Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) t72killer válasza weiss (#13240) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet ezzel az előrehozott 2.adaggal egy nyár végi mutánsjárványra próbálnak előkészülni :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13252) fatal` válasza bulikavagyok (#13246) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, akkor nyomtatok egyet.

#13248: Thx.

(#13253) Kékes525 válasza t72killer (#13251) üzenetére


Kékes525
félisten

A nyár nem igazán véd a koronavírus fertőzésekkel szemben, mivel a fertőzések döntő többsége zárt térben történik, ott pedig semmilyen szerepe sincs az UV-nak. A nyár egyetlen előnye, hogy a vírus szórásban szerepet játszó iskolák zárva vannak. Tehát a 4. hullám bármikor elindulhat. Sőt most a legvalószínűbb, mert a nyár végére már elég nagy lesz az átoltottság és az átfertőzöttség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13254) Tewe013 válasza Kékes525 (#13245) üzenetére


Tewe013
őstag

A szöveg nem azt írja, h a technológiát védik, hanem az eredményeket, mivel hatalmas költségekkel jár egy 3. fázisos teszt és a technológia miatt egy másik cégnek nem kéne sajátot készítenie.

(#13255) Ra3 válasza Ringman (#13249) üzenetére


Ra3
őstag

Anyám (70) szombaton kapta a második Pfizert, elsőnél nem volt semmi, tegnap ki volt dőlve egész nap, ma már kicsit javul.
Apám ugyanakkor kapta, nála semmi gond.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#13256) t72killer válasza Kékes525 (#13253) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nyári szünet nem kis előny, és az sem, hogy a bulik jó időben áttevődnek kültérbe. Bár utóbbit totál átírják a mutánsok, amik úgy tűnik lényegesen jobban tudnak kint is terjedni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13257) t72killer válasza Tewe013 (#13254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De egy másik gyárnak ugyanúgy le kell folytatnia a klinikai teszteket, hiába egyezik a gyártási elv.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13258) blakey válasza fatal` (#13244) üzenetére


blakey
titán

Némileg eltér a második nyilatkozat, első oltással kapcsolatban is vannak kérdések. Az elsőnél vitt nyilatkozat nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13259) pit stop válasza Dare2Live (#13213) üzenetére


pit stop
addikt

Sok oltásellenes van, meg mint látszik ha be is adatta, akkor második oltástól rettegő/félő - olyan esetekre, amik széles körben lettek tesztelve, és természetes immunválaszt is már méregnek élik meg.
Erre ráengedni oltásmixelést, amiről széleskörű vizsgálatok nincsenek csak sejtések... - oltásellenesek elégedetlen dőlnek hátra.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#13260) Ringman


Ringman
nagyúr

„Beoltottak egy gyereket tehénhimlővel, és elkezdett bestiaként négykézláb járni, tehénként bőgve, bikaként tülekedve”

A 19. század elején, néhány évvel a legelső vakcina feltalálása után már csecsemőzabáló szörnyekről, szándékos marhaszifilisz-terjesztésről és isteni haragot kiváltó bestialitásról károgtak az oltásellenesek. Mindez abból indult ki, hogy a fekete himlő ellen az emberre alig veszélyes tehénhimlő felhasználásával védekeztek, több millió emberéletet megmentve.

(#13261) Ezekiell válasza Ringman (#13260) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ebből annyi derül ki, amit eddig is tudtunk: idióták mindig is voltak, csak most az internettel jobban lehet őket látni és hangosabbak. Elég néha benézni a lazatopikba... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#13262) fatal` válasza blakey (#13258) üzenetére


fatal`
titán

Na, most akkor már ellentmondó információk a topicon belül is. :D

És a másodikra valót be lehet valahonnan szerezni, hogy ne a helyszínen kelljen kitöltögetni?

(#13263) Parci válasza Kékes525 (#13245) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, valahogy pont ezzel érvelt, de nem ismerem a gyártást ilyen szinten, szóval simán lehet, hogy megvezetett. szegény lassan tényleg kipontozza magát, mert ha ez ilyen ordító baromság, akkor az emberben felmerül, hogy másban mennyire kompetens tényleg vajon?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13264) Ringman válasza Ezekiell (#13261) üzenetére


Ringman
nagyúr

pont ez az...

