Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55401) 2ozzmexy válasza KubanitoS (#55398) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igazság szerint ez a mosási technikától is függ.
Vannak olyan kézimosók amik tudnak lágyvizes öblítést, ha jól mostad akkor egy ilyen öblítés után foltmentesre szárad. Van a másik iskola, amikor levélfúvóval fújod le a vizet. Az érintéses szárításnak is meg van a maga technikája, de használhatsz szárítási segédet (QuickDetailert) vagy nedves gyorsviaszt amiről korábban is beszéltünk, ezek adnak némi plusz síkosítást és úgy nem karcolodik. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#55402) Memmaao válasza DeadMeat (#55381) üzenetére


Memmaao
addikt

Én ma pont ilyet találtam a vw touranunk bal elején gumicsere közben. Szintén lövésem sincs, ki és mikor, hol csinálta. Szerencsére azt az autót nem szeretem, ezért nem is zavar.

My name is Bond, James... Dean.

(#55403) hemaka


hemaka
nagyúr

Swift sportokban kene cserelni valto olajat. A regebbibe 75w-90 kell az ujba 75w-85 a kiskonyv szerint. Van valami ajanlott marka es tipus vagy tok mindegy?

(#55404) tboldi válasza hemaka (#55403) üzenetére


tboldi
nagyúr

GL fokozatokra figyelj, 4 vagy 5, nem tudom, melyiknél mi az előírás.
Én személy szerint motulbuzi vagyok. :D

(#55405) hemaka válasza tboldi (#55404) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az újba nem látom, hogy külön írná ezt, csak hogy 75W kell bele és persze a gyári suzukit tegyem, mert az a szipiszupi. A régi azt tudom, hogy 4-es, de annál írja is. :U

(#55406) 2ozzmexy válasza hemaka (#55405) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ha ugyanaz az "akados" Aisin kézi 6-os van benne mint a K14C motoros Vitara-ban és Cross-ban, akkor GL4 vagy GL4+ ha találsz és Syntrans FE 75w amit sokan ajánlanak bele.
A gyári Ecstar 75w 5L-es kiszerelésben létezik, keress rá, talán a suzuminn-nel láttam, de nem vennék rá mérget.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#55407) Gyöször válasza 2ozzmexy (#55401) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem gondolom, hogy lombfúvózni jó ötlet egy frissen mosott kocsit, hacsak nincs otthon pormentes felületed. Sztem felkavarja a port és egyből össze is porolnád vele, esetleg kavics is pattan.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55408) Gyöször válasza bigyo108 (#55386) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem sok lambdát mértem még (=0) de úgy tudom pont így működik a lambdaszonda. Nem???

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55409) 2ozzmexy válasza Gyöször (#55407) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Vannak hozzá speciális fejek, amikkel lefujod róla a vizet. Sosem próbáltam, de gondolom a profik nem véletlenül csinálják azzal. Én sajna zöldfülű kisinas vagyok a témában és csóró is, szóval marad a mikroszálasok meg a wax it wet. ;]

A lambda nem mérhet 0-t, 0,3-0,7V közötti értéket kell adnia, így tudja detektalni az ecu a hibás szondat, vagy azt ha valaki kiszereli. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#55410) Gyöször válasza 2ozzmexy (#55409) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mivel sosem mértem nem tudom, csak elnéző voltam vele. 20másodperc nem tűnt soknak.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55411) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!
Reggel felcseréltem a négyévszakos gumikat a Splash-en. Hátsók kerültek előre és fordítva. Néztem a kezelésit, ahol 85Nm-es nyomatékot írnak a meghúzásra. Nem kevés ez egy kicsit?? :F

Joe

(#55412) hemaka válasza 2ozzmexy (#55406) üzenetére


hemaka
nagyúr

Valoszinuleg ua valto, azt nem szokta modositani a suzuki. Az egyessel nincs joban, de mar reflexbol megy a kettobe, vissza egy es go. 😂

(#55413) tboldi válasza simonjoe (#55411) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha annyi, akkor annyi, egy csomó Fiatnál és Lanciánál is 86 Nm.

