Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) mozso válasza Lauda (#12497) üzenetére


mozso
senior tag

Fincsi tömeg lesz mindenhol emiatt... Pont ma viszem a szüleimet a 2. Pfizerre :-(

(#12502) Nimda válasza _ATi_1 (#12496) üzenetére


Nimda
addikt

Ma sputnik második kör. Az elmúlt napokban szív panaszaim voltak. Tegnap doki, mert már nem bírtam tovább. Napi 5mg bétablokkoló. Magas vérnyomás, pulzus, diszkonfort. Ma már jól érzem magam, kiváncsi leszek oltás után.

(#12503) Kékes525 válasza daneel_hu (#12453) üzenetére


Kékes525
félisten

Az a 40 000 kicsit sok ebben a rendszerben. Az egy másik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12504) _ATi_1 válasza Madwe (#12498) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, én is a tüskefehérjék termeléséhet tudtam kapcsolni.
Másrészt a trombocitopéniás eseteket is 10 nap után regisztrálták, ennek tudatában azért erős kijelenteni, hogy kizárt dolog az összefüggés a vakcina és a tünetek között, ha 10 nap után van.

Nimda: Azért ez is elég kellemetlen. :( Volt valamilyen vizsgálat, vagy csak gyógyszert kaptál?
Jobbulást.

[ Szerkesztve ]

(#12505) mpo


mpo
veterán

A másik topikban írtam Nepálról, hamar indiai állapotok lesznek, de a hírekben még nem szerepel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12506) Nimda válasza _ATi_1 (#12504) üzenetére


Nimda
addikt

Régen volt egy pajzsimrigy gyulladásom, egyelőre most csak vmérés, és időpontra nagyrutin. Lehet ez újúlt ki, ezért a blokkoló, mert már nagyon durva volt a tünet. Lehet nincs köze az oltáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#12507) Kékes525 válasza t72killer (#12462) üzenetére


Kékes525
félisten

Amire te gondolsz (mérnöki mérések) ott a módszerek "egyszerűbbek", kevesebb tényezőtől függnek, kevesebb változatuk van és régóta kidolgozottak, így volt lehetőség a mértékegységek egységesítésre. Viszont a biológiában ez inkább módszerfüggő. A biológia sokkal bonyolultabb (nagyságrendekkel több változó van), mint a fizika. Itt is lehetne egy egységesítés, van is, de azok már a jól bevált régebbi módszerek esetében van meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12508) _ATi_1 válasza Nimda (#12506) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nagyon sok esetet olvastam, ahol nem aktív fázisban lévő betegséget erősített fel az oltás, ezért simán el tudom képzelni, hogy ez a helyzet... ráadásul a Sputnik kimondottan ellenjavallott pajzsmirigy betegség esetén.
Esetemben van egy sok éve diagnosztizált asztma, ami nincs kezelve, mert sosem volt tünete. A nehézlégzést talán ezzel lehet magyarázni, a többi tünetemre nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#12509) Kékes525 válasza Vesa (#12464) üzenetére


Kékes525
félisten

Én sok beszélgetését hallottam, eléggé kritikus most is. Azonban mint laborvezető nem teheti meg, hogy az esetlegesen nagyon erős bírálatai miatt a teljes laborja szívja meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12510) Nimda válasza _ATi_1 (#12508) üzenetére


Nimda
addikt

Hát eddig nem volt bajom már évek óta, ezért nem ellenkeztem a sputnikra. A háziorvosom szerint beadathatom a második kört is, meglátjuk mit mond rá az oltóorvos. Asztmám is van, de az most nem okoz tüneteket.

(#12511) DarkByte válasza Lauda (#12497) üzenetére


DarkByte
addikt

Én is sorban állok már lassan egy órája itt Szegeden. És még fogok is úgy tűnik pár órát. Zseniálisan meg van ez szervezve, az az igazság.

(#12512) Ringman válasza Sir Pocok (#12500) üzenetére


Ringman
nagyúr

az eddigi statok alapján a napi fertőzöttek száma × 0,04 (3,5 és 5% közötti) = későbbi elhunytak száma.

elhunyt 182 ember, de +15 ember van lélegeztetőgépen, nem jó irány (remélem csak egy napi kilengés)

(#12513) Ringman válasza mpo (#12499) üzenetére


Ringman
nagyúr

Lényegtelen, hogy a héten hány százezren kaptak oltást, hogy meglegyen a 4 millió.

ez az új sikermérce, az 1. oltás száma.

(#12514) _ATi_1 válasza Nimda (#12510) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Sok sikert a másodikhoz. Én szivesen olvasnám a későbbi tapasztalataid.

