Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) Sir Pocok válasza Sped (#44500) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem olyan egyszerű azért a képlet. Ismerősöm Chron beteg (egy fajta autoimmun betegség) és kapja a szteroidokat. Neki három Pfizer után nincs egy deka antitestje sem.

Szóval erahurka esetében indokolt méretni, mert az immunrendszert gátló cuccok teljesen nullázzák az oltásokat. Sajnos.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#44502) BlackV


BlackV
senior tag

"Már úgyis minden mindegy, nem kell azon aggódni, hogy szétterjed az omikron,
hisz már mindenhol ott van, felesleges a repülőforgalom miatt aggódni."

Valamiért átkattant egy relé a fejekben és sokan ezt szajkózzák. Teszek egy utolsó próbát a relé visszakattintására és akkor én megtettem mindent.
Ehhez térjünk vissza az alapokhoz.

Vírus.
A vírus terjed az emberek között.
Utazással a vírus könnyebben terjed az emberek között.
Az utazások korlátozásával a vírus praktikusan korlátozottan terjed az emberek között.
A korlátozott terjedésnek az ellentéte a korlátlan terjedés.

[ Szerkesztve ]

(#44503) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

A téli szünet után pánikhelyzet alakulhat ki az iskolákban

1500 intézményben mintegy ötezer pedagógus nincs beoltva, és közülük háromezren a jövőben sem tervezik felvenni a vakcinát.

Romanes eunt domus

(#44504) Csatravi


Csatravi
senior tag

"A kormány vizsgálja, hogy a védettségi igazolványok lejárjanak-e a második oltást követő 6-7 hónappal, de döntés egyelőre nem született erről - mondta Rogán Antal, a miniszterelnök kabinetfőnöke az Országgyűlés gazdasági bizottságában hétfőn, ahol a harmadik oltás felvételének fontosságát is hangsúlyozta, egyben azt is bejelentette, hogy több oltási akcióhetet is szerveznek a közeljövőben. " (Kiemelés tőlem)

[link]

Jó reggelt kívánok! Végre felébredtek odafent. Nem akcióheteket kell tervezni hanem alapértelmezetté kell tenni hogy minden hókusz-pókusz nélkül oltásért megy az ember.
Persze szebben hangzik részükről hogy jószívűen, engedményeket téve akciós heteket szerveznek nekünk.

(#44505) Ispy válasza Csatravi (#44504) üzenetére


Ispy
veterán

Vaaagy, eleve az akcióhét legyen az alap az oltásnál, mindenféle akármi nélkül, plusz adjunk értelmet a védettségi igazolványnak és aki ezek után a 4 fal között akarja leélni az életét, ám legyen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44506) updog


updog
senior tag

Nyomorult covidom most lesz 2 hetes (gyújtottunk is neki vasárnap gyertyát :D ), a legundorítóbb hogy annyira hullámzik hogy hogyan érzem magam, tegnap reggel úgy keltem, hogy anya, meggyógyultam, 20 perc múlva meg úgy köhögtem hogy levegőt alig kaptam.

Igazából az én állapotom elfogadtam, feleségem tényleg jobban van már, ami viszont (valószínűleg az indokoltnál jobban) tönkretesz, hogy a gyerekek annyit harákolnak mint egy 80 éves láncdohányos (amúgy jó a kedvük viszonylag, nem levertek, nem bágyadtak, de egyszerűen rossz hallani hogy köhögnek, és jön fel a sok slejm, orruk is ilyen sárgászöldesen folyik, megy az orrszívó kb. folyamatosan). Sokat nem tudunk vele csinálni, gyerekorvos szerint köptető vagy köhögéscsillapító (röhej ez is, tudtommal pont ellentétes hatásúak). Egyelőre nem alkalmaztunk semmit náluk.

Bocs ha zavarok, csak jó kicsit kiírni magamból.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#44507) Lauda válasza Csatravi (#44504) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem azért hívják így, mert erre felfigyelnek az emberek. Ha majd természetessé válik ez a megoldás, akkor ismét alábbhagy az oltási kedv. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#44508) Reggie0 válasza Csatravi (#44504) üzenetére


Reggie0
félisten

Bezzeg fokozott rendori ellenorzest el lehet rendelni egesz evre egesz orszagra...

