Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) AMD Power válasza kolopele (#44296) üzenetére


AMD Power
titán

Ha ma mi tesztelnénk akkor (szerintem) a gyerek és a feleségem is + lenne. :(

Jobbulást! :R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44302) Ringman válasza kolopele (#44296) üzenetére


Ringman
nagyúr

uh, jobbulást.
másodjára is szaglásvesztés? az kemény :(

(#44303) Parci válasza Stanlee (#44298) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg mellesleg ez nálunk is így megy most, oltatlan fiatalok mennek be szép számmal

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44304) kolopele


kolopele
nagyúr

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat.
Ringman: Elsőnek nem volt íz és szaglásvesztés, csak a nagy fokú fáradtság.
t72killer: Igen, érik, jól emlékszel. Az omikron egyébként úgy néz ki nem lesz túl veszélyes, az imént megkérdeztem sógornőmet. Reménykedjünk benne.
Parci: Az óvónői állás jelen helyzetben nem túl "kifizetődő".

[ Szerkesztve ]

(#44305) szabi__memo válasza Stanlee (#44298) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Oké, te pár évesekre gonoltál. Nem azt írtam azért hogy csecsemőket írtja :) Legyen akkor fiatal felnőtt, de azért ha a 20 körül is magasabb a kórházba kerülési arány akkor azért elég esélyes hogy lejjebb is.
Aki össze tudja hasonlítani hasonló eddigi európai adatokkal, tessék.
Szerintem nem szép a 0-9 és 10-19 se. Feljebb rosszabb ez tény

(#44306) t72killer válasza Ispy (#44297) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

No akkor 0.pont, a fenti "D-Afrikai doki állítja" tétel, miszerint enyhébb lenne, máris fail.

#1. D-afrikában az átoltottság 24%. Így hacsak az oltás valami meredek ADE mentén nem extra veszélyt/"negatív hatékonyságot" jelent, akkor az oltatlanoknak KELL lenniük bent döntő többségben. Magyarul ebből még nem vonhatjuk le a következtetést, hogy mennyire vakcinakerülő a cucc.

#44296: egyre inkább érik egy mutáns-felderítés :(. Nincs ám kizárva, hogy főztök ti ott valami ütőset a Kárpát-medencében, Parci bal szeme se áll jól ...
alfa +3 pfizer, ha jól emléxem?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44307) Parci válasza kolopele (#44304) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

with all due respect, még ő sem tudhatja (de örülök, hogy a legelső hírek inkább jók, mint rosszak)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44308) Mr K válasza Golyobis (#44257) üzenetére


Mr K
senior tag

Igazán új technológiának csak az mRNS számít. Az első dózis mRNS-t pedig 1987-ben injekciózták be szegény kísérleti egerekbe.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#44309) #86564352 válasza Golyobis (#44281) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#44310) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az a baj, hogy a delta miatt mindenki túl agyalja az omikron dolgot. Én is ezt tettem félreértés ne essék. Viszont a jelenlegi ismeretek azt mondják, hogy lehet ebből COVID light is.

t72killer-rel nem értek most egyet, mert meghallgattam pár podcast beszélgetést a témában délután és nagyon jó vírusszakértők vannak Dél-Afrikában. Miért? (Tették fel a kérdését az egyik ilyen beszélgetésben.) Mert Afrika vírus szakértők mekkája és teljesen logikus érvelés.

Szóval senki se mondta, hogy olyan nem lehetséges, hogy egy lightosabb vírustörzs alakul ki. Reméljük ez lesz.... :R

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#44311) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Néha előny is lehet, ha van katonaság a kórházak környékén...

#44310: 2 hét türelem a témában, csak ennyit kérek - és kér kb minden józan döntéshozó. A variáns a derült égből robbant be, a D-Afrikai mutánslabor 2hete még semmit sem írt róla. Hány db 1hétnél régebbi esetről tudunk? És még1: a delta gyorsan öl. Mi van, ha az omikron ugyanolyan arányban öl, de lassabban? Egyelőre minden csak feltételezés, ha az első párezer feljett világbeli esetet látjuk, akkor meg lesz a megoldás. Ha tényleg annyira jól terjed, mint a mesékben, akkor 3-4nap alatt meglesz a stathoz szükséges esetszám, rá kb 1hétre már látható lesz, hogy ezek kórházban pusztítják a palackokat vagy otthon kapálnak a kertben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44312) kolopele válasza Sir Pocok (#44310) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a baj, hogy képtelen vagyok elmondani azt, amit sógornőm, ő elmagyarázta nekem miért lehet gyengébb az omikron, de olyan szakszavakkal hogy sajnos nem tudtam megjegyezni..............

