tekinthető tápegységet kapunk.

Mindazonáltal bár a tápegységed nem tekinthető gagyinak, de errefelé szokatlan márka, így jól teszed, ha a "Melyik tápegységet vegyem" topicban sűrűn ajánlott márkákból választasz egy újat.

Üdv: Algol

(#14875) draff válasza peter889 (#14869) üzenetére


draff
aktív tag

Na ez aztán az igazi nagy hiba. Ha pörög és kattog, az általában azt jelenti, hogy feltehetően elmozdultak a tányérok és a fejpozicionáló elektronika - bár még megpróbálkozik a lemez elejére (a boot szektorra) beállni - de már nem megy neki.
Ekkor a vinyó tökre halott!
Nekem is van egy 10 GB-os Quantum Fireball régebbi kiadású vinyóm, ami ezt csinálja, sajnos nem lehet vele mit kezdeni.
Mondhatni azt - végleg kilehelte lelkét!

(#14876) draff válasza kogamester (#14870) üzenetére


draff
aktív tag

"úgy indul a gépem ha kikötöm a DVD írót!!!
és a kártyaolvasót leválasztom!"

Hát persze - már nem képes akkora áramokat szolgáltatni, amelyeket a rendszer egésze igényelne.
Azonban ez még nem éppen tápcsere, hanem csak a tápban a kondik cseréje. Szerencsés esetben egy "párszázas" művelet.

(#14877) zalkatti válasza draff (#14875) üzenetére


zalkatti
tag

Igy van, fentebb en is irtam, ilyenkor azonnali adatmentes javasolt, samu 80 giga vinyo egyik delutan kezdte a kattogast, hd sentinel nem mutatott semmit, masnap reggel meg kinyiffant, csak berregett kattogott.
9 ev hibatlan mukodes nem piskota igy sem, csak a hirtelen halal nem hianyzott, menteni se volt idom

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14878) kogamester válasza Algol (#14874) üzenetére


kogamester
csendes tag

Sajnos az a gond errefelé nincs olyan emberke aki megcsinálná, de elrakom félre, és ha tudok egy emberkét aki megtudja csinálni, akkor megcsináltatom vele!

De köszönök mindent!

ÉS nézelődök a Topikban is :) olyat választok majd

minden ami mobil

(#14879) kogamester válasza draff (#14876) üzenetére


kogamester
csendes tag

Tudom párszázas dolog de egyelőre nincs emberke aki megcsinálná nekem
De köszönök mindent
Üdv Mindenkinek!

minden ami mobil

(#14880) peter889 válasza moha21 (#14873) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi az infót :R , de azt mivel tudnád magyarázni, hogy ez a hiba mindig és fokozottan előjött, ha a régi Codegen tápomat tettem a gépbe, miközben ezzel a hipro táppal 1 héttel ezelőttig rendesen működött? Esetleg a rossz táp jobban kihozza a HDD hibát?
Sentinel: 99/88-as 12 hibás szektor.

(#14881) peter889 válasza draff (#14875) üzenetére


peter889
őstag

De nekem még működik! Most is ezt használom, ezen van a rendszer is. Nagyon ritkán felpörög+kattan.

[ Szerkesztve ]

(#14882) moha21 válasza peter889 (#14880) üzenetére


moha21
addikt

Ha rövid akarnék lenni, akkor azzal, hogy a codegen minősége nem mindig megfelelő.

Hosszasan meg tudnék itt találgatni, de felesleges, ha a HDD kattog, akkor menteni róla mindenképpen.

Az új Hiprókról én nem tudok nyilatkozni, állítólag romlott a minőségük nekik is .

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14883) moha21 válasza peter889 (#14881) üzenetére


moha21
addikt

Lehet fog is még 1 évig működni, az is lehet holnap már nem. HD sentinelt nézzél, de kattogó HDD sosem jó jel.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14884) peter889 válasza moha21 (#14883) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi a tippet. :R Rendszeresen nézem Sentinellel. Amint lesz másik HDD, lementek róla mindent.

(#14885) draff válasza peter889 (#14884) üzenetére


draff
aktív tag

Minnél hamarabb, annál jobb, mert az a vinyó bezony "eccercsak" - akkor aztán annyi!

Vehetsz olcsón vincsiket a PC-Max üzletben (ideiglenesre) ha annyira fontos adataid vannak rajta.
Én a múltkoriban pl. egy 40 GB-os SATA-t vettem 3500-ért.

(#14886) pepe_g válasza draff (#14859) üzenetére


pepe_g
tag

OKsi!
Megnézem... :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#14887) RegiSVK válasza Algol (#14838) üzenetére


RegiSVK
tag

Közben szétszedtem ! Én semmi elváltozást nem látok rajta ! Kondik épek amennyire látom...
Majd valami szakivalmegnézetem! Köszi !

(#14888) peter889 válasza draff (#14885) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, minél hamarabb gondoskodni fogok HDD-ről. :R

[ Szerkesztve ]

(#14889) FaKing


FaKing
csendes tag

Üdv .

