Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56451) zsolt19900


zsolt19900
őstag

meg a legjobb, amikor picit "tempósabban haladnál" és nem enged úgy "ráesni" pl. pálya szituban nézve a lassabb autóra és mire pl. visszakapcsolás nélkül visszagyorsulunk a belsőben, hátöhm :)
Szóval itt is résen kell azért lenni, mint mindenhol....

Máskülönben nekem is nagyon tetszik, jók ezek a dolgok

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56452) mefistofeles válasza zsolt19900 (#56451) üzenetére

Még sosem próbáltam de az új swiftemben, elvileg három távolság értéket lehet megadni, amitől reagál a lassú előttünk haladóra. szóval lehet óvatoskodni, meg dinamikusan "ráfutni" is.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56453) zsolt19900 válasza mefistofeles (#56452) üzenetére


zsolt19900
őstag

az "egycsíkos" is néha parázik :D
ki van ez találva, full biztonságosra, nem is ezzel van a bajom

Swiftnél pedig még "érdekesebb" szívómotorja révén, ott még egy picit több lendületvesztés/visszanyerés fog játszani ebben a szituban :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56454) mefistofeles válasza zsolt19900 (#56453) üzenetére

Nézd, ez nyilván túlbiztosított rendszer. Ha te szereted dinamikusabban leküzdeni az "akadályokat" akkor ne használd, szerintem...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56455) zsolt19900 válasza mefistofeles (#56454) üzenetére


zsolt19900
őstag

jó ez, főleg az újban már a sávot is tartja, tiszta autópálya+megreggelizel hajnalban kompatibilis

jók ezek, csak a helyükön kell kezelni :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56456) burgatshow válasza tatararpad (#56448) üzenetére


burgatshow
veterán

Vegyes. Nekem a Passatban volt ilyen, ugye allora tudja fekezni a kocsit (foleg automataval kenyelmes), de elindulni magatol nem fog csak ha gombot/gazpedalt nyomsz. Pont azert, hogy figyelj. De az 1m/s tempoju folyamatos araszolasban viszont tenyleg kenyelmes.

(#56457) burgatshow válasza mefistofeles (#56454) üzenetére


burgatshow
veterán

Pont akkora tavolsagot tart megfigyelesem szerint meg a legkozelebbi beallitasnal is, amennyi kb. az allora fekezes fektavja lenne +1 kis tartalek az adott temponal. Mert ha nezitek, a tempo novelesevel aranyosan no a tartott tavolsag is. Szerintem tok kenyelmesen csinalja. Idovel az ember azt is megtanulja beloni, hogy mikor kell kirakni az indexet ahhoz, hogy az auto egyaltalan ne vegye el es tok szepen el lehet a masik mellett haladni. :)

(#56458) AMD Power válasza mefistofeles (#56450) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem most sok lett a fogyim. 460km kerek 40 liter benya. Sok nagyon rövid táv BP + néha klima a pára ellen.... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56459) AMD Power


AMD Power
titán

2021-ben is a Suzuki volt a legkelendőbb itthon :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56460) Gyöször válasza mefistofeles (#56450) üzenetére


Gyöször
senior tag

A klíma a pára miatt kellett?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56461) Gyöször válasza tatararpad (#56448) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ilyet az enyémmel 4,5 év után elképzelhetetlennek tartok, hogy utólérjek egy nyergest és ne fíkoljon. Igaz minden elinduláskor megpucolom a radarernyőt. 2x írta ki, hogy nem működik 4,5 év alatt, egyszer egy szitakötő feszült ki rajta, megálltam, nem állítottam le hibajel megvolt. Kiszálltam a kocsiból levettem szegény kis helikoptert mire visszaültem már nem volt hibajel. Pedig elviekben le kéne állítani a kocsit.
Másodikra meg valami bogár raj lepte meg, be volt vakolva teljesen a műszer. Fm2k panaszkodott is rá, hogy állandóan hibát dobál pályán. Hja ha koszos..
Az araszolós mód profi lehet, az kéne, ha pesten laknék. Nekem a régi kb 40ig lassítva maga fékez az álló kocsisor mögött, de észnél kell lenni mert akkor pittyen egyet és visszaadja a fékpedált a fékezés lehetőségével. Ő elengedi aztán csináljak amit akarok. Ha nem lépek rá akkor probléma lehet az emblémával.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56462) SyMbioTe válasza Gyöször (#56460) üzenetére

