Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) steele80 válasza OPiiPO (#12346) üzenetére


steele80
senior tag

Sajnos a legnagyobb probléma, hogy a jelenlegi rezsim teljesen alkalmatlan a vírus elleni védekezésre. Teljesen átláthatatlan statisztika hamisító. Az egész járványkezelést teljesen rossz irányból közelítik meg. Minél kevesebbe kerüljön és minél több hasznot hozzon. Az oltási igazolványhoz nyújtott kedvezmények egyenes következménye a feketézés. A propagandamédiában megszólaló szakértők inkább politikusok már mint szakértők. Az emberekben nagy a kétely és a gyanakvás. Ne legyen igazam, de a 4. hullám tarolni fog! Én március közepén regisztráltam és tegnap kaptam kínait, úgy, hogy letelefonáltam a háziorvosommal, hogy legyen már valami, mert az ismeretségi körömből aki hetekkel utánam regisztrált is megkapta már. Én kínait kaptam, ez jutott talán jobb lesz mint a semmi.

(#12352) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Valaki összefoglalná mi a baj az Ad5-tel?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12353) Kékes525 válasza Elektrosokk (#12336) üzenetére


Kékes525
félisten

:N "Az influenzavírusok a legönzőbb vírusok közé tartoznak, és általában mindig egyedül fertőzik meg a testet, míg az adenovírusok szívesen osztoznak más kórokozókkal."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12354) Kékes525 válasza Lauda (#12322) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Az első után milyen tüneteid voltak (összehasonlítva a másodikkal)?

2 A másodikat is ugyanabba a karba kaptad?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12355) Gothmog válasza Sir Pocok (#12352) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ha igazak az állítások, akkor lehetnek olyan szállítmányok, amelyekben olyan verzió van belőle, ahol elfelejtették "kikapcsolni" a replikációs képességet. Magyarán el tud szaporodni a szervezetben. Valószínűleg maximum egy náthán kívül más problémát ebben az esetben sem okoz, viszont ha igaz a hír, akkor azért gázos a helyzet, mert jól jelzi - a poénkodó sztereotípiákból ismert - ruszki minőségbiztosítási rendszer hiányosságait. (És ugye, ha ennyire hanyagok, akkor simán lehet legközelebb durvább hiba is.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#12356) Kékes525 válasza Rive (#12330) üzenetére


Kékes525
félisten

A technológia jó, valószínűleg ez minőségbiztosítási hiba. Persze ez is súlyos probléma.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12357) Sir Pocok válasza Gothmog (#12355) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Lehet hogy most hülyeséget kérdezek, de akkor több fehérje is fog keletkezni nem? Hiszen több adenovírus lesz a szervezetben ergo.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12358) Parci válasza Sir Pocok (#12357) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet. ahogy több potenciális probléma is keletkezhet, mert így nehezebben tartható kontroll alatt az egész. hogy ne menjünk messzire, én laikusként eleve valami ilyesmit értettem a trombocitopéniáról olvasgatva is, hogy az a gond, hogy túl sok a tüskefehérje és túl agresszív a válasz, ezért az átvérzés...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12359) tisn válasza fatal` (#12343) üzenetére


tisn
addikt

bocs. elirta a 444 :)

(#12360) tisn válasza Gothmog (#12355) üzenetére


tisn
addikt

nalunk minden szallitmanyt ellenoriznek elmeletileg, ilyenkor nem tunne fel, hogy nem sikeresen inaktivalt az oltoanyag?

(#12361) Sir Pocok válasza Parci (#12358) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Mondjuk ez igaz.

Ha rohadt sok a tüskefehérje az nem biztos, hogy jó az immunrendszer számára. Gyakorlatilag amíg tud a vírus és a fehérje is szaporodik szegény szervezet meg fut az esemény után... :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12362) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Friss: Döntött az EP: nem kell elfogadni a keleti vakcinákat a tagállamoknak

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12363) Ezekiell válasza tisn (#12360) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, ez attól függ, hiszel-e az ellenőrzésben, és annak mélységében... Ezt nem fogjuk tudni megmondani.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#12364) Ringman válasza Sir Pocok (#12362) üzenetére


Ringman
nagyúr

várható volt, így az egyes tagállamok egyéni döntése lesz az engedélyezés.
délen vsz. el fognak mindent fogadni, mint ahogy azt a görögök is jelezték.

nem tudom akkor mi lesz, ha a szputnyik megkapja az ema-engedélyt, visszamenőlegesen is rendben lesznek az oltások? (csak akkor ki garantálja hogy azok megegyezőek voltak az engedélyezettel?)

(#12365) Ezekiell válasza Ringman (#12364) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elkvileg visszamenőleg is elfogadott lesz a Szputnyik, igen. Garantálni meg.. hát, látod hogy semmit se lehet. :)

Jobban vagy, minden rendben?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#12366) Ringman válasza tisn (#12360) üzenetére


Ringman
nagyúr

a legutolsó kínai szállítmányt 1 éjszaka alatt ellenőrizték le...

