Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) Ringman válasza BlackV (#43448) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#43452) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#43431) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Beszakadtak a tőzsdei árfolyamok az új koronavírus-variáns hírére

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#43453) Izland`


Izland`
tag

Tegnap szó volt itt a fórumon, hogy az állapotos hölgyekre sokkal veszélyesebb a covid, mint másokra.
Erről megosztott valaki végül valamilyen linket, forrást? Lehet én bénázok, de nem találok itt ilyet.

Illetve ehhez kapcsolódóan, állapotos hölgyeknek az oltással kapcsolatban mi volt az utolsó ajánlás? Vegyék fel, vagy ne?

Ezzel a résszel őszintén szólva soha nem foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#43454) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Megremegtek a tőzsdék, menekülnek a befektetők, szabadulnak szinte mindentől

Assza' meg, ez pillanatok alatt vette át a teljes dominanciát dél-afrikában!!! :(
(bocsi a caps Lock-ért ctrl+c, ctrl+v)

HOGY AZ MÁR A KUTATÓKAT IS KOMOLY AGGODALOMMAL TÖLTI EL.
A B.1.1.529 elnevezésű koronavírus-variáns tüskefehérjéjén ugyanis 32 mutációt azonosítottak, a vírus ezen része felelős az egészséges sejtekbe való bejutásért, és a vakcinák is éppen a vírus tüskefehérjéjét célozzák meg. Így tehát lehet, hogy egyrészt a variáns

MEGKERÜLI AZ OLTÁSOKKAL KIALAKÍTOTT VÉDELMET, VAGY SÚLYOSABB BETEGSÉGET OKOZHAT.
Máris úgy tartják, Dél-Afrikában az új eseteknél domináns lehet a szupervariáns: a korai PCR tesztek eredményei alapján a főváros, Johannesburg régiójában

AZ 1100 SZERDAI ÚJ FERTŐZÖTT 90 SZÁZALÉK ÁT MÁR AZ ÚJ VARIÁNS OKOZTA.

(#43455) Ispy válasza BlackV (#43450) üzenetére


Ispy
veterán

Inkább őszi lesz az szerintem, május környékén már nyugi szokott lenni valamiért.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43456) Izland` válasza Soulfly842 (#43454) üzenetére


Izland`
tag

Arra leszek kíváncsi, hogy mekkora mértékben nő a halálozási arány. Hátha csak fertőzőbb. :R

(#43457) BlackV válasza Ringman (#43451) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát ez elég kaka nem?
Egyébként Indiában elég nehéz lenne jobb hatékonyságot elérni, mert mint Kékes is sokszor mondta a hatékonyság nem abszolút, soktényezős, helyi viszonyoktól nagyban függű dolog.
Szerintem egyszer volt budán kutyavásár, az a 94%-os Pfizer hatékonyság a vuhani alatt lett mérve anno, amikor még nem is igazán volt járvány ott sem.

(#43458) Rolly válasza t72killer (#43446) üzenetére


Rolly
veterán

nem tudom kicsit olyan mintha a Covid az értelmesebb embereket fertőzné jobban. Több idióta ismerős átesett enyhe tünetekkel vagy tünetek nélkül... és azóta is tolják a covid nem is vírus, csak egy influenza és hülyeség az oltás szövegeiket

(#43459) fatal` válasza Izland` (#43456) üzenetére


fatal`
titán

Oltás nélkül szerintem már a delta is magasabb halálozást csinál. Szerintem ez együtt jár a fertőzőképességgel, ugyanis gyorsabban több kópia lesz a szervezetedben.

(#43460) fatal` válasza BlackV (#43457) üzenetére


fatal`
titán

Nem vuhanban mérték a hatékonyságot.

(#43461) #86564352 válasza Soulfly842 (#43454) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha R=2 akkor ezt a szart már nem lehet visszalapátolni a lóba.