(#44313) Vesa válasza Ringman (#44280) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi! Pedig megvolt ez a link régen, de már annyi az adat, hogy követni is nehéz.

A tudomány a valóság költészete!

(#44314) AMD Power


AMD Power
titán

Van benne valami....

Merkely Béla: a nyugodt karácsony azon múlik, hányan veszik fel a harmadik oltást

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44315) szabi__memo válasza Sir Pocok (#44310) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Simán lehet gyengébb, de azon adatok alapján amik hetek óta rendelkezésre állnak miért így reagálnak az országok? Feleslegesen egyszer sem reagáltak így

(#44316) Ispy válasza szabi__memo (#44315) üzenetére


Ispy
veterán

Azért itt mindenki b.fasz. Amikor kellett volna reagálni mindenki csak majdozott, most meg már mindenki óvatosabb.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44317) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Covid tünetek megjelenése utáni 10. napon van még egy erős 90%-os esély pozitív PCR tesztet produkálni? Mostanra már csak fejfájása maradt vissza.

Emberünknek gyorsteszt alapján beírta a felhőbe a háziorvos a covidot, de attól tart, h így nem kap majd EU-s covid pass-t (Oltva persze nincs. :W )

Most mintha 6 hónapra kaphatna, és ezt akarják lerövidíteni 4 hónapra?

"Az uniós digitális Covid-igazolvánnyal rendelkező, gyógyult személyeket a pozitív PCR-tesztet követő első 180 napban mentesíteni kell az utazással kapcsolatos tesztelés vagy karantén alól."

(#44318) PuMbA


PuMbA
titán

Dél-afrikai szakértő: eddig nem okozott súlyos betegséget az omikron vírusváltozat

"Angelique Coetzee a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorának nyilatkozva elmondta: éppen azt találta feltűnőnek, hogy a rendelésein szokatlan, de rendkívül enyhe tünetekkel, főleg izomfájdalmakkal, kimerültséggel vizsgálatra jelentkező páciensek koronavírus-tesztjei lettek pozitívak."

"Hangsúlyozta: az omikron vírusvariánssal fertőzött dél-afrikaiak közül eddig senki nem szorult kórházi kezelésre, a tüneteket mutató dél-afrikai pácienseknek rendszerint még komolyabb torokfájásuk sincs, nem gyötri őket köhögés, “legfeljebb kapar egy kicsit a torkuk”, emellett nem veszítették el íz- és szaglóérzetüket sem."

Hmm, nekem is a végéig zéró torok problémám volt :) A fáradtság és izomfájdalom is stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#44319) Ispy válasza PuMbA (#44318) üzenetére


Ispy
veterán

Ezek alapján az elmúlt években rajtam vagy 10x átment akkor. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44320) mozso válasza kolopele (#44296) üzenetére


mozso
senior tag

Nem semmi. Jobbulast.

(#44321) Ringman válasza VÁMpír (#44317) üzenetére


Ringman
nagyúr

tavasz óta gyógyulás után kb 4 héttel már elmehetsz oltásra.

(#44322) PuMbA válasza Ispy (#44319) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ja, de azért nálam valószínűbb az időpont miatt :DDD A lényeg, hogy ez az omikron egy lósz*r semmi. Örüljünk :)

[ Szerkesztve ]

(#44323) Ispy válasza PuMbA (#44322) üzenetére


Ispy
veterán

Hát azért még várjuk ki a végét, majd 1 hónap után talán lehet mondani verdiktet. De én már azzal is ellennék, ha nem rosszabb, mint a delta.

Unokatesom anivaxxer haverja is belehalt, 3x évesen....azért ez már rég nem az idősek baja, nem lenne jó, egy ennél is szarabb variáns.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44324) Ringman válasza PuMbA (#44318) üzenetére


Ringman
nagyúr

korai ezt még kijelenteni.
pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44325) szabi__memo válasza PuMbA (#44318) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez mondjuk elég furcsa lenne azért, mert eddig arról beszéltek, hogy ott 90%-ban ez terjed. Ha így lenne már unatkozna az eü

(#44326) Vesa válasza kolopele (#44296) üzenetére


Vesa
veterán

Jobbulást! Ennyi munícióval biztos hamar túl lesz rajta.

A tudomány a valóság költészete!

