Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56151) simonjoe válasza bigdigit (#56149) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nekem volt egy kollégám, igaz Ő Opel fan volt, mindig új autókat vett, és soha sem vitte egyiket sem kötelező szervizbe. Nem volt baja velük, és ennek ellenére is el tudta adni, sőt volt olyan, h márkaker számította be új vásárlásába. Nekem nem sokszor csupán háromszor volt új autóm, amit szalonból vettünk, de tényleg egyszer sem volt egyikkel sem baj.
Nem tudjátok mikorra jelentették be a teljes hibrid-et?

Joe

(#56152) blakey válasza bigdigit (#56141) üzenetére


blakey
titán

Vitara 4 éves szerviz 70e volt májusban. 2018-as swift csak jövőre lesz 4 éves. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56153) bigdigit válasza blakey (#56152) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem januári ezért foglaltam időpontot bár az egész január szabad volt náluk bármikor.

(#56154) szotadi


szotadi
tag

Üdv.

2018-as S-Cross tegnap volt 3 éves szervizen (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő), számlát nem kértem készpénzzel fizettem 45eFt-ot (kb. 1 órát vártam). :D

(#56155) AMD Power válasza szotadi (#56154) üzenetére


AMD Power
titán

45e Ft? Az ingyen volt... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56156) Gyöször válasza szotadi (#56154) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mondjuk elég nagy hülyeség számlát nem kérni, mert a 12 év átrozsdásodásihoz jól jöhet. Ha már oda viszed. Mondjuk én kipattintanám azt a légszűrőt, mert az maga bótban a gyári 8-12, az olaj 16 pollen 2 olajsz 3-4 kb 30-35 lenne csak az anyag bolti árakon. S ha véletlenül pont a légszűrő maradt a régi, az megoldható otthon is az utángyártott kb 1500, reklamálnod meg úgyse kell..
Reméljük az olaj feljebb lépett a színskálán egy tónusnyit a csere után..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56157) szotadi válasza AMD Power (#56155) üzenetére


szotadi
tag

Tudom.

Az előző éves szervizen mondták, hogy ha nem kell számla és kp. fizetek úgy olcsóbb!
;]

Gyöször
Nem szeretném magamat nyugtatni de ha ~70eFt fizetek számlásan kávéval két cukorral kis tejjel akkor biztos mindent kicserélnek?

[ Szerkesztve ]

(#56158) Gyöször válasza tboldi (#56144) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nemnem, van hatósági díja, ez most asszem 16100Ft. Ezt le kell szerintem szurkolnia a szervíznek az állambá felé.
A többi megy a vizsgáló gépek megvételére karbantartására üzemeltetésre helység bérlet, ember munkabér és járulékai stb.

Szal a szgk nem is jó buli. Viszont a traktorjaim műszakija 36 ezerbe szokott fájni/5 év, ennek a hatósági díja kb 7200 Ft (qrvaannyuk) a motorom 16 ezer volt ott ahol a kocsi 25, de az olcsó helyen ahol a kocsi 19 ott a motor 8800, ebből a hatóság díja 4380 Ft. Szal legalább segítenek rajtam 2 évente beindítom a motort, gyak azért van, hogy elvigye magát műszakira, így legalább nem 10 hanem 45 kilcsit motorozok azon a jeles napon :-) be se kell írni a naptárba mikor megyek vele mert ott van a forgalmiban :DDD
Ja 4 kerék felárért az állam 4100Ft kér, semmilyen vizsgálat nem különbözik a 2wdhez képest, de az céges vizsgabázison 5 de inkább 6ezer plussz lenyúlás trakira, autóra stb.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56159) tatararpad válasza SirKero (#56147) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez ugyanaz mint a casco, ki hogyan ítéli meg költség-haszon viszonyt. Ha fiatalon eladod talán jól mutat a vezetett szervízkönyv, de 10 évig tuti nem hordanám.

