Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) Soulfly842 válasza t72killer (#44646) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem napok, vagy 2-3 hét alatt mentek le a tesztelési fázisok korábban sem.

Pfizer két hetet mondott az engedélyeztetésre, a többi idő a vakcina készítési ideje.

Most is csak annyit mondanak, h. ööö... két hét múlva megmondjuk, hogy a korábbi mit is tud ellene :D (höh? :) )

Utána megint az lesz, hogy csak a prior országok kapnak... így is úgy is a főszezonból (annak javából) megint kiesik az oltás.

[ Szerkesztve ]

(#44652) Ringman válasza Parci (#44648) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet brit export, bojo ajánlásával.

(#44653) Ringman


Ringman
nagyúr

thread - esélylatolgatás az omikronról (terjedési képesség és a vakcinák hatásossága - "mennyivel kell osztani") [link]

(#44654) AMD Power válasza Parci (#44640) üzenetére


AMD Power
titán

De akkor igen. Csütőrtökön csináltatok egyet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44655) t72killer válasza Soulfly842 (#44651) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rohadtul remélem, hogy a Pfizer/Biontech, Moderna, Astra, Sino laborokban már nagyban főzik a cuccot+az egérkék a holnap reggeli sajti mellé szurit is kapnak és nem várnak a 0.lépéssel a "mennyiazárfolyam" eredményig.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44656) Eagl3 válasza Soulfly842 (#44651) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen valószínűtlennek gondolom, hogy két hét kell mire eredményre jutnak. Szerintem már 90% tudják, hogy mennyit ér a vakcinájuk. A 0-24-ben két éve ezen dolgozó fő-fő kutatók szerintem pár óra alatt választ kapnak a jelenleg levegőben lógó kérdésekre.
Két dolog:
- még véletlenül sem akarnak olyat mondani ami kis eséllyel, de tévedés
- üzlet: kivárnak, esetlegesen más gyártók, kutatók, országok jelentéseire. Nagyon nem mindegy melyik pillanatban állnak elő akár jó akár rossz hírrel, pikk pakk elindulnak a részvény árfolyamok.

(#44657) AMD Power válasza bigdady (#44643) üzenetére


AMD Power
titán

Az ő orrába a mai nap után egy ideig senki semmit nem fog tudni beledugni. A tesztponton is nagyon kedvesek és aranyosak voltak. Ha csak 1 teszt lett volna akkor semmi probléma nem lett volna. De amikor már kijöttünk láttam a gyereken,hogy ki van. Amikor mondták,hogy kell menni még egyre ott tőrt el a mécses.

Így én holnapra foglaltam neki egy ilyen nyalokás tesztet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44658) bigdady válasza AMD Power (#44657) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én patikàban vettem.

[ Szerkesztve ]

(#44659) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Ausztriában vajon mi lesz a kötelező oltással, ha kiderül, hogy a mikrobi kiröhögi?

(#44660) proci985 válasza Chesterfield (#44659) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azert ebben nem remenykednek, hogy megse kelljen a vakcina, mert az uj torzs ellen nem (eleg) hatekony.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44661) Dare2Live válasza AMD Power (#44657) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nálunk miután orrba dugós kihozta, hogy én+feleségem+anyós is +ív úgy döntöttem hogy akkor gyerekeket is annak veszem tök fölös tesztelni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44662) AMD Power válasza Dare2Live (#44661) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Ilyenkor ez nem kérdéses.. de nálunk csak a gyerek beteg. Feleségem csak gyenge, és néha nehezen kap levegőt. Holnap megy ő délutan PCR tesztre. Bár szerintem nem Covidos. A 3-ik oltás óta nincs "jól", 1 hete kapta 3-at.

Nekem semmi bajom. De csütörtökön én is megyel PCR tesztre.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44663) Soulfly842 válasza t72killer (#44655) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem hallottad? most írtam! A pfizer is azt mondta, hogy most nézegetik két hétig a mikroszkópokkal, hogy mire is jók jelenleg :DD

A moderna mondjuk már tényadat szerűen megállapította, hogy valami új kell.

