Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) BlackV válasza Soulfly842 (#43649) üzenetére


BlackV
senior tag

Érdekes ez nekem kicsit, hogy alig, hogy felfedezték, már szét is van terjedve globálisan. Hogy csinálta? Akkor tényleg nagyon gyorsan terjedhet.

(#43652) Parci válasza PuMbA (#43643) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fő a bátorság. úgy rémlik, hogy azért két oltásod volt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43653) BlackV


BlackV
senior tag

Be is adta a kulcsot az első osztrák síterep, végleg bezárnak, a lifteket leszerelik.
Magyarok által népszerű kisebb síterep volt. Régebb óta küzdöttek azt írják, de valószínűleg a magyarok kitiltása Ausztriából sem tett túl jót nekik a végére..

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/szomoru-bezarjak-az-osztrak-lackenhof-otscher-siterepet/?fbclid=IwAR0EsaVMpCEeNkY7YjZ67lM1U0lD6BU8O4ndJAFps_OoqemwE9SuEZZin7E

(#43654) Soulfly842 válasza BlackV (#43651) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha megnézed ezt az ábrát: #43601t72killer - seperc alatt tört utat magának.

Érdemes elolvasni az Omikron-ról szóló második felét a cikknek.

A szupervariáns rátörte az ajtót a világra: minden, amit tudunk a delta pluszról és az új szupermutánsról

Ebből a cikkből részlet (idézve más forrást):

"Kemenesi Gábor a lapnak nyilatkozva elmondta, hogy egy valóban különleges variációról van szó, a „32 mutáció” egyrészt extrém sok, másrészt mind a tüskefehérjét érinti.
Ez pedig azért rossz hír, mert a tüskefehérje elsődleges fontosságú a vírus terjedése és működése szempontjából: befolyásolja többek között a vakcinák hatásosságát, a szervezet immunválaszát, a vírus megtapadását a sejteken, és még hosszan sorolhatnánk."

[ Módosította: Parci ]

(#43655) Parci válasza BlackV (#43653) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ide kapcsolódó hír, hogy nálunk majd engedélyezve lesz a sputnik light. mondjuk én másodszor ugyanabba a kutyagumiba nem lépek, és a feleségem, brian sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43656) BlackV válasza Parci (#43655) üzenetére


BlackV
senior tag

Én se. Soha többet az biztos. Valószínűleg csak diplomáciai okokból engedélyezik itt, nem fog az kelleni a kutyának se már..

(#43657) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#43654) üzenetére


Soulfly842
addikt

a portfolios cikkben van egy ilyen bekezdés is:

"Egyes szakértői vélemények már arról szólnak, hogy a Dél-Afrikában terjedő új szupervariáns akár 30 százalékra is csökkentheti a vakcinák hatékonyságát - számolt be a brit iNews. Ezt a megállapítást ugyanakkor érdemes kellő távolságtartással kezelni, egyelőre ugyanis nem állnak rendelkezésre erre vonatkozó, kellően széleskörű kutatások."

[ Módosította: Parci ]

(#43658) fatal` válasza Parci (#43655) üzenetére


fatal`
titán

Egyszer elég volt.

(#43659) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

BioNTech: Lehet, hogy módosítani kell a vakcinán az új variáns miatt

A laboratóriumi vizsgálatok adatai legkésőbb két hét múlva várhatók. Ezekből az kiderül, hogy a B.1.1.529 „lehet-e menekülő variáns, amely szükségessé teszi a vakcinánk kiigazítását, ha nemzetközileg elterjed” - mondta a szóvivő. Menekülő, vagy escape variáns az, ami képes kitérni az oltás után termelődő ellenanyagok elől.
Tájékoztatása szerint a Pfizerrel már hónapokkal korábban felkészültek egy escape-változat felbukkanására. A két vállalat vakcináját hat héten belül lehet hozzáigazítani az új variánshoz. A módosított oltóanyag első tételeit 100 napon belül lehet szállítani.

WHO: Para az új variáns

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#43660) erahurka válasza Sir Pocok (#43659) üzenetére


erahurka
félisten

Mi lesz velünk így? Össze fog omlani a világgazdaság :(

(#43661) Qtyii válasza Sir Pocok (#43659) üzenetére


Qtyii
tag

Hogy jutottak 1 nap alatt erre a következtetésre? és hogyhogy már 2 két múlva van új vakcia ? eddig 2 éve ugyazazzal oltanak.
Tuti hogy a fájzer 1 hónapon belül már árulni is fogja :)
Ja és... Omikron???!! mint egy trasformers robot :)) vagy mint valami anime hős :DD

(#43662) BlackV


BlackV
senior tag

Dec 20.-a körül érkezik 130.000 adag gyerek Pfizer. Forrás nincs, a tévébe' mondta az Orbán.
Meglátjuk.