(#13265) Parci válasza blakey (#13258) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na:
- van egy teljesen azonos nyilatkozat, mint az elsőnél
- és van egy plusz nyilatkozat, az első után tapasztalt mellékhatásokról

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13266) Ringman


Ringman
nagyúr

elérkeztünk a tömeges oltás korába:

Napi új fertőzöttek száma: 1219 (az előző napihoz képest -373)
Napi új halálos áldozatok száma: 106 (az előző napihoz képest +5)
Kórházi ellátást igénylők száma: 4872 (az előző napihoz képest -159)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 572 (az előző napihoz képest -15)
Napi mintavételek száma: 13753 (az előző napihoz képest -7577)
Az első dózissal oltottak száma: 4 073 149 (az előző napihoz képest + 8945)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 2 077 160 (az előző napihoz képest +60810)

(#13267) Kékes525 válasza Tewe013 (#13254) üzenetére


Kékes525
félisten

:N A nyugati vakcinákra ez nem állna fenn? Hol vannak az esetleges lehetséges vetélytársak? Alig vannak olyanok, akik ezt a technológiát alkalmazzák. A 3. fázis vizsgálat amúgy sem erről szól. Ott egyenként kell feltüntetni az embereket, az egészségügyi adatait, életkorát, nemét, az esetleges mellékhatásokat, elkapta e a fertőzést avagy sem, ha elkapta akkor mikor és az milyen súlyosságút. Ezt nem lehet copy-paste-el kimásolni, mert azonnal lebuknak az ellenőrzéskor. Ez semmilyen, a másik cég által használható információt sem ad. A szükséges dózisokat az első és második fázisban már az esetek többségében belövik és azt megadták, továbbá a technológia leírását is, amelyeket amúgy is ismernek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13268) bulikavagyok válasza Parci (#13265) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Tőlem (szombaton) nem kérte senki a plusz nyilatkozatot. Sem a bejáratnál a segítők, sem az oltószobában az orvos. Szerintem az orvosok megelégszenek azzal ha szóban nyilatkozol a mellékhatásokról.

[ Szerkesztve ]

(#13269) Parci válasza bulikavagyok (#13268) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván dönthet úgy egy hely, hogy pörgeti a témát és nem foglalkozik vele. velem kitöltették helyben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13270) bigdady válasza fatal` (#13262) üzenetére


bigdady
nagyúr

10 perce fogadták el a régit oltoponton :)

(#13271) bigdady válasza Ringman (#13266) üzenetére


bigdady
nagyúr

Május 1

(#13272) Chesterfield válasza bigdady (#13270) üzenetére


Chesterfield
senior tag

felvetted a második oltakozást?

[ Szerkesztve ]

(#13273) Gothmog válasza Coyot (#13230) üzenetére


Gothmog
aktív tag

60+ krónikusoknak is tolták a Sinopharmot. (Pl. édesapám is - cukorbetegséggel, magas vérnyomással - azt kapott, szóba sem került, hogy mást ajánlanának helyette.) Máskülönben az oltás leírásában is benne van, hogy lehet krónikus betegeknek adni, amennyi a betegség karbantartott/nincs akut fellángolás. (Az, hogy ez eléggé pongyola megfogalmazás egy vakcina leírásban, jogos észrevétel lenne, de nem ez most a lényeg benne.)

Egyébként a 60 alatti oltottakba vegyétek bele az egészségügyi dolgozókat, tanárokat, de vszg. a rendvédelmi dolgozókat és még egy rakat külön meg nem nevezett, de aktív korú csoport ebből kapott. (Meg persze később, főleg a kisebb praxisoknál, a válogatós fiatalok is sorra kerülhettek, ha kellően sokat nyaggatták a háziorvost, hogy nekik "csak a Pfizer, esetleg a Moderna a jó".)

Endure. In enduring, grow strong.

(#13274) daneel_hu válasza Ringman (#13266) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nyögvenyelősen de meglesz a 4 500 000 nyárra.
A maradék fogja generálni a negyedik hullámot ősszel. (antivaxxerek, hülyék stb...)
Ez a hullám már közel sem lesz akkora mint a harmadik. Lezárások sem lesznek.