(#12515) mpo válasza Nimda (#12502) üzenetére


mpo
veterán

Sürgősen menj kardiológushoz, akár maszekban is.
Ha megelőzheted a nagyobb bajt, (infarktus), tedd meg.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12516) Ringman


Ringman
nagyúr

12 hónapos antitest-vizsgálatra keresnek Sinopharm-önkénteseket

Eközben a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja a kínai Sinopharm oltásra várakozók között egy olyan nyomtatványt osztogat, amelyben 12 hónapos önkéntes antitestvizsgálatban való részvételre invitálják az aláírót.

(#12517) kk75


kk75
tag

Gondolatok az elmúlt 1 év Covid eseményei alapján :

Én úgy látom hogy egy szűk embercsoport (korrupt politikus, gyógyszer multi, stb), továbbra is csak a gyors meggazdagodással, profit belapátolásával van elfoglalva, mindegyik a "maga lovát dicséri", ha a vakcina nem használ vagy halált okoz, arról sem ők tehetnek.
A gazdag országok felvásárolják a készleteket, a szegény országoknak semmi nem jut.
Ezek a vakcinák valószínűleg csak átmeneti védelmet fognak nyújtani, ezért állandóan "emlékeztető" oltásokra lehet szükség.
A többszörös, későbbi mutációk ellen pedig semilyen vakcina sem fog hosszútávú védelmet nyújtani.

Én úgy gondolom hogy az emberi faj is része lehet a 7. Nagy Tömeges Kihalási Eseménynek, melynek fő okozója saját maga.

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#12518) tboj válasza DarkByte (#12511) üzenetére


tboj
tag

Nálunk az SZTE-n rektori-kancellári körlevélben hirdetik a dolgozók számára, hogy ma lehet menni a Vasas Szent Péter utcai oltópontra Pfizerért. Még jó, hogy tegnapelőtt voltam kínaiért, így nem kell most tolonganom. :D

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#12519) emvy válasza kk75 (#12517) üzenetére


emvy
nagyúr

> A többszörös mutációk ellen pedig semilyen vakcina sem fog hosszútávú védelmet nyújtani.

Semmilyen? :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#12520) PuMbA válasza kk75 (#12517) üzenetére


PuMbA
titán

" szegény országoknak semmi nem jut."

:F Sok Sinoparmot kapott Dél Amerika és Afrika is és folyamatosan kapják.

[ Szerkesztve ]

(#12521) Rolly válasza #32839680 (#12471) üzenetére


Rolly
veterán

ismerősi körben 4-5 emberről tudom, hogy AstraZenecaval oltották... 4-ről mást nem tudok... 1 kórházban van trombózissal...

(#12522) _ATi_1 válasza tboj (#12518) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Páromnak pedig előrehozták a második adag Pfizert 22. napra az eredeti 5 hét helyett, így holnap lesz esedékes. Egyelőre nem sikerült megfejteni az okát. :F

(#12523) Elektrosokk válasza PuMbA (#12520) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Meg már tervezik hogy a mi adónkból beoltanak minden rászorulót a világban. Ami persze nem probléma, de remélem nem csak az EU fogja pénzelni.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#12524) Csatravi


Csatravi
senior tag

Összeomlott az oltási regisztrációs portál
A Pfizer népszerűsége leverte a szervert.

(#12525) Csatravi válasza _ATi_1 (#12522) üzenetére


Csatravi
senior tag

Lett elég Pfizer, így aztán lehet pufogtatni. Végre nem csak a kínaira lehet jelentkezni.

(#12526) fokukac válasza Csatravi (#12524) üzenetére


fokukac
nagyúr

ugyanekkor ugyanitt:

Versenyt indított az oltásszervezők között az operatív törzs – mondták a Népszavának nyilatkozó háziorvosok. Kaotikussá vált az oltásszervezés miután néhány napja megnyitották a közvetlen online jelentkezési lehetőséget is, de a háziorvosoktól sem vették el a feladatot. - Miután ugyanazon betegek több forrásból kapnak meghívást ugyanarra az oltásra, csak a telefonáláskor tudjuk meg, hogy már máshonnan is kapott időpontot a páciensünk.
Miközben folyamatosan telefonálunk, tíz páciensből hat-héttől az a válasz, hogy már van időpontjuk vagy oltásuk. Így sokkal kevesebb vakcinát adhatnak be a háziorvosok, mint azt tervezték, illetve amennyi oltóanyaghoz jutottak, ráadásul egy csomó energiájuk megy el feleslegesen a szervezéssel is. "

profi szervezés, tiszta XXI. század, na

Közben ezrek állnak sorba a kórházaknál, hátha kapnak. Zseniális.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12527) Peat;) válasza #32839680 (#12471) üzenetére


Peat;)
veterán

Én 4-5 embert ismerek, magamat is beleértve akik ASTRA-t kaptak, ugye mind első shotos.
Komoly baj nem történt senkinél, szerintem ez nem is jellemző és felesleges tartani tőle. Sok gyümölcs, zöldség, folyadék!

