Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) kw3v865 válasza gaborn1 (#43249) üzenetére


kw3v865
senior tag

Hát igen, az ára egy másik kérdés (esélyes, hogy drágább), de legalább lesz.

(#43252) t72killer válasza Alex91 (#43247) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

simán. még így is több idős hal bele a covid korral meredeken felfutó mortalitásába.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43253) AMD Power


AMD Power
titán

Ma engedélyezte az EMA a 5-11 évesek oltását!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43254) Alex91 válasza t72killer (#43252) üzenetére


Alex91
félisten

En csak azt latom, hogy a 45-54 ev kozottiek puhanyok, mig a 55 ev felettiek a macsok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43255) Krinyo válasza AMD Power (#43253) üzenetére


Krinyo
senior tag

Végre. Remélem már december elején megszúrják a lurkómat, eddig megúszta.

(#43256) pH03N1xM válasza BlackV (#43248) üzenetére


pH03N1xM
tag

Megtudhatnam, hogy hol csinaltak a tesztet, ahol a raw U/ml erteket kaptak meg Centaurnal?

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#43257) t72killer válasza Alex91 (#43254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

55 előtt elviszi a legrizikósabbakat pár dolog: cukor, szívinfarktus, stb :F? A fittebbek maradnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43258) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Parádés történet:

Tünetmentes gimnazista, de tesztelték, mert jönnek a nagyszülők – kiderült, hogy covidos

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#43259) fatal` válasza kw3v865 (#43246) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem ez a gyerek adagokra vonatkozik, nem a felnőttre.

(#43260) Ringman válasza Sir Pocok (#43258) üzenetére


Ringman
nagyúr

hobbiteszteltetők!

(#43261) Csatravi válasza Ringman (#43260) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pazarolnák a teszteket de a rendszer nem ad nekik. Jobb helye van a tesztnek az égetőműben.

(#43262) realist válasza fatal` (#43259) üzenetére


realist
őstag

Így van, úgy néz ki csak szépitenek, mert nem szerzett még be az állam oltóanyagot :((

(#43263) BlackV válasza pH03N1xM (#43256) üzenetére


BlackV
senior tag

Gondolom igen, gombasm utólagos engedelmével. A spektrumlab-nál készült a lelet, https://spektrumlab.hu/

(#43264) Drizzt válasza Drizzt (#42975) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megjott masik eredmeny is: no, 71 ev, ~3 honappal harmadik Pfizer utan: 63 U/mL ~= 1373 BAU/mL. Harmadik Pfizer elott mar negativ antitest volt. Ez egyelore jo, de azert olyan 3 honapon belul lehet ki kellene neznie egy negyedik kornek ra. Meglatjuk mi tortenik meg addig.

I am having fun staying poor.

(#43265) Lauda válasza Nordik (#43241) üzenetére


Lauda
félisten

Korábban is előfordult, hogy csak az igazolványt fogadta el színház vagy állatkert, szóval jobb ha nálad van.

(#43266) #86564352 válasza kw3v865 (#43246) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pfizer for Kids adag gondolom, ami külön le van kötve a hivatalos oldal két mai híréből tippelve:
Galgóczi Ágnes közölte: elegendő vakcina áll rendelkezésre, Magyarország a gyerekeknek külön lekötött oltóanyagot

van elég Pfizer-vakcina és a kormány le is kötött további gyermekek oltására való Pfizer vakcinákat – jelentette be ma Galgóczi Ágnes

Ha márciusra, áprilisra kiderülne a most augusztustól harmadikat kapottaknak kellene negyedik is esetleg, és a most először oltakozóknak biztosan kell harmadik, ha bevezetnék a védettségi igazolvány használatát (tudom ez csak álom) és megugrana a kereslet, arra is van elég mRNA? Bizonyára azzal számolnak kelleni fog még oltás, hiszen építik a Sinopharm, Szputnyik receptes gyárat. Biztos lehet majd külön mRNA-t venni ki tudja mennyiért, biztos lesz felesleg pl. románoknál. Nem pánikról van szó, hanem a tervezésről. Egyszerűbb lett volna nem kimaradni az EU beszerzésből, kevesebb mint két vadászati kiállítás árán. Hiszen azt mondták övék Európa egyik legjobb járványkezelése és nem sajnálják rá a pénzt. ;] Ha külön olcsóbban veszik Brüsszelnél, azzal már eldicsekedtek volna. Cinikus ember hirtelen arra gondolna, az a baj az EU beszerzéssel, hogy alacsony a mutyifaktor?

