Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Stanlee válasza Parci (#43815) üzenetére


Stanlee
őstag

Baratnom anyukaja oltasellenes, o abba a 30%-ba tartozik Nemetorszagban, aki eddig se vette fel az oltast es ezutan se fogja. Alapvetoen letojja, hogy mi a helyzet es milyen korlatozasok vannak. Nyugdijaskent ami kell neki, azt megkapja: bevasarolhat, templomba mehet maszk nelkul. A tobbi nem szamit, amugy is autoval jar, igy a tomegkozlekedesen az ellenorzesek nem zavarjak, etterembe "amugy se akar menni", stb. Nyugdijat megkapja, innentol azt csinal, amit akar. Az a fajta, aki majd akkor lesz beoltva, ha eroszakkal beoltjak.

Baratnom novere meg mindig gondolkozik rajta, hogy beoltassa-e magat. Ot se erdekli, hogy az oltatlanok miatt milyen korlatozasok vannak mar eletbe leptetve. Remenykedik benne, hogy ha elkapja, akkor nem lesz nagyobb baja. Szerencsejere mire bevezettek a munkahelyen a 3G-t, ill. a tomegkozlkedesen az ellenorzeseket, addigra home officeba kuldtek, igy otthonrol elvan oltatlankent. Amen.

Ok azok, akik inkabb behuzzak a virust, minthogy oltast kapjanak, ok a tarsadalomnak az a resze, akik kiteszik magukat annak, hogy ha elkapjak a virust, akkor korhazba keruljenek. Szomoru, de ez van, nekik a korlatozasaok nem szamitanak, nem kellemetlenseg nekik, igy nem is fognak oltakozni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43852) Soulfly842 válasza szabi__memo (#43849) üzenetére


Soulfly842
addikt

(#43853) Ringman válasza Soulfly842 (#43852) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó döntés, plusz tömeges tesztelés kellene asap.

(#43854) mozso válasza kolopele (#43835) üzenetére


mozso
senior tag

9 és fél éves

(#43855) balojazz válasza szabi__memo (#43847) üzenetére


balojazz
aktív tag

Egyszer végigbeszéltem meló közben a témát egy vírustagadó/antivaxxerrel, és a végén kiderült, hogy retteg a tűtől. Borzasztó sötétség van a fejekben, ezért kellene az államnak intézkedni, de ilyenkor hirtelen nagyon gyáva lesz, nem meri fölvállalni a kényszert, mert szavazatokat veszít. Nem biztos, hogy az ostobák felelőssége a végső, szerintem az államé mint társadalomszervezőé. Erre találták ki, és nem végzi el a munkáját. Ez az igazi gáz. Ha egy mesefigura nem elég hetero, akkor nagyon bátor a jogalkotásra is, a fontos dolgoktól meg remeg a gyáva szar kormányzat. Járványkezelési hiányosság politikai okokból. És akkor hú, de haza meg család meg isten. Az úgynevezett magasabb értékek hangoztatása nem elfogadható és hihető olyantól, aki a szemetet is lusta levinni otthon.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#43856) PuMbA válasza balojazz (#43855) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyszer végigbeszéltem meló közben a témát egy vírustagadó/antivaxxerrel, és a végén kiderült, hogy retteg a tűtől. "

Ezt már én is felvetettem itt a topikban, egyetérték. Én is azt gondolom, hogy nagyon sokan vannak ilyenek közöttük, hiszen ha felfednék a félelmüket, akkor számukra összedőlne a világ, mert kiderülne, hogy nem annyira "menők", mint ahogy mutatják magukat, szóval inkább kitalálnak valami fedősztorit.

BlackV: :K

[ Szerkesztve ]

(#43857) BlackV válasza PuMbA (#43856) üzenetére


BlackV
senior tag

Ezt én is felvetettem és, hogy ezt sok felnőtt ember nem vállalja fel ezért konteókba menekül. Ki lettem itt nevetve.