(#43663) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kicsit sok a pánikolás kétségtelen, de ne felejtsük el, hogy a delta legnagyobb sűrűjében vagyunk és jó eséllyel pár hónapon belül ismét kapunk egy szart a nyakunkba. Nyilván ez erősen elkeseríti az embert, embereket.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#43664) Qtyii válasza BlackV (#43662) üzenetére


Qtyii
tag

visszaléptek (tünk) az uniós szerződésbe szeptemberben (csak erről halgattak)
jön még több is jövőre

nyárra meg az omikronra fejlesztett fájzer

(#43665) Parci válasza Qtyii (#43664) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, csak nyárig megint jön egy hasonló tél-tavasz kombó, mint egy éve :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43666) Qtyii válasza Sir Pocok (#43663) üzenetére


Qtyii
tag

a hullám pont akkorra várható mint tavaly ... az influeza szezonban.
de az még a delta lessz, nem az omi szerintem, .... aztán nyár szabadság és én jövő őszre várom az omit
Addigra a 4. (vuhani fájzer) oltás után már elkezdik adni (szerintem már mindenkinek kötelezően az omira az új fájzert.

[ Szerkesztve ]

(#43667) Parci válasza Qtyii (#43666) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annál ez sokkal gyorsabban terjed, ha széthurcolták, akkor le sem cseng a delta, mire az szárba szökken, rámászik, mint a 3. hullámunk a 2.-ra...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43668) Dare2Live válasza Qtyii (#43666) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nezz ra a t72 altal linkelt grafikonra

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43669) fatal` válasza Parci (#43667) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem hasonló lesz, mint tavaly a d614->alpha :(

Ha tényleg csak 30%-ot érnek az oltások, akkor visszaléptünk a start mezőre.

(#43670) Qtyii válasza Parci (#43667) üzenetére


Qtyii
tag

akkor 4. oltás sem fog védeni ezek szerint sz*rt se (mert az a 2 éves vuhani)
talán az átesettek védettebbek lesznek az omi ellen mint a símán csak oltottak... az lenne világbotrány

(#43671) fatal` válasza Qtyii (#43670) üzenetére


fatal`
titán

"talán az átesettek védettebbek lesznek az omi ellen mint a símán csak oltottak..."
Ennek szerintem kicsi a valószínűsége. Az oltás ugyanazzal a (neutralizáló) fehérjével dolgozik, mint az élő cucc (immun szempontból).

Ha ennek realitása lenne, akkor a sino lenne a legjobb oltás.

(#43672) BlackV válasza Parci (#43667) üzenetére


BlackV
senior tag

Abból a szempontból igaza lehetett t72 nyavalygásának, hogy ha a deltára már lenne vakcinánk, jobban állnánk, mert valószínűleg a deltából válhatott ki mi másból és akkor közelebb lennénk ehhez is, meg a deltához is (nyilván.) Márpedig lett volna rá idő bőven. Mikor is tarolta le Indiát? ...

[ Szerkesztve ]

(#43673) t72killer válasza Sir Pocok (#43659) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

100nap... bmeg, ebből lesz április az amerikai, izraeli kriptaszökevénynek, normális dolgozó-utazó ember meg jó ha jövő őszre sorra kerül :((( .

#43671: nem. Oltás: vuhani tüske, élő: delta tüske.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43674) Hieronymus válasza Qtyii (#43661) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs kettő hét múlva új vakcina.
Kettő hét múlva azt fogjuk tudni, hogy mennyire védenek a (B.1.1.529) Omikron ellen a Pfizer és vélhetően a Moderna oltások.

Addig is, az esetlegesen részleges immunitás sokkal jobb a semmilyen immunitás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#43675) Qtyii válasza BlackV (#43672) üzenetére


Qtyii
tag

mikor tarolta le indiát... már nincsenek 1,5 milliárdan ezek szerint...

(#43676) Parci válasza Qtyii (#43670) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minél közelebbi rokon által lettél immunizálva (mármint a vírusra értem, nem a tesódra :DDD), annál védettebb vagy az új hülyeség ellen. minél inkább remekül védekeztél az elmúlt másfél évben és koronaszűz vagy, annál kitettebb vagy. simán előállhat, hogy egy frissen átesett oltásellenes védettebb, mint te a 3 x vuhani szuriddal. majd teszi a röhögő smiley-kat fáccsén és veri mellét, ezt el kell viselni. másrészt, az átesés sem jelent semmit biztosra, egy következő körben ugyanúgy elkaphatod és megrángathat. van ismerős, aki átesés után leszarta, meg is rángatta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43677) fatal` válasza t72killer (#43673) üzenetére


fatal`
titán

Fertőzésről volt szó, nem mindenki a deltán esett át.

