Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43902) Ringman


Ringman
nagyúr

eddig is tudtam magamra vigyázni = eddig sem ért autóbaleset, vagy nem estem el biciklivel.

+ az egyre virulensebb variánsok miatt ugyanaz a védekezési fok lehet már nem lesz elég.

(#43903) szabi__memo válasza BlackV (#43900) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az, hogy szerinte még évekig oltani kell elég logikusnak tűnik az elmúlt 2 év alapján

(#43905) Algieba válasza Ringman (#43902) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ezt is tudom. Ezért is nézem döbbenten a kormány eszement járványkezelését. És egyre inkább pártolom a kötelező oltást.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43906) t72killer válasza G.Zs. (#43899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:W . Ezek direkt hülyék.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43907) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Dél-Afrika szerint nem megbüntetni, hanem megtapsolni kellene őket az omikron variáns felfedezéséért
Jó hogy észrevették de azért kicsit úgy érzem elkéstek
Vagy kivágtak amíg lehet

(#43908) t72killer válasza BlackV (#43900) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez meg a ló 3.oldala. Ha ebola szintű halálozási rátával dolgozna, azt D-Afrikában már igencsak éreznék.

#43907: oké, tapsolom őket - és akkor mi van, exportáljuk az eseteket napi tízezrével, közvetlen repülőjáratokon? Viszont tényleg kéne egy gyors kép kb az egész világról, merre hogyan áll ez a sz.r, mert ahol megjelent, ott a jelenlegi kígyóhájleves mellé kell a lockdown.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43910) bigdady válasza szabi__memo (#43907) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem vagy fél éve meg volt már erről feljegyzés?

(#43911) t72killer válasza G.Zs. (#43899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Előrébbhozták, nehogy valaki lefújja! elképesztő:
"The Barbarians (hímnemű csapat) v Samoa match has been cancelled 90 minutes before kick-off after a Covid outbreak in the Barbarians camp.
Six cases have been confirmed this morning, meaning the men's match cannot go ahead."

"The Barbarians Women v South Africa match will now be played at Twickenham at 2.30pm instead of 5.30pm."

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43912) #86564352 válasza Ringman (#43902) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én is általában közlekedési példákat szoktam felhozni. Oltás a biztonsági öv, forgalomban részvétel feltétele jogosítvány, közösségben a védettségi igazolvány lenne, és hát hiába figyelek nagyon a forgalomban, ha egy KRESZ-ben nem hívő részeg barom mégis belémkarambolozik védhetetlenül. Magyarul hiába van bennem három adag Pfizer, ha valaki leköhög űrgamma verzióval, ami talán nem is terjedt volna, ha ő is be van oltva már kezdettől.

Nem tudom még meddig fog tartani ez a szarakodás. Ezúton is elismerem tévedésem, hogy amikor zombis filmeknél mondtam hát ilyen hülyék nem lehetnek az emberek. De, lehetnek.

#43901
"További tesztekre van még szükség, hogy bizonyított legyen a variáns jelenléte."

Ezen mi nem világos? Nincs ebben semmilyen rémhírkeltés.

(#43913) BlackV válasza t72killer (#43908) üzenetére


BlackV
senior tag

Ha ebola szintű halálozási rátával dolgozna, azt D-Afrikában már igencsak éreznék.

Veszélyességet mondott nem halálozási rátát. Az ebola lassan terjed. Ha az omikron 10x gyorsabban akkor az alacsonyabb halálozási rátával is elérheti az ebola veszélyességét.
De igen, alapvetően repkednek most a nagy szavak minden oldalon.

(#43914) erahurka


erahurka
félisten

Mi van, ha harmadik oltás után két héttel elkezdtem szteroidos gyulladáscsökkentőt szedni? Elrontottam és nem lesz megfelelő védettségem?