(#56160) racerx válasza SirKero (#56147) üzenetére


racerx
őstag

Nekem is januárban lesz 3, Fehérvárra hordom, mondjuk2 éve még 9000 volt az óradíj, de hát mi nem ment fel..Azért ebből a 422 ból vond le, ha magad csinálod akkor az alkatrész árat, ha vami szaki akkor annak az óradíját ami kevesebb valszeg. Szóval jó esetben az a 422 csak 200-250 attól függ. Én pollent és levegőtcserét nem szoktam kérni, azt magam kicserélem (pollen 1600, levegő 3500). Viszont gyertyákat lényegsen olcsóbban nem láttam, ami biztos hogy eredeti, mert azé egy hamis kínait nem szeretnék bele. Mondjuk az ziher ha más kopó alkatrész csere lesz (gondolok itt a fékre) azt tuti nem ott csináltatom, hanem feléért harmadáért saját magam rendezem.

(#56161) Napfénysüti válasza racerx (#56160) üzenetére

Fehérváron melyik szervizbe jársz?

Més que un club!

(#56162) zsolt19900 válasza SirKero (#56147) üzenetére


zsolt19900
őstag

azért arra kíváncsi lennék (ha lenne pontos cikkszám szívesen megnézem a beszer. árát), hogy ez a "ennyi marad és abból megcsinálom" pl. élne-e akkor is, ha egy ülés alatti akkupakk vagy egy ISG megy-e tönkre, mivel arra ugye ott van a 7év (max. 200k km) és még csak az "ismertebb" főbb alkatrészeket említettem, ki tudja még hány érzékelő, szenzor, jeladó van ebben a láncolatban, amire ugye él a hibiribibiri extra garancia

Gondolom feltétele ezen garancia megmaradásának is, hogy oda vidd, a további évekre is, miután lejár az "alap" garanti

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56163) Gyöször válasza racerx (#56160) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mennyiért látod a jónak tűnő gyertyát? Mert szervízben megkérdeztem, az "enyémben" 12ezer per darab áron adják.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56164) laca891 válasza SirKero (#56147) üzenetére


laca891
aktív tag

Nálam a két éves szervíznél "elfelejtették" kicserélni az olajszűrőt.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#56165) TommyY2 válasza laca891 (#56164) üzenetére


TommyY2
tag

Én is októberben voltam két évesen, remélem, hogy kicserélték. Viszont se légszűrőt, se pollenszűrőt nem cseréltek, mivel szerintük nem kell (S-Cross).

Nem tudom, hogy lesz-e valaha olyan a szervizekben (nem csak márkaszervizben), hogy az ügyfél leragasztott szájjal, munkavédelmi felszerelésben (bakancs, sisak, stb.) ott állhat az autója mellett? :)

Esetleg a szerelő fején lévő kamerán keresztül élőben figyelemmel kísérheti az eseményeket, valamint a kérdéses pontokhoz könyvjelzőket tehet, amit a végén közösen kielemeznek. :)

Nevezhetjük ezeket költői kérdésnek is. :W

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#56166) 2ozzmexy válasza TommyY2 (#56165) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jártam már olyan márkaszervizben ahol a szerelőállás és a váró egy üvegfallal volt elválasztva és nézheted ahogyan csinálja a kocsidat... Rocket Science, mi? :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56167) dethroner válasza TommyY2 (#56165) üzenetére


dethroner
veterán

Erre megoldás ha a szervizben van haverod, mint pl nekem ;) ott állok végig és beszélgetünk. Amúgy örülj hogy nem cserélték ki azokat, mert rohadt drágán mérik, boltban olcsóbban megkapod. Én már másodszor fogtam a fejem hogy milyen marha vagyok, mert én ragaszkodom ahhoz hogy kicseréljék ezeket is, pedig ők nem akarnák a légszűrőt. Aztán csak fogom a fehem mert féláron neg lehet venni máshol, de 1 év alatt ezt elfelejtem és ismét velük cseréltetem :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#56168) tboldi válasza 2ozzmexy (#56166) üzenetére


tboldi
nagyúr

Győri Honda, még kávét, üdítőt is ihatsz ingyé’. :))

Credit: boogie84

(#56169) racerx válasza Napfénysüti (#56161) üzenetére


racerx
őstag

Barta.

(#56170) racerx válasza Gyöször (#56163) üzenetére


racerx
őstag

Most így pontosan nem emlékszem, de a suzumminnál majd 40 ezer a 4. Ahhoz képest nem sok.

