Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) mpo


mpo
veterán

A kezdetektől a wuhani laborra és nem a piacra mutogattam, nem hittem el a piaci mesét.
Előbb-utóbb kiderül, hogy igazam volt-e.
Denevért is tartottak, amit mindig tagadtak.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#19452) Floyd80 válasza solfilo (#19434) üzenetére


Floyd80
addikt

Ja a regisztrációs lapon ki volt emelve, hogy hova kéred a kártyát, meglátjuk, elég csúnyán írtam, lehet ki se tudják olvasni. Mondta az oltónő, egy excelbe viszik fel később az adatokat, onnan megy az EESZT-be. Biztos nem lesz hiba az adatrögzítésben. :DDD

A Szent Rókusba voltam a Blahán, többnyire szülők hozták a gyerekeket oltani, de az idősebbek is mind Pfizerért jöttek, szinte sírtak a Sputnik, Sinopharm stb. táblák és ügyintézők.

Katonabácsik kedvesek, kb. 25-30 percet voltam várakozással együtt.

Érdekes, párom még valami színes Comirnaty-s papírt kapott igazolásként, nekem egy kétnyelvű "cetlit" adtak, mondta a nő, hogy ez kell majd a külföldi utazáshoz.

Más:
Magyarország 2021: párom ment vérvételre ma, otthon hagyta a lepecsételt beutalót. Azt a beutalót, ami az EESZT-ben is ott van fenn és hitelt érdemlően bizonyítja, hogy neki szól és hova szól és ki adta ki. Gondolta, majd azzal is beengedik.

Válasz: nem, nyomtatva kell, majd csak júliustól jó az e-beutaló....

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19453) BlackV válasza Ringman (#19445) üzenetére


BlackV
senior tag

" 90 alatti spo2 is volt nála - ha nem ilyen lett volna a járványhelyzet, simán kórházban lett volna a helye"

Az biztos. Nálunk az egyik családtagnak 87-et mért a mentős amikor tele voltak a kórházak. Vakargatta a mentős a fejét egy kicsit, aztán elvitte, de azt se tudta megmondani hova, annyira tele voltak a kórházak, ment a matekolás. Végül szerencse hogy betuszkolták az egyikbe, mert 10 nap kórház lett a vége, szteroid + oxigén kombóval, ki tudja otthon meggyógyult volna-e.. Viszont eddig úgy tűnik nem lett longos, favipiravirt azonnal szedte, amint pozitív lett.
Ti hívtatok mentőt amúgy?

szerk.: mielőbbi jobbulást neki, remélem a pfizer kihúzatja a longot!

[ Szerkesztve ]

(#19454) Parci válasza mpo (#19451) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te megmondtad, igaz? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19455) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Új adatot közöltek a koronavirus.gov.hu oldalon a magyarországi oltásokkal kapcsolatban.
Ezek szerint már több mint 32 ezer gyermeket regisztráltak oltásra a 12-15 éves koroszztályból és több mint kétszázan már fel is vették az oltást.

kb 400k-ból 32 ezren.

---
hátha valakinek hasznos lesz:

A külhoni magyarok már magyar igazolvánnyal is tudnak regisztrálni oltásra
Május eleje óta már 18 ezer külhoni magyar állampolgár jelentkezett oltásra, számukra az online időpontfoglaló a közeljövőben nyílik meg. A mai naptól pedig már a magyar igazolvánnyal rendelkezők is tudnak regisztrálni oltásra, és regisztrációjuk érvényesítését követően számukra is hamarosan meg fog nyílni az időpontfoglaló.

---
legújabb adatok alapján már 1M pfizert halmoztunk fel (többek között 3M sino mellett)
gov.hu [link]
eu-s vaccine tracker [link]

(#19456) Ringman válasza BlackV (#19453) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi!
nem is hívtunk, mert
- háziorvos mondta h ne, csak ha romlik még jobban az állapota (azt mondta, hogy rendszeresen 83-85-ös spo2-vel vannak betegei)
- "nemhivatalosan" mondták máshonnan, hogy amíg tud lélegezni segítség nélkül, inkább ne, mert olyanok az állapotok, meg is lehet fejelni más fertőzéssel is a kórházban (ezt nyilván nem lehet bizonyítani.

favit kapott amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#19457) Floyd80 válasza Ringman (#19455) üzenetére


Floyd80
addikt

...legújabb adatok alapján már 1M pfizert halmoztunk fel

Ez is mehet a De, sikerült? könyvbe!

