Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Lauda válasza Soma01 (#12682) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez nem lett volna szükség hülyét csinálni százezrekből. Ha kicsit jobban elengedik a pfizer oltásokat, ment volna enélkül is, csak akkor nem így időzítve, ahogy a miniszterelnök megkívánta.

(#12702) #86564352 válasza emvy (#12687) üzenetére


#86564352
törölt tag

2021 van, kell a clickbait cím, a cikk részében szerintem vannak jogos kérdések. Reméljük jó a szuri, viszont a körítés az tényleg olyan csak nézek ki a fejemből: A hivatalos Sputnik twitter miért olyan propaganda, mint egy sértődött tinédzser, kamu adatokkal vagdalkozik a Pfizerre? Az mRNA vakcinákból már több száz millió dózist beadtak, pörög a gyártósor, a publikált eredmények magukért beszélnek, nem kell propaganda kampány rá, sorban áll rá a nép. Amikor mRNA ellen kell tweetelni, akkor a hasonló vektoros AstraZeneca haver, amikor AstraZenecáról problémák derülnek ki, akkor a Szputnyikkal nem fordulhat elő semmi, mert szuperfasza. Ha olyan szuperfasza, lakosságarányosan miért is áll rosszul Oroszország az oltással? Ha egy éve ilyenkor már elkészült, miért nem adták be EU vizsgálatra? Kapacitásgondok és minőségbiztosítás kérdések. Hiába jó szuri, hiába lenne rá vevő sok ex-NDK német, orosz gáz miatt amúgy is van német függés, ha még hónapokat szórakoznak az engedélyeztetésen az oroszok. Addigra már nem lesz szükség rá EU-ban. Sputnik V is unlikely to play a part in the EU’s rollout simply because it will not be available in sufficient quantities until the end of 2021, when most Europeans will already be vaccinated.

"Konkretan _mindenhol_ ez van."

Hogy maguk helyett inkább külföldre tukmálják? Nem ezt látom. Inkább exporttilalom fenyegetések nyugati világban, amíg maguk nincsenek beoltva. Milyen botrányok voltak, amikor az AstraZeneca Ausztráliába akart vinni egy szállítmányt, EU szépen lefoglalta, az USA a kormányzati kutatóintézetekkel közösen fejlesztett Modernából külföldre éppen csak csorgat mutatóba, hogy előbb a saját lakosság legyen meg. Meg is oldották mRNA vakcinákkal, AZ már nem is kell a Janssen miatt. Oroszok előbb tukmálják külföldre, otthon 20 millió alatt? Még a megtépázott hírű AZ-ből is beadtak már 200 milliót. Politikai függés része ez is, úgy mint az orosz metró, orosz hitelből orosz atomerőmű, kínaiak esetében a vasút, egyetem, internet hálózati eszközök. Mit ad isten, van egy EU tagállam, amely vétózza az EU szankciókat oroszok és kínaiak ellen.

fatal: a Biontech viszont nem is kiabálta hogy óriási kapacitásaik vannak és egyedül megoldják, hanem azért is bútoroztak össze a Pfizerrel, így Németország is hamarabb kapott mintha egyedül csinálták volna. Szputnyiknál pedig ment a propaganda decemberben, ha engedélyezik (prof. Szíjjártó megtette) akkor 1 milliót hoznak egy hét alatt, aztán dehogy, ha nem lettek volna a megbízhatóan tervezhető rendszeres leszólt Pfizer szállítmányok nélkül szinte sehol nem lettünk volna első negyedévben

[ Szerkesztve ]

(#12703) Floyd80 válasza Lauda (#12701) üzenetére


Floyd80
addikt

Mindennek és mindenkinek a kis noteszében lévő dátumokhoz, számokhoz kell igazodnia, mi ebben a noteszben kb. patkányok, darab szar, collateral damage, egy reggeli fing stb. vagyunk.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12704) mpo válasza Lauda (#12701) üzenetére


mpo
veterán

A 100-as IQ alattiakat is ki kell szolgálni, kell az ováció.
Ha előreláthatólag csak 3,5 millió jött volna össze a mai napra, akkor az lett volna a bűvös szám.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12705) nobela


nobela
senior tag

Az eeszt honlapján a beadott vakcina típusa tényleg nincs feltüntetve, csak az oltás ténye?

