Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Vesa válasza batagy (#13794) üzenetére


Vesa
veterán

Itt is 50 a ref. érték? Ennél kicsit többre számítottam az orosztól.

A tudomány a valóság költészete!

(#13852) bigdady válasza Vesa (#13851) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy oltás..

(#13853) batagy válasza Vesa (#13851) üzenetére


batagy
őstag

Igen, 50 a referencia érték. Ez a Synlab-os teszt.
Az a lényeg , hogy 50 fölött van. :)

Arra gondolok, mivel semmit nem éreztem az első Szputnyiknál (eddig a mai másodiknál se), hogy valószínűleg jó az immunrendszerem, viszont lehet hogy az AD26 vektor se tudott pont emiatt így elszabadulni, így kevesebb DNS-t juttatott belém. Nem értek hozzá, csak laikus eszmefuttatás! :)

(#13854) Vesa válasza batagy (#13853) üzenetére


Vesa
veterán

Az oltási reakció nem feltétlen áll egyenes arányban az immunválasz mértékével. Első oltás után ez jónak tűnik. Kíváncsi leszek a második után, ha csináltatsz még esetleg, majd írd meg please!

Páromnak is orosz lett, pénteken megy tesztre. Neki már lement a 2 dózis + 2hét. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13855) batagy válasza Vesa (#13854) üzenetére


batagy
őstag

Persze, megírom 3 hét múlva.

A 2 hét lehet, hogy túl hamar van még, az orosz esetén. A vektorosokra azt írtátok, hogy első héten a DNS vektorból RNS-t csinál az enzimrendszer. A második héten kezdi el feldolgozni a szervezet az RNS-t. És csak a második héttől kezdi a szervezet a tüskefehérjét felismerni. Ezért min 3 hétre érdemes ellenőrizni (a vektorosok esetén).

[ Szerkesztve ]

(#13856) tboj válasza Ispy (#13850) üzenetére


tboj
tag

Most változol át krokodillá ;]

Egyébként vasárnap-hétfőn nekem is volt egy kis váll"fájdalmam". Bár fájdalomnak nem nevezném, inkább ilyen fura zsibbadós, izomlázszerű érzésem volt, mintha elfeküdtem volna.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#13857) Sweet Lou 6 válasza Ispy (#13850) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az nyirokcsomó lesz, figyeld azért, pár napon belül múlni kellene.

sweetlou6.wordpress.com

(#13858) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bukarestben az indiai (gondolom b.1.617)

Érdekesség: vírus a rézbányából.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13859) Vesa válasza batagy (#13855) üzenetére


Vesa
veterán

Valóban így van, jobb lenne 3 hétre, de más miatt sajnos most kell mennie. A második dózist követő 14 naptól annak már egyértelműen látszania kell, hogy kialakult-e immunválasz. A mértéke valószínűleg nagyobb lenne a harmadik héttől, de most így jött ki a lépés.

A tudomány a valóság költészete!

(#13860) mpo


mpo
veterán

AstraZeneca-oltás és hazai trombózisos esetek - reagált a gyártó

Kérjük az érintetteket, hogy minden esetben tegyék meg a mellékhatásokkal kapcsolatos bejelentést a hatóság vagy vállalatunk elérhetőségein, melyet követően minden egyes eset részletesen kivizsgálásra kerül.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#13861) DrDobos válasza emvy (#13793) üzenetére


DrDobos
őstag

Linket tudsz honnan van a study? :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#13862) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.
Tegnap reggel megkaptam az orosz vakcina második adagját.
Azt hittem arra kell készülnöm tünetekkel kapcsolatban, mint az első adag után. Akkor éjjel izületi fájdalom volt és láz érzés, bár a testhőm nem volt magas. Másnap reggel-délelőtt azonban mérsékelt volt már és délutánra teljesen eltűnt.
Viszont ez a második adag durvább tüneteket produkál nálam.
Mondhatni a tünetek azonosak, de 2-3* erősebbek. Egy pokoli éjszaka után, 0perc alvást követően egyértelmű, hogy ebből egész napos pihi lesz ma, bár aludni biztosan nem fogok a folyamatos fúrások-kalapálások miatt. (panel)
Tudnátok javasolni valami "trükköt", hogy elviselhetőbbek legyenek a tünetek?

(#13863) #22743424 válasza mpo (#13860) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ja 😆

[ Szerkesztve ]

(#13864) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Astrara: [link]
Kanadaban 700k oltasbol 7 eset, 2 elhunyt. Itt azt irjak, hogy a Uk-ben masodik dozist 4.4M ember kapott, s abbol lett eddig 4 eset. Arrol nincs szo, hogy eltelt-e mar a 4.4M eseten a mostanaban veszelyes idoablaknak tartott 4 het.

I am having fun staying poor.

(#13865) mpo


mpo
veterán

Intő jel.

Beoltották a sziget lakóinak közel kétharmadát, de még ez sem volt elég egy újabb hullám elkerüléséhez
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#13866) mpo


mpo
veterán

16 milliárd megy kormányzati kommunikációra, amelynek fő célja, hogy az oltás beadatására ösztönözze az állampolgárokat.