(#44327) t72killer válasza PuMbA (#44318) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<>: Omikron variáns: több fiatal kerül kórházba Dél-Afrikában
Mielőtt a korábbi variánsokhoz hasonlóan ezt is a Föld egész lakosságán tesztelni, talán várjuk már meg, hogy a fentebbi ellentétnek mi a megoldása.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44328) Parci válasza kolopele (#44312) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ismerős. kár, mert érdekes lenne, de majd elmondják mások is idővel. amúgy az nem kérdés, hogy miért lehet olyan, hogy gyengül, csak lássuk, hogy mit mondanak a gyártók/laborok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44329) kolopele válasza Parci (#44328) üzenetére


kolopele
nagyúr

Olyan ez, mint amikor én beszélek neki a műszaki kerámia gyártás rejtelmeiről, azt meg ő nem tudja utána elmondani :)
Vesa, mozso: Köszi, reméljük ez most nem 4 hét lesz mint tavaly. Holnap én is, meg a két gyerek is meg lesz nézve PCR - ral, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#44330) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Én is türelemre intenék mindenkit, drukkolok egy endemikussá válásnak és a virnyák gyengülésének, de nincs jelenleg elegendő adat.
Friss WHO jelentés.

(#44331) Vesa válasza PuMbA (#44318) üzenetére


Vesa
veterán

Egyébként érdekes lenne elmélkedni azon, vajon kivitelezhető lenne-e, hogy megoldásként szándékosan állítsanak elő egy olyan enyhe megbetegedást okozó variánst, melyet egyúttal brutál fertőzőképességgel látnának el. Majd ezt a vírust szabadon engedve, az extrém fertőző tulajdonsága miatt képes lenne kiszorítani a természetes verziókat a piacról. Vagyis egyfajta tervezett evolúcióval védekezni és megoldani a problémát. .

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#44332) Ispy válasza Vesa (#44331) üzenetére


Ispy
veterán

A zombis filmek egy része ilyen sztorival kezdődik. :DD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44333) Parci válasza Vesa (#44331) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ritka marhaságnak hangzik, kétszer is megnéztem, hogy nem t72 írta-e :DDD, mert korábban nyomult ezzel, de már ő is letette. megcsinálod, elengeded, elkezd fertőzni, aztán cserél magán pár fehérjét............

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44334) Hieronymus válasza szabi__memo (#44268) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A hírek szerint enyhe a betegség lefolyása, kórházi ápolásra szinte senki sem szorul az omikron fertőzés miatt.
Ha ez igaz, akkor megvan az új covid ellenes oltóanyag. Nem kell a tűszúrástól félni, levegőben terjed és nagyon - nagyon gyorsan.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44335) szabi__memo válasza Hieronymus (#44334) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha ezt alátámasztaná bármi is szerintem nem így reagál semelyik ország, sem a who.
Természetesen legyen így

(#44336) Ringman válasza Hieronymus (#44334) üzenetére


Ringman
nagyúr

A hírek szerint enyhe a betegség lefolyása, kórházi ápolásra szinte senki sem szorul az omikron fertőzés miatt.

-> [link] via eric ding:

és

(#44337) OPiiPO válasza Parci (#44242) üzenetére


OPiiPO
addikt

Üveggyapot a padlásra? Annak most örülsz egyszer, meg még egyszer amikor valaki elviszi mint veszélyes hulladékot. Ráadásul a padlás hőszigetelésére vannak sokkal jobb megoldások már.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44338) szabi__memo válasza Ringman (#44336) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az igen. Akkor még ott is csak nagyon egy területre koncentrálódik. Írták, de hogy ennyire..

(#44339) koncsik válasza Golyobis (#44244) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szia (mRNS oltások kapcsán írnék, sajnos a múltban nem voltak ilyenek, nem lehet jósolni a tapasztalatok alapján)
Bárkinek, aki biztosan ki mer zárni hosszú távú mellékhatásokat, ne higyj. De nagyon valószínű, hogy nem várhatóak, a tapasztalatok gyűlnek, remélhetőleg évről-évre egyre biztonságosabbnak bizonyulnak, ez az ismétlések szükségessége miatt nagyon jó lenne. Ezek a tapasztalatok csak a valós élet körülményei között gyűlhetnek (gyógyszereknél is).
A C19-cel kapcsolatban is csak gyűlnek az info-k, újabb mutánsok jelennek meg, ami biztos:
a betegség rövid és hosszú távú kockázata jóval felülmúlja az vakcinákét.
Az immunrendszered lehet világbajnok, az elsődleges és döntő tényeződ a genetikai adottságod, hogy a két szélsőséges esetet tekintsük, nyom nélkül suhan át rajtad a vírus, vagy a tünetek jelentkezése után délutánra meghalsz. Vagy hosszú távú szövődményeid lesznek, amikre szintén nincs még gyógymód, ki tudja megszűnnek-e 1-2 héten belül vagy örökre veled maradnak.
Még nem olvastam mit írtak a többiek, de gondolom mindezt megírták, csak nem bírtam ki, hogy ne válaszoljak, bocs.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#44340) Lauda válasza Vesa (#44331) üzenetére