(#56171) SirKero válasza zsolt19900 (#56162) üzenetére


SirKero
őstag

Az enyém még nem hibrid de még részecske szűrő sincs benne így ezek a dolgok nem érintenek :N
Amúgy meg a garancia is addig tűnik jó ( gazdaságos ) megoldásnak amíg nincs vele semmi teendő. A fórumokban sok hozzászólás van a kereskedők ill. a gyártó hozzáállásáról ha érvényesíteni akarod.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#56172) Moleman válasza TommyY2 (#56165) üzenetére


Moleman
addikt

Mikor még Nissan volt a Lágymányosi hídnál, légzsák-visszahíváskor beengedtek az autó mellé, mikor nem hagytam nekik választást. Igaz, nem is volt sok meló, szétbontott műszerfallal mentem, nekik csak a cserélendő utaslégzsák pár csavarját kellett nekik kitekerniük.

(#56173) Gyöször válasza tboldi (#56168) üzenetére


Gyöször
senior tag

Békéscsabai Honda ugyan ez. Mint egy moziban nézheted a többi ügyféllel, hogy műtik a kocsijaitokat. De úgy néz ki ez csak az országhatárok mentén megy mert Szolnokon megvárhatod az újautószagú szalonban amíg a gépjárműveddel a szerelő határozatlan időre ismeretlen helyre távozik :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56174) Gyöször válasza dethroner (#56167) üzenetére


Gyöször
senior tag

Namost én vettem a sumonál egy gyári meg egy török olcsó gyári légszűrőt. A gyári 8800 volt a másik valami 1800. Há' nemtom az ócsót valaha is beleteszem-e, a drágának sokkal megnyeröbb a fizimiskája meg az illeszkedése is

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56175) Gyöször válasza racerx (#56170) üzenetére


Gyöször
senior tag

Valóban, de a sumonál 6800/db. Én 5400ért vettem a zsu-nál, de úgy kerülgetem a beépítését, úgy nenistudommm.... :F

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56176) Moleman válasza Gyöször (#56174) üzenetére


Moleman
addikt

Én világ életemben 1000 ft-os Japanparts légszűrővel jártam minden autómmal, sose volt probléma velük. Most épp gyári méretű K&N-t használok elégedetten, sose fog megtérülni, de gondoltam kipróbálom. 8800 ft-os szűrőkkel szemben viszont hamar megtérül.

Ami a gyertyát illeti, a Mazdába is spéci kell elvileg a nagy sűrítés miatt, a gyáriból 11.668 ft lett volna egy darab. Boschból kaptam négyet ugyanennyiért (ugyanúgy iridiumos), gond nélkül teszik a dolgukat 3 éve.

[ Szerkesztve ]

(#56177) laca891 válasza 2ozzmexy (#56166) üzenetére


laca891
aktív tag

Itt is volt üvegfal csak az én kocsimat a műhely másik végében csinálták.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#56178) mefistofeles

Szombathelyen a Siposnál is van üvegfal, de mivel négy (vagy hat?) állás van a műhelyben, csak az előtted lévőnél láthatod mi is zajlik éppen....
Mondjuk elég zsúfolt a garázs, a szerelők rohangálnak keresztül, kasul, megértem, hogy nem engednek be téblábolni, okoskodni tulajokat.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56179) AMD Power


AMD Power
titán

Ma amikor elvittem tesómat a szerelőnkhöz, kérdeztem tőle,hogy látott e valami javítani valót kocsin? Illetve a műszaki vizsgán mondtak e valamit? Mondta,hogy patent az autó. Menjek vele, maximum tankolni kell. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56180) 2ozzmexy válasza Moleman (#56176) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azért az sem örökélet +1 év, ráadásul kell hozzá a tisztító meg az olajozó spray is, az sincs ingyen.
Most hogy összedobtam a bimmer rendelését jöttem rá hogy csak akkor érik meg ezek a K&N szűrők ha 10+ évig fogod használni vagy ha annyira drága még az utángyártott is bele és kb. akkor vagy nullán...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56181) simonjoe válasza TommyY2 (#56165) üzenetére


simonjoe
senior tag

Azért egy turbós autóban illene minden évben, vagy 10k-ként cserélni a légszűrőt. Pollenszűrőt szintén. Én pl. a Passatban MANN polifenolos, aktívszenes, antibakteriális, finom por szűrőt használok. Ott a gyártó a szűrőre rá is írja, h 15k km, vagy egy év.