(#55414) Memmaao


Memmaao
addikt

Szerintetek egy 2018.06. Vitara 1.6 allgrip-et érdemes lecserélni egy 2019.02. Swift Sport-ra? A Vitaràban van 40e km, a awiftben 27e. Kb 200e Ft a különbözetet a kettő között. A 2019es Sport még nem részecske szűrős, mint a mostani hybrid. Mozgatja a fantáziám a hothatch érzés, de nehezen eresztem a Vitara igénytelen költség mentességet.

My name is Bond, James... Dean.

(#55415) burgatshow válasza simonjoe (#55411) üzenetére


burgatshow
veterán

Kia Picanto (Splash kategória) 95 Nm. Ha annyi akkor annyi, de ellenőrizheted a könyvében is, ha biztosra akarsz menni. :)

(#55416) burgatshow válasza Memmaao (#55414) üzenetére


burgatshow
veterán

Biztos, hogy nincs benne gyárilag részecskeszűrő? Úgy tudom a benzineseknél is már 2018 óta kötelező.

Tényleg kíváncsiságból kérdezem.

(#55417) KubanitoS válasza Memmaao (#55414) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezt neked kell tudni. Megbízhatósággal nem lesz gond, viszont ég és föld a két autó közötti különbség. Én nem cserélném a Vitarát érte. Max mellé venném meg. :DD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#55418) domojko


domojko
senior tag

Valaki akinek van, volt 2005-2010 ig swift sport.
Az alany egy 2007-es magyarországi első tulajos 118k-t futott példány.
Jelenség: Huzamosabb állás után, indításkor enyhe csattogó hang hallatszik valahonnan a blokk felől. Kb fél perc elteltével ez a hang halkul majd megszűnik.
A csattogás időintervalluma függ hogy mennyit állt a motor.
Ha teszem azt 12 órát állt akkor fél perc de lehet akár több is.
Ha csak pár órát állt akkor vagy nem is csattog vagy nagyon hamar elhallgat.
Mennyire normális jelenség ez?
Ha nem az, akkor mi lehet a probléma?
Még mielőtt valaki hidrótőkét mondana… nem tőkés. Elvileg hézagoló korongos.
Gyanakszom hogy a vezérlésmódosító (okoskerék) kerék, lehet a ludas.
De lehet hogy az olajpumpa mágnesszelep engedi el az olajat, és addig csattog amíg fel nem töltődik olajjal?
Esetleg a szelep hézagoló korongok kopottak illetve olajszegények indításkor?

Vélemények?

Esetleg ha tudtok budapest vagy környékén szerelőt aki tényleg vágja ezeket a motorokat, szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#55419) hemaka válasza Memmaao (#55414) üzenetére


hemaka
nagyúr

A sport is költségmentes, csak a gumit, a benzint és a fékeket hamarabb megeszi nyílván, mert racse módban vereted állandóan. Viszont hangosabb és sokkal jobban ráz, mint egy vitara, meg hely sincs benne... :DDD

(#55420) zsolt19900 válasza Memmaao (#55414) üzenetére


zsolt19900
őstag

ha mozgatja a fantáziádat szerintem csere :) éld meg!
Amiket tudni érdemes, hogy picit speckóbbak a futómű/felfüggesztés részei, a többi kb. ugyan az, mint a sima Swift
Továbbá pályanapon egy bizonyos biztikivétellel igazi kis virgonccá tudod varázsolni :)
nem mellesleg, ha cserélsz kereshetsz nyugodtan akár biztosításkötésével kapcsolatban, ha még nincs alkuszod, hisz majdnem egy karnyújtásnyira éldegélünk egymástól :D

hemaka: a "hely sincs benne" gondolattal picit vitatkoznék.... okés nem magas építés, de azért elég tágasra sikeredett úgy alapjában a legújabb széria a Swiftből, normális forma/ajtónyílása ill. beltere van, főleg ha még úgy nézzük, hogy egy Sport modellről beszélünk

