Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) BlackV válasza Kékes525 (#19640) üzenetére


BlackV
senior tag

Nekem sem tetszik de ez még nem is a legrosszabb. Legalább nem zárt tér, valamennyire izoláltan ülnek egymástól, ha az egységekre 10-20 fős csoportokként tekintünk, nem is igazán keveredünk külföldiekkel.

Ennél sokkal parább, hogy több száz gyerek szabadult be különböző szabadidős intézményekbe, iskolai csoportok keretében, zárt térben, és mivel kulturális esemény, maszkot sem kell hordani. Én is pont az egyik ilyennek dolgozom, nehéz erre mit mondanom, valamiből élni kell, a gazdaság nem állhat örökké, mert abból is baj lesz. Inkább be kellene, hogy oltassa magát az a 3 millió oltható aki még nem tette, mondjuk tegnap. És mindenkinek, akinek alacsony az antitestje, kéne a 3.

(#19652) t72killer válasza BlackV (#19651) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már a "brit"-nek sem okozott problémát a szabadtéri terjedés.

Lehet csalnak a képek, de ezeken minimális távolságtartást se látok, a keveredésről meg csak annyit, hogy ismereteim szerint a nézők nem a karanténszállásról teleportálnak a stadion ülésére.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19653) fatal` válasza Floyd80 (#19648) üzenetére


fatal`
titán

Ja, hogy ott így megy. Ahol engem oltottak ott volt egy PC a teremben, szerintem, amíg vártam az asszisztens rögzítette is.

(#19654) Parci válasza t72killer (#19636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez logikus, hiszen a gyerekek nincsenek oltva és a brit óta szépen el is kapják

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19655) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként, off, még... :U

az elmúlt héten teljesen ösztönösen és véletlenül kétszer is elkaptam szúnyogot odakint, épp a fejem körül zümmögött, odacsaptam.

ázsiai tigrisszúnyog.

én szóltam...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19656) mpo válasza Kékes525 (#19640) üzenetére


mpo
veterán

Hosszas keresgélés után sem találtam a képen maszkos embert.
Ha a vezír nem lenne focibuzi, (szeretem a valódi profi sportot, ami nálunk nincs) akkor megúszhatnánk az indiai mutáns tarolását, így meg tarolni fog.
Egyesek már aggódnak a foci EB miatt, itt meg csak ujjongás van, még a végén idehozzák a Wembley stadiont.
A fekete trikó illő lesz a 2:12 gólarány, nulla pont szereplés után a gyászhoz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#19657) mpo válasza t72killer (#19636) üzenetére


mpo
veterán

Remélem meggondolod magad még időben, hiába falu, HO, nem úszhatod meg.

Ha érted, akkor már elavult.

(#19658) radi8tor válasza Parci (#19655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem félsz, hogy WWF tüntetést szervez a támfalad elé? :DDD

⭐ Stella

(#19659) radi8tor válasza t72killer (#19652) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Láttam videót TikTokon arról hogyan érkeztek a szurkolók a meccsre. Na ott hivatalosan el sem indulhatott volna a villamos (kb minden második egyénen volt maszk, távolságtartás nulla mert hering-feeling volt). De engem annyira ez nem zavar, legalább hamarabb meglesz a herd immunity.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19660) t72killer válasza mpo (#19657) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs olyan, hogy időben, hacsak nem kapok valakitől egy fluxuskondenzátort. Ha azonnal beadatom, ahogy ajánlják (nem is tudtam volna elmenni az időpontra), akkor vmikor Augusztus legvégén kapok másodikat. Egy dózissal meg vastagon kerülnek kórházba/zsákba a népek, múltkor volt róla itt hír.

#19659: ütős lesz... Nagy tételben fogadnék, hogy Mo. vörös kategóriás lesz 1 hónapon belül. UK szvsz meg meg fogja úszni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19661) Rolly válasza mpo (#19656) üzenetére


Rolly
veterán

nem úsznánk meg az indiait ... terjed nem sikerült a korábbi gyengébben terjedőket se megúszni... Ami jó nyáron erősebb az immunrendszer így kisebb kárt tud okozni a vírus mint január-március között... Így kormányunk segít, hogy már nyáron legyenek megbetegedések... de oltani kellene nagyon gyorsan...