(#13275) mpo válasza fatal` (#13244) üzenetére


mpo
veterán

A 2. Pfizerre a kapott oltási igazolást vittem, amire rávezették a 2. adatait.
Kikérdeztek, kitöltötték a kérdőívet, aláírtam.
30 percet kellett az igazolásra várni.
Szerdán lesz 14 napja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#13276) Alexios válasza weiss (#13240) üzenetére


Alexios
veterán

Én szintén ma reggel voltam, ugyanúgy astra, viszont az Albert Flórián úton a dél pestiben, időpontot nem nagyon néztek(mármint a lapon lecsekkolták rajta vagyok-e, de hogy időrend szerint legyen sorrendben azt nem), személyit tőlem sem kértek, de lakcímkártyát igen (hozzácsatolták a beleegyező laphoz), 15-20percet oltás után várni kellett aztán a papírra, és én 12 hétre kaptam a következő időpontot(július 26)

(#13277) Gothmog válasza Ringman (#13266) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A professzordoktorminiszertelnökúr ("aki megkapja az oltást, arról (azonnal) lepattannak a vírusok") nemrég még azt vizionálta, hogy a 4 millió után 7-10 nappal meglesz az 5 millió beoltott. Szlávik ma már "néhány hetet" említett.
Hiába, ha nincs Pfizer vagy Moderna, nem tódul a nép. Ha nagyon nem akar majd pörögni a mutató, akkor legfeljebb megint kitalálnak valami aljasságot/bedobnak valami ötletet. A lényeg, hogy mindig nekik kell, hogy igazuk legyen.

Endure. In enduring, grow strong.

(#13278) bigdady válasza Chesterfield (#13272) üzenetére


bigdady
nagyúr

Családon belül voltak ma ketten 2. oroszon. Nekem ho vége a 2. astra. Te mikor mész? Mész? :)

[ Szerkesztve ]

(#13279) Kékes525 válasza Ringman (#13266) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon lelassult az oltakozás, valószínűleg a felajánlott keleti vakcinák miatt. Most már szinte csak azok az emberek maradtak akik kimondottan nyugati vakcinát, főleg Pfizert akarnak. Így mikor lesz nyájimmunitás, akár megközelítőleg is? Még az 5 millió beoltott is kérdéses. Most fog elválni, hogy a kormány mennyire akarja az oltakozást. Ha igen, akkor le kellene venni a kínai vakcina erőltetését a napirendből.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13280) t72killer válasza Kékes525 (#13279) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Leveszik - vagy legalább visszavesznek belőle, ahogy érkeznek a Pfizer+Moderna szállítmányok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13281) koncsik válasza Ringman (#13260) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezért került 160+ évbe a feketehimlő felszámolása a vakcina előállítása után...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13282) mpo válasza Kékes525 (#13279) üzenetére


mpo
veterán

Így mikor lesz nyárimmunitás, akár megközelítőleg is?
Ez a nyárra vonatkozó nyájimmunitás egy szóban? :)

Most fog elválni, hogy a kormány mennyire akarja az oltakozást. Ha igen, akkor le kellene venni a kínai vakcina erőltetését a napirendből.
Most melyik ujját harapja meg? :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#13283) weiss válasza Alexios (#13276) üzenetére


weiss
addikt

Franc aki érti.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#13284) Ringman válasza Kékes525 (#13279) üzenetére


Ringman
nagyúr

spontán nemzeti konzultáció történt. ;)

(#13285) Kékes525 válasza t72killer (#13280) üzenetére


Kékes525
félisten

Legyen neked igazad. :R Én szkeptikusabb vagyok ebben.

mpo

"Ez a nyárra vonatkozó nyájimmunitás egy szóban?"

Igen, nyelvújító vagyok. ;]

"Most melyik ujját harapja meg? "

Hát ez az! Ha tartani akarja az oltakozás sikerének hangsúlyozását akkor igen. Ha nem, akkor elveszti az egyetlen fegyverét a járványhelyzet kezelésének tematizációjában.

