Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Sweet Lou 6 válasza Elektrosokk (#12827) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nálam ugyanez, 3 hétig kellett mindennap rendelési időben több tucatszor hívnom a háziorvost, mire az asszisztens - felháborodva - felírta azt az enzimpótlót, amiből napi 5-re szükségem van... Én is Szputnyikot kaptam oltóponton, előtte a krónikus betegségemet kezelő szakorvosnál kérdeztem meg, hogy mennyire ajánlja. Háziorvost pedig az utóbbi évtizedben költözések miatt többször is váltottam, de mindenhol csak a szívást tapasztaltam, ez ilyen hungarikum szerintem...

sweetlou6.wordpress.com

(#12852) Parci válasza Kékes525 (#12850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem nem veszed figyelembe az egyéni élethelyzetet sem. például kirándulós, nem mozibajárós család, gyerekek már nem suliznak, ergo őszig most "jók". ősztől viszont nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12853) Parci válasza Sweet Lou 6 (#12851) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egészségügy nem most omlott össze... megvan a látszata a megfelelő ellátásnak, de sajnos egy részben kiöregedett és erősen hiányos réteg próbálja erőn felül életben tartani.

undorító, amit ezzel műveltünk az elmúlt 30+ évben :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12854) Kékes525 válasza Parci (#12852) üzenetére


Kékes525
félisten

Gyerekek már sokkal kisebb szerepet fognak játszani ősszel, mint amit eddig játszottak a járvány terjesztésében, mert őszre a gyerekek egy része is be lesz oltva. Pontosabban minden gyerek be lesz őszig oltva, akiknek a szülei azt akarják. Másrészt kinek adják át az esetleges fertőzést, ha már a szülők is védettek (oltástól, fertőzéstől)?

"szerintem nem veszed figyelembe az egyéni élethelyzetet sem. "

"Sem" Mit még?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12855) Kékes525 válasza Parci (#12853) üzenetére


Kékes525
félisten

"az egészségügy nem most omlott össze..."

Összeomolni csak egy eleve jól működő egészségügy tud. Ott az nagyon látványos. A magyar egészségügy "békeidőben" is megvolt roggyanva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12856) Ringman válasza Parci (#12848) üzenetére


Ringman
nagyúr

nevezzük úgy, hogy a lassú javulás folyamata van épp :), a jelenlegi mellkasi nyomás meg lehet bármi (pszichés is; a tüdő rendben van), a fizikai terhelhetőség az fogalmazzunk úgy, hogy nagyon alacsony.

favit végül nem szedem, háziorvos egyébként azt mondta, ha felírták sbo-n akkor szedjem, de amúgy ő most nagyon szétszórt, utána egyeztettem másokkal is, akik jobban képben vannak a gyógyszerrel és azt mondták, hogy ebben a szakaszban, meg amúgy ilyen enyhe tünetekkel inkább ne. alapvetően a favi is egy durva cucc.

clexane-t viszont be kell adni.

(#12857) Sweet Lou 6 válasza Parci (#12853) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Pont azért írtam, hogy "az elmúlt 10 évtizedben" :(

sweetlou6.wordpress.com

(#12858) attiati válasza Vampyr (#12838) üzenetére


attiati
veterán

Simán lesz egy ilyen újabb eszköz. Sokféleképpen tudják vegzálni.

Szerintem az egész védettségi igazolványnak nem az a lényege, hogy megóvjuk az emberek egészségét és ellenőrizzék az üzemeltetőket, hogy kiket enged be. Hanem a motiváció (kényszerítő erő), hogy oltasd magad + amit te is írsz.

[ Szerkesztve ]

(#12859) Ringman


Ringman
nagyúr

ha tegnap 109k első dózist adtak be, abból 100k volt pfizer, akkor a maradék sino-t vajon hány hónap alatt tudják ellőni, ha közben az mrns-es vakcinákon kívül is jön egy csomó oltóanyag?

szputnyikból van még kb 2-300k-s első körös dózis, annak szinte biztos, hogy lesz gazdája, de a sino-nak gyak befellegzett. (persze januárban még ezt nem lehetett így előre tudni)
oda kell adni valamelyik rászoruló országnak.

és továbbra is tartom, hogy az astrának is, ha megjön a janssen.

