Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56051) 2ozzmexy válasza Gyöször (#56047) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Puccba vágom én bárkiét, csak nincsen hol sajna... :(

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56052) AMD Power


AMD Power
titán

Ma kihasználtam a befagyaszttott 95 benzin "arát. Telenyomtam a gépeg OMV 95 MaxxMotionnal. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56053) tboldi válasza AMD Power (#56052) üzenetére


tboldi
nagyúr

So hardcore ;]

Én ma a Lanciát nyomtam tele 480-as V-Power gázolajjal, tegnap meg a Jazz-t 100-as MaxxMotionnel (530).

(#56054) AMD Power válasza tboldi (#56053) üzenetére


AMD Power
titán

Áhh 100 Benzin... :N minek nézel engem? Dagobert bácsinak? :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56055) simonjoe válasza AMD Power (#56054) üzenetére


simonjoe
senior tag

...annak aki kényezteti szeretteit! :P (amibe nálam az autók is bele tartoznak) A Splash nálunk még egy métert sem ment táltos benzin nélkül!

Joe

(#56056) AMD Power válasza simonjoe (#56055) üzenetére


AMD Power
titán

:DDD

Ma újra kötöttem a K@H a kocsira a Cascot. Elég jó deal volt náluk. Amúgy is náluk van a Cascom de most még bedobtak egy 15% kedvezményt még nekem.

A legfullosabb Casco-t kértem ami van náluk. 10% vagy min 50e Ft. Minden benne van + balesetbiztosítás és Casco Service 24 órás asszisztencia szolgáltatás.

49e Ft egy évre. :K



Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56057) simonjoe válasza AMD Power (#56056) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ennyire nem bízol magadban?? Én kb. 20 éve nem fizetek Casco-t, még a szalonból kihozott új autókra sem fizettem. Egyedül akkor kötök gjmű asistance biztosítást ha hosszabb ideig vagyunk külföldön, de azt is csak akkor ha "őrültek" országain is keresztül megyünk, olasz, török stb.

Joe

(#56058) AMD Power válasza simonjoe (#56057) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek ehhez semmi kőze. Lopásról, elemi kárrol még nem hallottál? :F

15 éve vezetek balesetmentesen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56059) donbig válasza simonjoe (#56057) üzenetére


donbig
tag

Én a magam részéről maximálisan bízom magamban, de a tisztelt tolvaj urakban, vagy például a rohangáló agancsos állatokban nem annyira. Nekem fiatal autónál megér ennyit a nyugalom. Az igaz,hogy az önrész miatt apróbb dolgokra nem ér semmit. Valaki rányitotta az ajtót az enyémre, van egy kis horpadás-ki javítatja ezt Casco-ra?

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#56060) simonjoe válasza AMD Power (#56058) üzenetére


simonjoe
senior tag

Jó-jó, de én optimista vagyok, ha az ellenkezőjére gondol az ember akkor azt általában be is vonzza, ráadásul mint írjátok pénzbe is kerül. :P
Egyébként ez a része tényleg nem érdekel, szerintem kicsi a valószínűsége mind az elemi mind a vad kárnak. Még így is hogy domborzatos erdős környéken lakom, sőt, sokat járok hegyekbe külföldön, és ebben nem kevés éjszakai vezetés is van. Ellenben van Siren7 a kocsin, de csak azért mert kaptam, drága volt, és Q...va jól néz ki. (pontosabban míg fel nem raktam) :)

Joe

(#56061) AMD Power válasza simonjoe (#56060) üzenetére


AMD Power
titán

Én meg racionális. Én mondjuk pont nem a vadkártól félek. De itt Óbudán egy lopás vagy egy elemi kár lásd nyári jégeső , szinte minden autót elvert a jég csúnyán benne van a pakliban. De az is benne van ,hogy egyszer egy másodpercre figyelmetlen leszel és megvan a baj. Évi szaros 50e Ft meg pont nem kell ezen gondolkoznom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56062) roti86 válasza simonjoe (#56057) üzenetére


roti86
őstag

Ha most nyáron elkapott volna a jégeső nem ezt mondanád. Nekem 760 ezer Ft-ba fájt (volna), cascoval lett 100K :((.

(#56063) simonjoe válasza AMD Power (#56061) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ha jól tudom, de javítsatok ki, ha nem így van, létezik rész casco is. Kifejezetten lopásra és elemi kárra. Akkor tartanék a lopástól ha igazán egyedi és nagy értékű autóm lenne, de akkor sem casco, sokkal inkább pajzs.
#56062roti86:
Erre van a 70eHUF-os pufis jég elleni takaró ponyva, ami állandóan a csomagtartóban van, használtam már. :K

[ Szerkesztve ]

Joe

(#56064) Memmaao válasza simonjoe (#56063) üzenetére


Memmaao
addikt

Mert a jégeső az mindig beköszön előre, hogy "hé rakd fel a pufi takaró ponyvàt!"... :U Az egyedi és nagy értékű autókat nem szokták lopni. A tucat autókat szokták, amiből sok van, nem feltűnő és jól el lehet adni bontva alkatrésznek. Nekem már kellett igénybe venni a casco-t, kétszer is, és örülök, hogy 50e-t kellett fizetnem a kárra és nem 500e-ret. És ez bizony nem önbizalom kérdése. 🤦

My name is Bond, James... Dean.

