Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Parci válasza GypsFulvus2 (#12549) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is +fél fok és tagfájás az oltás másnapján (aznapján csak fájt a karom és a hónaljam), mára oké. oltási reakcióként ez semmi, tökéletes, de a minőségbiztosítási hírek a sputnikról azért engem is elbizonytalanítanak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12552) Lauda válasza Csatravi (#12541) üzenetére


Lauda
félisten

Közben délre a Honvédkórházban elfogyott a Pfizer oltóanyag.

A kórház hivatalos közleményt adott ki, amiben azt írják, hogy “az újonnan érkezőket csak Astra Zeneca vagy Sinopharm oltóanyaggal tudják beoltani

Hibátlan a szervezés....

(#12553) GypsFulvus2 válasza Parci (#12551) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát ja. Nem tudni, hogy ez a Brazil dolog most kamu, gyógyszergyárak háborúja, usákok aknamunkája, vagy tényleg komolyabb. Azért rengeteg embernek beadták már, sok országban, elvileg ellenőrzik a tételeket. Egy ilyen nagyságrendű hiba csak kibukott volna már korábban is. Remélem...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12554) kw3v865 válasza Lauda (#12552) üzenetére


kw3v865
senior tag

Esélyesnek tartom, hogy szándékosan történt így. Nyomást akarnak gyakorolni az emberekre, hogy ha már ott vannak, mindenképp fogadják el valamelyiket...

(#12555) Drizzt válasza Parci (#12546) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Four cases of rare clotting were reported following a second dose, but the MHRA did not say how many second doses had been given."
Ez Reuters cikkbol tegnaprol, valoszinuleg ugyanugy az MHRA adatok alapjan. Ebbol messze meno kovetkeztetest igy nem lehet levonni a masodik korrol. Annyi biztos, hogy nem nullazodik az esely. Viszont joval kevesebben es joval rovidebb ideje kaptak a masodikat, mint az elsot. Az egyel ezelotti kozles meg 1 eset volt a masodik dozis utan. Szoval van meg ott is esely arra, hogy felzarkozzon valamennyire.
En amugy 24. napnal vagyok, de legutobb publikalt ablak amit lattam: 4-28 nap.
A pulzusommal az oltas ota picit tobb problema van, de amugy is el szokott szallni, szoval nem latok egyertelmu osszefuggest, talan csak a tobblet stresszen keresztul.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#12556) Con Troll


Con Troll
senior tag

Operatív törzs: terheléses támadás áldozata lett az időpontfoglaló oldal, a támadást felelőtlen emberek követték el.

M1-en már biztos írják a szalagcímet: Időpontfoglalással provokált a lakosság
Agyrém ez az ország.

[ Szerkesztve ]

(#12557) catroot válasza forceberg (#12536) üzenetére


catroot
veterán

Egyébként kb igen.

Sokak szerint pl. a kínai oltás gyakorlatilag sz.rt sem ér, az is hülye aki felveszi.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12558) _ATi_1 válasza Drizzt (#12555) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, itt még az is fontos lenne, hogy amikor a második után fordult elő az eset, ott hány napra kapták a második dózist. Ha jól emlékszem, van ahol 28 napra adják. Ott azt is el tudom képzelni, hogy még az első vakcina okozta az esetet, csak már a második után.

(#12559) Ringman válasza Con Troll (#12556) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a standard szöveg: használja valaki az oldalt -> terheléses támadás.

(#12560) fatal`


fatal`
titán

"Terheléses támadás érteaz időpontfoglaláshoz szükséges informatikai rendszert – jelentette be az operatív törzs pénteki tájékoztatóján Kiss Róbert rendőralezredes. Az operatív törzs munkatársa szerint a támadást felelőtlen emberek követték el, de már kijavították, és várják az oltásra igényt tartók regisztrációját."

Felelőtlen emberek regisztrálni akartak, hogy legyen oltásuk.

A jobboldal oltásellenes. :DDD

(#12561) t72killer válasza Parci (#12488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra célzok, hogy elég kevesen lesznek ott "oltás után" még 1-2hónap múlva is, pláne második dózis után.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12562) Elektrosokk válasza Csatravi (#12541) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Itt vagyok az uzsokinál, gondoltam hogy készítek képet a sorról de nincs nálam a panoráma fej...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#12563) Ringman


Ringman
nagyúr

ez az oltás ilyen taktikai játék már?

várni kell, ha nagy a győzelmi kényszer, akkor van pfizer, ha nincs, akkor marad a sino?

(#12564) mpo válasza Con Troll (#12556) üzenetére


mpo
veterán

Az oltópontokat is terheléses támadás érte, mert sokan álltak ma sorba, miután időpontot kaptak. Felelőtlen emberek ők is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12565) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Az előrehozott második pfizer shot mögött simán lehet az, hogy ezzel akarják majd indokolni 2 hétig, hogy miért csak sinopharm és astra oltható.