Ringman

:K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13286) Ringman válasza daneel_hu (#13274) üzenetére


Ringman
nagyúr

nyáron már a diákokat is elkezdik oltani, az önmagában százezres nagyságrend. ha oltják a 16-18 éveseket, ill. majd a 12-15 éveseket, akkor ezzel párhuzamosan ki is lehet venni őket a kivételek közül, vsz. ezt meg is fogják lépni.

attól is függ a szám, hogy meddig erőltetik a kínait, én jövő héten csináltatok egy antitest-szint mérést, aztán meglátom, hogy mennyire érek rá oltani, ha igen, akkor megvárom az mrns-t, vagy max a janssent elfogadom.

(#13287) Chesterfield válasza Kékes525 (#13279) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Egyelőre nekem még 4 hét a második.
Gondolkozom az előrehozatáson.

(#13288) daneel_hu válasza Ringman (#13286) üzenetére


daneel_hu
addikt

Janssen szerintem nagyjából ugyanaz mint a Sputnik I.

(#13289) Ringman válasza daneel_hu (#13288) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb ja, csak arról több publikus infó van.
mire én oltanék (min 2 hét, ha minden OK), addigra szputnyik sem lesz, most szórják ki a maradék 1-200k-t, ezért nem is írtam opcióként.

(#13290) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Házidokim azt mondja, hogy a körzetében Astra és Sputnik oltott nem került kórházba, pfizer és modernás már igen.

(#13291) fatal` válasza Kékes525 (#13279) üzenetére


fatal`
titán

Nekem sok ismerősöm van, aki elfogadná az oroszt is, de nincs. Ellenben van Astra, ami nyugati, de azt nem kérik.

#13288: Szerintem mire ő sorrakerülne, nem lesz már Sputnik. Van még 200e adag, amit vizsgálnak, aztán vége. Még tartoznak az oroszok 200e második adag leszállításával és aztán vége, leszállították a rendelt mennyiséget.

#13290: Ez szerintem semmit nem jelent, egészségügyis ismerős számolt már be kórházba kerül Astrasról is, sajnos. Sputnikkal meg nem oltanak olyan nagyon régen.

[ Szerkesztve ]

(#13292) Parci válasza Chesterfield (#13290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon számítanak a részletek, de nekem is az jött vissza, hogy vannak dupla pfizeresek kórházban, meg kínaisok, meg astrások, bezzeg sputnik nem. nézzük meg egy hónap múlva...

(viszont azt is hozzátették, hogy ugyan kórházban vannak, de jellemzően nem tragikus a helyzet)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13293) #86564352 válasza Chesterfield (#13290) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez így kevés információ. Hány évesek a szereplők a történetben, milyen alapbetegség, hány dózis, milyen viselkedés szabályok betartására, elkapták-e a vírust közben, pontosan miért kerültek kórházba? Másik körzetben lehetséges fordítva.

(#13294) Kékes525 válasza fatal` (#13291) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, csak leegyszerűsítettem a képet. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13295) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Persze, ezt csak "érdekesség"-ként írtam be, nyilván nem lehet erre alapozni semmit.

(#13296) daneel_hu válasza Parci (#13292) üzenetére


daneel_hu
addikt

ORFI-s dokinéni infó = nincs Astrás, Sputnikos kórházban.
Viszont azt is mondta, hogy aki oltás ellenére bekerült, azért távozott is a kórházból és nem tepsiben. :)

(#13297) OPiiPO válasza Parci (#13265) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez a plusz nyilatkozat honnan tölthető le? Itt kerestem, de csak az első körös hozzájáruló nyilatkozat van fenn.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13298) Parci válasza OPiiPO (#13297) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom, mert én is csak helyben (margit kórház) szembesültem vele

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13299) Ezekiell válasza daneel_hu (#13296) üzenetére


Ezekiell
veterán

aki oltás ellenére bekerült, azért távozott is a kórházból és nem tepsiben
És kb ennyi a lényeg.

Ettől még biztosan lesz/van olyan is, akit sajnos elvisz a Covid oltás ellenére is. De a másik X ezret, akit elvitt volna, meg nem viszi el, és ez a fontos.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#13300) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

Hétfőre új funkcióval bővült az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) felületén elérhető oltási időpontfoglaló rendszer, az új menüpontban már a vakcina típusára is lehet szűrni az időpont foglalásakor. Egyelőre két oltóanyag, az AstraZeneca és a Sinopharm közül lehet választani.

alakul ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.