[ Szerkesztve ]

(#12860) Kékes525 válasza Ringman (#12859) üzenetére


Kékes525
félisten

A nyugati vakcinák adását "befagyasztják" és a nyitás további lépéseit is vakcinákhoz kötik, mint eddig tették is. Nem marad más, csak a kínai és az orosz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12861) Lauda


Lauda
félisten

Most következik az oltási terv nehezebb része,
2 héten át napi 150 ezer első dózist kell eloltani, ami nem tűnik egyszerű feladatnak, hiszen ennyi vakcinát még nem adtak be soha egy nap alatt. [link]

Nem is fog sikerülni, ha nem nyomatják orrba-szájba a pfizert. Látjuk milyen tömegek várják azt a vakcinát. Ha viszont kiengedik a pfizer csapot, akkor a hetekig várni kell rá kijelentés nem lesz igaz. Bár ez utóbbi sosem jelentett problémát nekik.(alapból is látni, hogy nem igaz, mivel májusban tartálykocsiszám ömlik a pfizer az országba)

(#12862) Kékes525 válasza Lauda (#12861) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem is fog sikerülni, ha nem nyomatják orrba-szájba a pfizert. "

Ez így van rövid távon a Pfizer megkerülhetetlen. Hosszabb távon nyomást lehet gyakorolni a népre. Eddig is azt tették. Ezért tudtak ennyi kínait és oroszt elsütni. Elengedték a járványt és az emberek félelmére alapoztak. Bevált, nálam is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12863) Ringman válasza Kékes525 (#12860) üzenetére


Ringman
nagyúr

az orosz mindjárt elfogy, azzal ne is számolj.

demokratikus jogok gyakorlásán kívül gyak. minden szabad már.

(#12864) Kékes525 válasza Ringman (#12863) üzenetére


Kékes525
félisten

Szinte teljesen elengedték a járványkezelést, ami ismét megnövelheti a járványt és az emberek félelmét. Pfizert nem adják ki, raktározzák, marad a kínai. Megy ez nekik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12865) Parci válasza Kékes525 (#12854) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy lesznek őszig beoltva a "gyerekek", élnek páran 12 év alatt is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12866) Parci válasza Ringman (#12856) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem jó döntés a favit elhagyni. jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12867) Kékes525 válasza Parci (#12865) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak nem olyan sokan, hogy a járvány szempontjából lényegesen számítsanak. Másrészt már sokkal kevésbé tudják hazavinni a fertőzést, mert a szülők többsége vagy így, vagy úgy, de többé-kevésbé védett lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12868) Barrios1983


Barrios1983
lelkes újonc

Sziasztok! Én 37 vagyok, nemrég volt egy sacroielitisem, kb 2 hete vagyok elvileg gyógyult, de vannak fàjdalmaim, klimicint szedtem rà. Csütörtök délutàn kaptam az első adag kínait, estére màr brutàl izom és ízületi fàjdalmaim voltak(még jobban fàjt mint a sacro), hànyinger, köhögés, egész éjszaka alig aludtam. Làz nem volt. Reggelre erős mellkasi fàjdalmam lett, zuhany alatt összerogytam, eszméletvesztés, fejem is bevertem. Hàt mivel ilyen tünetről nem olvastam eddig, gyorsan sürgősségire, megpusztulni azért nem akarok. Volt vagy 140es pulzusom. Kaptam egy szétràgóst, attól lejjebb ment. Azt mondta a doki hogy neki konkrétan az egyik kollégàja esett le a székről oltàs utàn, szóval nem egyedi eset, illetve a mellkasi fàjdalom sem volt neki ismeretlen. Két nap fekvés, szigorúan. Most így szombat délben is még iszonyúan zúg a fejem, brutàl ízületi fàjdalmak, a karom alig bírom emelni. Remélem a màsodik is ilyen jó lesz...

[ Szerkesztve ]

(#12869) Ispy válasza Barrios1983 (#12868) üzenetére


Ispy
veterán

Uhhh, azért ez para. Jobbulást!

Én meg pont a másik véglet, 20 perc után azt sem tudtam pontosan hová bökték be, azóta sincs semmi.

Kis fejfájás volt, de az lehet az idő miatt is.