[ Szerkesztve ]

(#12367) blakey válasza Ringman (#12364) üzenetére


blakey
titán

csak akkor ki garantálja hogy azok megegyezőek voltak az engedélyezettel? - Bakker, ez bármelyikre igaz lehet, ez már túl van tolva. A most szállított amerikai vakcinák p. 1:1-ben ugyanazok mint amikor engedélyezték őket? Mint hallhattuk, olvashattuk, ott is előjöhetnek a problémák.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12368) daneel_hu válasza Ringman (#12364) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha túlélted = mehetsz.
Ha meg nem, akkor úgy is mindegy nem fogsz menni sehova se. :((( ;]

Probléma lenne ha nem lenne EMA-engedély, San Marinot is már komplett beoltották vele.
Mondjuk én lexarom, maximum nem megyek oda ahova nem elfogadott.

(#12369) Ringman válasza daneel_hu (#12368) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

vsz. szinte mindenhol engedélyezni fogják egyesével. (déli és keleti államok tuti)

(#12370) mozso válasza kw3v865 (#12316) üzenetére


mozso
senior tag

Április 30-án 4 olyan gép jön, amivel Delhiből haza tudsz jutni.

(#12371) bazsi83vp válasza Ringman (#12366) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Azt azért tudod, hogy itt mintavételes ellenőrzés van?
Pl kiveszik kb minden 10.000. darabot és a 600.000-es tételnél csak 60 minta van. Hamar megy ez. :)
A lényeg az, hogy a szállítmány több szekciójából veszünk mintát.
A maradék 599.940 pedig mehet a felkarokba.

[ Szerkesztve ]

(#12372) Ringman válasza Ezekiell (#12365) üzenetére


Ringman
nagyúr

Jobban vagy, minden rendben?

alapvetően nincs nagy probléma (csak a magas pulzus teljesen leszedál), a favi szedése erősen kérdéses így min. 2 héttel a fertőzés után negatív antigénteszttel.

meg pihenni kell(ene), ami így a 3. héten már elég terhes

(#12373) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

#posztcovid #longcovid #poszt-covid #long-covid

"Dr. Komaroff ugyanakkor megjegyezte, hogy a „long-COVID” betegek gyakran panaszkodnak légszomjra, és a folyamatos anosmiára (íz- és szagérzés vesztésre), ami nem jellemző ME/CFS-ben. Korábbi adatok szerint a CFS tüneteinek kb. 10%-a különböző fertőző megbetegedések után legalább egy évig fennáll, és ha 2021 végéig 200 millióan betegednek meg COVID-19-ben, akkor 20 millió „long COVID”-ossal kell jövőre számolnunk."

OTSZ link

[ Szerkesztve ]

(#12374) emvy


emvy
nagyúr

Masodik Sino utan azert nem vagyok fenyesen. Igazabol meg sem tudom mondani, mi a baj, csak ugy valahogy a bal felem fejtol derekig kicsit .. olyan homalyos.

while (!sleep) sheep++;

(#12375) daneel_hu válasza Ringman (#12372) üzenetére


daneel_hu
addikt

"meg pihenni kell(ene), ami így a 3. héten már elég terhes"

Vedd komolyan a pihenést, evést és főleg a folyadékbevitelt.
Minél kevesebbet pihensz annál nehezebben rázod le magadról ezt a fost.

(#12376) Madwe válasza emvy (#12374) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mennyivel vagy utána? Remélem hamar összekapja magát a szervezeted! :)

(#12377) Ispy válasza emvy (#12374) üzenetére


Ispy
veterán

mondjál még ilyeneket, most 1 hónapig parázhatok, kösz :D

ph szerver is bekapott valami vájruszt? ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#12378) emvy válasza Madwe (#12376) üzenetére


emvy
nagyúr

Tegnap keso delutan kaptam.

while (!sleep) sheep++;

(#12379) Ringman válasza daneel_hu (#12375) üzenetére


Ringman
nagyúr

tudom :(

csak ev-ként nem mindig egyszerű, de amit tudtam, már átütemeztem a megrendelőkkel.

(#12380) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az imprinting-téma időközben tisztázódott megnyugtatóan? Az mRNS mellett nekem az nem túl megggyőző érv, hogy "erősebb immunválaszt" vált ki, mint a hagyományos vakcinák, ez továbbra is lehet több darab de elavult típusú antitest.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12382) Elektrosokk válasza Ezekiell (#12363) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ma a korményinfón volt is egy erre irányuló kérdés, hogy a kínia vakcinákkal feltünően gyorsan az oltópontokhoz értek...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#12383) daneel_hu válasza Ringman (#12379) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem is ez volt.
A cég egyik legnagyobb megrendeléssorozata közben estem ki 2 hétre. Úgy, hogy közben emiatt 3 ideiglenesen felvett ember is ott volt, tehát bőven ott kellett volna lenni.

Viszont összességében megoldották, és az egészségem meg sokkal fontosabb mint a pénz.

