Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Lauda válasza Parci (#16050) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetértek. Semmi köze a topikhoz, hogy mi történt ott és ki miért lett kitiltva.

(#16052) Ringman


Ringman
nagyúr

Több tízezer magyar nem vette fel a második oltást A kínai vakcinából hétezer, a Szputnyikból 11 ezer, a Pfizerből 12 ezer ember nem kérte, illetve kaphatta meg a második oltását. Heti vakcinaösszegző.

"felvenni az oltást" :N esetleg foganatosítani az oltásfelvételt


Szijjártó Péter külügyminiszter a napokban bejelentette, hogy az újabb szállítmánnyal már 4,5 millió adag érkezett a kínai oltóanyagból.

kíváncsi vagyok az eu felé mikor jelentik le.

[ Szerkesztve ]

(#16053) proradeon válasza Ringman (#16052) üzenetére


proradeon
őstag

"Pfizerből 12 ezer ember nem kérte, illetve kaphatta meg a második oltását"

Hát ja. Tudok olyan emberről, aki megkapta az 1. Pfizert, majd bekerült olyan facebook-os oltásellenes csoport(ok)ba, ahol annyira félrevezették, hogy azóta már maga az ördög a Pfizer. A 2. oltást már nem kérte.
Sajnálatos, hogy a Facebook ennyire kiváló táptalaj az oltásellenes szólamok terjesztésére. Sokkal komolyabb szűrés kellene erre a Facebook részéről. Bár sajnos akkor cenzúrát kiáltanának az oltásellenesek.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16054) Ringman válasza proradeon (#16053) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a baj, hogy a pfizer 1 dózissal a wildtype ellen még elegendő védelmet nyújt, de a mutációkkal szemben (b117 - brit, ez van itthon, ill. b1351 - d-afrikai) nem.

---
egy olyan oktatási rendszer kellene inkább, ahol a felnőttek kb. negyede nem lesz funkcionális analfabéta.

[ Szerkesztve ]

(#16055) mpo válasza proradeon (#16053) üzenetére


mpo
veterán

Bekerülnének Bolsonaro és Trump közé és büszkék lehetnének magukra.
A kiskaput megtalálnák, hogy a hülyeség terjedjen.
Horoszkóp, jóslás, rontáslevétel, távgyógyítás közé a vakcina (vírus) is bekerült.
Ha ezek megszűnnének, akkor marad a csodafogyókúra, örök ifjúság kenőcs és egyéb csodaszerek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#16056) mpo válasza Ringman (#16054) üzenetére


mpo
veterán

Nézz be ebbe a topikba és a hajad égnek fog állni, ha két napot végignézel.
Őket mivel győzöd meg az oltás szükségességéről?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#16057) Dr.NX válasza mpo (#16056) üzenetére


Dr.NX
addikt

Azt kellene nyomni ezeknek a rétegeknek, hogy az oltást ingyen kapják.
Nem is értem, hogy ezt miért nem hangsúlyozzák ki jobban.

Elfogadom a sütiket.

(#16058) t72killer válasza Ringman (#16052) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem feltétlen rossz hír. Pl a Pfizerről utólag kiderült, hogy hatékonyabb 4 helyett 12 héttel később adva = utána kéne menni ezeknek az embereknek, és 1x Astrásoknak, sinosoknak, hogy toljanak rá egy adag mRNS-t.

#16054: a b.1.1.7 ellen még jó az 1x Pfizer, a felső tagozat viszobt kifog rajta.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16059) mpo válasza Dr.NX (#16057) üzenetére


mpo
veterán

- Szerbiában 3 ezer dináros (több mint 9 ezer forint) jutalom jár.
- Egy amerikai állam lottóval igyekszik oltakozásra buzdítani a lakosságot: a főnyeremény 1 millió dollár - írja a Business Insider.
- Az SZRT is dúskál a pénzben, ha nem a MTÜ-t tolná, erre is adhatna, az első 2 millió regisztráltnak, aki még vonakodik, heti, havi és főnyeremény.