Vakcinaroulette.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#12870) Madwe


Madwe
nagyúr

Astra 1- oltás utáni 34. Nap: konkrétan leszakad a kezem amibe az oltást kaptam :) lehet aki a 2. Oltás után újra érzi a kezét az még csak az első utózöngéjét éli meg :)? Parci mintha a sputnyikot a másik kezedbe kérted volna másodszor de az első helye fájt :)?

(#12871) Drizzt válasza Madwe (#12870) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem ami fura volt, hogy első és második héten fájt az egyik sípcsontom. Harmadik héten meg kemény fülzúgás, ami még most is tart, de enyhült. Illetve kétszer hirtelen elszabaduló pulzusra ébredtem, de az is olyan, ami oltás nélküli időszakban is elő szokott fordulni.

I am having fun staying poor.

(#12872) Ringman


Ringman
nagyúr

The Hot-Person Vaccine
The internet has decided that Pfizer is significantly cooler than Moderna—but why?

(#12873) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Mi április 11-én kaptunk Pfizert, nálam semmi, asszonynak fájt az oltás helye. Azóta nagyon sokat fáj a feje, hidegrázás, hányingere is van. Ez normális így 3 hét után?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12874) Kékes525 válasza Victoryus (#12873) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem az. Az is lehet, hogy más problémája van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12875) daneel_hu válasza Victoryus (#12873) üzenetére


daneel_hu
addikt

Covid kizárva?

(#12876) Madwe válasza Kékes525 (#12874) üzenetére


Madwe
nagyúr

Külföldi fórumokon elég sokan panaszkodtak ilyenre...

[ Szerkesztve ]

(#12877) Barrios1983 válasza Ispy (#12869) üzenetére


Barrios1983
lelkes újonc

Köszi, ja tényleg az, feleségem is kínait kapott előtte 1 nappal, neki semmi. Kinek mit dob.

(#12878) kw3v865


kw3v865
senior tag

Egy gyógyszerész srác legújabb írása [link] a vakcinákról. Nem másolom be, mert elég hosszú. Nagyon Sinopharm párti, ez már látszott a korábbi írásaiból is. Mindenesetre én nem értek a témához, ezért nem tudom megítélni mennyire állja meg a helyét az érvelése, egyébként szakirodalmi hivatkozásokat is linkelt.

(#12879) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Ha már a jövőről beszélgetünk, akkor véleményem:

Június végére a járvány valószínűleg radikálisan mérséklődni fog, helyi jelleggel lesznek fellángolások.

A magas átoltottság miatt, ha erőre kap a dél-afrikai variáns vagy a P1-es brazil-japán, a jelenlegi ismeretek szerint nem fog robbanás szerű járványt produkálni, mert nem minden esetben tudja megkerülni az immunvédelmet, a szakirodalom szerint ez egyénfüggő.

Az amerikai szakértők azt mondták egy CNN-es műsorba, hogy most alapvetően az időnyerés a legfontosabb. Nagyon sok a gyógyszer és vakcinafejlesztés ősszel lesz piacképes amivel gyakorlatilag a vírus ellen kiütéssel lehet győzni. Főleg a gyógyszer front lesz az erős, hiszen Romark és Pfizer gyógyszere gyakorlatilag képes lesz 80-90 százalékkal visszaszorítani a vírus replikációt biztonságosan, plusz jönnek ACE2 gátlók, amelyek a vírus megtapadását lehetetlenné teszik. Ne is beszéljünk az új oltásokról...

Szóval ez az első körös népesség immunizáció csak jelenleg időhúzásra elég a vírust nem fogja eltüntetni csak megfékezni.

Én nagyon optimistán látom az év második felét szerintem a COVID-t egy kezelhető megbetegedéssé fogjuk tudni tenni.

Remélem igazam lesz......

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12880) Ringman válasza Sir Pocok (#12879) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát nem tudom, ez max a gazdag országokra fog vonatkozni (ha eltekintünk a b verziótól: a pusztító járványtól, ami most van pl indiában és több körben mindenkin átmegy a fertőzés).

ott tartunk, hogy az eu+us+pár országon kívül az oltás nagyon le van maradva, olcsó vakcina gyak még nincs az astrán kívül, de már van 1-2 phase 3-ban, pl: [link] (1,5$/dózis lesz az ára)
be kellene oltani több milliárd embert, ezt nyilván nem mrns és tizenvalahány dollárnál drágább vektorossal lehet megtenni (ill. biztosan lesz vakcinadiplomácia/gyarmatosítás is).

ha nem kezdődik el a szegény országokban az oltás, akkor örök körforgás lesz ebből.