Én sinopharmot kaptam 1,5 hét is kiderül milyen ellenanyag szintem van ha nincs elég próbálok ráoltatni... Feleségemnél immunológiai vizsgálatra várunk időpontot ezért addig nem lehet oltatni ... persze ez még 2 hét ... utána addig veszekedek vele míg nem veszi fel az oltást mert már így is bele fog érni a javába a másodikkal jó eséllyel

(#19662) Ringman válasza Parci (#19655) üzenetére


Ringman
nagyúr

ázsiai tigrisszúnyog

itthon dettó. békés megye.
van diófúró legyünk is, a 35 éves, 200 cm-es törzsátmérőjű diófa nem tudom mennyi ideig fogja bírni :(

(#19663) andor80 válasza Kékes525 (#19640) üzenetére


andor80
senior tag

Jelen helyzetben ebben semmi gondot nem látok.Se a teraszozés se a sulik se más tömegrendezvények nem durrantották be itthon a 4.hullámot.Most ideje lazulni .Aki oltott főleg ne parázzon az oltatlanok(akik nem saját hibájukból hanem antivaxxer ostobák)meg hulljanak kit érdekel.Annyiszor el lett nekik mondva ne üljenek fel az osotobaság vonatjára...Év elején még szántam volna őket mostmár lekaksizom!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#19664) Kékes525 válasza Parci (#19415) üzenetére


Kékes525
félisten

Nemcsak ez a probléma. A JAMA cikk alapján a kontroll adjuváns tartalma több, mint a cikkben említett tényleges vakcináé. Így az összehasonlítás a mellékhatások esetében NEM lehetséges. A mellékhatások egyrészéért az adjuváns a felelős. A JAMA cikk egy kalap sz@r, mert a módszer eltér a fázis 1-2-től, és eltér az alap gyártási cikktől is. Ilyen cikket egy magára valamit is adó lapnak nem szabadna közölni. Ha mégis közöl, akkor a szerkesztőségnek megjegyzésként hozzá kellett volna fűznie.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19665) t72killer válasza Ringman (#19662) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Grrh, nem lehet kinyírni a mocskokat? Nálunk egy kb 80éves cseresznye(!) ért hasonlóan szomorú véget :(.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19666) andor80


andor80
senior tag

Szlovákia a kötelező Covid-oltást fontolgatja
24.hu

Nagyon helyes!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#19667) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok,
Astra második dózist már elorébb hozták? Barátnőm azt kapott ápr 29-én, és hivta a háziorvos hogy majd most hétfőn beadja a másodikat. Rá is kérdezett, hogy nem-e korai amire azt a választ kapta, hogy nem, már hamarabb szokták adni. :DDD Amúgy megy vakációzni az orvos, szerintem csak le akar tudni mindenkit előtte...

[ Szerkesztve ]

(#19668) andor80 válasza chewycl (#19667) üzenetére


andor80
senior tag

Igen !Pfizer is ismét 3 hét!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#19669) chewycl válasza andor80 (#19668) üzenetére


chewycl
tag

Szuper, köszi :R . Azt gondoltam, hogy az astránál kell a 12 hét mert ugyan az a hordozo virus mindkét adagban.

(#19670) Dr.NX válasza radi8tor (#19659) üzenetére


Dr.NX
addikt

Vicces elütés, heard immunity. :)
Hallomásból tudom, hogy valaki védett.

Elfogadom a sütiket.

(#19671) Elektrosokk válasza chewycl (#19669) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hatékonyabb 12 hétre a második dozissal.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19672) mpo válasza Rolly (#19661) üzenetére


mpo
veterán

Nem írtam, hogy megúsznánk, csak a tarolást úsznánk meg.
Remélem láttad az Eriksent. Ha nem ott éri el, akkor vége.

Ha érted, akkor már elavult.

(#19673) Ringman válasza t72killer (#19665) üzenetére


Ringman
nagyúr

macerás, permetezni kell + lehulló diókat fel kell szedni és elégetni + meg kell akadályozni, hogy a lárvák a földbe kerüljenek, azaz le kellene mindent fóliázni.

(#19674) Tüzi válasza t72killer (#19638) üzenetére

Volt osztalytarsammal talalkoztam, megkapta a szputnyik masodikat. Kerdezem tole, beszelsz mar oroszul? Mobdja, hogy nem, de majdnem sehogy sem, mert masodik utan kapott valamit amirol senki sem tudja mi az, nyaktol medencecsontig nyirokcsomok bedurrantak (csaj), lett egy 39.5os laza, elkezdtek fajni az izuletei, annyira, hogy 3 nap mulva nem birt labra allni, 1 het mulva leszedtek az egyik terdebol 2 a masikbol 1 deci gennyet, stb. Azelott sose volt baja...
Hat nem tudom, hogy nem-e a szaporodos vektorost nyelte be szegenyem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19675) Tüzi válasza Parci (#19655) üzenetére

Valami megcsipett tavaly nyaron, 6-7 honapig valtozo intenzitassal vakaroztam, volt, hogy semennyire, volt, hogy elegge... Meguntam, fogtam egy sziket, lefertotlenitettem a labam meg a penget, es feltartam a problemat. Valami apro feher szinu bizbasz volt benne, kivagtam, azota nem viszket. Szerintem tigris volt az is, es hagyott valamit ajandekba, hogy szomorodna bele...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19676) radi8tor válasza Dr.NX (#19670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi scusi.