Vagy melege volt szilveszterkor. ;]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#56463) Gyöször válasza SyMbioTe (#56462) üzenetére


Gyöször
senior tag

Most akár az is lehetett... :)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56464) mefistofeles válasza AMD Power (#56458) üzenetére

Ne is mond.
Már Szombathely is kezd autóval élhetetlen lenni. Napi szinten nyomom a városban és rendszeres az araszolgatás, bedugulás. Ezt egyik autó sem szereti. Mondjuk a kis swiftem, makacsul ráver mínuszban bő két litykót a régire városban. Télen, párás időben, araszolgatással, megáll 5.6-ban.

Gyöször: Igen. Ha négyen ülünk az autóban, akkor makacsul párásodik, ha nem nyomom rá. Igaz csak 1-es fokozaton. Akkor viszont nyoma sincs a párának.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56465) Olivér85


Olivér85
újonc

Egy 2021-es Vitara tulajdonos le tudná fotózni, hogy hogyan néz ki a gyárilag beépített kihangosító mikrofon? :R

(#56466) AMD Power válasza mefistofeles (#56464) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos ez ilyen. BP, sok.dugó araszolás, rövid távok... és már az egekben az a fogyasztás. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56467) KubanitoS válasza Olivér85 (#56465) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem ugyan S Cross van, de megkockáztatom, hogy a Vitara is ugyanez lehet: konkrétan nem látni a mikrofont. Az első beltéri világítás kapcsoló környékén lehet, de erre utaló jel nincs.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56468) blakey válasza Olivér85 (#56465) üzenetére


blakey
titán

Szerintem senki nem tudja, ha nem kereste, talán a szélvédőnél levő kis valami? 2017-es esetében itt van valami amihez nehezen lehet hozzáférni, most fotóztam a fedett parkolóban, azért ilyenek a fények.
.

Esetleg ezek a kis rácsok mögött van?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56469) hemaka válasza blakey (#56468) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az a hőmérséklet szenzor inkább szerintem, legalábbis swiftben két olyan van oldalt, illetve a kormány alatt/mellet mégegy. Az első belső lámpa rácsozott része mögött van a mikrofon.

ja, az ott a hőmérsklet szenzor csak egyet már kispóroltak a vitarából úgy látom. [kép]
miki helye: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#56470) KubanitoS válasza blakey (#56468) üzenetére


KubanitoS
veterán

A szélvédőn levő cucc a kocsi fényérzékelője, valszeg a második képen a rácsok körül van a miki.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56471) blakey


blakey
titán

Köszi, autóban ülök, így nincs előttem a kézikönyv. :) De nem látható, maximum tudható, hogy hol rejtőzik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56472) dethroner válasza KubanitoS (#56467) üzenetére


dethroner
veterán

Swiftben a belső tükörnél lévő szenzorszigetben van a mikrofon. Gondolom a többiben is ott lesz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#56473) Olivér85 válasza blakey (#56468) üzenetére


Olivér85
újonc

Szuper, köszi. Beszéltem a mátkaszervizzel és utólag garanciálisan beépíthető mikrofon a gyári helyére.

(#56474) blakey válasza blakey (#56471) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem a kezelési útmutató. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56475) Olivér85


Olivér85
újonc

Köszönöm! Igazából azt szerettem volna tudni, hogy látszik-e vagy sem. Panaszkodtak, hogy a decemberben vásárolt Gl+ Vitarában rettenetes a hangom minősége a vonal másik végén, többen a fórumon írták, hogy esetleg kihagyhatták a mikrofont. Így is van, mutattak a szalonban egy autót, ahol az A oszlopba építettek be egy mikrofont, de az látható helyen van és nagyon gagyin néz ki. Ezért én inkább mégis ragaszkodnék a gyári helyéhez.

