Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55251) ugri77 válasza AMD Power (#55250) üzenetére


ugri77
tag

Én Orange oilnal jártam így ... tankolás közben lehetett érezni hogy nagyon erős etanol szaga volt. ( Pedig a reklámjuk szerint német prémium benzin... Szerencsére csak egyszer volt ilyen durván etanolos. )

(#55252) pjen válasza Gyöször (#55248) üzenetére


pjen
félisten

Választ szerettél volna a kérdésedre, kaptál. Legközelebb priviben tedd fel a kérdést, ha csak egy személynek szánod.

(#55253) Gyöször válasza dethroner (#54161) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem baj báttya, nem én hülyéztelek le ezzel kapcsolatban.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55254) burgatshow válasza dethroner (#55241) üzenetére


burgatshow
veterán

En ugy tudom, hogy az alap uzemanyagot veszi mindenki a MOL-tol es az adalekolas mas. Abban lehet ilyen vastag elteres.

Mas: en majd akarok csinalni fogyasztasos tesztet, hogy melyik kut melyik uzemanyagaval mennyi. Apukam a Vitarajaval most azt szamolgatta, hogy a Shell 100 az eddigi legjobb, tehat hogy literenkent dragabb ugyanakkor fajlagosan olcsobb mert tobbet lehet vele elmenni. Majd megnezem en is.

[ Szerkesztve ]

(#55255) AMD Power válasza ugri77 (#55251) üzenetére


AMD Power
titán

Auchan kutas benzin nagyon jól szerepelt abban a tesztben ahol laborba vitték a 95 illetve 98 benzinjüket. Én azóta tankolok náluk, meg persze amióta ilyen extrém drága a benya. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55256) mefistofeles válasza burgatshow (#55254) üzenetére

Na egy ilyen tesztre kíváncsi lennék én is!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55257) tboldi válasza ugri77 (#55251) üzenetére


tboldi
nagyúr

Osztrák, nem német, de mindegy, mert nekem így is, úgy is kételyeim vannak felőle. :D

(#55258) tboldi válasza burgatshow (#55254) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az a baj az efféle tesztekkel, hogy minden körülményt nem fogsz tudni ugyanúgy reprodukálni, így az eredmény sem lesz tökéletes.
.....................................................

Amúgy engem ennyire nem érdekel a fogyi, számolgatni sem szoktam, csak a BC-re nézek rá időnként, és amíg 7 ± 1,5 literes tartományban van, addig keine Panik.

(#55259) pjen válasza burgatshow (#55254) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,hogy hiteles lesz. Én szinte mindíg ugyanannál a kútnál, kútfejnél tankolok a lukoilnál és van amikor 1 liter eltérés is van.

[ Szerkesztve ]

(#55260) ugri77


ugri77
tag

Az "E10" az MINIMUM 10% biokomponenst tartalmaz.. a szabvány szerint . "E5" az MINIMUM 5% biokomponenst tartalmaz
Akkor elképzelhető hogy pl 20% vagy akár 40% is lehet benne az etanol....
Hamarabb romlik és szerintem több liter kell ugyanarra az útra az üzemanyagból .

[ Szerkesztve ]

(#55261) burgatshow válasza pjen (#55259) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem mondtam, hogy hiteles merest tervezek. :) Szerintem egy ilyenbol legalabb a tendencianak ki kell jonnie.

(#55262) pjen válasza burgatshow (#55261) üzenetére


pjen
félisten

A hiteles szó valóban hiba volt. Arra próbáltam utalni, hogy még ugyanott is össze vissza jön ki nekem.

(#55263) burgatshow válasza tboldi (#55258) üzenetére


burgatshow
veterán

Ennyire engem se. Csak az a resze erdekelne, hogy tenyleg lehet-e elteres az uzemanyagok kozott, vagy mindenki csak bekepzeli. :DDD

(#55264) Moleman válasza ugri77 (#55260) üzenetére


Moleman
addikt

Nem minimum, maximum.

De valóban több kell belőle, mert az etanolnak 37%-kal kisebb az égéshője/fűtőértéke, mint a benzinnek, tehát E10 esetén elméletileg 3.7%-kal többet kell elégetni belőle ugyanakkora teljesítményhez (ami plusz 2-3 deci).