(#43915) tboj válasza Qtyii (#43901) üzenetére


tboj
tag

A cikkben nem esik szó róla, de ha visszább olvasol, akkor többen is írtuk, hogy sima PCR tesztekkel különbséget lehet tenni az elterjedtebb delta és az omikron között indirekt módon (egy gén megléte/hiánya alapján, amit a PCR is ki tud mutatni). Ez viszont csak proxyként működik a kimutatására, teljes bizonyossággal csak az időigényesebb genomikai vizsgálat után lehet rámondani, hogy tényleg az omikront sikerült kimutatni. Ezt a mondanivalót butítják le folyamatosan a sajtóban arra, hogy gyanakodnak, de a megerősítéshez további vizsgálat kell. Szóval van válasz a kérdéseidre, csak szokás szerint nagyon rosszul működik a kommunikáció a sajtó részéről...

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#43916) BlackV válasza erahurka (#43914) üzenetére


BlackV
senior tag

3. oltás után 30 napig is eltarhat az antitestek fejlődése, de az érdemi termelés valószínűleg lemegy az első 2 hétben már, szóval szerintem lehet megfelelő védelmed, de sose szabad random fórumozóknak hinni, beszélj a dokiddal aki felírta neked a gyógyszert.

(#43917) Ringman válasza tboj (#43915) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mindenesetre azt kell feltételezni már most, hogy jelen van az országban.

(#43918) szabi__memo válasza bigdady (#43910) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fogalmam sincs annyi variáns van. Az biztos, hogy dél afrikairól már szerintem kb egy éve is volt szó. Az ugynez? Úgy tippelném nem

[ Szerkesztve ]

(#43928) G.Zs. válasza t72killer (#43911) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mar nem szamit: [link]

Van egy tippem hogy ket het mulva mar nem repulok Magyarorszagra karacsonyozni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43929) Andika20 válasza BlackV (#43900) üzenetére


Andika20
csendes tag

A cikk alapján szerintem nem konkrétan az omikronra mondja, hogy olyan veszélyes mint az ebola, hanem hogy attól fél, hogy akár egy ilyen varians is kialakulhat, ha nem fogják meg korlátozásokkal.

(#43930) t72killer válasza G.Zs. (#43928) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én elzavartam a családot 3héttel ezelőtt látogatózni.

A rögbisek-szurkolók környékén kéne pl alaposan körbeszimatolni, érintetteket VALÓDI karanténba csukni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43931) Hieronymus válasza Andika20 (#43929) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kb. korrekt fordítás.
Montgomery attól tart, hogy a variáns "olyan fertőző, mint a Delta és olyan veszélyes, mint az Ebola"

Ezt nyilvánvalóan a az új mutációra érti.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#43932) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Néhány ábra arról, hogy oltások nélkül sokkal nagyobb bajban lennénk

kiszámolható, hogy ha igazak az adatok, akkor az intenzív osztályra kerülés valószínűsége tizenháromszoros az oltatlanok körében az oltottak valószínűségéhez viszonyítva. Ezeket a számokat megerősíti az országos tisztifőorvos kijelentése is, miszerint bizonyos esetekben akár tizenhétszer nagyobb valószínűséggel kerülnek intenzív osztályra a nem oltottak az oltottaknál.

(#43933) szabi__memo válasza szabi__memo (#43896) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Így legyen ötösöm. Sajnos persze a nyerési esélyem itt elég magas volt. Ahogy írtam 100%
Már Nagy-Britanniát is elérte az omikron

(#43934) G.Zs. válasza t72killer (#43930) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Legalabb azt varnam hogy mi itt a stadion kornyeken elok mostansag kapunk egy SMS to hogy akkor el kellene faradni tesztelesre. De hat eddig nem jott...

Biztos ami biztos alapon 1 honapja voltunk otthon egy hosszu hetveget. Valahogy ereztem hogy iden is para lesz a karacsony.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43935) Andika20 válasza Hieronymus (#43931) üzenetére


Andika20
csendes tag

Csak a cím alapján igen, de a cikk szövegeben ez áll:
"Zudem mache er sich Sorgen vor Virusvarianten, die „gefährlich wie Ebola“ sein könnten."
„Meine große Sorge ist, dass es zu einer Variante kommen könnte, die so infektiös ist wie Delta und so gefährlich wie Ebola“.