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#55421) hemaka válasza zsolt19900 (#55420) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hát vitarához képest nincs benne sok hely, oké két ember el megy ezzel is nyaralni, mert az asszonnyal mi is elmentünk, a hátsó üléseket lehajtva azért volt hely.
De tény, hogy a másik, régebbi sportunkhoz képest nagyobb a hely benne, meg az is sokat dob rajta, hogy nem 3 ajtós. Bár nekem a régi kinézetre jobban bejön, és a hangja is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#55422) zsolt19900 válasza hemaka (#55421) üzenetére


zsolt19900
őstag

én mondjuk épp ezért "díjazom" a mostani Sportot, szerintem tök jó, hogy kicsit fickós gépet szeretnél akkor nem csak három ajtós téma van :) a helyre pedig azért írtam, hogy tágas, mert meglepően az volt, mondjuk számomra is amikor Édesapámmal beültünk és egyikőnk sincsen 185 cm alatt ill. vállban is ott vagyunk, ami sarkalatos pont szokott lenni autóválasztásnál :D

Gondolom amúgy, hogy nem is ezzel mennének nyaralni, tuti van ott még másik verda pl. asszonypajtásnak akár, a hangján pedig egy másik kipurendszerrel tuti lehet javítani, segíteni ha valakinek az kell

Én is "nézegettem" a Sportokat, de azért oktatóautónak picit dúúúúrva' lett volna :) de hát ami késik, nem múlik

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#55423) SyMbioTe válasza zsolt19900 (#55422) üzenetére

Pedig lehet nyertél volna pár tanulót egy Sporttal :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#55424) zsolt19900 válasza SyMbioTe (#55423) üzenetére


zsolt19900
őstag

egyelőre sajnos nem jön ki rá a matek :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#55425) Memmaao válasza zsolt19900 (#55422) üzenetére


Memmaao
addikt

Van egy 7 személyes családi egyterű is. Az az óvijárat, és nyaralós autó. A Vitara munkába járós. Igazából egy Toyota Yaris GR mozgatnà leginkább a fantáziám,.az még összkerekes is, mint a vitara 😅🙈. Ma egész nap ezen agyaltam és tényleg nem érdemes lecserélni a Vitarát egy Sport-ra. Még van 2 évem 40ig, addig spórolok még picit és megveszem 3. autónak valamelyik pofás hothatch-et.

My name is Bond, James... Dean.

(#55426) hemaka válasza Memmaao (#55425) üzenetére


hemaka
nagyúr

i20N

(#55427) Napfénysüti

Elemet cseréltem a Baleno kulcsában erre a távirányító nem csinál semmit. Van ötlet mit lehet ezzel kezdeni?

Més que un club!

(#55428) Moleman válasza hemaka (#55426) üzenetére


Moleman
addikt

+1, az nekem is nagyon mozgatja a fantáziám, ha esetleg elsőkerekest vennék következőnek. :K Vagy még ott a Focus ST is.

(#55429) tboldi válasza Napfénysüti (#55427) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fordítsd meg az elemet. ;]

(#55430) Napfénysüti válasza tboldi (#55429) üzenetére

Azt hittem az autót. ;] :D

Més que un club!

(#55431) hemaka válasza Napfénysüti (#55427) üzenetére


hemaka
nagyúr

Alul ami van érintkező lehet nem ér hozzá rendesen, hajlítsd fentebb kicsit.

(#55432) zsolt19900 válasza Memmaao (#55425) üzenetére


zsolt19900
őstag

persze, kihegyezettebb szerkezetek vannak egypáran a piacon, szóval az is egy érdemes opció :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#55433) Gyöször válasza Napfénysüti (#55430) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ha polaritás baj van, úgy is jó, ha az elem marad ahogy van és a kulcsot fordítod át :P
E setleg rossz/lemerült elemmel láttak el a bótban?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55434) KubanitoS válasza Memmaao (#55425) üzenetére


KubanitoS
veterán

A helyedben ezt tenném én is. Felesleges "beáldozni" a jól bevált Vitarát egy olyan autóért, amit nem ismersz és talán mindennapi használatra kényelmetlen is (a Vitarához képest természetesen).