:) A helyeírás-ellenőrzőnek nem tetszik ez: oltakozás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#16060) Nimda válasza Ringman (#16052) üzenetére


Nimda
addikt

Én is késve kapom majd meg a szputnyik második dózisát, az első után, kb. 7 héttel. Betegség miatt (nem az első oltás váltotta ki), elnapolta az oltóorvos. Magas pulzus, vérnyomás, gyakori extrasystole, mellkasi nyomás, amik mostanra szerencsére enyhültek. 24 órás EKG mindent rendben talált. Mint gyógyszert, csak bétablokkolót szedek. A labor szerint vashiányos vagyok.

Szerintem biztos vannak betegség miatt is elmaradt második oltások.

[ Szerkesztve ]

(#16061) Ringman válasza t72killer (#16058) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ez azért nem annyira jó a katari study szerint: [link]

PCR-confirmed infection with the B.1.1.7 variant After one dose Effectiveness 29.5 (22.9–35.5 95%CI)

Severe, critical, or fatal disease caused by the B.1.1.7 variant After one dose Effectiveness 54.1 (26.1–71.9 95%CI)

(#16062) Ringman válasza Nimda (#16060) üzenetére


Ringman
nagyúr

persze lehetnek ilyenek, csak ugye megint 0 adatot közölnek hivatalosan.

(#16063) syberia válasza mpo (#16046) üzenetére


syberia
veterán

"incident" :C :))

https://howbad.info/

(#16064) mpo válasza syberia (#16063) üzenetére


mpo
veterán

Szép az angol nyelv. :)
"Tartok tőle, hogy elvesztettem a pénztárcámat".

Ha érted, akkor már elavult.

(#16065) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Na megvan a Moderna és a vérvétel. Hamarosan megtudom hogy átesetem e a fertőzésen korábban. Ahhoz képest hogy mekkora épületek vannak a Szent Lászlóban sikerült a leginkább levegőtlen helyeket beválasztani. Bár volt valamiféle tematika, folyamatosan haladni kellett épületről-épületre szabadtéri folyosón keresztűl. Mire kilyukadtunk a végén nem tudtok hogy hol vagyunk. :DDD Amikor bolyongtam az autót keresve akkor tűnt fel hogy Nekem nem is mondta senki hogy üljek le pár percre. A vérvétel az állami szférában még mindig nem megy, elég véres lett a karom és "csomós" a vénám, érzésre nem volt rossz pedig.

Az Uzsokiban asszony Pfizer oltása ehhez képest atomprecíz szervezés volt. Gyorsan lemondom a holnapi biztonsági tartalék Pfizer időpontomsat amit EESZT-n foglaltam. Különben nem értenék a dolgot. :DDD :))

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16066) Drizzt


Drizzt
nagyúr

"Nem veszünk részt a következő uniós vakcinabeszerzésben, mert van még 10 millió nyugati vakcina az országban, ha szükség van harmadik oltásra, az is biztosított."

Osztan a variansokra kifejlesztett vakcinakkal mi lesz? :(

I am having fun staying poor.

(#16067) Elektrosokk válasza Drizzt (#16066) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ezt hol olvastad ? Akkor lehet kérem mégis a holnapi Pfizert is. :DDD :DDD :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16068) Drizzt válasza Elektrosokk (#16067) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Gulyas nyilatkozta.

I am having fun staying poor.

(#16069) Parci válasza Drizzt (#16068) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neeeeeee :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16070) Ringman válasza Drizzt (#16066) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez komoly???

nem kell a pfizer, mert nem lehet belőle lopni?

jobbágyoknak jó lesz az astra/janssen, amit van ahol eu-n belül már be sem adnak, mert van helyette mrns?

Osztan a variansokra kifejlesztett vakcinakkal mi lesz?

majd megint kedvező lesz a nyugdíjkiadásoknál a "demográfiai folyamat" (aka meghalnak kovidban az emberek)
43,8 milliárddal kevesebb nyugdíjkiadással számol a kormány a "demográfiai folyamatok miatt".

(#16071) Ringman válasza Parci (#16069) üzenetére


Ringman
nagyúr

mondjuk ez tuti, hogy odaverne a népszerűségi mutatóknak.

(#16072) Parci válasza Ringman (#16071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2022. végéig több mint 10m vakcinát rendeltünk, ezt mondja a fejével. csak nem tudom, hogy ez pontosan micsoda. jövő tavasszal már serényen a frissített szurival kéne oltogatni a népet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16073) Coyot válasza Ringman (#16071) üzenetére


Coyot
őstag

Szerintem sem lépnek meg ilyet. Kb megint monitorozzák mit szól a nép hozzá.

