Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) mpo válasza Soulfly842 (#44841) üzenetére


mpo
veterán

Itt a részletesebb térkép az omikronról.:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#44852) t72killer válasza mpo (#44851) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez jó, a turistás forrásokat is jelzi ahol helyben nincs szekvenálás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44853) mozso válasza mpo (#44851) üzenetére


mozso
senior tag

Ok akkor erről ennyit. Az lesz a kérdés, az gyerek enyhe deltásként (nem oltható még), feleségem 3 Pfizeresként + enyhe deltásként és én 3 Pfizeresként tünetmentes Deltásként mire számíthatunk az Omikronnal?

Az iskolánk dübörög védekezés nélkül, sőt jövő héten az oltatlanok énekelni mennek az időseknek !

[ Szerkesztve ]

(#44854) Vesa válasza daneel_hu (#44679) üzenetére


Vesa
veterán

"Kevés ellenpélda van, nekem egyetlen ismerősöm lett tünetmentes pozitív Sputnikkal."

Nekem sajnos van, a tegnap említett barátomnak 2 Szputnyik van, igaz, nincs harmadik oltása. Eléggé rottyon van szegény, de kórháztól azért messze. Lázas, rettenet gyenge, hangja durván rekedtes. Étvágya viszont van, szaturációja jó. Viszont egy hete tart és nem javul. 49 éves, amúgy egészséges ffi.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#44855) mpo


mpo
veterán

Már nem Merkely a sztár a plakáton.

Magyarország előre megy!
[link]
Ha jól megnézem a pause volt utoljára megnyomva és nem a play, mert a kép nem változik.

Nem baj, hogy lassan haladunk, úgyis rossz irányba megyünk.

Ha érted, akkor már elavult.

(#44856) Parci válasza mozso (#44853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem meg sem érzitek. ha titeket megborítana, akkor itt a világvége, az meg nincs itt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44857) Vesa válasza Krinyo (#44690) üzenetére


Vesa
veterán

Pontosan úgy csinálta, ahogy le van írva.

A tudomány a valóság költészete!

(#44858) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Krvajó, foglalnám a második dózist lassan, erre az nhs-es tag visszaír, hogy MÁSODIK adagnak is lehet csak Pfizert adnak moderna helyett :((( . Addig ütöm a vasat/megyek szomszéd megyébe, amíg moderna nem lesz belőle...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44859) mpo válasza mozso (#44853) üzenetére


mpo
veterán

az oltatlanok énekelni mennek az időseknek !
Ott valaki nagyon hülye.

Ha érted, akkor már elavult.

(#44860) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Úgy rémlik ez kimaradt]

Én is csak egy rész miatt hozom elő:
"Zsóka minden egyes nap jár be a kórházba. Bár látogatási tilalom van, ő külön engedélyt kapott. Minden nap egy vagy másfél órát ott ül a férje mellett. Nagyon nehéz neki, de erős nő, ő is remél, bízik."
Ha ilyen protekciója lenne valakinek, adhatnának annyi észt is hozzá, hogy legalább ne dicsekedjen vele.

I am having fun staying poor.

(#44861) Parci válasza Drizzt (#44860) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hinném, hogy élve kijön onnan a csóka

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44862) natë válasza mozso (#44853) üzenetére


natë
nagyúr

3 Pfizerrel meg 1 középsúlyos brittel én már csak pironkodhatok a homályban :D

(#44863) South Velen válasza mpo (#44859) üzenetére


South Velen
addikt

Meg még rengeteg helyen.

Cégeknél karácsonyi parti, eszem-iszommal egybekötve, lehetőleg karácsony előtt egy héttel, hogy utána a nagy családot is szét lehessen fertőzni.

True story, nem egy ilyen cég van csak ismerősi körben..

Persze a maszk beltérben kötelező, de tudjuk, hogy a gyakorlatban 99% nem fogja felvenni, pár ital után az a 1% se.
Ha pedig nem mész, te vagy az antiszoc.