(#12566) emvy válasza Con Troll (#12556) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem hiszem el :DDD ezt biztos csak viccbol csinaljak

while (!sleep) sheep++;

(#12567) mpo válasza Ringman (#12559) üzenetére


mpo
veterán

Lehet még adatszinkronizációs probléma is.
Ez lesz a válaszom, ha valakinél nem megy a Windows.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12568) catroot válasza Lauda (#12552) üzenetére


catroot
veterán

Itt nálunk lévő oltóponton is elfogyott... biztos boldogak voltak az emberek, akik ott kígyóztak az utcán.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12569) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Megkaptam az első oltást, de a második oltás ideje nem jó nekem. Ilyenkor mit tudok tenni?

(#12570) Ringman válasza Parci (#12548) üzenetére


Ringman
nagyúr

valahogy én is így vagyok vele, elölt vírus helyett jött az élő, akkor talán az mrns jobb lenne, bár j&j-ben még lehet kiegyeznék, de vsz. először úgyis méretek egy ellenanyag-szintet, hogy mennyire sürgős igazából az oltás.

(#12571) mpo válasza Ringman (#12563) üzenetére


mpo
veterán

Ma meg kell lenni a 4 milliónak.
Pont.
Ma reggel 3 913 550 volt, tehát már megvan.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12572) mpo válasza tothjozsi96 (#12569) üzenetére


mpo
veterán

Módosítsd a programot, mert az oltás fontosabb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12573) Con Troll


Con Troll
senior tag

Módosítják az AstraZeneca protokollt: lehetővé teszik, hogy fix 12 hét helyett hamarabb adják a második kört, oltópontnak vagy háziorvosnak kell jelezni az igényt.

(#12574) t72killer válasza mpo (#12571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mekkora pocséklás, csak 86 450db Pfizert kellett volna "árverésre bocsátani"...

#12573: egyáltalán az adagok rendesen ki vannak mérve ennél a szerencsétlennél? Az induláskori blama az volt, hogy 2x normál adagra kaptak valami 70% körüli védettséget, de fél+1x mennyiséggel lőve 90+% lett az eredmény. Persze a két oltás közt eltelt idő is komoly tényező lehet, nem ártana, ha az optimális védelem lenne a cél, nem a propaganda.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12575) UHHH válasza Con Troll (#12573) üzenetére


UHHH
senior tag

UK-ban 16 hétre adják az Astra-t már egy ideje... Itt is azt kéne.

A magyar korábban oltással kapcsolatban a forrás: CILI! :D

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#12576) mpo válasza emvy (#12566) üzenetére


mpo
veterán

Az oltásellenes baloldal rávette az oltáselleneseket és a vírustagadókat, hogy csináljanak úgy, mintha regisztrálni akarnának és ezzel a felelősen gondolkodó embereknek kárt okoztak.

Szerintem föl is vennének ezek után a szerkesztőségbe. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#12577) Sir Pocok válasza Con Troll (#12573) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Erről forrás?

Szerk:

Müller Cecília az AstraZeneca oltóanyaga ügyében azt mondta:

lehetővé tesszük, hogy hamarabb, ne csak 3 hónap különbséggel vegyék fel ezt az oltóanyagot az ezt igénylők, de ezt az igényt az oltóponton kell jelezni!

Müller Cecília szerint tehát fel lehet venni az AstraZeneca második adagját hamarabb, de ezt egyénenként kell jelezni az érintetteknek, akiknek orvosai egyéni felelősség szerint döntenek a megmaradó oltóanyagok felhasználásáról

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12578) Ivy.4.Ever válasza GypsFulvus2 (#12553) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A szlovákok már megállapították hogy a selejtet szórják ki az oroszok a nagyvilágba. Innentől kezdve szerintem már nincs min meglepődni.

(#12579) Madwe válasza Con Troll (#12573) üzenetére


Madwe
nagyúr

Forrás?

(#12580) emvy válasza Sir Pocok (#12577) üzenetére


emvy
nagyúr

(rossz helyre valaszoltam)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#12581) Sir Pocok válasza emvy (#12580) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Utána megtaláltam szerkesztettem is a hsz-t.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12582) t72killer válasza UHHH (#12575) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy ez-e az ideális. UK arra ment rá, hogy minél több első dózisos oltottjuk legyen, lesz.rva a gyártók ajánlásait - illetve így azért elég nagy tömegeket tudtak 50% körüli védettséggel +súlyos következményektől 90%-os védelemmel ellátni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12583) UHHH válasza t72killer (#12582) üzenetére


UHHH
senior tag

Kimutatták, hogy az első Astra tovább tart, mint a Pfizer. Emiatt is rakták át 16 hétre.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#12584) catroot válasza emvy (#12580) üzenetére


catroot
veterán

Most tényleg nem tudok már erre mit mondani, mert kimoderálnák. :(((

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12585) Micsurin válasza Sir Pocok (#12577) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Miért is jobb hamarabb felvenni ha alacsonyabb úgy a hatásfoka? :DDD

Ha valahova rohanna az ember a védelemmel akkor már rég elkésett a +2-3 hét miatt egyébként meg megint nem éri meg.