(#43858) kolopele válasza szabi__memo (#43845) üzenetére


kolopele
nagyúr

Érdekes, elsőként gyorstesztet csináltak most is neki, ami sajna pozitív lett, de csak nagyon halvány lett a csík, el is tűnt hamar. Csak ezután jött a PCR, szóval 100% - ig biztosat csak 2-3 nap múlva lehet majd tudni.

(#43859) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Ezt már beszoptuk:

Németországba is megérkezhetett az omikron-variáns

Itt meg már azt írják, hogy a cseheknél is van már

A WHO megint elbaszta. Ilyen kényelmes tempóval egy jövőbeli járványt se fogunk tudni megfékezni....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#43860) BlackV válasza Sir Pocok (#43859) üzenetére


BlackV
senior tag

Igazán elhúzhatná már a csíkot a WHO éléről az etióp pali teljesen alkalmatlan gyak azt érzem szabotálja a járvány elleni küzdelmet az elejétől fogva és ez így mindenkinek jó.

[ Szerkesztve ]

(#43861) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Dél-Afrikában elsősorban a 20-as 30-as korosztályban terjed az omikron. A kórházba kerültek közül 65% egyáltalán nincs beoltva, a fennmaradó 35% többsége pedig csak egyszer.

South African scientists brace for wave propelled by omicron

Fiatalokat juttat intenzív osztályra az omikron variáns

Romanes eunt domus

(#43862) Chesterfield válasza FіkuszKukіsz (#43861) üzenetére


Chesterfield
senior tag

A csepegő infók alapján még lehet remény, hogy segít az oltás.

(#43863) mpo


mpo
veterán

Retteg a tűtől.

Lassan ritkaságszámba megy az, akin nincs tetoválás.
Oltást meg nem akar, mert retteg a tűtől. :F

Én se szeretem a tűt, még nézni se (másokat se), de ennek ellenére már aug.-ban megkaptam a 3.-at, tetoválást meg sose akartam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43864) szabi__memo válasza Sir Pocok (#43859) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valószínűleg egyik sem tegnap és ma érkezett :(

(#43865) Andika20 válasza Chesterfield (#43862) üzenetére


Andika20
csendes tag

Van, aki még optimista:
Az új covid-variáns aligha fogja újraindítani a járványt az Oxford Vaccine igazgatója szerint [link]

(#43866) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Hmm, erdekes. Nezem a BBC-t.
Egy Del Afrikai orvos azt mondja hogy ok meg nem lattak sulyos esetet az uj varianssal es elofordulhat hogy mar egy ideje terjed csak nem vettek eszre mert nem mentek vele orvoshoz az emberek.
Egyelore ok csak olyan esetet lattak ami otthon kezelheto volt vagy az emberek csak siman fennakadtak a teszten tunetek nelkul. A korhazban levo eseteik pedig mind deltasok.

Persze Del Afrikaban most turista szezon van. Lehet hogy ezt kellett mondnia. Meglatjuk...

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43867) PuMbA


PuMbA
titán

Szüleim Pfizerrel és Szputnyikkal voltak oltva kb. 7 hónapja és a mostani antittest eredményük 40.000 AU/ml, tehát a mérési plafont kiütötte. Kb. akkor voltak betegek, amikor én, szóval ők is tuti elkapták, de a vakcinák szuper jók, túl lettek rajta korukhoz képest simán és ugyanannyi idő alatt, mint én a Sino-val :)

[ Szerkesztve ]

(#43868) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Na erre gondoltam amikor felvetettem, hogy egyáltalán mennyire megbízhatóan azonosítanak variánsokat. Több fiatal halott Dél-Afrikában
Az elsődleges kutatások szerint az omikron variáns már a dél-afrikai fertőzések 90 százalékáért felelhet
Időben észrevették...