⭐ Stella

(#19677) emvy válasza Tüzi (#19674) üzenetére


emvy
nagyúr

A szaporodos vektorostol max megfazast kapott volna.

while (!sleep) sheep++;

(#19678) Drótszamár válasza Parci (#19655) üzenetére


Drótszamár
őstag

Asszem Inforádióban hallottam, hogy BP környékén egyre több van belőlük.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#19679) Chesterfield válasza Parci (#19655) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Már beszereztem egy Amplecta AMT 100 szúnyogcsapdát, úton van bele a csalétek, meg most rendeltem reduktort, hogy co2 palackot is tudjak rákötni. Már most nem lehet megmaradni az udvaron, annyi a szúnyog.

(#19680) Elektrosokk válasza Chesterfield (#19679) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Magyarországon 30 százalékkal csökkent az olyan madarak száma, amelyek rovarral táplálkoznak...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19681) Cs1csó válasza Chesterfield (#19679) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahol van terasz lehet érdemesebb azt teljesen beszúnyoghálózni.

(#19682) Cs1csó válasza Elektrosokk (#19680) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az időjárás sem tett jót, nedves május-június volt az utóbbi időben sok a pangó vízfelület.

(#19683) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ugye nem az a baj velük, hogy kellemetlenek, illetve az is, hanem az, amit hordoznak:
- zika
- dengue-láz
- krími-kongói vérzéses láz
a két utóbbihoz képest a covid babajáték :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19684) fatal` válasza Tüzi (#19674) üzenetére


fatal`
titán

"Hat nem tudom, hogy nem-e a szaporodos vektorost nyelte be szegenyem."
Attól maximum az orra folyik két napig.

(#19685) t72killer válasza emvy (#19677) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem 100%, NAGYON ritkán szimpla náthavírusok is tudnak durva szíváshoz vezetni. Persze 0.001%...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19686) Szibilla


Szibilla
aktív tag

Van egy fekete madár, a késő őszi/téli táj jellemző figurája és kellemetlen, jellegzetes hangot hallat....na, ez a jószág elszégyellhetné magát, ha tudna olvasni és benézne ide.... :)

Legyetek már egy kicsit pozitívak, a teraszozásra is azt hitte mindenki, hogy majd kipusztul a szittya utána, az iskolanyitásnál dettó, aztán semmi extra nem volt. Most az EB-a ludas mindenért, júliusban majd a Forma-1, augusztusban meg majd megint a nyaralók hozzák haza, mint tavaly....a magyarnak mindig kell valami, ami miatt lefelé görbülhet a szája? És persze mindig mindenki hülye, csak ő nem....

(#19687) Parci válasza Szibilla (#19686) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az megvan ugye, hogy 30 ezer+ honfitársunk, köztük fiatalok, kisgyerekesek tényleg kipusztultak? picit fura olvasni a soraidat, és közben olvasni naponta az ismerősöm gyászát, aki a 35 éves feleségét vesztette el (a csecsemő megmaradt).

és azok a nyaralók, akik magasról tettek mindenre tavaly, és mellesleg valóban telibe be is robbantották a második hullámot, menjenek a p.csába. :(((

ez egy darab covid topik, a járványról beszélgetünk, az meg ilyen. semmi szükség arra, hogy valaki betáncoljon ide, és elmondja, amit elmondtál, nem arról van szó, hogy mindenki otthon szipog a gázálarcában és főállásban retteg, mást meg nem is csinál.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19688) PuMbA válasza Szibilla (#19686) üzenetére


PuMbA
titán

Én már megpróbáltam egy kis pozitivitást hozni ide, de a tények számítanak itt, úgyhogy hagyd. Mindenesetre tényleg nem tesz jót senkinek se a sok negatív hír. Mindenkinek ajánlott több hetes szünetet beiktatni vagy ritkábban olvasni. Amióta bennem van a 2 oltás én nyugodt vagyok, nem követem már a dolgokat, ideje élni.

