Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19202) _Atesz válasza #20749568 (#19201) üzenetére


_Atesz
addikt

Tehát ha nyilvánosan megaláznak szavakkal, akkor a bíróság azt mondja neked, hogy bocsi, de nem vesztettél egy forintot sem, mehetsz haza?
A BTK felét kb. ki is lehetne dobni ezzel az erővel.
Tetszik vagy sem, de nem csak anyagiakban lehet mérni ennek a világnak a dolgait.

(#19204) Vesa válasza PuMbA (#19194) üzenetére


Vesa
veterán

Hozhatsz döntést hiteles adatok és bizonyítékok alapján, és hozhatsz döntést adatok nélkül, pusztán a reményre és a légből kapott, alátámasztás nélküli puszta hitre alapozva. Ebben a topikban előbbiek vannak, a lazában pedig az utóbbiak.

Az pedig egy teljesen téves érvelés, hogy ha valamiben nem vagy dedikált szakértő, akkor értelmetlen hozzászólni bármihez. Ilyen alapon miért fogadnád el, hogy 2+2=4, ha egyszer nem vagy matematikus, miért fogadnád el, hogy a Föld kering a Nap körül, ha nem vagy csillagász? Azért fogadjuk el ezeket, mert vannak rá bizonyítékok, amit nyilván nem mi szolgáltatunk, hanem a szakemberek. Azt viszont egyszerű emberként is meg lehet tenni, hogy hiteles forrásból tájékozódsz, így szoktunk TANULNI. Hogy a fenti példánál maradjunk: vannak akik azt terjesztik, hogy a Föld lapos, de a hiteles tudományos bizonyítékok egyértelműen bizonyítják, hogy nem így van. Ahhoz, hogy eldöntsük, a két állítás közül melyik az igazság, értelmezni kell tudni az adatokat és a bizonyítékokat, onnantól egyértelmű a képlet.

A tudomány a valóság költészete!

(#19205) #86564352


#86564352
törölt tag

A legjobb vakcina hazájából: Moszkvában munkaszüneti hetet rendeltek el a Covid-járvány bedurvulása miatt

Oroszországban és Moszkvában az utóbbi hetekben ismét beindult a koronavírus-járvány, február óta most fordult elő először, hogy a napi fertőzött-szám 12 ezer fölé emelkedett. Naponta átlagosan – a hivatalos adatok szerint – 350-400 beteg veszti életét a pandémia következtében. Ugyancsak a hivatalos adatok szerint eddig mintegy 5,2 millió orosz állampolgár kapta el a fertőzés és közülük 125 ezren vesztették az életüket. A valóságban jóval több lehet a halálos áldozat, a koronavírus-járvány kezdete óta az öt éves átlagnál 475 ezerrel többen haltak meg.
A 144 millió lakosú országban 18 millió körül jár a beoltottak száma, az oroszok jelentős része nem bízik a Szputnyik V-ben, illetve a többi orosz vakcinában.

[ Szerkesztve ]

(#19206) Vesa válasza _Atesz (#19200) üzenetére


Vesa
veterán

Lehetetlen 100%-os felelősséget vállalni gyógyszerekért, mivel nincs két egyforma ember, nincs két egyforma szervezet. Az egyetlen amit meg lehet tenni, az a minél szélesebb körű tesztelés és kísérletezés, hogy a lehető legtöbb lehetséges kimenetelt tisztázni lehessen. Ez nem a "gonosz gyógyszerlobbi" sajátja, mint írtam, nem létezik olyan gyógyító, gyógyszergyártó, gyógyfüves ember, jósnő, kézrátétes sarlatán és senki, aki számodra 100% garanciát vállalna az általa alkamazott szerre, vagy kezelésre! Ezt vagy megérted és efogadod, vagy nem használod ezeket és belehalsz az első betegségbe, amit egyébként gyógyítani lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#19207) mozso válasza #86564352 (#19205) üzenetére


mozso
senior tag

Várható volt… május 17-én már 66% volt az indiai verzio aránya a mintákban. Ehhez jön egy kb 12%-os teljes beoltottság. Mai adatuk már majdnem 15 ezer új covidos / nap.

(#19208) Ringman válasza #86564352 (#19205) üzenetére


Ringman
nagyúr

zöld az indiai/delta (az elvégzett szekvenálások alapján): [link]
via eric topol

A 144 millió lakosú országban 18 millió körül jár a beoltottak száma, az oroszok jelentős része nem bízik a Szputnyik V-ben, illetve a többi orosz vakcinában.