(#43267) kolopele


kolopele
nagyúr

Azért ma történt nálunk a kórházban egy elég durva dolog. Ismerősöm (első oltása van még csak, ennek oka van, ugye védettségi még nincs), előjegyzés alapján elvitte a 8 éves gyerekét a Fül orr gégészetre, és az orvos elzavarta őket, mert nincs védettségi. Amennyiben én lettem volna a gyerek apja, ott kő kövön nem maradt volna. Azért ne essünk már túlzásokba se! A szülő maradjon kint a váróban, oké, de a gyereket nem megnézni? Mondtam neki jelentse (tudom ki az a piszok orvos amúgy), de inkább elviszi magánba.

(#43268) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No megvolt a harmadik Pfizer. 3-an mentünk, 1 érezte a szúrást meg most fáj neki. Ketten nem érzünk semmit, mintha meg se történt volna. Úgy ennyi. Azt hiszem tavasz végéig rendben leszünk, aztán majd utána elgondolkodok, hogy hova tovább.

Buliban hasznos! =]

(#43269) pH03N1xM válasza BlackV (#43263) üzenetére


pH03N1xM
tag

Koszi!

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#43270) Lauda válasza kolopele (#43267) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs védettségihez kötve a szakrendelés. Az apát is el kellett volna látnia, nemhogy a gyereket. Én el sem jöttem volna onnan. Hívja oda akit akar, legfőképp a felettesét.

(#43271) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dél afrikai mutánsjelentés: a c.1.2 tartja a részesedését.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43272) gombasm válasza BlackV (#43248) üzenetére


gombasm
aktív tag

Köszönöm, mi is ezt számoltuk és örültünk neki... :K .
Mindketten idén töltjük a hatvanat és mindketten ugyanazzal a háttérrel: én is túlestem márciusban (oltás előtt) a betegségen és nekem is van már 3 pfizerem, viszont engem nem teszteltek antitestre. Remélem viszont, hogy nekem is hasonlóan magasak az értékeim.
Köszönöm a válaszodat! :R

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#43273) Ispy válasza inf3rno (#43268) üzenetére


Ispy
veterán

Aznap nekem se volt semmi, de utána 2 napig azért be volt dagadva a karom, még most is érzem. Persze ki lehet azért bírni.

Szóval ez a prémium pájszer mégse olyan prémium, igaz az elején kicsit csíp csak, de utána meg nagyot rúg. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43274) gombasm válasza BlackV (#43263) üzenetére


gombasm
aktív tag

Persze, nem titok. Másik labort készíttetünk egy vizsgálathoz és azzal együtt kértük az antitest vizsgálatot.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#43275) Ringman válasza Lauda (#43270) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg a betegjogi képviselőt :(((

(#43276) forceberg válasza Ispy (#43273) üzenetére


forceberg
veterán

Én a beadást kb. észre sem vettem, utána pár órával kezdtem érezni az izmot. Most 50+ órával a szúrás után a karom még mindig érzem. A szúrástól lefelé az izmot. Viszont ugye lázas nem voltam.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#43277) zseko válasza Lauda (#43265) üzenetére


zseko
veterán

Hát ha velem ilyen elő fog fordulni, akkor ott a helyszínen kiverem a balhét plusz elkérem a panaszkönyvet, ha a pont hogy erre készült hivatalos app igazolást nem fogadják el, függetlenül attól hogy nálam van a papír vagy sem.

Most tekintsünk el attól, hogy a fejlesztőknek azt az alapvető és egyszerű szintet sem sikerült megugraniuk, hogy az uniós igazolás az angolul legyen, így a magyar igazolás magyar+angol nyelven, az uniós meg csak magyar nyelven elérhető...