"Nekik kell félretenni a Pfizer vakcinákat, ma még tudunk oltani Pfizerrel, de holnaptól már nem, mert a diákjaink számára félre kell tenni, aztán legközelebb hetek múlva jut majd másoknak oltóanyag" - mondta és hozzátette, hogy más vakcinákból rengeteg van.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19458) Ringman válasza Floyd80 (#19457) üzenetére


Ringman
nagyúr

hozzátette, hogy más vakcinákból rengeteg van.

na ez a része speciel igaz. :) a hetekből meg pár nap lett azt hiszem, nem tudom ennek hatására hányan nem vártak tovább.

a 2. pfizert simán adhatnák újra 21 napra, ha már ki lett mutatva, hogy az új variánsok ellen 1 dózis elég korlátozottan véd.

[ Szerkesztve ]

(#19459) bigdady


bigdady
nagyúr

Horvátok ma reggel változtattak, már csak két oltással lehet menni. Helyes

(#19460) Ezekiell válasza Ringman (#19458) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kivéve pl AZ, mert sorra nem érkeznek meg az adagok a 2. oltásokhoz mifelénk...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#19461) mpo válasza Parci (#19454) üzenetére


mpo
veterán

Még most sem állítottam, hogy igazam volt, nem vagyok jós, se megmondóember.
Előbb-utóbb kiderül, hogy igazam volt-e.
De tavaly májusban a barátomnak e-mailben már leírtam mit gondolok.
Ha elolvasod, mondd meg, mi a hiba a következtetésben.
[kép]
Azóta a WHO újabb vizsgálata is kudarcba fulladt, be sem engedték őket mindenhova.

------------
Amikor Lőrincet vagy a feleségét megkérdezték, minek köszönhető a meggazdagodás:
- A szerencsének.
- A Jóistennek.
- Orbán Viktornak.

Ekkora szerencse nincs, Jóisten nálam nincs, marad a Viktor.

Ha érted, akkor már elavult.

(#19462) Ringman válasza Ezekiell (#19460) üzenetére


Ringman
nagyúr

papíron 1,6M érkezett Mo-ra, be lett adva ~950k-1M, a hiba a kormányhivatalnál lesz.

(#19463) mpo


mpo
veterán

Nincs tervben külföldi utazás, de valakit érdekelhet.

Védettségi, vakcinaútlevél, oltási igazolás: melyikkel hogyan utazhatunk külföldre?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#19464) MasterDeeJay

Voltam antitest vizsgálaton. Kártyát már meg is igényeltem az tiszta sor, ügyfélkapun keresztül.
Kérdésem az az hogy ez az antitest pontszámból mit lehet megtudni. Pl ez a pontszám milyen erős védelmet jelent vagy egyáltalán sok vagy kevés?

Esetleg megállapítható-e bármi ebből?
Nekem nem mond semmit. Párszor voltam náthás az elmúlt hónapokban.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19465) Rolly válasza MasterDeeJay (#19464) üzenetére


Rolly
veterán

17szer annyi az eredményed amitől a labor védettnek értékel :)

(#19466) mpo válasza MasterDeeJay (#19464) üzenetére


mpo
veterán

A kép alapján, ha nagyobb mint 1, akkor jó, a tiéd meg 17,36.

Ha érted, akkor már elavult.

(#19467) MasterDeeJay válasza mpo (#19466) üzenetére

Azt értem, de ebből gondolom nem megállítható hogy mikor estem át rajta vagy egyáltalán meddig élnek ezek az antitestek azaz meddig lehetek védett?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19468) Sweet Lou 6 válasza MasterDeeJay (#19464) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem is ugyanez, én synlab-nál voltam, de nincsen semmilyen határérték:

sweetlou6.wordpress.com

(#19469) Ringman válasza Sweet Lou 6 (#19468) üzenetére


Ringman
nagyúr

úgy emlékszem, hogy synlabnál 50 szokott lenni a határérték

(#19470) Rolly válasza Sweet Lou 6 (#19468) üzenetére


Rolly
veterán

Synlabnál ahogy más is írta 50től pozitív.