[ Szerkesztve ]

(#19689) Szibilla válasza Parci (#19687) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Nekem is halt meg 2 unokatesóm, de ez van, ilyen az élet.
Persze, hogy "megvan", amit írsz, de akkor még nem volt oltás.

Ha nem tetszik, töröld a soraimat nyugodtan, jogodban áll. Véleményt írni meg lehet és nem is csak a járványról beszéltek... :)

(#19690) Floyd80 válasza fatal` (#19653) üzenetére


Floyd80
addikt

Közben megjött az igazolás, mehetek állatkertbe!

Más: most írják, hogy újra 3 hét a Pfizer II. Na de ez most jó vagy nem? Párom pl. szeretne többet várni a jövő heti második előtt? Betelefonál és akkor átteszik?

Újra három hét különbséggel kell beadni a Pfizer második oltását | 24.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19691) Ringman válasza Floyd80 (#19690) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez szerintem jó döntés, új variánsok ellen kell a 2. shot.
sőt akár lehetne a folyó oltásokat is hamarabb kérni.

Ezért, akik ezután kapják meg a Pfizer vakcinából az első oltásukat ismét 3 hét különbséggel számíthatnak a második oltásra. Akik már korábban megkapták az első oltásukat és már időpontot is kaptak a második oltásra, azok számára nincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#19692) Floyd80 válasza Ringman (#19691) üzenetére


Floyd80
addikt

És mi van azzal, hogy 12 hét lenne ideális?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19693) Ringman válasza Floyd80 (#19692) üzenetére


Ringman
nagyúr

az az astrazeneca

(#19694) Ringman válasza Parci (#19687) üzenetére


Ringman
nagyúr

van az több is sajnos, + a ksh még mindig adogat hozzá a tavaszi számokhoz :(

[link]

Jól látszik, hogy a reményt keltő január-február után márciusban és áprilisban drasztikusan nőtt a többlethalálozás: miközben uniós átlagban is 10, illetve 21 százalékos növekedést mértek, Lengyelországban 66, Bulgáriában pedig 76 százalékot nőtt a halálesetek aránya 2016-2019-hez képest, és Magyarországon is – ahol ekkoriban lakosságarányosan a legtöbben haltak meg a koronavírus miatt Európában, a kormány azonban azt kezdte hangsúlyozni, hogy nem ez, hanem a többlethalálozások száma a mérvadó – 45 százalék körüli növekedés volt érzékelhető.

(#19695) t72killer válasza Floyd80 (#19690) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én többet várnék, erősebb immunválaszt ad úgy.

"a study suggests that delaying the second dose of the Pfizer–BioNTech mRNA vaccine could boost antibody responses after the second inoculation more than threefold in those older than 80"
Ezt idősekben mérték mondjuk.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19696) Angel2014 válasza Floyd80 (#19690) üzenetére


Angel2014
addikt

Most akartam írni...

Május 15. én kaptam meg az elsőt...holnap kapom 2. -at ami majdnem 5 hét lesz.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19697) daneel_hu válasza Parci (#19655) üzenetére


daneel_hu
addikt

"az elmúlt héten teljesen ösztönösen és véletlenül kétszer is elkaptam szúnyogot odakint, épp a fejem körül zümmögött, odacsaptam.
ázsiai tigrisszúnyog.
én szóltam..."

Elég sok van belőlük már. :((( :(

[ Szerkesztve ]

(#19698) Vesa válasza bigdady (#19616) üzenetére


Vesa
veterán

"Te tudsz linkelni tanulmányt az ellenkezőjéről hogy a kinai szar?"

Azt kell tudni bizonyítani, hogy hatásos, és nem azt, hogy nem az! Ez úgy működik, hogy mikor bizonyítani szeretnék a hatásosságot, akkor adott esetben kiderül, hogy nem hatásos. Amíg azonban valamiről nem bizonyított, hogy hatásos, addig nem állítható róla, hogy az!

A tudomány a valóság költészete!

(#19699) Floyd80


Floyd80
addikt

Az Emmi szerint „az egy éven át tartó összehasonlító elemzés során a Nemzeti Népegészségügyi Központ az oltást követően kialakult ellenanyagszintet méri, az Országos Onkológiai Intézet pedig a celluláris immunválasszal kapcsolatos vizsgálatokat végzi el”.

Elkezdték vizsgálni a Magyarországon elérhető vakcinák hatékonyságát (444.hu)

Az eredményeket majd 2025-ben hozzák nyilvánosságra.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19700) mozso válasza Floyd80 (#19699) üzenetére


mozso
senior tag

2025-ben?! HAHAHA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.