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#55435) Napfénysüti

Megoldódott a gondom, háklis az autó az elemekre, kell a 3 volt a kulcsba. Kapott a szalonban Vartát azzal flottul működik.
De vicc hogy Fehérváron alig találni CR1616-os elemet...

Més que un club!

(#55436) Gyöször válasza Napfénysüti (#55435) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ki gondolná, hogy 3V elem nem elég ha csak 2,6ot présel ki magából üresjáratban :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55437) blakey válasza Napfénysüti (#55435) üzenetére


blakey
titán

MM-ben szerintem mindig van, illetve Auchanban, Tescoban is, valamint Lidlben és Aldiban is előfordul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55438) AMD Power


AMD Power
titán

Suzuki Vitara 1.4 Hybrid 48V AllGrip teszt (2021) – Ráncosodó népmodell

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55439) Napfénysüti válasza Gyöször (#55436) üzenetére

A Panasonic amit ki akartam cserélni 2,3-at tudott de még nyitogatta, csak már nehezen.
Naivan gondoltam hogy egy vadi új, japán gyártású elem csak tudja ami rá van írva.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#55440) 2ozzmexy válasza AMD Power (#55438) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem ellened szól, hanem úgy enblokk az autós újságírók aktuális generációja ellen:
Nem unjátok még ezeket a hasonlítgatós cikkeket? Főleg 30-40%-al drágább és jó 2-3 évvel fiatalabb fejlesztésekhez? El a kezekkel a Vitara/S-Cross/Swift triumvirátustól! ;] Valószínűleg ha a tulajoknak lett volna akkor kéznél felesleges 10milliójuk, nem azt veszik... :W
Ne hasonlítgassuk már, a Duster-rel meg végképp ne. Hadd ne kezdjük már el mi is hasonlítgani az autósportálokat az 5-10 évvel ezelőtti állapotokhoz képest, mert annak sírás lesz a vége...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#55441) Chereiose válasza 2ozzmexy (#55440) üzenetére


Chereiose
addikt

Főleg, hogy kb havonta jön egy vitara teszt…Nem tudom kit érdekel már, nem változott semmit a hybridség óta.

(#55442) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Mi lett végül a megoldás?

(#55443) 2ozzmexy válasza Zsocó (#55442) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

42? ;]
Mivel kapcsolatban mi a megoldás? :F

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#55444) spamstore válasza spamstore (#53296) üzenetére


spamstore
csendes tag

Némi update:

Hosszas várakozás (2021.07. közepétől) követően, sikerült elegendő szilíciumot bányászni a csere fejegység gyártásához, amit ma kicseréltek garanciában.
És lőn világosság: Gond nélkül csatlakozik, nem szakad meg.
Eddig.

Öröm és boldogság van. :-D

(#55445) Tom1939 válasza 2ozzmexy (#55443) üzenetére


Tom1939
őstag

Baker én is 42-öt akartam írni de nagy nehezen visszatartottam magam mikor ezt e kérdést megláttam a semmibe bele :)

(#55446) eami válasza Tom1939 (#55445) üzenetére


eami
addikt

30

(#55447) Gyöször válasza Zsocó (#55442) üzenetére


Gyöször
senior tag

A megoldás a colt. Dalszövegből. Ki ismeri? Megnéztem, gúgli nem hozza, ne strapáljátok szegényt, van dolga úgyis :))

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55448) xrvman válasza 2ozzmexy (#55406) üzenetére


xrvman
őstag

Hmm, az Aisin nem automatákat csinál? Az meg nem akadós.

(#55449) SirKero válasza burgatshow (#55416) üzenetére


SirKero
őstag

Az enyém ( S-Cross ) 2019 februári és nincs benne :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#55450) tboldi válasza xrvman (#55448) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem kizárólag. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.