(#44509) Parci válasza updog (#44506) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is emlékszem, hogy kifejezetten írták, hogy covidra ne szedjenek köptetőt a népek. :U
jobbulást, ez egy ilyen türelembetegség, két hét nem olyan sok még, remélhetőleg egy hét múlva már sokkal jobban leszel. tessék fejben tisztának és egyben maradni, türelem! :R

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44510) emvy válasza updog (#44506) üzenetére


emvy
nagyúr

> köptető vagy köhögéscsillapító (röhej ez is, tudtommal pont ellentétes hatásúak).

tejoeg, tenyleg kb.alap, hogy vagy az egyik kell, vagy a masik; Covid eseten meg (ahogy Parci is irja) a kopteto nem javallott

while (!sleep) sheep++;

(#44511) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ééés, dobpergés: "Azok, akik Szputnyikot, vagy Sinopharmot kaptak, csak úgy utazhatnak – várhatóan csak december 13. után – Ausztriába, illetve látogathatják meg a sícentrumokat, ha a harmadik, mRNS-alapú vakcina felvétele előtt még egy antitesttesztet is elvégeztetnek magukon."

https://24.hu/kulfold/2021/11/28/sieles-siszezon-koronavirus-ausztria/

tehát, ha harmadiknak valami dögös-bögyös-faros nyugati oltást zsákoltál, nincs más dolgod, mint visszamenni az időben és csinálni egy antitest mérést. függöny!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44512) Csatravi válasza Lauda (#44507) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tény hogy hangzatos szó az "Akció" de ha most olyan plakátokkal szórnák tele az országot, hogy Eltöröltünk az oltási regisztrációt, mindenki szabadon mehet az oltásért az komolyabb és hathatósabb információ hordozna mint az előző plakátok Merkely képével.

(#44513) BlackV válasza Parci (#44511) üzenetére


BlackV
senior tag

Akkor te jó vagy ott a sputnik utáni roche teszted, meg a centaur is, még válogathat is Günter.:)

(#44514) fatal` válasza Parci (#44511) üzenetére


fatal`
titán

"ha a harmadik, mRNS-alapú vakcina felvétele előtt még egy antitesttesztet is elvégeztetnek magukon.""

Biztos jó fordítás ez, és az oltás előtt? Szerintem ez inkább az utazás előttre vonatkozik.

(#44515) Ezekiell válasza fatal` (#44514) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én is ezt hittem, hogy egyszeri fordítási hiba, de a cikkben elég konzekvensen ezt írják mindenhol. Irtózatos f*szágnak tűnik elsőre.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44516) Parci válasza BlackV (#44513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugi, majd kijön, hogy 15 nappal előtte. és a páromnak másodszorra nem csináltunk már, az első meg rohadt régi. ezen felül január 16-ig még háromszor fognak változtatni a mindenen is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44517) fatal` válasza Ezekiell (#44515) üzenetére


fatal`
titán

Nem nagyon tudom ezt hova tenni. Kit érdekel mennyi antitestje volt valakinek a harmadik oltás előtt?

(#44518) BlackV válasza fatal` (#44514) üzenetére


BlackV
senior tag

Jól mondja. Mrns elott kell. A jogalkotó szándéka az akart lenni hogy igazolni kell hogy a keleti vakcina utan sikeres volt az alapimmunizacio és arra ment az mrns. "neutralisierende antikörper" tehát s fehérje ellenit kér nem is akármit, mert Günter átgondolta ám..

[ Szerkesztve ]

(#44519) FіkuszKukіsz válasza Parci (#44511) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem kötelező minden évben síelni.... ;]

Romanes eunt domus

(#44520) mpo válasza Parci (#44511) üzenetére


mpo
veterán

Ha jönnek az UFO-k és el akarnak vinni, mondanám, hogy húzzunk el minél gyorsabban.
Adjanak valami, amitől elfelejtem a WHO-t, Gereblyejézust, Merkelyt, Nyúnyókát,, OV-t és a propagandát, meg a sok hülyét az ismerősök, rokonok közt.
Egyszer már írtam, a vírus arra volt jó, hogy kiderült ki a hülye, akiről esetleg mást képzeltem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#44521) Parci válasza FіkuszKukіsz (#44519) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

két vesével és két tüdőlebennyel sem kötelező élni covid után

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44522) fatal` válasza BlackV (#44518) üzenetére


fatal`
titán

Szerencsére nem járok síelni. Ekkora agymenést.

(#44523) Reggie0 válasza fatal` (#44522) üzenetére


Reggie0
félisten

En az osztrakokhoz mar eleve nem megyek sielni. Max 1 napos stuhlecki utakra.