[ Szerkesztve ]

(#56476) KubanitoS válasza Olivér85 (#56475) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mi az, hogy kihagyhatták a mikrofont? :Y :Y Meg hogy odakókányolják utólag egy 6,5 milliós autóba. Eszem megáll, komolyan. :W

Az ilyen baromságok, meg igénytelen olcsójánoskodások miatt marad is örökké középszer a Suzuki. Most már az árra sem nagyon lehet fogni a dolgokat, nem olcsó autók.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is most lesz másfél éves az S-Crossom, amelyet nagyon szeretek, de azért nyitott szemmel járok. Amit most került a családba nullkilométeres hybrid Toyota, hát mit szépítsem. Űrhajó a Suzukihoz képest...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56477) Moleman válasza KubanitoS (#56476) üzenetére


Moleman
addikt

Nem a Suzuki a baj, hanem Magyarország. Van tapasztalatom biztosítós-márkaszervizes javításokkal, botrányos:
A Mazdánál törött patentokkal rakták össze a csomagtérajtót 1 millióért, zörgött, második tulajként cseréltem ki ebayes bolhákkal.
A Nissanomnak szintén a segge volt javítva új korában 800 ezerért, a műanyag csomagtérburkolat alatt egy tökmás autó műszerfalának és egy szendvicsnek(!) a csomagolását találtam meg. Plusz elfelejtették szigetelni a jobb hátsó lámpát, ujjnyi vastagon folyt be a víz a kárpit alatt láthatatlanul, amitől 10 évvel később elrohadt a pótkeréköböl.

Valószínűleg mindkettő űrhajó lenne mind a mai napig, ha nem nyúl hozzá a magyar márkaszerviz. Az asszony Swiftjében semmi zörgés nincs, rossz úton sem, nekem az az űrhajó.

(#56478) zsolt19900 válasza KubanitoS (#56476) üzenetére


zsolt19900
őstag

sajnos jelen helyzetben ő és a piac szerint még mindig olcsó autónak számítanak

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56479) Gyöször válasza KubanitoS (#56476) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ez a lyukasműszerfalas autó slda helyett lenovo vagy bármilyen, szalonban belebarkácsolt fejegységgel. Azokban nincs gyárilag mikrofon, ha jól gondolom. Nemrég írogattunk erről Olivérrel. Először mikrofon se volt, csak gondolom a "tabiban" van egy beépített. Most vissza-vihette Oli és kapott egy rézdróton csücsülő gumót az A oszlopra. Nem tekinteném suzuki sarának, inkább magyarország.

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56480) hemaka válasza Gyöször (#56479) üzenetére


hemaka
nagyúr

A kepen amit [link] betett latni lehet a mikrofont a bal felso sarokban. Nyilvan ott elhelyezve meg az az 1 db nem sok mindenre kepes, azert is olyan borzalmas a minosege a tul oldalon.

(#56481) Olivér85


Olivér85
újonc

Sajnos a baj az, hogy nem “lyukas műszerfalas” autónak adták el. Elvileg ezt a Lenovo fejegységet a gyár küldi de azt nem értem, akkor miért nem építik be a helyszínen a gyárban. Egyelőre a gyár válaszát még nem kaptam meg, írtam ugyanis az ügyfélszolgálatra. Fel is hívtam őket, megkértek, hogy írjam le mi a panaszom és mindenképpen jelentkezni fognak. Tegnap felhívtam a márkaszervizt. Kérdeztem, hogy a már korábban felajánlott mikrofon beépítését a gyári helyére meg tudják-e oldani. Válasz: elvileg lehetséges. 🙃 Én azért vettem új autót mert azt gondoltam ezzel nem lesz jó darabig peobléma. Erre egyből ezzel kezdjük. Egyébként más gond nincs, az autó műszakilag rendben van. Jó vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#56482) blakey válasza Gyöször (#56479) üzenetére


