Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60558) ViZo72 válasza Cunaja (#60550) üzenetére


ViZo72
tag

Nekem Ignisen van, de talán több a hátránya mint előnye, most éppen le is vettem kb. 17év után és annyira nem hiányzik...
A Swift más autó, azon másképp viselkedhet és persze valószínűleg más fajta is van rajta.
Az enyém talán Satuna márka, viszonylag vaskos, nem az a keskeny csík féle amit sok más autón látok.
Hátrányok (nálam):
- hallható szélzaja van országúton, autópályán,
- ablakmosáskor útban van,
- az enyém füstszínű, talán van némi takarása és főleg sötétben problémásabb, nyilván kevésbé átlátszó, télen szintén többet takar, ha lecsapódig rá a víz, jég, hó,
- a szél így is bevág, csak más ablakállásnál (ez karosszéria és tempó függő),
- Vitara vagy S-cross fórumban olvastam (talán vagy 2 esetet), hogy az ajtókeretbe befeszítős fajta deformálta a keretet, így cserélni kellett az ablakvezető sínt vagy keretet (nem tudom mi a neve).
Előny:
- jobban néz ki vele az autó (számomra),
- ha csak kicsit van lehúzva tényleg nem vág be a szél azonnal és az eső sem esik be, viszont csak városban jó, mert nagyobb tempónál a szélzaj így is megnő leengedett ablaknál, így előbb utóbb úgyis felhúzom,
- parkoló autón is tudom résnyire lehúzva hagyni az ablakot a szellőzés érdekében, úgy hogy ne látszódjon messziről és ne essen be az eső (nyilván nem idegen helyen).


Látom kezdesz sok mindent összevásárolni az új autóhoz, de szerintem csak csínján, néha a kevesebb több. Sok jónak tűnő kiegészítő van de sok a gagyi is -> pénzkidobás, bosszankodás, néha meg bazári kinézetű autó a vége...

Mindez persze a Te dolgod, sok örömet hozzá, remélem beválik...
(A Swiftes topikban egy időben -1éve?- nem mindenkinek volt felhőtlen az öröme, több panasz volt, mint akár Vitara vagy S-Cross vonalon, miközben elvileg az "made in japan" ha jól rémlik.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.