[ Szerkesztve ]

(#44864) bigdady


bigdady
nagyúr

Pfizer úgy néz ki jó lesz omicron ellen
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44865) G.Zs. válasza t72killer (#44858) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Picit remenykedtem hogy lesz a heten booster - igy 38 evesen, majdnem 5 honappal a masodik utan.
Ehh, jo lesz ha Januarban hozzaferek. :(

Mivel jovo heten - papiron - hazautazok Magyarorszagra, gondolkodom hogy otthon beadatom a harmadikat.
Lehet volt rola mar szo, de azert megkerdezem - van-e ertelme egy elolt virusos megoldasnak a ket Pfizer utan harmadiknak. Ugye mutans virus, tuskefeherje valtozas stb... Ott meg megkapom egeszben a Wuhanit.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#44866) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Úgy néz ki a görbék alapján, hogy lassan tetőznünk kéne. (a napokban)

(#44867) AMD Power válasza bigdady (#44864) üzenetére


AMD Power
titán

Legyen is... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44868) mpo válasza bigdady (#44864) üzenetére


mpo
veterán

Két hét múlva várható konkrétum, amit mondott, az a nagy semmi.

- Mi azt gondoljuk, hogy valószínű, ...
- Szerintem egyelőre nincs miért aggódnunk.

Ha érted, akkor már elavult.

(#44869) mozso válasza daneel_hu (#44866) üzenetére


mozso
senior tag

2020 végén: “a lefűrészelt tetejű járványgörbékről” írtam ide. Utólag kiderült, hogy igaz volt a felvetésem, de várni kellett rá 2021 márciusig (KSH).

Most is erre számítok.

(#44870) Parci válasza mozso (#44869) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én arra számítanék, hogy igazán majd a téli szünet után lesz javulás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44871) BlackV válasza bigdady (#44864) üzenetére


BlackV
senior tag

Amit szoktam linkelgetni kis mintás - és mint utólag kiderült "nyelvtani hibás" study - , ott szignifikánsan jobban teljesített a három mrns oltás a kettőhöz képest a hírhedten vakcinakerülő béta ellen. Tehát nem kizárt, hogy még éppen jók leszünk de most már tényleg kell az update.

#44865 G.Zs. : szerintem nincs értelme a sinonak mert nem indukál sok semlegesítő antitestet. Megéri a 3. pfizer, mert a 2. után sokáig fejlődtek még az antitesteket termelő B-sejtek, amit a 3. "oltással hívsz elő". A sino nem robban majd be, mint booster, az extra sinos ketyerékből pedig ez egy csoffadt féladagos primer lenne, tehát szerintem fing a szélben, mondom ezt kvázi sinovédőként.

[ Szerkesztve ]

(#44872) Ringman


Ringman
nagyúr

kunetz: [link]
Azaz, eddig mind a NEM invazívan lélegeztetett - szintén géppel, de maszkon keresztül lélegeztetett éber betegek - és az invazívan lélegeztetett (altatott, tubuson keresztül géppel lélegeztetett betegek) is együtt szerepeltek a statisztikában.
Azonban ezen betegek száma oly mértékben emelkedett, hogy az adatszolgáltató, valószínűleg jobbnak látta átfesteni a valóságot és úgy módosította a statisztikát, hogy hétfőtől abban már csak az invazívan lélegeztetett betegek szerepelnek.
A NEM invazívan lélegeztetett betegek már nem.
És akkor az RTL Klub megkapta a mai adatokat, (https://www.facebook.com/RTLhirado/posts/2262960444003229) ami azt jelenti, hogy összesen 984 betegek lélegeztetnek így is, úgy is, míg a kiadott statisztikában csupán az invazívan lélegeztetett betegek szerepelnek, 513 fővel, mintha jelentősen csökkenne a terhelés.
Csakhogy ennek éppen az ellenkezője igaz, hiszen a kiadott adatok mellett még 471 beteg szorult NEM invazív lélegeztetésre.
És akkor itt álljunk meg egy szóra.
Ugyanis ezen adatok még mindig nem mutatják az intenzív osztályok terhelésének a brutalitását, hiszen ezen betegeken kívül még ott vannak azok akik magasáramlású oxigénterápiában részesülnek, és azok is akik pusztán egyszerűbb oxigénterápiára szorulnak, miközben intenzív terápiás ellátásra is.
Így a Kormány által adott adatok akkor is alábecsültek lesznek, amennyiben megduplázzuk ezen számokat.
És még csak a COVID betegekről beszéltünk, nem beszéltünk arról a 6-700 betegről, akik COVID nélkül is intenzív terápiás ellátásra szorulnak.
Így összesen már 1600-1700 beteg lehet intenzív osztályon, míg a 2019-es adatok szerint akkor is már csak kb. 700 beteg ellátására volt kapacitás.