blakey
titán

Ez nem Magyarország, ne írjunk ekkora f@szságokat, te is én is és meg sokan mások is részesei és nem feltétlenül így cselekszünk, ez inkább egyes szervizek igénytelensége, ahol így állnak a dologhoz, azt a szervizt ott kell hagyni vagy megkérni, hogy gyári megoldást alkalmazzanak. Tévúton jártok ha azt hiszitek, hogy Angliában, a franciáknál vagy bárhol nyugatabbra nem történik ilyesmi, simán atb@xta egyik srácot a német autókereskedő és még vele akarta megfizettetni a nyilvánvalóan kereskedésben keletkezett hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56483) 2ozzmexy válasza Gyöször (#56479) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ez nem az ország hibája, az embereké, akik lakják és tapsikolnak az ilyen megoldásoknak hogy "milyen elmés", "mily' leleményes", "de jó, olcsón megoldjuk amit a nagy autógyárak nem tudnak", stb.
Ne haragudj de ez a saját szerszámunk nyalogatása és még büszkék is vagyunk rá. Ez nettó igénytelenség, nem a márkaszervizé, hanem a vevőé aki így is megveszi. Tájékozatlanságból és tudatlanságból beleszalad, utána meg jön sírni hogy segítsünk neki. Sajnálom szegényt, mert az ember nem ezt várja a pénzéért, de értsétek már meg végre, nálad a lóvé, neked kell résen lenni hogy ne verjenek át, neki mindegy, ott áll az ajtóban még 5 madár koppasztásra várva...
Vágtál már csirkét, nem? Amint előkerül a lavor mindegyik menekül és fut el messzire, mi meg szépen rendezett sorokban állunk a szalon előtt maszkban mert kovidka van, csak nekünk nem a tollunkat tépkedik le, hanem a pénzünket veszik el... Nem mindegy neki kinek a pénze? Ha ez nem fizet majd fizet a következő. Próbálj már meg használtautóra alkudozni mostanság... Már két éve ez megy minden szalonban, kevesebb az autó mint amennyi a vevő, Marshall keresztnek is hívják ezt a gazdászok, leánykori nevén kereslet-kínálat görbe. A nepperek elfuserálták a renomájukat, senki sem bízik már meg bennük, inkább vesznek újat a szalonból akár hitelre is, csak ne a vödör csavart melegítse rájuk a nepper autó áron. Arról nem is beszélve hogy a ma 10 éves autókban is már olyan technika van, ami ha letérdel, akkor nagyon mélyen kell a zsebbe nyúlni. Prince motor csak hogy egy példát említsek, vagy N47-N57, PDTDI, TFFSI, dCi, CDTI, stb. ezek mind olyan motorok hogyha egy kis bizbasz elreped benne, mire észreveszed már kuka a motor és ha ehhez társul pár kopó alkatrész csere, esetleg bár rozsdapötty, akkor hip-hop az autó vételi ára a javítás.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56484) 2ozzmexy válasza 2ozzmexy (#56483) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ezért a jónép inkább újat vesz a szalonból, node nem prémiumot ugye, mert arra nem fussa, maradnak a japán és koreai márkák, esetleg PSA, Skoda vagy Ford, amik még (halandó ember által is) megfizethető áron adják a portékát. Cserébe 10 éves koráig autó lesz ha nem teszi tönkre és nem töri össze.
Személy szerint ha nekem most autót kellene venni, akkor bajban lennék... de momentán van más nagyobb kínom is, úgyhogy nem is szeretnék ezzel a témával a továbbiakban foglalkozni.

A lényeget leírtam, köszönöm mindenkinek akik végigolvasta és megpróbálta megérteni a mondandómat. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56485) Olivér85


Olivér85
újonc

Ennél azért egy kicsit árnyaltabb a dolog. Életem első új autóját vásároltam, úgy gondoltam ilyen nem történhet meg. Igen lehet, hogy vakon megbíztam egy hivatalos márkaszervizben akik új autókat árulnak. 7 millió forint manapság sem kevés pénz, joggal várhattam volna el, hogy rendben lesz az autó. Egyébként a Lenovo fej teljesen jó, frissítettem mindent és most működik ahogy működnie kell. Állítólag a chip hiány miatt gyári megoldás ez lesz a jövőben, szóval sok mindent nem lehet tenni, a kihangosító mikrofon mint már mondtam álló helyzetben tökéletes, ezt menet közben letesztelni nem tudtam. Nem védekezni akarok, felőlem tarthatsz igénytelennek is, de elvárható lenne, hogy egy új autónál ne merüljenek fel ilyen jellegű hibák. Részemről is ennyi ez a történet. Beszereltetem a gyári mikrofont a gyári helyére és remélem a kocsi rendben lesz végre.