(#43869) forceberg válasza BlackV (#43860) üzenetére


forceberg
veterán

Ahogy T72 írná: CHO

Tű kérdés: nem nézel oda, azt kész, a Pfizert észre sem vettem, csak szólt a dokinő, hogy kész!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#43870) #86564352 válasza balojazz (#43855) üzenetére


#86564352
törölt tag

Intenzíves becsövezéstől és böködéstől nem retteg? Én ezt a tűtől való rettegést eddig csak hatévesektől hallottam, de ők is gyorsan lefuttatták a risk/benefit kalkulációt, hogy szuri után játékbolt, megéri. :)

(#43871) t72killer válasza BlackV (#43844) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az omikron oltás gyógyír lenne erre a problémára, nem pedig a baj okozója."

Ebben egészen biztos. A probléma, hogy még januárban is csak vuhani oltóanyagokat fognak belőni vödörszám. Vagyis a januári oltások miatt nem aggódom, mert kb 1 héten belül meglesz a válasz ADE-kérdésben, ill. a Vuhani kígyóhájlevesek hatékonysága ügyében és ha fail, akkor ilyet nem oltanak többet.

#43850: egy szervál miazistent csinál Mo.-on :F :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43872) szabi__memo válasza t72killer (#43871) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hordozza az omicront :)
Vagy a deltát. Ki tudja :D

(#43873) Lauda válasza #86564352 (#43870) üzenetére


Lauda
félisten

Azt gondolja, hogy megúszhatja és akkor elkerüli a szúrást. Egyébként van is benne valami, mert valóban megúszhatja. Azonban ha mégsem, nagy eséllyel bele is fog halni. Ezt hívják orosz rulettnek. Én mondjuk le is szarnám, pusztuljon bele ha akar, csak ne előlem vegye majd el a helyet/személyzetet, ha mondjuk kapok egy agyvérzést.

[ Szerkesztve ]

(#43874) t72killer válasza G.Zs. (#43866) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Del Afrikaban most turista szezon van. Lehet hogy ezt kellett mondnia."

Esélyes. Egyelőre semmi onnan jövő infóra nem adnék, 100%-ban ellenérdekeltek abban, hogy lezárják az országot - egyúttal érdekeltek abban, hogy a világ többi részén elterjedjen és mielőbb legyen rá spéci oltás.

A D-Afrikai halálozások úgy tűnik emelkedni indulnak, a delta hullám utáni 15-50es padlóról tegnapelőtt 114re. Amennyiben hihető a Johannesburgi 90%-os omikron arány, akkor ez lehetetlen, hogy mind a deltából jöjjön.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43875) Drizzt válasza panoly (#43795) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hejjhó!
Ehhez hozzá akartam szólni, de csak saját tapasztalatot. Nekem is vannak mindenféle GI problémáim, bár nekem már másfél éve és talán most tartunk ott, hogy lesz magyarázat a problémáimra, amit lehet célzottabban kezelni. Kb. minden hónapban voltam valamilyen újabb javasolt vizsgálaton, nagyobb részben magánegészségügyben, kisebb részben közegészségügyben.
Viszont annyi nekem saját tapasztalat, hogy a harmadik oltás előtt épp nyugisabbak voltak a tüneteim, de az oltás után egy hétig eléggé felerősödtek. Azt nem tudom, hogy maga az oltás okozta közvetlenül(100 ucg Moderna), vagy közvetve a két napos 38.5 fokos láz ami kialakult. Ennek ellenére viszont azt mondom, hogy nagyon megérte a dolog, mert előtte valószínűleg bőven minuszos antitestem volt(2 AZ után), utána pedig az adott teszt maximumát kiakasztotta a dolog. És most egy hónappal a harmadik oltás után már jobban is érzem magam GI tünetek tekintetében, mint az oltás előtt. Azt meg nem is tudom mit okozna a GI problémákkal a vírusfertőzés, de erősen azt sejtem, hogy sokkal rosszabbat.
Persze ez csak egy saját tapasztalat és tanács, semmi garancia, hogy nálatok ilyen lesz. Egyébként azért a járvány tartós stressze sajnos minden GI problémát felszínre tudott hozni önmagában is. Voltak erről kimutatások pl.: UK-ben, hogy kb. kétszer annyian kerülnek GI problémákkal kórházba, mint normál időszakban jellemző.
Abba is gondoljatok bele, hogyha menne kivizsgálásokra, akkor az nem kimondottan veszélytelen helyeken szokott történni fertőzési szempontból mostanság.