Ez elég furcsa...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#12706) bilimbalam válasza nobela (#12705) üzenetére


bilimbalam
tag

Nekem ott van.

(#12707) Tewe013 válasza nobela (#12705) üzenetére


Tewe013
őstag

Nekem tisztán látszik az oltási lapomon, h mit kaptam még a sorozatszáma is.

(#12708) Croft-21 válasza PuMbA (#12698) üzenetére


Croft-21
őstag

Nem ajánlottan küldték csak elsőbbségivel. Nem tudtam volna átvenni ha ajánlottan küldik, csak este vagyok itthon.
De ha elsőbbségivel küldték, akkor is már meg kellett volna érkeznie 3 nap alatt.

(#12709) blakey válasza nobela (#12705) üzenetére


blakey
titán

Nekem mellékelve van egy ambuláns lap amin minden adat szerepel, oltás neve, szériaszáma, lejárati dátuma.
Egyébként a kis lap mellé külön adták az ambuláns lapot is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12710) #86564352


#86564352
törölt tag

Beadták a Pfizer-vakcina kérelmét az Európai Unióban is a 12-15 év közöttiek beoltására

Astrásoknak nyárra horvát tengerpart info: új rendelet szerint egy dózissal is lehet menni

[ Szerkesztve ]

(#12711) kisninja


kisninja
őstag

Sputnik 2 benn a jobban.... Nagy káosz volt Szekszárdon is, a kiírt időpont szerencsére csak 30 percet csúszott. Olyan sokan voltak benn a váróban is, mindenki egymás hegyén hátán. Én megvártam a lapomat és le is léptem. Meglátjuk milyen reakciók lesznek éjjel/reggel. :D
Kórház előtt vagy 200 fiatal mind pfizerre várt, egy két beszélgetést elcsípve volt aki pestről jött és még jöttek a szülei is hozzá. (basszus megöregedtem, furcsa volt a fűben ücsörgő 20 évesek kb mintha kerti buli lett volna.)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12712) mpo válasza blakey (#12709) üzenetére


mpo
veterán

Ezek szerint nem egységes a gyakorlat.
A Pfizer által gyártott kártyát kaptam először, amit vittem a 2. oltásra, most rajta a két oltás minden adata.
Az első után 20 perc, a második után 30 percet kellett várni.
Szóvá tettem, azt mondták, rájuk szóltak, hogy 30 perc kell.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#12713) Lauda válasza bilimbalam (#12706) üzenetére


Lauda
félisten

Pfizernél még 3 különböző szám is fel van tüntetve a nyomonkövethetőség miatt (gondolom).

Szerk: nem neked szántam. :)

[ Szerkesztve ]

(#12714) Parci válasza #86564352 (#12702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért azt tippelném, hogy nem a gamaleja intézet vakcinafejlesztői írnak arra a twitterre...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12715) Floyd80 válasza #86564352 (#12702) üzenetére


Floyd80
addikt

Pont most néztem egy német cikket, az oltások Trumpjának nevezik a Sputnik twittert.

Corona-Impfstoff Sputnik V bei Twitter: Der Trump unter den Impfstoffen - DER SPIEGEL

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12716) fatal` válasza nobela (#12705) üzenetére


fatal`
titán

Ha letöltöd a PDF-et, ott van benne sarzs-zsal együtt minden.

(#12717) proradeon válasza nobela (#12705) üzenetére


proradeon
őstag

Hát igen. Az EESZT honlapján nekem is ez a helyzet. Csak a papír alapú oltási lapomon látszik az oltás típusa.

A honlapon PDF-nek nyoma sincs.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#12718) Tewe013 válasza proradeon (#12717) üzenetére


Tewe013
őstag

A honlapon külön menüpontban lehet megnézni az oltási lapot.