:U

(#19209) Vesa válasza Ringman (#19208) üzenetére


Vesa
veterán

Ironikus...

A tudomány a valóság költészete!

(#19210) #86564352 válasza Vesa (#19206) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem tudom milyen garanciát várnak az életben mindenre. Egy szelet csokira is már ráírják nyomokban mogyorót tartalmazhat, aki allergiás lenne rá. Ha lenne is a kívánt 100% garancia mindenről, a konteós valósághajlítóknak fél perc lenne egy újabb összeesküvést kitalálni, hogy az engedély és garancia kamu, lefizette a háttérhatalom és amivel szoktak jönni. Logikailag már az vicces, hogy az mRNA vakcinák esetleges hatásaitól félnek, de a vírus hatásaitól nem? Elnézve a delta variánst, egy oltatlannak kb. erdei remetének kell lenni, hogy ne találja meg a vírus.

(#19211) BlackV válasza Angel2014 (#19198) üzenetére


BlackV
senior tag

Valószínűleg erősebb lesz.
A kérdésre amire keresed a választ, itt egy-két példával nem mész semmire. De legyen. A csáje itthun a szokásosnál valamivel szelídebb lett a 2. pfeiser' után, hőemelkedése is lett, és jó sokáig fájt a feje, de ő autoimmun beteg olyat oltás nélkül is tud. Továbbá munkatársaknál is erősebb lett a 2. de semmi komolyról nem számoltak be.
Nagyon trash, de ebben az esetben inkább fb pfizer csoportot javasolnám, vonjál belőle gyököt amit ott írnak, de inkább hagyd a fenébe, semmi komolyra ne számíts. Balatonátúszást pár napig ne tervezz..

(#19212) proradeon


proradeon
őstag

Egy kis Pfizer státuszjelentés. :)

Biosynex, 2. Pfizer oltás után 9 nappal:

1 nappal a 2. oltás előtt még semmit nem mutatott. :N

Majd később csináltatok laborvizsgálatot is, de a következő 3 hétre az összes időpont foglalt a Synlabnál.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#19213) PuMbA válasza Vesa (#19204) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, értelek, bár ezeket a hiteles adatokat és bizonyítékokat e topik nélkül is össze tudja szedni a ember :)

(#19214) Narxis


Narxis
nagyúr

Visszafordítják az ukránok azokat a magyar állampolgárokat, akik Szputnyik V oltást kaptak [link]

Thanos was right.

(#19215) Ringman válasza Narxis (#19214) üzenetére


Ringman
nagyúr

várható volt, ez nettó politika.

(#19216) Cs1csó válasza #86564352 (#19210) üzenetére


Cs1csó
félisten

vakcinák esetleges hatásaitól félnek, de a vírus hatásaitól nem?

Számomra ez az ami felfoghatatlan, van ismerősöm aki nem adatta be és azzal jön, hogy:
- nincs évtizedes tesztelési eredmények
- nem tudni mit csinál a szervezetben
- van olyan amelyet vérrögképződéssel kapcsoltak össze stb.

Persze ha megkérdezem, hogy mi van azzal hogy:
- a szaglásod, ízérzékelésed elmegy egy évre vagy teljesen soha nem is tér vissza
- maradandó tüdőkárosodást szenvedsz
- meghalsz (?)

(#19217) balojazz válasza proradeon (#19212) üzenetére


balojazz
tag

Kicsit aljasul bibibí lesz, de leírom, mert nem bírom ki: pont így nézett ki a csíkom tünetmentes brit mutáns után, még 2 pfizer előtt...

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#19218) daneel_hu válasza Narxis (#19214) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Visszafordítják az ukránok azokat a magyar állampolgárokat, akik Szputnyik V oltást kaptak [link]"

Remélem ma a hollandoktól kapnak egy ötöst. :DD

(#19219) fatal` válasza daneel_hu (#19218) üzenetére


fatal`
titán

Legyen úgy. :DDD

(#19220) balojazz válasza Angel2014 (#19195) üzenetére


balojazz
tag

Nálam a vírusnak nem voltak tünetei, kb egy hónapra rá az első pfizernek sem, a másodiktól sokat aludtam másfél napig, kis fejfájás. A második azokon is üt picit, akinek nem volt tünete az elsőtől. A szumma pfizeres/modernás ismerősnél.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#19221) Parci válasza PuMbA (#19213) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel ez a világon mindenre igaz, ezért a logikáddal akkor ne is beszélgessenek emberek semmiről.