(#56065) AMD Power válasza simonjoe (#56063) üzenetére


AMD Power
titán

Elég furán gondolkozol. :U

És ha éppen alszol vagy nem vagy a kocsi közelében a ponyva magától felmászik azutóra? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56066) simonjoe


simonjoe
senior tag

...semmi gond! Ti úgy, én így. :) A ponyva nem mászik fel valóban az autóra. A kisebb értékű kocsi a Suzuki nem is nagyon érdekel a Passat-ra van jobban figyelve, az garázsban, útjaink úgy vannak szervezve, h olyan szállodákba megyünk ahol nem szabad ég alatt van. Azért az meg Ti is aláírhatjátok, a jég nem jön csak úgy. Annak vannak jelei, és elég jól elő is jelzik. Egyébként meg volt már olyan, pont a Spanyoloknál, útközben kapott el, még időben fel tudtam tenni a takarót és szerencsénk is volt mert egy áruház parkolójában meg tudtam állni, mi annak fedett részében meg tudtuk várni az eső végét. Nem is kellett volna, bár volt benne jég, de elenyésző. 86 óta vezetek, azóta csak ez az egy eset fordult elő, pedig mi a nejemmel rengeteget autózunk. De, tényleg nincs ebben semmi ha Ti így gondolkodtok! :R Nekem az a biztosítás egy tank üzemanyag 1300-1400km. Számomra az bír nagyobb súllyal. Persze nem jelenti azt, h csalánba nem üt a ménykű, mérnök ember vagyok, a számok, statisztikák világában hiszek. Nem szeretem a "mi lenne ha" gondolkodást. Ez lehet fura számotokra, de korántsem vetem meg a más fajta hozzáállást, gondolkodást, és nem is akarok senkit "megtéríteni" Elfogadom. És akkor le is zártuk, mindenkinek kívánok gondtalan mosolygós autózást!! :)

Joe

(#56067) Memmaao válasza simonjoe (#56066) üzenetére


Memmaao
addikt

"Ennyire nem bízol magadban?" Egy abszolút téves, minősítő mondattal köszöntél be a témában, holott az önbizalomhoz semmi köze annak, ha valaki racionálisan fel tudja mérni, hogy bizony a közlekedés nem egy tényezős esemény. A jégeső előjelzés meg az elmúlt két év tapasztalata alapján teljesen kiszámíthatatlan. Ha menet közben ér, teljesen életszerűtlen, hogy felponyvázd az autót. Illetve amikor alma méretű jég esik, van, hogy a fedett garázs, palatető sem véd ellene, a pokróc meg pláne nem. Nekem volt úgy cascos eseményem, hogy szemből vágtak ki elém, nekem kellett lemennem az útról, dupla defekt, felni törés, lengőkar is sérült, nem kis összeg volt. Persze ez még fedkam kor előtt, casco nélkül egy vagyon lett volna.

My name is Bond, James... Dean.

(#56068) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Na, ha minden igaz, akkor jövő héten hozom az autót a kereskedésből.

[link]

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56069) SyMbioTe válasza Tigi (#56068) üzenetére

:C
Kíváncsi vagyok tapasztalatokra majd.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#56070) Tigi válasza SyMbioTe (#56069) üzenetére


Tigi
őstag

Fura lesz a fapados Octavia után, hetekig fogok ismerkedni vele, vagy hónapokig. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56071) AMD Power válasza Tigi (#56068) üzenetére


AMD Power
titán

Töketes! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56072) Tigi válasza AMD Power (#56071) üzenetére


Tigi
őstag

Ahhoz képest, hogy 10 éve azt mondogatom, hogy soha többé Suzuki, az egész család hülyének fog nézni holnap. :DDD

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56073) Siriusb válasza Tigi (#56068) üzenetére


Siriusb
veterán

Gratulálok!

(#56074) Gyöször válasza Tigi (#56072) üzenetére


Gyöször
senior tag

Épp ma gondoltam rád, mert nem nyekergett az autó :C
Meghát tudod hogy van: szájával hazudik az ember. Meg azzal is fütyül. Fütyülsz bmeg és hazudsz :DD Sok örömet hozzá, szerintem jól döntöttél!