Tehát attól fél, hogy akár ez is lehetne... De nekem mindegy, mindenki úgy érti, ahogy akarja... Én azért még reménykedem, hogy nem lesz rosszabb :D

[ Szerkesztve ]

(#43936) szabi__memo válasza Andika20 (#43935) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért úgy készülj, hogy már úgy néz ki, hogy az

[ Szerkesztve ]

(#43937) Vesa válasza #86564352 (#43870) üzenetére


Vesa
veterán

"Intenzíves becsövezéstől és böködéstől nem retteg? Én ezt a tűtől való rettegést eddig csak hatévesektől hallottam..."

A logika sosem volt erősségük. Felnőtt embertől a "tű rettegés" minimum problémás egy ilyen helyzetben.

A tudomány a valóság költészete!

(#43938) Vesa válasza Algieba (#43889) üzenetére


Vesa
veterán

"de elég erős intuícióm van, és most tenyerelt rá a piros gombra és adta ki a futás parancsot"

Szerencsésebb lett volna az eszedre hallgatni és időben oltatni. Az első dózis után 2 héttel indul meg egyáltalán valamilyen szinten az antitest termelés, vagyis addig teljesen védtelen vagy. Delta ellen -ami ugye most tarol-, egy dózis gyakorlatilag nem sokat ér. 4 hét múlva kapod a következőt, majd rá 2 hétre leszel védett.
Vagyis a járványhullám jelentős részét, tehát még 6 hetet úgy kell kibekkelned, hogy lehetőleg ne nyeld be a cuccot, mert nem különösebben leszel még védett.

Tehát az intuíciód "nem szólt" éppen időben. Az eszed viszont időben szólhatott volna, ha inkább abból indulsz ki. Ezzel együtt, jó, hogy oltattál, mert jobb későn, mint soha.

A tudomány a valóság költészete!

(#43939) Nordik válasza Vesa (#43938) üzenetére


Nordik
őstag

Én is most jutottam el oda, hogy oltassak, nyilván lehetett volna előbb is, de örülök, hogy így döntöttem. Eddig szerencsére elkerült, talán amíg kialakul a védettség is elfog. Viszont én is megkaptam, hogy már rég olthattam volna, de eddig valamiért nem vettem komolyan. :(

Ami nekem megadta a kezdő lökést, hogy egy barátom elkapta, bár kórházba nem került, de elég ramaty állapotban feküdt otthon 2 hétig. 25 éves, egészséges fiatal srác.

Ő se akart oltakozni, viszont amikor utoljára beszéltünk annyit mondott bárcsak megtette volna… :U Innentől egy percig se gondolkodtam én se.

(#43940) szabi__memo válasza Nordik (#43939) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na egy ember aki felvállalja, hogy megrémült azért. Dicséretes. De miért nem vetted addig komolyan:FNem volt elég a sok ugyanilyen hír/tapasztalat? Esküszöm nem értem, pedig szeretném, mert nagyon sok olyan ember van aki mai napig nem veszi komolyan. Mert fiatal vagy? Idősebb ismerős senki nincs? Vagy mi az ok? Komoly dolog beismerni hogy lehet hülyeség volt, ha más oka nincs. Köszi

(#43941) Algieba válasza Vesa (#43938) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Alapvetően nem fosok a vírustól, és mióta tart a járványa nem kaptam el. Jaj, tudom, attól még hogy bekötöm a biztonsági övet, bármikor érhet baleset... Értem én a hasonlatot, de eddig az alacsony kockázatú dolgok halmazában szerepelt nálam a Covid. Basszus, a rákra több esélyem van és az se mókásabb, ahogy 24 órás fájdalom agóniába taszít, lerágva a húst a csontjaimról... És hiába a szűrések, hallottam olyan esetet, hogy a rák durvább fajtái közül az egyik két szűrés időpontja közt lobbant fel, és mire a második kimutatta, addigra áttéteket képzett, halálossá vált. Bármi elképzelhető. Még az is előfordulhatott volna, hogy oltás nélkül átevickélek a negyedik hullámon is. Tehát nem fosok és nincs józan eszem, csak intuícióm. Nő vagyok. ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43942) Parci válasza BlackV (#43900) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, most ömlik a zaj mindenhonnan, meg kell várni, amíg mondanak valamit a gyártók, intézmények.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43943) szabi__memo válasza Algieba (#43941) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ne tudhatod, hogy nem kaptad el és miattad nem haltak meg mások. Csak szólok