The chief medical adviser to the UK Health and Security Agency has warned that a newly identified Covid-19 variant in southern Africa is the “most worrying we’ve seen”, with transmission levels not recorded since the beginning of the pandemic.
Dr Susan Hopkins said the R value, or effective reproduction number, of the B.1.1.529 variant in Gauteng in South Africa, where it was first found, is now 2. For an R of anything above 1, an epidemic will grow exponentially. [link]

(#43462) BlackV válasza fatal` (#43460) üzenetére


BlackV
senior tag

De akkor még a vuhani terjedt. /D614G féle/

[ Szerkesztve ]

(#43463) Gothmog


Gothmog
aktív tag

És miért tartunk még ott, ahol most? (Persze szigorúan magánvélemény)

Csak bemásolom (a dél-afrikai új variáns kapcsán), (index.hu a forrás): Nagy-Britannia már tegnap bejelentette, hogy leállítja a Dél-Afrikából, Namíbiából, Botswanából, Zimbabwéból, Lesothóból és Szváziföldről érkező repülőjáratokat. A dél-afrikai külügyminiszter elhamarkodottnak nevezte a brit beutazási tilalmat. Naledi Pandor szerint az intézkedés károkat okoz mindkét ország turisztikai iparának és vállalkozásainak, ezért Johannesburg felveszi a kapcsolatot a brit hatóságokkal, hogy megpróbálja rávenni őket a döntés felülvizsgálatára.

Ez az uralkodó gondolkodás: the spice money must flow (minden más másodlagos).

És valahogy senki nem akarja észrevenni, hogy egy megfelelő időben (úgy tavaly tavasz táján) hozott 3-4 hetes totális-globális leállás/korlátozás, noha fájdalmas lett volna minden tekintetben, összességében vszg. kisebb gazdasági, egészségügyi, szociális stb. károkkal járt volna együtt, mint amit azóta a világ a tököléssel elszenvedett.

Endure. In enduring, grow strong.

(#43464) BlackV válasza Gothmog (#43463) üzenetére


BlackV
senior tag

+1

(#43465) Soulfly842 válasza #86564352 (#43461) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pont ezért pánikol a 'piac'.

(#43466) Ispy válasza Soulfly842 (#43465) üzenetére


Ispy
veterán

Én is pánikolok lassan, meg kéne szabadulni az asszonytól :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43467) Ringman válasza BlackV (#43457) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem túl fényes, viszont eléggé súlyos járványhelyzetben tesztelték, szóval értelmes korlátozások - kisebb viral load - esetén vsz. jobb lenne a mutató

It added that an effectiveness result of 50% achieved during the peak Covid-19 Delta variant wave in India, in a high risk study population of physicians and health care workers, in a hospital environment, and who are challenged repeatedly with high viral loads, provides insights into the efficacy and effectiveness of Covaxin..

(#43468) Ringman válasza Gothmog (#43463) üzenetére


Ringman
nagyúr

abszolút így van.

---
berakom megint a zöld-pirosat, továbbra is a pirossal próbálkoznak:

(#43469) fatal` válasza BlackV (#43462) üzenetére


fatal`
titán

Igen, ezt csak az utolsó mondatodra írtam. A vuhanira tesztelték a hatékonyságot, de olyan helyen, ahol volt járvány, tehát a 94%, ha nem is pontos, közel lehet a valósághoz (az alfa ellen is igen hatékony volt és azt hiszem volt kutatás arról is, hogy a továbbterjedést is igen nagy hatékonysággal fogta meg).

(#43470) Ringman válasza fatal` (#43469) üzenetére


Ringman
nagyúr

most itt tartunk a wildtype-ra kifejlesztett eredeti vakcinákkal: [link]

Vaccine recipients with post-vaccination 50% neutralization titers 10, 100, and 1000 had estimated vaccine efficacy of 78% (95% confidence interval 54, 89%), 91% (87, 94%), and 96% (94, 98%), respectively. These results help define immune marker correlates of protection and may guide approval decisions for mRNA COVID-19 vaccines and other COVID-19 vaccines.

[link]
Titer/Vacccine efficacy
10/78%
100/91%
1000/96%

(#43471) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Kb. már 2 hete jelen van Dél-Afrikában.

a számítógépes modellezés arra utal, hogy a B.1.1.529 kikerülheti az immunrendszer egy másik összetevője, a T-sejtek által biztosított immunitást, mondja Moore. Csapata reméli, hogy két héten belül meglesz az első eredmény.

áttöréses fertőzésekről számoltak be Dél-Afrikában azok között, akik megkapták az ott használatos háromféle oltóanyag bármelyikét, a Johnson & Johnson, a Pfizer-BioNtech vagy az Oxford-AstraZeneca vakcinák közül. Hírek szerint két karanténban lévő hongkongi utazót, akiknél pozitív lett a variáns, Pfizerrel oltották. Egy személy Dél-Afrikából jött, míg a másik szállodai karantén alatt fertőződött meg.