(#44873) Parci válasza G.Zs. (#44865) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem sincs semmi értelme, kérj rá egy modernát vagy egy pfizert

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44874) bigdady válasza mpo (#44868) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem elég :K

(#44875) Vesa válasza Ringman (#44732) üzenetére


Vesa
veterán

"de jól láthatóan állampolgári igény sincs arra, hogy normális legyen az adatszolgaltatas."

Az állampolgárok 90%-ka azt sem tudja, mit jelent a normális adatszolgáltatás, és az miért lenne fontos. Így persze igénye sincs rá.

A tudomány a valóság költészete!

(#44876) Parci válasza bigdady (#44874) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

különös tekintettel arra, hogy astrás vagy :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44877) Vesa válasza Parci (#44755) üzenetére


Vesa
veterán

"igen, van rá esély, hogy kuka az eddigi védettségek nagyja, akármilyen is. de azért teljesen ne írjuk le, valamit számít, a többit meg bízd az immunrendszeredre"

Korábban linkeltem egy részletes tanulmányt az adaptív immunredszer "átprogramozása" kapcsán. Abból az derült ki, hogy az oltások (ott a BCG-t vizsgálták), érdekes módon számos más vírussal szemben is hatékonyabbá tették az immunrendszer védekezőképességét.
Ez nyilván nem teljes védelmet jelent, de arra enged következtetni, hogy szélesebb spektrumú reakcót indukálhat egy fertőzés és/vagy egy oltás is, ami összességében erősíti az egyén védekezőképességét.

A tudomány a valóság költészete!

(#44878) t72killer válasza G.Zs. (#44865) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy bónusz-sinón én is elgondolkodtam úgy, hogy majd itt is felvenném az mRNS boostert, de így, hogy még abban is a 2éves cucc van, nem kell.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44879) Parci válasza t72killer (#44878) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akármeddig úgy sem kerülheti el senki a megfertőződést, majd az jó lesz egész vírusos "boosternek"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44880) bigdady válasza Parci (#44876) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mrns-el és ízületi fájdalmakkal boostolva ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#44881) Parci válasza bigdady (#44880) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

what's an astra, always an astra... szóval tuning astra opc-d van... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44882) Vesa válasza rgeorge (#44815) üzenetére


Vesa
veterán

Ha ez segít, nekem a kisebbik fiam 13 éves, átesett még tavasszal a Brit verzión tünetmentesen, csak egy rutin tesztelésnél derült ki. Antitestszintje pozitív volt. Nem kiemelkedő, de bőven határérték felett. Én erre ráoltattam neki, azóta már 2db Pfizer van benne. Nyilván helyetted nem tudunk itt dönteni, mert minden eset más és nincs is hozzá jogunk. Annyit tudok elmondani, hogy speciel nálunk semmi gond nem volt.

A tudomány a valóság költészete!