HR24.hu

(#43278) fatal` válasza kolopele (#43267) üzenetére


fatal`
titán

Hiába jelenti, ugyanis ez a szabály. Védettségi nélkül nem látnak el, csak akut esetben (vagy életveszélyes? nem tudom a pontos szabályt).

#43270: Eltörölték? Volt ilyen, védettségi vagy negatív teszt kellett.

Csak fogászatra vonatkozik. Akkor az anyja picsáját, betegjogi képviselő.

[ Szerkesztve ]

(#43279) kw3v865 válasza #86564352 (#43266) üzenetére


kw3v865
senior tag

A gyerekPfizer ugyanaz, mint a normál, nem? Csak a dózis kisebb, jól gondolom? Akkor pedig mindegy, hogy milyet rendelnek, max. kevesebb felnőttekknek való adagot lehet kiszívni belőle (ha kisebb az üveg, amiben tárolják). SZóval szerintem a lényeg az, hogy vélhetően lesz még újabb szállítmány.

(#43280) fatal` válasza kw3v865 (#43279) üzenetére


fatal`
titán

Az tényleg a legalja lenne, ha gyerekeknek szánt adagokból tákolnák össze a felnőttekét.
Szerintem más különbség is lehet, mert ennyi erővel a mostani raktáron lévő felnőtt adagokból is csinálhatnák a gyerekekét (kevesebbet szívnak ki), mégsem ez a menet.

(#43281) Lauda válasza zseko (#43277) üzenetére


Lauda
félisten

Igazad nem lesz, ettől még persze egész nyugodtan balhézhatsz.

(#43282) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Védettségi profil, amennyiben átesel a mű-n
(nem túl releváns mostanság)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43283) Ringman válasza fatal` (#43280) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt a különbség: [link]

(#43284) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Mint megírtuk korábban, van az a valószínűsíthetőbb verzió, hogy a pandémiát kiváltó koronavírus laborszökevény, és azért mutálódik ilyen gyorsan, mert a vuhani kutatók, igaz, amerikai pénzből, de szándékosan módosították genetikailag, hogy a koronavírusok császárát létrehozzák. A cél elvileg az volt, hogy amikor megszületett a szívós vírus, megalkotják az királyölő oltóanyagot, amely a koronavírus minden típusának megálljt tud parancsolni. A történet folytatását mindenki tudja."

indexen írják ezt, a koronavírus hírek között, mintegy mellékesen egy hosszabb hír részeként. wtf?!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43285) BlackV válasza Ringman (#43283) üzenetére


BlackV
senior tag

Ha elolvastál és felfogtál valamit igazán kivonatolhatnád nekünk mi a különbség, ha te már úgyis elvégezted a melót ne kelljen már nekünk is.. :R

(#43286) Bog válasza Parci (#43284) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez valami nagyon húzós agybetegségnek tűnik, mert még a kormányzati narratívát is tökönlövi, mert ha ez lenne a hivatalos propagandista narratíva, akkor a kínai zsetonnak is lőttek :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#43287) Ispy válasza fatal` (#43280) üzenetére


Ispy
veterán

Az tényleg a legalja lenne, ha gyerekeknek szánt adagokból tákolnák össze a felnőttekét.

Szegény ember pájszere. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43288) mpo válasza #86564352 (#43266) üzenetére


mpo
veterán

Jól látod.
Ha 0, azaz nulla a mutyifaktor, akkor mást kell kitalálni (gyárépítés, vakcina kerülőúton, stb.)
Az a cég amelyik a lélegeztetőgép beszerzést intézte már meg is szűnt.
Naponta milliárdokról olvasok, amit csak úgy kiszórnak, holott sokkal jobb helye is lenne.
Kátyúsak az utak, de űrnagyhatalom leszünk.
Amikor nincs SARS hullám, akkor külföldi orvosok is jöhetnének a várólistát rövidíteni, de nem finanszírozzák még az ittenieket sem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43289) mpo válasza fatal` (#43280) üzenetére


mpo
veterán

Jövőre gyerekesen kell viselkednem vagy hamis adatokkal kell mennem, hogy kapjak Pfizert feketén?