Azt még nem tudják, hogy súlyosabb kimenet okoz-e mint a Delta és az sem tudják, hogy ki tudja-e majd szorítani a Deltát, mivel Dél-Afrikában relatíve alacsony szintű a járvány.

Heavily mutated coronavirus variant puts scientists on alert

Romanes eunt domus

(#43472) proradeon válasza Kaba (#32568) üzenetére


proradeon
őstag

Ismét akciós a Sipo-ban a Boson antigén gyorsteszt. Ezúttal 1899 Ft / db + ingyen szállítás.

Én vettem otthonra párat. Nem árt, ha van.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#43473) Chesterfield válasza proradeon (#43472) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Francba, pár napja rendeltem tőlük 3200 körül. :DDD

(#43474) t72killer válasza Gothmog (#43463) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

K.vára remélem, hogy most nem UK lesz a Nr.1 Európai importőr, mint a deltánál. :((( . Leginkább, remélem a többi ország is lép ÉS a bigpharma se ül annyit azokon a k.rva variáns oltóanyagokon.

Kérdés, vajon a tesztek hatékonyságát nem befolyásolja a sok mutáció?

Másik kérdés, hogy súlyosabb-e a cucc?

Harmadik, hogy a fertőzéssel deltásított védelem jó-e ellene, avagy hol helyezkedik el a vírus koordináta-rendszerében?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43475) Ispy válasza t72killer (#43474) üzenetére


Ispy
veterán

Hát pedig esélyes, mert ott aztán minden náció megfordul hipp-hopp....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43476) t72killer válasza Ispy (#43475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A delta importja úgy történt, hogy kedves indiai takarítónő belügyminiszterünk kedvéért az indiai delta hullám hivatalos indulása után HETEKIG nem vágták vörösbe őket. Plusz repülőjáratok még a vörös időszakban is voltak.

Ha tényleg mától repülési tilalom van, akkor a vírusnak marad a gumicsónak. Abból viszont D-Európában több van.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43477) G.Zs. válasza t72killer (#43474) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A multheti rugby meccs miatt eselyes a dolog.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43478) Parci válasza Kékes525 (#43422) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos rossz kommentnél böktem a válasz gombra. néha a legnagyobbak is hibáznak! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43479) t72killer válasza G.Zs. (#43477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naszuper :((( .
Nemrég fizettem be a családot egy februári kanári körre, krva mérges leszek, ha emiatt bukjuk az utat+pénzt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43480) G.Zs. válasza t72killer (#43479) üzenetére


G.Zs.
senior tag

[link]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43481) Ispy válasza t72killer (#43476) üzenetére


Ispy
veterán

Simán bennt lehet már az országban, btw....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43482) Izland` válasza proradeon (#43472) üzenetére


Izland`
tag

Köszi, vettem én is párat.

(#43483) Parci válasza Izland` (#43456) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hátha. eddig se jött be igazán, a delta dupla annyi embert küld intenzívre, gondolom a mortalitás is dupla. persze most már egyre inkább van valamiféle immunizációja a jónépnek, ezért nem olyan horror számok röpködnek, mint a járvány kitörésekor.

ha ez az új cucc tényleg olyan, mint amilyennek leírják, akkor simán benne lehet egy 5%-os halálozási ráta is.

ha nem összehangolatlanul ülünk karanténban sokszor sok hetet, össze-vissza, hanem az egész elején lett volna csak két hét nyugi, ez az egész nem lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43484) Mr K válasza Izland` (#43453) üzenetére


Mr K
senior tag

Ajánlás az, hogy vegyék. Ezt pl. tegnap olvastam:
Pregnant women urged to get Covid jab as data from England shows it is safe

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#43485) Ringman válasza t72killer (#43474) üzenetére


Ringman
nagyúr

Kérdés, vajon a tesztek hatékonyságát nem befolyásolja a sok mutáció?

szerencsére pont nem:

Másik kérdés, hogy súlyosabb-e a cucc?
Harmadik, hogy a fertőzéssel deltásított védelem jó-e ellene, avagy hol helyezkedik el a vírus koordináta-rendszerében?

nem tudni, kapcsolódó:
[link]
[link]

(#43486) natë válasza Ringman (#43485) üzenetére


natë
nagyúr

Ha esetleg kiderül, hogy a booster jó ellene és jobban terjed, súlyosabb lefolyású, azt hiszem el fog kezdődni mindenhol a kötelezővé tétele az oltásoknak.