Má' nem

(#16074) Ringman válasza Parci (#16072) üzenetére


Ringman
nagyúr

az 1,8 mrd-os új keretből nem hívunk le semmit?

ha kurvára fáj a fel nem használt vakcina, akkor adják oda valami baráti diktatúrának, azokból sajnos van bőven.

az lehet még a mesterterv, hogy a kínaiakon keresztül veszünk licencelt pfizert ötször annyiért, meg ott a kazah vakcina.

szerk:
majd valahogy átmegyek oltatni magamat a fejlett romániába (!!!)

[ Szerkesztve ]

(#16075) mpo válasza Parci (#16069) üzenetére


mpo
veterán

Itt az agyevő vírus, ennél több bizonyíték nem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#16076) Drizzt válasza Ringman (#16074) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

"A kormány arról döntött, hogy Magyarország nem kíván részt venni a brüsszeli vakcinabeszerzés "következő fejezetében" - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki online sajtótájékoztatóján. Gulyás Gergely azt mondta, hogy Magyarország 2022 végéig már több mint 10 millió vakcinát rendelt. Az oltási program 5 millió beoltott felett "láthatóan" le fog lassulni, még annál is jobban, mint 4 millió után. "Talán 5,5, ha nagyon optimisták vagyunk, 6 millió oltásig még el tudunk jutni" - közölte a miniszter. "

I am having fun staying poor.

(#16077) mpo válasza Ringman (#16070) üzenetére


mpo
veterán

A jövő év januárban már 50% jár a 13. haviból akkor hogy lesz kevesebb, amikor az 2% növekedés az ideihez képest?
Az infláció miatt is lesz emelés júniusban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#16078) fatal` válasza Drizzt (#16066) üzenetére


fatal`
titán

Ezek teljesen retardáltak.

(#16079) Ringman válasza Drizzt (#16076) üzenetére


Ringman
nagyúr

erre már nem is írok semmit, a t. választópolgárok jó eséllyel lenyelik ezt is.

(#16080) proradeon válasza Parci (#16072) üzenetére


proradeon
őstag

"2022. végéig több mint 10m vakcinát rendeltünk, ezt mondja a fejével"

Igen. És úgy folytatta, hogy ott lesz nekünk a Debrecenben épülő vakcinagyár is. Úgy emlékszem, hogy utóbbira már 2022 végén számítanak, így gondolom utána már csak jó magyar (aka. kínai) vakcina lesz Magyarországon, aztán lehet utazgatni Pfizer-ért Romániába meg Szerbiába.

Értem én, hogy lopni akarnak, de szerintem a kutyának nem fog kelleni a "magyar vakcina". :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16081) Ringman válasza Coyot (#16073) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincsenek túlzott illúzióim a nép értelmi képességeit illetően, hogy egyáltalán felfogják-e hogy ez valójában jelent.

(#16082) Coyot válasza Ringman (#16081) üzenetére


Coyot
őstag

Az a baj nekem is van egy ilyen fajta félelmem. De ez egy nettó idióta lépés, lemondani önként arról ami olcsó, és legalább időben szállít, mert az egyéb beszerzéseik csupán 2-3x késtek többet mint a hanyatló nyugatról jövők pl. és nem mellesleg előbb is lettek kész.

Akkor sem fogadnám el ezt a döntést, ha a jövőbe látnának.

Má' nem

(#16083) Ringman válasza proradeon (#16080) üzenetére


Ringman
nagyúr

a vakcinagyár építésében a lényeg a gyár építése.

mrns = migráns rns, olyan oltást nem vehet fel egy hazaszerető ember, aztán kész, nem lesz társadalmi igény rá.

(#16084) tobi'' válasza Ringman (#16083) üzenetére


tobi''
tag

Nem fognak tudni időben reagálni egy komoly mutánsra, aki ezt megígérte nekik az egy nagyon felelőtlen ember volt.