(#55265) dethroner válasza Moleman (#55264) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor még mindig matekolhatunk, mert a 3,7 %-os plusz fogyasztás pénzügyi szempontból előnyösebb, mint a 10%-al drágább E5 benzin.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#55266) Moleman válasza dethroner (#55265) üzenetére


Moleman
addikt

Így van, bár abban sem vagyok biztos, hogy az E5-tel mindenképp alacsonyabb fogyasztás érhető el.
A legreprezentatívabb járművem talán a robogóm, mindig ugyanazon az útvonalon, mindig nyélgázon közlekedtem vele, és mindig ugyanazon a Shell kúton tankoltam:
Premium 95 3.21 l/100km 107 km and 3 l
Premium 100 3.40 l/100km 856 km and 29 l
Super 95 3.32 l/100km 3.101 km and 103 l

A Mazdával még kuszább értékeim vannak:
Premium 100+ 7.32 l/100km 1.884 km and 138 l
Premium 95 7.01 l/100km 599 km and 42 l
Premium 100 6.79 l/100km 4.265 km and 290 l
SuperPlus 98 5.98 l/100km 1.567 km and 94 l
Super 95 6.93 l/100km 19.453 km and 1.349 l

(#55267) PNP


PNP
őstag

Egy 2 eves auton miert torik el az ablakmoso csove? :(((

(#55268) Gyöször válasza Moleman (#55266) üzenetére


Gyöször
senior tag

Újkora óta minden tankolás fel van írva, semmi különbség. Auchan, mol, meg, a Szujós kút nem jut eszembe, ezek vannak a környéken. 95 98, most egy éve csak 100 mol. Shellt meg nem próbáltam, nincs kártyám, meg régen a szovjet technika rendszeresen többet evett a fuelsave 95ből mint akármilyen fireoil, meg ilyen noname kutak anyagából. Mondjuk ez lehet azért van mert annyira jó benzin a shell, hogy jobban szereti :-)
Lehet minimálisan kevesebbet enne egy modern autó, ha mondjuk 98as benga lenne az előírás, de hogy megéri 100asat venni a fogyi miatt k14c motorral biztosan felejtős.
Többször kitakarítottam régebben a szovjetunió karbiját, nem volt vele semmi baj sose, volt idő, hogy 6,8-7,2 fogyival jártam éveken keresztül a Ladával suliba.
Most a faluból nem megyek sűrűn ki vele, helyközi közlekedésre van jobb. Viszont a Lada lett a helyi járat, kertbe, boltba ilyesmi.
Fireoil kút át lett keresztelve aviára, van 100as benzin, a Zsiga azt kap, egy évben 2- 3x tankolom tele. Egy év után elveszett az alapjárat. Nagy baja nem lett, csak 5 teljes fordulatot be kellett csavarni az alapjárati benzincsavaron. Tehát kevesebbet kér belőle. :-) valami retek lehetett a csavar mögött amit kipucolt a drága benzin. Fogyasztási adatok olyan 12-18 liter 100 on, szerintem elpárolog a tankból, meg nem is érdekel indul küllőre, megy, hadd egye. Egyébként irgalmatlan büdös ez a helyi avia100, a mol100nem ennyire kerítésszaggató.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55269) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Helló

2003-as (gombölyű lökhárítós) 1.0-as Wagon R+ban 3,5 év alatt újra tönkrement a bal hátsó kerékcsapágy (nem kicsit búg :D)

úgy 2017-ben lett cserélve egy 2016-os vétel után
Most megint rossz, ugyan az az oldal.
Ez véletlen?
Milyet ajánlotok cserére?

Házilag kivitelezhető? (korábban szerviz csinálta)

(#55270) Dvix válasza PNP (#55267) üzenetére


Dvix
senior tag

Autó típusa? Más tapasztalt már ilyet?

(#55271) PNP válasza Dvix (#55270) üzenetére


PNP
őstag

Swift.