Még rábeszélnek 4 millió embert, ez fejenként 4000 Ft-ba kerül.
A szerbek inkább odaadják a dupláját, nem a plakátozós, tévés, újságos haveroknak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#13867) Asbee válasza mpo (#13865) üzenetére


Asbee
veterán

Fertőzés oltással is van és lesz is. A lefolyása a nem mindegy. Felesleges ilyenekkel riogatni amíg ezekre nem térnek ki pontosan.

(#13868) Ispy válasza Sweet Lou 6 (#13857) üzenetére


Ispy
veterán

Erre gondoltam én is, de nem voltam benne biztos, hogy a véna alatt is van.

Még érzem a dudort, de a borogatás jót tett neki. Meg mintha a nyakam is befeszült volna. Jó kis cucc ez a kínai, már ha ehhez van köze.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#13869) mpo válasza Asbee (#13867) üzenetére


mpo
veterán

Nem szoktam senkit riogatni. A 62%-os oltottság ellenére ugrott duplájára a fertőzöttek száma.
A turizmusra gyanakszanak, illetve a vakcina mutánsra adott válaszára.

Ha nem pozitív a hír, akkor mindegyik riogatásnak számít, de inkább ténynek hívom (feltéve, hogy igaz).

Ha érted, akkor már elavult.

(#13870) Ringman


Ringman
nagyúr

pfizer vs. b117 és b1351:
2 oltás után jó a védelem, de az egy oltás utáni védettség ennek töredéke(!):
Great variants & #COVID19 vaccine news—Pfizer/BioNTech vaccine had great efficacy of 89.5% vs #B117 variant & 75% vs #B1351 variant for infection—but only with 2 doses.
The 1 dose efficacy was just ~29% vs #B117 & ~17% vs #B1351.
For severe disease #B117, efficacy was 100% for 2 doses, but 54% with one dose.
For severe #B1351, efficacy was 100% for 2 doses, but **0%** with 1 dose.

[link]

maga a study:
Effectiveness of the BNT162b2 Covid-19 Vaccine against the B.1.1.7 and B.1.351 Variants

[ Szerkesztve ]

(#13871) Lauda válasza mpo (#13866) üzenetére


Lauda
félisten

Az egyik a saját zsebükbe megy a cégeiken keresztül, másik az állampolgárokéba (menne). Nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#13872) viharhozo


viharhozo
addikt

Szegeny konteosok, megint at kell irni a gyogyszergyartok szerepet ebben a vilagraszolo osszeeskuvesben.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13873) polonic válasza Ringman (#13870) üzenetére


polonic
félisten

Melyik szám mit jelent? Nekem csak úgy van meg, hogy brit, dél-afrikai, stb variáns.
Gondolom, ez a kettő lesz az.

(#13874) bigdady válasza viharhozo (#13872) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt is kaptak az antivaxerek egy rohadt nagy pofont, tételesen cáfolva/elmagyarázva vannak a hülyeségeik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13875) Asbee válasza mpo (#13869) üzenetére


Asbee
veterán

Nem a tényeket kérdőjeleztem meg. De nem mindegy oltás mellett is tele vannak a kórházak, vagy kis náthával elvannak.

(#13876) Ringman válasza polonic (#13873) üzenetére


Ringman
nagyúr

b117 brit
b1351 d-afrikai

itthon a brit előfordulási aránya nagyon magas.

(#13877) Ringman válasza viharhozo (#13872) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt hiszem hogy ez mindenkinek érdeke, a gyógyszergyártók így sem járnak rosszul. (biztos van háttéralku - ami egyáltalán nem baj)

(#13878) Parci válasza batagy (#13853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sputnik a fázis 3-ban sem csinált "semmit" az első 17 napban, a 18. naptól kezdett elválni a placebo csoport az oltottaktól, a 19. napon ez egy teljesen reális eredmény.

viszont: én atom náthás vagyok épp, a semmiből. hét napja kaptam a második sputnikot, ami a brazilok szerint akár élő adenovírus is lehet. konte ON! :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13879) polonic válasza Ringman (#13876) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ezt így tudom. Csak a számok nem voltak meg.
Köszi.
Ez jó hír a Pfizer-ről.
Az indiai mutánsra leszek kíváncs. Annak van száma? :)

(#13880) Parci válasza polonic (#13879) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

b.1.617 és b.1.618

mindegyiknek van száma. call 1-800-mutant :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13881) Angel2014 válasza daneel_hu (#13846) üzenetére


Angel2014
addikt

50 vagyok 192 cm most 160 kiló. Pulzus van mikor este 160 felett.

2 éve minden nap jártam balettozni. itt 112 voltam.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13882) batagy válasza Parci (#13878) üzenetére


batagy
őstag

Köszi az infót!