A tápomba behalt a ventilátor ( nagyon hangosan kerreg ) . A boltba a gondomra ArctricF12 Pro változatot kaptam . És azt a tippet , hogy forrasszam át a drótokat . Ez meg is történ de bekapcsolás után egy pillanatra megmozdult a ventilátor és azóta áll . Kérdem én ez érzékeli mikor kell indulnia vagy egyszerűen rossz ? Csak a piros és a fekete drótokat forrasztottam össze .

Közbe inkább visszatettem a régi ventrit . De javaslatot kérnék .

A választ előre is köszönöm .

(#14890) tornas válasza FaKing (#14889) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

"A tápomba behalt a ventilátor"

Tudnunk kellene, hogy milyen tápba, vagy a cserélendő venti pontos típusát!

"A boltba a gondomra ArctricF12 Pro változatot kaptam "

Nem biztos, hogy jó ötlet volt ezt a ventit adniuk, több okból is. Ráadásul ez egy házventilátor, ami nemigazán tápegységbe való :N .

"Kérdem én ez érzékeli mikor kell indulnia vagy egyszerűen rossz ? "

A venti ha eddig is elindult benne, akkor a cseréltnek is el kellene indulni. DE... lehet, hogy a táp üresjáratban pl. csak 5 V-ot ad neki és az Arctic F12 ilyen kis feszen meg sem moccan. Én ki próbálnám egy adapterrel (ha állítható feszű - 3 V-tól 12 V-ig - akkor az a legjobb) azt is, hogy jó-e egyáltalán a ventid.
Meg a tápodat is kipróbálnám helyedben, mert a szerelés során is történhetett vele valami. ;]

"Csak a piros és a fekete drótokat forrasztottam össze ."

Csak jól forrasztottad össze és nem összevissza vagy csak nem fordítva van bekötve / bedugva (csak egyféleképpen lehet bedugni legtöbbször) ?!?! :)

"Közbe inkább visszatettem a régi ventrit"

És az működik a tápodban?

"De javaslatot kérnék ."

Itt megkaphatod a javaslatodat. :K

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14891) FaKing válasza tornas (#14890) üzenetére


FaKing
csendes tag

Helló !
A behalt azt jelenti , hogy nagyon hangosan kerreg de attól függetlenül forog .
A tápom FSp 400 -60apn .
Visszapakoltam a régit inkább kerregjen de így legalább forog .
Kösz a választ .

(#14892) didyman válasza FaKing (#14891) üzenetére


didyman
őstag

Ha kerreg, akkor jóval lassabban forog és nem hűt elég jól. Meg kellene kenni. Lágy zsírral.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14894) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Kb. másfél-két hete van meg az új gép (adatlapomon láthatjátok) és használat közben sokszor előjön egy ilyen búgó hang, mint amikor egy venti lassul le majd leáll.Azért írtam ide mert a tápra gyanakszom, nem tudom, hogy ez átlagos dolog ennél a tápnál vagy esetleg hibás.(cx430) Más problémám nincs, se fagyás, se kékhalál se semmi.Az összes ventit megnéztem a házban (2 házventi, proci, videókártya) de egyik se áll le úgyhogy tuti a tápnak kell lennie.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#14895) kazi_com


kazi_com
csendes tag

Sziasztok,

egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a számítógépem (tápból érkezik a hang)a bekapcsoláskor pár másodpercig, kb. ameddig megjelenik a BIOS a képernyőn éles hangon sípol. Nem egy új rendszerről van szó, az alkatrészek:

PSU : Seasonic M12II 620W
CPU: Intel Core2Quad Q6600 2,4Ghz
Alaplap: MSI P35 Neo2 FR
Videó kártya: Sapphire Radeon HD5830 Extreme
Memória: 4GB Corsair DDR2 800Mhz CL5

Az első inditástól megvolt ez a sípoló hangja a tápnak. Ahogy már említettem ez a sípolás csak rövid ideig tart. Azt szeretném tudni hogy érdemes-e visszacserélni a tápot emiatt vagy ettől élhet a rendszer? Még bőven garanciában van hiszen 5 évet adtak vele és kb egy éve vásároltam. Köszi előre is a válaszotokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#14896) Trolee


Trolee
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Van egy GIGABYTE Superb 460W tápom, és mikor rádugok mindent, bekapcsolom, pörögnek a ventik, a tápban is, de képet nem ad a gép. Nem tudjátok esetleg mi lehet a probléma? Nagyon megköszönném. :R

(#14897) Deer76


Deer76
aktív tag

Szerintetek mi ez a fehér szétfolyt anyag a tápban?
Okozhat ez kékhalált, BIOS fagyást?

nagyítva:
[link]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#14898) tornas válasza Deer76 (#14897) üzenetére


tornas
őstag

Az csak a gyárilag "elhelyezett" rögzítőtrutyi. Semmi köze a kék halálhoz vagy a BIOS fagyáshoz. Ha ilyen tüneteid vannak, akkor az akár alaplaphiba is lehet.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14899) moha21 válasza Deer76 (#14897) üzenetére


moha21
addikt

Az gyárilag ott van nem kell foglalkozni vele. Amiatt biztos nem fagy a gép.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14900) Deer76 válasza moha21 (#14899) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszi nektek. Más se hiányzik, mint alaplaphiba.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.