[ Szerkesztve ]

(#44524) Ezekiell válasza BlackV (#44518) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ez még mindig f*szág.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44525) Parci válasza Reggie0 (#44523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gyerekek miatt mentünk oda, közeli, sok a magyar stb.

de ha véletlenül elmegyünk máshová idén (kicsit neccesnek érzem azért az utazást bárhová, nem is a covid miatt, hanem a szabályozás miatt, nem akarok se ott rekedni, se határon dekkolni a kölykökkel sehol), és bejön, a büdös életbe nem megyek vissza grüssgottékhoz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44526) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Izrael mindenki előtt bezár, kivéve a legszebb nőket
Azért ez se semmi. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#44527) Reggie0 válasza Parci (#44525) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha kozelebbi kell, akkor mar Garmisch(/Zugspitze) a Nemeteknel, bar ahhoz is at kell menni par km-et ausztrian keresztul, amugy meg inkabb a Franciak.

A sok magyar a masik indok, amiert nem megyek osztrak palyakra.

[ Szerkesztve ]

(#44528) Chesterfield válasza Ezekiell (#44524) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Én látok benne rációt(mármint a logika jó), csak oltári nagy kibaszás azzal, aki nem látott a jövőbe.

(#44529) Parci válasza Reggie0 (#44527) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jópofa vagy, fransziák... 13 óra az út. mindig oda jártunk, mert hatalmas hegységek, jó magasak is, óriási pályák, nem drága és eloszlik a tömeg. de egy 3 és egy 7 éves gyerekkel nem lehet 13 órát vezetni, könyörgöm, még én is nyűgös voltam mindig, mire odaértünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44530) Ezekiell válasza Chesterfield (#44528) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tehát ha kínaival oltották az embert, 0 antitest, majd a Pfizer az egekbe lőtte a védelmet (ahogy ezt Kékesék csoportjában is egészen jól látni, hogy így megy), azok rosszabbak, mint akiknek 2 kínai után van egy detektálható de full elégtelen szintjük, és a 3. Pfizer meg majd ki tudja milyen szintet ad?

Hát ennek semmi értelme.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44531) Lauda válasza Parci (#44511) üzenetére


Lauda
félisten

;]

(#44532) Reggie0 válasza Parci (#44529) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezert irtam a nemeteket is, mint kozelebbi opcio.

(#44533) FіkuszKukіsz válasza Parci (#44521) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mondjuk azért így lassan 2 év távlatából, biztos te is érzed, hogy ez a hogyan, hova menjünk síelni, kicsit 1st World Problemnek tűnik.

Romanes eunt domus

(#44534) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

CDC is on top of looking for Omicron cases in the US, Fauci says

Dr. Anthony Fauci, director of the National Institute of Allergy and Infectious Diseases, appeared on ABC’s Good Morning America Monday to discuss the Covid-19 pandemic and the Omicron variant.

Here are some of the highlights from his interview with ABC’s George Stephanopoulos:
On whether there are any cases of Omicron in the US: “No, not at all George, no confirmed cases. But, obviously, we’re on high alert. The CDC, who does that kind of surveillance, is very, very on top of this, looking for this.”

On Omicron's transmissibility: “It’s inevitable that sooner or later it’s going to spread widely because it has at least the molecular characteristics of being highly transmissible, even though there are a lot of things about it that we do not know but that will be able to be ascertained in the next week or two, I believe.”

On reports coming out of Israel and South Africa that Omicron may have milder symptoms: “I think that’s premature to say that, George, we just do not know.”

On if more restrictions should be expected: “I don’t think so at all, George. Right now, the important thing that I’ve been saying and that all of us have been saying on the medical team, is that we just need to make sure that we know we have tools against virus in general, this SARS-CoV-2.”

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#44535) Parci válasza FіkuszKukіsz (#44533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenképpen azt szeretném, hogy a te általad elképzelt hangsúlyok mentén legyen minden élethelyzet és mindenki megítélve

arra próbáltam finoman célozni, hogy amikor hazaérsz a fűtött lakásodba és mondjuk kb. bármi bajod van, az is 1st world problem

sőt, amíg lélegzel, minden mást 1st world problem

de a gyengébbek kedvéért: igen, szívesen utaztam volna egyet így két év itthonlét után, mert miért ne? és ha jövőre meghalunk, nem volna jó utazni egyet még előtte? a fiam évek óta tanul műfüvön, jó lenne, ha havat is látna. mi is a hegyekbe vágyódunk, egész évben, mindig, mert nekünk az az igazi boldogság

de köszönöm szépen a kioktatást, véleményed nagyon fontos számomra, kérlek, tartsd a vonalat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44536) Lauda válasza Parci (#44535) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs abban semmi rossz, ha valaki szeretne kicsit kimozdulni. Sokan képtelen elszakadni a saját begyöpösödött életüktől és megérteni, hogy ami neki fontos, az másnak nem annyira és fordítva.