[ Szerkesztve ]

(#43944) Vesa válasza Nordik (#43939) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos a kommunikáció rettenetes, vagy inkább nincs is. Ha bemutatták volna, mi megy a kórházakban, sokkal több ember kapott volna észbe időben, és nem kellett volna megvárniuk, mire a környezetükből jön egy erős példa ami rá löki őket a helyes útra. Szerintem a direkt antivaxerek sokkal kevesebben vannak, mint gondoljuk. Az emberek többsége egyszerűen nem veszi komlyan ezt az egészet, mert nem látja annak valós veszélyeit. Amikor meglátja, megrémül és oltat. Sajnos sokszor már későn (ez nem rád vonatkozik természetesen, de láttunk már meghalni rengeteg embert, akik a haláluk előtt mondták azt, amit a barátod szerencsére csak felismerésből mondott).

A tudomány a valóság költészete!

(#43945) Algieba válasza szabi__memo (#43943) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tömegben nemcsak magam miatt hordok maszkot. Te valami rohadéknak képzelsz engem?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43946) inf3rno válasza Algieba (#43945) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja alapból ez megy, hogy dögöljön meg mindenki, aki nem úgy gondolkodik, mint mi. Ez trend lett egy ideje a közéletben és az ellenzéki és kormánypárti média is csak tovább erősíti. Hányok tőle én is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#43947) Parci válasza Algieba (#43941) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindegy, ti legalább oltattatok most. én sem értem, hogy hogyan lehetett ezt idáig húzni (csak azt tudom elképzelni, hogy mégis fél az oltás kockázataitól a user, de az meg nem logikus, a vírushoz képest), de mivel nem kaptátok el, így is jó. a lényeg, hogy a vállban van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43948) Vesa válasza Algieba (#43941) üzenetére


Vesa
veterán

A rák nem jó hasonlat, mert ott nem tudsz védekezni, ha bedobja az ossztó akkor baj van. A vírus ellen viszont van oltás amit fel lehet venni és nagyban javítani az esélyeken. Azért 30k halott után -csak itthon, mert világszerte hivatalosan 5millió felett, a valóságban pedig már a tízmilliós nagyságrend a valószínűbb-, alacsony kockázatúnak besorolni a covidot...hááát, Te tudod. :)
Fosni nem kell, ezt nem is írta senki. A lényeg, hogy most már jó úton vagy, de azért vigyázz még magadra, mert az oltás nem úgy működik, mint a fájdalomcsillapító! A védettség nem a beadatás után alakul ki, hanem sokkal később.

A tudomány a valóság költészete!

(#43949) szabi__memo válasza Algieba (#43945) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Dehogy, semmit ilyet nem feltételeztem. Olvastam hogy figyelsz. Csak alapvetően hibás elképzelés, hogy mivel nem volt tüneted azt is hiszed, hogynem kaptad el és nem terjesztetted bármennyire is vigyáztál. Lehet tényleg brutálisan odafigyeltél és igazad is van, hogy megúsztad. Csak tényleg nem tudni mert nincs 1:1 kapcsolat a tünetek és a fertőzés közt

(#43950) Parci válasza szabi__memo (#43943) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez meg túlzás és bűnbakképzés. te is tudod, hogy mindenhova el fog jutni ez a cucc. amióta van oltás, aki nem oltatott és belehal, csak magát okolhatja. aki oltatott és úgy hal meg, az szegény valószínűleg valahol menthetetlen lett volna így is úgy is. a delta óta a terjedést sem fogja meg az oltás, csak nagyon részlegesen.

szóval nem érdemes beleszállni abba, aki végül elment és kérte az oltását, inkább örüljetek neki. nem volt logikus ennyit várnia, de legalább esze volt és kérte. akinek a rokona belehal, de ő utána sem oltat, arra tartalékolom a jelzőket...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.