(#13883) Parci válasza daneel_hu (#13846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

42, és most már csak 77 kiló a 178 centihez, megyek lefelé szépen, lassan, módszeresen, 75 a végcél, úgy, hogy némi izmot még fel is szedek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13884) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

25 nappal a második Sputnik V oltásom után. :U Tudom, ez csak egy gyors teszt, de engem akkor is meglepett.

[ Szerkesztve ]

(#13885) Ringman válasza Parci (#13883) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem covid alatt híznom sikerült a mozgáshiány miatt...

(#13886) Dr.NX válasza Parci (#13878) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az adenovírus mindenképpen élő, csak kiszedték a replikációhoz szükséges gént.
Az meg visszaszedi. :)
Both Ad26 and Ad5 were modified to remove the E1 gene to prevent replication. Large quantities of both adenoviruses are then produced by HEK 293 cells that have the E1 gene necessary for viral replication. Rarely, Ad5 can acquire the E1 gene from the HEK 293 cells, restoring its ability to replicate. Gamaleya has set an acceptable limit of 5,000 replicating virus particles per vaccine dose, and quality control documents state that tested batches contain less than 100 replicating virus particles per dose.
https://www.sciencemag.org/news/2021/04/russias-covid-19-vaccine-safe-brazils-veto-sputnik-v-sparks-lawsuit-threat-and

Elfogadom a sütiket.

(#13887) emvy válasza Dr.NX (#13886) üzenetére


emvy
nagyúr

"Az adenovírus mindenképpen élő" -- marmint amennyire a virus lehet elo. A virus nem eloleny -- celszerubb ugy gondolni ra, hogy nem inaktivalt, csak szaporodaskeptelen.

while (!sleep) sheep++;

(#13888) emvy válasza bulikavagyok (#13884) üzenetére


emvy
nagyúr

En ma voltam a Tritonlife-nal, ott tobb dolgot neznek (7 nappal vagyok a masodik utan). Majd riportalok.

while (!sleep) sheep++;

(#13889) Dr.NX válasza emvy (#13887) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, így pontosabb.

Elfogadom a sütiket.

(#13890) bulikavagyok válasza emvy (#13888) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az előbb elírtam, sry. :W 25 nappal az első, tehát 4 nappal a második oltás után.

(#13891) Nimda válasza Angel2014 (#13881) üzenetére


Nimda
addikt

A 160 feletti pulzus kezelést igényel. Nekem ilyenkor már jött a béta blokkoló. Egy házidokim mondta vala, amelyik gyertya kétszer erősebben ég, az hamarabb elalszik, szóval nem ellenkeztem. Igaz, én a pajzsmirigy problémák miatt is szedtem. De most is felmegy néha 100 fölé, séta, napi rutin 80-90, a nyugalmi 55-60 körüli, mindezt blokkolóval. Pár hét és én is 24h holter, magánba, mert közgyógyra is esélytelen bejutni hamarabb. Van még napi rendszerességgel olyan finomságok is, mint a ritmuszavar, ami teljesen random és néha perceken keresztül jön hullámokban. Éjjel nincs panasz, rendesen alszom. Vérnyomás normális.

[ Szerkesztve ]

(#13892) NavySeal válasza Parci (#13883) üzenetére


NavySeal
senior tag

46, 176cm, 78kg. Hajóvonták találkozása tilos :)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#13893) Ringman válasza mpo (#13866) üzenetére


Ringman
nagyúr

mi lesz a szöveg?
tippre valami hasonló: ne hallgassanak az oltásellenes baloldalra!

(#13894) Parci válasza emvy (#13888) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kicsit korai volt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13895) Drótszamár válasza Angel2014 (#13881) üzenetére


Drótszamár
őstag

TSH-t (pajzsmirigy) nem néztek a laborban?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#13896) Parci válasza Dr.NX (#13886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, így teljesen, de így nem fér bele egy élő mondatba............ ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13897) Parci válasza bulikavagyok (#13884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez sajnos gyanús -- a sputnik sima S-fehérjére céloz, az a biosyntexnek illene kimutatnia. :(

ja, hogy 25. napon. hááát, not great, not terrible. volt oltási reakció az első shot után? beleférhet, hogy az még nem annyira hatott, csak a második, annak viszont több idő kell még.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13898) bulikavagyok válasza Parci (#13897) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mindkét oltás után tapasztaltam mellékhatásokat. Az első durvább volt, hőemelkedés, úthenger feeling, extrém fáradság... kicsit később pedig elég komoly mozgásszervi panaszaim voltak (hosszú napokig). A második oltás után csak hőemelkedés, és pár órás ízületi fájdalom.

[ Szerkesztve ]

(#13899) bigdady válasza emvy (#13888) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elisa ellenanyag vagy elisa oltás utáni védettség vizsgálat?

[ Szerkesztve ]

(#13900) fatal` válasza bulikavagyok (#13884) üzenetére


fatal`
titán

Az első után 25 nappal ez még korai volt szeirntem. Meg nem száz százalékos a gyorsteszt.

Menj majd el laborra szerintem, én ezt tervezem, de csak kb. 3 hét múlva (hétfőn kaptam a másodikat).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.