(#43487) t72killer válasza Parci (#43483) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

5% IFR nem valószínű, annyi most kb a halálozás/felderített esetek aránya D-Afrikában, ami egyelőre nem tűnik extrémnek.

#43486: ahelyett, vagyis anélkül, h kinyomnák mar végre a variáns-updatelt anyagot. Lehet a már p3-ban lévő béta+delta leves is sokkal jobb lenne rá, mint a vuhani löttyök.

#43480: krvaélet, ezek saját kútfőből barmok vajon :F :(((

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43488) fatal` válasza t72killer (#43487) üzenetére


fatal`
titán

"5% IFR nem valószínű, annyi most kb a halálozás/felderített esetek aránya D-Afrikában, ami egyelőre nem tűnik extrémnek."

Ahhoz képest, hogy az eredeti vuhani valahol maximum 2% körül volt, szerintem elég durva. Főleg, hogy sokkal gyorsabban terjed.

(#43489) t72killer válasza fatal` (#43488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fuss neki még 1x ;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43491) Parci válasza t72killer (#43487) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig szerintem reális, csak szerencsére nem tök szűz lakossággal találkozik már. magyarán, a gyakorlatban nem lesz ennyi, de gondold meg, hogy a vuhani is 1-2% volt, a delta duplázta, ez meg rosszabb.

(a lazcza topikban gondolom mindjárt elcsöppennek, hogy beindult az új para :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43492) kw3v865 válasza Soulfly842 (#43490) üzenetére


kw3v865
senior tag

idézet a cikkből: "Magyarország bekönyörögte magát a szerződésbe szeptemberben, így most nyugodtan tudnak rendelni gyermek és felnőtt adagot is. Kellett a többi ország jóváhagyása is ehhez, ez egy csendes Canossa-járás volt - mondta az ügyre rálátó forrásunk.
Egyébként Orbán Viktor péntek reggeli rádiós nyilatkozatából is arra lehet következtetni, hogy Magyarország nem csak a gyermekeknek szánt Pfizerből, hanem a felnőtt adagokból is hívna le tételeket jövőre. Orbán ugyanis kétmillió vakcináról beszélt, ennyi adagra pedig valószínűleg nem lesz szükség a gyermekek beoltásához."

Ennyi. Megmondtam én néhány nappal ezelőtt, hogy felesleges volt a hiszti. :C Lesz Pfizer, ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#43493) Ispy válasza kw3v865 (#43492) üzenetére


Ispy
veterán

Most már mindegy, itt az új lepra, a pajszer mehet a kukába. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43494) FіkuszKukіsz válasza Ispy (#43493) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

tartalmazza a csomag a különféle variánsok ellen létrehozandó módosított oltóanyagokat a felnőttek részére

#43492 Mondjuk ez mekkora arcvesztés. Nem is nagyon dicsekednek vele.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#43495) catroot válasza proradeon (#43472) üzenetére


catroot
veterán

Ó, köszi!

Ez most jól jött, sikerült rendelni is párat!

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43496) Ispy válasza FіkuszKukіsz (#43494) üzenetére


Ispy
veterán

az oké, a kérdés, hogy mi a szar ami jön most és az ellen mikor lesz valami, ha lesz

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43497) lacafaca válasza Parci (#43491) üzenetére


lacafaca
őstag

sajnos még szabin vagyok, itt meg inkább kihagyom ;] :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43498) BlackV válasza Ispy (#43496) üzenetére


BlackV
senior tag

Majd fellőjük magunkat 170 ezer au/ml- re, abból lesz 3000 ami be is talál, es pont nem döglünk bele. Minden stabil. /:

[ Szerkesztve ]

(#43499) t72killer válasza Parci (#43491) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A regisztrált esetszám mindíg kevesebb a valósnál, míg a halálozások reálisabban vannak vezetve.

#43492: hajunkra kenhetjük a vuhani spájzert :((( . Ha beadják az egész ampullával, megúszod a lélegeztetőt, de ugye 1 hónappal később újabb ampullányi kell - szuper...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43500) Ringman


Ringman
nagyúr

néha elő szokott kerülni az, hogy az oltottak miatt lesz több védettséget megkerülő variáns, erről egy thread itt:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.