Mo-n a legnagyobb veszély szerintem az, hogy majd meghosszabbítjuk lovasberényig, aztán a kahaz oltóanyagtól kezdve lesz itt minden, pedig meg lehet nyugodni, az eu fejenként mindenkinek lefoglalt évi 2-2 db shotot az '22-re és '23-ra a fájzerből.

---
ha van oltóanyag, akkor megfelelő logisztikával 1-2hónap alatt végig lehet mindenkit oltani egy európai országban, legalábbis a jugoszlávoknak sikerült már majdnem 50 éve is ez a mutatvány

[ Szerkesztve ]

(#12881) daneel_hu válasza Sir Pocok (#12879) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igazad lesz.

Nincs mese, menni kell vissza dógozni’… sokaknak tudom ez nagyon fájdalmas. :DD Nem lesz hómofisz.

(#12882) Ringman válasza daneel_hu (#12881) üzenetére


Ringman
nagyúr

a homeoffice-nak meg van a maga helye, van akinek jobb, van akinek nem (én utóbbi halmazban vagyok, pre-covid béreltem magamnak irodát, de visszamondtam), a jelenlétiív-fetisiszta kishitlerek meg elmehetnek, oda ahová :)

(#12883) fatal` válasza daneel_hu (#12881) üzenetére


fatal`
titán

Nagyon sok helyen maradni fog a HO, legalább részben, nálunk is.

Én mondjuk be fogok járni, ha nem is minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#12884) Sir Pocok válasza Ringman (#12880) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Egyetértek, én is a nyugati országokra gondoltam alapvetően.

Dél-kelet Ázsiában, Afrikában egyéb szegényebb helyeken ez ki fog tolódni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12885) Ringman válasza Sir Pocok (#12884) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyon durva india helyzete, főleg hogy folyamatosan exportáltak vakcinát.

(#12886) S e t h


S e t h
nagyúr

Legjobb barátom családja márciusban esett át a fertőzésen, a felesége nagyon megszenvedte.
12 éves lánya mondhatni tünet nélkül vészelte át, viszont mostanában hőemelkedése lett, levert, fáradt.
Elmentek vérvételre és jeleztek nekik a rendelőintézetből, hogy azonnal menjenek kórházba, mert a kislány vérképe elég riasztó, szinte egy érték sincs referencia tartományban.
Egyéb részletet nem tudok, most hat hétig otthon kell maradnia, lehetőleg ágyban és semmi mozgás.
Az online oktatás miatt mással nem találkozott, csak a családdal.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#12887) Sir Pocok válasza Ringman (#12885) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én minden nap megnézem az indiai tudósításokat, mert a volt indiai IT-s kollégám osztja a FB-n.

A helyzet brutál, több millióan fognak meghalni. :( Eleve nincs oxigén még most se, gyakorlatilag akkor van esélyed a túlélésre ha van pénzed.

Gondolkoztam, hogy ezeket a napi híradásokat belinkeljem-e ide, de megvan a magunk problémája.

Mindenesetre összetehetjük a kezünket hozzájuk képest. OV az indiai miniszterelnökhöz képest csillagos 5-össel vitte a járványt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12888) Ringman válasza Sir Pocok (#12887) üzenetére


Ringman
nagyúr

pár napja linkeltem az imhe-modellt, szerintük tízmillió körüli valós új fertőzött is lehet - naponta. eleve nem tudnak 2 millió tesztet sem elvégezni egy nap, ez népességarányosan kb. 1500 teszt/millió lakos.

valahogy az erősembereknek nem megy ez a járványügy (modi, trump, bolsonaro)

(#12889) mozso válasza S e t h (#12886) üzenetére


mozso
senior tag

Mi pont emiatt nem megyünk suliba. Jobbulást neki.

(#12890) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Rajtunk is atmegy ugy fest a dolog. En karantenban voltam 2hetig, most 4napja tunetmentes vagyok. Viszont most meg a felesegem lett pozitiv. Akkor ilyenkor mint kontakt szemely en megint karantenba kerulok 10napra vagy hogy megy ez? Valakinek van infoja errol?