(#12719) nobela


nobela
senior tag

Ez király, úgy látom ahány oltás annyi szokás :((

Bár persze miért pont ez működne normálisan...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#12720) Floyd80


Floyd80
addikt

Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs pénteki tájékoztatóján bejelentette, hogy mostantól nem muszáj kivárni az AstraZeneca-vakcina két adagja között március eleje óta bevezetett 12 hetes szünetet, aki igényli, akár hamarabb is megkaphatja a második oltást.
Ez azért meglepő bejelentés, mert a hosszabb intervallum bevezetése előtt maga az AstraZeneca közölte a legújabb kutatási eredmények alapján, hogy a második adag kitolásával magasabb lesz a vakcina hatásossága.

Telex: Nem biztos, hogy érdemes előbb kérni az AstraZeneca-vakcina második adagját

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12721) Drótszamár válasza proradeon (#12717) üzenetére


Drótszamár
őstag

Itt keresd: Egészségügyi és betegdokumentumok

COVID-19 Oltási lap

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#12722) _ATi_1 válasza nobela (#12719) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nem csak oltástól, oltóponttól is függ. Személy szerint találkoztam már kétféle Pfizer-es kártyával is.

(#12723) proradeon válasza Drótszamár (#12721) üzenetére


proradeon
őstag

& #12718 Tewe013

Köszönöm nektek a felvilágosítást! :) Megvan a PDF, és benne van az oltás minden adata.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#12724) Con Troll


Con Troll
senior tag

Elfogyott a fájzer, úgyhogy akkor se kínait se Astrát nem lehet foglalni. El is tűnt teljesen az időpontos aloldal. :DDD

(#12725) polonic válasza Con Troll (#12724) üzenetére


polonic
félisten

Meg van a 4 millió beoltott, elmúlt minden. Öröm boldogság. Már az oltás regisztráció oldal sem kell, mert minek.

(#12726) bigdady válasza zilazil (#12613) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kinainál egy a4-es lap van

(#12727) #86564352 válasza Floyd80 (#12720) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem ezt is azért pont most jelentették be, ma jött 324K AZ, és ne várjon mindenki Pfizerre. Aki el is fogadná az Astrát, a 3 hónap miatt sokan számolgatnak, hogy Pfizerrel előbb kész vannak, ha még várniuk kell 2-3-4 hetet akkor is. Ha egyéni kérésre nem kell kivárni a 12 hetet, akkor remélik kapósabb lesz ez is.

(#12728) Floyd80 válasza Con Troll (#12724) üzenetére


Floyd80
addikt

Megmondta, ma még lehet Pfizert kapni, aztán hetekig nem. Az is lehet aki ma kapott, a második oltás már kínaival lesz.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12729) blakey válasza Lauda (#12713) üzenetére


blakey
titán

Szputnyiknál LOT szám, szériaszám, lejárati dátum, semmivel sem különb a Pfizer. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12730) bigdady válasza Ivy.4.Ever (#12643) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezen én is csodálkozom. Többen voltak pfizeretni mint teraszozni :Y

(#12731) Ringman


Ringman
nagyúr

új becslés az usa eddigi átfertőződöttségére: a lakosság 35%-a kaphatta el:

More than a third of the US has been infected with Covid-19, CDC estimates

Roughly 35% of the population is estimated to have been infected with the virus that causes Covid-19 as of March, according to data shared Thursday by the US Centers for Disease Control and Prevention.
The agency estimates the virus has led to 114.6 million infections, 97.1 million symptomatic illnesses and 5.6 million hospitalizations from February 2020 to March 2021.

(#12732) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez.. ez... :Y
https://twitter.com/EuroSandor/status/1388146513063333892

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12733) polonic válasza Parci (#12732) üzenetére


polonic
félisten

8 perc volt végigsétálni a sor mellett.

(#12734) Sir Pocok válasza Parci (#12732) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Akkor ezt a két videót is nézd meg:

[link]

[link]

Azért van tájékozatlanság vakcina ismeretben is az az igazság.......