[ Szerkesztve ]

(#56486) 2ozzmexy válasza Olivér85 (#56485) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem a Te részedről igénytelenség hanem a márkaszerviz és a kereskedés irányából, hogy ezt megoldásnak gondolják, pedig nem az.
Mivel az enyém 2 éves és még SLDA fejes, az enyémben tök jól működik minden. Cserébe egy csomó szolgáltatást nélkülöznöm kell, mert az még nem volt annyire felszerelt mint a mostaniak. :B

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56487) Gyöször válasza 2ozzmexy (#56483) üzenetére


Gyöször
senior tag

Egy üzletben ritkán szokott mindkét fél jobban járni, ebből indultam ki, mikor kocsit vettem. Ez után már csak megítélés kérdése, hogy mi az a pont ahonnan azt mondod "jól jártam mert".
Én úgy mentem be a suzuki szalonba, hogy át fognak phaszni. Igyekeztem minden tőlem telhetőt megtenni ez ellen, de semmi ráhatásom nem volt. Kaphattam volna újrafényezett autót, javítottat akármit gyári áron, ezeket megúsztam és alapvetően nem érzem úgy, hogy átqrtak. Sőt, minden csomagtartó nyitáskor jó érzéssel tölt el, hogy az élvédő suzukis fényes dísz-izét irgalmatlanul gusztustalanul, poker arccal belealkudtam, mert felálltunk a tárgyalóteremben, hogy ja nem fér bele egy ilyen bóvli akkor mentünk. De közbe annyi mindent adott ingyen, hogy nem fért ki az igénylet extrák rublikákba :-)
Viszont elkövetttem azt a hibát mint Oli, hogy nem fórumoztam rá a kocsira előtte. De én direkt. Mert olyan vagyok ha 20 Forintért venni kell valamit, akkor is felmegyek a megfelelő fórumba, és megmondják nekem, hogy az 'mérszar, vegyek 6000ért ugyan azt mert az a tuti. Végig gondoltam, hogy 6,2ért vennék kocsit valaki azt mondja nekem kaki az üzlet, vegyek 15 ért mert az alatt nem jó autó van csak akkor elesek életem miótójától, mert ez nekem tetszik. Miután megvettem meg mindenki fél meg 1 millerrel olcsóbban vette mint én. Semmi baj, ezen könnyen túlléptem, mert előre tudtam, hogy így lesz. Gyorsan kellett dönteni, egyszer ha ráértek elmesélem, nekem jó sztori, olvasni uncsi biztos :-))

Én jól jártam Oli meg nem. Már a próbakör után megmondtuk volna neki, hogy mi a stájsz és, hogy ne ültesse fel magát a szopórollerre gyári áron. Ez a kombó azért jó, de kevesebbért, és beleperelt gyári mikivel.
Magyarország én így Ssszeretlek :-/

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56488) Gyöször válasza Gyöször (#56487) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ezt az 'én jól jártam, Oli meg nem' mondatot csak arra értettem, hogy a ráfórumozás kihagyása nálam nem okozott problémát, nála meg okoztunk volna egy kis előfelkészültséget a témában.
De mindahányan jól jártunk mert a suzuki jó!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56489) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Udv!
Kis segitseg kellene. Esetleg valaki tudja milyen olajszuro leszedo eszkoz valo k12b (dualjet, bar ez nem hiszem, hogy lenyeges) motorhoz? A ra helyezheto, "kupak" szeru eszkozre gondolok.Mekkora meretu lenne a jo? 65/14 es 68/14 talalok, de ha jol remlik 66 a szuro atmeroje. Hasznal esetleg valaki ilyet?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#56490) tboldi válasza DeadMeat (#56489) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mann LS 6/1 kell neked. :K