Joe

(#56182) Moleman válasza 2ozzmexy (#56180) üzenetére


Moleman
addikt

33k volt a legnagyobb kiszerelésű tisztító/olajozó cuccokkal együtt, 1 éve bent van, most néztem rá, még nem kell mosni. Ezek alapján 5-6 évre bőven jó lesz ez a csomag, annál tovább meg nem akarom megtartani az autót.

(#56183) SyMbioTe

Kicsit más kérdés, de van valakinek esetleg ilyen csomagtér rendezője / táskája?
Jelenleg mindenféle reklámtáskák vannak, de szeretnék olyat, ami fixen az autóba van, és ha nem kell, össze lehet hajtogatni. Van erre valami jó tipp?
Így hirtelen ezeket nézegettem: [link] , [link] , [link]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#56184) tboldi válasza SyMbioTe (#56183) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem pont ilyen, de nálam van 2 aldis táska, ami nem fért el a pótkerék mellett, az ezekbe került.
Illetve ezeken kívül még van 2 praktikeres, tépőzárral rögzíthető, hálós zseb ezek fölött, az ülés hátulján, valamint a nagy háló alatt egy 60 (?) literes összecsukható ládikó, benne 2 jyskes takaró, meg több nagyobb dolog, ami máshol nem férne el.

A fél garázst cipelem magammal. :D
És még nincs vége, most 2 ilyen, gyári Fiat/Alfa/Lancia éket akarnék. :D

[ Szerkesztve ]

(#56185) SyMbioTe válasza tboldi (#56184) üzenetére

Elég patent csomagtartó, de Hondába minek ennyi cucc? :DDD

Amúgy köszi, én olyasmit keresek, amibe bevásárlás meg ilyeneket bedobalok, beviszem benne, aztán üresen megy vissza az autóba:D

De amúgy így ahogy letofóztad lehet veszek egy ilyesmit is (kösz, költhetem a pízt... :(((:DDD), aztán ebbe bele tudom rakni az autóban lévő kacatokat (mellények, elsősegély doboz, jegoldo, stb... )

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#56186) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#56185) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Műanyag rekesz egy gumipókkal. :DD Abba minden is belefér, ami nem az otthon marad.
Én belegyűrtem pár nem lebomló műanyagból készült szatyrot a baloldali kis lukba, onnan lehet válogatni.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56187) Moleman válasza 2ozzmexy (#56186) üzenetére


Moleman
addikt

+1. :D
A Swiftben még nem találtam ki, hova pókozzam, úgyhogy ott csúszkál az ikeás láda egyik oldalról a másikra, ha épp nincs mellette semmi. :D

(#56188) KubanitoS válasza SyMbioTe (#56185) üzenetére


KubanitoS
veterán

Tesco-s, Obis stb összecsukható műanyag rekesz 1-2 ezer forint. Még a gumipók is tök felesleges.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56189) AMD Power


AMD Power
titán

Ma kicsit "megtekertem" a 4évszakos gumikat ebben a havas esőben! :K Hozta azt amitt az Astran. Jól vizsgázott. Megint! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56190) 2ozzmexy válasza Moleman (#56187) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A Vitaraban van akasztó, a belső oldalon meg oda van akasztva ahova bereteszelődik a hátsó ülés... Ki látszik abból a fém fülből egy kicsi és oda van beakasztva fixre. Már közel sincs ennyi cucc benne, de még mindig van egy csomó plusz köcölle, pl bikakabel, sniccer, elasztikus vontató kötél, tartalék szelepsapka, hiányos izzókészlet, APC, mikroszálasok, stb. :B mint egy 🐌 viszem az egész házat... :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56191) mefistofeles válasza AMD Power (#56189) üzenetére

Én is kipróbálhattam havas, latyakos, letaposott havas úton is a Yokohama abroncsokat (szigorúan városban) és meglepően odaszegezte a verdát az útra. Elsőre nagyon jók a benyomásaim.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56192) Moleman válasza 2ozzmexy (#56190) üzenetére


Moleman
addikt

Itt is van, de nagyon fent/középen, hátizsákot ráakasztani amúgy nagyon jó. :K A fém füles ötlet tetszik, majd megnézem, szerintem a Swiftnél is működőképes lehet.