(#55272) 2ozzmexy válasza PNP (#55267) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Annyira egyenes a vonala, tuti hogy eltört? Anyagfáradás?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#55273) Gyöször válasza 2ozzmexy (#55272) üzenetére


Gyöször
senior tag

Tuti, hogy eltört. Kicsit följebb is nézd!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55274) Gyöször válasza PNP (#55267) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ja, hogy a fehér toldóval már korábban is te javítottad? Amúgy alatta a hegesztésen az ott középen hosszában a fekete csík az repedés vagy csak az ablakmosó folyadék rakott oda koszt?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55275) 2ozzmexy válasza Gyöször (#55273) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Láttam én is, de egy kétéves gumicsövet ha nem hajtogatsz ötezerszer naponta rettentően kis szögben, akkor nem törik el, nem törhet el. Vagy selejtes a cső, vagy valahova becsípődött, esetleg meg volt csavarodva eredetileg is.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#55276) mefistofeles válasza PNP (#55267) üzenetére

Ez tuti, hogy vagy anyaghiba, vagy valami külső fizikai behatás.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55277) tboldi válasza TommyY2 (#55098) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, megvettem a Voltcraftot. :)

(#55278) pjen válasza tboldi (#55277) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább egy sima multímétert vettem volna amin van legalább DC10 A méréshatár.

[ Szerkesztve ]

(#55279) tboldi válasza pjen (#55278) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ahhoz, de már ez is drágább, mint azt eredetileg terveztem. Viszont ez is tud DC áramot.
Illetve van normál multiméterem is, aldis. :D

(#55280) pjen válasza tboldi (#55279) üzenetére


pjen
félisten

Bocs elnéztem, rossz képet nyitottam meg. De nyugalmi áram szivárgásra bőven elég az aldis multi. Ezeket a lakatokat nem miliamperekhez tervezték.

(#55281) tboldi válasza pjen (#55280) üzenetére


tboldi
nagyúr

Izzítógyertyát szeretnék mérni vele főként, mert lett egy dízel is a családi járműflottában. :)

szerk.: Megnéztem, 10 A körül kell lenniük a gyertyáknak, ha jók, arra csak megfelel ez is.

[ Szerkesztve ]

(#55282) TommyY2 válasza tboldi (#55277) üzenetére


TommyY2
tag

Ez is jól néz ki, de amennyiben jól látom, csak 200A-es állás van rajt (nem tudom, hogy egy önindító mennyit vesz fel, de az izzítógyertyákhoz biztos jó lesz).

Én azért vettem az UNI-T műszert, mivel van rajt 40A-es állás is, ami precízebben kiméri a szivárgó áramokat néhány 10mA-es pontossággal.

pjen: a multiméter nem mindig jó, mert ahhoz meg kell szakítani az áramkört.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#55283) Gyöször válasza tboldi (#55281) üzenetére


Gyöször
senior tag

Majd kíváncsi vagyok mit mutat a szerkezet, írd meg. Nekem is kéne valami ilyesmi, egyszer a texkóban vettem féláras matricával egy maxwellt, el volt a polcon már vagy 5 éve, múltkor nézem csak ACben mér :-( kipróbáltam az 1800W kompresszorra mutatott fél ampert :F

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55284) Gyöször válasza TommyY2 (#55282) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem megszakítani kell, hanem sorba be kell kötni.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#55285) tboldi válasza TommyY2 (#55282) üzenetére


tboldi
nagyúr

Automatice változtatja a felbontást elvileg, a 200 A csak a maximum. Még nem próbáltam ki.

Egyébként ez is egy UNI-T UT210D egészen pontosan, csak átcímkézve a Conradnak, így olcsóbb. :D

[ Szerkesztve ]

(#55286) tboldi válasza Gyöször (#55283) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is vettem már egy AC-set tévedésből. :D

(#55287) pjen válasza TommyY2 (#55282) üzenetére


pjen
félisten

Én tudom hogy a multit sorba kell kötni, de mérni ha lehet mindig a műszer felső méréshatárának a közelében mérünk. Hány % annak a lakatnak a tűrés határa 200Anél. És 20 mA nál?

(#55288) TommyY2 válasza pjen (#55287) üzenetére


TommyY2
tag

Én úgy kezdtem, hogy összehasonlítottam egy hiteles mérőműszerrel.
Ahogy írtam, 100-200mA áram mérése esetén is csak néhány 10mA a tévedése. Tehát az, hogy pl. 150mA helyett kijelez 130, vagy 170mA-t, az egy ilyen műszer esetében bőségesen belefér.