[ Szerkesztve ]

(#44664) Vesa válasza seredy (#44473) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt a pócs alfréd nevű közveszélyes idiöta mondta, többek között a VivaNatura ezoterikus hülyeTV-nek adott "interjújában". Ahol többek között mondott még olyan okosságokat is, mint pl. "az mRNS oltás azért veszélyes, mert az oltott vírus találkozik a vadvírussal a szervezetben, ami rendkívül veszélyes ". Mint tudjuk, nincsen vírus az mRNS oltásban, tehát erről ennyit .

Tanácsolom az ismerősödnek, hogy szakemberektől tájékozódjon és ne lódoktoroktól.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#44665) Drizzt válasza Soulfly842 (#44663) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"A moderna mondjuk már tényadat szerűen megállapította, hogy valami új kell."
Egyaltalan nem. A portfolios clickbait hulyesegeket nem erdemes olvasni. Azt mondja az o vezetojuk is ugyanugy, hogy nem lehet meg tudni. Ha kell, akkor 2021 elejere tudnak valamit viritani. De az is lehet, hogy booster lesz ebbol is, vagy semmi. Kb. 2 hetig teljesen felesleges talalgatni, akkorra varhatok elozetes tudomanyos alapu eredmenyek ferozesi ratarol, lefolyasrol, vakcinakerulesrol.

#44663: Pocsot ma ketszer is lattam seta kozben.

I am having fun staying poor.

(#44666) t72killer válasza Drizzt (#44665) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vajon sutyiban beadatott magának 3 Pfizert, vagy kipróbál egy indiai-afrikai víruskoktélt?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44667) fatal` válasza Drizzt (#44665) üzenetére


fatal`
titán

"Ha kell, akkor 2021 elejere tudnak valamit viritani."
Időgépük is lett közben? Gondolom 22 eleje lesz az. :)

Azt mondták egyébként, hogy a booster oltás jóval hamarabb elkészülhet, mint a "sima" első oltásnak szánt oltóanyag.

(#44668) attiati válasza Chesterfield (#44659) üzenetére


attiati
veterán

a) eltolják az időpontját későbbre, amikor lesz mikrobi ellen oltás
b) kijárási tilalom mindenkinek (oltatlan és "régi" oltott), ha az új helyzet azt kívánja
c) béből következik, hogy még komolyabban veszik a kötelező oltást a) módon

[ Szerkesztve ]

(#44669) Reggie0 válasza Soulfly842 (#44663) üzenetére


Reggie0
félisten

Moderna logikus, hogy ezt mondja, mert igy talan lesz eselyuk piacot elhoditani a pfizertol, mert most a termelesi verseny soran lemaradtak rendesen.

(#44670) t72killer válasza Reggie0 (#44669) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elhódítás akkor lesz, ha elkezdik pakolni az asztalra az ampullákat. Az új variáns teljesen átírja a rendeléseket, egyértelmű, hogy aki először készül el, azt lerohanják rendelésekkel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44671) Vesa


Vesa
veterán

A nyálas gyorsteszt nem ér semmit. Kedves barátom rottyon van, de úgy nagyon, köhögés, láz, szag/ízvesztés, meg a többi. 2db gyorstesztje is negatív lett, már ebben az állapotában, tehát nem mérte túl korán. A második tesztet is reggel végezte, majd miután negatív lett, elment fizetős laboros PCR-re. Még aznap este megjött az eredmény: Pozitív

Össze voltam ma zárva egy Covidossal. Volt rajtunk maszk, de nem hinném, hogy ez elég lesz a megúszáshoz..

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#44672) t72killer válasza Vesa (#44671) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kezdd el pucolni a kis nyavajásokat allergodillel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44673) BlackV válasza t72killer (#44672) üzenetére


BlackV
senior tag

Én allergodil helyett ha necces a szitu este nyomok egy kis saját fejlesztésű inhalálást. Fazékba egy kis víz, felmelegít enyhén gyöngyöző de nem lobogó levelre, pár csepp teafaolaj, pár csepp citromolaj, és borsmenta olaj. A meleg gőzzel inaktiválom a kis tetveket, ezek az olajok meg természetes biocidek. Lehet szrt se ér az egész de az azelasztin neve nekem tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#44674) Reggie0 válasza BlackV (#44673) üzenetére