na, az a helyzet, hogy én úgy látom, hogy kitartóan futod a köreidet és ragaszkodsz most már a teóriádhoz (ami a kínai nem bizonyítottságából indult) -- egyszerűbb lenne továbbléppni, de ha nem megy, téged is megkérlek, hogy fáradj át a lazába, lazulni, mert itt minden elhangzott már és köröket ne fussunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19222) Parci válasza _Atesz (#19185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy-két hónapon belül csont ugyanez az oltás meg fogja kapni a globális engedélyt. mindenki (a tudományban) arra számít, hogy megkapja, tényként kezelik.

most hogy tervezed: addig az egy-két hónapig még kötekszel, aztán tökre elfogadod te is? vagy akkor sem fogod, mert... addigra majd csak jön valami érv, hogy miért nem?

persze, hogy nem vállalnak felelősséget, mert milyen felelősséget vállaljanak? és ki? mi az elképzelésed?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19223) balojazz válasza Cs1csó (#19216) üzenetére


balojazz
tag

Én értem. A válasz a torzított valószínűségszámítás lehet. Úgy gondolják (jogosan), hogy kicsi eséllyel kapják el, és abból is kicsi eséllyel lesznek nagyon betegek vagy halnak meg, ezt összeszorozzák a leszállóággal, és megkapják, hogy alig van sansz súlyos lefolyásra. A másik oldalon ott az oltás, amit te választasz, és azt akkor biztosan megkapod, az 100%, az lesz egy hónapos-másfél havi folyamat, mellékhatások, és a hírek által felnagyított esély valami komolyra. A millióhoz az egy esélyt azt nem fogja fel, mert biztos lottózik is meg eurojackpotozik. Tehát. Percepciós torzítás valószínű alulműveltséggel és gyávasággal kombinálva.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#19224) Angel2014 válasza BlackV (#19211) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezért kérdeztem.

Több a szívizomgyulladás a vártnál a fiatal férfiak körében az mRNS-oltások után

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19225) Cs1csó válasza balojazz (#19223) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Szerintem egy ilyen kórokozót NEM lehet elkerülni, előbb vagy utóbb mindenki elkapja.

(#19226) Parci válasza Angel2014 (#19224) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de te nem vagy fiatal :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19227) balojazz válasza Cs1csó (#19225) üzenetére


balojazz
tag

Ez igaz volt pár héttel ezelőttig. Ha eddig nem kaptad el, a negyedik hullámig már nem fogod (itthon).

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#19228) Parci válasza Z.É.T. (#19173) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi ezt a linket, picit megnyugtatott a családomat illetően, mert az asszony oltva van, a gyerekek meg fiúk. nyilván ez nem ilyen egyszerű, de hadd higgyen benne az ember. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19229) daneel_hu válasza Parci (#19226) üzenetére


daneel_hu
addikt

"na de te nem vagy fiatal :DDD"

Én is ezt gondolom magamról, hogy nem vagyok fiatal.
De a kórházban felvilágosítottak, hogy márpedig de. :DDD

(#19230) Parci válasza daneel_hu (#19229) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szívizomgyulladás azért tényleg inkább ilyen huszonéves korban extra esélyes, látszólag

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19231) daneel_hu válasza Parci (#19230) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pájszernél azért hallottam még szopós sztorikat idősebbektől is.
Ismerősök, tehát tuti nem kamuznak.

Pl. van akinek 4 hete nem jön rendbe a vérnyomása. 56 éves nő.
Előtte meg semmi baja nem volt.
Szóval nem fenékig tejfel a Pájszer sem.

(#19232) PuMbA válasza daneel_hu (#19231) üzenetére


PuMbA
titán

De nincs rá tudományos, orvosilag bizonyított adat, szóval tuti nem igaz! Ebben a topikban csak 100%-os tuti dolgokat lehet leírni.... ;] (Csak viccelek)

[ Szerkesztve ]

(#19233) mozso válasza PuMbA (#19232) üzenetére


mozso
senior tag

Miért kellenek ezek a full off topic írásaid ide? Hozzászólás darabszám mániákus vagy? Többen megírták már, hogy van erre a laza topik, ahol azt csinálsz amit akarsz.

(#19234) Parci válasza PuMbA (#19232) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a helyzet, hogy de, van rá adat :U (tényleg nem fenékig tejfel az sem, az csak a sputnik, da?!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19235) PuMbA válasza mozso (#19233) üzenetére


PuMbA
titán

Jólvan, de néha jó fricskázni az adatmánásokat, amiért nekem is beszóltak, hogy hol a bizonyíték a netről, ami megbízható szakértői forrásból jött ;] daneel_hu nem prezentált ilyet, szóval tőle is kérnetek kéne. Na, komoly arcokat vegyétek fel, én meg eltűnök!