(#19471) bigdady válasza Sweet Lou 6 (#19468) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen oltás?

(#19472) Kékes525 válasza Parci (#19415) üzenetére


Kékes525
félisten

"magyarán, a fázis 3-hoz képest a hozzánk (is?) hozott sino vakcina feleannyi adjuvánst tartalmaz."

Kisebb mellékhatás, kisebb fő hatás (kevesebb védelem). Számszerűsíteni nem lehet, mert nem lináris az összefüggés. Tehát még most sem tudható pontosan, hogy a hazai Sinopharm pontosan mennyire véd. Nem baj :( , a Moderna remélem segít :K . Még most is érzem. Piros a helye, viszket és meleg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19473) Elektrosokk válasza Sweet Lou 6 (#19468) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Mikor estél át rajta ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19474) Ringman válasza Kékes525 (#19472) üzenetére


Ringman
nagyúr

a járványügy bélájának szóltak már róla?

(#19475) zilazil


zilazil
senior tag

4 héttel a második Moderna után:

(#19476) Elektrosokk válasza Ringman (#19474) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Merkely Béla: ha valakinek nincs antitest a vérében az oltás után, ingyen kivizsgálják a Semmelweis Egyetemen :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19477) Kékes525 válasza Ringman (#19474) üzenetére


Kékes525
félisten

Az nem számít. Lényeg, hogy sokat nyertek az üzleten. Erről is lecsíptek néhány milliárdot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19478) Kékes525 válasza Elektrosokk (#19476) üzenetére


Kékes525
félisten

Én lehet, hogy nem bíznék az eredményben. Ha sejtes immunitást is kimutatnak, akkor különösen nem, mármint a Sinopharm esetében. Persze azért már járna Nobel díj is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19479) Sweet Lou 6 válasza bigdady (#19471) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szputnyik

sweetlou6.wordpress.com

(#19480) Sweet Lou 6 válasza Elektrosokk (#19473) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Tudtommal nem estem át rajta, csak vakcinát kaptam.

sweetlou6.wordpress.com

(#19481) Vesa válasza Ringman (#19445) üzenetére


Vesa
veterán

Drukkolok, hogy hamar felépüljetek!

A tudomány a valóság költészete!

(#19482) Vesa válasza Ringman (#19455) üzenetére


Vesa
veterán

"legújabb adatok alapján már 1M pfizert halmoztunk fel"

De nehogy véletlenül ráoltsanak azoknak, akiknél nincs antitest! Inkább bizonygatják, hogy dőljenek hátra, más dolguk nincs.

A tudomány a valóság költészete!

(#19483) mozso válasza Vesa (#19482) üzenetére


mozso
senior tag

Na jó, de miért? Kell ajándékba más országoknak?

(#19484) Drizzt válasza mozso (#19483) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

"Így például a Magyarország és Szlovákia közötti, eddig nyitva tartó 19 helyett mind 35 határátkelő járhatóvá válik.

Minél egészségesebb a szomszéd, annál védettebbek vagyunk mi

– fogalmazott Szíjjártó, majd bejelentette, hogy a tervek szerint a szomszédos országok Magyarországgal határos területeiről érkezők nemzetiségtől függetlenül jöhetnek Magyarországra oltakozni. A vakcinaturizmus kezdetének időpontja „bár közel van”, még nem tudható pontosan, a technikai részletek kidolgozása Pintér Sándorra vár."

Egyebkent ebben meg lenne is racio, csak az a bajom, hogy elobb a nyakonszart helyiek problemait kellene orvosolni.

I am having fun staying poor.

(#19485) Ringman válasza Vesa (#19481) üzenetére


Ringman
nagyúr

Köszi!

(#19486) Ringman válasza mozso (#19483) üzenetére


Ringman
nagyúr

Első körben a határon túli magyarok lesznek oltva.