Én is viszek magammal minden szemetet, minden izzóból tartalék (amíg xenonnal jártam, volt tartalék égő, tartalék trafó, meg tartalék halogén is a rendőrbácsinak :D), meg mindenféle szerszám, nyomásmérő, keresztkulcs, több pokróc, pulóver, sapkák, széldzsekik, kukásmellények, tűzoltó aeroszol, tartalék 12V-USB tápok. Ez mind a mankókerékben/körül és az első ülések alatt. :D
A többi szemetet itthon tartom, tele van velük pár szekrény, meg lassan az összes polc a garázsban. :D

#56191 mefistofeles
Itt Sopronban a téligumi is okozott kihívásokat, valakit láttam, leparkolt 40-50 centi hóba, ahova előtte mindenki lapátolta a havat. :D Eltartott egy darabig, mire kiszabadult.

[ Szerkesztve ]

(#56193) simonjoe válasza AMD Power (#56189) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én nem tudom, de nekem nem nagyon jött be a Splash-en a Goodyear Vector 4Seasons Gen-3-as guma. Szerintem nagyon csúszkál. Ezt a nejem mondta először, h hamar megcsúszik az autó. Tegnap én voltam vele, és valóban. Szerintem a következő télre már áttérünk az évszak szerinti papucsokra.

Joe

(#56194) mefistofeles válasza Moleman (#56192) üzenetére

40-50 centis hóba parkolt le, vagy utána lapátolták köré a cuccot? Mert ha a nagy hóba "dózerolta" be magát akkor azon a nyomvonalon ki is tud menni nem? Meg hát ez igazából nem a téligumi okozta gond.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56195) AMD Power válasza simonjoe (#56193) üzenetére


AMD Power
titán

Azt a gumit nem ismerem. De ez a Nexen tapadt ahogy kell. ABS is dolgozott alatta rendesen. ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56196) Moleman válasza mefistofeles (#56194) üzenetére


Moleman
addikt

Lendületből belement (párhuzamos parkolóhely az út szélén), aztán tovább akart indulni előre. De hátrafelé se ment a dolog, valahogy beékelte magát. :D

(#56197) 2ozzmexy válasza mefistofeles (#56194) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem, ugyanazon a nyomvonalon nem tudsz kijönni, a téligumi nem így működik... Nem nyílnak a lamellák olyan nagyot.
Próbálj meg esőben a mélygarázsban beállni egy helyre és ugyanazon a nyomvonalon kijönni, meg fogod látni hogy nagyon nem fedik egymást a vizes keréknyomok.

Nekem az a trükköm hogy kicsit lejarom magamnak, picit előre hátra és a kormányt is tekergetem, így tudok lendületet venni ha behavazodik. :R

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56198) Tom1939 válasza simonjoe (#56193) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi ez érdekes infó, teljesen más méretben de azt akartam venni... Mennyit futott az a gumi (nem túl új még)? Nexennel én is meg vagyok elégedve.

(#56199) 2ozzmexy válasza Moleman (#56192) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ilyenkor télen még összecsukható ásóm is van a Vitaraban, pumpás jégoldó, pluszban 4-5L szélvédőmosó és egy ablaklehúzó.
A bimmer rosszabb, abban van folyékony hólánc, rendes hólánc és útszórósó is. Most még termoszt is viszek majd meg gázolaj fagyállót... Műanyag villa, kanál, tál, zsebkés.
A cégessel úgy megyek külföldre hogy fel vagyok készülve pár éjszakára a kocsiban... (ne is kérdezd)

Csak addig rendbe kellene vágnom a hétvégén bár az időjárás nem kedvez nekem... :W

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56200) mefistofeles válasza 2ozzmexy (#56197) üzenetére

Nyilván nem fog tökéletesen passzolni. Ez nem téligumi specifikus, nyárival sem tudsz pontosan ugyanabban a nyomvonalban menni. Arra gondoltam, hogy ha már levasalta a havat akkor ugyanarra ki kell, hogy tudjon menni. Nyilván nem megyek bele 100-al egy hófalba de én még hóba nem ragadtam.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.