Tünetek:
Hőemelkedés, enyhe karfájdalom 2 ember.
Láz, komolyabb karfájdalom a többiek.

Nekem oltás napján(azt se éreztem hogy belémadták, utána karom sem fájt), hőemelkedés indult és 38-nál vettem be bogyót, mert a bogyók általában megnyomják pár tizeddel még a lázat mielőtt csökkentenék, csak a nagy lázpárti dokik erről nem beszélnek és így terhelik túl a kisgyerekek, idősek szívét pl. Este már a karom is éreztem.
Másnap totál KO voltam, szabit kellett kivennem, hőemelkedés/láz.
Harmadnap már jobban voltam, gyengeség, ilyesmi. A karom elég sokára jött helyre, kb 4-5 nap mire elmúlt a gyulladás (forró volt és piros kb 15 cm átmérős foltban).

Szóval én olyan Astrással még nem találkoztam akinek ne lett volna legalább hőemelkedése tőle, biztosan van, de gyakori hogy kiüti az embert.

Ezek a cikkek hogy minden 4. embernél van oltás tünet ordas nagy kamu ez biztos. A pfizerrel együtt emlegetik, na ott meg egy ismerősnek se volt semmi baja az első oltás után (ott 2. után van inkább), ezért is oltják a terhes nőket vele.

Itt is masszívan megy a kavar, mért nem lehet elismerni hogy egyiknek több a nyűgje mint másiknak és ESETLEG ha már házidoki adja be astrát akár ki is írhatna egy nap táppénzre...de nem én vegyek ki szabadságot, mert egy nap miatt nyilván nem megyek vissza...pár cég felismerte már, pl erste és mindenkinek ad egy szabadnapot aki oltásra megy. Megértük hogy egy profitorientált vállalat humánusabb mint az egészségügy, ouch. :)

(#12528) Nimda válasza _ATi_1 (#12514) üzenetére


Nimda
addikt

Az oltóorvos elhalasztotta a második oltást, a vizsgálatok végéig.

(#12529) forceberg


forceberg
veterán

A keddi Sino shot után hétvégén lehet (ellenjavalt-e) sportolni?
Csak a szokásos rendszeres, nem feszített tempójú, de kb. 15km / 5-600m szintemelkedésű túrára gondolok.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12530) balojazz válasza Csatravi (#12525) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ööööö. Nem. Nincs elég.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#12531) Viktoár válasza Rolly (#12521) üzenetére


Viktoár
addikt

Arról aki kórházba került több információ kellene. Nem, kor, betegségek, szedett gyógyszerek, életmód, kórelőzmény, stb.... Ez így hogy 5-ből 1 kórházba került elég félrevezető lehet.

Üdv:Viktor

(#12532) Con Troll


Con Troll
senior tag

A kórházakat megrohamozták az oltatni akarók, többszáz méteres sorok alakultak ki a kórházi oltópontoknál.
[link]

Igy aztán tuti biztos, hogy holnap lehet menni szotyit köpködni a stadijjonba. ;]

(#12533) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Az angol AZ rogosodes adatok legujabb update-je:
[There were 209 cases in the UK of the rare combination of blood clots with low platelet counts following being vaccinated the Oxford-AstraZeneca jab, with 41 deaths, up to April 21.] Azert no ez a szam sajnos. 1:100000 korul van a trombozis esely, ennek majdnem 20%-a meghal. Oszinten szolva szivesebben vennem, ha itt is le lehetne cserelni a masodik kort Pajszerre.

I am having fun staying poor.