(#16085) Elektrosokk válasza Ringman (#16083) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16086) Ringman


Ringman
nagyúr

értem én, hogy gulyás rezzenéstelen arccal elmondja azt amit elé raknak, akár igaz, akár nem (inkább utóbbi szokott lenni), de mi a terv a mutánsokkal és az azzal kapcsolatos kommunikációval?

majd a járványügy bélája elmondja, hogy ugyanannyira véd minden 1.0-ás vakcina, mint a továbbfejlesztettek (ez nyilván nem így van, de a sinonál sem okozott gondot azt mondani, hogy minden fasza)

+ egy csomó ember nem kaphat adenot, sinot, velük mi lesz? ők is a kedvező demográfiai folyamat részei lesznek, vagy mennek más eu-s országba, hátha lesz olyan tagállam, ahol számíthat egy eu-s állampolgár minimális szolidaritásra és kaphat szurit?

esetleg meglepő módon majd 30+áfa/dózisért csak lehet a neresített magáneü-ben mrns-t beadatni, akinek nincs annyija, az annyit is ér?

vagy egyszerűen gumicsont/szondázzák a népet, mint ahogy azt fent is írtátok.

(#16087) Parci válasza Ringman (#16086) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel minden lépésük mellé odateszik az obligát trollkodást, amivel aztán politikai szüretet csinálnak, ezért nem kell felülni rögtön a pánikvonatra: várjuk ki, amíg kitisztul a kép.

annyira egyébként nem hülyék, hogy oltás nélkül hagyják azt a szolid 5m usert, akiről tudható, hogy kérték...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16088) Peat;) válasza Parci (#16072) üzenetére


Peat;)
veterán

Már megmondták múltkor is hogy ha kell 3. oltás azzal oldják meg ami már "zsákban" van. Ezt nem tudni hogyan képzelik el, lehet csak bizonyos oltásfajtánál lesz 3. kör. Ha mindenkinél akkor nincs elég pfizer és marad a kínai, feltételezve hogy vektorossal nem adnak egy 3. löketet is. Még az is lehet hogy működik az astrára/sputnyikra egy kínai pluszba. Ha csak az van akkor biztosan.

Az oltás márciusban pörgött fel, vektoros minimum 3 hét a kínai meg 4 hét mire érződik. Akik kivártak az oltással azok május végéig megkapják a pfizert ami két hét múlva is már előnyt ad.
Magyarán aki bevállalta az ilyen olyan vakcinát és márciusban vagy előtte oltották az legalább egy ideig védettebb volt mintha kivárt volna.
Akik áprilisban felvették az ilyen olyan oltást azok sült bolondok, igazából lényegi védett időszaki előny sincs és az astra halmozottan hátrányos mert a 8 hét azért erősen ajánlott a két oltás között.
Naná hogy áprilisban bevállaltam az Astrát. Hülyét csinált belőlem a politika(hogy is volt a focis hétvégénél, "több hét mire újra lesz valamennyi pfizer" :)) ), de én nyeltem be én voltam a hülye, vállalom.

Én abban bízom hogy lesz fizetős vakcina amikor lezárul a kampány/már csak hetek óta szállingóznak oltásra az emberek. Ha nem is idén akkor jövőre. Minél előbb szeretnék szabadulni ebből az őrült politikus tudós laborból és fizetni az oltásért. Az egészségügy is hasonló elven működik, sokszor menekülőre fogja az ember, miért lett volna ez más.

Megvagyunk akármivel a vállunkban és az a lényeg. Csak így hogy megvan a politikai haszon, most már legyen lehetőség fizetni olyan oltásért amit szeretne az ember. A nemzetközi oltóközpont remélhetőleg intézkedhet hamarosan vagy mi volt az ahol regisztrálni lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#16089) mpo


mpo
veterán

Az írásban föltehető kérdésekre nem válaszolnak.
A közérdekű adatigénylésre határidőt tologatnak.
A járvány részletes adatait titkolják, eldöntik mi publikus, mi nem.

A Lidl sem jelentette be, hogy most két hétig nem rendel lisztet, mert tele a raktár.
Nem tartozik a vásárlóra, a vásárlónak az a fontos, hogy ha megy, legyen liszt.

Átlagnyugdíj 2021-ben 1 584 000 Ft/év.
Vírus miatt elhunyt 25000 fő, ez 39,6 milliárd Ft.
A 13. havi fele 1650000, összesen 41,25 milliárd Ft.