Reggie0
félisten

Esetleg felszippanthatsz melle egy kis pokhalot, meg krumpli a honalj ala. :U

(#44675) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mi a véleményetek arról, hogy az antidepresszánsok javítják az esélyeket covid fertőzésnél? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44677) bigdady válasza Vesa (#44671) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dehogynem. Elég lesz 3 oltással. Ismerős a covidos gyerekkel volt otthon karanténban maszk nélkül és el se bírta kapni épp ma csinált tesztet kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

(#44678) Drizzt válasza inf3rno (#44675) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Memmaao-t megkerdeztem a multkor a Fluvoxaminrol a topikban es meglepo volt ami mondott: Magyarorszagon nem hasznaljak, mert szinten tanulmanyoztak es nem jott be. Bar konkret negativ kimenetelu studyt nem talalok, csak korai media oromodakat, hogy valoszinuleg mukodik.

#39230-ban volt rola szo.

I am having fun staying poor.

(#44679) daneel_hu válasza Parci (#44475) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A halálozás megakadályozásában a Szputnyik V a legjobb, a fertőzés ellen a Moderna véd leginkább" :DDD
forrás
ha elhinnék bármit abból, amit "publikálunk", akkor most nyugodtan dőlnék hátra, hogy én vagyok batman!"

Pedig téged is megvédett, megvéd. :)
Kevés ellenpélda van, nekem egyetlen ismerősöm lett tünetmentes pozitív Sputnikkal.
Pfizeres fiatal pedig egyre több aki beteg is lesz. Pedig ott elvileg nem szar az immunrendszer. Ha azt nézem, hogy a fiatalabb generációt április előtt nem oltották, akkor ez méggázabb.

Le van az az oltás sajnálva még mindig, azt mondom. :D Mármint a ruszki...
Pedig gyakorlatilag az összes a 90% hatékonyság közelében van, kivéve a kínai. Azért ezek elég jó értékekek.

[ Szerkesztve ]

(#44680) Orlin válasza daneel_hu (#44679) üzenetére


Orlin
addikt

Azért pár ismerősből ugye nem vonsz le elhamarkodott következtetést?!
Nekem pedig időseb Sputnikkal oltott kollégám van otthon 3 hete erős tünetekkel és nagyon betegen.Igaz még nyár elején kapta...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#44681) natë válasza inf3rno (#44675) üzenetére


natë
nagyúr

Post covid kezelésénél használják.

(#44682) bigdady


bigdady
nagyúr

A lengyelek "megtalálták" a koronavírus ellenszerét
[link]

(#44683) AMD Power válasza Vesa (#44671) üzenetére


AMD Power
titán

Nem lesz semmi bajod. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44684) daneel_hu válasza Orlin (#44680) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem... de ez pont olyan, hogy amit a hivatalos statisztika mond az hazugság, amit pedig én elhiszek az a tuti. :DD
Zavaró igaz? :)

(#44685) Lauda válasza Vesa (#44671) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyjából egyik gyorsteszt sem ér sokat.

Múltkor én is kocsikáztam egy csomót valakivel, aki másnapra lerottyant coviddal, utána még voltam is nála, mivel akkor még nem tudtuk, hogy covid. Semmi bajom nem lett, vagy tényleg úgy ment át rajtam, hogy az égvilágon semmit nem vettem belőle észre. :D A lényeg, hogy nem feltétlen kapod el tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#44686) bigdady válasza Lauda (#44685) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát a családban rendben igazolta mindkét gyanús esetet

(#44687) Lauda válasza bigdady (#44686) üzenetére


Lauda
félisten

Viszont ha negatív lesz a gyorsteszt, attól még simán lehetsz pozitív, emiatt nem megbízható.

(#44688) bigdady válasza Lauda (#44687) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt 2/2 :)

(#44689) Lauda válasza bigdady (#44688) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, de remélem érted mi a gond vele. Pcr is, ha negatív, attól még lehetsz pozitív, fordítva nem. [link] :)

(#44690) Krinyo válasza Vesa (#44671) üzenetére


Krinyo
senior tag

Jó a nyálas teszt, csak el kell olvasni a használati utasítást és annak megfelelően tesztelni... olyan állapotban tuti, hogy rosszul tesztelt.