(#56491) Moleman válasza Gyöször (#56487) üzenetére


Moleman
addikt

A 20 éve véglegekig megbízhatónak titulált Nissannál történt olyan, hogy valaki egy olyan autót kapott, ami Hollandiában véletlenül beleesett a tengerbe kipakoláskor... Sebaj, Kelet-Európába jó lesz (azt nem tudom, hogy a kereskedő tudott-e róla).
Semmi nem látszott rajta, de a legváltozatosabb elektromos problémákat produkálta. :DDD Jó hosszú huzavona után kapott egy másikat. Azt meg gondolom rásózták egy másik szerencsétlenre.
Aktuális átlagbér-arányosan ez olyan, mintha most vennél egy 16 milliós autót, ami amúgy selejt.

(#56492) DeadMeat válasza tboldi (#56490) üzenetére


DeadMeat
veterán

Koszonom szepen!
Es ott van az orrom elott megnyitva a mann katalogus, a meret miatt, ahol emlitve is van. Ideje agyba bujni azt hiszem :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#56493) kistukesz válasza DeadMeat (#56492) üzenetére


kistukesz
újonc

Nekem ilyen van:

Yato olajszűrő leszedő, karmos, 63-120mm

Tökéletesen működik!

Meghúzni csak kézzel, persze nem a Fekete László [link] Úr kezére gondoltam :) .

[ Szerkesztve ]

(#56494) mefistofeles válasza Olivér85 (#56485) üzenetére

Végig olvastam a problémádat és szerintem felháborító, ahogy veled mint vevővel bántak. Teljesen egyet értek abban, hogy ha én bemegyek egy szalonba akkor egy hiánytalan, esztétikailag és műszakilag kifogástalan autót akarok vásárolni! Ha nem így lenne akkor mehetnék a használtautó kereskedőhöz is.....
Innen már csak az a kérdés, hogy a szalon saját szakálára dolgozott egy "lyukas" autón, vagy tényleg a gyár küldte nekik a fejegységet, bár ezt rettenetesen amatőr dolognak tartanám a részükről.
Nem tudom, hogy viszonyulsz most a dologhoz, én biztos ráborítanám valakire az asztalt. Semmiképp ne hagyd annyiban a dolgot, mert szerintem téged így vagy úgy de átvertek.
A dolog felháborító és dühítő, még nekem is pedig ugye nem én vagyok a károsult.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56495) zsolt19900 válasza mefistofeles (#56494) üzenetére


zsolt19900
őstag

itteni helybéli kereskedő is dolgozott (szerelt) ilyen fejegységgel Vitarát és adott is el, szóval az helytálló lehet, hogy a kereskedő tette bele, azt viszont végképp nem értem, hogy miért nem lehetett letesztelni a mikrofont -akár egy pár km gurulva is- és úgy átadni a vevőnek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56496) mefistofeles válasza zsolt19900 (#56495) üzenetére

Természetesen beszerelhet egy kereskedő fejegységet az autóba, de...

1 ha ezt a gyár kérésére teszi, akkor az baromi amatőr dolog a gyár részéről.

2. Tökéletesen tudnia kell mindent amit az eredeti fejegység, vagy ha nem akkor arról, részletes írásos információt kell adni a vevőnek, hogy pontosan tudja mit vesz, illetve ebben az esetben a korrekt eljárás a vételár módosítása is.
De a lényeg, hogy a vevőnek (aki jóhiszeműen egy új, gyári suzukit akar vásárolni) pontosan tisztában kell lennie azzal, hogy az a bizonyos autó, milyen papraméterekben különbözik a gyáritól, tudásban, garanciában, árban.
Ha ez nincs meg akkor onnan kezdve ez nálam átbaszás, és a vevő megkárosítása!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56497) blakey válasza zsolt19900 (#56495) üzenetére