Lauda
félisten

Ez most nagyobbat ütött, mint laca baromságai. :D

(#44341) Ricardo


Ricardo
félisten

Biztosat majd akkor tudunk amikor iderér.

Addig lesz (ahogy már megszokhattuk :((( ) mindenféle info.

Omikron variáns: több fiatal kerül kórházba Dél-Afrikában, jelentős részük nincs beoltva

" A húszas, harmincas éveikben járó fiatalok kerülnek be mérsékelt vagy súlyos tünetekkel, és vannak köztük olyanok, akik intenzív kezelésre szorulnak. Körülbelül 65 százalékuk nincs beoltva, a többiek többsége pedig csak részben oltott. Tartok tőle, hogy amint a számok emelkednek, az egészségügyi ellátórendszer túlterheltté válik"

VS

Dél-afrikai szakértő: eddig nem okozott súlyos betegséget az omikron vírusváltozat

"Hangsúlyozta: az omikron vírusvariánssal fertőzött dél-afrikaiak közül eddig senki nem szorult kórházi kezelésre, a tüneteket mutató dél-afrikai pácienseknek rendszerint még komolyabb torokfájásuk sincs, nem gyötri őket köhögés, “legfeljebb kapar egy kicsit a torkuk”,"

:U

(#44342) szabi__memo válasza Ricardo (#44341) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ne tudom ki hogy', de én a kórház intenzív osztályának vezetőjének hiszek nem egy random fejesnek

[ Szerkesztve ]

(#44343) Hieronymus válasza szabi__memo (#44335) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A biztosítékot az aktuális R érték csapja ki a szakemberek egy részénél. Néhány nap alatt letolta az előző mutációkat a pályáról. Ezt még a lezárásokkal sem tudnánk megfogni. A németeknél már nyomták a lezárás kell, de azonnal, lemezt.

Mosolyogtató. Egy hírben közlik az enyhe lefolyást és a lezárási óhajt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44344) szabi__memo válasza Hieronymus (#44343) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kapkodás van az biztos. Egyértelmű, hogy későn, de szerintem kb semelyik variánst nem lehet megfogni. Egyszerűen manapság ez megoldhatatlan

(#44345) t72killer válasza Vesa (#44331) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A yakuza bevetette, kérdés mi lesz belőle :))

#44333:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44346) Parci válasza OPiiPO (#44337) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vannak hátrányai, de működik -- és a fújt hab sem hibátlan

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44347) Parci válasza Hieronymus (#44343) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszintén szólva meglepődnék, ha semmiből egyszer csak teljesen más irányt venne a cucc. eddig egyre fertőzőbb lett és egyre nagyobb vírusterhelést csinál, miközben a szervezetben ugyanazt csinálja az eleje óta. most gyanús, hogy még annál is fertőzőbb lett...

...és szerintem ennyi, a többi a szokásos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44348) t72killer válasza Ringman (#44336) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A c.1.2 is egy izgalmas példány ;) [link]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44349) AMD Power


AMD Power
titán

Most megint ott tartunk a családdal ahol tavaly... mennénk nyaralni (Tunézia - Egyiptom) de nem merünk semmit sem foglalni. Mit csinálok ha kint hazafelé valaki produkál egy + covid tesztet? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44350) Soulfly842 válasza Sir Pocok (#44310) üzenetére


Soulfly842
addikt

Amiről eddig a turista szezonjukat menteni akaró, dél-afrikát képviselő orvosok véleményeztek így.... Várjunk még ezzel. Korai. Nagyon... sok helyütt ment már ez, hogy á, lehet, hogy új, de nem olyan durva... aztán eddig végül mindig az lett :DDD :(

#44336Ringman
Sajnos, igen... ez a legvalószínűbb forgatókönyv :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.