(#44691) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Úgy néz rá fogunk cseszni a jelenlegi vakcinákkal:

Súlyos vallomás a Moderna vezérétől: jelentősen csökken a vakcinák hatékonysága az omikron variánssal szemben

Kedd reggel 6 körül jelent meg az FT-interjú, és a nagy hírügynökségek is rögtön lehozták a főbb üzeneteket. Ebben Bancel már sokkal pesszimistább nyilatkozatot tett a szakértőkkel folytatott megbeszélései után:

Azt gondolom, hogy nincs olyan világ, amelyben ugyanolyan hatékony lenne (a vakcina), mint volt a delta variánssal szemben. Azt hiszem, jelentős esés lesz (a hatékonyságban). Nem tudom, hogy mennyi, mert még várnunk kell az adatokra. De minden szakértő, akivel beszéltem, azt mondja, hogy ez nem lesz jó.

Bancel az interjúban elárulta azt is, hogy omikronban nem 32, hanem 50 mutáció van és ebből 32 mutatkozik a tüskefehérjén, ami a vírus fő támadási felülete az egészséges emberi sejtekkel szemben. Éppen ezért csökken jelentősen a vakcinahatékonyság. Elmondása szerint egyébként a tudósok arra számítottak, hogy még legalább 1-2 évig nem fog megjelenni egy ennyire magas számú mutációt tartalmazó variáns, de sajnos tévedtek, mert megjelent Dél-Afrikában.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#44692) Parci válasza daneel_hu (#44679) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dőlnek ki a sputnikosok is, egy kollégámnak van rálátása egy cégre, ahol valami 170 embert sputnikkal oltottak. nincsenek csodák, kb. hasonlót futnak a szurik, és azért a vektorosok jóval kevesebb antitestet produkálnak.

amúgy bízom a sputnik+moderna kombóban. hogy megvédett-e, azt nem tudom, látszólag nem találkoztunk még vele.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44693) Izland`


Izland`
tag

Megjött az eredmény (centaur).

Június 4-én került a vállba a második pfizer. Harmadik oltás nem lesz jövő júliusig, szóval ezzel kell kihúzni addig.
1-1,5 havonta újat fogunk csináltatni, kíváncsi leszek hogyan változik, de sok jóra nem számítok, főleg, ha Afrika megérkezik. :(

(#44694) Parci válasza bigdady (#44682) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó, te jó ég, még hány kör lesz ebből is? nevezzük ezeket együtt ivermectinnek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44695) Drizzt válasza Sir Pocok (#44691) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ezek a portfoliós cikkcímek. :D

I am having fun staying poor.

(#44696) Parci válasza Sir Pocok (#44691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

várható volt. szóval épp ugyanott fogunk tartani, mint 2 éve, csak közben a virnyák durván feltápolta magát. az átesettség sem fog sokat számítani, mert remekül átgázol az új czucc bárkin, szvsz, annyira elmutálódott. tudom, tudom, majd a nukleokapszid fehérjére csinált antitestek védik meg a mindenkit is. meglátjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44697) Sir Pocok válasza Drizzt (#44695) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jah tiszta BORS színvonal.... :(((

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#44698) Soulfly842 válasza Parci (#44692) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem a sputnyik+pfzier jól vizsgázott. Többször volt tárgyalásom az elmúlt 3 hónapban olyannal, akiről pár nappal (2-5) később kiderült, hogy koronavírusos. (volt több pcr, ill. gyorstesztem ez alatt az időszak alatt) mind negatív lett...

#44697Sir Pocok
A Portfolio-n legalább elmondható, hogy a címek mögött esetenként (elég nagy arányban) tartalom is van. Ez a Bors-ról nem mondható el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44699) Sir Pocok válasza Parci (#44696) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Mondjuk legalább annyi pozitívum van, hogy lehet annyira lassítani a terjedést, hogy februárban kész legyenek a szurik.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#44700) Parci válasza Soulfly842 (#44698) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt örömmel hallom. bár már mindegy is... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.