I am having fun staying poor.

(#43876) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tegnap beadattam magamnak az első oltást. Le a kalappal az egészségügyi dolgozók, de még az ajtónálló dísznek kirakott kiskatonák előtt is. Simán és gyorsan ment minden. Egy óra alatt megkaptam a kért Modernát. Nem az oltásellenességem miatt vártam eddig, hanem még télen visszadobtak az oltópontról, ahol akkoriban az aktívakat kínaival és orosszal oltották. Ezért eldöntöttem, tüskefehérjés oltást szeretnék. Az akciós héten szabadon választható az oltóanyag.
Pont tegnap temettek helyben egy harmincas férfit, akit két hét alatt kicsinált a Covid. Egészséges emberként nem oltatta be magát. :( Egyetlen gyermeke volt a szüleinek.
Ugyan én eddig az óvatosságom és alap védekezési javaslatok betartása miatt elkerültem a Covidot, de ez tényleg orosz rulett! Elegem lett az idegölő játékból. Munka után mentem az oltópontra. Természetesen a második oltást is beadatom egy hónappal később.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43877) Parci válasza t72killer (#43826) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennél sokkal komplexebb játék ez az immunrendszeresdi. szerintem ég és föld, hogy voltál-e oltva vagy sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43878) Lauda válasza Algieba (#43876) üzenetére


Lauda
félisten

Okos döntés! :K

(#43879) AMD Power válasza Soulfly842 (#43848) üzenetére


AMD Power
titán

Ezen meg kéne lepödnünk? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43880) AMD Power válasza Lauda (#43873) üzenetére


AMD Power
titán

Ez az egészben a legrosszabb. Beoltatod magad, betartod a szabályokat, kapsz egy agyvérzést és nem tudnak majd ellátni a sok covidos (90%-ban) oltattlan miatt. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43881) Parci válasza Stanlee (#43851) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért is kell kötelezővé tenni. nem győzködni őket, nem jutalmazni, nem büntetni, nem könyörögni, csak beoltani mindenkit

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43882) Vesa válasza Parci (#43770) üzenetére


Vesa
veterán

És vegyük hozzá azt is, hogy sikeresen utat talált állatokhoz is, ahonnan szintén képes lehet mutációkkal visszaközledekni emberre. Annak a végeredményét megjósolni sem lehet.

A tudomány a valóság költészete!

(#43883) Reggie0 válasza Lauda (#43873) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar be is hisztiztek, hogy tul koran allitja le europa a repuloket...

(#43884) t72killer válasza Algieba (#43876) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper döntés :R . A második dózist ha tudod, kicsit told ki, már 8hetes oltásköztől lényegesen erősebb immunválaszt ad. Hátrány persze, h addig nem kéne elkapni a cuccot...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43885) szabi__memo válasza Reggie0 (#43883) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még csak 90% az aránya, nincs meg a 99%. Akkor lenne időben :W

(#43886) #86564352 válasza Algieba (#43876) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nyár eleje óta van bőven mRNA, mehettél volna korábban is hogy olyat kérsz, ez nem az akcióhéttől függ. 2. dózis utáni két hétben fejlődik ki az elérhető legjobb védelem.