-----

Ezek azt se tudják milyen egy tisztes elárasztásos támadás. :DDD Ha ez a phoskazán állami szerverpark kapna egyet még a 11. hullám kezdetén is oltani kéne a szervertermeket. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#12586) Sir Pocok válasza Micsurin (#12585) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Mondjuk ez csak azért jó, mert ha pl. nekem is azt mondják, hogy figyi két hét múlva be kell járni melózni akkor előrébb tudod hozni. Viszont ha nincs rászorulva az ember felesleges rohanni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12587) Ezekiell válasza emvy (#12580) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egy screenshoton ennyi f*szágot rég láttam egyszerre :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#12588) Ringman válasza emvy (#12580) üzenetére


Ringman
nagyúr

támadásban vagyunk!

sikeres csúcstámadás lett belőle, ha a per capita halálozásokat nézem.

(#12589) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Gyerekek, ezt a szivatást sehol máshol a világon nem csinálják. :(

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#12590) mpo válasza Ringman (#12588) üzenetére


mpo
veterán

- mert a vakcina olyan mint a golyóálló mellény, a vírus lepattan róla
- utolsó ütközet
------
Jakab Ferenc: Borítékolható, hogy lesz negyedik hullám

Ha érted, akkor már elavult.

(#12591) Drizzt válasza _ATi_1 (#12558) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ezek az angol adatok, ott a kezdetektol 3 honapos idotavval adjak. Szoval nagyon kevesen kaptak meg masodik kort. De azert par millio mar valoszinuleg van.

I am having fun staying poor.

(#12592) Lauda válasza Lauda (#12497) üzenetére


Lauda
félisten

Azok, akik oltották, arról beszéltek, hogy iszonyatos a káosz, „éjjel fél háromkor jött az email az ottani intézménybe, hogy ma lesz ez az akció, senki nem számított rá. Szerintük teljesen nyilvánvaló, hogy a négymilliós nyitás és a közelgő foci-Eb miatt találták ki ezt hirtelen.”

(#12593) bigdady


bigdady
nagyúr

Nem a 4m lesz meg ma, ha ekkora a roham.. Ennyien vártak pfizerre? :Y
Élő:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12594) #86564352 válasza Ezekiell (#12587) üzenetére


#86564352
törölt tag

Te mondd, hogy kibertámadás, a te hangod mélyebb! ;]

Orvostudomány: 2. dózis + 2 hét, nem kellene még hepajkodni
Orbán: 1. dózis másnapján védettségi igazolvány, golyóálló mellény, utcabál, foci

Csernobil sorozat jut eszembe, amikor a cipőgyárból kinevezett párttitkár elvtárs letorkollta az atomfizikust.

viccország, memeország

az se gyenge a zótásellenesbalódal keze már Brazíliába is elér

(#12595) mpo válasza Lauda (#12592) üzenetére


mpo
veterán

A foci-Eb még másfél hónap, a 4. hullám előbb ideér.
A nagy álmuk (teltházas meccs) még meghiúsulhat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12596) Sped válasza bigdady (#12593) üzenetére


Sped
aktív tag

Jellemzően igen:

A Honvéd Kórház Hungária körúti oltópontján állítólag már egy kordont is kihúztak, és nem engednek újabb embereket beállni a sorba. Helyszínről jelezte kollégánk, hogy azt mondták a sorban állóknak, hogy már csak Sinopharm és AstraZeneca maradt, erre a tömeg 85 százaléka eltűnt. :D

Most már én is csak Pfizert akarok, nem érdekel semmi más. Még az oroszon gondolkodtam de egyik kollégámnak olyan brutális mellékhatásokat okozott, hogy az se kell. A nyugdíjas krónikus beteg szüleim Modernát kaptak, épp csak bepirosodott a szuri helye pár napra.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#12597) Madwe válasza Sped (#12596) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ez nem reprezentatív, balgaság ez alapján dönteni.
1. Időseket jellemzően kevésbé viseli meg az oltás mert gyengébb az immunrendszerük s immunválaszuk
2. Az hogy a te ismerőseid épp komoly lefolyással vészelték át az semmit nem jelent. Komoly lefolyása bármelyik vakcinának lehet kis %ban...

(#12598) mpo válasza #86564352 (#12594) üzenetére


mpo
veterán

„Ízlés kérdése, hogy ki mennyire hisz az orvosoknak és a matematikusoknak” – mondta Orbán.

Ezt nem én találtam ki most.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12599) Parci válasza Ivy.4.Ever (#12578) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, pont a szlovák "vizsgálat" az nulla, semmi, amiatt még nem ijednék meg a sputniktól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12600) t72killer válasza Sped (#12596) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

15% (vagy bármennyi) meg maradt, ami egyértelműen a mai hecc eredménye. "ha már kijöttem nem megyek haza oltás nélkül" alapon.

#12599: a brazil vizsgálat eredménye ("szaporodik a vektor") érdekes. Megilyeszteni mondjuk engem is kb annyira ilyeszt meg, mint amikor kolléga behozott pirított-fűszerezett bogárféléket :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.