[ Szerkesztve ]

(#19236) daneel_hu válasza PuMbA (#19235) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem adott esetben többet ér egy covid-osztályon dolgozó főorvos szava mint a nemtudomén'hololvashatóXtudományos magazin, sponsored by... :)

De mindegyik oltás jó ez biztos - de sokan elfejetik, hogy kell egy jól működő immunrendszer is mellé. Ha az nincs, akkor bökethetsz pájszert, asztrát, modernát vagy szputnyikot is... hiába...
Talán csak a kínaival vannak fenntartásaim.

(#19237) daneel_hu válasza PuMbA (#19235) üzenetére


daneel_hu
addikt

";] daneel_hu nem prezentált ilyet, szóval tőle is kérnetek kéne. "

Kettőnk között azonban az mindenképpen különbség, hogy nem izgat ha nem hiszik el. ;] :DDD

(#19238) Viktoár válasza daneel_hu (#19218) üzenetére


Viktoár
addikt

Azt az 5-öst mi is megkapjuk majd a portugáloktól, franciáktól és németektől is. :DDD

Üdv:Viktor

(#19239) Vesa válasza PuMbA (#19213) üzenetére


Vesa
veterán

Ok, de ugye azért az nem baj, ha mi itt azzal próbáljuk segíteni egymást, hogy megosztjuk ezeket? ;)

A tudomány a valóság költészete!

(#19240) PuMbA válasza daneel_hu (#19237) üzenetére


PuMbA
titán

Én is csak viccelve mondtam, nem komolyan akarom fricskázni az ittlévőket, csak a komolyságból szerettem volna egy cseppet visszavenni :) Nekem sem probléma, csak meg akartam ismerni az itteni álláspontokat.

Vesa: Tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#19241) Parci válasza PuMbA (#19240) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, szuper, viszont tedd meg légyszi, hogy a jövőben a topiknak megfelelően és ontopik kommentelsz. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19242) balojazz válasza PuMbA (#19235) üzenetére


balojazz
tag

Az van, hogy többféle forrás található a világban. Személyes beszámolók, hírportálok, facebook stb. Ezek többsége vegyes minőségű, sokszor egyszeri, kismintás vagy (pl politikailag vagy statisztikailag) torzított képet adott a járványról, és az egyszeri néplélek nem tudott tájékozódni a kérdésben. Viszont ha valaki benézett ide, nagyjából végigkövette a hozzászólások fő vonulatát, akkor akár még saját komment nélkül, passzív olvasás révén is eljuthatott határozott racionális válaszokig (ami nem egyedileg, de statisztikailag igazolható), amelyek azt a kérdést döntik el, hogy pl mekkora a veszély, milyen a pandémiás trend, oltassunk-e, és milyet. Ennél többet pedig nem is kell tudni. A megszerzett tudás hitelességéhez kellettek a forrásmegjelölések, hogy hihető legyen, vagy lehessen hozni ellenforrást, esetleg pontosítást, ha valamit nem vettek észre. Ennyi.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#19243) Ringman


Ringman
nagyúr

anglia vs izrael fejtegetés: [link]

Israel #COVID19 update, week ending June 6th:
- 105 total cases
- 74 of those in the unvaccinated pop (3,835,144 people) = 1.93 cases per 100k.
- 3 in partially vaccinated (342,620) = 0.88 per 100k.
- 28 in fully* vaccinated (5,113,236) = 0.55 per 100k.

* In Israel still extremely low COVID numbers without no evidence of resurgence; contrasts with UK data * No restrictions - everything is open. Most people not masking indoors * UK & Israel both with very high vaccination rates, so why are we seeing different disease dynamics?

I'm sure there are better theories about this, but here are a few possibilities:
1. Mounting evidence of importance of 2nd vax vs. variants (60% / 42% )
2. Stricter border policy in Israel - mandatory PCR testing on arrival, no entry from "red" countries
3. No one really knows
4. mRNA vaccines exclusively in Israel, vs. a mix of both mRNA and viral-vector based in UK
5. Perhaps a higher level of natural immunity in Israel, due to higher cumulative infection numbers

majd kiderül, hogy Mo. melyik országo követi, remélem izraelt (vsz. itthon is nagyobb az átfertőződöttség, mint UK-ben - ellenben több féle vakcinával oltottunk)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.