(#12384) t72killer válasza Elektrosokk (#12382) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mai EU-s fejlemények tükrében ez összhangban áll a kormáyzat izolációs törekvéseivel. Ideális pont a fiatalabb korosztály külföldi utazgatását nehezíteni.

#12381: engem az lepett meg nagyon, hogy az első hullám nem durrant be náluk. Emberek egymás hegyén-hátán, mocsok a köbön, higiénia 0.0...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12385) Lauda válasza Kékes525 (#12354) üzenetére


Lauda
félisten

Itt írtam az első oltás tapasztalatairól: [link] ;)

Igen, ugyanoda kértem. A másodiknál jóval erősebb volt a fájdalom a vállban/izomban , éjszaka is alig pihentem, pumpált a szívem. Másnapra a fájdalom enyhült, délutánra lett 37 fokos hőemelkedésem és gyenge voltam egész nap, szívem ugyanúgy dolgozott, olyan érzés volt, mintha úgy "tekerne" az ember szíve, mintha kézzel szorítanád és nehezebben tudna dolgozni. Fura egy érzés volt. Az oltást követő 2.-3. napra mindez (fájdalom, hőemelkedés, szorító érzés a szívben) elmúlt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12386) emvy válasza emvy (#12378) üzenetére


emvy
nagyúr

Pulzusom fix 58, szoval semmi extra (par utessel magasabb, mint szokasos).

while (!sleep) sheep++;

(#12387) mpo


mpo
veterán

A 18-24 évesek 14%-a, a 25-49-es korosztály 30%-a legalább egyszer oltott,
a kétszer oltottak a 18-24 közöttiek 3,6%, a 25-49 közöttiek 7,4% arányban vannak.
Ennyit a nyitásról és a focimeccsről.

Ha érted, akkor már elavult.

(#12388) FіkuszKukіsz válasza mpo (#12387) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

49 felett már nem is lehet meccsre menni? Semmi értelme ennek a statisztikának.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#12389) kw3v865 válasza mozso (#12370) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ja, gondoltam. De a mai világban ez már mindegy, mert max. 1-2 nap alatt amúgy is körbe lehet repülni a világot, annyi, hogy nem 1, hanem több átszállással, nincs már sok jelentősége. Itt csak egy megoldás lenne: teljesen lezárni az EU határait. De az nem fog megtörténni sajnos.

(#12390) mpo válasza FіkuszKukіsz (#12388) üzenetére


mpo
veterán

Itt a többi korosztály.
[link]
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#12391) Ringman válasza daneel_hu (#12383) üzenetére


Ringman
nagyúr

az egészségem meg sokkal fontosabb mint a pénz.

:K ebben egyetértünk. csak 1-2 dolog van, ami tényleg nem várhat, aztán a munka nagy részét meg egyedül kell csinálnom. (tervezés, mindent nem lehet kiadni alvállakozónak)

(#12392) Parci válasza emvy (#12374) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sputnik 2 is ilyen kicsit nekem. kemény 37,2 fokig párszor elszaladtam, de amúgy csak fáj a vállam, hónaljam és olyan... vacak érzet van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12393) blakey válasza Parci (#12392) üzenetére


blakey
titán

"pussy"-k vagytok. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12394) tboj válasza Ispy (#12377) üzenetére


tboj
tag

Ne aggódj, biztos nem lesz vészes, és legalább kiderül, hogy nem csak placebót kaptunk. :D

Amúgy nekem azóta sincs konkrétan semmilyen reakcióm az elsőtől így majd 30 óra elteltével, éjszakát is nyugiban végig aludtam. Még a karom sem fáj, max. néha érzem picit a szúrás helyét, ha épp úgy mozdulok, de ezt nem nevezném fájdalomnak sem.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#12395) RAiN91


RAiN91
őstag

Sinopharm, 2. oltás után 10 nappal antigén IgG teszt: 28,5 AU/ml. A referencia 10-1000, tehát megvan a védettség, bár nem valami sok.

[ Szerkesztve ]

(#12396) t72killer válasza RAiN91 (#12395) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Furcsa, Kékes kollégáéknál nem negatív lett a 48as érték :F? Biztos másféle teszt :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12397) tothjozsi96 válasza RAiN91 (#12395) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én úgy tudom ez az érték 50-től számít védettnek, nem?

(#12398) RAiN91 válasza tothjozsi96 (#12397) üzenetére


RAiN91
őstag

A kapott leleten 10-1000 van feltüntetve. Háziorvos szerint is rendben van.

(#12399) Parci válasza blakey (#12393) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyikünk sem az ágyban jajong, meg sem éreztük, épp együtt betonozunk, csak nektek írtuk be ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12400) tothjozsi96 válasza RAiN91 (#12398) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Érdekes, pár napja tartott egy előadást munkaértekezleten egy magánkórház főorvosa, és ő azt mondta hogy 50-es értéktől számít védettnek az illető. Azt mondta hogy neki 19 ezer valamennyi jelenleg ez az érték és ő Pfizer-t kapott. Hát gondolom hogy most egy értékről beszélünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.