(#43678) Directors


Directors
senior tag

Májusban kapott Janssenre rákerült a Pfizer booster. :DD Végre túl vagyok rajta. Múltkor kicsit kellemetlen volt a beadása, de most semmit nem éreztem belőle. Olyan gyorsan és flottul ment a dolog hogy alig akartam elhinni. A váróterembe nem volt tömegnyomor. Szerintem 10 fő sem volt bent. Regisztráltam előtte, így időpontra érkeztem. Percre pontosan hívtak is befelé az oltásra. Kérdezték mit kérek, 1 percen belül már bent is volt a szuri. 16:00 körül kaptam meg. 10 percet kellett váni.
Egyenlőre semmi mellékhatás. Remélem marad is ez mert a Jannsent mikor megkaptam nagyon oda voltam 2 napig. Kicsit féltem hogy sokan lesznek meg hogy majd várnom kell akár 1 órát is hogy sorra kerüljek de le a kalappal most a szervezés előtt.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#43679) Parci válasza Qtyii (#43675) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

letarol = átszalad a lakosságon

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43680) Parci válasza Directors (#43678) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gratula és üdv és akkor olvass vissza, hogy elkéstél. ;]
mehet a krumpli az oltás helyére, inkább szívja ki! :DDD
(csak vicceltem, mindig jól jön a jó öreg, kipróbált fpájszer)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43681) Qtyii válasza Parci (#43676) üzenetére


Qtyii
tag

arról tudsz valamit, hogy aki a vuhanin átesett, az lehet hogy éppen -e miatt nem kapta el vagy csak enyhe tünettel (1-2-nap láz) ment át rajta a delta (csak nem tudott róla mert nem vizsgálták csak kifeküdte)

(#43682) Parci válasza Qtyii (#43681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most írtam: egy ismerősöm átesett a vuhanin, kettőt se szipogott tőle. a deltától két hétig lázas volt, csomó allergiás reakciója lett stb. nincs garancia egyikre sem. valamennyit mindig véd egy korábbi átesés, de hamar megkophat a védettség. de olyan is van, hogy erős védettsége lesz és legközelebb simán megugorja.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43683) Directors válasza Parci (#43680) üzenetére


Directors
senior tag

:D :D :D
Egy darabig most védett leszek a delta ellen. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#43684) Parci válasza Directors (#43683) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor most már csak arra figyelj, hogy megfelelő variánst kapjál el az aldiban, egy régi akciósat, ne a legújabb szuperkütyüt!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43685) Dare2Live válasza Directors (#43683) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem olvastad? Delta már elavult. :DDD

Ez a szar DAban gyorsabban szorította ki a deltát, mint a delta a wuhanit. Pedig az se volt lassú.

én lehet az elmúlt 1.5 szopása után úgy hogy nemrég átestem deltán már kezdtem bizakodni... hogy akkor ennyi. (ahogy májusban is) Ez ha nem vmi hiba nagyon összeverte a morálom... ha ez így terjed nálunk is és bejön már januárban aratni fog. :W :O

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43686) Qtyii válasza Dare2Live (#43685) üzenetére


Qtyii
tag

még a görög ábc fele hátravan... évi egy új betű, azaz legalább évi 1-2 oltásnak nézünk elébe... mert a viromatyik azt mondják már most, hogy nem fog soha eltűnni a koronavírus (addig míg nincs mindenki oltva a földön!) ez sose lesz tehát évi 2 hullám garantált.
nem tudom mikor fogunk normálisan élni mint annak előtte.... :( sajnos az az érzésem most hogy az unokánknak fogjuk mesélni hogy volt idő amikor mindenki szabadon élhetett, mozoghatott, mindenféle oltásikönyv nélkül....
az unokáink meg csak néznek nagy szemekkel majd 2045-ben hogy biztos nem igaz amit a tata összehord :)

[ Szerkesztve ]

(#43687) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Na ki mászkált 2 hete Ruandában maszk nélkül?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#43688) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, közben azért csigavér ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43689) AMD Power válasza Sir Pocok (#43663) üzenetére


AMD Power
titán

Tényleg ez már mindennek a teteje. Meddig mehet ez még így? :U :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43690) AMD Power válasza bulikavagyok (#43647) üzenetére