blakey
titán

végképp nem értem, hogy miért nem lehetett letesztelni a mikrofont -akár egy pár km gurulva is- és úgy átadni a vevőnek - rengeteg szerelő (nem csak autó) teljesen más hozzáállással dolgozik, mint amit pl. én elvárnék, és az emberek 90%-ánál (ez nagyjából így is van) sok minden nem olyan fontos, nem tartják fontosnak, stb. Hány szerelő, kéményseprő, bármilyen okból a lakásba bemenő emberke veszi fel a cipőjére a zacskót, esetleg kesztyűben dolgozik vagy tiszta kézzel, stb.? Kevés az ilyen szerelő, szerencsére nálam járt ilyen is. Ezek mind apróságok, de ami nekem esetleg fontos és triviális az másnak nem. Nagyon sok szerelős videót nézek, USA, német, mexikói és távolkeleti emberkék néha olyat művelnek, hogy kb. azonnal abbahagyom a nézést, mert az számomra nem minőség, de számára ez nem volt annyira fontos. a világ tele van érdekesebbnél, érdekesebb dolgokkal. Egyébként egyetértek, ha a szerviz teszi bele akkor hívja fel a figyelmet és tesztelje le mielőtt átadná.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56498) dethroner


dethroner
veterán

Csajom swiftjében a hagyományos Bosch fej van. Tapasztalatból mondom, néha egész hallható amit mond, máskor pocsék és inkább leteszem a telót. Amikor van külső forgalmi zaj, menetszél, motorzaj, akkor azt el kell fogadni, hogy a beszélő szájától akár 1 méterre is lévő mikrofon nem minden esetben tud értékelhető minőséget közvetíteni. Ez nem mobiltelefon amikor a szádtól néhány centire van a mikrofon. A kocsiban el kell fogadni hogy kis túlzással kiabálva kell telefonálni, vagy belehajolsz a tükörszigetbe és belebúgod a szerelmes üzenetet :D Esetleg fel kell rakni a napellenzőre egy külső mikrofon. [Ezen] leírás szerint csatlakoztatható hozzá külső mikrofon.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#56499) mefistofeles válasza blakey (#56497) üzenetére

Azért ne hasonlíts egy kéményseprőt egy autószalonhoz. Utóbbiban evidensnek kéne lennie, hogy csak kifogástalan, új autókat adnak el. Ha esetleg nem akkor meg pontos tájékoztatást adnak a vevőnek. Azért itt milliókról beszélgetünk, plusz egy márka jóhíréről......

Bár ha végiggondolom, nálam tényleg nincs nagy különbség. ha egy kéményseprő végigtrappolna a lakáson akkor fix, hogy már nem lenne min kimennie, de ha egy autóról van szó, akkor is kiverném belőlük a hibátlant.
Volt már komoly webáruház, ami hülyének nézett. A fogyasztóvédelem bevonása után, összement a cerka náluk is.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56500) blakey válasza mefistofeles (#56499) üzenetére


blakey
titán

Párhuzamot vontam a szerelők, emberek hozzáállásával. Szerintem érthető, amit írtam, ne kelljen tovább magyarázni, érteni kéne az emberi hozzáállást, én még az 50 Ft-os eszközömre is vigyázok, nem, hogy az 50 milliósra, más meg sz@rik bele, a 10 éves autómat is úgy adtam el mintha akkor gurult volna ki a szalonból, meg is jegyezték, hogy ez biztos nem volt fújva, stb? Másnál meg fél év után olyan mintha a Dakaron lett volna. Különbözőek vagyunk különböző látásmóddal, hozzáállással. Én nem is vettem volna meg azt az autót, teljesen mindegy, hogy mit kamuzik a szalon vagy épp a gyár. Rengeteg másik autó létezik. A sokkal többe kerülő autóknál is olyan f@szságok vannak, hogy eldobod az agyad, pl. menj be az Audihoz és rendelj egy autót, elárulom, hogy 2023 közepére vállalják a szállítást, és van, aki megrendeli, én azonnal kifordulok, kenjék a hajukra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.