A mai digitális mérőműszerek nem csak a felső méréshatár közelében mérnek pontosan, hanem alul is. Itt a lényeg inkább a kijelzés felbontása (hogy fogalmazzam pontosabban?, tizedespont).

Gyöször: Az, hogy sorba kell kötni a mérőműszert, az azzal jár, hogy meg kell szakítani az áramkört. :)

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#55289) V.T. válasza V.T. (#55223) üzenetére


V.T.
aktív tag

Ma meglett a kiválasztott. 4.3 millió
Swift 2020 évjárat 1.2 Gl+ Mild Hibrid piros 1970km-el Júniusi forgalomba helyezés. Hazafelé eléggé toltam neki 4.8 literes átlag fogyasztással elég szimpatikus. Asszonynak kiváló lesz.
Szeretnék venni rá téli kerék szettet. Esetleg tud e valaki kompletten? Vagy külön külön felnit gumit és szenzort?
15" 4x100 ET40 185/60R15 téli gumi.

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#55290) mefistofeles válasza V.T. (#55289) üzenetére

Csak a gyári szettet tudom, (13-án rakják fel nekem) az 4 yokohama gumi, lemezfelnin, centírozva. felszerelve 198000 ft.
Bizos találsz olcsóbbat is, csak referenciának írtam.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55291) zsolt19900 válasza V.T. (#55289) üzenetére


zsolt19900
őstag

ha vagy fb-n, én vettem nemrég egy korrekt sráctól Bp-n gumis műhelyből 1 szezont futott szerelt gyári téliszettet 100k alatt

van még neki egy.... ha gondolod privátban valahogy eltudom neked juttatni az elérhetőségét, rá tudsz kérdezni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#55292) V.T. válasza zsolt19900 (#55291) üzenetére


V.T.
aktív tag

Ez jó lenne én is kb ilyen áron szeretnék ha lehet. Várom köszi

(#55293) beef válasza V.T. (#55289) üzenetére


beef
őstag

Én most vettem négyévszakos Vredestein Quatrac-ot. Kíváncsi vagyok mit produkál. Eddig nem tűnik rosszabnak, mint a gyári Bridgestone nyári. Csendesebb legalább (vagy inkább kevésbé zavaró tartományban zúg) :)

(#55294) tboy93 válasza beef (#55293) üzenetére


tboy93
nagyúr

En ilyen gumit hasznalok egy eve az accordon, teljesen meg vagyok vele elegedve. Volt par necces szitum, kiszámíthatóan viselkedett. Hoban is, esoben is OK.

[ Szerkesztve ]

(#55295) dethroner válasza mefistofeles (#55290) üzenetére


dethroner
veterán

Mennyi? :Y nebassz, ma vettem a kérdezett méretben Goodyear UG9+ szettet, 90 rongy volt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#55296) mefistofeles válasza dethroner (#55295) üzenetére

Ez a gyári tarifa... Vitarára már 300 K....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55297) dethroner válasza mefistofeles (#55296) üzenetére


dethroner
veterán

Most próbálok visszaemlékezni, mennyiért vettem a 15colos felnit a téligumik alá, valamiért 10K körül emlékszem. De igaz, ez 2019-ben volt. És csiphiány van :DDD

De ha belegondolok, még a tpms szelepet is meg kellett vennem, 4db kínából, az is volt vagy 12 ezer a 4db.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#55298) mefistofeles válasza dethroner (#55297) üzenetére

Gúnyolódhatsz, most ennyi az ára....
Tudom, hogy kurva drága de mi nem az manapság? Most megveszem és 5 évig semmi gondom a gumira.
Aki bevállalja, hogy használt, vagy ilyen-olyan abroncsot vesz... lelke rajta. Csak a 4 új TPMS szelep 40 ezer.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55299) beef válasza tboy93 (#55294) üzenetére


beef
őstag

Melyik Quatrac?
Ezzel a mintával?

(#55300) SyMbioTe válasza beef (#55293) üzenetére

Nálam a Golfon van Nexen 4S (185/60/R14, minőségben 1-2 szinttel lejjebb van a Vredsteintől), de teljesen jó szárazon és esőben is, nincs azzal sem gond.
A Vredstein Quadtrac meg a 4S-ek között az egyik top típus. Nem lesz vele gond szerintem. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.