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56075) roti86 válasza Tigi (#56068) üzenetére


roti86
őstag

Szuper, majd számolj be róla zörög e ;]

(#56076) zzz03 válasza roti86 (#56075) üzenetére


zzz03
őstag

És beázik e :C :DDD

(#56077) tboldi válasza roti86 (#56075) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg arról, hogy van-e benne fejegység. ;] :D

(#56078) KubanitoS válasza roti86 (#56075) üzenetére


KubanitoS
veterán

Meg hogy a TPMS szenzorokat felismerte-e normálisan a kocsi.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56079) Gyöször válasza KubanitoS (#56078) üzenetére


Gyöször
senior tag

Meghogy párásodik-e az ablak? :DDD

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56080) zsolt19900 válasza KubanitoS (#56078) üzenetére


zsolt19900
őstag

ezeken pl. sorra elcsodálkozom, amit a csoportokban leművelnek :) nekünk 2. telét tölti el a szett, de se nyári se télinél nem volt hiszti.... persze szerintem ez így is a helyes

Gyöször: ablakpára viszont feltűnő módon van, ha nem megy a klíma.... nem tudom, hogy ennyire nem szellőzik át magától az utastér? persze tudom, hogy beázás/felvizesedésre szokott utalni, de azt mondjuk kétlem, amit viszont nagyon hiányolok ebből az autóból -mármint ami nekünk van- hogy nincsen benne kialakítva ugye az utastér légnyomását "elvezető, kiegyenlítő" kis valami, ami miatt ugye "nehezebben" csukódik le pl. a csomagtér ill. az ajtó is némely embernél, aki ahhoz szokott hozzá, hogy az már alap dolog :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56081) Gyöször válasza zsolt19900 (#56080) üzenetére


Gyöször
senior tag

Van benne ilyen légzsilip vagy minek becécik, csak túl jó vagy kicsi vagy szar vagy nemtom. Egyik srác az index fórumon lebontotta otthon a hátulját, maga tette bele a tolatóradart, és mutatta képeken. Asszem a lökös alatt van. Hát ja, kinyitjuk az ajtót még így 4,5 évesen is, hogy lecsukódjon a csomagtér. Sokan azt mondták fél év alatt bejáródik. Nekem ennyi idősen se, de lehet azért mert elég sűrűn veszem a fáradtságot és kinyitok egy ajtót.. mindegy faszául zár, csak a pára ne lenne. Bár most az mintha... De kovid miatt nem ültem már régen a gépben. Ma reggel lett volna jó menni, de ellustiztam a dolgot délig akkor meg már nem volt hideg.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56082) zsolt19900 válasza Gyöször (#56081) üzenetére


zsolt19900
őstag

ja, hogy van benne csak picike :) áhá okés, hát ez újdonság volt

mondjuk nekünk elcsukódik frankón, csak pl. nem úgy mint a régi autóm.... azon pl. mikor először megláttam azt sem tudtam, hogy mi az az :) aztán néztem utána, hogy mire is jó és hogy akkor onnan hallom azt a furcsa hangot, amit ugyancsak nem tudtam hova tenni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56083) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. :R
Az ajtó záródás dologról annyit, hogy még mindig olyan nehezen záródós a dolog, határozottan be kell zárni és kész. :)
Mondjuk jópofák vagytok, hogy akkor írtok le egy csomó hibát mikor már megvettem az autót. :DDD

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56084) Kolondrum válasza Tigi (#56068) üzenetére

Szia. GL+ vagy GLX? GLX 6MT-t úgy követném vélemény szinten.

(#56085) Tigi válasza Kolondrum (#56084) üzenetére


Tigi
őstag

Szia
GL+ 6MT
Eredetileg GLX-et akartam, de felébredtem az álomból és végül GL+ lett. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56086) AMD Power válasza Tigi (#56085) üzenetére


AMD Power
titán

A GLX mennyivel tudna többet extrában?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56087) Tom1939 válasza AMD Power (#56086) üzenetére


Tom1939
őstag

Ahogy nézegettem a lényeges rész sorrendben (legalábbis nekem): 360-as kamera, nagyobb kijelző, fél(mű?)bőr ülés.

(#56088) Tigi válasza AMD Power (#56086) üzenetére


Tigi
őstag

Ami hirtelen eszembe jut, az a 360 fokos kamera, a 9 colos HD központi kijelző, a polírozott felni.
Biztos van még valami, de most nem jut eszembe. :)

Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56089) burgatshow válasza AMD Power (#56086) üzenetére


burgatshow
veterán

Nagyobb media kijelzo, 360°-os parkolo kamera, navigacio, holtterfigyeles, keresztiranyu forgalom figyeles. Tudtommal ezek.