(#43887) Nordik válasza #86564352 (#43886) üzenetére


Nordik
őstag

Egyébként az első oltás után már alakul ki valamiféle védelem? Ha igen hány nap után? Vagy ehhez mindenképp kell a második oltás? Félre értés ne essék, menni fogok. Én is most kaptam meg az első Pfizerem, csupán csak érdekel. :)

(#43888) Ringman válasza t72killer (#43884) üzenetére


Ringman
nagyúr

ne ajánlgassunk már másoknak gyártói előírástól (!) eltérő oltásközöket, különösen mikor az a magyar járványügyi helyzetet ismerve ez konkrétan hátrány is, mert a mihamarabbi immunizáció a legfőbb érdek, nem az hogy 3 hónap múlva mi lesz az antitestszint!

nincs 4. héten újabb oltás = 4.héttől gyengébb védelem!

minek optimalizálni, mikor alapvetően már 3 dózisos oltásról beszélünk?
2 dózis kis oltásközzel, aztán 3. oltás pár hónap múlva a nagyobb fokú és tartósabb védettség miatt

[ Szerkesztve ]

(#43889) Algieba válasza #86564352 (#43886) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jó, tudom, oltári marhaságnak fog hangozni, de elég erős intuícióm van, és most tenyerelt rá a piros gombra és adta ki a futás parancsot. December 28-án spurizok vissza az oltópontra. Egyébként tényleg körültekintő vagyok, maszkot nyáron is hordtam zárt terekben. Kézmosás és fertőtlenítés. Távolságtartás. Tömeg kerülése. Eddig megúsztam a Covidot. A delta variánssal egyáltalán nem akarok találkozni, de tekintve fertőzőképességét sokkal nehezebb "kicselezni". Elkerülhetetlen volt, hogy oltassam magam.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43890) Lauda válasza Nordik (#43887) üzenetére


Lauda
félisten

Az első oltás pfizernél 50-90% közötti védelmet biztosít, pontosan nem mondható ki, immunrendszer függő.

(#43891) t72killer válasza Reggie0 (#43883) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gumicsónakokat is le kéne, É-Afrikában is vastagon ott ez a sz.r.

#43888: a 3.at már 99.9%, hogy nem kapja meg az omikron előtt, igen valószínű 2vel kell gazdálkodnia.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43892) szabi__memo válasza t72killer (#43891) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már mindenhol ott van nyugi. Már késő ezen aggódni

(#43893) Ringman válasza t72killer (#43891) üzenetére


Ringman
nagyúr

és akkor az jó döntés, ha több mint +1 hónapig gyengébb védelme lesz?
mivel tudod ezt alátámasztani?

(#43894) t72killer válasza szabi__memo (#43892) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk (uk) azért kibukott volna, ha régóta van, elég rendesen szekventálnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43895) #86564352 válasza Nordik (#43887) üzenetére


#86564352
törölt tag

Első dózis utáni nem tudom jól emlékszem-e 14-21 nap során is már beindul a szervezet és van bizonyos szintű védelem, amit a 2. dózis után húz fel még jobban, csak ugye most már deltáról van szó. Minél előbb jobb az elérhető max. hatás, ez a leírások szerint 2. dózis utáni 2 hétben alakul ki.

#43888
Így van, a nyári hónapok békeidő során még megértem valaki taktikázik oltásközzel a frissebb tanulmányok miatt, de most ősszel, télen amikor action van akkor a mielőbbi elérhető max. védelem a jó stratégia aki első oltásra megy. Ráadásul később még booster is van.

(#43896) szabi__memo válasza t72killer (#43894) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondolom azért idő míg felfut egy már erősen elterjedt eleve erős variáns mellett. De hogy Uk-ben meg főleg ott van az 100%

(#43897) t72killer válasza Ringman (#43893) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha addig tud vigyázni magára, akkor igen.
Modernára nem láttam tanulmányt, csak Pfizerre és Astrára, de semmi sem indokolja, hogy a modernára másképp reagáljon a szervezet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43898) Algieba válasza t72killer (#43897) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Eddig is vigyáztam magamra, és nem fogok változtatni a stratégiámon.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43899) G.Zs. válasza t72killer (#43894) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nah, ma megint rugby lesz nalunk. Nost a nok.
Barbarians Women v South Africa ;]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43900) BlackV válasza Andika20 (#43865) üzenetére


BlackV
senior tag

Van aki meg nem. Most felbolydult a kaptár, buzognak ezerrel.

Orvosok Világszövetségének elnöke: az új variáns olyan veszélyes lehet, mint az ebola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.