(#19487) Kékes525 válasza Drizzt (#19484) üzenetére


Kékes525
félisten

"a szomszédos országok Magyarországgal határos területeiről érkezők nemzetiségtől függetlenül jöhetnek Magyarországra oltakozni."

Talán előbb a magyarokat kellene rendesen beoltani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19488) fatal` válasza Ringman (#19486) üzenetére


fatal`
titán

Első körben rendelni kellene a következő körből...

(#19489) Ringman válasza fatal` (#19488) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint a sinoból? :U
pfizerből való rendeléshez lehet kormányváltásra lesz szükség.

btw az opcióval együtt a 2.0-ás vakcinarendelés kb. az atlétikai stadion árából kijönne, csak hogy az arányok meglegyenek.

(#19490) t72killer válasza Vesa (#19482) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen a ráoltás pártján vagyok, csak kérdés, mikor a legjobb? Ezt ki kéne tesztelniük.

Hülye kérdés, ha valakit beoltottak, nem ugorhat neki a regisztrációnak még1x:F?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19491) Vesa válasza t72killer (#19490) üzenetére


Vesa
veterán

Elvileg nem, mert már oltottként szerepel. Én is szívesebben adatnék be egy v2-t, de ki tudja, az mikor lesz elérhető. Addig is jó lenne még egy mRNS boost, mert most -ahogy írta már valaki előttem-, a vészhelyzetben jó volt az Astra mert a semminél jobb volt, de olyan ZEN nyugalmat nem ad most, mint egy mRNS.

A tudomány a valóság költészete!

(#19492) Beldar válasza Vesa (#19491) üzenetére


Beldar
tag

Különösen, mivel nálunk is (vidéki kisváros) hiánycikk lett az AZ oltóanyag, ami felháborító, h helyette meg nem adnak mRNS-t! Sokan itt fogunk állni egy AZ shot-tal, letelik a 12 hét és nem kapunk semmit....

(#19493) Kékes525 válasza t72killer (#19490) üzenetére


Kékes525
félisten

"Teljesen a ráoltás pártján vagyok, csak kérdés, mikor a legjobb? Ezt ki kéne tesztelniük."

Felesleges tesztelni. Amint kiderült a védettség hiánya, minél hamarabb. A gyenge védettségre is lehet 2 oltást adni. Egyet feltétlenül kellene.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19494) BlackV válasza Beldar (#19492) üzenetére


BlackV
senior tag

(#19495) Ringman válasza BlackV (#19494) üzenetére


Ringman
nagyúr

a helyzet változatlan: a sinoval semmi probléma!

(#19496) fatal` válasza Ringman (#19489) üzenetére


fatal`
titán

:DDD Nyilvánvalóan az eu-s körre gondoltam.

"pfizerből való rendeléshez lehet kormányváltásra lesz szükség."
Én is így gondolom, de sajnos nem sok esélyt látok rá.

#19490: Nem, akit beoltottak annak inaktív a regisztráció (már regisztrált üzenet) és az időpontfoglalás is (eeszt).

(#19497) BlackV válasza Ringman (#19495) üzenetére


BlackV
senior tag

Isten ments h az AZ-t ostorozzam. Oké szóval. Hogy mondjam. Nem mondom senkinek hogy hazudjon mellékhatásokat egy orvosnak, csak hogy astra helyett pfizert kaphasson másodiknak. Ilyet sosem mondanék senkinek. Ehh...

[ Szerkesztve ]

(#19498) t72killer válasza Kékes525 (#19493) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem. Mondjuk az is biztos, h vannak akik 3hónapja kapták a 2. sinojukat, nekik bármilyen logika mentén járna a 3.dózis.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19499) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szlovák egészségügyi minisztérium ingyenes PCR koronavírus-tesztre hívja a Magyarország-Portugália futballmérkőzésről hazatérő szurkolókat.

Nagyon kíváncsi lennék majd az eredményekre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19500) kw3v865 válasza t72killer (#19499) üzenetére


kw3v865
senior tag

Na ja, a portugáloknál az utóbbi 1-2 hétben rendesen emelkednek az esetszámok... Jött azért néhány ezer portugál is szurkolni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.