(#56090) Gyöször válasza Tom1939 (#56087) üzenetére


Gyöször
senior tag

Csak a GLXben van radar most is ugye? Azért azt ne felejtsétek ki, nyilván nem kell, meg minek az hülyeség, de piszok jó dolog ám! Biztos nagyon jók ezek a sávtartó kemörás, léjzeres cuccok is de nem néztem utána, hogy mik a termékspecifikációk.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56091) Tigi válasza burgatshow (#56089) üzenetére


Tigi
őstag

A két utóbbi benne van a GL+ ban is. :K

Gyöször:
Ha az első és hátsó radarra gondolsz, akkor az is benne van a GL+ ban.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56092) Gyöször válasza Tigi (#56083) üzenetére


Gyöször
senior tag

Határozottabban is már bezárható. Valamit javult mert újkorában tényleg úgy be kellett bszni mint a budiajtót a szél.

Maj mongyad meg váltó akad-e? :DDD

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56093) burgatshow válasza Tigi (#56091) üzenetére


burgatshow
veterán

Ohh. Nekem valamiert ugy esett le, hogy csak GLX-ben. Akkor kiralysag! :)

Szerk: katalogus szerint akkor megtalaltunk minden difit a GL+ es a GLX kozott, egyedul csak a kozponti hangszoro maradt ki ami a GLX-ben benne van meg pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#56094) Tigi válasza Gyöször (#56092) üzenetére


Tigi
őstag

Ahogy a tesztben is említették "karcos". :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56095) Tom1939


Tom1939
őstag

Valaki a face csoportban írta aki régebbiről váltott hogy jobbak a hangszórók. Ha a hangszigetelésen is csiszoltak egy kicsit akkor szerintem egész jó lehet egy automata glx, azért a 360-as kamera jó dolog, és manapság 8 milla sajna közel sem drága.

(#56096) simonjoe


simonjoe
senior tag

Jó reggelt!! :)
Na, most láttam élőben. Itt volt nálam egy barátom aki szervizvezető egy márkakereskedésben és most ők tesztelik. Azt kell, h mondjam, kívülről Q...va pofás. A képek nem adják vissza. Szerintem jól sikerült, ami képeken úgy fest, h csak némi vonalvezetés módosítás az így élőben nagyon határozott és pofás. A külső alapján szívesen elfogadnám. Hátulja nagyon szép! A technikai háttér is parádés, csak sorolta a srác mennyi mindent raktak bele. Viszont, a belső anyaghasználat számomra botrányos. Nagyon látszik pl. a kesztyűtartónál, a váltógomb anyaga, a könyöklő alatti tároló. Egy csomó helyen keményen kopogó borítás. A műszerfal is hányadék. Azt meg külön felháborítónak tartom, h több mint tíz évvel ezelőtti modellek kapcsolói is megtalálhatók benne. Állítólag az ülése bőr borítású, nekem nagyon nem olyan hatása volt. Szóval ha összehasonlítom a 2009-es Passt CC vel, (tudom, h nem egy kategória) de annak anyaghasználata és minősége még mindig fényévekkel van az S-Cross előtt van! A csomagtartó sem valami nagy, már nem is emléxem mennyit mondott a srác, de kicsi! Ja, és az amivel volt az a full-full valami 10milla! :Y Na, nekem ez már sok. Egy városi rohangálós autónak ezt a kategóriát luxusnak tartanám, hosszútávon utazni sok csomaggal meg kevésnek. Bár vezetni nem akartam, szaros havas minden, de állítólag nincs szégyenkezni valója a motornak méretének ellenére.
Gyorsan leírtam nektek míg friss az élmény. :D

Joe

(#56097) Tigi válasza simonjoe (#56096) üzenetére


Tigi
őstag

Én tegnap tapogattam a belsejét, amennyire én éreztem az anyagminőséget, valahol a volt 2009-es Swiftem és a jelenlegi Octaviam között van, nem az a kopogós műanyag.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56098) simonjoe válasza Tigi (#56097) üzenetére


simonjoe
senior tag

én inkább úgy fogalmaznék, h nyomokban található puha részek a fedélzeten.

Joe

(#56099) Brogyi válasza Gyöször (#56079) üzenetére


Brogyi
senior tag

Belső keringetés mellett mindig. Ha az ablakfűtés gombot megnyomod akkor automatán külsőre vált, és néhány másodperc alatt eltűnik. Ez tipikus user error. Egyébként én inkább törölgetek, mert katasztrofális büdös a városi forgalomban az előtted menő olajkályha, de mondhatok benzinest is, mert abból is dől a büdi.

(#56100) Gyöször válasza Brogyi (#56099) üzenetére


Gyöször
senior tag

Tudom, hogy belsőn párásodik, de nekem külsőn is csurogtak a hásó ablakokról a patakok, az elsőre meg hiába verettem folyamatosan a klímát a párátlanító módban, akkor is volt egy fátyolos réteg ami törte a fényt. Mindig rakodott belülre egy zsíros réteg.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.