(#44883) AMD Power


AMD Power
titán

Véroxigén mérő emberi áron mit javasoltok? :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44884) Lauda válasza Parci (#44861) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha különengedélyes, akkor valószínűleg haldoklik az ember.

(#44885) Parci válasza Lauda (#44884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ecmóra eleve csak akkor kerül, ha valamilyen szerve (tüdő, szív) már kvázi kuka. elvileg vmi 5% tüdőkapacitás mellett is életben tud tartani. oké, de ugye le is kéne jönni róla, aztán nem belehalni az első náthába stb. 78 évesen, meg tudván, hogy mit művel a covid, ami ecmóra tesz, esélytelen.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44886) Ringman válasza Parci (#44885) üzenetére


Ringman
nagyúr

ecmót 78 éves oltatlan kap?

(#44887) BlackV


BlackV
senior tag

Nem telhet el nap vajákolás nélkül, most az alfa ketoglutarát (AKG) csökkentette a kovidos tüdőkárosodást hörcsögöknél. A cucc egy étrendkiegészítő és gyúrósok tolják régóta. (asszem)

Nature - Metabolite could alleviate lung damage in COVID-19

[ Szerkesztve ]

(#44888) Đusty válasza Lauda (#44884) üzenetére


Đusty
addikt

Meg volt a lehetősége, hogy beoltassa magát, ő döntött.

(#44889) Vesa válasza AMD Power (#44883) üzenetére


Vesa
veterán

Ne a legolcsóbb kínai vackot, ezen kívül lényegében mindegy, mert maga a szerkezet szögegyszerű. Nagyjából a 10-20k közötti tartományt érdemes megcélozni, ha minőséget szeretnél

A tudomány a valóság költészete!

(#44890) t72killer válasza Parci (#44879) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, érzem én is, h 2022 nálunk is a linux omicron éve lesz :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44892) inf3rno válasza AMD Power (#44883) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ilyen van. [link] Korrekt kis kütyünek tűnik, de azt mondják, hogy az olcsó kínaiak 5 pénzért is tudják ugyanazt nagyjából mérési pontosság terén. Hát nem tudom. Nincs összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#44893) t72killer válasza BlackV (#44887) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amennyi hörcsögöt meg egeret megmentettünk már, mehetnének az illetők békanobelre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44894) Viktoár


Viktoár
addikt

Engem mindig szomorúsággal tölt el hogy ennyi ember gondolja azt hogy "sérthetetlen".
Annál is inkább mert, már mennyi, de mennyi haláleset történt, köztük közismert emberek is és még mindig nem látja be a lakosság tetemes hányada hogy a vakcina többek között ennek az állapotnak az elkerülésé szolgál. :(

Elnézést a rossz szóviccért, de szerencsétlen ember most valahol élet és halál között Kóborol. :U

Üdv:Viktor

(#44895) Vesa válasza inf3rno (#44892) üzenetére


Vesa
veterán

A mérés pontossága és megbízhatósága nem mindegy azért. Valamit mérni a 3k-s is tud, de csodák nincsenek. Az olcsó változatokban olcsó a szenzor is, és kevesebb paramétert elemeznek. A tiéd jó cucc!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#44896) Orlin válasza inf3rno (#44892) üzenetére


Orlin
addikt

Pont nézegettem én is azon a bizonyos magos oldalon.
5000 körül vannak.
Akkor az is jó lehet?
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#44897) inf3rno válasza Vesa (#44895) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja és én még sokalltam az árát 12-ért néhány hete, de most már csak 15-ért van.

Buliban hasznos! =]

(#44898) Parci válasza Ringman (#44886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rajta kívül csak fiatalok vannak ecmón, tudtommal

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44899) bigdady válasza Parci (#44881) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az jó is :K

(#44900) Parci válasza bigdady (#44899) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, én meg ladát tuningoltam ugyanígy
a napokban szerintem nézünk egy s+n -t anyafejnek, szeretnék elb.szni 15e ft-ot

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.