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12735) Ringman válasza Parci (#12732) üzenetére


Ringman
nagyúr

ún. bizalomhiány, ez az eredménye a hivatalos kommunikációnak. (van nyugati vakcina, nincs, várni kell rá, félrerakjuk, nem rakjuk félre, csak a keleti a jó, stb)

(#12736) forceberg válasza polonic (#12733) üzenetére


forceberg
veterán

Sok-sok ráérős és azonnal mozgósítható (bégegő) ember... :Y

(#12735) Ringman : Már bocs, de ennyi birkát... Politopikba való, de egy ilyen jelenetsor mutatja meg, hogy a magyarok miért érdemlik meg a vezetőiket... :( :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12737) Parci válasza forceberg (#12736) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nehéz kérdés ez, mert hát tényleg egy szavát sem hiszem én sem piktoréknak. oké, mi itten feketeövesre fórumoztuk magunkat és képben vagyunk oltásilag, de az átlag user nem feltétlenül, viszont ugyanúgy bizalmatlan.

szar ügy.

azért járványban én ilyen sorba be nem állok, aranylövésért sem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12738) Croft-21


Croft-21
őstag

Elvileg van egy EESZT Covid Control alkalmazás, amivel szintén lehet igazolni az oltottaknak a védettséget, csak azt nem találom, hogy honnan lehet letölteni az alkalmazást? Az eeszt oldalán is csak adatvédelmi tájékoztatót találtam az appról.

(#12739) Kékes525 válasza Floyd80 (#12720) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem érdemes kivárni a 12 hetet. Nem éri meg a kicsivel magasabb védelem, mert akkor kell a nagyobb védettség, amikor a járvány erősebb. A lazítások miatt most valamilyen mértékben megfog ugorni a járvány és ezért jobb ma egy, az első oltásnál nagyobb védelem, mint később egy maximális, amikor a járványadatok már jobbak lesznek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12740) Ringman válasza forceberg (#12736) üzenetére


Ringman
nagyúr

a szívesen sorban állás+félelem hogy valami elfogyik vsz. szocializmus hiánygazdálkodásából is adódik

(#12741) Con Troll válasza Kékes525 (#12739) üzenetére


Con Troll
senior tag

Én sem vártam ki a 12 hetet, pontosan azért, amit te is írsz. Nekem a 7. héten sikerült megoldani a második kört.

(#12742) #22743424 válasza Croft-21 (#12738) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerintem még csak tesztelik,hivatalosan még nem adták ki.

(#12743) bigdady válasza Kékes525 (#12739) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lancet szerint 22-90 nap között 76%-ot tud az astra egy oltása is így én inkább megvárom a 90-et addig jó a 76% [link]

[ Szerkesztve ]

(#12744) Soma01 válasza Kékes525 (#12739) üzenetére


Soma01
veterán

8 hétre pl., már jó?

[ Szerkesztve ]

(#12745) Ringman válasza #86564352 (#12710) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez jó hír, kérdés hogy az oltást valamilyen szinten kikényszerítik-e valamilyen adminisztratív intézkedéssel az iskolásoknál.

(#12746) forceberg válasza Parci (#12737) üzenetére


forceberg
veterán

Én is ugyanúgy bizalmatlan vagyok, főleg, hogy a kedden, 80 órája kapott Sino semmi észrevehetőt nem hozott. :D

Közben meg egyre több helyre jó a kínai is belépéshez. Tehát a kínai miatt nem kell a Balatonon nyaralni. :)

(#12740) Ringman : Viszont mi kicsit öregebbek talán ezért is jobban tudunk örülni az élet dolgainak, mert nem volt meg mindenünk gyerekkorunkban. Épp elég volt az is, de maradt újdonság a felnőttkorra is. Viszont ezt a fajta sorbanállást akkor sem tudom megérteni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12747) IG55 válasza Kékes525 (#12739) üzenetére


IG55
senior tag

Annak van realitása, hogy 1-2-3 hét múlva felkínálják a Pfizert is 2. választható oltásnak? Ha már az a hír járja, hogy nagyobb a védelem, ha kombinálsz. Mert akkor +1 a kivárás mellett.

(#12748) Ringman válasza IG55 (#12747) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs.

(#12749) Parci válasza Kékes525 (#12739) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom... ősszel megint járvány lesz, egy nyári astra jobban kitart az őszi szopórollerig

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12750) Tewe013 válasza Parci (#12737) üzenetére


Tewe013
őstag

Azért a kormány rossz kommunikációján kívül, volt még ebben a kilométeres sorban szerepe az (ellenzéki) médiának is. Igazaból mind2 oldalon ott kezdődött a probléma, h abbol csináltak politikát amiből nem kellett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.