(#12534) catroot válasza Con Troll (#12532) üzenetére


catroot
veterán

Egyszerűen siralmas az egész.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12535) #22743424 válasza tisn (#12479) üzenetére


#22743424
törölt tag

Most nem azért de szted magyarisztánban kivizsgálják az ilyen eseteket? NEM
Ami velem történt kivizsgálták vagy a mi a munkatársam szomszédjával (65 éves)?
Ő egy héttel az AZ oltás után után kapott agyi infarktust. Hálistennek csak annyi baja van, hogy gondolkodnia kell egy ideig azokon a szavakon amit mondani szeretne.
Ami engem illett jeleztem a doktoromnak 3 hete hogy továbbra is igényt tartok a covid -19 elleni oltásra Pfizert szeretnék. A héten kaptam választ, hogy az ügyem intézés alatt vann.
Én már a kezdetektől oltás párti voltam, vagyok és leszek is. Csak tényleg tisztában kellene lenni az esetleges mellékhatásokkal. :)
Majd ha ne adj isten megmakkanok a Pfizertől akkor megmakkanok. Hajlandó vagyok ezt is bevállalni. :) Ez az én döntésem.
Legfejebb nem írok többet amit sajnálok.

(#12536) forceberg válasza catroot (#12534) üzenetére


forceberg
veterán

Hiába, csak a márkás oltás kell, olyan a Fájzer, mint a Rolex óra :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12537) Csatravi válasza balojazz (#12530) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ahhoz lett elég, hogy a 2. oltás eredeti időpontját (21.nap) újra tartani lehessen a 35 nap helyett.

(#12538) mpo válasza Con Troll (#12532) üzenetére


mpo
veterán

Azok állnak sorban, akik nem vették be a táblázatban szuggeráltakat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12539) mpo válasza Csatravi (#12537) üzenetére


mpo
veterán

Ha már meglenne a 4 millió, akkor nem hozzák előre.
Csak addig megy a hajtás, amíg az meg nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#12540) _ATi_1 válasza mpo (#12539) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Viszont ha valaki megkapja a második oltását is, az nem növeli a beoltottak számát országunk statisztikájában, mert az első oltottakat számolják.

(#12541) Csatravi válasza Con Troll (#12532) üzenetére


Csatravi
senior tag

Minden szervezetten megy. Szervezett káosz! :(

(#12542) balojazz válasza Csatravi (#12537) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nekem jó lesz a 35. Kb 21-30 nap az antitest maximuma az első után, teljesen jó a 35 is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#12543) mpo válasza _ATi_1 (#12540) üzenetére


mpo
veterán

Igazad van, tévedtem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12544) _ATi_1 válasza balojazz (#12542) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Vélhetően mindenkinek ugyanolyan jó lenne a 35 nap is, mint a 22. Itt csak az a kérdés, hogy mi áll a döntés hátterében. Eddig a 35 napra az volt az érthető magyarázat, hogy minél több ember juthasson első oltáshoz. Most előre hozzák 22 napra úgy, hogy több százezren várnak még Pfizer oltásra és továbbra is a vakcina a szűk keresztmetszet.

(#12545) Con Troll válasza mpo (#12538) üzenetére


Con Troll
senior tag

És bíztató, hogy jó sokan vannak az olyanok, akik nem veszik be a propagandát.

Én is beállnék egyébként, ha nem lenne bennem már az astra, de krónikus betegségek miatt úgy voltam vele, hogy az első adandó alkalommal megyek oltásra, így pedig astra jutott.

(#12546) Parci válasza Drizzt (#12533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem találom hirtelen, de vajon hány szívták meg a második oltás után? (eddig az volt, hogy az első után 20 napig "jellemző", utána már nem annyira)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12547) Madwe válasza Parci (#12546) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én pont ugyanerre lettem volna kíváncsi...

(#12548) Parci válasza Madwe (#12547) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amúgy azért picit várom már, hogy anyafej is megkapja a másodikat és túllegyünk az egészen, nyilván a sputnik sem csodaszer ilyen téren, csak nincs dokumentálva :(

majd a valamikori 3. shotnak pedig qrvára mrns-t szeretnék. vagy update-elt elöltet.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12549) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Tegnap megvolt a Szputnyik 2. oltásom. Még hazatekertem az oltópontról 17 km-t, de aztán levert a lábamról. Kb. olyan, mint életed legrosszabb másnapossága, amit hubertus és a legótvarabb kannásbor keverésével értél el. Fejem szétszakad, gyenge vagyok, mint az őszi légy, 14 órát aludtam. De ennyi, hőemelkedés nem volt; 36.8-ig ment fel, ami fél fokkal több a megszokott hőmérsékletemnél, de még mindig lepkefing. Ha nem lesz semmi más, és kialakítja a védelmet, akkor a Gamaleja Intézet tiszteletére megtanulom oroszul az Amuri Partizánok Dalát... :D

"majd a valamikori 3. shotnak pedig qrvára mrns-t szeretnék. vagy update-elt elöltet."

Dettó.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12550) Csatravi válasza balojazz (#12542) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nekem is jó a 35 . Már elő is vettem a rövid ujjú pólót meg az FFP2 maszkot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.