(#12891) Ringman válasza Exodion (#12890) üzenetére


Ringman
nagyúr

Te elvileg nem, de ha vannak gyerekek is és őket nem tesztelték még, akkor ők sajnos igen.

(#12892) Exodion válasza Ringman (#12891) üzenetére


Exodion
aktív tag

Gyerek meg nincs. Mondjuk nemtudjuk hogy ezt most mikent kell ertelmezni. Nekem volt pozitiv tesztem aprilis.13 -an (tuneteim meg - torokkaparas - kezdodtek aprilis.11-en). Felesegem teszteltek aprilis.14-en (gyorsteszt+orr/garat PCR: negativ) de 10nap karanten.

Aztan karanten 10napra letelt, tesztet nem kertek, de a munkahelye miatt teritesesen csinaltatnia kellett egy ujabb PCR-t, azon meg eredmeny: gyenge. poz/POZITIV. Mi a fenet jelent a gyenge pozitiv? Majd hetfon megmondja a haziorvosa, ha annyival megussza mint en akkor nem lesz baja. Remeljuk :)

(#12893) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Bocs, emiatt nem mennék át a lazába, de elég jó lett az EESZT új nyitóoldala ;]

(#12894) Depression válasza daneel_hu (#12795) üzenetére


Depression
veterán

"Szerintem az ország részben inkább azért -is- tart itt, mert az emberek egymással foglalkoznak saját maguk helyett. Neked, meg nekem, vagy bárki másnak nem kell megérteni, miért állnak sorban mások, mert ez kizárólag az ő dolguk", meg a 73 éves anyósomé aki nem kérte a kínait, és a 66 éves apámé, akinek be volt ígérve, hogy húsvétra minden regisztrált nyugdíjast beoltanak, csak eddig még semmivel sem került sorra. De helyettük inkább beadják annak, aki tolakszik a sorban.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12895) Micsurin válasza Depression (#12894) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A héten lehetett jelentkezni astrara és kínaira is, kb csak az nem tudott aki nem akart...

Nálunk az évfolyam kb 70% tudott időpontot foglalni. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#12896) Ringman válasza Exodion (#12892) üzenetére


Ringman
nagyúr

tippre azt, hogy határérték-közeli a pcr-teszt eredménye. amúgy az is lehet, hogy már átesett rajta ő is, még pozitív a tesztje.

(#12897) fatal` válasza Micsurin (#12895) üzenetére


fatal`
titán

Időseknek úgy tudom nem adnak Astrat, a kínai meg vagy kivált immunválaszt, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#12898) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Pfizer topik is van? Lehet ezek szerint külön topikja oltásoknak?

Érdekes, mivel a Látóasszony topikot radiátor moderátor uram olyan indokkal zárta le, hogy nem lehet több coviddal foglalkozó topik. :F

Én Szputnyikot kaptam, csinálhatok vajon ilyen néven blogtopikot?

(#12899) Drizzt válasza fatal` (#12897) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rosszul tudod, marcius 18. ota 18 felett barki kaphat Astrat itthon.

I am having fun staying poor.

(#12900) Exodion válasza Ringman (#12896) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ja az az erdekes hogy fajt a feje mar akkor is amikor az elso tesztet csinaltak neki meg azota is sokszor de hat negativ lett minden.
Nekem meg majdnem minden tunetem 1-2napig tartott.
- Kezdtem torokkaparas: 2nap
- Fejfajas: 1nap
- Vall, Gerinc, Derek-fajdalom: 2nap
- Szaglasvesztes: 7. naptol jott be, mar egesz jol erzek szagokat
- Izlesvesztes az erdekes tema mert csak a tejtermekek ize esett ki de nem is ettem oket csak a 10. napon, akkor jottem ra hogy az sincs, de igy a 13. napra ennek nyoma sincs.

Aranylag olcson megusztam. Hoemelkedesnek a kozeleben sem voltam, szaraz kohoges megvolt de arra is csak bronchostop-ot ettem, meg vitaminon kivul egy 6szemes antibiotikum kuram volt meg (Azitromicinnel) mert a garat/orrmandulaim mind begyulladtak. Szoval igy utolag hogy ennyivel sikerult meguszni jobb hogy atestem rajta, de nem kivanom senkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.