Ha érted, akkor már elavult.

(#43290) Ringman válasza BlackV (#43285) üzenetére


Ringman
nagyúr

én is csak az összehasonlító táblázatot láttam, ez alapján:
-nem vállalnak garanciát, ha felnőttpziferből oltanak gyerekeket 1/3 dózissal, mert túl kicsi lenne a beadandó oldat mennyisége, ezt nem vizsgálták.
- más a keverési arány, a beadandó oldat mennyisége, ill. 6 helyett 10adagos egy fiola (gondolom a gyerekek "tervezett" beoltása miatt - pl iskolában/óvodában adják be)

- érdekes, hogy fagyasztóra nem adtak meg eltarthatóságot, vsz. nem kell egyáltalán fagyasztva szállítani a célállomásra (ami jó dolog), viszont mélyfagyasztásban csak fél évet áll el a gyerekpfizer (papíron, gondolom nincs adat róla, hogy tovább is jó)

(#43291) inf3rno válasza Ispy (#43273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nekem is ez a 2 napos valami volt az előző kettőnél. Nem is dagadásnak hívnám, inkább ilyen égő érzés meg fájdalom volt, de nem dagadt be. Most még ilyesmit sem érzek, majd holnap kiderül.

Buliban hasznos! =]

(#43292) BlackV válasza Ringman (#43290) üzenetére


BlackV
senior tag

Értem köszi. Sejtettem és egyébként logikus. :R

(#43293) Lauda válasza Parci (#43284) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem itt a lényeg, hogy azért akartak egy ilyen vírust létrehozni, hogy az elölt verzióból olyan vakcina készüljön, ami kifingat minden koronavírust. A cucc azonban kikerült és terjedni kezdett. De lehet rosszul értelmezem. :DDD

(#43294) Parci válasza Lauda (#43293) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is értem, hogy mi van odaírva, nekem mondjuk a "van az a valószínűsíthetőbb verzió" rész ütötte meg a szemem, de annyira, hogy már bontottam is egy sört, és utána majd mégegyet, hogy a bután pislogásom mellé ott legyen az alkoholszint is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43295) kw3v865 válasza fatal` (#43280) üzenetére


kw3v865
senior tag

Az oltóanyag ugyanaz, onnantól kezdve csak ügyeskedni kell: játszani a dózisokkal és a hígítással. Nyilván nem ideális (talán több megy veszendőbe az üvegből) és több vele a meló, de elvileg nincs akadálya, hogy gyerekPfizerből kotyvasszanak felnőtteknek szánt adagot... Valójában persze nem releváns a kérdés, mert úgyis jön még nyugati vakcina Magyarországra. Addig egész biztosan, amíg nem indul be itthon a tömeggyártás (talán majd '23-ban).

(#43296) Parci válasza kw3v865 (#43295) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább fordítva lehet ez esedékes, nem? hogy a meglévő felnőtt adagból csináljanak gyerek adagot, hiszen amaz van, emez meg nincs.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43297) Lauda válasza Parci (#43294) üzenetére


Lauda
félisten

Hát hogy nem természetes képződmény, hanem laborban készült. Vagy nem teljesen tiszta mi okozza a zavart. :D

(#43298) FіkuszKukіsz válasza kw3v865 (#43295) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ja és kinek kell majd a sino licenc alapján gyártott vakcina? Teljes pénzkidobás ez a vakcina gyár. Ja nem, valakiknek biztos jó üzlet.

Romanes eunt domus

(#43299) Parci válasza Lauda (#43297) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy ezt az ivermectines körökben népszerű teóriát kb. tényként kezelik. oké, hogy nem zárható ki, de ne írjuk már le, hogy ez a valószínűbb. nincs jelenleg olyan konszenzus, ami alapján azt lehetne mondani, hogy valószínűbb, hogy így történt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.