(#44537) polonic válasza Parci (#44535) üzenetére


polonic
félisten

Mi is a hegyekbe vágyódunk, mindig. Ott élnénk szívesen, az az igazság.
Leginkább télen. Imádom a havat, a fehér tájat. Amikor megfetrenghetek a hóban és széthógolyózhatom az asszonyt. :D Meg szánkózni, hóembert építeni, stb.
És borzasztó, hogy ez itthon nem adatik meg. Az emberiség teljesen tönkretette a természetet, a klíma változik. A gyerek azt sem fogja tudni, mi az a hó.
És ami a legszörnyűbb, már a osztrákoknál sem igazi a tél. Nyilván a magas hegyekben még rendben van. De pl ahol legutoljára jártunk, Mondsee mellett (csodálatos hely, élnénk ott), ott is a panzió tulaj mesélte olyan szomorúan, hogy nincs már fehér Karácsonyuk nekik sem, egy jó ideje. Bár januárban-februárban szokott még hó lenni.

(#44538) Directors válasza Lauda (#44536) üzenetére


Directors
senior tag

Egyet kell értenem veled. Teljes mértékben!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#44539) Parci válasza polonic (#44537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi, tök ugyanez. hányszor elméláztunk már rajta, hogy valahogy ki kéne cuccolni a hegyekbe. a feleségem ráadásul meteorológus, erdélyben született, szóval nála még x2 ugyanez. és a hazai pisi telektől konkrétan sírunk, míg régebben vártuk már nyáron :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44540) AMD Power válasza Sped (#44500) üzenetére


AMD Power
titán

Én max akkor méretném meg ha ingyen lenne. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44541) AMD Power válasza Lauda (#44536) üzenetére


AMD Power
titán

Mi most úgy néz ki leteszünk a jövő évi Tunézia/Egyiptomi nyaralásunkról. Túl sok a kérdőjel, illetve attól is félünk,hogy ha kintről a hazafele úton valakinek + lesz a Covid tesztje.... nah akkor mivan! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44542) Csatravi válasza AMD Power (#44541) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pedig futsal Petike már kiharcolta a könnyebb utazást. :D
[link]

(#44543) Stanlee


Stanlee
őstag

Gondolom motvá, de elképedve olvasom, hogy braziloknál egyes régiókban 95%-os az átoltottság a felnőtt lakosság körében.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44544) AMD Power válasza Csatravi (#44542) üzenetére


AMD Power
titán

Addig még sok víz lefolyik a Dunán... maximum elmegyünk ősszel. Nem tudom. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44545) t72killer válasza Soulfly842 (#44490) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És Egyiptom/É-Afrika, ahonnan Török átszállással már hoztak belőle??!?

#44543: tudják, mi az a covid, igencsak meggyötörte őket még az oltások előtt. Másik, hogy brazíliában nem fognak bef.oschni egy picike tűtől meg 3 nap karfájástól.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44546) Reggie0 válasza Parci (#44539) üzenetére


Reggie0
félisten

En Briançon-ba szivesen kikoltoznek. Mar eleg nagy ahhoz, hogy olcson es konnyen elerheto legyne barmi, jar a posta, vannak boltok,korhazak , stb., de meg azert elegge hegyi kornyezet, sifelvono, alacsony bunozessel. Es nem futenek faval(telen nincs budos).

[ Szerkesztve ]

(#44547) Parci válasza Reggie0 (#44546) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez utóbbit nem tudtam! sokszor mentünk át rajta, mert amolyan hub azon a részen a különböző síterepekhez. ott a közepén a casinóban mindig rogyásig vásároltuk magunkat, sajtok, bor, bagett stb. és igen, hallottam már, hogy egyébként a síterep sem rossz ott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44548) Stanlee válasza t72killer (#44545) üzenetére


Stanlee
őstag

Mivel ott tenyleg sok halott volt, ill. a tobbseget nem az erdekli, hogy pozitiv, hanem hogy ha elkapja akkor ne legyen neki szuksege korhazi ellatasra, mert a csaladja ehenhal, igy jol felfogott erdeke, hogy oltasson, ha van ra lehetoseg.

A nemet meg megszagerti es ugy dont, hogy majd az intenzivrol elviszik repulovel oda, ahol van szabad hely, ameddig van hova vinni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44549) Ricardo válasza Parci (#44539) üzenetére


Ricardo
félisten

(#44550) Parci válasza Stanlee (#44548) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ami csak azért érdekes, mert itthon egyik ilyen kétségbeesett orvosi beszámoló épp arról szólt, hogy a sok szállítgatás kapásból felezi a túlélési esélyt. és hol van ez egy repülőúttól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.