AMD Power
titán

"Jó" volt ezt olvasnom.... mai napom után. BF a Westendben. Ma kb 10e voltak nálunk a 3000nm3 abból kb 150 emberrel beszéltem. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43691) t72killer válasza Dare2Live (#43685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, mostmár mindenki tudni fogja, h 87%-on állt a telóm, amikor screenshotoltam :DDD

#43687: tökéletes tesztalany: oltott+átesett: ha beszívja, gáz van :R .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43692) Directors válasza Parci (#43684) üzenetére


Directors
senior tag

Figyelek majd rà alaposan. Én direkt ezt fogom kérni. Semmi új, csak is a régi delta jöhet szòba. :DDD

Dare2Live
Meglátjuk mi lesz. Én már nem reménykedek nagyon semmibe. Valamit majd hoz a sors.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#43693) Parci válasza AMD Power (#43689) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármeddig, de gyerekek, ez a világvége hangulat kicsit túlzás ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43694) fatal` válasza Parci (#43682) üzenetére


fatal`
titán

Már a vuhaninál is előfordult (bár extrém ritkán), hogy a másik találkozás halálos lett. Ezért is tart a mai napig a feltételezés, hogy igen nagy szerepe van a benyelt dózisnak.

(#43695) AMD Power válasza Parci (#43693) üzenetére


AMD Power
titán

Jah én nem attól félek,hogy beteg leszek. Nekem az a bajom,hogy nagy a bizonytalanság!!! Több mint 15 év után szeretnék jövőre munkahelyet váltani, + utazni szeretnénk külföldre 2x de lehet,hogy 3x is....+ jó lenne ha a gyerek tudna normálisan iskolába járni, és nem kéne évente 2-3x digitális oktatásban lenni + remegni azért ,hogy a Covidon kívűl más bajod ne legyen, mert megdöglesz. Stb stb...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43696) Parci válasza fatal` (#43694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lehet igen nagy szerepe szerintem, tényleg akkor minden szülő megfeküdne, akit a gyereke megfertőz. minimum kimutatható lenne. másrészt, ami ilyen gyorsan felszaporodik, ott így is úgy is nagy vírusterhelés lesz.

anno egyébként inkább az volt a teória, hogy aki fogékony és rögtön izomból letüdőzi, az szív, mert azonnal ott kezd szaporodni és nem először a torokban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43697) Parci válasza AMD Power (#43695) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, én is azért vagyok most elég rosszkedvű, mert most már komoly esélyt látok rá, hogy nem lesz normális gyerekkora a kölyköknek :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43698) Soulfly842 válasza Parci (#43697) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyébként ez kutya' szomorú :( Sokkal nehezebben alakulnak ki a szocializációs/kommunikációs/egyéb készségeik, ha nincs meg a folyamatos direkt kontaktjuk a korabeliekkel. : :( Valahogy nagyon figyelni kell a gyerekekre is ezekben az időkben.

[ Szerkesztve ]

(#43699) Qtyii válasza AMD Power (#43695) üzenetére


Qtyii
tag

100%-ig egyetértek.
a gazdaságot tönkreteszik az egész világon, ...miért nem kórházakat építenek és orvost, ápolót képeznek --- gyereket 2 éve megy ez a sz*r --- ennyi idő alatt rég felhúzol egy kórházat és ápolókat veszel fel és képzel ki (jól megfizetve ... ez legyen a legjobban fizető állás ilyen időkben keressenk 1millió mert veszélyhelyzet van!) el lehetne látni a betegeket és persze ugyanúgy kötelező oltással mindenkit beoltani...
erre még fel is lendülne a gazdaság a beruházás (állami) kórházépítés - stadion meg minden lényegtelen beruházás helyett világszinten - mindig felfele húzza a gazdaságot... és nem zárnánank le semmit minden menne ugyanúgy mint eddig.
ennyi...

e helyett meg még mindig lezárások stb meg gazdasági válság kierőszakolása...

(#43700) Vesa válasza Qtyii (#43699) üzenetére


Vesa
veterán

?? Van némi fogalmad az egészségügyi képzésről, annak idejéről? Ez nem az építőipar, ahol felveszed 6 elemis Romérót, kezébe adod a lapátot, megmutatod hogyan emelgesse, aztán kész, mehet a munka. Egy intenzves ápoló képzése komoly dolog, nem olyan, mint egy rnadom 3 hónapos OKJ tanfolyam. Orvosokról meg ne is beszéljünk, 12év csak a képzés + rezidens időszak stb.
1,5 év alatt kórházakat? Tervezéssel, engedélyezéseel, építéssel, berendezéssel együtt? Maximum ideiglenes kórházakat, ami nagyon nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.