Azt nem tudom eldönteni, hogy milyen nemzetiségű szappanopera zajlik itt.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#16090) Ringman válasza Parci (#16087) üzenetére


Ringman
nagyúr

lesz oltás, csak keleti, j&j meg astra. :U

(#16091) mpo


mpo
veterán

World's worst pandemic leaders: 5 presidents and prime ministers who badly mishandled COVID-19
[link]

A legjobbakat is fölsorolhatnák.

Ha érted, akkor már elavult.

(#16092) t72killer válasza Ringman (#16061) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, jogos, ez így nem nagy durranás:( Furcsa, mert a briteknél igen gyorsan lecsengett a poszt-karácsonyi hullám - igaz, a sulik is zárva voltak sokáig.

Az indiai vs első dózisok meccs lesz érdekes kb az egész világon, rengeteg embernek kell még egész hónapokat várni a második adagra (pl a britek is minden oltóanyagnál 12hétre adják a második belövést).

#16091: hol vannak innen az €urópai nagyokosok? Pl BoZo a nyájimmun ötletével, ami bő 100ezer brit életébe került? Orbán az erőltetett sulinyitvatartással, tavaly őszi focimeccsekkel, ami az ország lakosságának 0.3%-át pusztította ki? A havi sokezer €-ért s.ggüket meresztő €urokraták, akik tavaly februárban(!) csesztek bármit is csinálni a témában??

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16093) Parci válasza Peat;) (#16088) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán lehet ám, hogy az astra a legjobb oltás (már amennyire ez egyetlen mutatóval mérhető)... :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16094) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Újabb sztori az oltási mátrixból. Ma délután rákeresek Budapest "pfizer" egy csomó találat három kórházban is, túl sok is, mondom leszűröm 2 napra az ötből, erre eltűnik az összes Astra és Pfizer Budapesten :D És már hiába keresem Budapesten csak Sputnik van és Sinorpharm egyik pillanatról a másikra :DDD Rosszul gondoljuk ez a rendszer nem hibás, hanem lát, hall, érez minket :C

(#16095) Ivy.4.Ever válasza Ivy.4.Ever (#16094) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Update: Az időpontot nem szabad birizgálni. Incognito bekapcs és web cache kikapcs. ezután random dobál fel időpontokat és helyszíneket ahányszor rányomok hogy keresés :))

(#16096) Ringman válasza Ivy.4.Ever (#16095) üzenetére


Ringman
nagyúr

ajaj, vigyázz magadra, te épp túlterheléses támadást indítasz el!

(#16097) mpo válasza Ivy.4.Ever (#16095) üzenetére


mpo
veterán

ezután random dobál fel időpontokat és helyszíneket ahányszor rányomok hogy keresés
Átvitt a rejtett játékoldalra. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#16098) Floyd80


Floyd80
addikt

Gulyás Gergely beleásta magát az immunológiába, de a WHO-tesztjén elhasalna - 444

Gulyás arra jutott, hogy elsősorban a baloldali sajtóban elhangzó téves állítás, hogy önmagában az antitest vizsgálat kimutatná, hogy az oltóanyag eredményez-e védettséget vagy sem. Mert van sejtes immunitás is, „ami ugyanolyan teljes körű védettséget biztosít, mint az antitestekből felmérhető védettség, csak a két vizsgálat együttes megléte után állapítható meg, hogy valaki védett vagy nem védett”. (Erre mi is utaltunk minden egyes alkalommal, csakhogy sejtes immunitást méretni nem lehet az utcáról besétálva. Ezért lenne szükség a gyártó részletes adataira vagy központi vizsgálatokra.)

A Sinopharm oltóanyagáról még kevés az adat, de az elölt vakcinákról, éppen azért, mert sok évtizedes technológia, elég sokat lehet tudni. Az egyik ilyen tankönyvi tétel, hogy az elölt vakcina az eddigi, bőséges tapasztalatok szerint csak kivételes esetben csinál erős sejtes (vagy celluláris) immunválaszt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16099) Elektrosokk válasza Csatravi (#15095) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Kicsit lassan kapcsolnak, pedig nagyon úgy tűnik hogy sok felesleges tragédia elkerülhető lett volna vele.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16100) Ringman


Ringman
nagyúr

Az EU-s tagállamok közül csak Magyarország nem kér a következő uniós Pfizer-megállapodásból

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.